Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

K čomu by sa teoreticky dal prirovnať rusko-ukrajinský konflikt?

32
reakcií
1117
prečítaní
Tému 28. februára 2023, 09:07 založil Easyas.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Easyas
   28. 2. 2023, 09:07 avatar
K čomu by sa teoreticky dal prirovnať rusko-ukrajinský konflikt?

Predstavme si napríklad takú situáciu, že by Nemecko a Rakúsko mali medzi sebou určitý konflikt. (Nemecko v tomto prípade predstavuje akože Rusko a Rakúsko Ukrajinu.) Veľká časť Európy a Rusko by spolu boli v spoločnom obrannom pakte, ktorý by sa volal povedzme Varšavská zmluva. (Rusko tu predstavuje akože USA a Varšavská zmluva NATO.) Nemecko a zatiaľ i Rakúsko by boli mimo Varšavskej zmluvy. Nemecko a Rakúsko by mali spoločnú minulosť, hoci neskôr sa Rakúsko osamostatnilo. Nemecko by chcelo i ďalšiu neutralitu Rakúska kvôli svojej bezpečnosti, teda aby Rakúsko ani neskôr nevstúpilo do Varšavskej zmluvy. Ale Rusku a Varšavskej zmluve by išlo skôr o opak - aby Rakúsko do Varšavskej zmluvy prípadne vstúpilo, napriek bezpečnostným záujmom Nemecka. Okrem toho v Rakúsku v niektorých oblastiach by sa robili - aspoň údajne - útoky proti nemecky hovoriacim obyvateľom, povedzme nemeckej menšine. Nemecko by preto najprv žiadalo o riešenie medzinárodné spoločenstvo, aby získalo bezpečnostné záruky, aby sa Varšavská zmluva nerozšírila až na jeho hranice v oblasti Rakúska, teda aby Rakúsko do nej nevstúpilo, a aby sa tým útokom na nemeckú menšinu zabránilo. Ale ani po rokoch by nebolo vypočuté. Preto by Nemecko napokon zaútočilo na Rakúsko, aby dosiahlo svoje uvedené ciele (ochranu nemeckej menšiny v určitých oblastiach Rakúska a bezpečnostné záruky resp. neutralitu Rakúska).

Bol by to teda iba miestny konflikt medzi Nemeckom a Rakúskom. Hoci čiastočne ovplyvnený Ruskom a čiastočne niektorými jeho spojencami - niektorými krajinami Varšavskej zmluvy na strane Rakúska.

Čo by teda mali robiť jednotlivé krajiny v Európe, na svete, čo Rusko v tom nemecko-rakúskom konflikte? Mali by sa do toho konfliktu zapájať - posielaním všetkých možných zbraní pre Rakúsko, jeho politickou podporou, sankciami proti Nemecku, cvičením rakúskych vojakov, propagandou, mnohými miliardami peňazí pre Rakúsko...? Tým by zároveň strácali tie krajiny ekonomické výhody, ktoré mali z obchodu s Nemeckom. Zarábalo by na tom Rusko, lebo dané obchodné veci by boli presmerované z Nemecka tam.

Alebo - naopak - by sa mali ostatné krajiny a svet snažiť o diplomatické mierové rokovania, aby sa ten nemecko-rakúsky konflikt čo najskôr urovnal, vyriešil? Prilievať olej do ohňa, alebo oheň hasiť? Samozrejme, proti čisto humanitárnej pomoci Rakúšanom by nikto nenamietal. Nejde o schvaľovanie nemeckého útoku proti Rakúsku, ale o otázku, ako ten spor čo najlepšie riešiť.


2.
označiť príspevok

Easyas
   28. 2. 2023, 09:08 avatar
Je to určitý pohľad na vec. Ako to vidíte vy?


3.
označiť príspevok

qwert
   28. 2. 2023, 09:56 avatar
tymto krkolomným porovnanim vlastne poukazuješ na to, že spravanie sa USA a Europy nie je spravne voci Rusom.....


