Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vysvetlite mi to

535
reakcií
1862
prečítaní
Tému 19. marca 2017, 08:53 založil Themistocles.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
30. 11. 2011
35
30. 06. 2017
19
19. 10. 2011
38
05. 08. 2016
12
30. 12. 2014
64
 
 


1.
označiť príspevok

Themistocles muž
   19. 3. 2017, 08:53 avatar
"Veď nie je možné, aby tí, čo už raz boli osvietení a okúsili nebeský dar, tí, čo sa stali účastníkmi Ducha Svätého, zakúsili dobré Božie slovo a sily budúceho veku, a potom odpadli, aby sa znova obnovili pokáním, pretože v sebe znova križujú Božieho Syna a vystavujú ho na posmech."

"Ak sa teda tí, čo poznaním nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista unikli poškvrnám sveta, znova do nich zapletú a dajú sa premôcť, ich koniec je horší, ako bol začiatok. Bolo by pre nich lepšie, keby neboli vôbec poznali cestu spravodlivosti, ako ju poznať a odvrátiť sa od svätého prikázania, ktoré sa im zverilo. Prihodilo sa im to, čo hovorí pravdivé príslovie: "Pes sa k tomu vrátil, čo vyvrátil a umyté prasa váľa sa v blate zasa."

Vysvetlite mi to niekto. Človek ktorý veril, no potom prestal veriť a keď už chce znova veriť už je neskoro? Už nemôže byť spasený a činiť pokánie?


2.
označiť príspevok

Themistocles muž
   19. 3. 2017, 08:55 avatar
Ja som prednedávnom stratil vieru a znova verím. Už je teda pre mňa neskoro?


3.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:03 avatar
Myslím si, že Boh je stále otvorený úprimnému pokániu. Hovorí tam napr. "že ich koniec je horší, ako ich začiatok". Ale ty si ešte nemal koniec života, teda ešte stále pre teba platí božie milosrdenstvo, pokiaľ robíš úprimné pokánie.


5.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2017, 09:09 avatar
.... a to je ten váš princíp farizejstva


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:16 avatar
Ako to myslíš, že farizejstva? Chceš povedať, že nie je správne, že Boh dáva ľuďom šancu po celý život?


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 09:12 avatar
3,...ale tu sa nemyslí-"koniec života",....ale začiatok ich cesty/hriešnej/ predtým ako spoznali pravdu! A "koniec" poukazuje na stav,keď sme opustili správnu cestu,zapreli sme Krista! A má to časovú líniu,...lebo sa to môže stať mladému aj starému človeku!
Ak náš život pred uverením a poznaním pravdy bol zlý,...tak po opustení Krista/pravej cesty/,....bude ešte horší!
Jób hovorí...."veď pred neho nepredstúpi žiaden odpadlík. ... 8 Veď akú nádej má odpadlík ak [ho] on vytne, ak Boh od neho odnesie jeho dušu?"
Na druhej strane,keď židia odpadli od čistého uctievania/a boli odvedení do Babylonu/ Boh im neskôr odpustil!,....aj to ukazuje,že nie je odpadlík ako odpadlík!
Tak nemusíme byť zmätení,lebo ..."Lebo spravodlivý môže padnúť i sedemkrát, a určite vstane; ale zlí budú nešťastím privedení k potkýnaniu."


6.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 09:12 avatar
Nikdy nie je neskoro, ale za chyby sa platí.


8.
označiť príspevok

Themistocles muž
   19. 3. 2017, 09:20 avatar
Ako? Že budem zatratený?


9.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:24 avatar
Nemusí to byť priamo zatratenie, ale už to, že máš pochybnosti, že ti je Boh schopný odpustiť. Zober si napríklad Dávida. Keď zhrešil s Batšebou, robil pokánie a boh mu odpustil. Ale dôsledky toho hriechu si musel odtrpieť do konca svojho života.


11.
označiť príspevok

Themistocles muž
   19. 3. 2017, 09:29 avatar
"Veď nie je možné, aby tí, čo už raz boli osvietení a okúsili nebeský dar, tí, čo sa stali účastníkmi Ducha Svätého, zakúsili dobré Božie slovo a sily budúceho veku, a potom odpadli

Ja som ale nemal pocit, aby som bol pred tým veriaci ako som odpadol tak pevne ako som až teraz. Odpadnutie prišlo z väčšej miery pre to, lebo som videl ako sa tu neustále hádate o písme a už som si nebol taký istý, či to čo tvrdím ja je na 100 % pravda čo ak má pravdu shagara, alebo veriaci, alebo Astax? Preto som aj odpadol od viery.Začal som pochybovať.


12.
označiť príspevok

Themistocles muž
   19. 3. 2017, 09:31 avatar
Čo ak idem tou širokou cestou a nie tou úzkou? Čo ak idem do zatratenia, lebo som nepoznal pravdu? chápeš.


13.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 09:35 avatar
Pravdu v dnešnej dobe nenájdeš nikde lepšie, než v hĺbke vlastnej duše. Sorry.
Súhlasí Themistocles, Momo91


25.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 11:37 avatar
-era-, nič Ťa nedokáže viac uviesť do omylu, ako Ty sám...
Súhlasí Kasafran


14.
označiť príspevok

Momo91 muž
   19. 3. 2017, 09:39 avatar
To je to o čom píšem. Tá vaša biblia z vás robí duševné trosky.


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:44 avatar
Momo. Schopnosť sebereflexie a vnímavosť ku svojim pocitom nie je znakom duševnej trosky ale práve sily osobnosti.
Súhlasí Ludwig


15.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:41 avatar
Podľa toho, čo tvrdíš, tak toto nie je ten stav, ktorý opisuje Biblia. Ty si dobrovolne a vedome nezavrhol Boha a vieru v neho, iba pochybuješ o správnosti svojej cesty. Keď budeš úprimne Boha a pravdu hľadať, myslím si, že Boh sa ti dá nájsť. Ja mám tiež mnoho vecí otvorených z písma, ktorým nerozumiem, alebo mi je ich ťažko prijať. Ale verím, že Boh vidí do môjho srdca, že sa k nemu snažím pristupovať úprimne. Však aj Abrahám mal pochybnosti o správnosti Božích krokov, keď sa Boh rozhodol zničiť Sodomu.
Súhlasí Ludwig, Shagara


16.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 3. 2017, 09:41 avatar
Dobrým znamením je že si vôbec kladieš túto otázku. Je v tom pokora a bez pokory človek nemôže nájsť Boha. Môžem ti len poradiť to čo som písal aj iným. Hľadaj Boha radšej sám v Jeho slove a z celého srdca. Boh má moc dať sa ti poznať, ak ho budeš hľadať úprimne. Potom už by si nemal mať pochybnosti či ideš po správnej ceste. Ale nenechal by som si do viery zasahovať ľudskými náukymi a vysvetleniami, veď vidíš že dnes je iná situácia ako v prvom storočí, kedy existoval len jeden pravý Zbor. Dnes majú zbory či cirkvi medzi sebou len trenice a k ničomu dobrému to nevedie.
Súhlasí Slušný človek, kntsz


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 3. 2017, 09:53 avatar
Súhlasím. Len by som Ludwig situáciu v prvom storočí neopisoval tak ideálne. Tiež tam boli problémy. Pavol ich opisuje. Boli tam ľudia, ktorí podľa jeho slov šírili falošné evanjelium. Pavol mal spor s Petrom. Sporili sa o obriezku. V zjavení Je písané, ako Ježiš hodnotil jednotlivé zbory. Napr. o laodicejčanoch píše, že sú vlažní, že ich vypľuje zo svojich úst, atď.
Súhlasí -era-


