Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Heslo dnešných povolebných dní

8
reakcií
964
prečítaní
Tému 16. marca 2016, 00:16 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 3. 2016, 00:16 avatar
PREČ S KOTLEBOM!
To je heslo dnešných povolebných dní. Prečo práve Marian Kotleba a nie niekto iný?

Masmédiá:
Tí, čo sa aspoň trošku zaujímajú o to, čo sa okolo nich deje, vedia, kto sú vlastníci tzv. mienkotvorných masmédií. Určite to nie sú ľudia, ktorí prajú Slovensku. Prečo by aj? Majú dva ciele - zisk a brániť procesu aby Slovensko prosperovalo, aby sa mali ľudia dobre, aby tu bol poriadok, aby sa zachovali tie morálne a kultúrne hodnoty, ktoré naši otcovia, dedovia a ich predkovia stáročia presadzovali a bránili. (Vôbec to nesúvisí s tým, či je „svet“ moderný alebo nemoderný.) V rámci toho druhého cieľa robia všetko pre to, aby sa z nás stali moderní naivní, nenároční a poslušní otroci. (O to sa už pokúšal aj Hitler, ale nemal tie prostriedky, ktoré majú novodobí otrokári. Tanky a delá sa dajú zničiť, vojaci pozabíjať. S televíziou, internetom bilboardami, filmami, mobilmi je to už o inom.) O tom, že sa im to darí sa presviedčame každý deň, aj noc. (Tí, čo narodili v osemdesiatych rokoch to možno nevidia, lebo nemajú čo porovnávať.)

M. Kotleba je element, ktorý vnáša do tohto úspešne napredujúceho procesu oblbovania a ohlupovania národa rušivé vplyvy, ktoré by mohli celé snaženie ak nie zastaviť a nasmerovať inam, tak aspoň spomaliť.
Kampaň, ktorú médiá začali však nefunguje tak, ako si želali. Aj tí, ktorí predsedu ĽS-NS veľmi nemuseli, sa odrazu začali o neho zaujímať. Na sociálnych sieťach si prečítali všeličo, čo hovorilo v prospech predsedu. Masmediálni bossovia mu urobili propagáciu, ktorú nechceli. V najbližších voľbách získa asi viac ako v týchto.

Brusel:
O politikoch v Bruseli sa už popísalo toľko (zlého), že pomaly už nie je čo dodať. Až sa nechce veriť, že by tam bolo všetci takí nechápaví, ako to zvonku vyzerá. Že by tie vysoké príjmy, čo od nás poberajú že tam vysedávajú, im úplne vygumovali mozgy? Je to celkom možné. Lenže, nesmieme si myslieť, že tam nie sú takí, ktorých povrázky, na ktorých sú zavesení, nesiahajú za Atlantik. Potom už stačia iba nejaké tie prachy v spojitosti s primeraným IQ - a všetko ide ako má ísť.
Ak ich dôsledne počúvame nemôžeme uveriť, že to, čo hovoria a presadzujú, myslia vážne. Vlastne naopak - nemôžeme si myslieť, že priemerne inteligentný, vzdelaný a rozhľadený človek, ktorý to myslí dobre so svojou rodinou, národom, Európou, bude prezentovať a presadzovať to, čo počúvame. To sa týka aj tých, ktorí by mali hájiť naše, slovenské záujmy.
Pán Kotleba zabudol, že Brusel je bližšie než sa zdá a naši politici pozorne počúvajú, čo im slovenské bábky, v mene Európy, prezentujú.

Bratislava:
Naši politici sa odrazu zjednotili. Je to neuveriteľné, ale je to tak. Dokonca sú v konsenze aj s masmédiami. To nedokáže hocikto. M. Kotlebovi sa to podarilo. Prečo? Jednak preto, že pomenoval veci pravým menom - teda presne tak, ako o tom hovorí možno deväťdesiat percent Slovákov, jednak preto, že nikto si nechce pustiť blchu do kožucha - v tomto prípade blchu, ktorá by mohla otvorene poukázať na to, kam sa strácajú miliardy, na ktoré nás už roky upozorňujú rôzne osoby a organizácie, domáce i zahraničné. To by nebolo zdravé asi pre väčšinu parlamentných politických strán. Mohla by vyschnúť studňa. A od smädu sa umiera dosť rýchlo. Rýchlejšie ako bez chleba.
Máme aj nových poslancov, ktorí sa sami nevolajú politici. Tak ich volili ľudia, ktorí to určite myslia so sebou dobre (bez politikov), ale nie veľmi tomu rozumejú. Až tak, že sa do parlamentu dostal človek, ktorý sa chová absolútne nemorálne. (Koľké zo Sloveniek, ktoré ho volili, by ho chceli mať doma ako manžela alebo partnera?) A to už sa ani nepýtame, ako si mohol (a nielen on), zadovážiť taký obrovský majetok, keď veľa ľudí pracuje a žije iba zo dňa na deň. Poctivo? Morálne?

