Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Keď niečo chceš, ale ostatní nespolupracujú

31
reakcií
445
prečítaní
Tému 25. augusta 2019, 22:10 založil Thomas Anderson.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   25. 8. 2019, 22:10 avatar
Súhlasí Milanôčko


2.
označiť príspevok

the X žena
   25. 8. 2019, 22:42 avatar
jááj ty pucmola s americkym nickom  


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2019, 22:54 avatar
Ano toto je ten spomenutý problém

Prečo sú milovníci Putina na smiech?

nedoba.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nemajú zmysel pre humor

Slovenský internet je plný kvalitnej satiry, ktorá je za posledný rok výdatne živená skutočnými absurdnosťami. Reč je o Cynickej oblude, Moral banal či facebokoovým stránkam Prečo ľudom hrabe? A Slobodný vysierač. Najmä posledné dve menované veľmi trefne ironizujú produkty ľudskej hlúposti ako rôzne alternatívne liečiteľstvo, hnutia proti očkovaniu, rasizmus či práve proruskú propagandu. Protistrana však nechce zostať pozadu a založila si stránku Prečo amerikanofilom hrabe?. Jej hlavnou náplňou je však to, že zoberú všetok materiál, ktorý si robí srandu z Ruska a Putina a snažia sa ho preonačiť na protistranu. Aj snaha o vlastný humor dopadá pomerne trápne. Niekedy proste nestačí napísať do bubliniek k ústam politických oponentov nezmysly. O tom Cynická obluda a ani humor ako taký naozaj nie je.


4.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   25. 8. 2019, 23:06 avatar
Jakub Nedoba, trubka z Denníka N.  


5.
označiť príspevok

the X žena
   25. 8. 2019, 23:08 avatar
4. nezávid l?zer
Súhlasí Osvietený


8.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   25. 8. 2019, 23:18 avatar
Čo je puso, máš chuť?  


9.
označiť príspevok

the X žena
   25. 8. 2019, 23:37 avatar
8. jakoze načo ??  


10.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   25. 8. 2019, 23:49 avatar
Len tak, či ti niečo nechýba.  


11.
označiť príspevok

the X žena
   26. 8. 2019, 00:08 avatar
10. ja mám všetko ty si začni liečit svoje komplexy


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 8. 2019, 23:09 avatar
Každopádne trafil sa na prosto presne    

Prečo sú milovníci Putina na smiech?

Na prvý pohľad je verejná diskusia medzi podporovateľmi a odporcami Vladimíra Putina štandardným diskurzom, ako napr. odporcovia vs. zástancovia referenda či jednoducho pravica vs. ľavica. Lenže v niečom je to predsa len iné.

O kvalite spoločenskej diskusie na internete asi nikto nemá vysokú mienku. Avšak internet sa začína stávať dominantným mienkotvorným médiom a preto tamojšie vnímanie reality nemôžeme brať na ľahkú váhu.

Uplynulý rok asi nehýbala virtuálnou diskusiou iná téma viac ako to, či je niekto proruský,alebo proamerický a či má pravdu Putin, alebo Západ. (Dokonca aj problematika utečencov patrí do tejto množiny). Každý má právo na svoje politické presvedčenie a svetonázor. Avšak sú vzácne chvíle, keď ste jednoznačne presvedčený, že protistrana sa mýli, ba je priam mimo. Tak to je aj s obdivovateľmi Vladimíra Putina, ktorí sú doslova na smiech. Prečo?

Na základe opakujúcich sa symptómov som zostavil svoj skromný zoznam prejavov, vďaka ktorým milovníci Putina pôsobia komicky:

Majú zlý pravopis

V roku 2009 pred druhým kolom prezidentských volieb sme disponovali prieskumom, podľa ktorého voliči Radičovej sú v priemere vzdelanejší ako voliči Gašparoviča. Keď som sa pýtal svojho kamaráta národniara, voliča Gašparoviča (inak inteligentný, vysokoškolsky vzdelaný človek), že ako si vysvetľuje tento fakt, povedal: „Lebo Gašparovič je taký ľudový“. Prieskum týkajúci sa vzdelanosti odporcov a podporovateľov Putina na Slovensku asi v rámci politickej korektnosti vykonaný nebude, ale ten pocit je jednoznačný, už len z prejavu oboch strán. Podporovatelia Putina majú oveľa horší pravopis, o vetnej skladbe ani nehovoriac. Je to paradoxné, lebo oni sami seba považujú za pravých vlastencov a odporcov za vlastizradcov a zapredancov národa.

