Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Najvyššie poslanie ženy.

81
reakcií
2222
prečítaní
Tému 2. novembra 2012, 13:04 založil rose.madder.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 01. 2010
53
30. 08. 2008
81
13. 08. 2011
24
01. 07. 2010
7
31. 08. 2010
29
 
 


1.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 13:04 avatar
Za najvyššie poslanie ženy sa dnes vo všeobecnosti považuje priviesť na svet deti. Pripomeňme si však, koľko trápenia a nešťastia priniesla táto myšlienka v minulých obdobiach, kedy rodičia vychovávali svoje dcéry iba na to, aby z nich boli dobré matky a gazdiné. Malo to za následok aj nezdravé uzatváranie manželstiev dohodou, z vypočítavosti, ba i násilím. Mnohé ženy sa cítili potom nešťastné a neprežívali naplnenie svojho života, keď sa nevydali alebo neboli vo zväzku obdarené darom materstva.

Je toto teda naozaj to najvyššie poslanie ženy? Je to nádherný dar a zároveň veľká zodpovednosť, keď žena privedie na svet dieťa. Dáva tým možnosť jej podobnému duchu, aby sa mohol inkarnovať na Zem a ak potom dobrým vlastným príkladom usmerňuje jeho pozemskú púť, môže tento duch veľa odčiniť, napraviť a napredovať na svojej ceste.

Ak však žena privedie na svet dieťatko a nie je schopná uvedomiť si svoju zodpovednosť, privedie na Zem len ďalšiu nešťastnú dušu, ktorá sa pravdepodobne ešte viac zaťaží ďalšími zlými skutkami. Samotný dej privedenia dieťaťa na svet nemôže byť teda tým najvyšším poslaním.

Ako sa teda dnešná spoločnosť pozerá na ženu a jej pôsobenie? Všeobecne ju vníma v týchto obrazoch: ako matku a ženu v domácnosti, alebo atraktívnu emancipovanú ženu či modelku "na dekoráciu".

Keď som pred rokmi vnímala tieto rozdielne pohľady na ženu, nechcela som prijať bezvýhradne ani jeden z vytvorených obrazov o nej. Hľadala som ešte niečo medzi tým. Cítila som, že je pre mňa rovnako dôležité zázemie domova, ako aj akési vnútorné naplnenie a zároveň som túžila po kráse a samozrejme, i po láske. Čo však má byť tým vnútorným naplnením, to som netušila.

Až po prijatí Slova Pravdy som pochopila, čo je vlastne najvyššou úlohou ženy. Dovtedy som nemala ani potuchy o tom, že jej úloha je taká nádherná a všeobsiahla. Nádhera tohto obrazu vo mne vyvolala nesmiernu túžbu napĺňať túto úlohu.

Žena má vďaka svojmu jemnejšiemu a nežnejšiemu citovému prispôsobeniu schopnosti na to, aby sa dokázala silnejšie než muž spájať so svetlými nitkami vo Stvorení a prostredníctvom týchto nitiek sa napájať na prúdy z nadpozemských svetov, čím môže prežívať vedomé spojenie s Vôľou Stvoriteľa. Má teda vo svojom srdci uchovávať lásku k Stvoriteľovi, má rozširovať svoje poznanie o Jeho Zákonoch vo Stvorení, tieto Zákony napĺňať svojím činorodým životom a tým odovzdávať toto poznanie všetkým okolo seba.

To je tá nádherná úloha, v ktorej sa má žena zachvievať. Pri spájaní sa s týmito nitkami preniká jej telom nádherné, nežné žiarenie, vyvierajúce z jej čistého a radostného ducha, ktorý potom formuje do krásy aj jej telesnú schránku.

Keďže však ženy na ňu zabudli, no túžba po kráse v nich ostala, začali svoju pravú vnútornú krásu nahrádzať vonkajšími pomôckami. Človek však nie je len telo, ktorého vzhľad naaranžuje farbami a všetkými možnými vonkajšími zákrokmi. Dnešná doba uprednostňuje práve telesnú krásu. Je nám všetkým predkladaná zo všetkých možných i nemožných strán. Mnohé ženy vynakladajú obrovské úsilie na to, aby spĺňali uznávané parametre krásy. Pri tomto horúčkovitom úsilí však zabúdajú na to hlavné. Krása - tá pravá krása - je prirodzená a vychádza z čistého vnútra. Veď napriek všetkému spomínanému prežívajú ľudia pravú ženskú krásu len v prítomnosti jemnej, ušľachtilej, pôvabnej, milej ženy, ktorá má v očiach krásne svetlo. Svetlo, ktoré sa nedá dosiahnuť líčením.

