hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Viete, čo bude zajtra, o týždeň o mesiac, či rok ?

príspevkov
60
zobrazení
192
tému vytvoril(a) 8.4.2024 11:47 elemír
posledná zmena 20.4.2024 13:45
1
08.04.2024, 11:47
Ani za studenej vojny som sa necítil tak ohrozený vojnami a kadejakým zlom, ako dnes. keď máme vojnu pod oknami.
Príčiny tohoto hrozného stavu by sme mohli hodnotiť dvomi spôsobmi a to svetský a duchovne.
Lenže svetsky môžeme hodnotiť iba poznania z tohoto sveta, ale duchovne môžeme hodnotiť situáciu z pozície dvoch svetovteda podľa svetskýchzvyklostí a druhé podľa dc****ých zvyklosti, ktoré zase delíme na dva a to svet nášho boha a kniežaťa tohoto sveta, kde vlastne teraz sme a do tohoto sveta prišiel samotný ježiš, aby z toho zlého predsa len niečo dobré zachránil.
A tak by som konštatoval, že vlastne boj dobra a zla prebieha práve v tejto duovnej rovine a výsledky tohoto boja sa potom prenášajú do nášho svetského života.
Všetko je ale založené na tom, že človek je tu slobodný ľudský tvor,sám sa musí rozhodnúť pre jednu z ýchto dvoch strán a preto o jeho názor prebieha veľký boj medzi Ježičom a tým druhým.
Jžiš nám predkladá budúce dobro v jeho svete, ale iba ak sa tam dostaneme a satan nám môže ponúkať tie jeho dobrá tiež, aby nás pritiahol k sebe, už teraz tu na zemi.Všade sa o nás bojuje a každý používa svoju propagandu. Ježiš presviedča u o svojej pravde, ori ňom bude žiť čloek naveky a ten druhý si získava ľudí už tým,že to svoje dobro nám ponúka už tu a teraz.
Satan bol však odsúdený na smrť samotným bohom už pri vyhnaní z raja a tak získava ľudí na svpju záchranu.svojou propagandou tak, že sa takmer aninesnažídiskutovať o ježišovej pravde, ale klamee ľudí takým spôsobom, že ich ponecháva v domienke, že sú ježišovi, teda vo sfére dobra, ale podsúva docirkvi svoje zlá, v snahe, aby ľudia ani netušili, že sú zatratení pre ježiša a už patriria vlastne jemu,takým spôsobom, že im podsunul uveriť veci, ktoré ježiš nenávidí a preto napriek ich viere a v láske a oddanosti ježišovi, o čom sú oni dávno dávno skalopevne presvedčení, pre toto patria predsa len satanovi. Dá sa pre nich niečo ešte urobiť a takýchto naoko zaujatých pre ježiša , ešte vytrhnúť satanovi z ruky ? Jedna pani, ktorá zomrele a predsa sa vrátila na em z druhej strany ovorí, že každý , ktortam prišiel, ol posttavený pred tauľu poznania, kde veľmi rýchlo a jasne pochopil, o čom vlastne tento svet je a aké je to veľmi jednoduché a hneď zistil , i uveril lži, alebo pavde.
A akej pravde? A to je tiež jednoduché, lebo jediná pravda, ktorú tu máme je evanjelium ,ale práve túto jednoduchosť satan tiež ľahko prekonáva.
A teda je tu pre nás stále možnosť, aby sme aj my mohli porvnať ježišove aj satanove a vybrať si ježišovu pavdu, ktorá je v evanjeliu. Všetko, čoje v evanjeliu, je božieho podania a čo nie je v evanjeliu, je svetského podania a ježiš o tom hoorí, že svetské podanie môže byť aj od toho druhého a teda od človeka.
Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha. Toto vzniklo už za života ježiša na zemi a preto samotný ježiš sa pýta svojich učenníkov, zakoho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ? odpovedali mu ,že podľa divov, ktoré robíš, nťaniektorí ľudia pokladajú za boha, lebo také divy nemôže robiť nikto, len ak nieje boeh a druhí vravia,že si syn boží, lebo také divy nemôže robiť nik, len ak s ním je boh.A potom sa ježiš ďalej pýta učenníkov: A za koho ma pkladáte vy ? Odpovedal peter: Ty si syn boí, mesiáš. Na to mu hovorí ježš:lahoslavený si šimon, lebotimtonezjavilo tvojentelo a krv, ale môj otec, ktorý je na nebesiach.
Teda ježiš , jeho otec na nebesiach vyjyvili, že ježiš je syn boží, mesiáš. Nič viac.
A tak sa vás pýtam, veríte v boha otca ježišovho a samotnému ježišovi kristovi, žeje syn boží mesiáš a nič viac? Ale ak ste uverili tomu drhému, že ježiš je boh,veríte dva protiklady , lebo ak niekto verí podľa evanjelia, že ježiš je syn boží, mesiaš, je boží a teda ježišov, ale ak ste uverili tomu druhému, alebo aj tomu druhému,že ježiš je boh, patríte tomu druhému,lebo každý patrí tomu, komuuveril a nemôžete veriť aj to a aj to, lebo to je ešte horšie.Ak si kúpite trabant, môžete veriť ,že je to mercedes ? Môžete a môžete o tom prevedčiť aj iných, ak by ste s tým trabantom prišli do servisu mecedesu, takéto auto vm nemôžeme opravi, lebo my máma zriadenia iba na mercedesy, teda môžete veriť čo chcete, ale pravda vyjde vždy na javo. Tak isto, ak prídete do neba a poviete, že ste prišli za ježišom, ktorý je boh, tak čo vám na to môžu povedať, e takého tu nepoznáme, choďte si hľadať niekde inde. A kde ak ježiš je jediný spasiteľ, lebo ani boh , jeho otec nie je spasiteľ, iba ježiš, ktorý je syn boží a mesiáš, lebo k bohu môžu prísť len duše, ktoré spasí ježiš, ktorý je podľa božieho podania a teda evanjelia a nie ježiš, korý je podľa svetského podania. Ježiš podľa božieho podania je taký ako ho chce boh, ale ježiš podľa svetského podania je taký, ktorého si vymyslel svet podľa svojích predstáv a potrieb a to je podľa evanjelia nezmysel,ktorý nemôže spasiť človeka.
Je ešte veľa vecí, ktoré su v evanjeliu,ale cirkev to robí úplne opačne. Napríklsd, váš otec, nech je len jeden, ale v cirkvi je otec každý podľa cirkevnej hierarchie. Váš učiteľ nech je len jeden......a to tu máme ešte viac ako tristo dogiem. Každá z nich uráža nebo, lebo každý kto dogmu vymyslel a do cirkvi presadil, sa robí múdrejší, ako nebo. A tak je cirkev plná tých, čo si myslia, že sú múdrejší, ako nebo a pri tom patria už na druhú stranu, tomu druhému, apriek tomu, že si nedajú pripustiť, evanjelium ich jasne usvedčuje.
A podľa čoho ich poznáme, no predsa podľa toho, že nielen že veria , ale aj tvedo presadzujú satanové doplnenia do cirkvi, aby zabránili čo najviac dušiam ich spasenie ježišom. Samozrejme, že boh nie je idiot a pozná každé klamstvo a pretvárku a ježiš nám hovorí, verte evanjelium a tak si predstavte, kolko členov npríklad katolíckej cirkvi verí,že ježiš je boh ? Veď toje to najstrašnejšie pomyslenie môjho života ? Prečo neodstránime z cirkvi všetkých takýchto mudrcov múdrejších od ježiša, veď práve podľa tphptp ich jednoducho poznáme a naďalej sa spokone veziemem vo vlaku, ktorý ide opačným smerom ?
A preto, sté evanjelium a nič iné, len čisté evanjelium môže zachrániť cirkev a cirkev potom môže dať do poriadku, celý svet, ako to bolo povedané vo fatme.
Toto nie je strašenie, alebo vyhrážky , toto je len výzva zastaviť sa nachvíľu,pokiaľ je čas a znova sa zamyslieť nad všetkým a pkúsiť sa hľadať pravdu o ježišovi, kto vlasne je a o čom je jeho evanjelim.
Máme mnoho prekrásnych rečníkov o cirkvi o ježišovi a strašne dobre sa to počúva,ale tam nenájdete ani zmienku o satatnovi. nemôže to byť celá pravda.

Rozmýšľajte, čas sa eľmi rýchlo blíži a nehľaďte na to, kto toto napísal, ale pozerajte na to, čo je napísané.
none
2

1. elemír 08.04.2024, 11:47

Ani za studenej vojny som sa necítil tak ohrozený vojnami a kadejakým zlom, ako dnes. keď máme vojnu pod oknami. Príčiny tohoto hrozného stavu by sme mohli hodnotiť dvomi spôsobmi a to svetský a duchovne. Lenže svetsky môžeme hodnotiť iba poznania z tohoto sveta, ale duchovne môžeme hodnotiť situáciu z pozície dvoch svetovteda podľa svetskýchzvyklostí a druhé podľa dc****ých zvyklosti, ktoré zase delíme na dva a to svet nášho boha a kniežaťa tohoto sveta, kde vlastne teraz sme a do tohoto sve...