Nie sú dôveryhodní, zdieľajú konšpirácie a hoaxy

Správny milovník Putina vie, že VŠETKY mainstreamové média ovládajú Židia a Američania, ktorí sa tak snažia prepasírovať vlastnú pravdu. Milovník Putina preto vyhľadáva alternatívne zdroje informácii na internete, často z absurdných webov. Milovník Putina preto vie, že 11. september si Američania zosnovali sami, že sa nás snažia ovládnuť cez Chemtrails a počasie ovládajú zemetrasivou zbraňou (HAARP). Aktivista Juraj Smatana za uplynulý rok zostavil zoznam 42 konšpiračných webov, o ktorom sa čo to popísalo. Dnes už asi málokto spochybňuje prítomnosť ruskej propagandy v našom virtuálnom priestore. Jej cieľom je nie pretlačiť vlastnú pravdu, ale vytvoriť pocit, že klamú všetci a pravda teda neexistuje (resp. ako sa zvykne vravieť: „Pravda je niekde uprostred). Preto aj tá armáda platených internetových trollov, na ktorej vlne sa vezú bohužiaľ aj nezištní (neplatení) užitoční idioti.

Zdieľajú správy, ktoré vyvrátil čas

Niektoré konšpiračné teórie naozaj nie sú tak jednoznačné, veď aj o 11. septembri by sa dalo diskutovať hodiny a hodiny. Avšak milovníci Putina sú schopní zdieľať nezmysly a poplašné správy, ktoré sa naozaj vyvrátia do pár týždňov. Takou je aj projekt „Dvojhlavý orol“. Má ísť o Putinov projekt, prostredníctvom ktorého má byť zavedený zlatý štandard a americký dolár tak ďalej nebude rezervnou menou. Projekt má položiť ekonomiku EÚ a USA do dvoch týždňov! Táto správa bola zdieľaná v apríli roku 2014, avšak dolár doteraz nepadol a západné ekonomiky stále držia. Proruské konšpiračné weby (napr. Panobcan.sk) však tento nezmysel aj po bezmála dvoch rokoch stále nevymazali a nadšení putinofili ho na internete ďalej veselo zdieľajú.

Celý svet je podľa nich o spore USA vs. Rusko

Asi najvtipnejší prejav milovníkov Putina a rusofilov. Akúkoľvek výčitku voči pomerom v Rusku a jeho politike (úroveň demokracie, vojenské intervencie, likvidácia opozície) berú ako útok na ich vodcu a reagujú „Ale v Amerike je to ešte horšie!“). Spomínanú mentalitu výstižne vystihuje tento internetový vtip. Ich slepý obdiv k Rusku ako k vzoru morálnej čistoty a tradičných kresťanských hodnôt a Putinovi ako spasiteľovi je pre nich štandardom a myslia si, že tak uvažuje aj protistrana. Samozrejme, ako je Rusko po všetkých stránkach dokonalé, Amerika je zlá a vinná za všetko. Pritom odporcovia Putina takto čiernobielo rozhodne nepremýšľajú, ba pre mnohých z nich nie sú USA vysnívanou krajinou (na ktorej politiku pozerajú kriticky) a Obama už vôbec nie je ich vysnívaným lídrom. Taktiež odporca Putina väčšinou nie je posadnutý nenávisťou voči Rusku, lež práve naopak prízvukuje, ako obdivuje ruskú literatúru, umenie či hokejistov. Odporcom Putin naozaj vadí len Putin a jeho politika a nie Rusko ako také.

Nemajú zmysel pre humor

Slovenský internet je plný kvalitnej satiry, ktorá je za posledný rok výdatne živená skutočnými absurdnosťami. Reč je o Cynickej oblude, Moral banal či facebokoovým stránkam Prečo ľudom hrabe? A Slobodný vysierač. Najmä posledné dve menované veľmi trefne ironizujú produkty ľudskej hlúposti ako rôzne alternatívne liečiteľstvo, hnutia proti očkovaniu, rasizmus či práve proruskú propagandu. Protistrana však nechce zostať pozadu a založila si stránku Prečo amerikanofilom hrabe?. Jej hlavnou náplňou je však to, že zoberú všetok materiál, ktorý si robí srandu z Ruska a Putina a snažia sa ho preonačiť na protistranu. Aj snaha o vlastný humor dopadá pomerne trápne. Niekedy proste nestačí napísať do bubliniek k ústam politických oponentov nezmysly. O tom Cynická obluda a ani humor ako taký naozaj nie je. Ukážka humoru level slizoun.