4.
označiť príspevok

Easyas
   28. 2. 2023, 10:02 avatar
Prístup napr. Maďarska mi je asi bližší... Je totiž bližší neutralite


5.
označiť príspevok

qwert
   28. 2. 2023, 10:07 avatar
to mi je jasne.....ale Ukrajina bola brutalne napadnuta a chce sa braniť....svojim rozhodnutim prekapila celý svet včetně Putina......ktorý keby vedel ako to dopadne, tak vymysli na Ukrajinu nejaký iný plan.....ale to je KEBY.....


6.
označiť príspevok

qwert
   28. 2. 2023, 10:10 avatar
ujo jarabak ti to vysvetli lepsie, ma neskutocne dialekticke uvažovanie......


7.
označiť príspevok

kntsz muž
   28. 2. 2023, 10:42 avatar
To ťa niekto za vymýšľanie takýchto konštruktov platí, alebo už si zo svojho nemravného postoja a činov tak zmagorený, že nevieš kde je sever?
Ak niekto zabíja nevinných ľudí a obsadzuje územia ktoré mu nepatria, tak je zločinec a terorista a jeho činy neospravedlníš ani ak by si premaľoval celú zemeguľu na červenú farbu.
Na začiatku aj na konci každého činu je svedomie človeka a ak ho človek nemá, alebo je ochočené, tak ako u teba, budeš odsúdený.
"Lebo zo svojich slov budeš ospravedlivený a zo svojich slov budeš odsúdený."
"Pekne uvádzaš na zmar príkaz Boží, aby si zachoval podanie svoje."


8.
označiť príspevok

Easyas
   28. 2. 2023, 11:57 avatar
Platený za to nie som. Na to by sa dalo poukazovať aj v prípade tých, ktorí majú opačný názor/prístup, či sú za to platení. A to druhé tiež nie som


30.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 7. 2023, 09:25 avatar
Zabudol si na jednu vec. Rusi sľúbili Ukrajine územnú celistvosť, keď sa vzdá jadrových zbraní. Ona to urobila a Rusi ju oklamali. Keby sa nevzdala jadrových zbraní, Rusi by ju pravdepodobne nenapadli.


31.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 7. 2023, 09:44 avatar
Stanko, ono je to zložitejšie. Ukrajinci v podstate tie svoje jadrové zbrane predali, šialene potrebovali peniaze a tú územnú celistvosť im sľúbili nie len Rusi, ale aj ostatní. lenže im to nijak negarantovali. Z toho vyplýva aj poučenie pre nás


32.
označiť príspevok

Starý chren muž
   4. 7. 2023, 09:53 avatar
Tu už nikto nič negarantuje.


33.
označiť príspevok

Nadja žena
   4. 7. 2023, 10:00 avatar
Nie že nikto nič
Europa tiež nepotrebovala, aby mali postsovietske republiky jadrové zbrane... to sa dá aj chápať.
Lenže, treba jasné zmluvy, a preto je dobre, že sme v NATO. Punktum.


9.
označiť príspevok

Scarlette žena
   1. 3. 2023, 13:56 avatar
Easyas, tento raz uz trapny pokus   okrem toho ze ti Vypadlo par faktov, este si aj vymyslas rozpravky . neviem ci je to z dovodu ze si tak jednoduchy a neschopny si overovat fakty alebo zavadzas zamerne

- je verejne znama vec , Ukrajina chcela vstupit do NATO, nie NATO malo zaujem ju pribrat do paktu. tiez neviem o akej bezpecnosti trepes . NATO je "obranny" pakt viacerych europskych krajin . normalny clovek s tym nema ziadny problem . problem ma len ten kto ma v umysle zautocit na suseda, ze ?  

navyse putin ma zrejme problemy s pamätou , v 2004 Putin vyhlasoval ze rozsirovanie NATO nie je ziadny problem :-)

, Na spoločnej tlačovej konferencii 2. apríla 2004, tri dni po pripojení Baltov, stál Putin vedľa Schrödera s úsmevom a chválil skutočnosť, že vzťahy Ruska s NATO sa „vyvíjajú pozitívne“.