08.04.2024, 12:55
A preto, čisté evanjelium a nič iné, len čisté evanjelium môže zachrániť cirkev a cirkev potom môže dať do poriadku, celý svet, ako to bolo povedané vo fatime.

a zas ta nešťastná fatima, ved ako môžeš spajat čiste evanjelium s fatimou!!!

Ježiš zomrel za naše hriechy, a obetoval sa na kríži, aby sme my vdaka tomu sa mohli znovuzrodiť a stať sa detmi Božimi, fatimu do toho neťahaj, ked hovoríš o čistom evanjeliu
none
5

1. elemír 08.04.2024, 11:47

Ani za studenej vojny som sa necítil tak ohrozený vojnami a kadejakým zlom, ako dnes. keď máme vojnu pod oknami. Príčiny tohoto hrozného stavu by sme mohli hodnotiť dvomi spôsobmi a to svetský a duchovne. Lenže svetsky môžeme hodnotiť iba poznania z tohoto sveta, ale duchovne môžeme hodnotiť situáciu z pozície dvoch svetovteda podľa svetskýchzvyklostí a druhé podľa dc****ých zvyklosti, ktoré zase delíme na dva a to svet nášho boha a kniežaťa tohoto sveta, kde vlastne teraz sme a do tohoto sve...

08.04.2024, 17:41
"Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha."

Elemír, stále tápeš, a je to aj kvoli tomu, a možno hlavne kvoli tomu, že šíriš tuto demagogiu a odmietaš uznať Ježiša za Boha.... To je dačo podobné ako SJ.. tiež odmietajú uznať Ježiša za Boha, a preto Boží duch od nich zcela odišiel, a sami sa mocú vo svojich problémoch.
none
10

5. Tomas123456 08.04.2024, 17:41

"Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha."

Elemír, stále tápeš, a je to aj kvoli tomu, a možno hlavne kvoli tomu, že šíriš tuto demagogiu a odmietaš uznať Ježiša za Boha.... To je dačo podobné ako SJ.. tiež odmietajú uznať Ježiša za Boha, a preto Boží duch od nich zcela odišiel, a sami sa mocú vo svojich problémoch.

09.04.2024, 13:12
5/
Drž hubu kktko.
none
15

10. attis 09.04.2024, 13:12

5/
Drž hubu kktko.

09.04.2024, 16:18
Tebe čo sa stalo ?
none
11

1. elemír 08.04.2024, 11:47

Ani za studenej vojny som sa necítil tak ohrozený vojnami a kadejakým zlom, ako dnes. keď máme vojnu pod oknami. Príčiny tohoto hrozného stavu by sme mohli hodnotiť dvomi spôsobmi a to svetský a duchovne. Lenže svetsky môžeme hodnotiť iba poznania z tohoto sveta, ale duchovne môžeme hodnotiť situáciu z pozície dvoch svetovteda podľa svetskýchzvyklostí a druhé podľa dc****ých zvyklosti, ktoré zase delíme na dva a to svet nášho boha a kniežaťa tohoto sveta, kde vlastne teraz sme a do tohoto sve...

09.04.2024, 14:45
Przniť Slovenčinu je jedná vec, zdá sa, ty na ňu z vysoka ..., mne by to bolo aj ukradnuté, ale písať Ježíš s malým j, a písať tu litánie o viere v neho, je ako pľuť tomu Ježišovi do tváre.
👍: attis
none
16

11. Myslitel 09.04.2024, 14:45

Przniť Slovenčinu je jedná vec, zdá sa, ty na ňu z vysoka ..., mne by to bolo aj ukradnuté, ale písať Ježíš s malým j, a písať tu litánie o viere v neho, je ako pľuť tomu Ježišovi do tváre.

09.04.2024, 16:20
Vieš čo, je úplne jedno či napíšeš Ježiš s veľkým alebo malým písmenom. To čo je doležité je konať jeho skutky. Riešiš to absolútne nepodstatné veci, a doležité veci si nevšímaš. Komára preciedzaš a tavu prehltaš.
none
21

16. Tomas123456 09.04.2024, 16:20

Vieš čo, je úplne jedno či napíšeš Ježiš s veľkým alebo malým písmenom. To čo je doležité je konať jeho skutky. Riešiš to absolútne nepodstatné veci, a doležité veci si nevšímaš. Komára preciedzaš a tavu prehltaš.

09.04.2024, 17:36
@16, Vieš, kým sa budeme baviť o nás dvoch, veľké písmena pred našimi menami naozaj nemajú čo riešiť. Boli, sú a budú iba trápne písmena.
Keď ale príde k stvoriteľovi, .....
none
23

21. Myslitel 09.04.2024, 17:36

@16, Vieš, kým sa budeme baviť o nás dvoch, veľké písmena pred našimi menami naozaj nemajú čo riešiť. Boli, sú a budú iba trápne písmena.
Keď ale príde k stvoriteľovi, .....

09.04.2024, 17:51
a kde v biblii je napísané že sa nemože napísať boh s malým "b" ?
Riešiš ako vždy hluposti, a doležité veci ktoré treba zachovávať nezachovávaš a nevšímaš si ich.
none
26

23. Tomas123456 09.04.2024, 17:51

a kde v biblii je napísané že sa nemože napísať boh s malým "b" ?
Riešiš ako vždy hluposti, a doležité veci ktoré treba zachovávať nezachovávaš a nevšímaš si ich.

09.04.2024, 18:15
Trepeš ty. Trep si a bohuj si bohami koľko chceš, len na mene záleží, či nie?
none
27

26. Myslitel 09.04.2024, 18:15

Trepeš ty. Trep si a bohuj si bohami koľko chceš, len na mene záleží, či nie?

09.04.2024, 19:50
sorry, nerozumiem o čom tu píšeš... dal som ti otázku, čomu veríš, neodpovedal si, tak si tu debatuj sám so sebou ak mieniš takto "diskutovať"....
none
18

1. elemír 08.04.2024, 11:47

Ani za studenej vojny som sa necítil tak ohrozený vojnami a kadejakým zlom, ako dnes. keď máme vojnu pod oknami. Príčiny tohoto hrozného stavu by sme mohli hodnotiť dvomi spôsobmi a to svetský a duchovne. Lenže svetsky môžeme hodnotiť iba poznania z tohoto sveta, ale duchovne môžeme hodnotiť situáciu z pozície dvoch svetovteda podľa svetskýchzvyklostí a druhé podľa dc****ých zvyklosti, ktoré zase delíme na dva a to svet nášho boha a kniežaťa tohoto sveta, kde vlastne teraz sme a do tohoto sve...

09.04.2024, 16:23
Viete, čo bude zajtra, o týždeň o mesiac, či rok ?

Vieme. Lemmy skončí, ako zbitý komunistický Marxistický pes.
none
3
08.04.2024, 14:34
quert 2
fatima je totiž tiež božie podanie.Naša pani, ako sa prdstavilo zjavenie, povedla som z neba a nehovoí nič, čo by bolo poti evanjeliu.
Fatima je dokázaná duchovne sama sebou, ťe sa tam nariadilo, čo musí ciekev urobiť a ak to neurobí, bude druhé a horšia vojna. a cirkev sa stále vyhýba rozoberať dialogy pani s deťmi, atď, je toho viac
none
4

3. elemír 08.04.2024, 14:34

quert 2
fatima je totiž tiež božie podanie.Naša pani, ako sa prdstavilo zjavenie, povedla som z neba a nehovoí nič, čo by bolo poti evanjeliu.
Fatima je dokázaná duchovne sama sebou, ťe sa tam nariadilo, čo musí ciekev urobiť a ak to neurobí, bude druhé a horšia vojna. a cirkev sa stále vyhýba rozoberať dialogy pani s deťmi, atď, je toho viac

08.04.2024, 14:44
elemír, Kristus preto nezomrel, on presiel šeolom a porazil smrť, pretože nemal hriechu, a BOL VYTRHNUTY BOZOU SILOU Z HROBU
aj my ludia musime byť vytrhnutí tou istou silou do noveho zivota, a znovuzrodit sa, o tom to je evanjelium
EVANJELIUM JE BOZOU MOCOU NA SPASENIE KAZDEMU VERIACEMU, to znamena musime uverit tej dobrej správe, že zomrel ,bol pochovany a na treti den vstal z mrtvých podla písem
Prečo katolici nehovoria o tom podstatnom, ale motaju do toho rozne hluposti aby dali doležitosť katolicizmu?
Vedia katolici, o čom je vôbec evanjelium?
none
12

3. elemír 08.04.2024, 14:34

quert 2
fatima je totiž tiež božie podanie.Naša pani, ako sa prdstavilo zjavenie, povedla som z neba a nehovoí nič, čo by bolo poti evanjeliu.
Fatima je dokázaná duchovne sama sebou, ťe sa tam nariadilo, čo musí ciekev urobiť a ak to neurobí, bude druhé a horšia vojna. a cirkev sa stále vyhýba rozoberať dialogy pani s deťmi, atď, je toho viac

09.04.2024, 14:52
@3, Veď sa už konečne uvedom, daj do toho trochu snahy a oprav po sebe ten pravopis aspoň trochu.
Veď čítaj po sebe,
„Naša pani, ako sa prdstavilo zjavenie”
Možno si robíš srandu, a rehocem sa hlasne, lebo to jej zjavenie aj tým bolo.
none
6
08.04.2024, 19:06
5 @Tomas123456

citujem..:

"Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha."Elemír, stále tápeš, a je to aj kvoli tomu, a možno hlavne kvoli tomu, že šíriš tuto demagogiu a odmietaš uznať Ježiša za Boha....
................................................................................................................................................

