Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

"Nevedeli sme o tom?"

34
reakcií
156
prečítaní
Tému 5. novembra 2018, 22:52 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 11. 2018, 22:52 avatar
Príslovie 24:11-12 hovorí:

"Oslobodzuj tých, ktorí sú odvádzaní na smrť; a kiež by si zadržal tých, ktorí sa potácajú na zabíjanie. 12 Keby si snáď povedal: „Hľa, nevedeli sme o tom,“ či ten, ktorý posudzuje srdcia, to nerozpozná, a ten, ktorý pozoruje tvoju dušu, sa to nedozvie a nesplatí určite pozemskému človeku podľa jeho konania?"

Dnes milióny JS "oslobodzujú tých,ktorí sa potácajú na istú smrť",.....a oznamujú po celom svete posolstvo záchrany.
Samozrejme, mnohí ho odmietajú ,ale každý rok státisíce sa "zadržali na svojej ceste k smrti" a boli privedení mocou biblického posolstva na cestu života!

Určite platí ale aj to, že výhovorky rôzneho typu v čase konca /nevedeli sme o tom a podobne/ nikomu nepomôžu,....a tak každý zožne to čo zasial! A tak to má byť. Mat.25:44
Každý si mohol slobodne vybrať,......dokonca tu bola aj pomoc od Boha,aby každý mohol spoznať pravdu a to,čo ho čaká,......ak bude konať v súlade s varovným posolstvom, alebo ho odmietne!


2.
označiť príspevok

Step7 muž
   5. 11. 2018, 23:57 avatar
Trochu opravím:
Dnes milióny JS ešte viac mýlia tých,ktorí sa potácajú na istú záhubu ,.....a oznamujú po celom svete posolstvo o neplatnosti Božieho Slova a platnosti dogiem SJ.

Samozrejme, mnohí vás odmietajú rovnako ako odmietajú Moonistov, Mormonov či Krišnaitov ,ale každý rok státisíce sa "zadržali na svojej ceste" a boli privedení pomocou dogiem a lží na cestu plnú omylov a vzdialenia sa od písma!

O klamstvách SJ a neustále sa meniacich koncoch sveta je neveriacim lepšie nevedieť. Aspoň majú čistú hlavu od klamstiev a väčšiu nádej, že prijmú pravú náuku biblie tým, že si ju jednoducho len prečítajú a uveria jej posolstvu bez mätúceho balastu siekt a satanských hnutí. ....Vytvorili ste si nádeje, ktoré neprídu, lebo písmo učí iné. Preto Svedkovia Jehovovi sú najviac prekvapenou skupinou ľudí, keď prejdú bránami smrti. Stačí každému pár sekúnd aby pochopili, že celý život prežili v blude a teraz sú zatratení. Tak dopadol aj váš Russel....
Súhlasí domatio


3.
označiť príspevok

Step7 muž
   6. 11. 2018, 00:23 avatar


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 11. 2018, 23:13 avatar
2,.....len je zaujímavé to,že ako jediní nemajú ruky od krvi špinavé,ako iní "kresťania" a že ako jediní odmietali zabíjať svojich blížnych. To bol aký duch,čo im pomáhal?
Ak povieš ,že satanov/a bol by to Boží/ riskoval by,...... si,vieš čo?
Prečo iní kresťania všetci neevanjelizujú po celom svete ? Aký duch je za tým?
Prečo ak to majú robiť všetci kresťania/celá rozdelená obec/,prečo to ostatní nerobia?
A kto "prejde bránami smrti" ,tak o tom sa presvedčíš a to za chvíľu!?
Nechváľ deň pred večerom! Poznáš to...."prví budú poslední a poslední budú prví"!
A opakujem.....dogmám veríš ty, lebo si ich prijal od niekoho,kto odpadol už dávno a stal sa súčasťou sveta,odcudzeného Bohu!
------------------------------------------------------------------------------------------

"Hľa, moji sluhovia budú radostne kričať pre dobrý stav srdca, ale vy budete vykrikovať pre bolesť srdca a budete kvíliť pre úplné zrútenie ducha.‘“ ?(Izaiáš 65:13, 14)

"„‚Ste moji svedkovia,‘ je Jehovov výrok, ‚áno, môj sluha, ktorého som si vyvolil.‘“ — IZAIÁŠ 43:10
A koho svedkovia? JEHOVU BOHA !!!
Už Boh predvídal pravdu o tom ,kto bude v čase konca svedčiť a konať jeho vôľu! A ON aj povedal,že "budeme nosiť jeho meno"!


