hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Volne pokračovanie témy:Kde je začiatok, tohto všetkého.

príspevkov
113
zobrazení
8
tému vytvoril(a) 25.4.2023 09:50 elemír
posledná zmena 27.5.2023 20:05
1
25.04.2023, 09:50
Takže, žijem si na tomto svete a pomaly hľadám dobro a kde ho nájsť a zrazu prídem k tomu, že dobro sa nychádza pri výrobe svetla a On to robí tak, že hmotu rozdelí tak,že v nej oddelí medium svetla, lebo sám si povedal pri jeho stvorení, že svetlo je dobré a odelil svetlo od tmy. A boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. A my z toho máme duálny svet, teda nielen svetlo, ale všetko okolo nás je možné takto oddeliť. Teda na výrobu dobra nezjednocuje, aby bol pokoj, ale rozdeluje a je tu hluk. Aj ježiš hovorí, neprišiel som doniesť na túto zem pokoj,ale vrhnúť na zem oheň a neviem sa dočkať, kedy už vzplanie. Jeho podrvav je "Pokoj vám" a želá nám to preto, že tiež vidí v čom žijeme a počuje aj hluk rozdelenia, ktorý tu musíme trpieť, lebo chceme dobro.

Počuje aj mnoho neprávd, ktoré boli dodané do cirkvi a sú tam držané priamo satanskou silou a nemožno ich odstrániť aby sa zväčšila sila naších modlitieb, Ale v poslednej dobe som bol prekvapený, keď sa už nehovorilo že ježiš je boh a žije a králuje s tebou na veky vekov, a počul som len popvedať, ktorý s tebou žije a kráíľuje .......-Prvé začiatky a prvé lastovičky, ako očistiť cirkev od dogiem mnohých vecí,ktoré nie sú v evanjelium na spásu. Ale značne znižujú silu naších modlitieb. A toto páve hrdinovia dnšnej doby a cirkvi, ktorí uprednostili čisté ježišové evanjelium a možno ešte budeme trpieť pre toto viacerí a oni tiež. Ale zahanbení nebudú tí, ktorí uprednostňujú čisté evanjelium, ale hrozba je na tých ,čo to tam zaviedli a doteraz džia.
A my sme velmi slabí proti hriechu a čaSTO MODLITBU NEDKONčíME, žE ZASPíME. A tak, kolko máme, tolko dajme, a možno práve tí slabší z nás budú prekvapení, kolko sa dá týmto získať. ale nech vám je dôležiteší pocit nielen, toho, čo získame ale hlavne mať dobrý pocit, že sme sa zúčastnili grandiozneho projektu dobra a zla na tejto zemi.
Aj ježiš hovorí samaritánke pri jákobovej studni, že boh sám si vyhľadáva ľudí, ktorí ho vyznávajú v duch a v pravde. Aj táto veta svedčí o tom, ako to potrebuje boh súrne od nás.
none
2

1. elemír 25.04.2023, 09:50

Takže, žijem si na tomto svete a pomaly hľadám dobro a kde ho nájsť a zrazu prídem k tomu, že dobro sa nychádza pri výrobe svetla a On to robí tak, že hmotu rozdelí tak,že v nej oddelí medium svetla, lebo sám si povedal pri jeho stvorení, že svetlo je dobré a odelil svetlo od tmy. A boh nazval svetlo dňom a tmu nazval nocou. A my z toho máme duálny svet, teda nielen svetlo, ale všetko okolo nás je možné takto oddeliť. Teda na výrobu dobra nezjednocuje, aby bol pokoj, ale rozdeluje a je tu hluk....

25.04.2023, 10:19
vsetko OK elemir....ale vyznavanie Boha v duchu a pravde nie je o eucharistii.....Je obrovský rozdiel vnimat eucharistického Ježisa a skutocneho zmrtvýchvstalého, ktorý tu je medzi nami .....nie v oplatke.....ale skutocne kedykolvek 24 hodin v dni ako Duch Svatý.....OSOBA......
Ak pre teba Jezis nie je BOH, potom co vlastne pocitujes pri eucharistii.....a co vlastne uctievaš?.....snad výtvor Boha?.....veru veru musíš sa naplnat D.S., Už mozno nieco tusíš....ale D.S....JE BOZIA osoba.....a tou sa mas naplnat.....Ty sa naplnas eucharistickým Jezisom....a sam dokonca tvrdis....že Ježiš nie je Boh....takže sa vytesuješ zo satanskej energie.....
none
3
02.05.2023, 18:37
2 qwert
Starší DF kari už poznajú naše názory na tieto veci sa možno aj trochu pousmejú a aj ja som dlhšie rozmýšlal, či vôbec to má význam diskutovať na tieto nanajvýš posvätné cirkevné veci, ale vlastne keď som sa ozrel na začiatok a zistil, že reakcia síce jedna a prečítalo sito skoro sto ľudí, tak potom ašte niekde hlbke duše predpokladám, že to môže, takéto debaty niekoho zaujímať. Ak má niekto pred sebou dva rozličné názory, určite ho to donúti viacej sa nad tým zamýšľať a pri tom hľadaní aj niekde viacej sa posunúť bližšie k tej ježišovej pravde, ale mňa vždy poteší, ak má človek aj inú pravdu ako ja alebo ak je prevedčený o inej pravde, opačnej, ale je zanietený pre ježiša a vyznáva ho, že je veriací ako ja a že to statné sa možno potom tiež niekde napraví.
A čo sa týka eucharistie, ja to vidím možno jrdnoduchšie ,ale ak vzal ježiš do ruky chleba a povedal: Toto je moje telo a potom vzal víno a povedal, toto je moja krv, tam nie je o čom diskutovať a, zu môžem len rozmýšľať a hľadať ako by mohlo byť možné.
Kedysi sa hrávali také troj hrnčekové stávky. Malá gulička sa vložila pod niektorý z toch hrnčekov a ak si niekto vadil,hrnčeky sa otočili a ten phadzoval hrnčky všelijakými spôsobmi a nakoniec zastal a opýtal sa , kde je gulička. Samozrejme, že guličku nikto nenašiel, lebo v momente, keď sa opýtal, pod ktorým hrnčekom gulička je, tá už dávno nebola ani pod jedným. A pokiaľ ani jedného hráča nikdy nenapadlo, aby po ukončení hry ukázal guličku,pod ktorým hrnčekom bola, nikto sa nikdy pravdu nedozvedel. Ale tým ľuďom to nevadilo a hrali znova a znova s prehrávali znova a znova. A tak ako my hľadáme pravdu ježišovu, nemôžeme ju násť častkrát pre takýto maličky a nenápadný satanov klam.
Niekde som tu už opisoval, že prvé, čo stvoril boh, svetlo. Každá pevná hmota má v sebe veľa prázdneho miesta, stačí sa pozrieť v noci na oblohu. Štruktura je zachovaná a ostatné je naplnené mediom podobným vode.
Vesmír nie je prázdny je ponorený v tomto mediu a toto medium je vlastne svetlo,ak sa oddelí od hmotnej častí hmoty, a teda svetlo vyjde z hmoty zjednodušené povedané, boh otvára hmotu, aby z nej vyšlo toto medium ako svetlo.
Otvoriť hmotu a získať z nej svetlo môžete urobiť aj vy s vypínačom, ak doň pustite elektrický prúd a každý kňaz prosí boha aby je pred prenenením upravil tak, že sa chlieb a víno premenia na taký stav hmoty,, aby sa dala otvoriť a aby ježiš mohol prísť duchovne tak, aby sa mohol v tom momente rozprávať podobne, ako keď vstúpil k zamknutým učenníkom, cez zatvorené dvete. A ja cítim pri povydvihnutej hosti, že snej vyteká niečo ako sväté duchovno, ktoré zaplaví
kostol a vtedy čerpáme túto jeho energiu do seba a cítim, že z toho ide do mňa ježišová živá voda a to je to hlavné, prečo som tam prišiel a už mi aj potvrdilo veľa ľudí, že to cítia podobne a tiež pre toto chodia do kostola. Nechať sa naplniť na celý týždeň touto živou vodou. A preto je dobré byť pokrstený, aby duša bola oddelená od tela, aby telo túto vodu nespustilo hneď von. Lebo po krste chce duša niečo iné , ako telo.
A to, že ježiš nie je boh,to nie je predsa iba otázka môjho presvedčenia, to tvrdí evanjelium. Lebo tieto pochyností u ľudí vznkli už za jeho života, A preto aj on sám sa pýta učeníkov, za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ?
Skúste si znova nájsť v evanjeliju túto časť a pomaličky viackrát prečítať.Lebo púdľa toho, čo robil ježiš, jedni hovorili, áe takéto veci nemôže robiť človek sám, len ak sním je boh, alebo on samotný je boh. A znova vidíte,že sa jedná o ten istý problém, ale ako si vytvorili ľudia na to svoj názor a každý hlbokopresvedčený, že iba on to vie presne , či je ježiš boh, alebo nie, Sú len dve teorie, ale ako strašne vzdialené od seba. A ja predpokladám, že aj to, kto bol presvedčený o správnej a kto o mylnej teorii, mu bude pripočítané, či odčítane z balíka hodnôt našej duše, ktorú budeme predkladať pri poslednom súde.
Takéto honotenia nakoniec vychádzajú z nášo srdca a To nám poradia často duchovia v našej duši a ich polarita nebo peklo je podľa toho, aký život tu vlastne vedieme.
A teda, ak sa ježiš opýtal petra, kto som, nezaváhal a vyjavil, ty si syn boží, mesiaš. A samotný ježiš to povrdzuje tým, že petrovi hovorí: nezjavilo ti to tvoje telo a krv, ale môj otec, ktorý je na nebesiach. Takže ja som uveril petrovi, ježišovi a jeho otcovi a nemám pochybnosť o tom, že niektorý z nich by bol klamár a predstav si, koľko ľudí, vrátane teba týmto trom neuverilo. A dokonca uverili opak toho, čo otec ježiša povedal ústami petra. A kto neverí evanjelium, ako môže takýto človek uveriť bohu.
Na správne položenú otázku bola položená správna odpoveď ale niektorým sa stratila gulička a odpoveĎ, ktorá sa im dostala sa tiež niekde strtatila, ako tá gulička.