"neveriaci Didimos" (irónia)

PODĽA ČOHO SÚDIŠ TAK SKALOPEVNE, ŽE JEŽIŠ JE BOH

(?????????)
none
9

6. Yanko 08.04.2024, 19:06

5 @Tomas123456

citujem..:
"Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha."

Elemír, stále tápeš, a je to aj kvoli tomu, a možno hlavne kvoli tomu, že šíriš tuto demagogiu a odmietaš uznať Ježiša za Boha....
................................................................................................................................................

"neveriaci Didimos" (irónia)
PODĽA ČOHO SÚDIŠ TAK SKALOPEVNE, ŽE JEŽIŠ JE BOH (?????????)

09.04.2024, 12:22
@elemír

1 : Evanjelium podľa Jána 1 : 1-18

"1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. 4 V ňom bol život a život bol svetlom ľudí. 5 A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali.6 Bol človek, ktorého poslal Boh, volal sa Ján. 7 Prišiel ako svedok vydať svedectvo o svetle, aby skrze neho všetci uverili. 8 On sám nebol svetlo, prišiel iba vydať svedectvo o svetle. 9 Pravé svetlo, ktoré osvecuje každého človeka, prišlo na svet. 10 Bol na svete a svet povstal skrze neho, a svet ho nepoznal. 11 Prišiel do svojho vlastného, a vlastní ho neprijali. 12 Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno, 13 čo sa nenarodili ani z krvi, ani z vôle tela, ani z vôle muža, ale z Boha. 14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy. 15 Ján o ňom vydal svedectvo a volal: "Toto je ten, o ktorom som hovoril: Ten, čo príde po mne, je predo mnou, lebo bol prv ako ja." 16 Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou. 17 Lebo ak zákon bol daný skrze Mojžiša, milosť a pravda prišli skrze Ježiša Krista. 18 Boha nikto nikdy nevidel. Jednorodený Boh, ktorý je v lone Otca, ten o ňom priniesol zvesť."

Poznámka : Ján tvrdí, že Slovo ktorým bol Kristus bolo Bohom. Tiež o Kristovi tvrdí ako o jednorodenom Bohu ktorý je v lone otca. To dokazuje učenie o Božej Trojici. Ján hovorí o Ježišovi ako o tom ktorý je "jednorodený Syn Boha". Keďže ide o jednorodeného, a teda jediného, nutno to treba chápať vo fyzickom zmysle, a teda že Kristus fyzicky pochádza z Otca, a preto je časťou Boha. V duchovnom zmysle to nemožno chápať, keďže v duchovnom zmysle by Ježiš nebol jednorodení, keďže duchovných Božích synov existuje viacero Gn 6:2; Ef 2:19.
none
14

9. Tomas123456 09.04.2024, 12:22

@elemír

1 : Evanjelium podľa Jána 1 : 1-18

"1 Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh. 2 Ono bolo na počiatku u Boha. 3 Všetko povstalo skrze neho a bez neho nepovstalo nič z toho, čo povstalo. 4 V ňom bol život a život bol svetlom ľudí. 5 A svetlo vo tmách svieti, a tmy ho neprijali.6 Bol človek, ktorého poslal Boh, volal sa Ján. 7 Prišiel ako svedok vydať svedectvo o svetle, aby skrze neho všetci uverili. 8 On sám nebol svetlo, prišiel iba vydať svedectvo o...

09.04.2024, 15:27
Nikde, absolútne nikde som v knihe Jána nečítal žeby bol Boh Trojjediný.
Trojjedinosť nájdeš jedine vo svojej fantázii zakódovanú niekde medzi riadkami ktoré čítaš.
Domyslíš si ju vo svojej hlave. To je Trinita
none
17

14. Myslitel 09.04.2024, 15:27

Nikde, absolútne nikde som v knihe Jána nečítal žeby bol Boh Trojjediný.
Trojjedinosť nájdeš jedine vo svojej fantázii zakódovanú niekde medzi riadkami ktoré čítaš.
Domyslíš si ju vo svojej hlave. To je Trinita

09.04.2024, 16:22
Ciže ty neveríš že Ježiš je Boh ? Alebo v čo vlastne veríš ?
none
22

17. Tomas123456 09.04.2024, 16:22

Ciže ty neveríš že Ježiš je Boh ? Alebo v čo vlastne veríš ?

09.04.2024, 17:48
@17, A ty rozumieš písanemu slovu?
Keď je človek človekom lebo je synom človeka, kým je potom Ježiš, keď je synom Boha?
Ako, čím si dospel k záveru že neverím že Ježíš je Boh?
none
24

22. Myslitel 09.04.2024, 17:48

@17, A ty rozumieš písanemu slovu?
Keď je človek človekom lebo je synom človeka, kým je potom Ježiš, keď je synom Boha?
Ako, čím si dospel k záveru že neverím že Ježíš je Boh?

09.04.2024, 17:51
Napíš v čo veríš, lebo ťažko sa debatí s niekým, ked ani neviem čo dotyčný verí a prečo tomu verí...
none
13

6. Yanko 08.04.2024, 19:06

5 @Tomas123456

citujem..:
"Najväčším a najzákernejším klamstvom je pokladanie ježiša za boha."

Elemír, stále tápeš, a je to aj kvoli tomu, a možno hlavne kvoli tomu, že šíriš tuto demagogiu a odmietaš uznať Ježiša za Boha....
................................................................................................................................................

"neveriaci Didimos" (irónia)
PODĽA ČOHO SÚDIŠ TAK SKALOPEVNE, ŽE JEŽIŠ JE BOH (?????????)

09.04.2024, 15:11
@6 Hoci otázka nepatrila mne, ale zaujímalo by mňa naopak toto, kým je Syn Boha keď nie Bohom?
Keď je syn človeka človekom po svojom rodičovi, podľa tvojej skalopevnej matematiky, kým je potom ten Kristus keď nie právoplatným Bohom po svojom Otcovi?
none
7
09.04.2024, 09:45
Toto nie je z mojej hlavy a tak isto bolo pre mňa do tej doby samozrejme, že ježiš je boh, musel som si vytrpieť dva týždne v slzách, až som prišiel na to, čo je základom našej viery. A toje evanjelium a tm som nikde nenašiel napísané,že ježiš je boh, evanjelium a nič iné len evanjelium. Ak teda boh a otec ježiša krista vnukol petrovi do hlavy a ježiš to potvrdil, že je syn boží mesiáš, tak tomu verím. Lebo komu inému veriť, ak, nie samotnému ježišovi a nášmu bohu, ktorý je otcom ježiša krista. A komuveríte vy? jJežišovi kristovi, ktorý je boh ? A to vôbec nemáte strach, že ak prídete do neba a budetet hľadať ježiša krista, ktorý je boh, že vám povedia: takého tu nepoznáme.
Znova opakujem, toto nie je moja myšlienka, ja som bol iba upozornený na to, aby som si evanjelium prečítal pozorne ešte raz a mnohoráz, abysom sa uistil,že oto v evanjelium nie je. Nie je to nič nové pod slnkom, je to len upiamenie pozornosti na časť evanjelia, de ježišso svojím otcom tvrdí, ze ježiš je syn boži, msiaš ! veď ak neveríte ani ježišovi a ani jeho otcovi,čo, akebo koho veríte...........
Vyčítate mi dokonca, že šírim demagogiu, lenže demagogia je práve to, že ježišje boh.
Tu nie je vôbec o čom sa hádať,,jeto proste fakt evanjelia.
qwert tu píše, že katolícka cirkev,nepozná eanjelium a má pravdu v tom , že skutočne v cirkvi sú vecí, ktoré nie sú v evanjelium. A že tieto veci sú tam držané mocou, ktorú môže použiť iba knieža tohoto sveta prostrednístvom k hierarchie a ak by sme chceli niektorému členovi hierarchie poukázať na pravdu čistého evanjelia nikto z nich nedovolí, aby sa niečo zmenilo aby sa cirkev očistila lebo sila, ktorá je v nich, nie je od ježiša,ale od kniežaťa tohoto sveta. A pri tom sú presvedčení, že bojuju za ježiša.
Prvvotinou stvorenstva bohaje jeho syn a jemu stvoril aj tento svet, ale knieža mu uchváilo tento svet pre seba.
Keď ježiš skončil 40 dňove pokúšanie satanom, tak mu povedal,nakoniec sa budeš klaniať bohu aj tak.
A toto je to zovuzrodenie každého kresťana, že uverí,že ježiš nie je boh! A toto práve bude ťažké pre každeho, každý bude musieť za to zaplatiť svojím utrpením.
Z cirvi nesmieme uekať, ak sa nám na cirkvi niečo nepáči, alesnžme sa ju vždy očisťovať vytrhnúť ju z rúk kniežaťa tohoto sveta. Bez cirkvi ostáva naša nádej naspasenie takmer nulová.nech je tá cirkev teraz akákolvek, je to stále tá, ktorú ustanoil ježiš na petrovej skale, je to stále jediná možnosť ns spasenie.
Vzpomeňme si na husa, luthera jednými z pvých očisťovateľov cirkvi a všimnime si silu kniežaťa tohoto sveta, akou zneužíva tých najsvätejších z hierarchie našej cirkvi na upevnenie svojej moci.