Prezident:
Náš apolitický prezident (o ktorom si možno všetci myslia, že je skôr Američan ako Slovák), nám presvedčivo ukázal, ako sa má chovať hlava štátu - s nadhľadom a demokraticky. Politickú stranu, ktorá bude mať v parlamente skoro desať percent kresiel, je možné demokratickyignorovať. Teda - nie každú, iba tú ktorú si pán prezident vyberie. Čo tam potom, že urazil tie dve stovky tisícov občanov. Veď máme aj iných. Čo tam potom, že ďalšie státisíce súhlasia s niektorými myšlienkami a názormi predsedu tejto strany. Veď máme aj iných. Hlavne, aby šéfovia nového svetového poriadku boli spokojní. Lebo to je najdôležitejšie.

Extrémizmus.
Asi je každému už dnes jasné, že moderná demokracia nepripúšťa konzervatívnu, klasickú ideu demokracie. Napríklad, prejavenie svojho názoru. Akceptovanie vôle a požiadaviek občanov. Silne to pripomína socialistické obdobie pred revolučným rokom osemdesiatdeväť. Iba je toho dnes viac. Oveľa viac. Pojem „kontrarevolučný“ nahradil pojem „extrémistický“ a „radikálny“ a „ultrapravicový“. Do týchto troch slov možno zahrnúť všetko, čo sa mocipánom nepáči. Napríklad požiadavka, aby sa zákony uplatňovali na všetkých rovnako, aby niektorí nedostávali podporu viac ako iní, aby bol u všetkých trestaný incest, sexuálny pomer s maloletými, krádeže, ničenie majetku štátu, neoprávnené zaberanie pozemkov, trestanie tých, ktorí preukázateľne nehospodárne nakladali s financiami štátu alebo obce (bez ohľadu na to, či majú alebo nemajú stranícku či poslaneckú legitimáciu). A možno tam patrí aj kritika podriaďovania sa Bruselu a tzv. západu, či výzva na zabezpečenie potravinovej sebestačnosti. Je toho veľa, čo dá skryť pod pojem extrémizmus. Aj reálne nebezpečenstvo hroziacej islamizácii a ovládnutie Európy moslimskými fanatikmi, kritika akéhosi multikulturalizmu, odmietavý postoj k manželstvám a adopcií detí homosexuálmi a lesbičkami, atď., atď.

Pán Kotleba je teda extrémista, radikál a ultrapravičiar. (Aj keď všetko nasvedčuje tomu, že je jednoznačne ľavicovo orientovaný. Táto dilema je pre laika zvláštna, ale politici jej asi rozumejú.) Je neuveriteľné, ako rýchlo sa z človeka môže v demokracii stať niekto iný, ako v skutočnosti je.