A pokračoval: "Pokiaľ ide o rozširovanie NATO, nemáme žiadne obavy o bezpečnosť Ruskej federácie." Keď generálny tajomník NATO prišiel do Moskvy o niečo neskôr, Putin povedal, že každá krajina má „právo zvoliť si vlastnú formu bezpečnosti“. Ani slovo o nedodržaných sľuboch alebo hrozbe pre Rusko.

-


10.
označiť príspevok

Scarlette žena
   1. 3. 2023, 14:03 avatar
k tym tvojim utokom na obyvatelstvo , citujem

- Or roku 2014 malo mmj. Organizácia pre ochranu ľudských práv pri OSN (UNHR) na Donbase svojich pozorovateľov a vyšetrovateľov. K Ukrajine sú samozrejme dosť podrobné verejné správy, nielen od roku 2014, ale aj súčasnej situácii, a nielen o UNHR, ale aj od Medzinárodného súdu. Mimochodom, ťažko spochybníte nestrannosť a závery správy UNHR, keď im vtedy predsedal Rusov iránsky kamarát

taktiez , od roku 2014 pôsobí v kontaktnej línii medzi separatistickými republikami a Ukrajinou špeciálna monitorovacia misia OBSE, ktorá dokumentuje všetky úmrtia. Neexistujú žiadne dôkazy o masovom a systematickom vyvražďovaní ruského obyvateľstva na Ukrajine.

ukraine.un.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

  este otazka , ako sa ma Ukrajina branit ak jej ine krajiny nebudu pomahat a posielat zbrane??


15.
označiť príspevok

Easyas
   2. 3. 2023, 20:14 avatar
10. Je známe, že Ukrajina v r 2017 kvázi zrušila oficiálne používanie okrem iného i ruského jazyka. To bol zrejme tiež určitý úder proti ruskej menšine, nie?
"Ukrajinský prezident podpísal kontroverzný zákon o vzdelávaní
Podľa kritikov oslabí nový zákon práva národnostných menšín na Ukrajine." www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A o čom boli minské dohody? Hmm. A pozri tiež pasáže z textu o vojne na východe Ukrajiny, čo sa tam robilo:

"Na obou stranách konfliktu byly v průběhu bojů četné civilní oběti, a to mrtví a ranění. 1. října 2014 ráno zabila střela vypálená z raketometu na stanici městské hromadné dopravy v Doněcku osm lidí. Linkový mikrobus, který ve stanici stál, zcela shořel. Stalo se tak poměrně nedaleko od již zničeného doněckého letiště, o které se tehdy bojovalo.

Počátkem roku 2017 používala ukrajinská armáda proti povstaleckým územím těžké zbraně, které měly být podle dohod z Minsku již staženy do takové vzdálenosti, aby neohrožovaly lidská obydlí. Dne 30. ledna 2017 dopoledne ukrajinská armáda ostřelovala okolí školy v severních čtvrtích města Makejevka a také nemocnice tomto městě. U nemocnice dopadly střely do kotelny a stálo to dva lidské životy, další dva lidé byli zraněni. ... Velmi sporná je role tzv. dobrovolnických batalionů na ukrajinské straně války na východní Ukrajině a jejich hlavního sponzora, oligarchy Ihora Kolomojského. Podnikatel Kolomojský financoval dobrovolnické prapory Dnipro, Aidar, Azov, Dnepr a Donbass, které jsou obviňovány z válečných zločinů na východní Ukrajině, únosů, nezákonného zadržování, týrání, krádeže, vydírání a možných poprav. ... Zároveň byla ukrajinskou tajnou službou SBU proti blízkým spolupracovníkům Kolomojského, několika ve zprávě se svými plnými jmény uvedeným velitelům, jednomu poslanci parlamentu a jednomu funkcionáři organizace Pravý sektor vznesena obvinění z těžkých zločinů během bojů v nejmenovaných lokalitách na východě země. ...