Žena sa dnes zmieta medzi mnohými názormi na to, ako by mala vyzerať a čo by mala robiť. Ženie ju to k čoraz väčšej aktivite, a to aj vo verejnom živote. Preto zbiera stovky časopisov, v ktorých chce nájsť odpoveď na otázku "ako na to".

Nie je však potrebné, aby sa za tým hnala v domnienke, že takýmto snažením naplní všetko, čo sa od nej očakáva. Nemusí sa nechať manipulovať módnymi trendmi v odievaní či v spoločenskom správaní, ktoré sa honosí zdanlivým postavením na rebríčku hodnôt.

Žena má, naopak, nájsť v sebe vnútorné svetlo, plamienok, ktorý horí v každom človeku. A tento plamienok svojho ducha musí nechať rozhorieť túžbou po ušľachtilých duchovných hodnotách, po pravej kráse, harmónii, láske, pokoji a mieri, po svetlom živote na tejto Zemi, naplnenom súznením so Zákonmi Stvorenia.

V tom je jej najväčšia sila, to je ten najušľachtilejší cieľ, ktorý má mať neustále pred očami, svojimi skutkami ho napĺňať a posúvať stále vpred. Táto úloha je naozaj nádherná a bez obmedzení. Nemá hranice, nikdy sa nekončí, pretože všetko možno neustále zušľachťovať a viesť nahor.

A to dokáže každá žena, bez rozdielu veku, vyznania, majetku, nezáleží ani na jej fyzickej kondícii. Žiadnej nie je odopreté uskutočňovať túto krásnu úlohu. Môžeme v tom nachádzať i nádhernú a jasnú spravodlivosť a zároveň môžeme vnímať nesmiernu zodpovednosť za každú svoju myšlienku, každé slovo a každý čin. Máme možnosť slobodne sa rozhodnúť v každej situácii. Buď sa rozhodneme pre čisté a pravé riešenie, alebo pre to pohodlnejšie. Potom to už nie je len plytké a povrchné prežívanie všedných dní či stereotypné plnenie povinností, ktoré sme na seba naložili.

Je to živá, tvorivá a nádherná snaha, pri ktorej nás nezväzujú zaužívané ľudské názory na vec, ale máme, naopak, oporu v Zákonoch Stvorenia, do ktorých sa môžeme radostne a slobodne vradiť. Vo Stvorení je všetko prosté a jednoduché, a v tom je pravá krása a obdivuhodná veľkosť. Ľudia však túto priezračne čistú a prostú Pravdu nechcú vo svojom zložitom myslení vidieť. Nepozdáva sa im, že by to mohlo byť také jednoduché. Súčasne však cítia, aké ťažké je oslobodiť sa od zaužívaného spôsobu svojho myslenia a žiť vždy čisto, čestne a opravdivo.

Ale verte, že je to len biela čiara, ktorú sme si počas storočí a tisícročí našich inkarnácií nakreslili kriedou v podobe ustálených pravidiel ľudskej spoločnosti. Nie je ťažké ju prekročiť a zmeniť tak svoje vnímanie hodnôt. Potom tiež pochopíme, že náš život má oveľa väčší zmysel, ako sa nám doteraz zdalo.

Ak ženy nájdu túto cestu a budú po nej kráčať s čistým a verným srdcom, potom sa môže všetko zmeniť do takej miery, v akej sa nám to dnes zdá nemožné.

Prajem vám teda, milé ženy, aby ste smeli nájsť Pravdu a tento poklad dokázali potom čisto a verne spravovať. Prajem vám, aby ste našli svoju pravú úlohu a s radosťou a čistou túžbou po Svetle ju napĺňali. Je to jednoduché a nádherné zároveň.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí brumo


80.
označiť príspevok

piskotka žena
   4. 11. 2012, 20:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 13:35 avatar
A co ak je to o sprevadzaní svojho


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 13:36 avatar
..bola pomenovana spolocnicou, az si dobre pametam z biblie.