Sú označkovaní

Ako už bolo vyššie povedané, zástancovia západných hodnôt si nepotrpia na nejakom výstrednom prejavovaní svojho názoru. No s rusofilmi to je už iná káva. Ruská vlajka ako profilovka na Facebooku je priam povinnosťou. Taktiež aj meno napísane v azbuke má demonštrovať všemocné veľkoslovanstvo. No pri internete to nekončí, správny milovník Putina si kúpi tričko, šál či aspoň hrnček s Jeho podobizňou. Neviem si pritom predstaviť, že by niekto nosil na tričku fotku niektorého zo západných politikov, je to jednoducho nonsens. Pritom nejde len o slovenských putinoflov, každý návštevník Moskvy dá za pravdu, že celé hlavné mesto Ruska je posiate tričkami s jeho tvárou, Putin je jednoducho ako rocková hviezda. Otázne je, či to sú normálne pomery.

Veria propagande a kultu Putinovej osobnosti

Milovníci Putina proruskú propagandu nielen (chtiac-nechtiac) šíria, ale je aj slepo veria. Taktiež naplno podliehajú Putinovmu kultu osobnosti. Putina vidia ako všestranného chlapáka, hotové zosobnenie ideálov kalokagatie (rovnováha tela aj ducha). Putin sa ide len tak potápať, keď pritom náhodou vyloví starožitné amfory. Taktiež sa neváha vyzliecť do pol pása, ukázať svetu svoju vypracovanú hruď a jazdiť na medveďovi. Legendárne sú jeho športové výkony. Keď sa v uplynulom roku Putin zúčastnil exhibičného hokejového zápasu v Soči, kde skóroval sedem gólov, nadšené dvadsaťtisícové publikum bolo vo vytržení. Za normálnych okolnosti by to bol komický obrázok – ledva sa plaziaci šesťdesiatnik Putin (pred pár rokmi nevedel vôbec korčuľovať) dáva jeden gól za druhým hráčom, ktorí sa hokejom živili celý život. Nadšený dav – či už ten Soči, alebo za slovenskými klávesnicami - to však berie vážne.

Démonizujú oponentov

To je dôkaz, že rusofili nie sú schopní viesť normálny dialóg. Každý ich odporca je zapredanec Západu, bez vlastného názoru. Extrémom sú politickí oponenti Putinovho režimu. Ukrajinský prezident Porošenko je v ich očiach fašista a taktiež agent Západu. Len preto, že si si nenechal odtrhnúť polovicu svojej krajiny. V podstate celá ukrajinská garnitúra je fašistická, hoci sami rusofili sú plní antisemitských výrokov. Podľa ich predstáv teda Ukrajine vládnu fašisti, ktorých financujú Židia. Fašistom je však aj slovenský prezident Kiska, ak sa odváži čo i len trošku oponovať ruskej zahraničnej politike. Ak sa však zastane utečencov, zrazu je z neho slniečkár.

Vnímajú Rusko ako záchrancu prosperity a morálnych hodnôt

Na záver tiež jedná diskusná absurdita. Podľa putinofilov sa Západ rúti do záhuby ako morálne, tak aj ekonomicky, kým Rusko je v tomto ohľade vnímané ako záchranca Európy. Život v Rusku je obdivovaný, pričom táto argumentácia pláva na vode. Rusko zaostáva za Západom vo všetkých relevantných kategóriach – v životnej úrovni, úrovni korupcie, osobných slobodách, slobode tlače, úrovni demokracie, atď. Život v Rusku pri tomto pohľade nielenže nie je lepší ako život v Spojených štátoch, ale ani ako na Slovensku! Približovanie sa k ruským štandardom by tak pre Slovensko znamenalo paradoxne krok vzad. Apropo záchrana morálnych hodnôt. Rusofil vníma západ ako skazený, keď ustupuje LGBT loby. Hrdý Putin má zachrániť Európu pred dúhovou skazou, veď v Rusku aj propagáciu homosexuality zakázal. Nie je to však tak dávno, čo v Rusku hviezdilo spevácke duo Tatu, ktoré si zakladalo na lesbickom imidži. Vtedy sa ani Putinovi nehnusilo pozvať si ich na oslavu narodenín, a aj ten najväčší priaznivec Putina vtedy vlhol v rozkroku pri sledovaní lesbickej show. To bolo však v období, keď chcel byť Putin chrumkavý a so Západom sa chcel kamarátiť.