Násilí ukrajinských ozbrojených sil
Také na ukrajinské straně je dosvědčeno sexuální a jiné násilí na ženách i mužích páchané bojovníky Ukrajinské armády i dobrovolnických praporů. Jednu ženu například nutili ukrajinští vojáci pod pohrůžkou sexuálního násilí podepsat doznání, že její synové bojují za separatisty a že jim předávala informace o pohybu Ukrajinců. Vězněna byla dva měsíce bez jakéhokoliv obvinění. Doložen je také případ, kdy byl rozpuštěn zvláštní policejní prapor Tornado a obviněno osm jeho členů z únosů a mučení lidí, kdy byli mužští zajatci nuceni znásilňovat své mužské spoluvězně a do genitálií jim byl pouštěn elektrický proud. V jiném případě policisté zbili drogově závislou ženu a strčili jí do kapsy psychoaktivní drogy. Pak byla donucena přistoupit k orálnímu sexu pod pohrůžkou, že jí jinak obviní z držení drog. Jiní policisté odvezli za město svou známou prostitutku pod záminkou, že dostane drogy, a tam ji znásilnili. Mnohdy jsou však případy sexuálních násilných činů páchaných ukrajinskými bojovníky zamlčovány, neboť tito mužové jsou uctíváni jako hrdinové.

Human Rights Watch obvinila ukrajinskou armádu z válečných zločinů, kterých se dopustila používáním raketometných systémů Grad proti civilním čtvrtím ve městech ovládaných proruskými povstalci. Jak ukrajinská vláda, tak i povstalecké síly používají rakety Grad. Human Rights Watch vyzvala všechny strany konfliktu ve východní Ukrajině, a to zejména ukrajinské vládní síly, aby přestali používat rakety Grad v obydlených oblastech, nebo v jejich blízkosti. Grady jsou neřízené rakety, které nemohou být zaměřeny přesně a jsou často vypalovány salvami z multi-hlavňového odpalovacího zařízení. V povstalecké oblasti mají na svědomí velké množství civilních obětí. Jejich používání v zalidněných oblastech je v rozporu s mezinárodním humanitárním právem a může být považováno za válečný zločin. Podle Human Rights Watch ve více než deseti městech a vsích ukrajinská armáda použila zakázanou kazetovou munici. ...
V lednu 2015 zástupce Amnesty International pro Evropu a Střední Asii Denis Krivošejev prohlásil, že členové provládních dobrovolnických praporů stále častěji zabraňují dodávkám potravin a léků, které jsou určeny civilistům v oblastech ovládaných separatisty. Podle Krivošejeva je vyhladovění civilního obyvatelstva jako metoda vedení války válečným zločinem. ...
Podle zprávy Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z počátku září 2014 přibližně 814 000 ukrajinských občanů uprchlo před válkou do Ruska...

Ruská humanitární pomoc
Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) vydal 12. srpna 2014 prohlášení, že na východní Ukrajině v místech postižených boji trpí tisíce lidí v kritických podmínkách. Současně oznámil, že je připraven distribuovat humanitární pomoc vyslanou Ruskem za podmínek, že mu to bude umožněno, a on při tom bude moci zachovat neutralitu. „Je urgentní, aby se dostalo pomoci lidem v Luhansku a dalších oblastech na východě země, kde probíhají po týdny těžké boje. Situace je kritická – udává se, že tisíce lidí nemají přístup k vodě, elektřině ani zdravotní péči,“ uvedl v tiskové zprávě Laurent Corbaz, vedoucí operací MVČK v Evropě a Střední Asii. Konvoj s humanitární pomocí pro východní Ukrajinu vypravilo v úterý 12. srpna Rusko.