50.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 3. 2017, 17:34 avatar
Viem že situácia v zboroch v 1. storočí nebola idilická, máme o tom dosť svedectiev. Ale predsa len stále existovalo spoločenstvo veriacich kde sa pravda zachovávala. Tvoj spomínaný spor o obriezku bol ukončený tým, že sa Pavol s Barnabášom vybrali do Jeruzalema a tým čo boli v Zbore stĺpmi predložili evanjelium ktoré šírili. A oni sa uzniesli že netreba aby sa bratia z národov dali obrezať a záchovávali Starý Zákon a poslali im list v ktorom im to vysvetlili. Takže napriek ťažkostiam sa ten spor nakoniec vyriešil a pravda evanjelia bola nepriek nemalému trápeniu zachovaná. Aj v tých veršoch zo Zjavenia môžeme vidieť že Zbor bol usmerňovaný samotným Kristom. On sám naprával "anjelov", zrejme predstavených zboru, karhal ich a dokonca svojou mocou ktorú dostal od Boha zasiahol proti bludárom. Veď o žene, falošnej prorokyni, ktorá zvádzala jeho učeníkov k neprávostiam povedal: "A dal som jej čas, aby robila pokánie; ale nechce sa kajať zo svojho smilstva. Hľa, vrhnem ju na lôžko bolestí a tých, čo s ňou cudzoložia, do veľkého súženia, ak nebudú robiť pokánie z jej skutkov. Jej deti pobijem smrťou a všetky cirkvi spoznajú, že ja skúmam vnútro i srdce, a každému z vás odplatím podľa vašich skutkov."
Teda vidíme že zbor bol nakoniec usmernený správnym smerom a šíritelia falošných náuk potrestaný. Dnes je to všetko úplne inak. Ale to nereptám, len konštatujem.
Súhlasí Slušný človek


56.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 3. 2017, 21:21 avatar
50-
iba poznámku k obriezke:
Asi pred 5 rokmi som čítal neucelené (asi preto aj apokryfné) evanjelijum, kde sú citované Kristove slová: "Ak by Boh chcel, aby sa chlapci obrezávali, rodili by sa obrezaní." ....


369.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 3. 2017, 20:15 avatar
Kntz. To len dokazuje, že je správne, že apokryfné evanjeliá považujeme za nekanonické. Aj toto totiž odporuje písmu, kde čítame, že obriezku žiadal práve Boh. To, že neskôr bola zrušená, to už je o inom.
Súhlasí Ludwig


418.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 3. 2017, 19:55 avatar
369-
dovolím si nesúhlasiť.
Spomínané evanjelium je pod menom jedného z Kristových apoštolov. (Naozaj to neviem narýchlo nájsť.)
Pri jeho čítaní som bol priam šokovaný podobnou štylistikou písania Kristových slov ako u uznaných štyroch evanjeliách.
Pravdou však je, že väčšina obsahu bola útržkovitá s nedokončenými vetami, ktoré sa zo zachovaného rukopisu nedali vylúštiť. Preto zostalo zaradené ako apokryfné a nie preto, že by nebolo pravdivé. Presvedčil ma spôsob radenia slov vo vetách, ktoré má Kristus nenapodobiteľné.


420.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 20:02 avatar
Pokiaľ viem, tak existujú aj spisy pomenované ako evanjelium podla Tomáša a evanjelium podla Filipa, ale tieto spisy sú považované za gnostické a neboli zaradené do kanóna a to pre vážne dôvody. A súhlasím so slušným človekom, obriezku predsa nariadil sám Boh, tak ťažko si možno predstaviť Božieho syna že tvrdí takéto slová. Boh totiž chcel od svojho ľudu, Izraela, aby chlapcov obrezával. Obriezka bola znakom príslušnosti k Izraelskému národu. Ale Kristus sa stal prostredníkom Novej zmluvy medzi Bohom a ľudstvom a Nová zmluva obriezku nepožaduje.


427.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 20:52 avatar
kntsz. Písmo si nemôže navzájom odporovať. Apokryfné a deuterokanonické knihy nikdy neboli ani nie sú súčasťou písma. Žiaľ katolícka cirkev prijala niekoľko apokryfných a deuterokanonických kníh, aj preto je tak odklonená od pravdy.


429.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 20:58 avatar
Apokryfy / deuterokánony podporujú niektoré z vecí, v ktoré rímskokatolícka cirkev verí a ktoré praktizuje, ktoré však nie sú v súlade s Bibliou. Príkladmi sú modlitba za mŕtvych, prosba „svätých” v Nebi za ich modlitby, uctievanie anjelov a „dávanie milodarov” za odčinenie hriechov.


453.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:21 avatar
Nie je zlé si tieto knihy prečítať. Treba mať však ku nim odlišný prístup. Už to nie je kánon. Napr. k Makabejským knihám treba mať podobný prístup, ako k Herodotovi.


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:50 avatar
18,...len si nesmieme myslieť ,že prvotný zbor kresťanov bol dokonalý a bez problémov. To nikdy nebolo a nebude,pokiaľ je tento svet!
A koniec 1 storočia a posolstvá siedmym ,rozptýleným zborom už ukazujú,že pomaly sa schyľovalo k Ježišom predpovedanému všeobecnému odpadnutiu od pravdy po smrti apoštolov. V tom čase žil už len Ján!
Aj preto RKC nemôže byť za žiadnu cenu tou "apoštolskou cirkvou"! Nič také neexistuje! Až v čase konca mal byť zformovaný kresťanský zbor z "ostatku"!


86.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:54 avatar
a jehovisti kedy vznikli, ked sa tak hrajete na jediných pravých?.......


92.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:17 avatar
Koncom 19. storočia založil Ch. Russell jedinú pravú cirkev.


95.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   20. 3. 2017, 09:23 avatar
92. oprava: slobodomurár Ch. Russell  


96.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:25 avatar
Chcel som to tak napísať, ale rozmyslel som si to. Neviem totiž či je to isté, že bol slobodomurárom.


101.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   20. 3. 2017, 09:30 avatar
Hrobka, symbol koruny a kriza, nauky, pyramídy atd su dôkazom ze áno ..


103.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:30 avatar
Zrejme áno.


105.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:32 avatar
K tomu by sa mohol vyjadriť Shagara...


109.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   20. 3. 2017, 09:38 avatar
bude zapierať zapierať zapierať .. skutok sa nestal..  


463.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 23:10 avatar
101,.....isté spomenuté symboly majú viac významov, a tak aj "slobodomurárstvo" sa chápalo rôznym spôsobom.
Reči o tom ,že Russell nim bol,sú nedoložené a je zrejme, že toto vôbec nebol problém Bádateľov Biblie! A aj s tou "hrobkou" je to preexponovaná a malo to len slúžiť neprajníkom Bádatelov Biblie!
Aj keď na počiatku sa verilo mnohým nesprávnym veciam, čo je úplne prirodzené!
A "piramidológia" bola v daných časoch predmetom skúmania a obdivu mnohý kresťanov i nekresťanov a často sa to spájalo s biblickými proroctvami./Iz.19:19/ Neskôr sa od toho upustilo! Pozri SV, z 15 novembra a z 1 decembra 1928! Zrejme niekto nechápe,že Bádatelia Biblie si plne uvedomovali ,že sú na začiatku a že mnohé sa musí očistiť od nánosov svetských filozofií a ľudských náuk. A tak postupne bádaním sa zbavovali nežiadúcich vecí,náuk,postojov! Iná cesta ani nemohla byť. Stroj na výrobu dokonalých kresťanov a pravdy vlastní iba Johny Pravda a katolícka cirkev!
Posledne menovaný používajú rovnakú taktiku boja ,ako aj náboženskí vodcovia v 1 storočí,podnecovaní "vládcom tohto sveta",keď sa snažili zničiť povesť Ježiša Krista!
A to sa im v mnohom podarilo! Sám Ježiš /predobrazovaný Dávidom /povedal:..."Potupa mi zlomila srdce"!
O čo viac sa nájdu údajné chyby na nedokonalom služobníkovi?!
Sú nesporné dôkazy,ako tomu skutočne bolo,...ale to si vyžaduje hlbší výskum a srdce bez predsudkov.
A Russell ako osoba nie je niečim,čo by poukazovalo na nepravdivosť, na niečo,čomu dnes veria JS!
Bol len priekopníkom pravdy, a mal chyby ,tak ako každý nedokonalý človek. Ale určite nie je pravda to,čo mu pripisuje odpadlícke duchovenstvo a svet!