Možno ju nakoniec zhltla aj ta satanská energia, ktorú si nakoniec spomenul.
none
4
02.05.2023, 20:40
elemír - 1
OK, rozmýšľaš nad tým, nahlas uvažuješ, kombinuješ, ale nezabúdaj na to, že všetko s ľudskou logikou.
Vypichnem niektoré tvoje slová:
... rozdelí hmotu na svetlo a tmu....
Prečo by Boh niečo stvoril a potom to ešte aj rozdeľoval, keď to mohol stvoriť už rozdelené ?
Pokiaľ ja viem, tak Ježiš povedal: 34 "Nenazdávajte sa, že som prišiel priniesť pokoj na zem. Neprišiel som priniesť pokoj, ale meč." Z rôznych vysvetlení vyplýva, že Ježiš tým povedal, že rozdelí národ na tých čo uveria jeho slovám a na tých, čo neuveria a budú ho zatracovať a to až tak, že sa to prenesie až do rodín (postaví dcéru proti matke), pokiaľ tam budú príbuzní rôznych názorov.
Kde berieš to presvedčenie, že je niečo držané v cirkvi satanskou silou - sú to príliš silné slová a nemyslím si, že človek je schopný rozlíšiť čo je od satana a čo nie je. Každý máme slobodnú vôľu a je zákonité, že vznikajú rôzne názory, ale prehlasovať čo je a čo nie je od satana.........
Peter povedal - "ty si syn boží". Dozvedel si sa niekde v Biblii, že Boh mal syna? Že by panna Mária bola ženou Boha samotného ? Ja o tom neviem, ale viem uvažovať, že ak Boh chcel ľudí presvedčiť o svojej pravde v čase, keď videl ako sa ľudstvo od jeho pravdy odkláňa, ako to mal urobiť ? Znovu slovami cez nejakého vybraného proroka ako v Starom zákone ?
Nie, Boh sám zobral na seba ľudskú podobu a šiel kázať svoju pravdu z očí do očí medzi ľudí so všetkými následkami aké to malo aj so smrťou na kríži. Áno Ježiš viacej krát tvrdil, že je Synom človeka t.j. človekom aj s jeho zapochybovaním na kríži.
Prečo my telesné bytosti chceme porozumieť tomu na čo nemáme od Boha výbavu....."Ako vám môžem rozprávať o veciach nebeských ak nerozumiete ani veciam pozemským?"
V osobe Ježiša sme tuná mali samotného Boha. Ako sa to dialo a ako sa to dá stále deje nevieme dokázať, ale sa to stalo a stále sa to deje.
none
5
02.05.2023, 21:12
kntsz 4
škoda, by som už aj spal , ale je to dobre, aj keď mám na niektoré veci iný názor bere ma ľasto do ahajan,
none
6
02.05.2023, 22:30
Zase mi to blbne.je to pekne a dobre sa mi to číta a už ma to aj bere, ale predsa sa pokúsím dať do kopy par viet. Pri stvoení sveta tu nebolo nič ine iba urobiť uz jednej veci dve a toto mi tu zapadá aj do teoriei čtvrtého rozmeru.
2.-veta toto o rozdelení národov a rodín beriem takmer doslova.
Kde beriem presvedčenie, že niektoré veci sú držané v crkvi satanskou silou. Je to veľa vecí a hlavne dogiem, ktirými chce satan cirkev rozložiť.a nie rozložiť, vôbec by som nevýlučil možnosť, že má pripravené také veci, na ktoré prídu ľudia iba na samotnom konci sveta.A nemusia to byť len dogmy, napríklad aj viera, že ježiš je boh, je tu od samotného pobytu ježiša na tejkto zemi a tiež držaná satanskou silou, že s tým, nemôže nikto phnúť.V tridente preklialal cirkev sama seba tým, že ak neuverí niekto bludy, čo tam boli vym,yslené, bude prekliaty. A koľko veriacích žije pod touto kliatbou pol tisíécročia.
Môže prísť ježiš k veriacemu, ak je prikrytý kliatbou ???
Panna mária nemohla byť ženou boha, veď už dnes nikto nepochybuje o tom že žena počne a porodí a dieťa ani semeno nemusí prejsť rodiacim,i cestami ženy. A či zomrela, ako panna, to je jej súkromná osobná záležitosť a keď toto nie je v evanjeliu, nemôže človek na tomto nič meniť. Dokonca istý čas žila s lukášom, evanjelistom a preto aj evanjelium podľa lukáša najpodrobnejšie popisuje veci okolo narodenioa ježiša, ale ja sa držím iba toho, čo jej dalo evanjelium a to ostatné je od človeka, a nie je o tom zmieka v evanjeliu. Vo fatime si predsa necháva oslovovať naša pani., aj keď ani tu sa nepredstavuje ako matka ježišova. Na optázku detí, že odkial je, opdpovedá: Som z neba.
No a či malboh syná ???? Bude ti stačiť jeden z mnohých svedectievod samotného boha, jeho otca, keď pri jordáne vbyslovil vetu, že toto je môj miolovaný syn, jeho počúvajte.
Boh síce zobral na seba podobu človeka, ak bol na zemi, ale nie akoby vtelený do ježiša. To by podcenil jeho autoritu u nás, vlastne by pochyboval, či jeho syn urobí to, na čoho sem poslal, urobil by svoho syna neschopný a úkol ktorý mu dal , by ježiša usvedčil z neschopnosti, takto si ceníte to, čo pre nás ježiš urobil ? Robíte z neho ............ ???
Áno samotný boh bol medi ľuďmi, ako človek, obyčajný človek napríklad v sodome gomore , zriadil na zemi rajskú záhradu a prechádzal sa po nej a stretol kaina. A myslím že by sa našloešte niekolko opisov jeho prítomnosti na zemi, natán a podobne a samozrejme to mohlo byť viackrát o prípadoch a o ktorých nevieme, ale už nebol pri jordáne, tam zaznel iba jeho hlas. Ja si myslím, že ježiš na ten úkol, ktorým bol tu ns zemi poverený, mal dosť inteligencie a netreba ho ponižovať tým, že tu musel byť miesto neho otec.
Ježiš nám dokonca prisľubil, že nám pošle ducha pravdy a iba ak ten príde, koľkým spad nú sánky ?????? A kolkých vyumelkovná svätosť a ich velkosť pred týmto svetom sa roztopí, ako zmrzlina.
none
8

6. elemír 02.05.2023, 22:30

Zase mi to blbne.je to pekne a dobre sa mi to číta a už ma to aj bere, ale predsa sa pokúsím dať do kopy par viet. Pri stvoení sveta tu nebolo nič ine iba urobiť uz jednej veci dve a toto mi tu zapadá aj do teoriei čtvrtého rozmeru.
2.-veta toto o rozdelení národov a rodín beriem takmer doslova.
Kde beriem presvedčenie, že niektoré veci sú držané v crkvi satanskou silou. Je to veľa vecí a hlavne dogiem, ktirými chce satan cirkev rozložiť.a nie rozložiť, vôbec by som nevýlučil možnosť,...

03.05.2023, 22:33
elemír,
asi ti neodpoviem ako by si chcel.
Nie je to vecou rozumu, ale je to vecou akéhosi zmyslu - pocitu, ktorý mi napovedá, aby som nepoužíval ako človek také slová ako, že to alebo tamto je dielo satana, alebo nebodaj je niekto posadnutý diablom.......
Taktiež predpovedať z pozície človeka niekomu inému ako dopadne je tiež priodvážne, lebo nik nevie ako dopadne po smrti.
Už som ti myslím v minulosti naznačil, že nie je dobré sa snažiť oblasť duchovna napasovávať do nášho materialistického videnia sveta. Už dnes sa predpokladá podľa M-teóŕie, či membránovej teórie, alebo superstrunovej teórie, že existuje až 11 dimenzií a štvrtý rozmer je prekonaný.
K otázke či Ježiš bol Boh alebo nebol sa tiež nerád vyjadrujem, ale ak by som to mal svojim zhmotneným rozumom nejako pochopiť, tak otázka trojjediného Boha je najpriliehavejším vyjadrením, aby sme mohli ako v minulosti a tak aj teraz to ako tak pochopiť.
Podľa mňa Boh nie že je trojjediný, ale je možno nekonečne jedinný.
Trojjedinosť je len jeho ľudský opis na pochopenie: BOH je len jeden, ale z pohľadu človeka je nielen Duchom všetko vytvárajúcim a riadiacim, ale musel sa aj hlboko uponížiť, aby sa dostal na našu úroveň a mohol s nami ako človek s človekom komunikovať a keď ako človek (Ježiš - SYN) odišiel, tak s nami, ako Ježiš prisľúbil, komunikuje v rovine duchovnej (DUCH svätý) v množstve duchovných podôb.
Boh je tuná dnes a stále s nami.
Komunikuje s nami cez vnuknutia, cez naše prosby a modlitby k nemu a prakticky stále ovplyvňuje naše životy v dobrom, aj keď to niekedy tak nevyzerá.......
none
7
03.05.2023, 06:56
no pozri si to rsdšej.
none
9
04.05.2023, 10:48
kntsz 9