Červený kříž byl ochoten pomoc distribuovat „za účasti, se souhlasem a podporou všech zúčastněných stran“ a za podmínky, že zůstane zachována jeho neutralita a nezávislost. ... Rusko vezlo v prvním konvoji na východní Ukrajinu 2000 tun potravin, léků a zdravotnických potřeb a také mobilní elektrické generátory."

bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Easyas
   2. 3. 2023, 20:17 avatar
Pre mňa z toho vychádza neutralita a zdržanlivosť ostatných krajín ako rozumný prístup. Viď Rakúsko, Švajčiarsko, Maďarsko a i. A podobne mier mi príde ako rozumnejší než vojna, takisto nejaké diplomatické riešenia, kompromisy a pod.


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 3. 2023, 22:18 avatar
No myslím, že si práve naplnil skutkovú podstatu nedodržiavania pravidiel diskusného fóra a to najmä v bodoch 1.1 a 1.2
Stal si sa adeptom na vymazanie nielen jednotlivých príspevkov, ale na úplné zrušenie.......
Okrem uvedeného ešte účelovo klameš spôsobom vyberania len tých udalostí, ktoré tvojmu rusofilstvu vyhovujú a reagovaním len na príspevky, ktoré zapadajú do zadania ruského agenta.
Súhlasí Scarlette


19.
označiť príspevok

Easyas
   3. 3. 2023, 03:09 avatar
24. Resp. k tomu jazykovému problému (asi toho bolo viac):
"Ukrajinský parlament schválil kontroverzný jazykový zákon. Zasiahne najmä ruskú menšinu"
hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

26. Dal som tam odkaz na tie texty z wikipedie, takže kto chce si to môže prečítať celé. Nedal som tam žiadne proruské zdroje.

Žiadny agent. To je hlúposť. Pozri sa na to z opačnej strany - koľkí píšu viac-menej zaujato v prospech druhej strany konfliktu a v neprospech súpera. Aj to sú všetko agenti na ukrajinskej či západnej strane? Nemýslim si to. Ja proste len diskutujem k téme. Nie som proruský ani proukrajinský. Som skôr za neutralitu resp. zdržanlivosť v tomto konflikte.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 3. 2023, 06:16 avatar
Aj Rusi majú jazykový zákon, najmä im ide o snahu potlačiť anglické slová.
Súhlasí Scarlette


24.
označiť príspevok

Scarlette žena
   3. 3. 2023, 11:07 avatar
20. mna by zaujimalo co tymto chce basnik povedat , poukazovanim , ze Ukrajina schvalila kontraverzny jazykovy zakon .


23.
označiť príspevok

Scarlette žena
   3. 3. 2023, 10:55 avatar
19. neutralny ( nezaujaty ) by poukazoval na obe strany . kntsz napisal ze si vyberas udalosti ktore vyhovuju tvojmu rusofilstvu , nie ze priamo citujes ruske zdroje . aj diabol cituje bibliu ked sa mu to hodi  
Súhlasí kntsz


26.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 3. 2023, 20:57 avatar
23-
Ďakujem Scarlette.
Ak by som svoje tvrdenia pred nemenovaným chcel obhajovať, akože nechcem, tak lepšie by som svoje pocity nevystihol.


28.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 4. 2023, 08:12 avatar
Easyas. Myslím si, že drvivá väčšina ľudí chce, aby sa vojna čo najskôr skončila. Západ tiež nebaví šukať svoje peniaze do vojny, pri ktorej sa nebudú je, ale ničí. Ale chce, aby to bol spravodlivý mier. Dal si prirovnanie, ja ti dám tiež. K tebe do bytu by vtrhol násilím zlodej a obsadil dve izby. A povedal by, že tie dve izby sú už jeho majetok. A tvoji susedia by ti začali pomáhať . Ale ďalší kritizovali pomáhajúcich, že pomocou len predlžujú konflikt. Že by si mal ich sused sadnúť s votrelcom za stôl a podpisy dohodu, že mu tie dve izby prenechá, daruje. Že jediné to je cesta, ako vyriešiť tento spor a dosiahnuť pokoj v dome. Súhlasil by si s takýmto nespravodlivým riešením? Ukrajina aj západ chcú mier. Ale spravodlivý mier. Čiže najprv musí Rusko opustiť okupované územia a potom je možné rokovať. Ale nie tak, ako to chce Rusko, že si ukradne Ukrajinské územie a chce si túto kradež dohodou zlegalizovať. Bol by to nespravodlivý mier.


