hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
Argumenty v prospech pravosti Katolíckej cirkvi
príspevkov 19 |
zobrazení 131 |
posledná zmena pred 23 minútami
|
18
|
|
|
15. Enfant Terrible dnes, 08:36
Dajme si trochu aj akúsi - nielen letnú "poéziu":
Jednoduchá a pritom taká vzácna
Meno vody, ktorá ma drží nad vodou, sa volá VODA!
Bez nej by som bol zjavne už dávno vyschnutý Mŕtvy
A voda ma niekedy drží aj na vode To keď sa do nej - čistej a sviežej v lete celý ponorím Vtedy som ako v raji Cítim sa ako ryba vo vode A za to vďačím práve vode Ďakujem vode, že ma drží blízko pri sebe
Pijem ju po fľaškách Kdejaké poháriky mne nest...
▲
dnes, 18:34
|
Dobrá otázka - aj si vážime pitnú vodu? Verím, že pitná voda pochádza v konečnom dôsledku od Boha Otca. Nie je úplnou samozrejmosťou na celom svete
|
 |
|
ako odpoveď na :
15
|
Dajme si trochu aj akúsi - nielen letnú "poéziu":
Jednoduchá a pritom taká vzácna
Meno vody, ktorá ma drží nad vodou, sa volá VODA!
Bez nej by som bol zjavne už dávno vyschnutý Mŕtvy
A voda ma niekedy drží aj na vode To keď sa do nej - čistej a sviežej v lete celý ponorím Vtedy som ako v raji Cítim sa ako ryba vo vode A za to vďačím práve vode Ďakujem vode, že ma drží blízko pri sebe
Pijem ju po fľaškách Kdejaké poháriky mne nestačia Studená pitná voda Hotový zázrak Vážme si ju viac než zlato najmä to čierne - ropu Fuj ropa!
Kdeže - voda, to je život Bez vody by bol život ako bez vody Bez života Vôbec by nebol Čistá púšť bez oázy Len FataMorgána že voľakde v diaľke je Voda, stromy a život Len halucinácia spôsobená nedostatkom vody
Zvlášť v lete som skoro ako vodný živočích Akurát nemám žiabre Ale inak akoby som vodnému živočíchovi z oka vypadol Bez vody by som bol ako ryba na súši
O vode by vedeli svoje hovoriť aj zvieratá a dokonca i rastliny ktorým je domovom Keby vedeli hovoriť Je ich životným prostredím Ryby a niektoré ďalšie, vrátane všelijakých chalúh a rias Aj ozdobné rybky z akvária, oranžové, biele, farebné Avšak potrebujú ju i ostatné zvieratá a rastliny Tiež by o nej všetky vedeli svoje hovoriť Keby vedeli
A ľudia by aj vedeli hovoriť o vode ale nehovoria nič A pritom o vode by sa dalo nielen hovoriť lež i priam básniť
Len ju využívajú, dokonca znečisťujú a nevážia si Alebo nie? Nie je to zas až také zlé? Že ako ktorí?
A keď horí, vodu treba tiež Hasiči by o tom mohli hovoriť svoje Ale nehovoria nič Len ju aplikujú pri svojej nesporne dôležitej práci
Keď prší čistý dážď, je to ako dobro z neba ktoré treba Bez dažďa (a vetra) by sa ani lístok na strome nepohol
Samotná voda je omnoho vzácnejšia než studňa, koryto rieky či vodovod Lebo v studni, koryte či vo vodovode voda niekedy nemusí byť Ale v samotnej vode sa voda vždy nachádza
Vo vode ľudia perú odevy, umývajú riad Kúpu sa Voda však pomáha nielen telu, lež i duši Živá voda očisťuje nečistoty a zlé veci Vodou sa krstí a rodí nový človek
Bez jedla človek vydrží pomerne veľa dní Bez vody však iba málo
Jednoduchá látka, H2O, aqua pura: voda čistá Napriek tomu dôležitejšia než zložité štruktúry
Skoro ako kyslík - O2... Najdôležitejšie veci sú celkom jednoduché
|
 |
|
|
prevádzkuje diskusneforum.sk
kontaktuj správcu diskusného fóra
vytvoril dzI/O 2023 - 2026
verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 )
veľkosť : 45 955 B
vygenerované za : 0.083 s
unikátne zobrazenia tém : 2 114 568
unikátne zobrazenia blogov : 21 660
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
|
možnosti :
hlavná stránka
nastavenia
blogy
todo
hľadanie :
blog dňa :
Satan, náš žalobca Mnoho ľudí si myslí, že Boh má úplnú moc nad svetom a pripisujú mu za vinu všetky katastrofy, tragické nehody, vojny a konflikty, choroby a iné trápenia. Títo ľudia nechápu, že v tomto svete je reálne aktívny - zničujúci satan, kt...
citát dňa :
Mimoriadne situácie neexistujú.
|