naopak, kntsz, myslím ,že aj ja začínam vidieť veci trochu inak, ale s tým, že toto, čo ty píšeš, akoby som mal už za sebou. Ale vlastne to všetko sa u mňa začalo v evanijeliu, a pomaly som sa začal v tom točiť, potom genezis a vlastne by som mal už mať uzavretý štvrtý rozmer a teraz sa zaoberám ako spolu súvisí duchovno s materializmom, ak jeden bez druhého nemôžu existovať. Vlastne duchovnosť človeka si málokto uvedomuje a pri tom duchovnosť mohla napáchsť aj mnohé zlé veci, že človek si musí uvedomiť, že je vnímaný svojím okolím nielen vonkajšími prejavmi ale aj duchovnými,o ktorých si myslí, že to predsa nemože nikto vidieť a ani vedieť, Susedné rozmery sú navzáom vložené jeden v duhom , ale prepojené navzájom siločiarami a čo sú to siločiary,? Napríklad siločiary svetla. sú to len de čiary a nedzi nimi sínusoida ? Akú má hrúbku ak vychádza z rormeru mínus a a akú má hrúbku, ak vchádza ro vyššieho plusového rozmeru ? A ak by sme ešte zobrali do úvahy konštantu K ????, čo bsahuje, čo v nej prúdi ? Siločiary megnetu.indukčné siločiary , ale hlavne siločiary hmoty, nebeských telies ? A pri tom práve siločiary sú najdôležitejšie spojnice medzi všetkými telesami, siločiary držia pokope hmotu atď......Teda, dalo by sa povedať, že sme si zistili niečo o hmote, ale sme, alebo som na samom začiatku siločiar. A práve toto je aj najdôležitejšie z toho všetého, ak chceme získať lacnú a šetrnú energiu.
A preto stále budem tvrdiť, že nemožno oddeliť od hmoty duchovno. lebo hmota a siločiary..
none
10

9. elemír 04.05.2023, 10:48

kntsz 9

naopak, kntsz, myslím ,že aj ja začínam vidieť veci trochu inak, ale s tým, že toto, čo ty píšeš, akoby som mal už za sebou. Ale vlastne to všetko sa u mňa začalo v evanijeliu, a pomaly som sa začal v tom točiť, potom genezis a vlastne by som mal už mať uzavretý štvrtý rozmer a teraz sa zaoberám ako spolu súvisí duchovno s materializmom, ak jeden bez druhého nemôžu existovať. Vlastne duchovnosť človeka si málokto uvedomuje a pri tom duchovnosť mohla napáchsť aj mnohé zlé veci, ...

04.05.2023, 12:00
Teraz som sem zablúdil len náhodou, tak len v krátkosti:
Nespájaj duchovno a matériu.
Na počiatku bolo Slovo a slovo bolo u Boha a Bohom bolo Slovo.
Čo je to slovo?
Slovo je nehmotné a ak rozprávaš, tak informuješ - ergo, Slovo je informácia o tom čo sa má stať a ako sa to má stať.
Až po tomto Božom slove sa začne tvoriť hmota s antropickým princípom t.j. s človekom na konci jej vývoja.
S človekom duchovne na obraz Boha.
Existencia ducha je večná a existencia hmoty je konečná. Keď hmota naplní svoj účel - Boží zámer, tak zmizne - prestane jestvovať a to sa môže stať veľmi jednoducho, lebo hmota v podstate žiadnou hmotou nie je.
Ešte donedávna sa myslelo, že hmotu tvoria nejaké mini - mini guličky. Netvoria - žiadne guličky tam neexistujú.
Existuje tam len akýsi pohyb - aktivita a nie je tam nič pohybujúce sa - "Je to tanec bez tanečníkov". (Fritjof Capra )
Odpútaj sa elemír od hmoty - hmota v podstate "neexistuje", všetko je tvorené silou Ducha.
Nakoniec - sám Ježiš nám ukázal ako to funguje.
Hmotu si vytváral na počkanie a z ničoho.....Nasýtenie zástupov chlebom a rybami a len tých odpadkov z toho koľko bolo.....
none
11
05.05.2023, 09:45
Ja si myslím, že v niečom máme dosť pravdy obaja, ibaže sa nám to nestretá. Naše začiatky sú niekde inde.
A JA SOM ZAčAL OD VETY Z EVANJELIA, keď ježiš hovorí:pred tým než bol tento svet, ja už som bol. A túto vetu nie je možné vyjadriť inak , ako evanjeliomn a aj moje ostatné veci som hľadal v evanjeliu. Neveriaci, ktorý neuznáva bibliu a ani evanjelium, si napíše , čo chce. Ja musím každú porovnať s evanjeliom. Neexistuje hmota bez ducha. Neexistuje sotw. bez hard waeru, ani sklovo sa stalo telom a prebývalo mdzi nami, lebo ak sa nevyslovilo, napr. ústami ako HW, nič sa nestalo, lebo slovo zostalo slovom, ako sa môže stať slovo telom. ak nie je k dispozícii hmota -
Na počiatku stvoril boh nebo a zem, teda naraz oboje.Zem vš a pustáak bola prázdna a tma bola nad priepasťou, duch boží vznášal sa nad vodami. Napriek tomu, že zem bola nad priepasťou, duch boží vznášal nad vodami. Nad vodami množné číslo,lebo každý rozmer štvrtého rozmeru má svoje vody.
Ale pozor,to najdôležitejšie na tom je práve niečo tretie a to by mali byť siličiary, lebo to je to, prenáša božie zákony do hmoty a dáva jej vlastne život., alebo miesto života hmoty by som použil pohyb.
Ateraz mi povedz, čo je najdôležitejšie hmota, duchovno, nehmota alebo to tretie,božie zákony, ktoré všetko uvedú do pohybu??? Ale všetko, všetko sa musí stvoriť, alebo vznikne z hmoty. Teda zákldné stvorenie nie je iba nejaký tresk, výbuch, základný prvok stvorenstva je tu pohyb. Je to akýsi život hmoty. A teda z každého tohto musí byť troška a najhlavnešie , uviesť všetko do pophybu..
A koniec sveta by potom malo byť zastavenie pohybu ?
No ? Čo ty na to? Aj ty si napísal: existuje tam len pohyb - aktivita, Myslím, že obaja sme prišli k tomu istému, ale z iného začiatku.
No a na konci sôhlasím zo všetkým, čo si napísal, iba nesúhlasím s tým že hmota neexistuje.
none
12

11. elemír 05.05.2023, 09:45

Ja si myslím, že v niečom máme dosť pravdy obaja, ibaže sa nám to nestretá. Naše začiatky sú niekde inde.
A JA SOM ZAčAL OD VETY Z EVANJELIA, keď ježiš hovorí:pred tým než bol tento svet, ja už som bol. A túto vetu nie je možné vyjadriť inak , ako evanjeliomn a aj moje ostatné veci som hľadal v evanjeliu. Neveriaci, ktorý neuznáva bibliu a ani evanjelium, si napíše , čo chce. Ja musím každú porovnať s evanjeliom. Neexistuje hmota bez ducha. Neexistuje sotw. bez hard waeru, ani sklovo sa st...

05.05.2023, 12:28
Moje vysvetlenie:
Boh je len jeden a ak prisúdime Ježišovi, že je synom Božím t.j. je súčasťou Boha, tak tuná Ježiš musel byť od počiatku. Takže Ježiš hovorí pravdu, lebo pred týmto hmotne energetickým (materiálnym) svetom, ktorý vznikol až po veľkom tresku tu naozaj Ježiš bol ako súčasť jediného Boha.
Pochopiť to našim hmotným rozumom nemôžme, lebo pred veľkým treskom žiaden ľudský rozum neexistoval a teda sa tam ani rozumom nedostaneme.
Už som spomínal Ježišove slová na to, keď sa ho pýtali. „Ak neveríte, keď vám hovorím o veciach pozemských, akože môžete uveriť, keď vám budem rozprávať o veciach nebeských? Veď nikto nevystúpil na nebesia, okrem toho, ktorý zostúpil z nebies, Syn človeka.“ Keď teda Ježiš zostúpil z Nebies, ktoré sú len duchovné a bez hmoty, tak tam musel byť !
Tvoju vetu: „Neexistuje hmota bez ducha.“ – by som doplnil – nemôže existovať, lebo hmotu vytvára duch – stvoril ju Duch, ktorý hmotu predchádza.
Slovo sa môže stať telom aj bez existencie hmoty. Stačí k tomu naozaj len Slovo – informácia o tom. ako to telo zostrojiť a stane sa.
Tvoje úvahy o štvrtom rozmere a siločiarach sú falošné – resp. sú len v podobe akejsi tvojej hypotézy a ak sa odvolávaš na Bibliu, tak z nej to (exaktne) nevyplýva. Neviem čo si predstavuješ pod siločiarami, ale ak je to výraz z fyziky tak siločiary majú hmotný charakter – je to silové (energetické) pole a energia je vlastne hmota podľa Ensteinovho E=mc2
Najpodstatnejšie je Duchovno s veľkým D, lebo v tom je všetko.
Vesmír vznikol z „ničoho“ – pred ním nemohla byť žiadna hmota a žiadne zákony ako ich o hmote poznáme a spoznávame. Všetko vzniklo z vôle Ducha.
Ten duch v istých (vedeckých) kruhoch dostáva názov Kozmická pamäť so všetkými informáciami a to minimálne s tými, ktoré určili ako vznikne a aký vznikne náš vesmír.
👍: qwert
none
13

12. kntsz 05.05.2023, 12:28

Moje vysvetlenie:
Boh je len jeden a ak prisúdime Ježišovi, že je synom Božím t.j. je súčasťou Boha, tak tuná Ježiš musel byť od počiatku. Takže Ježiš hovorí pravdu, lebo pred týmto hmotne energetickým (materiálnym) svetom, ktorý vznikol až po veľkom tresku tu naozaj Ježiš bol ako súčasť jediného Boha.
Pochopiť to našim hmotným rozumom nemôžme, lebo pred veľkým treskom žiaden ľudský rozum neexistoval a teda sa tam ani rozumom nedostaneme.
Už som spomínal Ježišove slová na to, keď s...