13.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:45 avatar
Vy zabíjate ľudí svojimi klamstvami napr. o transfúzii. Keď ju niekto životne potrebuje a má mozog vymytý vašimi klamstvami, príde štandardne o život.

Ty si žiarivým príkladom "mravného" jehovistu: nadávaš, vysmievaš sa, povyšuješ.... (Veď už ti to iní povedali. Ľudia nie sú sprostí ako vy. Ateista má vyše rozumu ako ty.)


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 01:03 avatar
13,....dnes rovnako až nie viac ľudí zomiera po transfúzií ako bez nej. A v minulosti to bolo ešte horšie,nakoľko testovanie bolo zriedkavé! Pozri sa hlavne na hepatitídu,a o tom,koľkí jej padli po transfúzií!/aj vo vojnách/
Druhá vec je tá,že porušujete práve vy."príkaz ducha svätého"! Za ne-vyliatie krvi,za jedenie sa v minulosti trestalo smrťou! Budeš aj tu obviňovať Boha?

A dogmy ktoré vzišli na konciloch a boli vymyslené teofilozofmi naozaj zabíjajú stámiliony ľudí. S tým s tebou súhlasím!
Hádaj,prečo Biblia píše:....."Áno, bola v ňom nájdená krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“ Zjavenie 18:24
Tu sa píše,že falošné náboženstvo/smilnica/ má naozaj na svedomí milióny ľudí! Teda, Jehovových svedkov z minulosti a aj tých dnešných!
A kde nadávam ako ty? /aj tu si nás označil za sprostých/ Opäť klameš. A sám konáš tak,ako to pripisuješ iným!
A náboženskú lož budem stále pranierovať,....aby sa ľudské náuky nevyvyšovali nad tie Božie!......"Lebo boríme úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha, a privádzame každú myšlienku do zajatia, aby sme ju urobili poslušnou Kristovi; " 2 Kor.

A to nezmeníš,.....
                             


20.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:11 avatar
A kvoli tomu chcete ďalších zabíjať (vraždiť) odopieraním transfúzie.... Podobné výhovorky mal aj Hitler. čím ste lepší od neho?

Smilnica mala na svedomí veriacich, ktorí nasledovali Krista, nie sektárov Svedkov Jehovových. Tí sú predsa za svoje klamstvá synmi odsúdenia. Ak chceš vedieť, ako vyzerá pravý veriaci, prečítaj si bez okuliarov svojho dogmatizmu knihu Skutky Apoštolov.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 02:24 avatar
V priebehu posledných pár rokov bolo dosť JS operovaných bez krvi a čuduj sa svete nezomreli!
Ale viem o niektorých ,čo zobrali krv a zomreli ,alebo sa nakazili HIV. Už som uvádzal Ivana z Košíc a podobne!
A ak sa pamätám píšeš,....ako čítaš tak rozumej! Teda,čo píše Biblia? Máme prijímať krv,alebo nie? Ako chápeš slová:"Zdržiavať sa"? Len ako jesť? A čo je zlé na jedení krvi? Ona je viac ako chutná,....v minulosti som ju jedával pravidelne na zabíjačkách a podobne!
A prečo nerešpektujete ani len to "jedenie"? Lebo to máte v paži!