455.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 22:40 avatar
18,.....samozrejme,aj v 1 storočí boli problémy a museli sa riešiť! Ale stav "Laodičanov a iných" na konci storočia už bol predzvesťou všeobecného odpadnutia od Krista! Nakoľko už "prekážka" ,žijúci apoštoli neexistovala, až na staručkého Jána!


36.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 3. 2017, 13:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   19. 3. 2017, 17:20 avatar
To nie je tak nepochopiteľné, že mu "pobyt" na tomto fóre otriasol vierou. A nnie je v tomto prípade vôbec podstatné že nás nepozná osobne. Roky niečomu veril a naraz sa tu stretne s úplne rozličnými pohľadmi na vieru, zistí že to čo je nedielnou súčasťou jeho viery iný považuje za rúhanie či kacírstvo a každý sa pritom odvoláva na bibliu a cituje z nej. Popritom každá skupina prichádza k iným záverom...To môže v človeku naozaj vyvolať zmätok a takú reakciu že začne pochybovať o všetkom.


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:53 avatar
11,...máš "mapu" /Bibliu/ ktorá ťa môže naviesť do správneho cieľa! Ak sa jej budeš držať,určite nezablúdiš. Pravda je inač,-jednoduchá,...len musíš niečomu porozumieť!


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:59 avatar
9,....ale Písmo rozlišuje, ak niečo konáme zo slabosti/ľudská nedokonalosť/,....alebo ak konáme niečo,čo je už prejavom našej skazenosti,opovážlivosti/vzbury/.
A aj pokánie mnohému napovedá a náš postoj k hriechu a náprave! Teda,tu musíme rozlišovať!
Niekedy môže Boh odpustiť aj vraždu/hriechy sfarbené" do karmínova"/,....ale nemusí odpustiť nejaký /na prvý pohľad menej závažný skutok/iný ,opovážlivý čin!
Všetko závisí od postoja nášho srdca,pohnútky! A Boh si to už "prečíta"!
A samozrejme,....ak nám je aj odpustené,....dôsledky musíme aj tak niesť/ako si správne spomenul/!


10.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 09:26 avatar
Nie, ale náprava bude ťažšia. Prvá náprava je vždy relatívne ľahká, druhá je ťažšia a každá ďalšia ešte ťažšia.

Si vezmi takú predstavu, že na začiatku človek nemá v sebe sebavedomú silu, obracajúcu veci na dobré. Má len prírodnú silu, ktorou bol zrodený. Potom si uvedomí, že má sebavedomie a začne prírodnú silu obracať na morálnu. Začne vnášať vlastné ja do života vlastnej bytosti
Potom ale to morálne, čo vniesol do seba, nechá upadnúť - tie sily sa spoja s inými a už sú v čistej podobe viac nepoužiteľné. Na zavedenie morálneho konania je treba odniekiaľ vziať ďalšie sily. Kde ich vziať? Koľko síl vlastne človek má k dispozícii v jednom pozemskom živote?

Nakoniec je možné dôjsť k situácii, že si človek povie: A ja na to kašlem, veď mi je dobre aj takto...


58.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 3. 2017, 21:37 avatar
10 -
Človek sa nerodí ako "tabula rasa". Každý prichádza na svet už so svojou popísanou tabuľkou, ktorú následne dopĺňame a hľadáme sa.
Sú o tom popísané knihy.
Pre autora Themistocles:
Najdôležitejšie je to, k čomu v závere svojho života dospeješ a to, aby si žil v pravde.
Platí Kristov výrok:
"Preto vám hovorím, že každý hriech a každé rúhanie sa odpustí ľuďom, ale rúhanie proti Duchu sa neodpustí. Kto povie slovo proti synovi človeka, odpustí sa mu, ale kto by hovoril proti Duchu Svätému, tomu sa neodpustí ani v tomto veku a ani v budúcom."


62.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 02:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 02:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.417.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 3. 2017, 19:44 avatar
62, 63-
chápem tvoje nazeranie, je veľmi logické. Logické práve preto, lebo sa pohybuje iba v medziach našimi zmyslami vnímaného materialistického nazerania, bez akceptácie ľudskej spirituality.
Každý človek prichádza na svet vybavený s dvomi úrovňami informačnej pamäte.
* Áno, jednou pamäťou je ľudská genetická pamäť , po spojení vajíčka spermie.
* Druhou pamäťou však je nevedomá psychická pamäť, v ktorej sa odovzdáva duchovná skúsenosť (zrejme aj sebazáchovné skúsenosti predkov), ale najmä informácie archetypálneho charakteru, ktoré sú základom pre rozvoj ľudskej sociokultúrnej spirituálnej pamäti.
Takže sorry, zase sa nezhodneme.


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 10:42 avatar
neboj nebudeš zatratený, nemyslim že si bol osvietený a okusil nebeský dar.....Mozno taký Pavel bol osvietený......ale ako vidíš, taký človek ťažko odpadne......radsej chval a uctievaj pána......trebars aj takto
www.milost.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


48.
označiť príspevok

Fotooon muž
   19. 3. 2017, 16:43 avatar
Odpadnutie nie je "stratiť vieru na určitý čas". Už to, že si sa vrátil nech ti je dôkazom, že si k pokániu obnovený bol. Pretože si neodpadol. Iba si na určitý čas stratil vieru. Svedomie si mal však stále so sebou - a nikdy si ho nezavrhol (...i keď sa ti zdalo, že si odpadol). Odpadlík vyzerá inak. Je opovážlivý a povýšenecky sa naokolo chvásta, že už neverí a môže si robiť čo chce.

""Ak sa teda tí, čo poznaním nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista unikli poškvrnám sveta, znova do nich zapletú a dajú sa premôcť, ich koniec je horší, ako bol začiatok. " >>> To je pravda, ale platí to len v prípade, že daný človek v tomto stave zotrvá až do svojej smrti. Ak ešte za života z toho urobí pokánie, bude mu odpustené a neskončí tak. Píše o tom Jakub (Jak 5,19-20): "Moji bratia, keby niekto medzi vami zablúdil od pravdy, a keby ho niekto obrátil, nech vie, že ten, kto obrátil hriešnika od jeho bludnej cesty, zachránil jeho dušu od smrti a prikryje množstvo hriechov." obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


31.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 12:00 avatar
Svätá Faustína nás ubezpečuje: „Boh svoje milosrdenstvo nikomu neodmietne. Nebo a zem sa pominú, ale Božie milosrdenstvo sa nevyčerpá“ (Denníček 72). Jediné, čo musíme urobiť, je vyznať svoje hriechy. Ježiš povedal sestre Faustíne a skrze ňu aj všetkým nám, ktorí pristupujeme k sviatosti zmierenia: „Moje srdce je dojaté veľkým milosrdenstvom k tebe, moje najdrahšie dieťa, keď som ťa videl roztrhanú na kúsky od veľkej bolesti, ktorú si trpela v ľútosti nad svojimi
hriech-mi“ (Denníček 282).
www.milujtesa.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:19 avatar
1,...kontext poukazuje na niečo iné! Ak niekto je v nepravom náboženstve a konvertuje aj stokrát opäť do nesprávneho/nepravého/ náboženstva,tak toho sa to netýka! Ten nie je odpadlík! Odpadlík je ten,kto odpadne od skutočnej,jedinej pravdy v jedinom náboženstve ktoré má tu Boh na zemi!
Ak niekto je v náboženstve ,kde nepoznajú pravdu a Boh toto náboženstvo nevedie svojim duchom,....tak opustenie tohto falošného náboženstva nie je odpadlíctvo v pravom zmysle slova. Odpadnúť od pravdy môžem iba tam,kde je skutočná pravda,pravé náboženstvo! A tu sa už potom vzťahujú dané slová,ktoré cituješ!
Už samotné slová "zvratky,blato",....poukazuje ,že daný človek sa odvrátil od pravdy,a šiel tam kde bol predtým/svet,falošné náboženstvo/.
Slová "poznali cestu"/úzku/ poukazujú zas na to,že je len jedna cesta pravá,a tie ostatné,/nepravé/ sú tou- "širokou cestou"! A je zrejme,že aj spomínaný "Duch svätý",nepôsobí vo všetkých cirkvách kresťanstva! Iba v jednej-a tú majú ľudia hladať a nájsť!
A tak Themistocles,....vzhľadom na to ,že poznám tvoje názory,....tak určite nie si v pravom náboženstve,tak sa nemusíš ničoho báť,........teba sa dané slová netýkajú! To len konštatujem,.....nekritizujem!