05.05.2023, 13:17
Ano aj v Božom solve vidíme jasne.....

Preto neochabujeme, ale aj keď náš vonkajší človek hynie, náš vnútorný sa obnovuje zo dňa na deň. Veď toto naše terajšie ľahké súženie nám získa nesmierne bohatstvo večnej slávy, 18 keďže nehľadíme na viditeľné, ale na neviditeľné; lebo viditeľné je dočasné, neviditeľné však večné.
👍: kntsz
none
14
05.05.2023, 13:34
qwert to len ty vidíš jasne , keď si si prečistil zrak možno 55 kou slivkou.
none
15

14. havran 05.05.2023, 13:34

qwert to len ty vidíš jasne , keď si si prečistil zrak možno 55 kou slivkou.

05.05.2023, 13:35
samozrejme ty trulo červene.....vidím, že máš skusenosti......
none
16
05.05.2023, 18:15
Duchovné a neviditeľné Očami a rozsahom našeho slnečného spektra aice teraz nevidíme to. čo budeme vidieť ny sruhej strane, kebo to budene vidieť celým spektrom, ale zase tu, to čo nevidíme našimi očami,vidíme predsa naším duchom, a duch sa nepozerá našími očami ale ale celým spektrom.takže kontak zaručený a aj svetla stvoreného z časti hmoty sa takto v našom ľudskom rozume vzýjomne domkazuje.,
👍: havran
none
20
06.05.2023, 12:06
elemír ako vidíš qwertík to má jednoduché s kým on nesúhlasí , alebo nerozumie, tak jeho spektrum videnia , je všetko červené.
none
21

20. havran 06.05.2023, 12:06

elemír ako vidíš qwertík to má jednoduché s kým on nesúhlasí , alebo nerozumie, tak jeho spektrum videnia , je všetko červené.

06.05.2023, 15:23
ty čudo červené zbalamutené....suhlasíš s 18 len preto, že maš pocit, že je to proti mne.....elemir tam píše o duchu a ty suhlasíš.....a ani evieš vlastne s čím suhlasíš....hlavne že e to proti gwertovi....ty si jarabak parte idiot...akemu paru nieto....cervena propaganda ty vybielila mozog....
none
22

20. havran 06.05.2023, 12:06

elemír ako vidíš qwertík to má jednoduché s kým on nesúhlasí , alebo nerozumie, tak jeho spektrum videnia , je všetko červené.

06.05.2023, 15:26
ty čudo červené zbalamutené....suhlasíš s 18 len preto, že maš pocit, že je to proti mne.....elemir tam píše o duchu a ty suhlasíš.....a ani nevieš vlastne s čím suhlasíš....hlavne že je to proti gwertovi....ty si jarabak parte idiot...akemu paru nieto....cervena propaganda ty vybielila mozog....
none
23

22. qwert 06.05.2023, 15:26

ty čudo červené zbalamutené....suhlasíš s 18 len preto, že maš pocit, že je to proti mne.....elemir tam píše o duchu a ty suhlasíš.....a ani nevieš vlastne s čím suhlasíš....hlavne že je to proti gwertovi....ty si jarabak parte idiot...akemu paru nieto....cervena propaganda ty vybielila mozog....

06.05.2023, 15:43
maš to dvakrát....zrejme preto...že na prvýkrát to nechápeš
👍: kntsz
none
24
07.05.2023, 14:16
qwert nebudem ti dlho a zložito vysvetľovať vysvetľovať prečo súhlasím s elemírom, ale jednoducho on má svoj názor a opiera ho o pre neho reálne duchovné hodnoty , ktoré tebe trpákovi nič nehovoria , lebo si prázdny a dutý človek. Len sa utešuješ , že je to preto , že som proti tebe. Však si nájdi , že v niektorých prípadoch som dal súhlas i tebe , keď si sa asi pomýlil a napísal si správne. Však Nič to na veci nemení , ostávaš len plnohodnotným blbcom. A keď si nevieš predstaviť čo to je , tak sa ma opýtaj, rád ti to vysvetlí.
none
25

24. havran 07.05.2023, 14:16

qwert nebudem ti dlho a zložito vysvetľovať vysvetľovať prečo súhlasím s elemírom, ale jednoducho on má svoj názor a opiera ho o pre neho reálne duchovné hodnoty , ktoré tebe trpákovi nič nehovoria , lebo si prázdny a dutý človek. Len sa utešuješ , že je to preto , že som proti tebe. Však si nájdi , že v niektorých prípadoch som dal súhlas i tebe , keď si sa asi pomýlil a napísal si správne. Však Nič to na veci nemení , ostávaš len plnohodnotným blbcom. A keď si nevieš predstaviť čo to je...

07.05.2023, 17:26
dakujem jaraboš....dlhe a nič nehovoriace taraniny mi nikdy nič nehovorili ani za totality....svoje taraniny(podľa teba analýzy)
si nechaj pre seba........
none
26
08.05.2023, 12:13
qwert tebe v tej dutej hlavičke nikdy nebude dávať zmysel nič , lebo si tupelo a ničomu nerozumieš
none
27

26. havran 08.05.2023, 12:13

qwert tebe v tej dutej hlavičke nikdy nebude dávať zmysel nič , lebo si tupelo a ničomu nerozumieš

08.05.2023, 14:21
Doplantaný jarabáku....mne veľa veci dávaju zmysel. Na prvom mieste je Božie slovo, ktorému ty zatiaľ nemôžeš rozumieť..lebo ho odmietaš.....
Zamotávaš sa do svojích prachsprostých analýz.....
none
31
08.05.2023, 18:22
Nadja akú musí mať qwert inteligenciu , aby mohol potiť také "múdrosti" ako ty ?
none
33

31. havran 08.05.2023, 18:22

Nadja akú musí mať qwert inteligenciu , aby mohol potiť také "múdrosti" ako ty ?

08.05.2023, 20:13
Zaujímavé je, že viera v zázraky nijak s inteligenciou nesúvisí, v ne verili aj neandertalci a veria im aj vzdelaní ľudia súčasnosti. Na rozdiel od toho, keď sa človek začne dopytovať po príčinách javov, skúmať súvislosti, dokáže predpovedať následky, extrapolovať atd. Na to už inteligenciu treba a niekedy naozaj veľmi vysokú inteligenciu.
Alebo, na zvrátenie doteraz prijímaných teorií... veľmi zaujímavý článoček o bakteriach ako príklad:

odkaz

No, nie je všetko zázrak, čo vyzerá ako zázrak :D
none
35

33. Nadja 08.05.2023, 20:13

Zaujímavé je, že viera v zázraky nijak s inteligenciou nesúvisí, v ne verili aj neandertalci a veria im aj vzdelaní ľudia súčasnosti. Na rozdiel od toho, keď sa človek začne dopytovať po príčinách javov, skúmať súvislosti, dokáže predpovedať následky, extrapolovať atd. Na to už inteligenciu treba a niekedy naozaj veľmi vysokú inteligenciu.
Alebo, na zvrátenie doteraz prijímaných teorií... veľmi zaujímavý článoček o bakteriach ako príklad:

https://dennikn.sk/blog/2361175/upirske-na...

08.05.2023, 22:44
38-
hej - hmotne - energetický svet je poznateľný.

Nie je to moje konštatovanie, tak múdri nie som, ale na konci poznania hmotne - energetického sveta bude poznanie plynule pokračovať do poznávania sveta duchovného.
Je na škodu ľudstva, že už dnes nenapreduje poznávanie rovnocenne rýchle oboch svetov a vývoj v poznaní je cielene brzdený materialistami.
Škoda, že sa nedožijem okamihu. keď si redukovaní vedci len na matériu začnú postupne búchať hlavy o stôl aký boli zaujatí.
Lebo svet je len jeden vzájomne previazaný.
none
37

35. kntsz 08.05.2023, 22:44

38-
hej - hmotne - energetický svet je poznateľný.

Nie je to moje konštatovanie, tak múdri nie som, ale na konci poznania hmotne - energetického sveta bude poznanie plynule pokračovať do poznávania sveta duchovného.
Je na škodu ľudstva, že už dnes nenapreduje poznávanie rovnocenne rýchle oboch svetov a vývoj v poznaní je cielene brzdený materialistami.
Škoda, že sa nedožijem okamihu. keď si redukovaní vedci len na matériu začnú postupne búchať hlavy o stôl aký boli zaujatí....

09.05.2023, 11:22
No dobre, ale NEPOZNATEĽNÝ svet asi veľa úspechov v poznávaní nesľubuje 🙂
none
40

37. Nadja 09.05.2023, 11:22

No dobre, ale NEPOZNATEĽNÝ svet asi veľa úspechov v poznávaní nesľubuje 🙂

09.05.2023, 21:06
Prečo nepoznateľný ?
Oblasť duchovna je presne tak ako hmoty poznateľná.
Už som to tuná spomínal, že C.G.Jung po objavení Nevedomia (Termínus technikus pre duchovnú oblasť mimo hmotu, ktorej existencia je na hmote nezávislá a človeku jeho vôľou nedostupná) a jeho nepriamom skúmaní cez rôzne prejavy v duševne človeka vyhlásil, že jeho viera v Boha sa zmenila na istotu.
V svojich dielach celú problematiku rozpracoval a jeho pokračovatelia dnes úspešne liečia nevyliečiteľné choroby ako je napr. schizofrenia.
Existencia Boha je vedecky - exaktne dokázateľná, len nie je vôľa to zaviesť do praxe a do učebníc. Hrozí totiž, že by sa zrútili aj náboženstvá a aj politické systémy by sa museli prebudovať.
none
45

40. kntsz 09.05.2023, 21:06

Prečo nepoznateľný ?
Oblasť duchovna je presne tak ako hmoty poznateľná.
Už som to tuná spomínal, že C.G.Jung po objavení Nevedomia (Termínus technikus pre duchovnú oblasť mimo hmotu, ktorej existencia je na hmote nezávislá a človeku jeho vôľou nedostupná) a jeho nepriamom skúmaní cez rôzne prejavy v duševne človeka vyhlásil, že jeho viera v Boha sa zmenila na istotu.
V svojich dielach celú problematiku rozpracoval a jeho pokračovatelia dnes úspešne liečia nevyliečiteľné choroby a...