Kotleba:
Pán Kotleba nie je (zatiaľ) politik ani diplomat (to nie je urážka, to je konštatovanie). Ale nie je sám. Zaradil sa k absolútnej väčšine našich poslancov (bývalých, súčasných aj budúcich) a tých, ktorý sa ako politici tvária a seba tak titulujú. Jeho niektoré požiadavky, uvedené v programe strany, sú (aspoň zatiaľ) utópiou. Ale ešte raz: pomenoval problémy, ktoré kvária Slovensko a Slovákov. (zabudol na najvážnejší problém dneška, ktorý sa týka aj Slovenska a to je masová imigrácia Arabov.) Na rozdiel od iných politických strán, navrhla ĽS-NS niektoré rámcové riešenia, ktoré začali (aj keď v obmedzenom merítku) uplatňovať v banskobystrickom kraji. Lenže BB nie je celá SR a SR nie je Európa.
Ale niekde začať treba. Začali Maďari, začali Poliaci. Premiér Fico sa zatiaľ ešte neodvážil. Možno preto, že na Slovensku máme málo Slovákov a iba jedného Kotlebu. Alebo to súvisí s tou vyššie zmienenou blškou? Nasvedčoval by tomu aj záver rokovaní, resp. diskusie zástupcov politických strán, ktoré sa dostali do parlamentu, týždeň po voľbách: urobme nejakú vládu, aby strana, ktorá nepatrí do parlamentu (t.j. ĽS-NS) nezískala v prípadných predčasných voľbách dvojnásobný počet hlasov. To je demokracia podľa našich politikov - kašleme na ľudí, len nech sme v parlamente my...!

Jozef Rydlo


6.
označiť príspevok

jan vydarený muž
   16. 3. 2016, 12:43 avatar
1Kasafran Súhlasím s obsahom tvojho príspevku.
Dovoľ mi poznámočku , ako to ja v kocke vidím a cítim.
Spôsob vládnutia a riadenia ekonomiky ma utvrdzujú v presvedčení , že kapitalistický štát nie je nič iné , než inštitucionalizovaná kontrarevolúcia. Inak by totiž nebolo možné celú ekonomiku rozvíjať a stavať na metóde vybalancovania na úkor najchudobnejších , ktorý nemajú za čo kupovať prebytky najbohatších a najvplyvnejších.
Kríza je oným systémovým a zázračným nástrojom permanentnej kontrarevolúcie . Jej najkrajnejšou podobou je vojna smerujúca do vnútra alebo aj von z krajiny v najrôznejších podobách/diplomatická , mediálna , psychlogická , ozbrojená agresia atď./.
Aby to celé mohlo fungovať , musí byť väčšina obyvateľstva ochotná prijať nieči diktát resp.podriadiť sa cudzej vôli. Notoricky je známe , že zdrojom rozporov je spoločenský spôsob výroby v protiklade so súkromným rozdeľovaním výsledkov onoho procesu.
Toto ale nie je všetko, takto jednoducho by to nefungovalo , ak by sa k tejto spoločenskej základni nepripínala spoločenská nadstavba t.j. ak by v opačnom garde v prospech spoločenskej základne sa nerealizoval aj cyklus súkromný spôsob výroby a spoločenský spôsob spotreby duchovných hodnôt, kde nezastupiteľné miesto zastáva legislatíva , kultúra , školstvo , médiá , šport , atď.
Media tým , že sú v súkromných rukách alebo v rukách štátu kde nekontrolovane vládne kapitál , sú akousi politickou políciou a rozvodujúcim mienkotvorným prostriedkom v aktuálnych operatívnych záležitostiach ale aj najdôležitejší prostriedok moci , ak si uvedomíme , že moc znamená prevahu , veľkosť , status , zastrašovanie atď. Samozrejme , ak neuvažujeme o priamej fyzickej konfrontácie t.j. agresii aj v jej najkrajnejšej podobe-vojny.
Dovolím si povedať , že sú to všetko nepekné vymysli jednoduchých mužských mozgov , ktoré smerujú k určitému nepeknému finále aj preto , že v rozhodujúcich otázkach života a politike zvlášť sú málo angažované ženy so svojou emocionálnou výbavou na margo mužského čiernobieleho videnia a uvažovania. Rovnako narušená prepojenosť generácií vo svojich dôsledkoch spôsobuje vymieranie skutočných vedcov a odborníkov.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 3. 2016, 00:25 avatar
Ty si zrejme prvý komunista, ktorý sa zastáva (bráni) fašistu. Ruka ruku myje?

Si nositeľom ocenenia od komunistov, možno ti raz aj fašisti udelia diplom.


3.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 3. 2016, 09:37 avatar
Jasné, treba si vyrobiť nového démona, len aj nech ten humus hnus nebude zjavný!!!
Súhlasí RighteousFred


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   16. 3. 2016, 09:37 avatar
len aby aj ten...