4.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 15:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 16:11 avatar
Viluette, podla mna to písal chlap:D


6.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 16:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 16:27 avatar
Stavme sa.


9.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 16:30 avatar
..písala to asi žena, aha : )
Keď som pred rokmi vnímala tieto rozdielne pohľady na ženu, nechcela som prijať bezvýhradne ani jeden z vytvorených obrazov o nej.

Viac na: Najvyššie poslanie ženy.#ixzz2B4ztCGj4


14.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 17:42 avatar
..ale ved si vyhrala,nie? ...nepísal to chlap : )))


17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 17:46 avatar
A milan s, ktorý je fanatickym prívrzencom svetlej cesty v pekle to nebol? O aky som silne sklamaný!!! hehhehehe


20.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 17:49 avatar
..a prečo by potom písal v ženskom rode? ...je hermafrodit vari? ; ))


18.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 17:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 17:48 avatar
...aha ...tak to som ti to asi fakt pototo ; ))
..tak nič, máš to u mna teda ; ))
Súhlasí viluette


21.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 17:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 17:52 avatar
Pocul som ze v jednych temnych vrchoch zniesol jeden Drak vajcia.


24.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 17:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 17:58 avatar
Ale, vajcia treba najskor vysediet. 


26.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 18:02 avatar
Myslim, ze vedel, ale pravdepodobne by si sa zlakla.
Radsej skus sediet na vajciach 


30.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 18:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 18:05 avatar
No aj drak bol voplakedy len prazenicou som pocul   


33.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 11. 2012, 18:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 11. 2012, 18:12 avatar
Este ze vol neznasa vajcia 
Súhlasí viluette


8.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 16:28 avatar
...neviem, viluette, mne sa ani nezdá, je to síce dosť "vzletne" napísané, ale ak by to bolo podané racionálnejšie, ide len o to, že ženy nie sú na svete len na to, aby rodili ; )) ....ale vdaka vrodenej citlivosti sa môžu lepšie priblížiť ku vnútru človeka a ovplyvniť ho ...tu konkrétne ide o vieru, ale ja by som to pochopila aj všeobecne ...
...ak má dieťa napríklad nejaký problém ...chúlostivejší ...ide vždy skôr riešiť to s mamkou ako s otcom ..teda väčšinou
Súhlasí Lea Pragmatická


10.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 11. 2012, 16:32 avatar
priniesť na svet dieťa, je poslaním ženy,(aby ľudstvo nevymrelo) no nie najdôležitejším.. a nie jediným.pretože aj ked sa staneme matkami, stále sme aj ŽENAMI...
..a to vnútorné svetlo, ten plamienok, nachádzať ušľachtilé duchovné hodnoty, tak o to by sme sa mali všemožne usilovať, bez ohľadu na pohlavie.. 
a stotožnujem sa, krásu by sme mali vidieť a hladať v skytých vnútorných hodnotách, nie v povrchnom obraze
Súhlasí rose.madder, brumo


13.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 16:42 avatar
...žena je ženou vždy ...či už sa stane matkou, či nie ...bolo by priam neľudské označiť neženou napríklad ženu, ktorá deti mať nemôže len preto, že sa nikdy nestane aj matkou ...


15.
označiť príspevok

Sinaja žena
   2. 11. 2012, 17:38 avatar
myslela som to ináč...
ak žena porodí, stane sa matkou navždy, ale stále je aj ženou..a z toho dôvodu plní úlohy aj z postavenia žien..
ide o jej subjektívne ciele, postoje a dosahovanie vnútorných mét...žena potrebuje rásť..či už matkou je, alebo nie je
preto sa nedá zovšeobecniť, že najvyššia méta resp. najvyššie poslanie je materstvo...i ked rozhodne je najkrajšie
Súhlasí rose.madder


11.
označiť príspevok

Lea Pragmatická žena
   2. 11. 2012, 16:33 avatar
Rose suhlasim. Dala by sa povedat, ze mnohe zeny maju za hlavnu ulohu priviest deti na svet, lebo taka ja prirodzenost, ale mnohe zeny vo svojej prirodzenosti(hlavnej ulohe)maju ine "materstvo", napr. pomahat uz narodenym existujucim detom a ludom vseobecne, to je akokeby ine ci druhe materstvo. Nemyslim si, ze zena matka je lepsia ako zena nematka a naopak.
Súhlasí rose.madder


12.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 16:40 avatar
...veru , a občas žena-nematka s vrúcnym srdcom voči iným deťom urobí viac dobra pre svet ako žena-matka, ktorá ani svoje deti dostatočne neľúbi a správa sa nezodpovedne ...
Súhlasí Sinaja


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 11. 2012, 17:53 avatar
Súhlasí Sinaja


27.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 18:00 avatar
..DJ-Petrana ; ))..