29.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:56 avatar
Mnohí ďalší však zomreli. Tí čo nezomreli nedokážu ospravedlniť vaše dogmou motivované sebevraždy. Napr.: www.cbc.ca Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 03:09 avatar
29,....padali ako muchy! Však to písali!
Ale prečo nenajdeš aj tie svoje úmrtia?
Vieš koľko ich zomiera za to,že sa nerešpektujú Božie zásady,a to nielen o krvi!
Fajčenie,...alkohol,...vraždy,...vojny,....násilie,.....riskantné športy,....drogy,.....aj transfúzie!
Mám ti dať štatistiky? A to poukazujem na "kresťanské krajiny". Neporovnávaj neporovnateľné! Boh berie všetky zbytočné úmrtia v potaz! Ale ak niekto zomrie preto,že odmietol biblický príkaz o krvi,...alebo nešiel do vojny zabíjať,...tak za to ON odmeňuje,a netrestá!
Trestať bude pasívnych kresťanov a tých, čo si zľahčovali svoju cestu a prehliadali jeho príkazy!
Lebo ty si obhájiš aj zabíjanie v mene Boha,alebo iní "kresťania"! Však teraz nemôžme už tvrdiť inak, keď sme tak robili!
Doktor Plzák radí: "Zatloukat,zatloukat,zatloukat!"


33.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 03:31 avatar
Nekrúť sa. Alkohol človek pije pre potešenie a smrť je nechcený negatívny dôsledok, ktorý nikto nechce. Podobne drogy a riskantné športy. Skôr by som vaše dogmou naprogramované vraždy nazval práve tými vraždami a vojnami. Z toho, že niekto odmietne transfúziu, nemá nikto telesné potešenie. Je to len poviazanosť lživou dogmou a psychická manipulácia. V podstate je sekta Svedkov Jehovových podobné zlo, ako drogy, alkohol, vojny, ktoré si správne spomenul. Preto ste parazitujúci element, povolaný od diabla rovno z pekla.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 11. 2018, 03:10 avatar


4.
označiť príspevok

domatio muž
   6. 11. 2018, 17:53 avatar
Tak normalne,,, bol som v mnohých naboženskych organizaciach a skupinach,,, ale ked chce človek najst boha JS mu v tom nikdy nepomozu lebo JEŽIŠ JE BOH a nie ako to JS hovoria ze je to len Boži syn.. pravy Boh v Bohu je JEŽIS,, Jan 17:21 doslova to JEŽIŠ hovori že je jedno s OTCOM len tolko k tomuto prispevku.
Súhlasí Step7


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 11. 2018, 23:02 avatar
4,....a čo hovoríš na to,že tak "jedno" majú byť aj kresťania? Pozri lepšie Jána 17:21 !
Aj všetci kresťania sú jednej podstaty,jedným kresťanom ,alebo nebodaj aj Bohmi?
A čo ti hovorí ,že Ježiš je "počiatok Božieho stvorenia":
A tak keď nebol Ježiš na svete,kto bol vtedy Bohom?
A ako chápeš slová,že "Otec je hlavou"?
A že "žiadny Boží syn sa nemôže rovnať Bohu"? Bol Ježiš výnimkou? A kde sa o tom píše?


7.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:30 avatar
O žiadnom konkrétnom kresťanovi sa nikde nepíše, že je jedno s nejakým iným konkrétnym kresťanom. Napr. Filip s Petrom. Ježiš to dával iba za príklad. Svoju skutočnú jednotu s Otcom dával len za príklad. -Podobne ako bola daná za príklad i jeho pokora, že súc rovný s Bohom na svojej rovnosti nelpel, ale ponížil sa vezmúc na seba podobu človeka, sluhu. To neznamená, že my sa teraz musíme stať rovnými Bohu, aby sme tento príklad nasledovali. ...Podobne bola daná za príklad i Kristova jednota s Otcom. Kristus priamo povedal, že "Ja a Otec sme jedno". To je odkaz na priamu (doslovnú) jednotu. Také niečo nikto s krestanov povedať nemôže, lebo by to nebola pravda. Napr. Pavol nikde nehovorí, že je jedno s Petrom. Ak sa dakde spomína jednota len symbolicky, hovorí sa v texte len vo všeobecnej rovine. Nie konkrétnej rovine, ako Kristus, keď konkrétne seba nazval, že je jedno s Otcom.


