hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
Argumenty v prospech pravosti Katolíckej cirkvi
príspevkov 26 |
zobrazení 150 |
posledná zmena včera
|
25
|
|
|
23. qwert včera, 20:09
Jehovisti sú na tom horšie....
Mysliteľ, rozumiem tvojej kritike katolicizmu, áno, RKC má svoje problémy: modlárstvo, prehnané tradície, sviatosti povýšené nad evanjelium, kult svätých, relikvie, mariánske dogmy. To všetko sú vážne odchýlky od apoštolskej jednoduchosti.
Jehovisti sú na tom v kľúčových bodoch ešte horšie. Nie v histórii, ale v samotnom učení, ktoré rozhoduje o spáse.
1. Katolíci – problém modlárstva a tradície
PLUSY:
veria v Tr...
▲
včera, 22:04
|
Vraj odchýlky od apoštolskej jednoduchosti, nedaj sa vysmiať! Nazývaš ľudí čo nikomu neublížili akoby hadmi, a tým hadom čo po stáročia vraždili a kradli, tých nazývaš, že vraj sa iba akoby pomýlili. Si odporný ľstivý jezuita, čo pohŕda menom Boha. Keby len to, v tebe je nenávisť voči Bohu.
|
 |
|
ako odpoveď na :
23
|
|
|
22. Myslitel včera, 12:19
Argumenty pravosti rímskej katolíckej cirkvi zlyhajú naplno. Od jej počiatku. Odvtedy čo ju cisár Konštantín a rímsko katolícki kňazi spojili s politikou, jej neprávosť nie pravosť, byť akože kresťanskou, sa stála oficiálnou. Ježiš Kristus nemal nič spoločné s politikou vlády človeka. Rímsky pápeži od svojho počiatku iba a len to. Prečo ale ísť späť až 1700+ rokov? Napríklad, asi pred rokom vyšlo najavo, že pápež mal počas 2. sv. vojny priamy kontakt s Hitlerom, s fašistickým dikt...
▲
včera, 20:09
|
Jehovisti sú na tom horšie....
Mysliteľ, rozumiem tvojej kritike katolicizmu, áno, RKC má svoje problémy: modlárstvo, prehnané tradície, sviatosti povýšené nad evanjelium, kult svätých, relikvie, mariánske dogmy. To všetko sú vážne odchýlky od apoštolskej jednoduchosti.
Jehovisti sú na tom v kľúčových bodoch ešte horšie. Nie v histórii, ale v samotnom učení, ktoré rozhoduje o spáse.
1. Katolíci – problém modlárstva a tradície
PLUSY:
veria v Trojicu, tak ako ju učili apoštoli
veria, že Ježiš je Boh
veria v Ducha Svätého ako osobu
veria v Kristovu smrť a zmŕtvychvstanie
veria, že Biblia je Božie slovo
zachovali historickú kontinuitu kresťanstva
MINUSY:
modlárske praktiky (sochy, relikvie, mariánsky kult)
miešanie tradície s Písmom
sviatosti ako „nutná cesta k spáse“
kňazský systém, ktorý nahrádza Krista ako jediného prostredníka
prehnané autority (pápež, dogmy mimo Biblie)
Katolicizmus má veľa nánosov, ale jadro evanjelia ešte stále akotak existuje ,hoci je často prekryté tradíciou.
2. Jehovisti – problém samotného evanjelia Tu je to oveľa vážnejšie, pretože ide o odmietnutie základov kresťanstva:
MINUSY (a sú zásadné):
popierajú Trojicu
popierajú božstvo Ježiša Krista
tvrdia, že Duch Svätý nie je osoba, ale „energia“
učia, že spása je zo skutkov a organizácie, nie z milosti
menia Bibliu (Nový svetový preklad) podľa svojho učenia
odmietajú kríž, krv Kristovu, večné vedomie duše
tvrdia, že len ich organizácia je „Božia“
majú extrémne kontrolné praktiky (odrezanie od rodiny, zákaz transfúzií, zákaz osláv)
PLUSY:
žiadne zásadné teologické plusy, ktoré by ich približovali k apoštolskej viere
jediné plus je disciplína a štúdium, ale to je disciplína v nesprávnom učení
Jehovisti neodbočili od kresťanstva – oni ho popreli.