10.05.2023, 20:41
Nepoznateľný ako antagonizmus k tvojemu "hmotne - energetický svet je poznateľný"... 🙂

Ak je duchovný svet spoznateľný, prečo teda je Boh nepochopiteľný, nespoznateľný?
none
46

45. Nadja 10.05.2023, 20:41

Nepoznateľný ako antagonizmus k tvojemu "hmotne - energetický svet je poznateľný"... 🙂

Ak je duchovný svet spoznateľný, prečo teda je Boh nepochopiteľný, nespoznateľný?

10.05.2023, 21:58
52-
je "zaujímavé" sledovať ako ateisti - v tvojom prípade si myslím, že skorej skeptici používajú na odmietanie existencie Boha výroky často prispatých jednotlivcov kresťanskej hierarchie.
Človeka Boh stvoril duchovne a cieľovo na svoj obraz.
Konanie Boha má dokonca aj v Starom zákone vždy veľmi jednoduchú a pre človeka pochopiteľnú logiku.
Nie je tam nič nepochopiteľné. Spor nastáva aj v tvrdení, že Boh vie všetko - no nevie, lebo človek sa rozhoduje sám a slobodne a čo urobíš v nasledujúcom okamihu nevie, ale treba dodať, že vie aké máš možnosti, lebo je ich tvorcom a môže, ak uzná za potrebné, človeka donútil, aby urobil čo treba urobiť.
V Biblii sa nachádza veľa pasáží, kedy Boh komunikuje s človekom takmer ako rovný s rovným. Napr. pred zničením Sodomy a Gomory počúva prosby Lota, aby ich zachránil ak nájde spravodlivých. Boh stále ustupuje a znižuje nároky. Nakoniec sa nenašiel ani jeden a nastala skaza.
Tá nepoznateľnosť by si zasluhovala dlhý výklad s naštudovaním posledných poznatkov z hlbinnej psychológie a psychológie ľudského nevedomia. Tak ďaleko som sa ešte nedostal. Ľudské nevedomie (osobné aj kolektívne) a nad tým Božie nevedomie, má svoje zákonitosti a dosť sa vie o tom, ako to funguje.
Momentálne čítam knihu Člověk a jeho symboly, kde sa dá krásne cez celú históriu dosledovať ako sa duchovno našich predkov dostávalo do symbolov, ktoré sú jasne čitateľne aj dnes (pre laikov asi nie).
Je tam jasná previazanosť celej nevedomej oblasti vrátane na Božiu.
Jung sa dostal vo svojom výskume nevedomia k poznaniu na okraj nevedomia Božieho s konštatovaním, že deje kolektívneho a osobného nevedomia, ktoré majú svoju poznateľnú logiku, sa dostávajú do neznámej, len veľmi ťažko vypočítateľnej oblasti, z ktorej idú identifikovateľné výstupy, ale kedy a aké, to nedokázal zistiť, ale ich jasná existencia ho presvedčila.
Osobne ma zarmucujú také hlášky ako u Lemmyho vyššie v zmysle, že ak je Boh dokázateľný tak ho dokáž.
Je to veľmi naivné si myslieť, že materiálny svet, ktorý sa učíme poznávať od prvej triedy a nakoniec sa to rozvetvuje do odborov - odvetví, lebo jeden človek to nie je schopný zvládnuť,- je naivné si myslieť, že oblasť duchovna, ktorá hmotu predchádza a ktorá hmotný svet stvorila v celej jeho zložitosti, že táto oblasť sa bude dať popísať jedným človekom a najlepšie v jednej vete.
none
48

46. kntsz 10.05.2023, 21:58

52-
je "zaujímavé" sledovať ako ateisti - v tvojom prípade si myslím, že skorej skeptici používajú na odmietanie existencie Boha výroky často prispatých jednotlivcov kresťanskej hierarchie.
Človeka Boh stvoril duchovne a cieľovo na svoj obraz.
Konanie Boha má dokonca aj v Starom zákone vždy veľmi jednoduchú a pre človeka pochopiteľnú logiku.
Nie je tam nič nepochopiteľné. Spor nastáva aj v tvrdení, že Boh vie všetko - no nevie, lebo človek sa rozhoduje sám a slobodne a čo urob...

11.05.2023, 10:20
Dokázať existenciu Boha... no veriaci majú dôkaz v tom, že existuje vesmír, ono s dôkazmi to nie je také jednoduché. Aspoň v tom, čo nie je materiálne, ale zväčša v takom.
Problém vidím v tom, že Lemmy nepopiera existenciu duchovna, ale hovorí, že je produktom nášho mozgu. Chápeš ten rozdiel. 🙂 Je fakt, že kde nie je ľudský mozog, tam nijakú existenciu duchovna nejde zistiť, ani dokázať. MUSÍ byť, minimálne, naším mozgom sprostredkované, však? Čo je nám po duchovne,. o ktorom nik nič nevie? 🙂
none
50

48. Nadja 11.05.2023, 10:20

Dokázať existenciu Boha... no veriaci majú dôkaz v tom, že existuje vesmír, ono s dôkazmi to nie je také jednoduché. Aspoň v tom, čo nie je materiálne, ale zväčša v takom.
Problém vidím v tom, že Lemmy nepopiera existenciu duchovna, ale hovorí, že je produktom nášho mozgu. Chápeš ten rozdiel. 🙂 Je fakt, že kde nie je ľudský mozog, tam nijakú existenciu duchovna nejde zistiť, ani dokázať. MUSÍ byť, minimálne, naším mozgom sprostredkované, však? Čo je nám po duchovne,. o ktorom nik nič nevie...

11.05.2023, 15:01
a. Väčšina veriacich v Boha, nepotrebuje Boha dokazovať. Oni vedia, že Boh je a tým to pre nich končí a ono to naozaj stačí.
b. Ja sa nebudem ani pokúšať vám niečo dokazovať, pokiaľ iniciatíva nevzíde od vás aspoň tak, ako vzišla zo mňa.
Skopčím vám sem zopár odsekov z Jungových Tavistockých prednášok pred zborom vedcov z oblasti psychológie. Udialo sa to ešte v roku 1935 !!!
Väčšina z vás to nedočíta a ďalšia väčšina zbytku čo to dočíta, to nepochopí. Za pokus to však stojí, lebo min. Nadja si uvedomuje ako je náročné skúmať oblasť, ktorá je pre naše vedomie nedostupná. Napriek tomu to možné je cez prejavy nevedomia v našom vedomí, ktoré sú reálne zistiteľné.
"Psychologie je v první řadě vědou o vědomí. Na druhém místě je vědou o produktech toho, co nazýváme nevědomá psýché. Nemůžeme přímo zkoumat nevědomou psýché, protože nevědomí je právě jen nevědomí, a proto k němu nemáme žádný vztah. Můžeme se pouze zabývat vědomými produkty, o kterých předpokládáme, že mají původ v oblasti zvané nevědomí, v oné oblasti nejasného znázorňování obrazů ("temných představ"), o níž filozof Kant ve své Anthropologii říká, že zahrnuje polovinu světa. Cokoliv máme říci o nevědomí, je tím, co o něm říká vědomí. Nevědomá psýché, která je zcela neznámé povahy, je vždy vyjadřována vědomím a v termínech vědomí, a to je jediná věc, kterou můžeme udělat. Nemůžeme jít za to a měli bychom to mít vždy na mysli jako poslední kritérium našeho posuzování.
Vědomí je zvláštní věc. Je to intermitentní, přerušovaný fenomén. Jedna pětina nebo jedna třetina či snad dokonce jedna polovina našeho lidského života je strávena ve stavu nevědomí. Naše rané dětství je nevědomé. Každou noc se noříme do nevědomí a pouze ve fázích mezi probuzením a spánkem máme víceméně jasné vědomí. Do jisté míry je dokonce sporné, jak jasné je vědomí. Usuzujeme například, že desetiletý hoch nebo dívka jsou snad vědomí, lze však velmi snadno dokázat, že je to velmi zvláštní druh vědomí, neboť to může být vědomí bez jakéhokoli vědomí já. Znám celou řadu případů dětí jedenáctiletých, dvanáctiletých i čtrnáctiletých či dokonce starších, které si najednou uvědomují "Já jsem". ......
Vědomí je jako povrch či jako kůže na obrovské nevědomé oblasti neznámého rozsahu. Nevíme, jak daleko sahá vláda nevědomí, poněvadž o něm jednoduše nic nevíme. ........
Máme pouze nepřímé důkazy, že existuje duševní oblast, která je pod prahem vědomí. Máme určité vědecké odůvodnění pro svůj závěr, že tato sféra existuje. Z produktů, které nevědomí vytváří, můžeme vyvodit určité závěry týkající se jeho možné podstaty. Ale musíme být opatrní, abychom ve svých závěrech nebyli příliš antropomorfističtí, protože věci se mohou ve skutečnosti velmi lišit od toho, jak je utváří naše vědomí.
Podíváte-li se například na náš fyzický svět a srovnáte-li, co naše vědomí z téhož světa dělá, najdete celou řadu duševních obrazů, které jako objektivní fakta neexistují. Vidíme například barvu a slyšíme zvuk, ale ve skutečnosti jsou to jen vlnění. ....."
none
52

50. kntsz 11.05.2023, 15:01

a. Väčšina veriacich v Boha, nepotrebuje Boha dokazovať. Oni vedia, že Boh je a tým to pre nich končí a ono to naozaj stačí.
b. Ja sa nebudem ani pokúšať vám niečo dokazovať, pokiaľ iniciatíva nevzíde od vás aspoň tak, ako vzišla zo mňa.
Skopčím vám sem zopár odsekov z Jungových Tavistockých prednášok pred zborom vedcov z oblasti psychológie. Udialo sa to ešte v roku 1935 !!!
Väčšina z vás to nedočíta a ďalšia väčšina zbytku čo to dočíta, to nepochopí. Za pokus to však stojí, lebo ...