none
8

7. elemír 09.04.2024, 09:45

Toto nie je z mojej hlavy a tak isto bolo pre mňa do tej doby samozrejme, že ježiš je boh, musel som si vytrpieť dva týždne v slzách, až som prišiel na to, čo je základom našej viery. A toje evanjelium a tm som nikde nenašiel napísané,že ježiš je boh, evanjelium a nič iné len evanjelium. Ak teda boh a otec ježiša krista vnukol petrovi do hlavy a ježiš to potvrdil, že je syn boží mesiáš, tak tomu verím. Lebo komu inému veriť, ak, nie samotnému ježišovi a nášmu bohu, ktorý je otcom ježiša krista. ...

09.04.2024, 10:01
elemír, ved ty vlastne popieraš zakladnu doktrinu RKC, a to že Ježiš je dokonalý Boh a dokonalý človek
Mna by len zaujimalo, čo ti na to hovorí kňaz trebárs na spovedi, alebo ked sa o tom baviš s inými katolikmi
none
19
09.04.2024, 16:43
13 @@@Myslitel

Citujem..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@6 Hoci otázka nepatrila mne, ale zaujímalo by mňa naopak toto, kým je Syn Boha keď nie Bohom?
Keď je syn človeka človekom po svojom rodičovi, podľa tvojej skalopevnej matematiky, kým je potom ten Kristus keď nie právoplatným Bohom po svojom Otcovi?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikde nestojí v Písme, že Ježiš bol a je Bohom
Významné rozdiely medzi Bohom a Ježišom
... podľa Ježišových výrokov
Iná veľkosť

Počuli ste, že som vám povedal: Idem a idem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k Otcovi, lebo Otec je väčší ako ja.

Ján 14:28

To mi pripomína:

Ja vás krstím vodou na pokánie; Ale ten, ktorý prichádza po mne, je silnejší ako ja , ktorého sandále nie som hoden nosiť; bude vás krstiť Duchom Svätým a ohňom;

Matúš 3:11

Ježiš, podobne ako Ján Krstiteľ, hovorí, že slúži niekomu väčšiemu; jasne rozlišuje medzi sebou a Bohom.
Iná vôľa

Ježiš sa modlil „nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane“, a tak jasne rozlišoval medzi svojou vôľou a vôľou Božou. Avšak božská jednota tvorená jednou substanciou, s rovnakým poznaním a dokonalou dobrotou, by viedla k vôli dvoch častí, aj keby sa javili ako dve osoby.

Na tejto základnej myšlienke nič nemení ani fakt, že bol zaznamenaný len jeden incident.

a povedal: Otče, ak chceš, vezmi odo mňa tento kalich - nech sa stane nie moja vôľa , ale tvoja .

Lukáš 22:42
Ježiš má Boha

Krátko po svojom vzkriesení Ježiš povedal Márii Magdaléne:

Ježiš jej hovorí: Nedotýkaj sa ma! Lebo som ešte nevystúpil k Otcovi. Ale choď k mojim bratom a povedz im: Vystupujem k svojmu Otcovi a vášmu Otcovi a k ​​svojmu Bohu a vášmu Bohu .

Ján 20:17

Ježiš väčšinou hovorí o Bohu ako o svojom Otcovi, ale niekoľkokrát aj o Bohu ako o svojom Bohu . Ak má boh sám boha, potom máme aspoň 2 bohov! To by však jasne odporovalo Ježišovi a celej Biblii.

Ale toto je večný život, aby poznali teba, jediného pravého Boha , a ktorého si poslal, Ježiša Krista.

Ján 17:3

Aj podľa doktríny o Trojici je Ježiš 1 osoba a Otec je 1 osoba . Tu sa jeden človek modlí k druhému a hovorí, že tento človek je jediný pravý Boh. To znamená, že Ježiš – ktorý je aj podľa učenia o Trojici inou osobou ako Otec – nemôže byť ani sám Boh!

Ježiš tu jednoznačne hovorí: Boh je len jedna osoba .
Učenie o Trojici stále hovorí: 3 osoby sú Boh.

Ježiš hovorí v liste cirkvi vo Filadelfii:

prídem čoskoro. Drž sa toho, čo máš, aby ti nikto nezobral víťaznú korunu! Toho, kto zvíťazí, urobím stĺpom v chráme svojho Boha a už nikdy nevyjde; a napíšem na neho meno svojho Boha a meno mesta svojho Boha , nového Jeruzalema, ktorý zostupuje z neba od môjho Boha , a svoje nové meno.

Zjavenie 3:11-12

Takže aj po svojom vzkriesení, oslávení a povýšení na Božiu pravicu Ježiš stále hovorí o Otcovi ako o svojom Bohu !
Ježišovi bola daná moc

Z toho je zrejmé: na rozdiel od všemohúceho Boha nemá moc sám od seba.

Po svojom vzkriesení Ježiš povedal:

Je mi daná všetka moc na nebi i na zemi.

(namiesto „moci“ je možné aj „autorita“)

Matúš 28:18b

To zodpovedá odovzdaniu moci z faraóna v Egypte na Jozefa, no Jozef stále podliehal faraónovi, a teda bol podriadený nemu.

Nasledujúca pasáž ilustruje silu a česť, ktorú Jozef dostal:

A faraón povedal Jozefovi: Hľa, ustanovil som ťa nad celou egyptskou krajinou. A faraón sňal z ruky svoj pečatný prsteň, navliekol ho Jozefovi na ruku, obliekol ho do jemného plátna a na krk mu dal zlatú retiazku. A dal mu sadnúť na druhý voz, ktorý mal, a kričali pred ním: Pokloňte sa! Preto ho ustanovil nad celou egyptskou krajinou. A faraón povedal Jozefovi: Ja som faraón, ale nikto okrem teba nepozdvihne ruku ani nohu v celej egyptskej krajine.

1. Mojžišova 41:41-44

...podľa výrokov apoštolov
Ježiš má Boha

Ježišov výrok prevzal aj Pavol, pisateľ listu Efezanom:

aby vám Boh nášho Pána Ježiša Krista , Otec slávy, dal ducha múdrosti a zjavenia v poznaní seba samého.

Efezanom 1:17

Ján tiež hovorí o Bohu a Otcovi Ježiša Krista:

Jána siedmim cirkvám v Ázii: Milosť vám a pokoj od toho, ktorý je, ktorý bol a ktorý príde, od siedmich duchov, ktorí sú pred jeho trónom, a od Ježiša Krista, ktorý je verným svedkom Prvorodeného mŕtvych a knieža kráľov zeme! Tomu, ktorý nás miluje a svojou krvou nás vykúpil z našich hriechov a urobil z nás kráľovstvo, kňazov svojho Boha a Otca : jemu buď sláva a moc na veky vekov! Amen.
Zjavenie 1:4-6

TRINITA je vymyslená.
👍: elemír
none
20

19. Yanko 09.04.2024, 16:43

13 @@@Myslitel

Citujem..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@6 Hoci otázka nepatrila mne, ale zaujímalo by mňa naopak toto, kým je Syn Boha keď nie Bohom?
Keď je syn človeka človekom po svojom rodičovi, podľa tvojej skalopevnej matematiky, kým je potom ten Kristus keď nie právoplatným Bohom po svojom Otcovi?
----------------------------------------------------------------------...

09.04.2024, 16:58
Yanko pochádzajú hlava a ruky z jedného tela, a majú rovnakú podstatu ?
none
25

19. Yanko 09.04.2024, 16:43

13 @@@Myslitel

Citujem..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@6 Hoci otázka nepatrila mne, ale zaujímalo by mňa naopak toto, kým je Syn Boha keď nie Bohom?
Keď je syn človeka človekom po svojom rodičovi, podľa tvojej skalopevnej matematiky, kým je potom ten Kristus keď nie právoplatným Bohom po svojom Otcovi?
----------------------------------------------------------------------...