4.
označiť príspevok

havran
   19. 3. 2017, 09:03 avatar
Si rozdvojená osobnosť a to je najhoršie. Nemôžeš byť naraz ovca i vlk.
Súhlasí -era-, Scarlet666, Shagara


19.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 3. 2017, 10:38 avatar
Ježíš Petra nazval skalou, na ktorej postaví svoju cirkev napriek tomu, že vedel, že ho 3x zaprie.


21.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 11:17 avatar
Správne Nadja, som rada, za tvoju odpoveď.
Súhlasí Scarlet666


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 11:22 avatar
Ježiš volá hriešnikov

545 Ježiš pozýva hriešnikov k stolu Kráľovstva:(1443) „Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov“ (Mk 2,17). (588) Vyzýva ich, aby sa obrátili, lebo bez toho nie je možné vojsť do Kráľovstva;(1846) slovom i skutkom im však ukazuje bezhraničné milosrdenstvo svojho Otca voči nim (1439) a nesmiernu radosť v nebi… nad jedným hriešnikom, ktorý robí pokánie“ (Lk 15,7). Vrcholným dôkazom tejto lásky bude obeta jeho vlastného života „na odpustenie hriechov“ (Mt 26,28).

588 Ježiš pohoršoval farizejov, keď jedol s mýtnikmi a hriešnikmi takisto priateľsky ako s nimi. Proti tým spomedzi nich, „čo si namýšľali, že sú spravodliví, a ostatnými pohŕdali“(545) (Lk 18,9), Ježiš povedal: „Neprišiel som volať spravodlivých, ale hriešnikov, aby sa kajali“ (Lk 5,32). Ba išiel ešte ďalej a pred farizejmi vyhlásil, že hriech je univerzálny, a preto tí, čo tvrdia, že nepotrebujú spásu, zaslepujú seba samých.

PS: Nech sa nedá nikto oklamať a odradiť svojím pádmi, hriechmi a zlom a nech nikto neuverí, že mu niet pomoci. Nech by bol človek akýkoľvek hriešnik, zlý človek,zlodej, klamár aj hoci aj vrah, ak oľutuje a poprosí hlasne či šeptom Pána Ježiša o milosť ten odpustí. Jeho odpustenie je väčšie než akýkoľvek hriech. Pán miluje hriešnika a chce odpustiť, ale treba poprosiť Pána Ježiš o milosť, o odpustenie o záchranu. Kto verí, že je taký zlý, lebo urobil veľký hriech a že ho Boh nenávidí, to je najväčšie víťazstvo a lož Satana.


27.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 11:47 avatar
Ježiš povedal svätej Faustíne: „Nech sa žiaden hriešnik nebojí priblížiť sa ku mne.“ V denníku sestry Faustíny nás Ježiš pozýva čerpať z jeho nekonečného milosrdenstva a dôverovať jeho súcitu a odpusteniu. Sľubuje veľkú milosť tým, ktorí budú ohlasovať jeho veľké milosrdenstvo.

„Ja sám ich budem v hodinu smrti chrániť ako svoju chválu. Aj keby hriechy duše boli čierne ako noc, ak sa hriešnik obráti k môjmu milosrdenstvu, vzdáva mi najväčšiu slávu a je cťou môjho umučenia. Keď duša oslavuje moju dobrotu, satan sa pred ňou trasie a uteká na samé dno pekla“ (Denníček, 378). Kristus neprestajne klope na dvere nášho srdca, aby nám pripomenul, že ak sa budeme utiekať k jeho Božiemu milosrdenstvu, oslobodí našu dušu od zlého, obnoví našu lásku a očistí naše úmysly. Hriech je náš najväčší priestupok, lebo nás vedie k strašnému koncu a k večnému zatrateniu. Dôverovať Ježišovi, modliť sa k nemu a spoliehať sa naňho – to je cesta k našej spáse. Ježiš nás uisťuje, že jeho prebodnuté srdce nás v hodine smrti neopustí. Nikdy nie je neskoro zrieknuť sa zla a vykročiť na cestu spásy.íček, 1567)


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 11:47 avatar
Kristus si vybral Faustínu, jednoduchú, nevzdelanú mníšku, ktorá mu úplne dôverovala, a poveril ju veľmi dôležitou úlohou: hlásať svetu jeho milosrdnú lásku. „Dnes posielam teba k celému ľudstvu s mojím milosrdenstvom. Nechcem trestať ubolené ľudstvo, ale túžim ho uzdraviť a privinúť k svojmu milosrdnému srdcu“ (Denníček, 1588). Si tajomníčkou môjho milosrdenstva. Vybral som si ťa do tohto úradu v tomto i budúcom živote (Denníček, 1605) ...aby si dávala dušiam poznať moje veľké milosrdenstvo, ktoré mám pre ne, a povzbudzovala ich k dôvere v priepasť môjho milosrdenstva.

www.milujtesa.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 3. 2017, 11:51 avatar


23.
označiť príspevok

-era- muž
   19. 3. 2017, 11:26 avatar
A ešte je napísané:
"Ani ja ťa neodsudzujem. Choď a už nehreš."

Obe vety sú veľmi dôležité.
Súhlasí RealitaABC


26.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 11:40 avatar
""Pane, koľko ráz mám odpustiť svojmu bratovi, keď sa proti mne prehreší? Azda sedem ráz?" Ježiš mu odpovedal: "Hovorím ti: Nie sedem ráz, ale sedemdesiatsedem ráz."
 


30.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 11:55 avatar
To znamená že môže hrešiť?

Ježiš ju neodsúdil ani netoleroval hriech, no povedal niečo veľmi dôležité a to: „11 ...iď a nehreš viacej.“ Nepovedal teda len choď a rob si ďalej čo chceš, ale choď a nehreš viacej.

Mnohí tie posledné slová čo sa toho týka nejako nechcú vidieť


32.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 12:17 avatar
RealitaABC, 26. príspevok som mal začať ako -era-: "A ešte je napísané" nebolo by došlo k nedorozumeniu... moja chyba...
Vôbec som uvedenými veršami nemal na mysli, aby sme tolerovali hriech, zlo... človek je hriešna nádobe a nie vždy má silu odolať pokušeniam.... mal by si však svoju slabosť uvedomovať, zvážiť čo koná, nájsť v sebe tú silu a k tomu mu treba podať pomocnú ruku; väčší efekt má, keď je pomoc odpúšťajúca, akoby bola trestajúcou rukou...


24.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 11:27 avatar
Nadja napísala: Ježíš Petra nazval skalou, na ktorej postaví svoju cirkev napriek tomu, že vedel, že ho 3x zaprie.
----------------------------------------------
Mnohí majú na očiach zásteru KC a tak nerozumia, čo hovorí Ježiš.
Meno je jedná vec a význam mena - pojmu je vec iná. No a Ježiš použil pojem skala, jeho význam a to čo sa stalo v jeho srdci, aby zdôraznil na čom zbuduje svoju cirkev. To sa netýka jeho osoby na ktorej vraj zbuduje cirkev, ale týka sa toho, čo sa stalo v Petrovom srdci zjavením od Otca v nebesiach. Peter bol predsa smrteľný. Teda Ježiš sa stal v Petrovom srdci zjavením od Otca skalou spasenia – presvedčením že kto je to Ježiš. No a z toho vyplýva, ako Ježiš buduje svoju cirkev. Teda na každom, komu Otec na nebesiach zjaví v srdci Ježiša ako Krista - Syna živého Boha, oni ho aj vyznávajú v pravde a svojím novým životom oslavujú Boha.

