hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Slobodná vôľa a my.

príspevkov
54
zobrazení
5
tému vytvoril(a) 27.1.2022 10:55 elemír
posledná zmena 31.1.2022 10:24
1
27.01.2022, 10:55
1.Slobodná vôľa je, ak sa niekto rozhodne, tak ako to on sám chce, bez ohľadu na iných v jeho blízkosti, korí sa tiež domáhajú slobodnej vôle a to aj vtedy, ak ich slobodné vôle sú protichodné., čo jasne ukazuje na to, že totálna sloboda každého jem chaos a je vyhradená pre nižšie inteligentné skupiny obyvateľstva , ktoré nire je ochotné podriadiť sa iným.
2,Lebo vyšší alebo aspom priemerne inteligentný človek vidí v slobode pochopenú nutnosť, teda podriadiť sa väčšine.

Človek nižšej inteligenie bojuje za svoje právo rozhodnúť sa slobodne, aj keď jeho sloboda by mohla ohroziť životy, napríklad desiatky, či stovky tisíce životov.pri pndemii to je to ešte nebezpečnejšie.
Nezaočkovaný človek nemá problém prísť medzi zaočkovaných, lebo to považuje za slobodnú vôľu, lebo neverí, ža vírus xistuje, ale ani imnteligentný človek neverí na 100% že vírus existuje. Teraz v tom nemôže mať istotu nikto, aj keď sa blíži čas,klde sa všetko vyhodnotí.
A toto isté je politike a toto isté je v cirkvi a aj v rodinách, a toto isté zneužívajú aj rôzni špinavci na mýšľanie propagánd a naucovanie svojich nezmyslov ľuďom, ktorí nemajú až také faktá rozhodnúť sa správne.
A vlastne toto je priestor pre mudrlantov, ktorí, čím si myslia , že sú múdrejší, tým sú schpnejší zožrať väčšiu hlúposť a častokrát tým podporiť a spôsobiť obrovské škody materialne či duchovné.A teda čo máme robiť ak nám dvaja vzéjomní nepriatelia predkladajú dve protichodné veci tak, že sa musíme rozhodnúť medzi životom a smrťou ?
V prvom rade neverme ani jednému a práve pandemia je tohoto nádherný príklad, ako ľahko by mohlo ľudstvo zahynúť, ak uverí to, čo vdie k smrti a nie k životu. A preto sa nesnažme anylyzovať a študovať , lebo na to sa práve čaká, aby nám vsúvali a ďalej v nás pestovali len to svoje, tú svoju špinavosť.
A preto si myslím, že v tomto prípade je spoľahnúť sa na boha a nemodliť sa za toho, alebo onoho, ale modliť sa bohu za to, čo on uznal za dobré. On je ten, kto vie všetko, on je ten kameň uholný, a kto na tento kameň poadne, ten sa doláme a na koho tento kameň spadne, toho zasdlávi, lebo práve toto je ten kameň boží, ktorý neznesie špínu, lebo je boží a preto sa naň spoliehame.
A toto je aj naša slobodná vôľa, že ju berieme ako pochopenú nutnosť, aby sme sa radšej zriekli, akoby sme mohli miekomu ublížiť , ale viete v čom je naša sloboda neohraničená a neobmedzená ? Je v tom, že sme sa rozhodli pre neho, že všetky starosti a radosti dávame jemu, jemu na posúdenie a túto slobodu si vychutnávam najradšej a nenechám si od nikoho kecať do môjho života.
A preto ak napríklad nie ste si istý, či je ježiš boh, alebo nie je, žiaden problém, v evanjeliou to máte ako na bilboarde vedľa CESTY, keď sa ježiš pýta učenníkov, za koho ma pokladajú ľudia a za koho mam pokladáte vy . Odpovedal mu peter, ty si mesiáš , syn živého boha a ježiš mu to potvrdil: povedal si to,, lebo ti to zjavil môj otec. Takže peter apoštol, ježiš a jeho otec potvrdili, že je to tak. Každého , koho som sa kedy pýtal, čo je dôležitejšie cirkev, alebo evanjelium, každý bez váhania potvrdí: samozrejme evanjelium.A preto sa nemodlite bohu, či je to tak, alebo nie, ak vám tento text nestačí a nestačí ani to, čo pre nás obaja robia,ale vzdajme vďaku a úctu obom aj so svojimi hriechmi, veď ešte ani neotvoríte ústa k modlibe a oni už vedia, čo chceme a vedia aj to, že to nevieme.