09.04.2024, 18:12
@20 To je tak ťažké pochopiť koncept Otca a jeho Syna?
Keď je raz Otec Bohom, kto je potom jeho Syn? Nie je tak isto Bohom?
none
38

19. Yanko 09.04.2024, 16:43

13 @@@Myslitel

Citujem..
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
@6 Hoci otázka nepatrila mne, ale zaujímalo by mňa naopak toto, kým je Syn Boha keď nie Bohom?
Keď je syn človeka človekom po svojom rodičovi, podľa tvojej skalopevnej matematiky, kým je potom ten Kristus keď nie právoplatným Bohom po svojom Otcovi?
----------------------------------------------------------------------...

17.04.2024, 20:48
ved ty @Yanko nerozumieš ani len trojedinosti Božej , si mi ty len prípad, inač vyjadruješ sa ako herkopáter čo sam seba domotal
none
39

38. qwert 17.04.2024, 20:48

ved ty @Yanko nerozumieš ani len trojedinosti Božej , si mi ty len prípad, inač vyjadruješ sa ako herkopáter čo sam seba domotal

18.04.2024, 10:53
Ty si @Yanko zrejme svedok jehovov a tajíš to, samozrejme rešpektujem tvoj názor, akurát ma to hodne prekvapilo, zo zaciatku to nevypadalo
none
40

38. qwert 17.04.2024, 20:48

ved ty @Yanko nerozumieš ani len trojedinosti Božej , si mi ty len prípad, inač vyjadruješ sa ako herkopáter čo sam seba domotal

18.04.2024, 17:29
41 @@@qwert ,

potrebujem aby si ma odmotal.


Napíš verše z biblie , kde sa hovorí doslovne o Trojici, alebo o trojjedinosti.
none
41

40. Yanko 18.04.2024, 17:29

41 @@@qwert ,
potrebujem aby si ma odmotal.
Napíš verše z biblie , kde sa hovorí doslovne o Trojici, alebo o trojjedinosti.

18.04.2024, 17:57
takže si svedok jehovov a takeho je ťažke odmotať

trojica a trojjedinnost vyplýva z písma, Boh už nie je len trojjedinny ale mnohojedinny, pretože sa znovuzrodilo mnoho synov a dcér, ale to už je asi pre teba hodne daleko
none
42

41. qwert 18.04.2024, 17:57

takže si svedok jehovov a takeho je ťažke odmotať

trojica a trojjedinnost vyplýva z písma, Boh už nie je len trojjedinny ale mnohojedinny, pretože sa znovuzrodilo mnoho synov a dcér, ale to už je asi pre teba hodne daleko

19.04.2024, 09:42
Trojica, tri bytosti v jednej, otec, syn a duch akosi skombinovaní v jednom bohu, je zamotaný blud. Dáva asi taký zmysel ako drevené železo z plastu.
Povedať že jej niekto rozumie, je arogantné klamstvo.
Svedkovia, hoci správne že odopreli túto nezmyselnú, pohanskú dogmu, oni zas prešli do iného extrému, lebo veria že Ježiš bol a je iba stvoreným anjelom.
Hoci tvrdia že je archanjel, stále neveria že Ježíš bol počatý ako jediný z Boha, pred všetkým stvorením. Teda bol skutočný Syn Boha, z Boha.
Ako proroci aj apoštoli píšu, bol Slovom, počatou múdrosťou, teda mal počiatok, bol dokonalým Synom, ako taký bol pri Bohu a bol Bohom.
Svojou náturou bol rovnocenný s Bohom Otcom, svojím postavením bol ale podriadený Otcovi.
Preto Biblia píše, Bohovia stvorili človeka na svoj obraz, dvoch ich stvorili, muža a ženu.
V tom je ta podobnosť, nie v akejsi špekulačnej zamotanej trojjedinosti tela, ducha a duše.
Trinitou sa diabol, ako stvorený zvrhlý anjel snaží oklamať všetkých, že žiaden naozajstný Syn Boha neexistuje.
Chápem že sa tá idea ujala v katolíckej cirkvi, oná je plná pohanských symbolov a zvykov, preto od nej protestanti odišli. Ale pri odchode si do batožiny pribalili aj tento nezmysel, to je už pochopiť ťažšie.
none
43

42. Myslitel 19.04.2024, 09:42

Trojica, tri bytosti v jednej, otec, syn a duch akosi skombinovaní v jednom bohu, je zamotaný blud. Dáva asi taký zmysel ako drevené železo z plastu.
Povedať že jej niekto rozumie, je arogantné klamstvo.
Svedkovia, hoci správne že odopreli túto nezmyselnú, pohanskú dogmu, oni zas prešli do iného extrému, lebo veria že Ježiš bol a je iba stvoreným anjelom.
Hoci tvrdia že je archanjel, stále neveria že Ježíš bol počatý ako jediný z Boha, pred všetkým stvorením. Teda bol skutočný Syn Boha,...

19.04.2024, 10:42
Trojedinnost je preto, že v Bohu sú tri samostatné osoby, ktoré medzi sebou komunikujú, su rovnocenné, ale je tam hierarchia súlad, syn je podriadený otcovi
Inač myslitel už dobre vidíš, ako to je v Bohu, len slovo trojedinost sa ti nepáči, lenže ak sú v Bohu tri samostatné osoby, potom ine slovo na to není
Ja Boha vidím ako jedného jediného trojjedinného Boha
Svedkovia majú problém s Duchom Svatým, ktorého odmietli ako osobu, a pritom v biblii jasne vidíme, že je to osoba, žiadna perzonifikácia, akou si pomohli vo svojom výklade svedkovia

V tvojom chapani myslitel ale Boh je minimalne dvojjedinný, pretože jasne vidíš komunikaciu medzi Ježišom a Otcom
none
46

43. qwert 19.04.2024, 10:42

Trojedinnost je preto, že v Bohu sú tri samostatné osoby, ktoré medzi sebou komunikujú, su rovnocenné, ale je tam hierarchia súlad, syn je podriadený otcovi
Inač myslitel už dobre vidíš, ako to je v Bohu, len slovo trojedinost sa ti nepáči, lenže ak sú v Bohu tri samostatné osoby, potom ine slovo na to není
Ja Boha vidím ako jedného jediného trojjedinného Boha
Svedkovia majú problém s Duchom Svatým, ktorého odmietli ako osobu, a pritom v biblii jasne vidíme, že je to osoba, žiadna per...

19.04.2024, 21:31
Mne sa trojjedinosť nie že nepáči, mne nedáva zmysel. Je to taký Indicko-Babylonsko-Egyptský pojem, s ktorým sa už každý rozumný človek veriaci v Krista mal dávno vysporiadať.
Viď si Boha ako chceš, tvoja vec. Trebars aj deväť jedného, alebo ako mali Egypťania medzi mnohými inými mali vraj aj 12 jedného...
Medze sa vo fantázií človeka očividne nekladú.
Vraj Svedkovia zapreli Osobu Svätého Ducha.
Musím sa ich znova zastať.
Keď má Boh ducha, a má ho, lebo Biblia je plná slov ako napr. „Boží duch“.
Ale kde je potom ten Boh Duch, keď taký slovný pojem nikde v Biblii nenájsť.
Iba vo fantázií trinitára.
A k tomu ešte dodáš že tvrdím že je Boh „dvojjediný“.
Aký smiešny pojem.
Vidíš tu silu bludu trinity? Ešte aj Otca a Syna musíš volať „dvojjediný“, lebo tvoja viera v trinitársky blud nepripustí ani pripustiť nemôže, myšlienku naozajstného Otca so Synom.
Vraj dvojjedinný.
Sú muž a žena, stvorení na obraz Boží, tiež dvojjedinný?
👍: Yanko
none
49

46. Myslitel 19.04.2024, 21:31

Mne sa trojjedinosť nie že nepáči, mne nedáva zmysel. Je to taký Indicko-Babylonsko-Egyptský pojem, s ktorým sa už každý rozumný človek veriaci v Krista mal dávno vysporiadať.
Viď si Boha ako chceš, tvoja vec. Trebars aj deväť jedného, alebo ako mali Egypťania medzi mnohými inými mali vraj aj 12 jedného...
Medze sa vo fantázií človeka očividne nekladú.
Vraj Svedkovia zapreli Osobu Svätého Ducha.
Musím sa ich znova zastať.
Keď má Boh ducha, a má ho, lebo Biblia je plná slov ako nap...

20.04.2024, 07:33
Myslitel píšeš
Svedkovia, hoci správne že odopreli túto nezmyselnú, pohanskú dogmu, oni zas prešli do iného extrému, lebo veria že Ježiš bol a je iba stvoreným anjelom.
Hoci tvrdia že je archanjel, stále neveria že Ježíš bol počatý ako jediný z Boha, pred všetkým stvorením. Teda bol skutočný Syn Boha, z Boha.

1 Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
2 Ono bolo na počiatku u Boha.
3 Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.

