hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  vlákno

Argumenty v prospech pravosti Katolíckej cirkvi

príspevkov
40
zobrazení
162
tému vytvoril(a) 15.6.2026 08:09 Enfant Terrible
posledná zmena pred 4 minútami
32

27. qwert dnes, 03:36

To je tak, ked clovek nerozumie...spravaš sa ako taky puňťo, ktoreho oslepilo....

tvoje reakcie vyzerajú ako keď niekto celý život sedí v tme arianizmu a potom mu niekto zasvieti svetlo, nič nevidíš, nič nechápeš, len panikáriš, kvičiš ako poranene zviera...a útočíš na všetko, čo sa pohne.
Namiesto argumentu výkrik, namiesto logiky emócia, namiesto pochopenia reflex. A najlepšie je, že útočíš na „trojjedinnosť“, ktorú si ani nepochopil, arianizmus ti tak zaslepil zmysly, že bojuješ s ...

dnes, 09:58
A čo je tvoja reakcia, keď nie iba reflexom?
Presne tak, podľa teba - pána vznešeného, som akýsi puňťo, lebo len potvrdzuješ moju teóriu založenú na skúsenosti zo života.
Darvinisti, teda ateisti, majú presne taký istý postoj. Ten istý princíp myslenia. Od malička vštepovaný názor na vec, hoci ako hlúpy názor, oni mu veria, len nech spĺňa ich názor o Bohu.
Keď im spomeniem Stvoriteľa, som u nich tiež iba puňťo, niečo menejcenné, hlúpe, lebo neviem pochopiť vývoj jedného druhu živočícha v iný.
Oni si tie chýbajúce články vývoja vedia DOMYSLIEŤ. Teda veriť v ich teóriu.
Tak isto aj ty, od malička kŕmený nezmyslom o akejsi trojjedinej bytosti – tri osoby v jednej – si ani neuvedomuješ že svojou vierou popieraš existenciu Otca a jeho Syna. A arogantne tu nazývaš jednoduchého človeka ako ja, čo verí v Boha otca, a jeho doslovného Syna ktorý je pri ňom, nie v ňom, že ja som puňťo, lebo verím že Boh nemôže byť 3v1, tak ako jeden druh živočícha sa nevie vyvinúť v druhý druh.
Toto je teda moja skúsenosť, že zarytému katolíkovi o trinite, alebo ateistovi dávať rozumy o Bohu sa neoplatí.
Toto, dávať vám rozum, nech robí Boh.
none
ako odpoveď na :
27

26. Myslitel včera, 22:11

Vraj "Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje", - Takú magorinu si vie vo svojej hlave domyslieť iba pán magor, čo verí existencii troch pánov v jednej osobe.
Pán magor vlastne ani v Syna neverí, keďže Syn je súčasť trojosobného nezmyslu.
Vlastne neverí ani v Otca.
Ako by mohol, keď syn a otec sú jedno.

dnes, 03:36
To je tak, ked clovek nerozumie...spravaš sa ako taky puňťo, ktoreho oslepilo....

tvoje reakcie vyzerajú ako keď niekto celý život sedí v tme arianizmu a potom mu niekto zasvieti svetlo, nič nevidíš, nič nechápeš, len panikáriš, kvičiš ako poranene zviera...a útočíš na všetko, čo sa pohne.
Namiesto argumentu výkrik, namiesto logiky emócia, namiesto pochopenia reflex.

A najlepšie je, že útočíš na „trojjedinnosť“, ktorú si ani nepochopil, arianizmus ti tak zaslepil zmysly, že bojuješ s vlastným bludom, ktory si nasal medzi uši.... a tváriš sa, že si porazil realitu.
Kým budeš reagovať ako oslepené zviera, ktoré sa zľaklo svetla, nedá sa hovoriť o diskusii len o tom, že brániš niečo, čo si nikdy skutočne nepochopil.



A mimochodom, tvoj postoj k RKC je jedna vec, v mnohom dokonca pochopiteľná. Ale to, že si si z toho spravil odrazový mostík na útok proti trojedinnosti, ktorú si ani raz nepochopil, je už úplne iná liga. Kritika cirkvi je jedna vec. Nevedomosť o tom, čo vlastne útočíš, je druhá.



none
ako odpoveď na :
26

24. qwert včera, 20:25

Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje
Otec, Syn a Duch Svätý vystupujú ako tri osobné bytosti, ktoré spolu komunikujú, konajú a rozhodujú, každý z nich je v Písme nazvaný Bohom, ale zároveň apoštoli jasne učia, že Boh je jeden. Ježiš sa modlí k Otcovi, Otec hovorí k Synovi, Duch Svätý hovorí, posiela a rozhoduje, čo znamená, že nejde o nejaké funkcie alebo energiu, ale o tri osoby. Apoštoli bez problémov nazývajú Ježiša Bohom, Slovo bolo Boh, Tomáš hovorí Pán m...

včera, 22:11
Vraj "Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje", - Takú magorinu si vie vo svojej hlave domyslieť iba pán magor, čo verí existencii troch pánov v jednej osobe.
Pán magor vlastne ani v Syna neverí, keďže Syn je súčasť trojosobného nezmyslu.
Vlastne neverí ani v Otca.
Ako by mohol, keď syn a otec sú jedno.
none
ako odpoveď na :
24
včera, 20:25
Apoštoli neučili slovo trojica, ale presne to, čo toto slovo opisuje
Otec, Syn a Duch Svätý vystupujú ako tri osobné bytosti, ktoré spolu komunikujú, konajú a rozhodujú, každý z nich je v Písme nazvaný Bohom, ale zároveň apoštoli jasne učia, že Boh je jeden. Ježiš sa modlí k Otcovi, Otec hovorí k Synovi, Duch Svätý hovorí, posiela a rozhoduje, čo znamená, že nejde o nejaké funkcie alebo energiu, ale o tri osoby.

Apoštoli bez problémov nazývajú Ježiša Bohom, Slovo bolo Boh, Tomáš hovorí Pán môj a Boh môj, Pavol píše Kristus Boh nad všetkým, list Hebrejom hovorí Tvoj trón ó Bože o Synovi. Apoštoli rovnako hovoria, že Duch Svätý je Boh – klamať Duchu je klamať Bohu, Duch má vôľu, učí, prihovára sa, čo energia nedokáže.

Zároveň apoštoli učia, že Boh je jeden, nie traja bohovia, a že tri osoby majú jedno meno a jednu autoritu, keď prikazujú krstiť v mene Otca i Syna i Ducha Svätého, kde „meno“ je v jednotnom čísle. Toto je presná definícia trojice: tri osoby, každá je Boh, Boh je jeden, tri osoby majú jedno meno a jednu autoritu. Apoštoli neučili termín,"trojica" ale učili obsah, ktorý tento termín presne vystihuje.

none
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2026 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 52 766 B vygenerované za : 0.051 s unikátne zobrazenia tém : 2 116 733 unikátne zobrazenia blogov : 21 743 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti :

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto (nie) je online

hľadanie :

blog dňa :

Boh a Kristus – rovnosti a rozdiely Boh a Kristus – v čom sú si rovný a v čom sú rozdielny ? „Boh je Duch,“ povedal náš Pán v Jánovi 4:24. Duch nie je viditeľný ani počuteľný. Ako však môžeme vzhľadom na túto skutočnosť vidieť Otca? Len ak je...

citát dňa :

Na to, aby ste na sebe začali pracovať nie je nikdy neskoro. Prestať s tým je však vždy príliš skoro.