A ešte, je slobodná vôľa aj nevedieť ?
👍: kntsz , LLiti
none
2
27.01.2022, 11:08
Môže byť vôľa aj neslobodná?
none
3
27.01.2022, 11:14
Áno násilím a mocou, ale môže byť aj dôsledkom vysokej inteligencie, ako pochopená nutnosť.
👍: kntsz
none
4
27.01.2022, 11:46
Elemír, tvoje príspevky sú pre mňa osviežujúce.
Prečo sem viacej neprispievaš svojimi názormi, svojim videním súcna.
Ja viem, že možno 80% účastníkov tohto diskusného fóra, ťa nemá šancu pochopiť.
Nemajú na to výbavu, ale to by nemal byť dôvod na rezignovanie.
Skutočná pravda sa nenachádza len v slovách, pravda sa akoby vznášala okolo človeka a dá sa poznať jedine v precítení ľudského prejavu.
Aký to obrovský, až neuveriteľný rozdiel - kontrast, medzi tvojim príspevkom a príspevkom súdruha nižšie.......
none
5
27.01.2022, 12:10
Ďakujem ti Boris, že si potvrdil môj predpoklad.
Naozaj existujú ľudia a nie je ich málo, ktorých cítenie je redukované ako porucha na očnej sietnici.
V tom mieste poruchy postihnutý nevidí nič.
Ani biele miesto ani čierne, ale doslovne tam je nič - výpadok z obrazu.
Si to schopný pochopiť ???
Nie je tam nič ani diera v obraze - NIE JE......
👍: ondrej61
none
10

5. kntsz 27.01.2022, 12:10

Ďakujem ti Boris, že si potvrdil môj predpoklad.
Naozaj existujú ľudia a nie je ich málo, ktorých cítenie je redukované ako porucha na očnej sietnici.
V tom mieste poruchy postihnutý nevidí nič.
Ani biele miesto ani čierne, ale doslovne tam je nič - výpadok z obrazu.
Si to schopný pochopiť ???
Nie je tam nič ani diera v obraze - NIE JE......

27.01.2022, 14:40
kntsz Zase "hlboké úvahy?" Ako je to s tvojou hlbkou chápania?
none
7
27.01.2022, 13:46
13-
ja viem, čo si myslíš a nič s tým neurobím.
Sebavedomia mám na rozdávanie, takže žiadna menejcennosť.
A ponižovať niekoho je to posledné, čo by som chcel.
Konštatujem Boris, nič len konštatujem a z toho konštatovania som nešťastný, lebo tak ako pri kasovi, tak aj pri tebe už nevidím východisko a komunikácia nemá zmysel.
Mňa unavuje a teba uráža......
👍: ondrej61
none
15

7. kntsz 27.01.2022, 13:46

13-
ja viem, čo si myslíš a nič s tým neurobím.
Sebavedomia mám na rozdávanie, takže žiadna menejcennosť.
A ponižovať niekoho je to posledné, čo by som chcel.
Konštatujem Boris, nič len konštatujem a z toho konštatovania som nešťastný, lebo tak ako pri kasovi, tak aj pri tebe už nevidím východisko a komunikácia nemá zmysel.
Mňa unavuje a teba uráža......

27.01.2022, 16:18
kntsz sebavedomý blbeček je horší než triedny nepriateľ. To , že máš zatemneného ducha je jasné a to , že nevidíš východiská len dokazuje , že si v tuneli vlastného ja , ktorému chýba to povestné svetielko na konci. Máš choré sebavedomie a to je príčina tvojho nešťastia o ktorom hovoríš.
none
16
27.01.2022, 16:21
Slavomír toto sa dá riešiť revolúciou , čo však stojí veľa nevinnej krvi ,tak to dokazuje história.
none
18
27.01.2022, 16:39
Slavomír Revolúcia nie je to , čo sa objaví na uliciach Západu. Na to musia dozrieť spoločensko-ekonomické podmienky. Bolo by mylné očakávať nejakú socialistickú revolúciu. Národy sa potrebujú zbaviť kapitalistickej špiny ,ktorá je zdeformovaná a prehnitá. Nedá sa vyhnúť platnosti existencie zákona hodnoty v rpzdeľovaní v spoločnosti. To vedie vždy k chorému idealizmu a naivite.
none
43
28.01.2022, 10:57
Je naprosto jasné už dávno, že svet dospel k ekonomike, ktorú planéta zem nemôže uniesť a musí to viesť ku katastrofe, . Ekonomika spotrebuje až 1,65 násobku toho, čo je zem schopmá vôbec vyprodukovať. A podľa tohoto je záhuba ľudstva na zemi veľmi realna a blíži sa neskutočnou rýchlosťou. To už sa počíta nan desiatky rokov a najväčším spotrebiteľom je výroba zbraní a venovanie pozornosti zbytočným vojenským konfliktom. Predtavte si kolko napríklad kyslíku spotrebuje výroba jedného tanku,lietadla, lodí a kolko tu toho máme ?? A načo ? Aký význam má výroba zbraní na to, aby sme sa zachránili ?
Zbrane sú len na to, aby nás vyhubili a to buť priamo vo vojnách, alebo ich výrobou sa minie všetok kyslík. Opakujem : 1,65 krát je koeficient. A aj tento stúpa takmer geometrickým radom.
Aký význam majú všetky konflikty dnes na svete proti tomu, že jediné východisko z toho je záhuba a smrť ľudstva. To už sme naozaj všetci takto zmagorili, že na tejto nádhernej planéte nevieme nájsť nič krajšie len záhubu a smrť ?
Fatima nie je náhoda, toto všetko sa niekde vedelo a vie a tam bolo jasne povedané, že vo Fatime najprv musí dať do poriadku cirkev a cirkev da do poriadku celý svet. Leže ako, ak satan ovláda cirkev aj politiku a otočil myslenie ľudí tak, aby sa bili za svoju záhubu a nie za užitie si krásy tejto planéty. 90% ľudí nenávidí cirkev a boha a tí, čo sa robia veriacími a dobrých, tých boh nechce. Modlíte sa a zle sa modlíte, leb o nevyznávate boha v duchu a v pravde, nabrali ste do cirkvi kadejaké nezmysly, ktoré boha urážajú a on nás nenávidí. Čo všetko urobil pre toto ľudstvo od stvorenia sveta, aké krutosti použil, aby presvedčil tzv mudrcov, ktorí radšej veria satanovi .Miesto poučenia ho ešte viacej nenávidia.Určite všetci tí, čo mu ukradli túto zem, budú trpieť strašné muky, len preto, že ani ten nejposlednejší idiot na zemi nechce pred ním zohnúť šiju .
Máme začať od cirkvi a už sme aj skončili. Hlavne, že pár idiotov na zemi sedí sudoch s pušným prachom, lebo len tam im je najlepšie ??? Lepšie nemali kde spoznať ?