29.
označiť príspevok

Petrana žena
   2. 11. 2012, 18:02 avatar
Súhlasí rose.madder


31.
označiť príspevok

rose.madder žena
   2. 11. 2012, 18:05 avatar
..petrana, ani nevieš ako si mi teraz pomohla, som si minule ani za nič nevedela spomenúť meno hentej blondínky, ked som ju chcela nájsť na nete, dík, dobrá víla ; )


81.
označiť príspevok

Petrana žena
   5. 11. 2012, 12:39 avatar
...zlatý avatar...mne ide o tie dilemata...jeden deň čítam časák o mysticizme v nás, že ako je najväčšou prekážkou na duchovnej ceste za skutočnou láskou sebaláska, na druhý deň sa v inom časáku o zdraví dočítam, že aká je pre spokojný a šťastný život dôležitá sebaláska.    A ako to súvisí s tvojou rémou? Súhlasím, deti dávajú matke a jej životu zmysel, ale nič tak matku nezničí ako výchova troch a viac detí, a niekedy nestačí ani na jedno. 


82.
označiť príspevok

rose.madder žena
   5. 11. 2012, 20:57 avatar
..asi zase a znovu tou pravou bude zlatá stredná cesta ...cesta sebalásky, ale bez egoizmu : )
..ja si verím, že materstvo zvládnem, cítim sa dosť silná, ale tri deti .....s mužom štyri ...to je fakt priveľa ; ))


35.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 10:41 avatar
podla casakov,podla odbornych knih a atd,je v dnesnej dobe nevhodne pre zenu,aby nicila svojimi pocitmi zivot muzskeho pokolenia,ale je velmi dolezite,aby vytvorila super prostredie,aby super vyzerala a hlavne sa ovladala,bo vsetko co nie je "normalne",je od zeny pre okolie chore ..nic neboli,nic nechyba,inac keby hej,tak som ihned troska vhodna zatvorit sa medzi blaznov
takze najvyssim poslanim zeny je byt mutant a tvarit sa super najsamfasa,do pice,ale je to tazke ako hovado,ale da sa to,hlavne nikomu nenicit zivot,bo zena je obycajna kurva a zla bosorka,pokial neslape v hmotnom svete s anjelskou maskou na ksichte
nenanivim tento svet,absolutne je nevhodny pre zeny a matky
ziadne depresie v reale,ziadny smutok,bo nechcem ,aby zo mna malo okolie strach
www.zdravie.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí dilemma


45.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 12:01 avatar
..luci, ved ty ako žena a osobnosť môžeš mať na háku smerovanie sveta a stále môžeš žiť tak ako ty chceš . )


36.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 10:59 avatar
zijem v totalitnom muzskom svete
mozem prezit s povahou vojvodkyne z Devonshire,s politickymi fraskami v slovach a s diplomatickym vztahom k zivotu,ak si chcem udrzat svoje poslanie a nenechat sa ubit ako maria magdalena,ci jesuova matka,ktore sa absolutne do tohto sveta nehodia,bo sem nepatria a predsa su tu


46.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 12:06 avatar
..ja nevidím v mužoch nepriateľov ...ja v nich vidím spojencov ; ) ..

..podstatou článku nebolo dehonestovať ich miesto na zemi, šlo o to vyzdvihnúť isté vlastnosti žien, vdaka ktorým môžu účinnejšie vplývať na iných ľudí ...muži nie sú bokom ...oni sú spojencami tých žien, mali by ich ľúbiť, dodávať im energiu a pomáhať zas v tom, v čom je lepšia mužská rasa ...
Súhlasí Sinaja


37.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 10:59 avatar
fakt to tu nenavidim