Ano to je presne ono Boh V Bohu, akurát treba chápať, ze nebolo to tak, že bol samotný Boh, a to Slovo ešte nebolo, ako by mohol byť Boh bez Slova? to je súčasť Boha proste, obidvaja su zjavne osobý, komunikuju medzi sebou, to je ta doteraz dvojjedinnost Božia
DVE OSOBY V JEDNOM BOHU
o Duchu Svätom zatiaľ nepíšem.
none
50

49. qwert 20.04.2024, 07:33

Myslitel píšeš
Svedkovia, hoci správne že odopreli túto nezmyselnú, pohanskú dogmu, oni zas prešli do iného extrému, lebo veria že Ježiš bol a je iba stvoreným anjelom.
Hoci tvrdia že je archanjel, stále neveria že Ježíš bol počatý ako jediný z Boha, pred všetkým stvorením. Teda bol skutočný Syn Boha, z Boha.

1 Na počiatku bolo Slovo, to Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo Boh.
2 Ono bolo na počiatku u Boha.
3 Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.
<...

20.04.2024, 07:54
Takže to Slovo bolo U Boha, alebo V Bohu?
Vidíš ako ťa tá trinitárska dogma balamutí?
Čítaš čo tam nie je.
Medzi riadkami.
Celá trinita je založená na medzi riadkoch.
none
51

50. Myslitel 20.04.2024, 07:54

Takže to Slovo bolo U Boha, alebo V Bohu?
Vidíš ako ťa tá trinitárska dogma balamutí?
Čítaš čo tam nie je.
Medzi riadkami.
Celá trinita je založená na medzi riadkoch.

20.04.2024, 09:01
Nebrán sa pravde, to slovo bolo u Boha a bolo Boh, neskôr sa telom stalo, ide o to že Boh bez Slova nikdy nebol, Slovo je sučastou Boha, neskôr sa telom stalo a prebývalo medzi nami
Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.
V ňom bol život a život bol svetlom ľudí.
nie nadarmo píše Ján bolo u Boha A bolo Boh
none
52

51. qwert 20.04.2024, 09:01

Nebrán sa pravde, to slovo bolo u Boha a bolo Boh, neskôr sa telom stalo, ide o to že Boh bez Slova nikdy nebol, Slovo je sučastou Boha, neskôr sa telom stalo a prebývalo medzi nami
Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.
V ňom bol život a život bol svetlom ľudí.
nie nadarmo píše Ján bolo u Boha A bolo Boh

20.04.2024, 09:19
Vidíme, že Boh Otec je osoba, Boh Syn je osoba, Duch Svatý je osoba v jednom Bohu
Na vecnosti budeme všetci sučasťou Boha, budeme jeho synovia a dcery
Boh sa takto rozplodil, skrze Slovo
Ježiš hovorí
Ja a Otec sme jedno.“

Židia znova zdvihli kamene, aby ho kameňovali.
Ježiš im povedal: „Ukázal som vám veľa dobrých skutkov od Otca, pre ktorý z nich ma kameňujete?“
Židia mu odpovedali: „Nekameňujeme ťa za dobrý skutok, ale za rúhanie a preto, že sa robíš Bohom, hoci si len človek.“
Ježiš im odpovedal: „Či vo vašom Zákone nie je napísané: Ja som povedal: Bohovia ste?
Ak nazval bohmi tých, ku ktorým zaznelo Božie slovo — a Písmo nemožno zrušiť! —,
none
55

52. qwert 20.04.2024, 09:19

Vidíme, že Boh Otec je osoba, Boh Syn je osoba, Duch Svatý je osoba v jednom Bohu
Na vecnosti budeme všetci sučasťou Boha, budeme jeho synovia a dcery
Boh sa takto rozplodil, skrze Slovo
Ježiš hovorí
Ja a Otec sme jedno.“

Židia znova zdvihli kamene, aby ho kameňovali.
Ježiš im povedal: „Ukázal som vám veľa dobrých skutkov od Otca, pre ktorý z nich ma kameňujete?“
Židia mu odpovedali: „Nekameňujeme ťa za dobrý skutok, ale za rúhanie a preto, že sa robíš Bohom, hoci si...

20.04.2024, 10:09
To ale nijako nenaznačuje trojicu. Kde v tom vidieť trojjedinosť?
Že Židia mali námietky? Ani oni nechápali že Boh, JAHVEH, má syna.
V Božom vnímaní sme všetci jeho deti, ale oproti Kristovi len stvorené, akoby adoptované.
Skrz vieru v Jeho naozajstného Syna, ktorý sa za nás dobrovoľne obetoval.
Naozajstný syn, počatý z Boha, nie akási nejasná osobnosť v trinite.
none
53

51. qwert 20.04.2024, 09:01

Nebrán sa pravde, to slovo bolo u Boha a bolo Boh, neskôr sa telom stalo, ide o to že Boh bez Slova nikdy nebol, Slovo je sučastou Boha, neskôr sa telom stalo a prebývalo medzi nami
Ním vzniklo všetko a bez neho nevzniklo nič z toho, čo jestvuje.
V ňom bol život a život bol svetlom ľudí.
nie nadarmo píše Ján bolo u Boha A bolo Boh

20.04.2024, 09:51
Ale nepíše že bolo v Bohu.
Samozrejme že Boh mal múdrosť, slovo, v sebe od večnosti, ale keď má Otec Syna, na ktorého je pyšný, lebo ten jeho Syn nie len zmýšľa ale aj robí tak ako Otec, nepovedal by ten Otec – hľa, moje slovo, moja múdrosť?
A áno, tým pádom mal Ježiš počiatok, veď keď prorok v podobenstve povedal o Bohu, že počal múdrosť. Kedy? Rozprával / písal o Ježišovi.
Hovoríme o čase pred akýmkoľvek stvorením.
Tým pádom Ježiš mal počiatok.
Trinita je antiJežišová doktrína.
none
54

53. Myslitel 20.04.2024, 09:51

Ale nepíše že bolo v Bohu.
Samozrejme že Boh mal múdrosť, slovo, v sebe od večnosti, ale keď má Otec Syna, na ktorého je pyšný, lebo ten jeho Syn nie len zmýšľa ale aj robí tak ako Otec, nepovedal by ten Otec – hľa, moje slovo, moja múdrosť?
A áno, tým pádom mal Ježiš počiatok, veď keď prorok v podobenstve povedal o Bohu, že počal múdrosť. Kedy? Rozprával / písal o Ježišovi.
Hovoríme o čase pred akýmkoľvek stvorením.
Tým pádom Ježiš mal počiatok.
Trinita je antiJežišová doktrína.<...

20.04.2024, 10:09
To neni len o nepochopení trojjedinnosti, je to ovela horsie kam to vedie
U svedkov nie je Duch Svatý osoba, človek sa neodlišuje od zvierat, Ježiš je len stvorený anjel, a to už je velmi zle, dokonca vykopuje z kresťanstva, Svedkovia museli poriadne prekopat písmo
Mam pocit myslitel, že teba nechcu Svedkovia už len preto, že im vyčitaš, že považzuju Ježisa za stvoreneho anjela, alebo ty ich nechceš, ale ocitol si sa v vzduchoprazdne a ťazko sa zaradíš
nepiše že slovo bolo v Bohu, píše sa viac a to Slovo bolo Boh
none
58

54. qwert 20.04.2024, 10:09

To neni len o nepochopení trojjedinnosti, je to ovela horsie kam to vedie
U svedkov nie je Duch Svatý osoba, človek sa neodlišuje od zvierat, Ježiš je len stvorený anjel, a to už je velmi zle, dokonca vykopuje z kresťanstva, Svedkovia museli poriadne prekopat písmo
Mam pocit myslitel, že teba nechcu Svedkovia už len preto, že im vyčitaš, že považzuju Ježisa za stvoreneho anjela, alebo ty ich nechceš, ale ocitol si sa v vzduchoprazdne a ťazko sa zaradíš
nepiše že slovo bolo v Bohu, píše...

20.04.2024, 10:49
Prečo táraš keď nemusíš? Kto som ja, je vedľajšie.
A zas zavádzaš obyčajným písmenom „V“.
Nie V Bohu, ale U Boha. Veľký rozdiel.
Teda áno, Syn bol pri Bohu, teda bol Boh.
Čo sa Svedkov týka, mne viac vadia ich falošné proroctvá z minulosti, ale ich oddanosť Kristovi si myslím je bez pochýb, hoci ho chápu inak.
Aspoň neveria v trojjediné monštrum, pri ktorom človek ani nevie kto vlastne zomrel na kríži.
none
59

58. Myslitel 20.04.2024, 10:49

Prečo táraš keď nemusíš? Kto som ja, je vedľajšie.
A zas zavádzaš obyčajným písmenom „V“.
Nie V Bohu, ale U Boha. Veľký rozdiel.
Teda áno, Syn bol pri Bohu, teda bol Boh.
Čo sa Svedkov týka, mne viac vadia ich falošné proroctvá z minulosti, ale ich oddanosť Kristovi si myslím je bez pochýb, hoci ho chápu inak.
Aspoň neveria v trojjediné monštrum, pri ktorom človek ani nevie kto vlastne zomrel na kríži.