Židia na rozdiel od katolíkov vedia veľmi dobre čo sa myslí pod pojmom skala a v akej súvislosti sa hovorí. Spája sa Bohom, teda s presvedčením, kto je pre nich Boh. Peter bol Žid a tiež tomu rozumel. Takto Ježiš buduje svoju cirkev, teda na každom, ktorému Otec na nebesiach zjaví v srdci Ježiša ako Krista Syna živého Boha a oni ho aj vyznávajú – teda Otec ich pritiahne ho ku Kristu, lebo sú jeho ovce – jeho stádo, jeho cirkev.
Súhlasí veriaci-4, milky945


33.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 12:33 avatar
RealitaABC, máš svoju zásteru na očiach (tak ako ju máme všetci... jeden menej, iný viac...) a preto nevidíš pokračovanie
"A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu":

"Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi."

Petrovi a nikomu inému. Teda na ňom buduje svoju cirkev... i keď na slabom, omylnom... človeku a predsa ju pekelné brány nepremôžu...
Súhlasí kntsz


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 13:30 avatar
Nie Tull, nevidiš to spravne.....najprv musíš vidieť, čo bolo tesne pred tým, a čo sa Petra Ježiš pytal.....odpoved vieš....
Šimon Peter odpovedal a riekol: Ty si Kristus, Syn živého Boha!

Ježiš mu povedal vlastne to......
Peter, ty si skala ( a na takých ľudoch ako ty, čo dostali to iste zjavenie, postavim svoju cirkev.....)
Ciže kto chce byt v tej cirkvi ,musi mať to zjavenie priamo od Otca, že Ježiš je mesiaš syn živeho Boha......
Petrovi povedal preto ty si skala......pretože uz v jeho mene Peter , ked to preloziš tak je mala skalka..... Peter sa nevolal Peter a..... a premenoval ho ježiš na Petra, ......Ježiš chce ,aby sme vsetci boli takými Petrami.....
Skalou cirkvi je Ježiš nie Peter.....to by to dopadlo, keby skalou bol Peter.....(teraz myslim tou velkou skalou, ktorou je Kristus....
ciže.....skalou cirkvi je Ježiš
clenovia tej pravej cirkvi Kristovej su tí Petrovia( male kamene v božom tele)


39.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 14:21 avatar
veriaci-4, verš mal znieť takto:
"A ja ti hovorím: Ty si Peter a na sebe (nie na tejto skale, respektíve na skale, ktorou som sám) postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu"
Cirkev "je" budovaná tak na človeku, na jeho viere, ako na Kristovi "Lebo kde sú dvaja alebo traja shromaždení v Jeho mene, tam je i On v ich strede"
Nezastávam sa RKC, ktorá sa môže odvolávať skôr na tradíciu, než verše Písma, pretože nie sú jednoznačné (rovnako dobre môžu byť i ostatné spoločenstvá cirkvami)... podobne ako je to aj s trojicou, či krstom...


41.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 14:28 avatar
Tull, tu ide o to kto je ta cirkev, ktorú mysli Ježiš..........Tragickým omylom RKC je prave to, že si myslia že RKC je prava kristova cirkev......


43.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 3. 2017, 14:59 avatar
veriaci
Dokážeš sa nad týmto zamyslieť?

Poznám tvoju úvahu o Cirkvi (o továrňach, ktoré "vyrábajú" znovuzrodených), že v každej denominácie sa môžu "zrodiť" títo kresťania, ktorí potom patria do "duchovnej" cirkvi Krista.

No do Kristovej Cirkvi môže patriť iba ten, ktorí vyznáva jednu spoločnú a pravdivú vieru. "Je len jedna viera a jeden Krst".
Ale ak títo "znovuzrodení" kresťania v rôznych denomináciach patria do Kristovej Cirkvi, potom musia aj vyznávať "jednu a skutočne pravdivú vieru". No ak by to tak bolo, potom by už neboli členmi rôznych denominácii, pretože by ich museli opustiť, práve kvôli "jednej viere", ktorú prijali. Potom by už neboli katolíkmi, evanjelikmi, babtistami, pravoslávnymi veriacimi, pretože by sa sami "exkomunikovali" od spoločenstva veriacich, ktorí vyznávajú v danej denominácii svoju "pravú vieru. "

Potom by už nebolo evanjelikov, katolíkov, pravoslávnych, adventistov, jehovistov, pretože všetci títo "znovuzrodení" by sa odčlenili od spoločenstva, v ktorom prebývali.

Lenže prax nás učí o opaku, že aj tí, ktorí o sebe hovoria, že sami študujú Písmo a nie sú ovplyvňovaní žiadnymi "dogmami" vyznávajú nie spoločnú vieru. Pretože ich "dogmou" je schopnosť ich rozumu preniknúť to zjavenej pravdy. Preto sa medzi sebou odlišujú vierou, ktorú vyznávajú. V takomto "duchovnom" spoločenstve cirkvi by nemohla byť pravda.
Ale Cirkev je uchovávateľkou pravdy "Cirkev je stĺp a opora pravdy".

Ak by tvoj názor bol správny, ako by potom mohlo platiť? "Ak ich neposlúchne, povedz to cirkvi; ak neposlúchne ani cirkev, nech ti je ako pohan a mýtnik". Povedz mi, kto by bol viditeľná autorita v "duchovnej" a "neviditeľnej" cirkvi?
A ako by potom mohlo platiť "Boh ustanovil niektorých za učiteľov, iných za apoštolov, potom tých, ktorí vedú"
Ako možno viesť a vyučovať cirkev, ktorá nie je vymedzeným spoločenstvom a ako by potom mohlo toto spoločenstvo vyznávať "jednu vieru"?


47.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 15:21 avatar
astax myslim že som ti uz dopredu odpovedal v 45....


44.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 15:00 avatar
veriaci-4, tragické je, že si kresťania všeobecne, myslia, že práve ich cirkev, spoločenstvo, denominácia... je tou pravou Kristovou cirkvou a čo je ešte horšie, o tých ostatných tvrdia, že sú v spároch satana...


46.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 15:18 avatar
nie nie Tull, práveže ziadny krestansky zbor, si nemysli že my sme ta prava cirkev. To si mylia katolíci a jehovisti.....


51.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 18:36 avatar
veriaci-4, potom ale, ktorý kresťanský zbor, je pravou Kristovou cirkvou? ...alebo takého niet? ...


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:40 avatar
46,...to si myslíš aj ty Veriaci,len sa hráte na slepú babu,...takáto hra je veľmi pokrytecká!
To čo tu viacerí tvrdia,je potom asi taká rétorika,že vlastne ani nesprávna cirkev neexistuje,.......len si žiadna cirkev nesmie nárokovať na pravdu! Nesmie si ju privlastňovať: A to je cesta do toho vášho ,vymysleného pekla.......


83.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:46 avatar
aku slepu babu?......ved len tatar si moze mysliet ze my sme tí pravi a jediní....Azda si to nemyslite vy jehovisti?......ci si to nemyslia aj RKC?.......či uz aj v tom cúvaš a prekrucaš?.......


54.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 21:02 avatar
Vymenuj, ktoré z reformovaných si myslia, že to ich, je to JEDINÉ PRAVÉ? Aby sme sa rozumeli, tak ja tu nehovorím o tom, že ktoré si myslí, že je pravé, lebo to si myslia všetci, ale hovorím o tom, ktoré si myslí, že je JEDINÉ PRAVÉ. A to je rozdiel, že.

No a KC si myslí, že je jediná pravá
SJ si myslia, že to ich spoločenstvo je jediné pravé

Myslím si, že som dosť obšírne napísal, čo je to cirkev Kristova a kto ju tvorí. To, že je množstvo názvov zborov a cirkví nič na tom nemení. Boh vie, ktorí stoja v Pravde, lebo prebýva v ich srdciach svojím Duchom - Slovom. Kto spochybní túto Božiu schopnosť?
Súhlasí veriaci-4


79.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:36 avatar
54,....."Je Kristus rozdelený"?....iba nerozumný človek si to môže myslieť!
Pravda je len jedna,a aj jedno pravé náboženstvo. Ak by tomu nebolo,...tak výstrahy o falošných náboženstvách/burine/,...falošných apoštoloch,...o tých čo majú len zdanie nábožnosti,...o slepých pastieroch potom nedávajú zmysel!
Tvoje predstava cirkvy je len ľudská a nebiblická predstava! To som ti už dokázal Písmom!