38.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 11:16 avatar
fakt som nevedela,co za obdobie prichadza,co sa konci a co sa zacina,co je ta apokalypsa
teraz to uz viem,prichadza novy druh zeny,mutant,v ktorom vyhra vdaka muzom nechceny extremizmus !
dokazem cvicit ako chlap,dokazem mat taku kondicku,aku nemal pred dvoma storociami priemerny chlap,dokazem si obliect saty a pritom mat v hlave logiku,dokazem ovladat si city ako chlap pri utoku a pritom sa tvarit ako zena,len aby som v tomto muzskom svete ..prezila ..
len jedno nedokazem,tejto civilizacii to vsetko odpustit
http://www.youtube.com/watch?v=NdBHnd1gpQ4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 11. 2012, 11:20 avatar
luciferum

to je blbost, tak, ako si sa fyzicky zdokonaluje zena sa zdokonaluje i muz..

a ja osobne mam skusenosti take, ze muzi su vysoko moralnejsi ako zeny..


40.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 11:24 avatar
nie,ide tu o extremizmus,kotry je tu vdaka muzom !
takto budu vyzerat zeny o dvesto rokov,pred dvesto rokmi ani jedna zena tak nevyzerala ,plus tu bude anorexia vsetkeho druhu !
to co prichadza je na zaplakanie a to len kvoli tomu,ze muz nas nenechal slobodne !
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 11. 2012, 11:28 avatar
luciferum

vsetko je v harmonii jin jang, vsetko, aj muz a zena..

tak, ako stretnes zleho cloveka, ci uz muza alebo zenu, stretnes aj dobreho.. skus zacat chapat muzov a uvidis, ako ich zacnes milovat
Súhlasí Sinaja


44.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 11:32 avatar
hádam nie )
..a o 200 rokov ako budú vyzerať muži ?? ))
www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.google.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


48.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 12:29 avatar
kokso,to akoze ked si poviem o par rokov,ze nechcem yvzerat ako muz,vlastne ako budem chciet vyzerat
ja fakt neviem,kto bude kto a kto nebude chciet byt tym cim je a co bude tym,cim ma byt..
robte s tym preboha nieco


49.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 12:38 avatar
luci, predovšetkým rob to a ..správaj sa tak, ako to vyhovuje tebe...
najhoršie je robiť niečo kvoli druhému...kašlať na druhých

tu síce ani nejde o výzor..skôr aby sme sa nesprávali uniformovane a všetci nezdieľali jeden názor..to už by len bola katastrofa


51.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 12:44 avatar
ale ked ostatni cinia tak,ako to im vyhovuje,preco je tu taky bordel a chaos
kaslat na druhych ? ved nazor inych nas prave formuje,samuraj sa formoval podla urcitych pravidiel a zakonov a vniesol do svojho okolia slachetnost a zusalchtovanie sa,toto co sa tu deje a aj na df,nema s tym nic spolocne,takze predsa len nastupuje era individualizmu,neverim,ze je to spravna cesta,ale budiz


53.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 12:48 avatar
...podľa mna je tou pravou cestou neprispôsobovať sa za každú cenu, byť sám sebou, ale neubližovať, ak už nepomáham ...
Súhlasí Sinaja


57.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 13:05 avatar
..tá pomoc je dôležitá..a ak treba zriecť sa dobra pre seba v prospech iných...
nie robiť niečo len preto, že sa to odo mna očakáva!!, ale z dôvodu "svojho" presvedčenia...
48.
"kokso,to akoze ked si poviem o par rokov,ze nechcem yvzerat ako muz,vlastne ako budem chciet vyzerat.."

..mala by si vyzerať tak, ako to ty cítiš..ty chceš...


60.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 13:10 avatar
hm keby som chcela to,co ja chcem,tak by sme sa museli vratit naspat do obdobia 60 rokov 19.storocia


66.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 13:20 avatar
rozumiem...ale snívaj reálne... 


55.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 12:52 avatar
ale ja myslím vyzorovo...vid tvoja príloha
chceš povedať, meniť sa na chlapa ovplyvnení dobou je ušľachtilé ?resp. prospešné ? pre koho?


56.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 13:00 avatar
snazim sa iba avatarom si vzdy pripomenut,ze dokazem byt taka ista kruta a logicky diplomaticka ako chlap co znamena,ze prezijem,dokazem zautocit na kohokolvek a v boji to slovnom porazit supera a to nielen v biznise ,ale aj v sukromi -co znamena,ze prezijem


58.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 13:07 avatar
..krutosť a diplomacia ale predsa nie je len mužskou doménou ...


