hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  vlákno

Argumenty v prospech pravosti Katolíckej cirkvi

príspevkov
28
zobrazení
152
tému vytvoril(a) 15.6.2026 08:09 Enfant Terrible
posledná zmena pred 2 hodinami
28

27. qwert dnes, 03:36

To je tak, ked clovek nerozumie...spravaš sa ako taky puňťo, ktoreho oslepilo....

tvoje reakcie vyzerajú ako keď niekto celý život sedí v tme arianizmu a potom mu niekto zasvieti svetlo, nič nevidíš, nič nechápeš, len panikáriš, kvičiš ako poranene zviera...a útočíš na všetko, čo sa pohne.
Namiesto argumentu výkrik, namiesto logiky emócia, namiesto pochopenia reflex. A najlepšie je, že útočíš na „trojjedinnosť“, ktorú si ani nepochopil, arianizmus ti tak zaslepil zmysly, že bojuješ s ...

dnes, 03:43
none
ako odpoveď na :
27

26. Myslitel včera, 22:11

Vraj "Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje", - Takú magorinu si vie vo svojej hlave domyslieť iba pán magor, čo verí existencii troch pánov v jednej osobe.
Pán magor vlastne ani v Syna neverí, keďže Syn je súčasť trojosobného nezmyslu.
Vlastne neverí ani v Otca.
Ako by mohol, keď syn a otec sú jedno.

dnes, 03:36
To je tak, ked clovek nerozumie...spravaš sa ako taky puňťo, ktoreho oslepilo....

tvoje reakcie vyzerajú ako keď niekto celý život sedí v tme arianizmu a potom mu niekto zasvieti svetlo, nič nevidíš, nič nechápeš, len panikáriš, kvičiš ako poranene zviera...a útočíš na všetko, čo sa pohne.
Namiesto argumentu výkrik, namiesto logiky emócia, namiesto pochopenia reflex.

A najlepšie je, že útočíš na „trojjedinnosť“, ktorú si ani nepochopil, arianizmus ti tak zaslepil zmysly, že bojuješ s vlastným bludom, ktory si nasal medzi uši.... a tváriš sa, že si porazil realitu.
Kým budeš reagovať ako oslepené zviera, ktoré sa zľaklo svetla, nedá sa hovoriť o diskusii len o tom, že brániš niečo, čo si nikdy skutočne nepochopil.



A mimochodom, tvoj postoj k RKC je jedna vec, v mnohom dokonca pochopiteľná. Ale to, že si si z toho spravil odrazový mostík na útok proti trojedinnosti, ktorú si ani raz nepochopil, je už úplne iná liga. Kritika cirkvi je jedna vec. Nevedomosť o tom, čo vlastne útočíš, je druhá.



none
ako odpoveď na :
26

24. qwert včera, 20:25

Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje
Otec, Syn a Duch Svätý vystupujú ako tri osobné bytosti, ktoré spolu komunikujú, konajú a rozhodujú, každý z nich je v Písme nazvaný Bohom, ale zároveň apoštoli jasne učia, že Boh je jeden. Ježiš sa modlí k Otcovi, Otec hovorí k Synovi, Duch Svätý hovorí, posiela a rozhoduje, čo znamená, že nejde o nejaké funkcie alebo energiu, ale o tri osoby. Apoštoli bez problémov nazývajú Ježiša Bohom, Slovo bolo Boh, Tomáš hovorí Pán m...

včera, 22:11
Vraj "Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje", - Takú magorinu si vie vo svojej hlave domyslieť iba pán magor, čo verí existencii troch pánov v jednej osobe.
Pán magor vlastne ani v Syna neverí, keďže Syn je súčasť trojosobného nezmyslu.
Vlastne neverí ani v Otca.
Ako by mohol, keď syn a otec sú jedno.
none
ako odpoveď na :
24
včera, 20:25
Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje
Otec, Syn a Duch Svätý vystupujú ako tri osobné bytosti, ktoré spolu komunikujú, konajú a rozhodujú, každý z nich je v Písme nazvaný Bohom, ale zároveň apoštoli jasne učia, že Boh je jeden. Ježiš sa modlí k Otcovi, Otec hovorí k Synovi, Duch Svätý hovorí, posiela a rozhoduje, čo znamená, že nejde o nejaké funkcie alebo energiu, ale o tri osoby.

Apoštoli bez problémov nazývajú Ježiša Bohom, Slovo bolo Boh, Tomáš hovorí Pán môj a Boh môj, Pavol píše Kristus Boh nad všetkým, list Hebrejom hovorí Tvoj trón ó Bože o Synovi. Apoštoli rovnako hovoria, že Duch Svätý je Boh – klamať Duchu je klamať Bohu, Duch má vôľu, učí, prihovára sa, čo energia nedokáže.

Zároveň apoštoli učia, že Boh je jeden, nie traja bohovia, a že tri osoby majú jedno meno a jednu autoritu, keď prikazujú krstiť v mene Otca i Syna i Ducha Svätého, kde „meno“ je v jednotnom čísle. Toto je presná definícia trojice: tri osoby, každá je Boh, Boh je jeden, tri osoby majú jedno meno a jednu autoritu. Apoštoli neučili termín,"trojica" ale učili obsah, ktorý tento termín presne vystihuje.

none
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2026 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 51 804 B vygenerované za : 0.049 s unikátne zobrazenia tém : 2 116 457 unikátne zobrazenia blogov : 21 733 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti :

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto (nie) je online

hľadanie :

blog dňa :

same day flower delivery karachi Delivering flowers on the same day requires planning, coordination, and real operational experience, especially in a busy city environment. Reliable same day flower delivery Karachi depends on proper flower storage,...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.