hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Môže jeden človek zachrániť alebo zničiť život na zemi ?

príspevkov
5
zobrazení
12
tému vytvoril(a) 5.5.2022 11:53 elemír
posledná zmena 9.5.2022 10:39
1
05.05.2022, 11:53
Je to ako zo všetkým zachrániť, vybudovať je oveľa ťažšie, ako zničiť a netreba ani uvádzať dôvody, tomu rozumieme všetci.,
Ale ak si zoberieme, že na zničenie života stačí vôľa jedného človeka,potom by na záchranu mala stačiť tiež vôľa jedného človeka.
Toto zvykneme hovoriť o ježišovi, prišiel, aby zachránil svet, ale svet nestačí len zachrániť, svet je treba poučiť aj o tom, čo je preto treba urobiť ,aby ničiteľ bol odstavený od moci. A tu prichádzame k zápornej ľudskej vlstnosti, že ľudia, ktorí na pohľad možno aj trochu inteligentní sanechajú vľmi ľahko oklamať vymyslenými a nepravdivými informáciami. A ak dobrých vždy zostáva menšina, zlo sa dostáva k moci a potom jr to už len otázka času.
Skúsme opačný prípad, ak dobro chce prekonať zlo,malo by vyvinúť propagandu proti zlu.
Teda jedna osoba nesená klamstvom vynesie na vrchol moci zloducha, ktorý zničí svet, ale ak by čelil propagande dobra, potom by moc zloducha bola obmedzená.

Takže aj jeden človek dokáže zničiť ľudstvo na tejto zemi, musí tu byť aj niekde nejaký človek, ktorý dobrom zničí zlého.
Ale dobro nepotrebuje propagandu na zničenie zla, lebo dobro je predsa dobro a ale práve tento fakt ženie zlých do ničenia zabíjania, mučenia a podobne, lebo nečakajú zodpovednosť pred dobrými, že ich niekto bude raz súdiť za každú preliatu kvapku krvi a za každú slzu na oku.
Teda pomáha veriacím boh za modlitby, ktoré k nemu prichádzajú? Ja myslím, že ano, lebo nikdy nebilo tak, aby nemohlo byť ešte horšie. Aleproti oasobe, by sa mala postaviť osoba, ktorá by mala takú duchovnú silu, aby porazila duchovnú silu zlého. My sa teda modlíme a nebo nám pomáha, ale ak sa vyskytla zlá osoba, za ktorou stojí duchovenstvo zlého,Skúsme aj my hľadať medzi ľuďmi osobnosť, ktorá bude mať silnejšieho ducha dobra, ktorý porazí zlého.
A vlastne, načo hľadať,nech sa radšej každý z nás pokúša stať takouto silnou osobnosťou, lebo nikto z nás nevie, komuj sa to podarí. Skúšajme všetci a hľadajme, možno budú mnohí z nás aj veľmi prekvapení.
none
2
05.05.2022, 18:15
2 okienko,
to by ma mrzelo, ale napíš temu a číslo príspevku.pozriem sa na to.
none
3
09.05.2022, 10:36
dvakrát som písal príspevok a nezobralo mi ho.
none
4
09.05.2022, 10:38
pri krste ježiša sa otvorilo nebo a zaznel hlas:Toto je môj milovaný syn ,,,,
none
5
09.05.2022, 10:39
zobral mi aspom toto ale aj tak netreba o totmto ďalej diskutovať, je to jasné.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 98 199 B vygenerované za : 0.083 s unikátne zobrazenia tém : 77 080 unikátne zobrazenia blogov : 1 667 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Keďže sme sa tu už narodili, naučme sa tu aj žiť.