8.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:31 avatar
"A čo ti hovorí ,že Ježiš je "počiatok Božieho stvorenia"

Že bol na počiatku. Stál pri tom, keď Boh tvoril svet.


9.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:38 avatar
"A tak keď nebol Ježiš na svete,kto bol vtedy Bohom?"

Ježiš bol vždy na svete. On sa z Otca len zrodil. (Nebol stvorený.) Preto sa nazýva JEDNOrodeným Synom Božím. V Otcovi bol teda odjakživa.


10.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:39 avatar
"A ako chápeš slová,že "Otec je hlavou"?"

Každý (okrem teba) chápe, čo človek nemá len hlavu. Kristus sú ruky. Slovo Božie, ktoré sa telom stalo.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 00:49 avatar
10,....v minulosti a aj dnes sa "hlava",alebo lepšie "byť hlavou" chápe rovnako,a to že to znamená byť niekomu nadriadený!
Tu sa nič nezmenilo, a Biblia tento pojem opisuje aj pri iných prípadoch,kde je evidentné,že sa opisuje nadradenosť niekoho nad iným!
Vari pochybuješ že "Kristus je hlavou zboru",....alebo že "muž je hlavou ženy",teda ,že je nadradený nad ženu?
Je to tu ztrojené,to aby sa trinitári nevykrúcali! Ak nie je Boh hlavou Krista, tak ani Kristus nie je hlavou cirkvi,....a ani muž nie je hlavou ženy!
A s tými "rukami" môžeš tak akurát v materskej škôlke pochodiť!
A bežní veriaci sa vôbec netrápia trojicou,pre nich je Kristus Bohom a ďalších dvoch Bohov úplne ignorujú!
To,čo píšeš .tvrdíš len ty,....tvoj vynález asi?


19.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:07 avatar
Kristus je Hlavou cirkvi, ale nie Otca. Otec je hlavou Krista. A Kristus jeho Slovo. Cirkev nemôže povedať "my a Kristus sme jedno". Ani že na nemôže doslova povedať: "Ja a môj muž sme jedno". Kristus ale naproti tomu mohol konkrétne prehlásiť, že "Ja a Otec sme jedno". ...Dokonca keď chcel niekto vidieť fyzicky Otca, Kristus mu povedal: "tak dlho som s vami a nespoznal si ma"? To cirkev o Kristovi ani muž o žene nemôže povedať - teda ak nechodí do škôlky svedkov jehovových.  


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 02:19 avatar
19,....tak potom platí,že ani Kristus nie je skutočne hlavou zboru, a ani muž hlavou ženy! Tu Kristus dal jasné rovnítko! Ak neplati jedno,....neplatí nič!
A aj kresťania sú tak "jedno" ako Otec so synom! A my nie sme Bohovia a ani jedným kresťanom,milionticou!
A "Boha nikto nikdy nevidel",....Ježiša videli!


30.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 03:02 avatar
Prečo by to neplatilo. Neplatí akurát to, že Kristus a cirkev sú jedno. Podobne konkrétny muž nikdy nepovie, že ja a moja žena sme jedno. Kristus to ale povedal o Otcovi. ...Podobne, keď niekto ženu požiada "ukáž mi svojho muža", neodpovie mu: "veď som to ja tu s tebou". Tieto výroky teda poukazujú na doslovnú jednotu a tiež to, že Otec je doslovne hlavou Krista a on jeho Slovom, ktoré sa telom stalo. Bolo na počiatku u Boha a to slovo bolo Boh.