20.04.2024, 11:26
Nezda sa mi, že by boli svedkovia až tak oddaní Kristovi. Pre nich je len JEHOVA a Ježiš je len svorený anjel
Uctievanie Ježiša je pre svedkov modloslužba, aspon Shagara to uctievanie prirovnal ku uctievaniu Marie
Ano z Marie si RKC doslova robi boha, pri tom Marianskom ošiali, to je pravda
Uctievanie Ježiša nie je modloslužba napr

odkaz
none
60

59. qwert 20.04.2024, 11:26

Nezda sa mi, že by boli svedkovia až tak oddaní Kristovi. Pre nich je len JEHOVA a Ježiš je len svorený anjel
Uctievanie Ježiša je pre svedkov modloslužba, aspon Shagara to uctievanie prirovnal ku uctievaniu Marie
Ano z Marie si RKC doslova robi boha, pri tom Marianskom ošiali, to je pravda
Uctievanie Ježiša nie je modloslužba napr

https://www.youtube.com/watch?v=TuYcmrHB39A&list=PLtZyhiviHZ9vohbDCdB_sx9sX4PS_om5Z&index=2

20.04.2024, 13:45
taketo uctievanie je čin, a nie len trepoty na DF @Yanko
none
44

41. qwert 18.04.2024, 17:57

takže si svedok jehovov a takeho je ťažke odmotať

trojica a trojjedinnost vyplýva z písma, Boh už nie je len trojjedinny ale mnohojedinny, pretože sa znovuzrodilo mnoho synov a dcér, ale to už je asi pre teba hodne daleko

19.04.2024, 19:31
Pýtal som sa ťa, kde to je napísané v biblii,
preskúmaj a cituj.

Dogmatik je osobou, ktorá zastáva určitú myšlienku, ktorú nehodlá skúmať.none
45

44. Yanko 19.04.2024, 19:31

Pýtal som sa ťa, kde to je napísané v biblii,
preskúmaj a cituj.

Dogmatik je osobou, ktorá zastáva určitú myšlienku, ktorú nehodlá skúmať.19.04.2024, 19:38
Yanko prečítaj si 46 a možno pochopíš v podstate jednoduchu vec
none
28
09.04.2024, 21:34
Nebesia nepoznajú "koncepty". Myslieť si to môžeš. Boh je Boh, Otec je Otec a Syn je syn
none
29

28. Yanko 09.04.2024, 21:34

Nebesia nepoznajú "koncepty". Myslieť si to môžeš. Boh je Boh, Otec je Otec a Syn je syn

09.04.2024, 22:35
Nebesia???
To je kto???
Nový Boh???
Vraj nepoznajú koncept Otec a Syn.
To aký nový vynález?
none
30

28. Yanko 09.04.2024, 21:34

Nebesia nepoznajú "koncepty". Myslieť si to môžeš. Boh je Boh, Otec je Otec a Syn je syn

09.04.2024, 22:37
@28, Aké sorry, nemusíš so mnou speakovať, radšej sa sústreď na to čo píšem, lebo si myslím že moju vieru som vyjadril jasne.
none
34

30. Myslitel 09.04.2024, 22:37

@28, Aké sorry, nemusíš so mnou speakovať, radšej sa sústreď na to čo píšem, lebo si myslím že moju vieru som vyjadril jasne.

10.04.2024, 14:50
Ked sa ťa niekto niečo pýta, na otázku sa nereaguje protiotázkou ale odpovedou. Ked nie si schopný odpovedať, nechod na diskusneforum
none
32
10.04.2024, 10:04
Sú veci, ktorým nerozumiem ani ja a ani vy, ale štvrtým rozmerom som s dostal do uplne inej dimensie myslenia, pretože som neustále hľadal vysvetlenie, alebo pochopenie vety, ktorú povdalježiš o sebe:

Pred tým, než bol tento svet, ja už som bol.

Ale takiso som si dovtedy nevšimol, že boh stvoril nielen náš vesmír, ale mnoho iných vesmírov, ktorých časopriestor je odlišný od nášho tým, že je plusový, alebo mínusový.A toto aj nám umožňuje žiť takýto život vo večnosti, ale len , ak nás ježiš spasí, ak si nás vybrie. Ale tu už sa dostávajú nami aj naše hriechy do inej dimenzie, ale tak isto, ako naše hriechy sa dosávajú do inej dimensie aj naše skutky. Ale to už k sfére pozemského života pribúda sféra duchovna a to je sfera, kde si samoný boh vybera duše, ktoré ho vyznávajú v duchu a v pravde, ako to povedal ježiš samaritánke pri jákobovej studni.
Ale pochopiť toto nemá každý, ježiš hovorí :Len ten, komu to dá môj otec. A oec je vemohúci aj tomto, aby z najväčšieho nepriateľa urobil svojho oddaného sluhu. Napríklad , pavla apoštola, ktorý ped tým zanietene vraždil lkresťanov a ježišsa mu postavil do cesty a obrátil mu jeho mysel pre svoje potreby.Aj keď obrátenie trvalo ešte niekolko dní,robí z neho apoštola, ktorí si začali robiť z viery s.r.o. , a najme tí v jeruzaleme sa cítili nalepší a najpovolanejší a ktorí preto pala nasmrť nenávideli a dokonca ho chceli aj zabiť.Pavol tam napriek tomu išiel, ale debata zostala na úrovni problému s obriezkou, ale neriešilo sa ježišovo božstvo. Ak si však prečítate pavloe listy,je jasné, že nepotvrdzuje že ježiš je boh, ale cítiť to tam z každého riadku..
A teda my všetci by sme sa mali snažiť tiež získať tohoto ducha pravdy,aby sme mohli vystúpiť do vyššej dimensie duchovného sveta, ktorý trvá podľa časopriestoru k násobne dlhšie a s prirovnaním k tomu nášmu pozemskému - na veky.
Napríklad jánov prolog je npísaný tak, aby to pochopil len ten, ktorému to dá ježišov otec. Ostatní tam vidia normálny text, z ktorého im jasne vyplýva, že ježiš je boh.
Ale zoberme si napríklad poslednú vetu prologu:
Jednorodný boh, ktorý je v lone otca,ten o ňom priniesol zvesť.
A teraz rozmýšľajme.
Jednorodený boh, ktorý je v lone otca. Je tento jednorodený boh v lone otca otec ježiša krista ? Z tohoto textu by som vydedukoval, že z lona otca, alebo z lona boha nikdy nič nevyšlo. a on sám zostal ako boh v lone svojho otca, aby vydal svedectvo o ježišovi, priniesol o ňom zvesť.A teda už tu je obrovský rozdiel medzi ježišom, ktorý je syn tohoto otca, napriek tomu, že z lona jeho otca nikdy nič nevyšlo. Teda boh, ježišov otec je v lone svojho otca, takže aj ježiš má svojho dedka ? Ak ale chápeme náš vesmír ako štvrtý rozmeru, potom by bol otec ježiša ďalší spojovník do nepochopiteľného vyššieho plusového rozmeru a teda až piaty rozmer, teda piaty časo priestor.
Ale ak chcel boh poslať zvesť o tomto všetkom, čo začíname iba pomaly chápať.urobil to taak, že poveril týmto úkolom svojho syna, aby prevzal na seba človeka, aby toto ľudia lepšie pocopili, ale aj samotný ježiš prišiel a uvidel na vlastné oči, čo je to ľudský hriech.To sa však udialo za podmienky, že žiadna časť jeho tela neprešla rodiacimi cestami ženy a to ani pri počatí a ani pôrode.
Teda tu niekde je podstata úplne odlišného stvorenia boha a potom aj jeho jeho syna a preto aj ja vidím, že ježiš je pôvodom uplne niečo iné, ako boh jeho otec, ale myslou sú za jedno. Vlastne ak povieme oec a syn , musia to byť dvaja.
Akmteda povie ježiš, že otec a ja sme jedno, myslí o duchovne a to je to dôležitejšie, lebo oni vo sfére duchovna a to duchovno je ten pravý život, ktorý však môžeme dosiahnuť len ak budeme vyznávať jeho otca uchu a vpravde,čo samozrejme je prvá podmienka spasenia.
none
33
10.04.2024, 10:16
oprava 34
.Aj keď obrátenie trvalo ešte niekolko dní,robí z neho apoštola, ktorí si začali robiť z viery s.r.o. , a najme tí v jeruzaleme sa cítili nalepší a najpovolanejší a ktorí preto pala nasmrť nenávideli a dokonca ho chceli aj zabiť.Pavol tam napriek tomu išiel, ale debata zostala na úrovni problému s obriezkou, ale neriešilo sa ježišovo božstvo. Ak si však prečítat...