Katolíci môžu byť zmätení tradíciou, ale stále veria v:
Boha Otca
Boha Syna
Boha Ducha Svätého
Kristovu obeť
Kristovo zmŕtvychvstanie
večný život
súd
nebesá a peklo
Jehovisti veria v:
Ježiša ako „archanjela“
Ducha Svätého ako „silovú energiu“
spásu cez organizáciu
Bibliu upravenú podľa učenia Strážnej veže
odmietnutie kríža
odmietnutie večného vedomia duše
odmietnutie Kristovej božskej identity
To nie je kresťanstvo. To je novodobý arianizmus, ktorý bol odsúdený už v roku 325.
4. Ako znovuzrodený kresťan to vidím jasne Problém katolicizmu je modlárstvo a tradícia....sviatosti ako podmienka spasy Problém Jehovistov je evanjelium samotné.
|
 |
|
ako odpoveď na :
22
|
Argumenty pravosti rímskej katolíckej cirkvi zlyhajú naplno. Od jej počiatku. Odvtedy čo ju cisár Konštantín a rímsko katolícki kňazi spojili s politikou, jej neprávosť nie pravosť, byť akože kresťanskou, sa stála oficiálnou. Ježiš Kristus nemal nič spoločné s politikou vlády človeka. Rímsky pápeži od svojho počiatku iba a len to. Prečo ale ísť späť až 1700+ rokov? Napríklad, asi pred rokom vyšlo najavo, že pápež mal počas 2. sv. vojny priamy kontakt s Hitlerom, s fašistickým diktátorom jednal priamo, dokonca bez vedomia vtedajšieho ambasádora Vatikánu vo fašistickom Nemecku. Pápež cez svojho jednateľa komunikoval priamo s Hitlerom o tom ako upevniť katolicizmus v Ríši. A hľa, nie to že sa ľudia o tom dozvedia až akýchsi 80+ rokov neskôr, ono sa to o tom ešte ani nerozprávalo. Senzácia storočia a o tom nikde nebolo ani počuť. Pápež bol s Hitlerom v jednaní poza chrbty celého sveta. Za oplátku jeho kňazi museli žehnať nacistické tanky. Dokonca šli na oslavu furerových narodenín. A hlavne, museli v kázňach podporiť snahy Ríše. Zabudnutá, ako sa vraví, vybielená história.
Mimochodom, Hitler, diktátor, ten katolícky strojca druhej svetovej vojny, a snahy o znovuzrodenie Svätej ríše rímskej, je dodnes vedeným členom rímsko katolíckej cirkvi. Pritom každý, vedomý si histórie, si musí uvedomiť, že počas jej dlhej krvavej histórie, existovali ĎALEKO, ale naozaj OVEĽA MENEJ NEVINNÍ ĽUDIA ktorí boli označení za kacírov a boli z nej VYLÚČENÍ, a potom ešte aj následne MUČENÍ a UPÁLENí, tou presvätou rímskou katolíckou cirkvou. Humusák diktátor fašistický bol-je katolikom dodnes.
A toto je len 1/miliardy obhajoby toho čo má RKC na svedomí.
|
 |
|
|
prevádzkuje diskusneforum.sk
kontaktuj správcu diskusného fóra
vytvoril dzI/O 2023 - 2026
verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 )
veľkosť : 51 266 B
vygenerované za : 0.047 s
unikátne zobrazenia tém : 2 116 295
unikátne zobrazenia blogov : 21 723
táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...
|
možnosti :
hlavná stránka
nastavenia
blogy
todo
hľadanie :
blog dňa :
Minule nas vytopila suseda a az vtedy sme zacali realne riesit poistenie domacnosti 😅 Dovtedy som si vzdy hovorila, ze je to len dalsi mesacny vydavok a clovek to aj tak nikdy nevyuzije. Teraz uz na to pozeram trochu inak a pozerala som aj rozne mozn...
citát dňa :
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
|