11.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:41 avatar
A že "žiadny Boží syn sa nemôže rovnať Bohu"? Bol Ježiš výnimkou? A kde sa o tom píše?
?
Áno bol. Narozdiel od iných synov, on je Jednorodený Syn Boží. O tejto výnimočnosti pojednáva celá prvá kapitola listu Hebrejom.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 00:42 avatar
8,....že bol prvým vytvoreným tvorom! Niet o tom pochýb,ak to spojíš s inými textami ktoré hovoria o jeho zrodení! Aj slovo "jednosplodený" na to úplne jasne poukazuje! Ak by nebol stvorený,...tak nechápem prečo by Boh miatol obyčajných ľudí, takými pojmami! A ty píšeš,...."ako čítaš,tak rozumej"! Tak robím,.....
Teda,....ako si mne písal,....čítam taš to,že bol na počiatku,keď Boh tvoril? NIE !!!
Tam sa píše ,že Ježiš je počiatkom Boha,keď začal ON tvoriť a vytvoril svojho syna a iných synov už skrze Ježiša!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To musia uznať aj trinitári,aj keď tu vidia hlboký rozpor s trojicou.... učenec Adam Clark O Lukášovi 1:35 poznamenal:.........
"Môžeme tu jasne pochopiť,že anjel nenazýva Synom Božím Ježišovu božskú prirodzenosť,ale svätú osobu,či vec,hagion,ktorá sa mala z panny narodiť energiou ducha svätého....Tu sa spolieham na to, že mi bude dovolené povedať s náležitým rešpektom k tým,ktorí so mnou nesúhlasia,že doktrína večného synovstva Krista je podla môjho názoru proti Písmu a veľmi nebezpečná. Zamietam túto doktrínu z nasledujúcich dôvodov:
1,Nemôžem o nej nájsť v Písme žiadne výslovne prehlásenie.
2,Pokiaľ Kristus je Synom Božím vzhľadom k jeho božskej prirodzenosti,potom nemôže byť večný, lebo syn si vyžaduje Otca a z otca vyplýva myšlienka splodenia, a zo splodenia vyplýva čas,kedy sa to uskutočnilo,rovnako tak ako čas,ktorý pred tým splodením ubehol.
3,Pokiaľ Kristus je Synom Božím vzhľadom k jeho božskej prirodzenosti,potom nutne ho musí Otec predchádzať, a preto je potom jeho nadriadený.
4,Keby táto božská povaha bola Otcom splodená,potom to musí byť v určitej dobe, to jest,bolo obdobie ,ked to neexistovalo,a obdobie ,kedy to začalo existovať. To ničí večnosť našeho požehnaného Pána a okamžite ho okráda o jeho postavenie Boha. Povedať,že bol splodený z večnosti,je podla môjho názoru nezmysel,a fráza večný syn je pozitívny protiklad. Večnosť nemá začiatok, ani ju nemožno zrovnávať k času. Syn si vyžaduje čas,splodenie a Otca, a tiež čas ktorý tomu splodeniu predchádzal. Preto spojenie týchto dvoch výrazov "Syn" a "večnosť" je absolútne nemožné! Pretože z nich vyplývajú v podstate odlišné a protikladné myšlienky".
Toľko citácia.........z Clárke´Commentary./na zopakovanie/ 


15.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:54 avatar
O tom, že bol vytvoreným tvorom sa určite píše. Nie však v biblii, ale v straší vo veži.  

Pojmami mätiete len vy. Každý normálny človek rozumie slovu "splodený". Ak bol splodený (narodený) človek, znamená to jeho počiatok existencie na Zemi. Aj Ježiš sa takto v tele narodil Márii. Znamená to, že začal vtedy existovať? Nie. Bol už pred tým. Narodenie (splodenie) teda neznamená nutne začiatok existencie vedomia jedinca.