11.05.2023, 21:47
59 / Ja neviem, či si to len namýšľam, ale zdá sa mi, že tu píšeš, síce podrobnejšie a presnejšie ako ja, ale viacmenej to isté. Ja s týmto môžem len súhlasiť, nevidím v tom rozpor so svojím presvedčením.
Len by som chcela pripomenúť k tomu, čo naše vedomie zaznamenáva - veď vlnenie je nie len farba a zvuk, ale aj pevná hmota, a ako nám veda hovorí, je to spusta prázdna a sem tam nejaký ten proton a elektron v ustavičnom pohybe 🙂
Ale vieme, že náš mozog, resp naše zmysly sú nedokonalé a väčšina žijúcich bytostí , živočíchov, má zmysly oveľa dokonalejšie...
👍: kntsz
none
77

52. Nadja 11.05.2023, 21:47

59 / Ja neviem, či si to len namýšľam, ale zdá sa mi, že tu píšeš, síce podrobnejšie a presnejšie ako ja, ale viacmenej to isté. Ja s týmto môžem len súhlasiť, nevidím v tom rozpor so svojím presvedčením.
Len by som chcela pripomenúť k tomu, čo naše vedomie zaznamenáva - veď vlnenie je nie len farba a zvuk, ale aj pevná hmota, a ako nám veda hovorí, je to spusta prázdna a sem tam nejaký ten proton a elektron v ustavičnom pohybe 🙂
Ale vieme, že náš mozog, resp naše zmysly sú nedokonalé a...

12.05.2023, 22:24
64-
a. Vlnenie je hmotou. Ak by tam hmota nebola, tak by sa nemalo čo vlniť.
Ja som sem už raz pricapil jeden citát o tom, že v hmote vôbec nemusí byť žiadna hmota, ale že je to tanec bez tanečníkov.
Fritjof Capra – " v mikrosvete panuje pohyb, ale nie je tam žiadny pohybujúci subjekt. Existuje aktivita, ale nie jej subjekt. Je to tanec bez tanečníkov."
Naše zmysli sú hodne nedokonalé, ale nie tak celkom......
Pozri si
odkaz
už 400 rokov pred Kristom bola taká vyspelosť, že ľudia pochopili, že zmysli môžu byť falošné a začali ich úplne odmietať - volali sa Eleáti. Samozrejme to nie je (nemusí byť) pravdou.
Práve preto sa dnešné výskumy v materiálnom svete dejú cez stále dokonalejšie technológie, ktore vedia byť lepšie ako unikátne zmysli niektorých zvierat.
V duchovnom svete je to hodne inak.
Dokonca je zistený fakt, že ak niekto žije falošne, ak nevie nájsť pravdu, prípadne sa jej zámerne vyhýba, tak nastupuje, už vyššie - v iných mojich príspevkoch, naznačená oblasť Nevedomia, ktorá si podľa svojich zákonitostí a svojim spôsobom dosiahne vždy svoje......
Falošný život, život v klamstve a najhoršie vo vedomom klamstve (hriech proti Duchu sa neodpúšťa.....). Takýto ľudia často končia v blázinci či v rôznych psychických poruchách a krízach.
none
58

33. Nadja 08.05.2023, 20:13

Zaujímavé je, že viera v zázraky nijak s inteligenciou nesúvisí, v ne verili aj neandertalci a veria im aj vzdelaní ľudia súčasnosti. Na rozdiel od toho, keď sa človek začne dopytovať po príčinách javov, skúmať súvislosti, dokáže predpovedať následky, extrapolovať atd. Na to už inteligenciu treba a niekedy naozaj veľmi vysokú inteligenciu.
Alebo, na zvrátenie doteraz prijímaných teorií... veľmi zaujímavý článoček o bakteriach ako príklad:

https://dennikn.sk/blog/2361175/upirske-na...

12.05.2023, 11:16
Nadja zázrak je to čo človek nevie pochopiť , nepozná podstatu javu. teda ako hovoríš: No, nie je všetko zázrak, čo vyzerá ako zázrak
none
59

58. havran 12.05.2023, 11:16

Nadja zázrak je to čo človek nevie pochopiť , nepozná podstatu javu. teda ako hovoríš: No, nie je všetko zázrak, čo vyzerá ako zázrak

12.05.2023, 11:19
zazrakom by bolo, keby sa ti rozjasnilo v tekvici.....aj cez ten červený nános......
none
61

58. havran 12.05.2023, 11:16

Nadja zázrak je to čo človek nevie pochopiť , nepozná podstatu javu. teda ako hovoríš: No, nie je všetko zázrak, čo vyzerá ako zázrak

12.05.2023, 17:12
Lenže to nevystihuje to, čo je zázrak, veď my o veľa javoch netušíme, aká je ich podstata - napr. kvantová previazanosť dvojice fotonov - ale nepočula som veriacich, že by poukazovali na to, že je to zázrak...-
👍: kntsz , havran
none
62

61. Nadja 12.05.2023, 17:12

Lenže to nevystihuje to, čo je zázrak, veď my o veľa javoch netušíme, aká je ich podstata - napr. kvantová previazanosť dvojice fotonov - ale nepočula som veriacich, že by poukazovali na to, že je to zázrak...-

12.05.2023, 18:41
jo, jo...už to že semeno zasiate do pôdy odumrie a vzkliči z neho 30, 60....semien je zázrak....ale to vidíme pravidelne každý rok, tak to za zazrak nepovažujeme......
už to že z oplodněného vajcia sa vyliahne trebars sliepka je zazrak, važení.....už v tom vajci je program...buduca sliepka, buduci kohut....
ale mudre sovy....a rozni mudrlanti to beru ako samozrejmosť.....šak by sme pohynuli važení, keby to tak nebolo....
jarabaku daj analýzu ako sa to vlastne množi....semeno musí odumrieť, aby sa obetovalo pre dalsie semena...analýzuj jaraboš...oblizuj ked chceš....našrubuj do toho spoločenske javy a kadejake sprostosti.....
none
63

62. qwert 12.05.2023, 18:41

jo, jo...už to že semeno zasiate do pôdy odumrie a vzkliči z neho 30, 60....semien je zázrak....ale to vidíme pravidelne každý rok, tak to za zazrak nepovažujeme......
už to že z oplodněného vajcia sa vyliahne trebars sliepka je zazrak, važení.....už v tom vajci je program...buduca sliepka, buduci kohut....
ale mudre sovy....a rozni mudrlanti to beru ako samozrejmosť.....šak by sme pohynuli važení, keby to tak nebolo....
jarabaku daj analýzu ako sa to vlastne množi....semeno musí odu...

12.05.2023, 19:31
Lenže semeno neodumiera, naopak, jeho bunky sa aktivujú a delia na viac a viac buniek, takže sa osemenie - pokožka semienka - pretrhne a rastú klíčky...
none
64

63. Nadja 12.05.2023, 19:31

Lenže semeno neodumiera, naopak, jeho bunky sa aktivujú a delia na viac a viac buniek, takže sa osemenie - pokožka semienka - pretrhne a rastú klíčky...

12.05.2023, 19:37
to jedno zasiate odhnije.....to same zemiak.....
none
66

64. qwert 12.05.2023, 19:37

to jedno zasiate odhnije.....to same zemiak.....

12.05.2023, 19:47
none
68

66. Nadja 12.05.2023, 19:47

https://www.youtube.com/watch?v=pB4ASdELBbQ&t=167s

12.05.2023, 19:54
a co si chcela tým povedať?......pre mna je to zazrak....ty to berieš ako samozrejmosť?.......samo sa to?
none
70

68. qwert 12.05.2023, 19:54

a co si chcela tým povedať?......pre mna je to zazrak....ty to berieš ako samozrejmosť?.......samo sa to?

12.05.2023, 20:22
Nijééé, to tam Boh pumpuje do každej bunky špeciálnou pumpou vodu, a čaruje a čaruje... 🙂
none
73

70. Nadja 12.05.2023, 20:22

Nijééé, to tam Boh pumpuje do každej bunky špeciálnou pumpou vodu, a čaruje a čaruje... 🙂

12.05.2023, 20:31
same sa tie potvory zdohadali.....aby sme nepokapali....že jo, že jo.....týmto uvaham sa nevyhneš mudra sova a budes musieť nad tým uvažovať...to nezahras do autu
none
74

70. Nadja 12.05.2023, 20:22

Nijééé, to tam Boh pumpuje do každej bunky špeciálnou pumpou vodu, a čaruje a čaruje... 🙂

12.05.2023, 20:39
je v tom zjavný program...tie bunky su akokeby naprogramované.....vo vajičku je žltko a bielko...a za určitých okolnosti z neho vykukne krasne kuriatko.....šak to je normálne že jo......
none
65

63. Nadja 12.05.2023, 19:31

Lenže semeno neodumiera, naopak, jeho bunky sa aktivujú a delia na viac a viac buniek, takže sa osemenie - pokožka semienka - pretrhne a rastú klíčky...

12.05.2023, 19:38
jasne a je to predsa normalne....aktivuju sa potvory....aby sme nepokapali my homosapiens....mudre to semienka....
none
67

65. qwert 12.05.2023, 19:38

jasne a je to predsa normalne....aktivuju sa potvory....aby sme nepokapali my homosapiens....mudre to semienka....