59.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 13:08 avatar
my ženy máme aj iné vzácne danosti ako prežiť ..a nepotrebujeme sa ani vyrovnávať chlapom..
Súhlasí rose.madder


61.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 13:10 avatar
59
..presne tak ...a predovšetkým by sme nemali s mužmi bojovať a snažiť sa ich predčiť ...lebo sa z nás naozaj potom stanú ženskí mutanti, ako niekde vyššie píšeš, luci : )) ..žena má dosť silné svoje ženské zbrane a mužov nimi spacifikuješ oveľa jednoduchšie a bez násilia ; )
Súhlasí Sinaja


62.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 13:14 avatar
hm aby som prezila,pouzivam to,co by zena pred niekolkymi rokmi mala strach pouzit,bo nici dusu
je to tu odporne miesto a vobec,nema vyznam dalej o niecom diskutovat,co uz nema ziadnu cenu


63.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 13:16 avatar
...tvoja voľba ...tvoje zbrane ...tvoja duša ...
...cena života je, žiaľ, relatívna záležitosť, v tom súhlasím ......


68.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 13:53 avatar
pozri,ked nahodou stretnem zeny,ani jedna sa ma nespyta,ako sa mam a ci sa mi rozvedenej dari
prvorade je ,ze su zhrozene z toho,ako som pribrala a s opovrhovacnym pohladom sa mi pozeraju na prsia s otazkou,ci som podstupila plastiku
ked ti to jedna povie,mavnes rukou,ale ked vsetky,je ti z toho zle a hlavne,ked ti poradia dobreho obezitologa,dietologa a vhodneho trenera
ja vzdy sa ich pytam na rodinu,na ich zivot,neriesim ich,tak preco nie som pre nich aj ja clovek s dusou ?
nenavidim tento svet,je tak kruty,ze az a hanbim sa niekoho stretnut v potravinach,len aby nevideli,co vsetko si hadzem do kosika
ludia ma nemaju radi,nechcu ma vidiet viac ako len telom,ani neviem cim som im ublizila


70.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 11. 2012, 10:54 avatar
68...tak ja sa ťa opýtam, luci ...ako sa ti ako rozvedenej darí? : )

...povrchné kravy , ktoré si všímajú len tvoj výzor si nevšímaj, nepripúšťaj...jedným uchom dnu a druhým von ...
( žeby závisť plochohrudníkových samičiek? ; )


64.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 13:17 avatar
rose moja reč )
Súhlasí rose.madder


65.
označiť príspevok

Sinaja žena
   3. 11. 2012, 13:18 avatar
patrí pod 61,


50.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 12:40 avatar
..luci, urobíme, ver mi ...ale bez tvojej pomoci to nepôjde, každý sa musí zapojiť ; ))


52.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 12:47 avatar
hm odkial vietor ti fuka ? tebe odkial prichadza pomoc,rose ?


54.
označiť príspevok

rose.madder žena
   3. 11. 2012, 12:50 avatar
...mám šťastie ...na ľudí okolo seba ...alebo len dobrý nos? ...neviem : )


41.
označiť príspevok

Luciferium žena
   3. 11. 2012, 11:26 avatar
to je ta vojna,ktora je tu a bude este horsia...anorexia...


43.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 11. 2012, 11:29 avatar
41.

je to len choroba
Súhlasí rose.madder


47.
označiť príspevok

winry žena
   3. 11. 2012, 12:08 avatar
Neviem ci je poslanim kazdej zeny to iste..ale laska je poslanim kazdeho cloveka, preto je pre mna najdolezitejsie milovat Boha nadovsetko a blizneho ako seba sameho..
Súhlasí rose.madder


67.
označiť príspevok

Ónya žena
   3. 11. 2012, 13:39 avatar
neviem ..rozmýšľam, či môže pozemský človek milovať Boha nadovšetko ( jedine osvietenec)..mne nesedí jedna vec..ako môže človek milovať svoje deti, partnera, rodičov a pod...ak nadovšetko miluje Boha ? ..nemôže predsa rovnako milovať všetkých .. 


73.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 11. 2012, 11:02 avatar
...nie je to ľahké, ale dá sa to ...mali by sme sa snažiť ku tomu priblížiť ...láska násobí lásku : )


69.
označiť príspevok

Ranexill muž
   3. 11. 2012, 14:02 avatar
Moze to byt aj spolu so svojim muzom chlastanie omsoveho vina, aby sa priblizili bohu.