16.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 00:58 avatar
Napríklad o Jeremiášovi písmo píše: "Prv ako som ťa utvoril v lone matky, znal som ťa" (Jr 1,5) Splodenie, zrodenie teda neznamená automaticky začiatok existencie osoby.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 01:30 avatar
16,...u teba nie,....ale u tých,čo sa držia Písma ,áno!
Ak kresťania v prvých storočiach písali ,že "Kristus bol stvorený a že bol čas keď neexistoval",tak tomu ver!
A ja som nespomínal narodenie z Márií!
A "večné plodenie" od Origena , nemusíš rozvádzať,....ja rešpektujem Ježišovu výstrahu z Kol.2:8
----------------------------------------------------------------------------------
V inšpirovanom opise múdrosti, ktorý sa nachádza v knihe Príslovia, je uvedené: „Sám Jehova ma vytvoril ako začiatok svojej cesty, ako najskorší zo svojich dávnych činov... Prv ako boli usadené vrchy, prv ako pahorky, bola som zrodená akoby v pôrodných bolestiach.."
A "múdrosť", ktorá je tu opísaná, bola ‚vytvorená‘ ako začiatok Jehovovej cesty. Jehova Boh existoval vždy a vždy bol múdry. (Žalm 90:1, 2) Jeho múdrosť nemá počiatok — nebola vytvorená. Nebola „zrodená akoby v pôrodných bolestiach“. Navyše podľa biblického záznamu táto múdrosť hovorí a koná, teda predstavuje nejakú osobu. — Príslovia 8:1.

V knihe Príslovia je uvedené, že pred dávnymi časmi bola múdrosť pri Jehovovi, Stvoriteľovi, ako ‚majster v diele‘. To sa nepochybne vzťahuje na Ježiša. Tak, to ako okomentuješ?
Tieto verše Justín rozoberá vo svojom Dialógu s Tryfónom:.... „Písma vyhlasujú, že tento Potomok bol splodený Otcom predtým, ako boli stvorené všetky veci; a každý pripustí, že to, čo je splodené, sa svojou totožnosťou odlišuje od toho, čo plodí.“ ........ „Existuje... ďalší Boh a Pán [Ježiš v predľudskej existencii], ktorý je podriadený Tvorcovi všetkého [Všemohúcemu Bohu]; ktorý [Syn] je tiež nazvaný Anjel, pretože On [Syn] oznamuje ľuďom to, čo si Tvorca všetkého — nad ktorým niet žiadneho iného Boha — želá oznámiť im..."......."[Syn] je odlišný od Toho, ktorý všetko vytvoril — myslím totožnosťou, nie [odlišný] vôľou.“....... „Uctievame a ctíme si Jeho [Boha] a Syna, (ktorý vyšiel od Neho a naučil nás všetko toto, a množstvo iných dobrých anjelov, ktorí ho nasledujú, a sú vytvorení podobne ako On), a prorockého Ducha.“

The Ante-Nicene Fathers, vydal Alexander Roberts a James Donaldson, 1885, zväzok I, strana 223,. 264.603, 604.

Dr. H. R. Boer podáva vo svojej knihe A Short History of the Early Church (Krátke dejiny ranej cirkvi) tento komentár o podstate učenia apologétov:

„Justín [Mučeník] učil, že pred stvorením sveta bol Boh sám a nejestvoval žiaden Syn... Keď Boh zatúžil stvoriť svet... splodil inú božskú bytosť, aby mu stvorila svet. Táto božská bytosť bola nazvaná... Syn, pretože bol zrodený; bol nazvaný Logos, pretože bol vzatý z Božieho rozumu čiže z Božej mysle..."
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj v spise Proti Praxeovi zas Tertulián ukazuje, že Syn je odlišný od Všemohúceho Boha a je mu podriadený, keď hovorí:

„Otec je úplná podstata, ale Syn je odvodením a časťou celku, ako On sám uznáva: ‚Môj Otec je väčší ako ja.‘... Teda Otec je odlišný od Syna a väčší ako Syn, pretože Ten, kto plodí, je jeden, a Ten, kto je splodený, je druhý; tiež Ten, kto posiela, je jeden, a Ten, kto je poslaný, je druhý; a opäť Ten, kto tvorí, je jeden, a Ten, prostredníctvom koho sa niečo tvorí, je druhý.“