29.
označiť príspevok

Starý chren muž
   1. 4. 2023, 08:18 avatar
Osobne si však myslím, že Rusko už zašlo tak ďaleko, že nepripustí a je obetovať pre svoje imperiálne záujmy aj osud celej zeme. Rusko hra vabank a je ochotné použiť na dosiahnutie svojich cieľov jadrové zbrane. Nevidím situáciu veľmi optimisticky. Putin sa spolieha na to, že Ukrajinu a západ vyčerpá a že západ prestane baviť súkať svoje peniaze do tejto vojny.


22.
označiť príspevok

Scarlette žena
   3. 3. 2023, 10:42 avatar
15. minske dohody porusil putin este v ten isty tyzden ako boli podpisane . uz sa nezhovaduj
este keby si tak horlivo vyhladaval fakty o ruskej agresii , ale ta ta zrejme nezaujima
Súhlasí kntsz


25.
označiť príspevok

Nadja žena
   3. 3. 2023, 11:21 avatar
"Ukrajina v r 2017 zrušila oficiálne používanie ruského jazyka. To bol zrejme tiež určitý úder proti ruskej menšine, nie? "

Samozrejme, strašný úder tým, ktorí Ukrajinu napadli a obsadili časť jej územia, čo je len drobné pošteklenie Ukrajincov...


11.
označiť príspevok

havran
   1. 3. 2023, 14:35 avatar
Scarlette " ako sa ma Ukrajina branit ak jej ine krajiny nebudu pomahat a posielat zbrane" Daj prosím ťa jednoznačný návod. Som naozaj zvedavý, ale taký pri ktorom zostane zem guľatá a obývateľná. Súhlasíš s tým , aby NATO celou svojou silou zahnala Rusov ? Problém je v tom, že zatiaľ sa nikto nesnaží , aby aktéri vojny na Ukrajine si sadli za rokovací stôl. Ale Bojovať do posledného vojaka iste súhlasíš , že je to sprostosť. Možno , že nakoniec Ukrajina si obháji svoje územie s pomocou Západu a USA. Zatiaľ si obe strany myslia , že majú šancu to vyhrať. Baviť sa vo vojne o pravdu je hlúposť. Tam rozhodujú celkom iné veci.


12.
označiť príspevok

kntsz muž
   1. 3. 2023, 22:30 avatar
havrane, zase až taký okatý rusofil nemusíš byť.
Nechaj nám ostatným aspoň malú šancu si myslieť, že nie nie si úplný Ruský, bolševícky dezolát, či Ruský agent.
a. Neviem doslova citovať a nechce sa mi to vyhľadávať, ale v stanovách NATO je napísané, že je to výsostne obranné zoskupenie, ktoré si pokladá za povinnosť pomáhať napadnutým krajinám agresorom, alebo pri páchaní genocídy. Dodávanie zbraní na Ukrajinu je úplne legálna a mravná povinnosť krajín NATO a Putin o tom musel vedieť pokiaľ nie je úplný magor.
b. Už som tuná túto otázku nastolil, ale teraz ju dávam tebe: Bolo možné s Hitlerom jednať za rokovacím stolom o mieri a zastavení jeho agresie po napadnutí Ruska? Ak si myslíš, že áno, tak za akých okolnosti by Hitler vojnu zastavil ?
c. Nože prezraď aké iné veci rozhodovali pri napadnutí Ruska Hitlerom a aké rozhodujú pri napadnutí Ukrajiny Putinom ?


