hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Putinov Zugzwang – Západ už prehral!

príspevkov
2
zobrazení
6
tému vytvoril(a) 12.2.2022 18:54 YouLove
posledná zmena 23.3.2022 12:42
1
12.02.2022, 18:54
January 26, 2022
Udalosti zo začiatku zimy 2021 budú zaradené do učebníc svetovej histórie. Dnes sa rozhoduje o osude celého ľudstva na najbližších dvesto rokov a ešte dlhšie. Čo sa stalo?

ŠACH-MAT ????????
Vojenská sféra
15. novembra — Ruské vzdušné sily zostrelili vyradený sovietsky satelit, čím ukázali, že americké vojenské vesmírne systémy už nie sú mimo dosahu ruských zbraní. Americká satelitná konštelácia, ktorá poskytuje navigáciu pre všetky špičkové a vysoko presné zbrane (riadené strely, drony, lietadlá 5. generácie atď.), už nie je nezraniteľná. V prípade vojenského konfliktu sa Rusko stáva schopným „vypnúť“ útočné sily Američanov, ktorí sa nezaobídu bez satelitnej podpory, pre svoju geografickú vzdialenosť od potenciálneho nepriateľa.

16. decembra — Rusko testovalo hypersonickú raketu „Zirkon“ schopnú preniknúť do amerického protiraketového obranného systému. Test prebieha normálne a samotné odpálenie, ktoré sa uskutoční v rámci záverečného testovacieho cyklu, je uznané ako úspešné. Zábery štartujúcej rakety obletia celý svet a s nimi prichádza aj informácia, že americká armáda nedokázala vystopovať ani tento, ani predchádzajúce štarty podobných rakiet. To znamená, že nielen notoricky známy systém protivzdušnej obrany, ale aj americký systém varovania pred raketovým útokom je oficiálne uznaný ako kovový šrot. Uvedením „Zirkonu“ do prevádzky sa teda stávajú neschopnými aj americké obranné sily.

17. decembra — Rusko vlastne vydalo Západu ultimátum: „Vypadnite so svojím NATO z východnej Európy alebo tiež prestaneme hrať podľa pravidiel“. Toto ultimátum sa uvádza vo forme zverejneného návrhu bilaterálnej dohody o poskytovaní právnych záruk bezpečnosti zo strany USA a NATO. V diplomatickom jazyku zneli kroky Ruska v prípade nesplnenia požiadaviek takto: „Rusko bude nútené prejsť na režim vytvárania protihrozieb NATO.“
18. decembra — Do médií prenikli informácie o treťom neúspešnom teste hypersonickej rakety v USA za sebou. Potom prezident USA inštruoval svoj tím, aby použil všetky možné nástroje na „zdržiavanie“ Ruska pred údajnou „inváziou“ na Ukrajinu a dal na to lehotu 4 týždne. Treba pochopiť, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné a hovoríme o vojenskej parite s Ruskom. Najpravdepodobnejšie je, že 4 týždne boli určené na vyriešenie problémov s vývojom hypersonickej strely alebo aspoň na natočenie ďalšieho fantastického „blockbusteru“ o úspechoch americkej armády v tejto oblasti.

Medzitým sa už uskutočnili početné bilaterálne stretnutia medzi Vladimirom Putinom a svetovými lídrami. Ruský prezident striedavo hovoril na uzavretých rokovaniach s predsedom vlády Indie (6. decembra) a lídrom Číny (19. decembra). Stretnutie s indickým vodcom sa skončilo podpísaním vojenských kontraktov v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. A v rámci posledného stretnutia Putina s čínskym lídrom, Si Ťin-pching prejavil plnú podporu ruskej zahraničnej politike a povedal, že spojenectvo medzi Ruskom a Čínou je „viac ako vojenské“.
Konečné usporiadanie síl vo vojenskej sfére:
Vďaka vývoju nových typov zbraní v Rusku sú Spojené štáty potenciálne zbavené útočných a obranných síl;
Rusko, Čína a India sú v prípade globálneho konfliktu pripravené konať ako jednotný front. Spojené štáty americké majú za spojencov len európske štáty, ktoré nemajú vojenskú silu ani základňu zdrojov na boj proti spojeným silám Ruska a Číny;


Vo všeobecnosti už nezáleží na tom, akú reakciu Bidenova administratíva dá na ruské návrhy NATO. Ultimátum Ruska o rozmiestnení jednotiek aliancie je UŽ ponukou na kapituláciu.
Putin priviedol Západ na rázcestie v globálnej politickej šachovej hre. Nepriateľ má teraz ťažkú ??voľbu: ustúpiť a navždy stratiť tvár a vplyv alebo vzdorovať a zahynúť v nerovnom boji proti spojeným silám Ruska, Číny a Indie.

História ukazuje, že v takýchto prípadoch sa západné krajiny snažia postaviť Rusko proti jednému zo svojich susedov, aby ho zástupne oslabili. Dnes môžeme podobné pokusy pozorovať na príklade podnecovania rusofóbie na Ukrajine, v pobaltských štátoch a v Zakaukazsku. Zároveň však vidíme, že vedenie krajiny si je dobre vedomé nebezpečenstva zatiahnutia do vojenských dobrodružstiev.

Samozrejme, stále zostáva problém aktivity miestnych liberálnych kompradorov. Ale aj ich čas sa kráti – s deštrukciou hegemónie Západu nemajú v novej realite miesto. Odrezané chápadlá chobotnice západného kapitalizmu nie sú samy o sebe životaschopné, hoci sa ešte nejaký čas budú hýbať, poliate ruskou vlasteneckou omáčkou

odkaz
none
2
23.03.2022, 12:42
Ukázala si sa ako putinova ovca . Prebudenie bude drsné
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 95 152 B vygenerované za : 0.088 s unikátne zobrazenia tém : 73 634 unikátne zobrazenia blogov : 1 613 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz S evolúciou je to ako keď ideš do Tesca na nákup 😉 Prečo ideš na nákup? 😉 Len preto aby si sa prešiel? 😉 Alebo preto, že si hladný a chceš si kúpiť jesť? 😉 Máš nejaký cieľ alebo...

citát dňa :

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.