Tertulián v spise Proti Hermogenovi ďalej hovorí, že bola doba, keď Syn ako osoba nejestvoval. Ukázal tak, že nepovažoval Syna za večnú bytosť v tom istom zmysle, v akom je ňou Boh.28 Kardinál Newman povedal: „Tertulián musí byť považovaný za heterodoxného [veriaceho neortodoxné náuky] pokiaľ ide o náuku, že náš Pán bol počatý z Otca od samej večnosti.“ V súvislosti s Tertuliánom Lamson vyhlasuje:

„Tento rozum čiže Logos, ako ho nazvali Gréci, bol potom — ako veril Tertulián — pretvorený na Slovo čiže Syna, to znamená skutočnú bytosť, jestvujúc tak od večnosti iba ako Otcova vlastnosť. Tertulián mu však pripisoval postavenie podriadené Otcovi..."
An Essay on the Development of Christian Doctrine, strany 19, 20.
------------------------------------------------------------------------------------------------
„Pred vypuknutím ariánskeho sporu [v štvrtom storočí] nenachádzame ani vo Východnej ani v Západnej cirkvi žiadneho teológa, ktorý by v istom zmysle nepovažoval Syna za podriadeného Otcovi." The Search for the Christian Doctrine of God (Hľadanie kresťanskej náuky o Bohu)od R. P. C. Hansona, 1988, strana 64.

Darmo sa snažíš,....trojica je dôsledok odpadnutia a je to dielo 4 storočia,dielo pohanov! Ježiš bol stvorený a to je pravda, a nie je to nič zlé. Boží synovia a aj ľudskí synovia sa proste plodia, začnú existovať v čase.


22.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:22 avatar
Ľuďom nebudem veriť ako máš vo zvyku ty.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme, že múdrosť je osoba. A čo si si myslel? že pisateľ knihy prísloví bude klamať ako vy? Biblia nikde nehovorí, že Boh je 3-jediný. Je n-jediný. ...Otec je hlava, Syn sú ruky (Slovo Božie). =Súčasť Boha. Tou skalou, ktorá išla za nimi (Izraelitmi) bol Kristus. V SZ je ten kto išiel za táborom nazvaný anjelom. Áno, veď Kristus bol predsa okrem iného i posol (anjel). On má všetky tituly: je Boh, Prorok, posol (anjel), jednorodený Syn Boží, veľkňaz, apoštol, mesiáš, uholný kameň. Toto všetko v jednej osobe Krista.
...O tom, že Kristus (ruky) je podriadený hlave (Otcovi) snáď nikto nepochybuje. To len jehovisti z toho robia dogmu o oddelenosti Krista od Otca a mlátia tak svojho slamenného panáka.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


24.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:25 avatar
Všetky tvoje ostatné odvolávky na cirkevných otcov, herézie, katolicizmus a inú človečinu si môžeš napísať na toaletný papier a následne aj príslušne použiť. Je to totiž úplne irelevantné. Pre biblicky veriaceho kresťana to má takmer nulovú hodnotu.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 02:38 avatar
24,.....máš pravdu,....tí z druhého storočia sa určite mýlia,....to dnes 2000 rokov po Kristovi my vieme lepšie ako to bolo?!
A katolicizmus vznikol až v 4 storočí,....nemýľ si to!
Len je čudné,že ak sa verilo v trojicu,...prečo o tom nikto tri storočia nepočul? Len sa pýtam! A potom,keď sa cirkev spojila so svetom ,tak odrazu sa objavili samé "nepochopiteľné tajomstvá"? Trojica,....večné plodenie,....peklo čo nezhasína a je na dohľad od neba,....smrť čo je len prechodom do iného bytia,....hmotné telo v nebi a podobne!
Asi bude niečo na tom?! Alebo bude mať v tom prsty ten kulifaj,satan?!


27.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:45 avatar
Vieš akurát tak prd. Len to, čo ti nadiktovali v sekte. Naštuduj si niečo o Westcott-Hort The New Testament. Inak sa s tebou nemám o čom baviť.