60.
označiť príspevok

kntsz muž
   19. 3. 2017, 21:49 avatar
44-
Tull - po čítaní tvojich príspevkov vyššie už sa mi chce napísať: Vitaj medzi nami veriacimi!
Teraz si to však trochu pohnojil. Kde Katolícka cirkev tvrdí o inej uznanej cirkvi, že je v spároch satana. Áno, mohol by som menovať tunajších prispievateľov, ktorí si nenechajú uniknúť možnosť kopnúť si do katolíkov s poznámkami typu, že sú v spároch satana. Opačne to však neplatí.


120.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 3. 2017, 10:08 avatar
kntsz, ospravedlňujem sa ... nemyslel som to na každého jedného... Katolícka cirkev, väčšina jej oficiálnych predstaviteľov (či všetci to neviem... ) to netvrdí, práve naopak. Ona je iniciátorkou ekumeny, otvoreného dialógu medzi veriacimi a to nielen kresťanmi... ale ak si prečítaš aj tu na df. vyjadrenia niektorých katolíkov, zistíš, že majú spomínaný pomýlený názor...
Súhlasí kntsz


52.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 20:48 avatar
Ale ale Tull

Mal by znieť nemal by znieť. Kristus je v mojom srdci skalou spasenia . Prečo? Neprišiel so na to sám od seba, ale Otec na nebesiach mi zjavil túto pravdu a preto som aj presvedčený, že je to pravda. No a na takom presvedčení mnohých, teda, že Ježiš je Kristus je Syn živého Boha Ježiš buduje svoju cirkev. Jednoduché a jasné.

Náboženstvo si vytvorí zástupcu Boha na Zemi a následne musí upraviť výklad verša Mat16:18 v KKC. To, že na zemi je prítomná osoba Boha - Duch Svätý, čo samozrejme vylučuje každý iný výklad, ktorý by legitimizoval úrad pápeža, ako zástupcu Boha na Zemi, tak to v podstate odignoruje. Chce zamknúť osobu Ducha Svätého do múrov Vaticanu alebo čo?

Duch Svätý zjavuje Pravdu Kristovu komu chce a kedy chce. Je to predsa Boh!


53.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 3. 2017, 20:53 avatar
Co je to skala spasenia ,,,


61.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 22:04 avatar
Predsa som to napísal, čo je to skala spasenia. Niekto má skalu spasenia pápeža, KC, Máriu atd. Mojou skalou spasenia sa stal Kristus zjavením od Otca v nebesiach.


152.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 3. 2017, 12:09 avatar
RealitaABC, za vetou (citátom):
"A ja ti hovorím: Ty si Peter a na sebe (nie na tejto skale, respektíve na skale, ktorou som sám) postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu" ?*
mi vypadol otáznik, za čo sa ospravedlňujem... ale hlavne, písal som:
"Nezastávam sa RKC, ktorá sa môže odvolávať skôr na tradíciu, než verše Písma, pretože nie sú jednoznačné (rovnako dobre môžu byť i ostatné spoločenstvá cirkvami)... podobne ako je to aj s trojicou, či krstom..."
Kritizujem "dogmatizmus", uzurpovanie si pravdy všeobecne... Duch Svätý zjavuje Pravdu Kristovu komu chce a kedy chce, tak katolíkom, ako evanjelikom, charizmatikom... Tebe... "každý" si ju však vykladá po svojom, čo ešte nie je chyba. Zlom sa to stáva vtedy, keď vlastný výklad nadraďuje nad všetky ostatné a namiesto vzájomného vyjasňovania, porozumenia... začne odsudzovanie... miesto lásky k blížnemu svojmu až nenávisť... neuvedomuje si, že "osobný zážitok", ktorý ho priviedol k viere, má aj veriaci, ktorý však, napriek tomu, že v sile pocitu môže byť identický, vykladá "neidenticky"...
Súhlasí kntsz


421.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 3. 2017, 20:05 avatar
152-
správne.
Inými slovami:
Vnem máme každý správny.
Rozhodujúci pre pravdu je však úsudok na podklade vnemu a toho by sme si mali byť vedomí.


501.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   24. 3. 2017, 16:30 avatar
Tull

Zbytočne sa okolo toho krútiš. Každý iný výklad, ktorý by popieral Otcom zjaveného Krista v srdci vykúpeného, ako skalu na ktorej Ježiš zbuduje svoju cirkev je účelový a falošný. Dosť lopaticky som to napísal, aby to každý komu je to dané aj pochopil .


38.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 3. 2017, 13:31 avatar
Nie tull,zásteru máš ty a to aj vplyvom katolíckeho učenia skoro všetko vyučuje opačne ako v Písme.
V uvedených veršoch je jasne oddelený Peter-petros a KRISTUS-PETRA.Prvé znamená skalka,kamienok a druhé skala,bralo.Je to v súlade so SZ,kde BOH sám seba vyhlásil za skalu spasenia.
Učenia démonov,kde patrí aj učenie RKC preferuje cirkev,kde je namiesto BOHA v jej strede človek,tak ako ostatne vo všetkých tzv.cirkvách-adventisti,SJ atd.
Súhlasí veriaci-4, toman


40.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 14:23 avatar
stefan 5, mám na očiach svoju "zásteru"... na rozdiel od Teba, si to však uvedomujem...
Súhlasí kntsz


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:32 avatar
38,....takto posudzuješ RKC a predsa si od nich prevzal trojicu,peklo,nesmrteľnú dušu, a to, že ich svätý Augustín zrušil pozemský raj,a všetkých nasmeroval do neba,...a tiež spojil kresťanstvo so svetom,...tak ako je to i u vás!
Katolícke ,nebiblické dogmy ti až tak nevadia?


82.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:43 avatar
to chces azda povedať ,ze všetko je zlé u RKC?.....ZAPAMATAJ SI, KAZDY CLOVEK NA SVETE CO JE ZNOVUZRODENY CHAPE ZE V BOHU SU TRI BOZIE OSOBY!!!......SAmozrejme že boziu trojjedinnost možu chapat aj neznovuzrodení, ale znovuzrodený clovek nNIKDY nebude trepať, že Ježiš je nejaky anjel, ktorý bol stvorený bohom v urcitom case......
ZNOVUZRODENY CLOVEK JE TIEZ SUCASTOU BOHA......a stale je to jeden Boh......


246.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 15:04 avatar
(33) J.Tull - Vysvetlenie tu: www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


247.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 15:05 avatar


424.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 3. 2017, 20:13 avatar
246-
typický konštrukt v zmysle Kristových slov:
"Pekne uvádzate nazmar príkaz Boží, aby ste zachovali podanie svoje. A tak rušíte slovo Božie svojim podaním."


34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 12:54 avatar
Biblia sa vykladá sama v Duchu Svätom. Je jasné, že ak je to spomínané aj v množnom čísle, tak to museli dostať aj ostatní apoštoli. No z nejakého dôvodu a ten dôvod je jasný, tak mnohí vidia len verš v jednotnom čísle, lebo vtedy Ježiš hovorí k Petrovi. No ak to isté Ježiš povedal aj ostatným apoštolom, tak to už je nejako odignorované, lebo sa to už nehodí, lebo by to poprelo jedinečnosť Petra?

Mat 18:18 Ameň vám hovorím: Všetko, čo by ste sviazali na zemi, bude sviazané aj na nebi; a všetko, čo by ste rozviazali na zemi, bude rozviazané aj na nebi. Mat16:18 19a dám ti kľúče nebeského kráľovstva, a čokoľvek by si sviazal na zemi, bude sviazané aj na nebi; a čokoľvek by si rozviazal na zemi, bude rozviazané aj na nebi.
Súhlasí stefan 5, toman


35.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 3. 2017, 13:26 avatar
RealitaABC, lenže tu je kontext iný:
Keby tvoj brat zhrešil proti tebe, choď a pokarhaj ho medzi štyrmi očami. Ak ťa poslúchne, získal si svojho brata; 16 ak ťa neposlúchne, vezmi so sebou ešte jedného alebo dvoch, aby všetko bolo zistené svedectvom dvoch alebo troch svedkov. 17 Ak ich neposlúchne, povedz to cirkevnému zboru; ak neposlúchne ani cirkevný zbor, nech ti je ako pohan a colník. 18 Veru, hovorím vám: Čokoľvek zviažete na zemi, bude zviazané na nebi, a čokoľvek rozviažete na zemi, bude rozviazané na nebi. 19 A zase vám hovorím: Ak sa dvaja z vás dohodnú na niečom na zemi, že budú prosiť o to, dostane sa im toho od môjho Otca, ktorý je v nebesiach. 20 Lebo kde sa dvaja alebo traja zhromaždili v mojom mene, tam som medzi nimi.
Spomína sa tu "cirkevný zbor", v iných prekladoch "cirkev" (iba v tom evanjelickom je "zbor"...