Je rozhodnuté !!!!!!
none
46
28.01.2022, 11:33
elemír
Súčasný pohyb ľudského života je extenzívny a súhlasím s tebou v tom, že nerozumne míňame zdroje našej planéty a dokonca prevažne na negatívne účely , ktoré ničia životné prostredie. Ten kyslík nikde sa nestráca no asi príde doba , keď jeho viazanosť bude viesť k tomu , že každý dúšok si bude vyžadovať veľa energie na jeho uvoľnenie. Som optimista , ľudstvo sa naučí efektívne využívať energiu Slnka ,máme na to ešte zopár milijard rokov , nájde rovnováhu pre spoločnosť ako mravce, ktoré stabilne existujú tiež miliony rokov. nO SCHOPNOSť ľUDí TVORIVO MYSKIEť povedie k jeho rozvoju. Inteligencia je asi nezastaviteľná.
none
50
28.01.2022, 13:39
Havran, ja nemyslím koniec slnečnej sústavy, ja myslím vyhynutie živočíchov na zemi, pre nedostatok kyslíka. A tp aj života v mori, lebo ak nie je kyslík nad vodou, nemôže byť ani vo vode, napríklad zamrznuté jazero.Rastliny zostanú, lebo pre život potrebujú co2. Po niekolkých rokoch sa atmosféra obnoví, ale bez živočíchov.
none
51
31.01.2022, 09:42
Ja by som ešte vevýlúčil ani to, že by predsa len prežilo niekolko jedincov zuvierat a možno aj ľudí, niečo ako na obra archy, lebo ak nebudemem pochybovať, že slnko to neovplyvní, potom rastliny fotosyntezou uzaplavia zem kyslíkom pomerne rýchlo ale ťažko je si to predstaviť tak jednoducho, lebo ak si predstavíme obrovské kvantá zahynutých a morských a pozemských živočíchov,tie nebudú môcť bez kyslíku hniť a produkovať bioplyn, alebo by sa to dialo iba pomaly, takže tu velké množstvo dejov, ktoré by sa mohli odohrať. ak by však aj prežila hrstka ľudí, neboli by schopní v žiadnom prípade pokračovať v priemyselnej činnosti. lem napríklad, koľko kalifikovaných ľudí by muselo zostať aby udržali v prvádzke asppom jednu jadrovú elektráreň , vlastne to nemá cenu o tom diskutovať, muselo by sa začínať uplne odznova. Od doby kamennej.Ak sa pozrieme týmto príbehom napríklad na venušu, kde práve nie je nič iné ,len co2 a preto práve prvý pokus mal byť zameraný na obsiatie a možno, ak by sa produkcia kyslíka ujala, zmenšilo by sa percento ťažkého co2, kslík by ako odlahčil atmosféru, ktorá by sa stala volnešia,možno by mohli zaduť prvé vetry a pomaly roztočiť planetu tým, áe by bola na odvrátenej strane chladnejšia a na slnku teplejšia.
Ja osobne predpokladám, že nad vrsvou co2 by mala byť aj teraz určitá vtstva kyslíku, len by sa muselo chodiť čerpať kyslík do vyšších vrstiev.
none
52
31.01.2022, 09:49
maju ondrejovci...a vobec sektari slobodnu volu ?????
none
53

52. LLiti 31.01.2022, 09:49

maju ondrejovci...a vobec sektari slobodnu volu ?????

31.01.2022, 10:12
každá vôľa je slobodná
none
54

53. atsifos 31.01.2022, 10:12

každá vôľa je slobodná

31.01.2022, 10:24
len aby......
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 133 838 B vygenerované za : 0.097 s unikátne zobrazenia tém : 59 668 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Možno si myslíš, že programovanie je náročná činnosť a vyžaduje si nejaké špeciálne zručnosti... Ale nie je to celkom tak... Snáď každý z nás denno-denne programuje a ani si to neuvedomuje... Chceš ...

citát dňa :

Je potrebné usilovať sa o to, aby každý videl a vedel viac, ako videl a vedel jeho otec a ded.