71.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 11. 2012, 10:57 avatar
..tak všeobecne víno, či už omšové, či len stolové búra zábrany, takže k milovaniu sa to medzi mužom a ženou asi priblíži, ale či to bude práve milovanie Boha ....to si nie som istá ; ))


72.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 11. 2012, 11:02 avatar
žena je ženou vtedy, ak si udrží svoje ženské čaro..do toho patrí aj istý morálny status..a nemyslím , že sa treba zaoberať poslaním ženy ..znie mi to tak stredoveko...)


74.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 11. 2012, 11:03 avatar
..tak nie je to môj článok, nie so všetkým tiež súhlasím, ale mne sa zdal minimálne zaujímavý ...taký iný pohľad ...nie žena-matka, nie žena-milenka, nie žena- ozdoba muža, ale ...žena ako prostriedok šírenia duchovna ; ))


77.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 11. 2012, 11:54 avatar
..r,.m..tému som nečítala priznám,..stačí mi na názor názov..hehe..)..nuž..muž môže vidieť aj v ježibabe duchovnú bytosť..dôležité je to,..čo mu zo seba dáva a či to je práve to, čo on potrebuje a robí ho šťastným.


78.
označiť príspevok

rose.madder žena
   4. 11. 2012, 11:57 avatar
..ale debata o niečom, čo nepoznáme potom nemá zmysel, bavili by sme sa len o subjektívnych domnienkach ; )


79.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 11. 2012, 12:00 avatar
jo..a tiež môže byť mníškou v kláštore a rozdávať duchovno v domovoch ..občas dajú síse po za uši deťom...ale mníškam sa to vraj prepačuje. 


75.
označiť príspevok

Mojka žena
   4. 11. 2012, 11:40 avatar
pozri sa Ónyus, tieto ženy nestratili ženské čaro..sú celkom sympatické a predsa brutálne vraždili...
adam.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


76.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 11. 2012, 11:52 avatar
ale nekaz si nedeľu morbidnosťami ..hehe )
Súhlasí Mojka
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:15,  Komunizmus nemá nič spoločné s bývalým Sovietskym zväzom či súčasnou Kubou alebo...
dnes, 04:12,  Skutoční odpadlíci sú vo vnútri Organizácie až do času, keď sa Ježiš Kristus vráti,...
dnes, 03:59,  Spoločnosť Strážna Veža bola ako Mimovládna Organizácia členom OSN od roku 1992 až do...
dnes, 01:53,  Len k edovi :)
dnes, 01:52,  V Česku nám závidia i mega trolla eda :)
dnes, 01:50,  Americký robot spamuje
dnes, 01:47,  Islamista ty neustále ospevujes islamistov ako teraz azerbajdzanskych a tureckých
dnes, 01:45,  Edo Edo také primitivne-splasky vypúšťa :)
dnes, 01:43,  Nás edo je excelentny trol- :)
dnes, 01:42,  Trolovi-edovi veria jednoduchší :)
dnes, 01:41,  Čo od totalitakov čakať?
dnes, 01:04,  9, .... ale odpadlíkom ani to Božie meno nepomôže. Ak oni neboli poslušní a "bili...
dnes, 01:01,  6, .... lenže pravda sa nededí, ale pracne hľadá a je len jedna! Inak to nemôže byť! A...
dnes, 00:56,  7, .... nie ja musím byť spokojný s nejakým uctievaním, poznaním, náboženstvom, ..... ale...
dnes, 00:54,  2, .... to máš pravdu. Ale kde je problém? V Biblii, že sa dá vysvetľovať rôzne, a tak je...
dnes, 00:43,  Ale ale Osvieteny, nebud taky predpojaty. Oni si s Kocnerom urcite len vymienali recepty.
dnes, 00:29,  Nanho by som sa sla pozriet aj nazivo, do maastrichtu. Akurat pred cca dvoma tyzdnami som...
dnes, 00:27,  20, .... ak niekto odíde z kláštora, to ešte neznamená , že musel zanevrieť na Boha, alebo...
dnes, 00:23,  Tiež sa mi to páčilo *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:23,  8, .... áno, ale iba u tých čo sa venujú všetkým pôžitkom/ktoré vymenoval a okúsil aj...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(206 495 bytes in 0,189 seconds)