12.05.2023, 19:51
Prípadne aj preto, aby sme pokapali - u jedovatých rastlín...
none
69

67. Nadja 12.05.2023, 19:51

Prípadne aj preto, aby sme pokapali - u jedovatých rastlín...

12.05.2023, 20:12
zatial sme vdaka tomu neuvěřitelnému zrodu noveho života nepokapali....
none
71

69. qwert 12.05.2023, 20:12

zatial sme vdaka tomu neuvěřitelnému zrodu noveho života nepokapali....

12.05.2023, 20:23
Nuž, ved sme z tohto života vzišli aj my 🙂
none
72

71. Nadja 12.05.2023, 20:23

Nuž, ved sme z tohto života vzišli aj my 🙂

12.05.2023, 20:30
ano vzišli.....kazdy zrod je zazrak....člověk dokaže cloveka rozobrať, ale už ho neposkladá.....že jo
none
81

61. Nadja 12.05.2023, 17:12

Lenže to nevystihuje to, čo je zázrak, veď my o veľa javoch netušíme, aká je ich podstata - napr. kvantová previazanosť dvojice fotonov - ale nepočula som veriacich, že by poukazovali na to, že je to zázrak...-

13.05.2023, 10:22
Myslím, že uvažuješ správnym smerom.
Ja si dokonca myslím, a čím viacej sa zaoberám najmä hlbinnou psychológiou (ako laik), tak prichádzam na to, že zázraky vôbec neexistujú.
Ako sa stále snažím naznačiť, sú tuná popri hmotných dejoch, ktoré si obyčajne dokážeme cez prírodné vedy vysvetľovať, aj deje v nehmotnej oblasti - duchovné deje, ktoré tiež majú v sebe prísnu logiku a prísne zákonitosti a často ešte prísnejšie a jemnejšie ako zákonitosti prírodné.
Nám sa to môže javiť ako zázrak (napr. vyliečenie inak neliečiteľného a nevyliečiteľného), ale tento "zázrak" a jeho vyliečenie nastalo napr. odstránením nejakého duchovného bloku - opakujem duchovného t.j. mimohmotného a nie duševného, ktorý si uvedomujeme či máme šancu si uvedomovať.
none
82

81. kntsz 13.05.2023, 10:22

Myslím, že uvažuješ správnym smerom.
Ja si dokonca myslím, a čím viacej sa zaoberám najmä hlbinnou psychológiou (ako laik), tak prichádzam na to, že zázraky vôbec neexistujú.
Ako sa stále snažím naznačiť, sú tuná popri hmotných dejoch, ktoré si obyčajne dokážeme cez prírodné vedy vysvetľovať, aj deje v nehmotnej oblasti - duchovné deje, ktoré tiež majú v sebe prísnu logiku a prísne zákonitosti a často ešte prísnejšie a jemnejšie ako zákonitosti prírodné.
Nám sa to môže javiť ako zá...

13.05.2023, 10:29
Ešte doplním, aby si tí, čo ma považujú za veriaceho nemysleli, že ním prestávam byť.
Opak je pravdou.
Pod odstránením alebo odstraňovaním duchovného bloku mám na mysli aj modlitby, ktoré pôsobia v duchovnom svete t.j. v Nevedomí osobnom, kolektívnom a v Božom, kde sa všetko zbieha a ak treba aj rozhoduje z vôle Božej.
none
32
08.05.2023, 18:24
Nadja je to vlastne otázka tiež na qwerta , ty s IQ nemáš problém.
none
36

32. havran 08.05.2023, 18:24

Nadja je to vlastne otázka tiež na qwerta , ty s IQ nemáš problém.

09.05.2023, 07:55
Za to ty máš veliký. Tvoje IQ je nasiaknute totalitou a podla toho aj potom reaguješ.
none
60

36. qwert 09.05.2023, 07:55

Za to ty máš veliký. Tvoje IQ je nasiaknute totalitou a podla toho aj potom reaguješ.

12.05.2023, 11:21
qwert ty máš problém pochopiť i tie najzákladnejšie veci vidíš iba na červeno , aj keď máš zelený zákal.
none
41
09.05.2023, 22:23
qwert takže , potrebuješ nejakú tabletku mrzáku?
👍: qwert
none
42

41. havran 09.05.2023, 22:23

qwert takže , potrebuješ nejakú tabletku mrzáku?

10.05.2023, 06:41
ftáčiku, pekne si potvrdil prispevok 41....už ti fakt hrabe z toho budovania krajších zajtrajškov
👍: kntsz
none
43
10.05.2023, 12:30
qwert krajšie zajtrajšky už máme zaistené , dobiehame USA a to sa nedá vyvrátiť. Skús uhádnuť v čom tých Amíkov dobiehame a zanedlho i predbehneme. Máš možnosť dokázať , že máš IQ aspoň na úrovni neandertalca.
none
44

43. havran 10.05.2023, 12:30

qwert krajšie zajtrajšky už máme zaistené , dobiehame USA a to sa nedá vyvrátiť. Skús uhádnuť v čom tých Amíkov dobiehame a zanedlho i predbehneme. Máš možnosť dokázať , že máš IQ aspoň na úrovni neandertalca.

10.05.2023, 12:47
Hovori z teba Putin a jeho propaganda.....vtačiku........učit sa, učit sa ,učit sa.....štoby by my uže nekakali do kybla.....
.
👍: kntsz
none
49
11.05.2023, 14:42
Lemmy to si fakt taký J.....ý , že si na nerozoznanie od toho primitíva nad tebou? Samozrejme aj kntsz.? Viete na čo sa vás pýtam v "49"? Samozrejme , že nie , tak aspoň štekáte hlupáci. Aj ten neandertálec by sa za vás hanbil. Lemmy a ty máš asi momentálne menštruáciu , daj sa vyšetriť qwert-ovi, on ťa s láskou opatrí.
none
55
11.05.2023, 22:44
Lemmy ty si samozrejme nepochopil ako predbehneme Amíkov a keď sa priznáš , že nevieš , tak ti to vysvetlím. A vari nechceš , aby sme boli lepší ako oni? Tak praješ svojmu národu?
none
56

55. havran 11.05.2023, 22:44

Lemmy ty si samozrejme nepochopil ako predbehneme Amíkov a keď sa priznáš , že nevieš , tak ti to vysvetlím. A vari nechceš , aby sme boli lepší ako oni? Tak praješ svojmu národu?

12.05.2023, 05:24
Už bubla v tebe červené lajno, lebo si sa dočital o niečom takom, že amerike hrozí bankrot?.....Priznaj sa ty červena zruda.....
none
57

56. qwert 12.05.2023, 05:24

Už bubla v tebe červené lajno, lebo si sa dočital o niečom takom, že amerike hrozí bankrot?.....Priznaj sa ty červena zruda.....

12.05.2023, 06:11
nič ineho si neželaš ty špina.....aby si mohol zas budovať krajsie zajtrajšky.....
none
76
12.05.2023, 22:22
qwert to buduj s pomäteným Lemmym , ste úbožiaci neschopní čosi normálne zo seba vypotiť.
none
78

76. havran 12.05.2023, 22:22

qwert to buduj s pomäteným Lemmym , ste úbožiaci neschopní čosi normálne zo seba vypotiť.

13.05.2023, 08:33
Prečo si nedobudoval to, čo si začal budovať....a ešte aj dnes po rokoch to ovplyvňuje myslenie ludi....červený hnupe...ale mladí sa deru za svetom...a kvikanie červených hňupov ich nezaujima.....takí cervení zmrdi čo posrali všetko čo sa posrať dalo....uz tie krajsie zajtrajsky budovat nebudú...červení hnupi patria na smetisko.....
none
85

78. qwert 13.05.2023, 08:33

Prečo si nedobudoval to, čo si začal budovať....a ešte aj dnes po rokoch to ovplyvňuje myslenie ludi....červený hnupe...ale mladí sa deru za svetom...a kvikanie červených hňupov ich nezaujima.....takí cervení zmrdi čo posrali všetko čo sa posrať dalo....uz tie krajsie zajtrajsky budovat nebudú...červení hnupi patria na smetisko.....

13.05.2023, 12:05
qwert to len teba pomiatlo a nevieš sa dostať z tých bludov a tak táraš dookola stále to isté ako papagáj.
none
87

85. havran 13.05.2023, 12:05

qwert to len teba pomiatlo a nevieš sa dostať z tých bludov a tak táraš dookola stále to isté ako papagáj.

13.05.2023, 12:49
mas odpověď na tvoju otázku ty smrad, pochopil som ako tajne dufgaš aby sme v niecom preddbehli američanov.....tu už nepídiš ty komunistický smrad....
none
89
18.05.2023, 16:57
qwert no , už si sa vyprdel , tak otvor si okno , aby nechcípol.
none
99
20.05.2023, 18:08
qwert dobre som ti radil , otvore okno.
none
100

99. havran 20.05.2023, 18:08

qwert dobre som ti radil , otvore okno.