V intelektuálnych kruhoch sa takéto zovšeobecňujúce články veľmi nenosia, avšak keď vás niečo otravuje už dlhý čas, nemôžete si pomôcť.
Súhlasí the X


7.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   25. 8. 2019, 23:17 avatar
Prečo sú hejteri Putina na smiech?

Pretože závidia, pretože ich nenávisť vychádza zo zúfalstva nad ich vlastným životom. Pretože lezú do zadku Bruselu a Putin má nejaký Brusel na háku. Pretože by sami chceli byť ako Putin, ale nemajú na to odvahu ani inteligenciu.  


13.
označiť príspevok

the X žena
   26. 8. 2019, 01:07 avatar
7. pupuš na svete je vela jebnutych ludí ale ty vyhr?vaš som myslela ze explózia slnka bude tvoj najvačší brept, ale ty sa vzdy dokázeš prekonat. keby si dal ešte takého stoltenberga, tak to hej, to je neskutočne inteligentny politik ak je putin tvoj idol a najkrajšia bytost vo vesmíre , to sú. tvoje sexuálne fantázie ale inych do toho netahaj  


14.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 8. 2019, 01:23 avatar
Veru závidí im ho cely svet a ako jediný bol ocenený medajlou anjela mierotvorcu nicitela zla samotným pápežom, Satanom ktorý mu zložil poklonu


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 01:32 avatar
Čiže podľa tvojich slov je Putin satanista, keď neváhal prijať ocenenie od samotného Satana. Kresťan by odmietol paktoval (kolaborovať) so Satanom. Ale Putin nemá problém paktovať so Satanom.


16.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 8. 2019, 09:38 avatar
Nie tým som chcel povedať ze pred anjelom mierotvorcom sa aj satan musí poklonit


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 09:42 avatar
Lenže Satan udelil vyznamenanie Putinovi, a teda je to naopak, Putin sa poklonil Satanovi, nakoľko prijal vyznamenanie.


24.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   26. 8. 2019, 10:39 avatar
Lemmy, ty nevieš nič ani o kresťanoch ani o Satanovi, tak čo sa k tomu vyjadruješ?


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 10:45 avatar
Ako že neviem? Naopak, ty nič nevieš, vzdelávaj sa od PartOFgoda, ktorý tvrdí: samotným pápežom, Satanom.

Máš strach, stlačilo ti riť? Že sa nevyjadruješ k PartOFgod, že nevie nič o Satanovi!


27.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 8. 2019, 10:50 avatar
25. No to si mu už len poradil učiteľa    


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 11:04 avatar
PartOFgod tu hovorí, že pápež je Satan. Takže, ak máš výhradu, tak mne to nehovor, lebo ja som sa bavil s PartOFgodom, a TA sa zbytočne montuje do diskusie. Jeho poučuj!


28.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 8. 2019, 10:50 avatar
Mojou učiteľkou je matka vesmíru jediný môj pohľad nevinnosti stačí aby satan sklopil zrak zaradil spiatočku a pišťal jak remeň na misacke. Nevinnosť je najväčšia moc nikto a nič vám nemôže ublížiť.


31.
označiť príspevok

Starý chren muž
   26. 8. 2019, 11:25 avatar
Ako je potom možné, že Satan mohol ublížiť nevinnému Jóbovi? Alebo bol v niečom vinný?


32.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   26. 8. 2019, 11:36 avatar
(25) Napísal si, že kresťan by odmietol paktovať so Satanom. Ako môžeš vedieť, čo by urobil kresťan, keď si ateista?