14.
označiť príspevok

havran
   2. 3. 2023, 15:09 avatar
kntszJa tomu rozumiem, ty porebuješ niekoho na kom si môžeš vyliať svoju špinu. Samozrejme , že máš môj súhlas a vlastne ani nie si schopný racionálne diskutovať , takže si poslúž koľko ti treba , aby si mal pokoj v duši. Nemusíš nič doslova citovať, len nechápem , že sa tu chceš opieraž o nejaké stanovy NATO, veď ty si celkom inteligentný chlapec a všeobecne kedy ktorákoľvek veeľmoc ich dodržiava. S tým prosím na mňa nechoď, lebo to by bola dlhá debata a bez konca. Si propagandisrický chlapec a veci vudíš podľa svojho naladenia. Neberiem ti to , no nedokazuj mi , aký si iracionálny. ALEBO???


18.
označiť príspevok

kntsz muž
   2. 3. 2023, 22:25 avatar
Najskorej to alebo....
Vidím, že už ti zostáva len argumentum ad hominem.
Na jednoduché otázky nedokážeš odpovedať, lebo by si musel priznať svoju mravnú zvrátenosť.
Nakoniec - nič nové pod slnkom.......


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 3. 2023, 06:32 avatar
kntsz ti napísal konkrétne otázky, prečo na ne reaguješ omáčkami? Ty si fakt počítačový robot, nie človek?


27.
označiť príspevok

kntsz muž
   3. 3. 2023, 21:00 avatar
Lemmy, on nie je robot - to by bol ten lepší prípad - on to robí úmyselne a pri plnom vedomí.......
Súhlasí Lemmy


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 3. 2023, 10:25 avatar
havran rusko netreba zahnať ale ako os zla zničiť
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:29,  qwert no vidíš , takto to s tebou sa dá hrkutať , už si vo svojom živle pako.
dnes, 18:47,  Tu si trápny len ty sám.
dnes, 18:43,  No veru jarabaku, takto teplo ste si hrkutali a snivali......
dnes, 18:41,  Lemmy dokážeš aj niečo iné , ako len obhrýzať gaštany starým komunistom? Si trápny...
dnes, 18:39,  Šimečka nehovorí o svetlej, ale lepšej budúcnosti pre všetkých.
dnes, 18:37,  qwert no vidíš , už začínaš so mnou súhlasiť , tak si to zapamätaj.
dnes, 18:35,  qwert si ty len chuj nekonečný a popisuješ tu svoje teplé snívanie.
dnes, 18:32,  qwert ty stále nevieš aký je rozdiel medzi zlodejom a bláznom? Začínaš sa podobať....
dnes, 18:30,  Lemmy tak to sme na jednej lodi. Komunisti pod vedením Brežneva stratili svoju tvár, no ich...
dnes, 18:12,  …a pre celý národ.*39 Celý národ má v paži nejaké obskúrne názory starého komunistu.
dnes, 18:10,  hanbiš sa za svoju minulost jarabáku? tvoje nadšenie ako komunistu nemalo chybu Ahoj,...
dnes, 18:01,  spominaš si jarabaku? Ako komunista spomínam na komunistickú schôdzu, ktorá sa konala...
dnes, 17:56,  qwert niečo podobné som ti už doporučil , neopič sa ty prd.
dnes, 17:56,  Matoviča mám rovnako v paži ako komunistov.
dnes, 17:55,  Lemmy aký si len hlúpy demagóg a čo tak čítať Matoviča? Tebe by to možno pomohlo. Vo...
dnes, 17:51,  To maš ako ked opica pozera do zrkadla, a je zhrozena z toho ako sa škeri a škrieka pri tom....
dnes, 17:50,  qwert ty si bol na Catrových schôdzach? Ako vidím, všetko maž z reálu prvej ruky. Ešte...
dnes, 17:49,  No to je fakt...bolo by dobre, ak by sa ti tie hluposti, čo nosíš medzi ušami, trochu...
dnes, 17:48,  Matovič, toho vela nedokazal....vdaka covidu....a mafiam Fico, využil covid vo svoj...
dnes, 17:46,  Takých Šimečkov v histórii tu už bolo a prajem ti , aby si si ho užil ako Taliani , či...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Nehovor hop, ani keď preskočíš. Najprv sa pozri, do čoho si skočil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(117 130 bytes in 0,254 seconds)