21.05.2023, 14:26
jaraboš....tvoje komenty su hodne budovatela krajších zajtrajškov.....vidíme zdeformovanu červenu tekvicu v akcii
none
105

100. qwert 21.05.2023, 14:26

jaraboš....tvoje komenty su hodne budovatela krajších zajtrajškov.....vidíme zdeformovanu červenu tekvicu v akcii

26.05.2023, 11:43
qwertík ty si teraz vykračuješ pod zástavou budovateľa tých krajších zajtrajškov a vidíš ako vám ľudia tlieskajú? Ešte si nepochopil , že budovať a niesť i zodpovednosť je úplne iné ako všetko dehonestovať a vykrikovať , že by si to robil lepšie. Generácia tvojích otcov do ktorej patrím i ja sme urobili toľko, že , že taká zmätená banda s tým čo predvádzate teraz dokážete len to , čo nám predviedli za ostatné 3 roky a nevykrikuj , že vám to niekto kazí, lebo si to kazíte vy sami , hlupáci svojou neodbornosťou, ktorí si myslia , že stačí vykrikovať , tak ako to robíš aj ty.
none
106

105. havran 26.05.2023, 11:43

qwertík ty si teraz vykračuješ pod zástavou budovateľa tých krajších zajtrajškov a vidíš ako vám ľudia tlieskajú? Ešte si nepochopil , že budovať a niesť i zodpovednosť je úplne iné ako všetko dehonestovať a vykrikovať , že by si to robil lepšie. Generácia tvojích otcov do ktorej patrím i ja sme urobili toľko, že , že taká zmätená banda s tým čo predvádzate teraz dokážete len to , čo nám predviedli za ostatné 3 roky a nevykrikuj , že vám to niekto kazí, lebo si to kazíte vy sami , hlupáci sv...

26.05.2023, 14:07
ty pako, ved Slovensko stale ovladaju byvalí komunisti, terajsi mafiani, oligarchovia.....su v pozadi a neni su vidiet....taký Fico je ich clovek....nerozumieš a nevidíš nič ty červene lajno.....kntsz ti to dufam vysvetli..takých ako je on je uz malo co disponuju tak detailjnými faktami ohladom toho.....alebo osvietený.......
none
107

106. qwert 26.05.2023, 14:07

ty pako, ved Slovensko stale ovladaju byvalí komunisti, terajsi mafiani, oligarchovia.....su v pozadi a neni su vidiet....taký Fico je ich clovek....nerozumieš a nevidíš nič ty červene lajno.....kntsz ti to dufam vysvetli..takých ako je on je uz malo co disponuju tak detailjnými faktami ohladom toho.....alebo osvietený.......

26.05.2023, 21:59
qwert neskrývaj sa za komunistov. Blbečku nevidíš že je to len prezlečená banda Igorovho komparzu&, Asi to pri svojej inteligencii nepochopíš. Na čo sa budete vyhovárať teraz? Ešte si nepochopil , že ľudia vás majú hlboko......? Od teba nič iné nečakám , len tvoje úbohé žalmy. Bude to tvojou primitívnosťou, že sa nevieš ani vykecať a nechápeš , že do tých sračiek ste sa dostali vlastnou vinou a šudia vás už odštrngali.
none
108

107. havran 26.05.2023, 21:59

qwert neskrývaj sa za komunistov. Blbečku nevidíš že je to len prezlečená banda Igorovho komparzu&, Asi to pri svojej inteligencii nepochopíš. Na čo sa budete vyhovárať teraz? Ešte si nepochopil , že ľudia vás majú hlboko......? Od teba nič iné nečakám , len tvoje úbohé žalmy. Bude to tvojou primitívnosťou, že sa nevieš ani vykecať a nechápeš , že do tých sračiek ste sa dostali vlastnou vinou a šudia vás už odštrngali.

26.05.2023, 23:42
ano my a vy.....červene lajna proti demokracii.....sam sa pasuješ a ani si to neuvědomuješ....pretože maš prežratý mozog komunistickou ideologiou...
none
109

108. qwert 26.05.2023, 23:42

ano my a vy.....červene lajna proti demokracii.....sam sa pasuješ a ani si to neuvědomuješ....pretože maš prežratý mozog komunistickou ideologiou...

27.05.2023, 16:24
qwert Ale no tak qwertík buď už trochu pri vedomí a nerozdávaj diagnózy , keď je každému jasné , že sa potrebuješ liečiť z traumy, ktorú ti zasial do hlavy bohvie kto. No slušnosti si nedostal ani za mak. Povedz čím chceš presvedčiť , že ty si ten pravý /aj s Matelkom/, ktorý to tu zachráni. Len sa pozri na ten pravicový drobizg , ako ide spasiť túto krajinu. Len sa pechoríš a je ti jedno ako to dopadne , však za všetko tu môžu otcovia a dedovia , ale vy mamľasi len pľujete jedovatú slinu blbečku.
none
110

109. havran 27.05.2023, 16:24

qwert Ale no tak qwertík buď už trochu pri vedomí a nerozdávaj diagnózy , keď je každému jasné , že sa potrebuješ liečiť z traumy, ktorú ti zasial do hlavy bohvie kto. No slušnosti si nedostal ani za mak. Povedz čím chceš presvedčiť , že ty si ten pravý /aj s Matelkom/, ktorý to tu zachráni. Len sa pozri na ten pravicový drobizg , ako ide spasiť túto krajinu. Len sa pechoríš a je ti jedno ako to dopadne , však za všetko tu môžu otcovia a dedovia , ale vy mamľasi len pľujete jedovatú slinu blbečk...

27.05.2023, 17:39
Ano my a vy......kedy už pokapete sudruhovia.....
none
111

110. qwert 27.05.2023, 17:39

Ano my a vy......kedy už pokapete sudruhovia.....

27.05.2023, 18:50
To je taká preduchovnelá veta, kam sa my, materialistickí redukcionisti, hrabeme...
none
112

110. qwert 27.05.2023, 17:39

Ano my a vy......kedy už pokapete sudruhovia.....

27.05.2023, 18:55
qwert odkiaľ berieš tu istotu , že si tá správna bylina na tom svete a ostatní zakapu? Kapitalizmus v dnešnej podobe v honbe za mocou a peniazmi pripravuje ľudí o život. Tebe je škoda niečo hovoriť , lebo v tej tvojej gebuli máš všetko pomiešané. Tak mi povedz prečo už od moderných dejín vlády kapitálu sa po svete rozťahovali západniari a potom Američania , ale podľa teba tí čo sa bránili boli zločinci? No tak povez nejakú prostoduchú hlúposť doloženú tvojou vlastnou hlúposťou?
none
113

112. havran 27.05.2023, 18:55

qwert odkiaľ berieš tu istotu , že si tá správna bylina na tom svete a ostatní zakapu? Kapitalizmus v dnešnej podobe v honbe za mocou a peniazmi pripravuje ľudí o život. Tebe je škoda niečo hovoriť , lebo v tej tvojej gebuli máš všetko pomiešané. Tak mi povedz prečo už od moderných dejín vlády kapitálu sa po svete rozťahovali západniari a potom Američania , ale podľa teba tí čo sa bránili boli zločinci? No tak povez nejakú prostoduchú hlúposť doloženú tvojou vlastnou hlúposťou?

27.05.2023, 20:05
Tebe ty červene lajno je tažke niečo vysvetlovať a hlavne mnou. Nie som sčítaný...ale vidím veci aké su reálne.....Videl som to aj v roku 2014 a vidím to aj teraz....Take červene preoblečene svine ako si aj ty, len kukajú a prispsôbuju sa situacii....zároveň su slepí a nevidia veci tak ako sú a prečo sú....len čakaju na príležitost.......dúfam, že červené svine uz nikdy nenastolia ten totalitný chlievik......a takí ako aj ty havrane pokapú.....(neber to osobne ale všeobecne)
none
104
26.05.2023, 09:29
Dávno som tu nebol a teraz som to iba prebehol očami a zaujalo ma diskutovanie o vlnení. Neviem, ktorý z vás to písal, asi Knstz, že vlneie nie je možné bez hmoty a právetoto mi dalo pôdnet na to, že tam predsda ničo musí byť A to sú tie vody a vody nad vodami.. Vlnenie je pohyb hmoty, kde jedna vlna odovzdá energiu druhej vlne takmer bez stráty energie. A vlnenie svetla akoby vôbec tieto straty. Pri uvažovaní nad totu vecou prichádzam k tomu, že energia takmer nekonečného vlnenia sa uidáva vlne jednorázovo pri vzniku vlnenia a zase sa vraciam ku odstredivej, ale aj dostredivej sily. A dostrediva sila roztáča akoby koleso zotrvačníka, potom by sa ale malo svetlo šíriť dostrtedivou silou. Ale , ešte raz, ak roztočíme zotrvačník, teda zotrvašník, ako zdroj vlnenia a zotrvačník stojí, vuzniká nám odstrediva sila aodstredive vlnenie. Kameň hodený do vody.Ak ale s týmto zdrojom pohybujeme, dostaneme prvý rozmer vlny a to je dlžka vlny, otáčky nám dajú druhý rozmer vlny a to je frekvencia a energia vložená do zdroja , nám dáva výšku vlny. Ale vlnenie je aj tak velmi rôznorodé, ale môžeme ho rozdeliť do dvoch hlavných skupín A to vlnenie mechanické, napríklad v tekutinách a vlnenie indukčné a to je vnenie vyšších a nižších plusových rozmerov.A vlnenie svetla dostáva rotačný pohyb priamo z čirnej diery, v ktorej vznika a teda vlastne podľa parametrov svetelmek vlny,by sme mali vedieť, alebo dokonca vypočítať parametrte šiernej diery, v ktorjej svelo vzniklo.
Asi takto priblžne prichádzam k tomu, k ďaľšiemu prvku, bez ktroého nemôže nič existovať a to je pohyb, alebo prúdenie, tok odstredivých a dostredivých síl , Toto je vlast ne biologicky život hmoty, že z toho, čo sa rizložilo sa hme použije na tvorbu novej hmoty. a myslím, ýe by sa mohlo povedať, že koniec sveta nikdy nebude, aspom v tom časovom horizonte, ktorý teraz žijeme, Mohla by možno zaniknúť aj slnečná sústava, ale to by vôbec nemalo vplyv ani v našej galaxii. a kde to ešte štvrtý rozmer ??
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 341 671 B vygenerované za : 0.146 s unikátne zobrazenia tém : 59 862 unikátne zobrazenia blogov : 1 348 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.