12.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 8. 2019, 00:38 avatar
Veru čistá závisť a pokiaľ to majú v hlave ako tak v poriadku co bohužiaľ nemajú tak by im už mohlo dôjsť že vyzerajú jak nesvojpravne trúbky a sú na smiech aj jej ich vykonstruovanymi kauzami kde sa pokaždé aj tak ukáže že si všetko tie USA trúbky spravili sami 11/9 novíčôk zostrelenie lietadla a nie aby sa poučili stiahli chvost a držali picu oni majú toľko drzosti že nás budú naďalej kŕmiť tými nezmyslami pre boha už si uvedomte že mi nezereme slamu


18.
označiť príspevok

Starý chren muž
   26. 8. 2019, 09:52 avatar
Možno by som ti aj uveril, keby Putin neprenasledoval veriacich a politických oponentov.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 09:58 avatar
Putin neprenasleduje veriacich. Naopak, v mešite ml skvelý prejav, kde zdôraznil významné hodnoty islamu pre Rusko. Povedal, že islam je mierotvorné a humánne náboženstvo. Vychválil moslimov v Rusku do neba.


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 10:02 avatar
Vieš, prečo Putin prenasleduje salvišov? Lebo ohovárajú pravých veriacich, teda moslimov, že ich islam je diabolský.


21.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 8. 2019, 10:11 avatar
Lemmy, ty si veľký vtipkár


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 10:26 avatar
Ja nie, to Putin. Pozri: www.muslim.ru Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

President Putin: Traditional Islam is an integral part of Russia’s spiritual life

This new mosque is worthy of Russia, in which, I want to stress, Islam, under our country’s law, is one of Russia’s traditional religions, with millions of our citizens counting themselves among its followers.

I am sure that the mosque will become a major spiritual centre for Muslims in Moscow and throughout Russia, providing education and spreading humanistic ideas and the true and authentic values of Islam. It will spread knowledge and spirituality and will help to unite the efforts of Muslims and people of other faiths too in common worthy causes. The Koran tells us to try to outdo each other in doing good.


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 10:27 avatar
Putin: Today, traditional Islam is an integral part of Russia’s spiritual life. Islam’s humanist values, like the values of our other traditional religions, teach people compassion, justice and care for our loved ones. We place great value on these things.


26.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 8. 2019, 10:45 avatar
23. Čo v človeku vidíme, to v ňom oživujeme.


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 8. 2019, 11:06 avatar
To je nepravdivá veta. Jeden muž vidí v jednej žene kurvu. V žiadnom prípade však v nej neoživuje kurevníctvo.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:17,  aj tak si myslím, že USA je pre svet vzorom demokracie.....
dnes, 01:55,  Konečne prestalo Donaldovi drbať Trump poveril svoj tím odovzdaním moci Bidenovi...
dnes, 00:34,  https://www.mimoriadnespravy.sk/blaha-o-tvrdej-facke-pre-matovica-maly-zakerny-a-podly-zufalec-sa...
dnes, 00:29,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127038630_3465326313544626_1133830276670672392_o.jp...
dnes, 00:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126896553_1327321867608169_6794465507840196813_n.jp...
dnes, 00:22,  POLÍCIA VYVRÁTILA UŽ VIAC AKO 100 DEZINFORMÁCIÍ O KORONAVÍRUSE (3.) Policajný zbor...
dnes, 00:20,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126842196_1305274806492295_2938142760493730959_o.jp...
dnes, 00:19,  Najväčší slovenský šarlatán je zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov Jozef...
dnes, 00:18,  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-hovori-o-facke-pre-matovica-v-suvislosti-a-aktualnym-stvrtym-ko...
dnes, 00:17,  Badatel.net je na facebooku úplne zablokovaný Najprv prišlo trestné oznámenie od ministra...
dnes, 00:17,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126406729_1882976905188177_9053653125596541028_n.jp...
dnes, 00:16,  Tento hoax sa Slovenskom šíri extrémne rýchlo. Polícia vyzýva ľudí, aby mu za žiadnych...
dnes, 00:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127139800_132049078705462_2118609615672658203_n.jpg...
dnes, 00:15,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126897830_2702463343402584_846670203260839528_n.jpg...
dnes, 00:14,  https://www.omediach.com/hoaxy/18774-siri-sa-hoax-o-manipulovani-s-pcr-testami-a-poctom-nakazenyc...
dnes, 00:13,  Badateľ net ??? Alebo aeronet ???...
dnes, 00:11,  Indotrenčan :)
dnes, 00:10,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127214399_121415696442535_1793474965442264784_n.jpg...
dnes, 00:09,  Heslo dňa : Miesto rannej rozcvičky, strč si vtáka do pičky .............
dnes, 00:00,  Portugalský súd rozhodol, že PCR testy sú nespoľahlivé, zrušil ľuďom karanténu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 178 bytes in 0,385 seconds)