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 02:29 avatar
22,....ale "pochybuje". Základná koncepcia trojice je úplne iná. Všetci sú si rovní, a nikto nie je nikomu podriadený!
Ty máš svoju,inovovanú trojicu,....ale RKC verí v inú! A ďalší zas v inú!
Koncepcií trojíc je viac ako si myslíš. Len tu som počul aspoň o štyroch!
Tak neprisudzuj katolíkom svoju predstavu!
A anjeli nemajú ruky,...tak už s tým nelaškuj!


28.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 02:50 avatar
Pretože si si naštudoval len katolícke fekálie a tie ste si vo svojej dogme stanovili ako meradlo rozlíšenia. Nenapadlo ťa ešte pozrieť do biblie, čo sa tam o Božej viacjedinosti píše.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 11. 2018, 03:37 avatar
28,...tie obhajuješ ty,...nie ja!
Samotní katolíci a aj známy kardinál Hosier píše,že "trojica sa v Písme nenachádza". Tak ako ju tam mám vyňuchať ja?
Ak ju tam on,trinitár nenašiel?
Nebude to niekde dole,pod čiarou a malými písmenami? Ćo povieš?
A čo tí z minulosti,...prečo ju tam oni nevideli a učia ju? Mám ťažkú dilému!


35.
označiť príspevok

Step7 muž
   7. 11. 2018, 03:47 avatar
Ty stále žiješ v predstave, že ich obhajujem. Lebo ťa tak naprogramovali. Buď jehovista, alebo trojhlavý katolík. Dvojbitová logika.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:55,  “Stále sa modlite, aby váš útek nenastal v zimnom období alebo v sabate; lebo vtedy bude...
dnes, 01:10,  Bavíme sa o tej, ktorá nasledovala na druhý deň. To bolo niečo iné. V piatok 17....
dnes, 01:07,  Nevieš, kto je rostas? Ten opilec, ktorý ti tlačí do hlavy kaleráby zeme a vekov. :)
dnes, 01:06,  Nikdy ste sa ani nemali dobre. :)
dnes, 01:05,  Slovensko je vďaka vám už zničené. My ho teraz staviame. :)
dnes, 01:05,  To úplne stačí. A vedie sa konštruktívna debata, ktorá účastníkov posúva vpred. Vás v...
dnes, 01:02,  Veď viem, že ty nevieš ako vyzerá diskusia. Ty len trollovať. A ku tomu valiť stovky...
dnes, 01:01,  trole foton súcitím s tebou chudáčik, zasa si drístal ako vždy, zasa si klamal ako vždy,...
dnes, 01:00,  Netreba tam riešiť lajná ako si ty. Preto netreba toľko príspevkov. :)
dnes, 00:59,  bez vás vlastizradcov ano :)
dnes, 00:59,  vy vlastizradcovia slúžiaci špinavým cudzím záujmom Slovensko nezničíte :)
dnes, 00:59,  Vy sa nikdy nebudete mať dobre. :)
dnes, 00:58,  na tvojom fore sú priemerne 2 príspevky denne a také forum je mrtve, nežije :)
dnes, 00:58,  Slovensko nepatrí do rúk nacionalistom a ruským trollom. :)
dnes, 00:58,  hlupák foton 70 príspevkov za mesiac nie je diskusia :) 2 príspevky priemerne denne a tento...
dnes, 00:57,  Ty si mŕtvy. :)
dnes, 00:57,  Vieš aký je význam Slovenského slova "mŕtvy", ty "Slovák"? :)
dnes, 00:56,  na tvoje forum skoro nikto nechce prinášať americké zvratky :)
dnes, 00:56,  Na mojom fóre je čistota. Preto tam sa diskutuje. K diskusii netreba veľa príspevkov. ....Tu...
dnes, 00:56,  bez vás vlastizradcov sa budeme mať lepšie :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(126 745 bytes in 0,504 seconds)