55.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 21:07 avatar
Tull
V čom je iný zmysel toho, čo povedal Petrovi a čo povedal ostatným?


115.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 3. 2017, 09:53 avatar
RealitaABC, tu sa spomína tvoj brat, ktorý zhrešil proti tebe... máš ho pokarhať najprv medzi štyrmi očami, potom za prítomnosti svedkov, keď to nepomôže, povedz to cirkvi a keď ju neposlúchne, až potom sa s ním "rozviaž" a takým bude aj na nebi... nehovorí sa tu o založení cirkvi (tá už je... ), ale o neposlušnosti voči nej...


119.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:03 avatar
Realita, s Tullom sa moc nedavaj do reči, bo on to tak domota, na to je génius......že nebudeš vedieť o čom sa bavite.....bude skakať z problemu do problemu a krutiť a mútiť....
sorry Tull, každy mame niečo ja viem....   


208.
označiť príspevok

kntsz muž
   20. 3. 2017, 13:34 avatar
119-
S Tullom máme témy, kde sa vzďaľujeme.
Napriek tomu to nebudem paušalizovať, lebo jeho diapazón myslenia je s ohľadom na rôznosť informácií, s ktorými disponuje značne veľký a často aj kvôli tomu, je obtiažne dosledovať jeho myslenie a toho následkom asi bude aj pocit, že začal o niečom čo s témou nesúvisí, alebo iba veľmi okrajovo, čo naozaj vyvoláva pocit odklonu od podstaty témy.
Prepáč Tull, ale momentálne sa nemôžem donútiť do termínovanej práce, už ma tá robota nebaví a potom takto unikám a filozofujem..... Ale už musím robiť, už som dopil druhú kávu a tretia by už bolo veľa!!!  
Súhlasí J.Tull


386.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 09:17 avatar
veriaci-4, v pohode .... vytešujem sa, že sa Ti už nerobia vyrážky... možno i spoznáš, že to skákanie, krútenie, mútenie sa Ti len tak javilo vďaka tým vyrážkam... 


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:29 avatar
35,...zbor,cirkev,zhromaždenie,spoločenstvo,atď,....je stále to isté!


42.
označiť príspevok

Astax1 muž
   19. 3. 2017, 14:39 avatar
Realita
Môžeš mi vysvetliť tvoj výrok "Biblia sa vykladá sama"?
Samotné poznávanie závisí na zmyslovom alebo rozumovom poznávaní.
Zmyslové poznanie sa začína senzuálnym vnímaním existujúcich objektov, pokračuje tvorbou ich obrazov a tvorbou predstáv týchto objektov. Vplyvom vnímania vzniká v poznávajúcom subjekte obraz poznávaného objektu.
Lenže Biblia ani pravdy v nej obsiahnuté nie sú objektom zmyslového poznávania.

No pri rozumovom poznaní intelekt nadobúda svoje vlastné rozumové obrazy, ktorými alebo v ktorých poznáva bytia a nadobúda ich z vlastnej produkčnej aktivity. T.j. že tieto rozumové obrazy intelekt ani nedostáva na spôsob vrodených ideí ani ich nevidí vo večných Božích ideách.
Ľudský rozum je vlastný každému človekovi a je ohraničený rôznymi okolnosťami. Ak sa na základe svojho rozumu snažíme o výklad Písma narazíme na ohraničenosť rozumu. Podľa schopnosti viac, či menej poznávať potom normujeme svoj akt viery. No v takomto prípade sa nejedná o skutočné pravdivé poznanie ale len o svoje presvedčenie. Pretože v takomto prípade nie je človekovi zaručená asistencia Ducha Svätého pri jeho výklade.

Ak neexistuje žiadna autorita, ktorá by bola normou pre výklad Písma, tak potom napísané slovo by bolo buď ponechané slobodnému vysvetľovaniu jednotlivca (ako to tvrdia viacerí diskutujúci, že Písmo sa vykladá samé sebou), a tento výklad by sa pri premenách času a chápania, stále menil (pretože poznávanie je na základe rozumu, ktoré ale podlieha viacerým skutočnostiam, ako doba v ktorej človek žije, študovanosti vykladajúceho a pod.)

alebo by sa Boh musel zaručiť, že každý jednotlivý veriaci bude pri rozvíjaní a aktualizovaní obsahov Písma stále chápať správny zmysel Božieho slova, a tak skutočne podľa, neho normovať svoj akt viery. Boh takúto záruku jednotlivcovi nedal.

To máme možnosť si všimnúť aj na tomto fóre, kde mnohí chápu inak správny zmysel Božieho slova, ako ostatní. A potom medzi sebou vedú spory, ohľadom zmyslu zapísaného slova.
Pritom sa zhodne všetci odvolávajú na pomoc Ducha Svätého pri jeho výklade. No nikto z nich nevie poskytnúť žiadnu záruku, že práve on, alebo jeho spoločenstvo je vedené Duchom Svätým pri jeho výklade.

Takúto záruku jednotlivcovi nedáva ani Písmo ale namiesto toho hovorí, že ho možno vykladať aj nesprávne. Človek nie je zárukou pravdy.
Ježiš prisľúbil pomoc Ducha Svätého ale nie každému jednotlivcovi, ktorí číta Písmo, ak by to tak bolo, potom by tieto diskusie boli zbytočné, pretože by sme vyznávali zhodnú vieru.
Keďže Kristus povedal o Duchu Svätom, že "vyučí vás v plnej pravde", potom táto pravda musí byť uchovávaná. No nie je uchovávaná len v napísanom slove, ale hlavne v Cirkvi.
Pretože len o Cirkvi sa píše "(Cirkev) je stĺp a opora pravdy".


45.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 3. 2017, 15:16 avatar
astax, Duch Sväty skutocne vie ľudi viesť, bez ducha Svätého sa neda chapať biblia......kazdy može byť vedený, aj doma ked je sam......lenže.....tu ide o to že človek sa musi znovuzrodiť......to sa musí stať......Kto je, tak vie, kto ma to vnutorne svedectvo, a jeho duch svedci ,spolu s duchom božim že je bozie dieťa.....
V biblii mas navod čo mame robiť....(uz som to napísal asi tisíc krat na tomto fore....
uver
daj sa pokrtiť
budes pokrstený....
Ukaz mi tu na fore, kolko ludi to učinilo....(krst dietata nie je biblicky krst)
toto je najlepsi zaklad, ked je clovek pokrstený Duchom Svetým, inač chape pismo......neviem ako to ten Duch robi ale proste inač.....
To ze su rozdiely v chapani pisma znovuzrodených ludi, je normalne, pretože malokto ide podla ducha na 100 percent....
Zaleži to aj od toho ako sa clovek odda boziemu dielu.....Musia tam byt modlitby posty a to je u kazdeho rozdielne.....
niektorí ludia sa postia aj viackrát po 40 dni.....a to uz je rozdiel......
ale je jedna vec, ze znovuzrodeny clovek, ak aj vidi iny nazor, tak ho lahko prijme, pokial je tiež od znovuzrodeného.....a tie rozdiely v chapani pisma uz nie su velké......to uz su take menej podstaatne veci.....
Jedno je ale zarazajuce....ze kazdy znovuzrodený clovek, nema problem s božoiu trojjedinnostou.....
Ked si zoberieš prvých ucennikov.....oni nemali pismo(akurát starý zakon) a co ich viedlo.....Oni chodili s Ježišom, oni to žili´...dnes mame bibliu ale mame aj Ducha Sveteho....(a dokonca je to pre nas lepsie,ako povedal Ježiš....)
Tymto spôsobom, ze Duch Svätý vedie ludi, jednotlivo.....sa nemôze stať to co sa stalo v RKC......jeden clovek totizto zle pochopí D.S. a vezie sa v tom omyle potom milion ludí......
krestanske zbory, takto vedene čoraaz viac a viac poznavaju biblicke pravdy a doslova sa vzdialuju RKC.......Pozri co robi v posledneej dobe RKC.....ved to uz nema pomaly nic spolocne s pismom...