5.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 3. 2016, 10:21 avatar
Lemmy,
neviem, či si vôbec uvedomuješ svoju mániu ideologicky "nálepkovať" akéhokoľvek prispievateľa DF, ktorého názor/stanovisko/reakcia sa "nestotožňuje" s Tvojím vždy jedno-jednoznačne "správnymi" pravicovými, vraj "humanistickými", názormi...
Súhlasí bystrik, RighteousFred


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 3. 2016, 23:25 avatar
Ešte ani raz sa ti nepodarilo rozumne spochybniť to, že som humanista. To, že si komunista, je pravda, nie nálepka. O mne evidentne nič nevieš, keď píšeš o mne také nezmysly.

Myslím si, že vďaka takým komunistom ako si ty, majú voliči nulový záujem o komunistické strany. Len tak ďalej, pokračuj, a budeš na nerozoznanie od Kotlebu. Tzv. KKK skupina, kde K znamená katolík, komunista, Kotleba, Kasafran…  

Ale nie! Tvoje názory, ktoré tu prezentuješ, sú viac hanbou pre komunistov ako na plač.    


8.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 3. 2016, 23:36 avatar
Lemmy,
opäť Ti nedochádza, že ja Tvoj "humanizmus" spochybňovať nemusím, pretože si ho veľakrát spochybňuješ sám...?


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 3. 2016, 23:41 avatar
Táraš bludy. Dokonca vo vlastnej téme. 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:03,  51, ... končím, .... a bol som nerozumný, že som sa dal do nej tebou zatiahnuť! Stále len...
dnes, 02:00,  5, ... ale ty nič neuvádzaš, ... na nič nepoukazuješ. Alebo hádam vaše vysvetlenia na...
dnes, 01:47,  1, .... lenže vy sejete palinu, .... niečo jedovaté! To si sad doma v záhrade!*10*17*56...
dnes, 01:45,  22, .... vieš,.... takto viem aj ja narábať s Písmom! To môže smelo aj ateista zobrať...
dnes, 01:38,  "Zasievaj zrno už od rána a nedopraj svojim rukám odpočinok až do večera. Veď...
dnes, 01:37,  4 - poukazovať na závažné biblické chyby (ktoré môžu ovplyvniť životy miliónov ľudí)...
dnes, 01:32,  49 , .... ešteže ty si dokonalý!*39 Píšeš: ..... "Zjavne však aj Boh sa učí a...
dnes, 01:15,  7 - píšeš, citujem: "Táto predstava je tak komická a nereálne, že naozaj neviem čo...
dnes, 00:52,  Shagara. Takže mi ten verš už konečne vysvetlíš? Poprosím výklad toho verša. Ďakujem....
dnes, 00:50,  50, ... a ja tisíc. Všetko bude ignorovať v Písme, ... aj zdravý rozum, ... a budem len...
dnes, 00:45,  To tu budeš furt papagájovať to isté dookola? Mt 8,11 No hovorím vám, že mnohí prídu...
dnes, 00:42,  48, ...... to robíš ty, ... lebo len verklíkuješ s jedným textom. A ak boli Abrahám a...
dnes, 00:41,  Nevieš vysvetliť 1 posratý verš tak samozrejme končíš diskusiu jehovisto.*21
dnes, 00:38,  Takýmto štýlom ti spravím výklad jak oči. na 100 spôsobov.*21
dnes, 00:37,  40, ... ak neodpovieš na moje otázky, končím! Lebo stále točíš dokolečka! Ja viem, že...
dnes, 00:37,  Ty robíš z biblie trhací kalendár nie ja. Verše ktoré nevyhovujú jednoducho prehliadnime...
dnes, 00:35,  Tak potom vysvetli verš Mt 8,11. No čakam ako ho poobtáčaš aby pasoval tvojmu výkladu.*56
dnes, 00:35,  38, ... niekto tu stále len o tom "klamaní", ... a je mi to povedomé! Nie , Biblia...
dnes, 00:33,  30, ale tie stĺpy, opory stoja na zhnitých nohách!*13*15*56*53
dnes, 00:32,  38, ..... Nie! Klanú tí, čo nesprávne vykladajú Písmo! Príklad: 1 Kresťan tvrdí že zem...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Našťastie neexistuje vôbec žiaden dôvod, prečo by sme mali byť všetci rovnakí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(76 244 bytes in 0,267 seconds)