Samozrejme si pavol neurobil z cirkvi s.r.o..To som myslel tých v jeruzaleme... ale niečo mi tam vypalo.
none
35
11.04.2024, 21:15
to myslíš mňa tomas 36 ?
Ak ano, daj ju ešte raz. Nezabudni napísať číslo príspevku.l
none
36
12.04.2024, 08:52
Toľko razy som to tu napísal a teraz sa ma pýtate, v čo verím.
Takže zopakujem: verím v ježiša a jeho čisté evanjelium. A pretože taká cirkev, ktorá by vyznávala iba čisté evanjelium, tu nie je, vybral som si cirkev, ktorá je k mojej viere najbližšie a to je katolícka. a negatíva rkc, že nedodržuje evanjelium clkom tak tak, ako nám zostalo po ježišiovi.Ježiš nám zdôrazňuje: verte evanjelium,ale nie všetko, čo je v RKC,nie je v evanjeliu. Plus, samozrejme k tomu dogmy.
A pozitíva rkc:
Je to kontakt s ježišom.Vrchol je lámanie chleba, podľa rkc obeta, cítime pri tom ako vystupuje zo zlomenej obláky medium ježišovho tela a potom z vína medium ježišovej krvi. A tie sa spoja a sprítomnia nám ježiša zvláštnym spôsobom medzi nami. Cítime to a môžeme to prežiť nielen v nedeľu, ale každý deň, či dokonca niekolko krát za deň. A otomi trvlo dlhé roky, než som začal chápať ježišovú prítomnosť medzi nami týmto spôsobom.
Potom je to spoveď. Tak ako bola ukázaná jánom krstiteľom pri jordáne. Ľudia prichídzali k nemu a vyznávali mu svoje hriechy a on im hovoril, čo majú robiť. Chcem však pripomenúť, že prvú spoveď vykonal kain, keď sa spovedal primo bohu, že zabil svojho brata. Spáchal sommhriech, korý nie je možné odpustiť, a každý, kto ma stretne, ma môže zabiť.
No a potom ešte ruženec, deň, keď sa ho nmodlím je podstatne horší, ako keď sa modlím.
A naposledy, možno to najdležitejšie, snažiť sa dodržiavať vo svojom osobnom živote : Milosrdenstvo chcem a nie obetu.toto si vysvtlujem tak, ako sa všeobecne hovorí, byť iným ľuďom nehovorím, že milý, ale chovať sa kladne. Ak by smevšetci naplnili túto božiu požiadavku, nemohlo by byť medzi nami zlo a ani zlí ľudia. Symbol zla nosíme každý denne pri sebe a to je zväzok kľúčov. Keby sme boli na seba všetci milosrdní, nič by sa nemuselo zamykať.

Takže asi takto približne to ja prežívam. A možno byste vy položili otázku : Nie je to zbytočne veľa a možno , ak prídem po smti na druhú stranu, by sa mohli zase opýtať: A nezdá sa ti, že je to trohu málo ?
Takže nemám síce žiadnu istotu, ale dúfam vo velikú nádej.
Ale môžete sa pýtať ďalej, rád odpoviem, ak toiné okolnosti dovolia.
none
37
14.04.2024, 07:55
ťuk, ťuk ....... ???
none
47
20.04.2024, 05:46

48*****Yanko prečítaj si 46*****
hodené do koša...
DOGMA - vymyslená človekom o tom nás písmo neučí. Katechizmus obsahuje veľa dogiem.
Čítaj bibliu, nepočúvaj jehovistov, ani ezoterikov.
Rozmýšľaj vlastným rozumom a sám "ŤEŠITEĽ" ťa vovedie do pravdy (to je ten Duch, nie osoba)

Trojica?


Každý z tých troch má vo vývoji človeka špecifickú úlohu

, ktorú by si mal prednostne pochopiť a svoj život tomu prispôsobiť. Nezaoberaj sa niečim, na čo je stovky vysvetlení a ani jedno nie je správne. Strácaš čas na Fóre hádkami a vzájomne sa osočujete.

49 - Myslitel .... to celkom správne vystihujenone
48

47. Yanko 20.04.2024, 05:46

48

*****Yanko prečítaj si 46*****
hodené do koša...
DOGMA - vymyslená človekom o tom nás písmo neučí. Katechizmus obsahuje veľa dogiem.
Čítaj bibliu, nepočúvaj jehovistov, ani ezoterikov.
Rozmýšľaj vlastným rozumom a sám "ŤEŠITEĽ" ťa vovedie do pravdy (to je ten Duch, nie osoba)
Trojica?
Každý z tých troch má vo vývoji človeka špecifickú úlohu, ktorú by si mal prednostne pochopiť a svoj život tomu prispôsobiť. Nezaoberaj sa niečim, na čo je stovky vysvetlení a ani jedn...

20.04.2024, 07:19
Nuž so svedkom jehovovým to je ťažké, ked ešte aj Ježiš je nejaký anjel. Ako som písal, rozmotať zamotaného svedka je naozaj ťažké
Myslitel je už trochu rozmotaný, ale je to furt málo.
Odteraz už musiš debatiť Yanko ako svedok, za ktorého sa hanbíš, ale učenie časom prezradí
Ano v katechizme je veľa dogiem, ale trojjedinosť nie je dogma.
Yanko@, vieš o tom, že tešitel, ktorého zasľúbil Ježiš je duchovná osoba, ktorá vidi, zarmucuje sa, odchadza?
V písme to vidíme úplne jasne, tak čítaj písmo Yanko, a neprekrúcaj ho.
Ja mám Yanko s tou osobou s tešitelom osobný vzťah, som ním pokrstený, poznám ho, a veľa krát je v mojej prítomnosti, hlavne ked chválim Boha a vnímam ho, to my znovuzrodení asi všetci, prajem to aj tebe.
Samozrejme, že nebudem mať vždy 100 % pravdu v debatách o Bohu, je treba načúvať ten hlas, duchovne rásť, niekoľko krát som ho aj zarmútil odišiel.
none
56
20.04.2024, 10:10
55 @@@qwert
*****Ja a Otec sme jedno.“*****
svätá pravda -- dá sa povedať, že je to koalícia.... či nie?
Nepodpísali žiadnu koaličnú zmluvu, ale z fyzického hľadiska, nie z duchovného fungujú "aký Otec, taký Syn".
Ty miešaš tieto dve skutočnosti dohromady, lebo ti vyhovuje vysvetlenie pomocou svojich telesných zmyslov a nie duchom.

Mat. 26:39:


„Poodíduc trochu ďalej napred [Ježiš Kristus] padol na svoju tvár, modlil sa a hovoril: Môj Otče, ak je možné, nech odíde odo mňa tento kalich, avšak nie ako ja chcem, ale jako ty.“

​(Ak by Otec a Syn neboli samostatnými jedincami, potom by nemala táto modlitba nijaký zmysel. Ježiš by sa bol modlil sám k sebe a jeho vôľa by bola nutne aj vôľou Otcovou.)Ježiš mal jasné prianie keď vyslovil.: nech odíde odo mňa tento kalich, avšak nie ako ja chcem,
ALE AKO TY
- rozmýšľaj o VôLI oboch. Vôla nie je fyzický aspekt, tak neformujme z toho fyzickú osobu.

Venuj sa radšej "Milosti", Ježiš je náš Pán, len ON ti pomôže dostať sa k Bohu
Zabudni na túto idiotinu bez reálnej možnosti vysvetlenia "Duchom svätým"

Myslitel je ďalej svojim myslením.

P.S.
ale nakoniec,
žijeme v duálnom svete a viera nie je vecou každého. Nemusíš veriť každú debylinu.
Ale akceptujem ťa ako veriaceho v Ježiša.
none
57

56. Yanko 20.04.2024, 10:10

55 @@@qwert
*****Ja a Otec sme jedno.“*****
svätá pravda -- dá sa povedať, že je to koalícia.... či nie?
Nepodpísali žiadnu koaličnú zmluvu, ale z fyzického hľadiska, nie z duchovného fungujú "aký Otec, taký Syn".
Ty miešaš tieto dve skutočnosti dohromady, lebo ti vyhovuje vysvetlenie pomocou svojich telesných zmyslov a nie duchom.

Mat. 26:39:
„Poodíduc trochu ďalej napred [Ježiš Kristus] padol na svoju tvár, modlil sa a hovoril: Môj Otče, ak je možné, nech odíde odo mňa...

20.04.2024, 10:22
No ved prave @Yanko
píšeš
​(Ak by Otec a Syn neboli samostatnými jedincami, potom by nemala táto modlitba nijaký zmysel. Ježiš by sa bol modlil sám k sebe a jeho vôľa by bola nutne aj vôľou Otcovou.)

Ježiš, to Slovo, ktore sa stalo telom,ktore bolo u Boha a bolo Boh komunikuje už v tele s Otcom
Boh Syn komunikuje s Bohom Otcom

toto je komunikacia dvoch osôb, aj jedna je Boh, aj druha je Boh, ved o tom píšem, tu by ste mohli chapat aspon dvojjedinnost pre začiatok
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 276 810 B vygenerované za : 0.108 s unikátne zobrazenia tém : 59 629 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.