357.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 3. 2017, 18:30 avatar
veriaci
V stručnosti odpoviem aj tebe, nakoľko sa naše diskusie ohľadom tohto názoru opakujú a nechcem sa opakovať.
Píšeš " Duch Sväty skutocne vie ľudi viesť, bez ducha Svätého sa neda chapať biblia" To s tebou súhlasím. Otázkou je ktorých? Ty tvrdíš, že znovuzrodených, ja tvrdím, že apoštolov a ich nástupcov a učiteľov Cirkvi. Lebo tí boli ustanovení, aby vyučovali.

Hovoríš mi tu o znovuzrodených ľuďoch, ktorí rovnako chápu Písmo ako ty, lebo píšeš "toto je najlepsi zaklad, ked je clovek pokrstený Duchom Svetým, inač chape pismo......neviem ako to ten Duch robi ale proste inač." Vieš mi povedať s koľkými "znovuzrodenými" kresťanmi si sa osobne stretol mimo svojho spoločenstva milosť? A vieš mi zaručiť, že ste sa zhodli na každej jednej zjavenej pravde?

Ako je možné, že sami učeníci a prví kresťania sa dostali do sporu a pritom boli vedení Duchom Svätým? Musel zasiahnuť až Peter. Toto isté, ak sa udialo v prvotnej Cirkvi, ktorá bola viditeľne vedená Duchom Svätým (ohnivé jazyky, vkladanie rúk) , tak sa to musí udiať i u "znovuzrodených" s tým rozdielom, že vy nemáte žiadnu autoritu, ktorá by spor ukončila. "Roma locuta, causa finita"

"Tymto spôsobom, ze Duch Svätý vedie ludi, jednotlivo.....sa nemôze stať to co sa stalo v RKC......jeden clovek totizto zle pochopí D.S. a vezie sa v tom omyle potom milion ludí"

Veriaci vidím, že nepoznáš históriu vývoja Katolíckych dogiem. Dogmy sa vždy schvaľovali na konciloch, kde boli prítomní všetci alebo väčšina biskupov.
Už apoštoli na apoštolskom koncilu nakoniec prehlásili zhodné rozhodnutie "Vtedy sa apoštoli a starší s celou cirkvou uzniesli". A tak isto to bolo pri konciloch katolíckej Cirkvi. Už pri zavrhnutí arianizmu v koncile v Nicey sa píše "Jednomyseľne sme sa uzniesli, že treba anatematizovať jeho bezbožný názor a výroky aj rúhavé mená, ktoré rúhavo použil o Božom synovi" Teda celý koncil sa jednomyselne uzniesol na tomto koncile boli prítomní všetci biskupi.
Tak isto to prebiehalo pri každom vieroučnom učení katolíckej Cirkvi.


57.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   19. 3. 2017, 21:33 avatar
Astax...Božie Slovo je LOGOS.Je spísané a vysvetľované BOHOM a nie rímskymi čarodejníkmi s pohanskými rybacími hlavavami,ktoré slúžia ako čiapky.
Jn 14,26 .---Ale Tešiteľ, Svätý Duch, ktorého pošle Otec v mojom mene, ten VÁS NAUČÍ všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal---
Takže ako vidíš,netreba k tomu nijakých vykladačov.
Apropos....ten stlp pravdy má byť RKC aj s homošmi a pedofilmi?To nemyslíš vážne.
Zaujímavé,že RKCmá tú drzosť podsúvať ľudom ich obvyklú mantru o opore a stlpe pravdy a využívať na to zrovna Timotejovi 3.kapitolu,kde sa píše o Božích podmienkach pre biskupov a diakonov.Katolícki "duchovní"totiž nesplňajú asi žiadnu z nich.
....."No nie je uchovávaná len v napísanom slove, ale hlavne v Cirkvi",,,,,Prosím ťa ,na to si ako prišiel?Máte na to nejaké špeciálne zjavenie?Alebo nejaké zvláštne slovo vášho boha,o ktorom bežní smrteľníci nevedia?


272.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 3. 2017, 16:48 avatar
Stefan
Najprv by som ťa chcel poprosiť, aby si prestal používať invektíva.
Tvoja nenávisť voči Katolíckej Cirkvi je očividná a z toho pramení aj tvoja zaujatosť.

No čo je dôležitejšie, úplne si odignoroval moju 42., tak ako Realita.

Sväté Písmo je božie slovo, čo ale nevylučuje pravé ľudské autorstvo. Keďže pisatelia Svätého písma sú praví ľudskí autori, tak pri jeho výklade treba vychádzať z rôznych skutočností. Preto ich zámer, čo chceli vypovedať, treba spracovať s rešpektovaním ich dejinnej situácie, literárneho druhu ich diela a vôbec pomocou uznaných exegetických metód výskumu.

Samotný výklad sa môže realizovať iba na základe rozumového poznávania. No, takýto výklad je často ohraničený schopnosťou a hranicami intelektu vykladajúceho. Vždy je potrebná asistencia Ducha Svätého.
Tak sa to píše aj v Písme " litera zabíja, kým Duch oživuje"

Ak sa Sväté Písmo nevykladá v tom istom Duchu v akom bolo napísané, stáva sa iba mŕtvou literou.
Osobne, tak ako Realita, alebo veriaci nemáš žiadnu záruku, že Sv.Písmo vykladáš v tom Duchu.

Cituješ Jána 14,26. Lenže tieto slová boli adresované apoštolom a nie celému spoločenstvu veriacich.
Tak isto Kristus hovorí iba apoštolom "Kto vás počúva, mňa počúva". Kristus to nehovorí o každom jednotlivcovi, ale iba o tých, ktorých si vybral.

Viera neprichádza skrze napísané slovo, ale skrze hlásané slovo. "Viera je z hlásania", tak sa píše v Písme.
Ak by to tak bolo, že viera je skrze napísané slovo, tak potom každý jednotlivec, ktorý by čítal Sväté Písmo by musel mať záruku jeho správneho výkladu a podľa tohto výkladu by musel normovať svoj akt viery.

No ja ti hovorím, že Boh takúto záruku jednotlivcovi nedal! Preto máme možno vidieť mnoho interpretácii, ktoré sa odlišujú medzi sebou.

A samé Sväté Písmo nám hovorí, že Boh ustanovil "učiteľov". Je snáď každý sebe učiteľom? Lenže Jakub nám hovorí, že učiteľov nemá byť mnoho. Iba tí, ktorí boli ustanovení. "V antiochijskej cirkvi boli prorokmi a učiteľmi Barnabáš, Simeon, ktorého volali Niger, Lucius z Cyrény, Manaen, ktorý bol vychovaný s tetrarchom Herodesom, a Šavol."

Ak si namýšľaš, že ty sám si správne vyložíš Písmo, pretože si myslíš, že máš zaručenú asistenciu Ducha Svätého pri jeho výklade, tak sa mýliš.
Nevieš mi poskytnúť žiadnu záruku, že práve tvoj výklad je správny. Povedz mi, prečo by som mal veriť tebe a nie napríklad Ludwigovi?

",Prosím ťa ,na to si ako prišiel?"
Píše sa "Duch Svätý vás uvedie do plnej pravdy" a Sv.Pavol hovorí, že táto "plná pravda" je v Cirkvi.
"Cirkev je stĺp a opora pravdy". Keďže Cirkev je stĺpom a oporou pravdy, potom táto pravda musí byť vyučovaná a uchovávaná jedine jednou Cirkvou!


59.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 3. 2017, 21:45 avatar
Biblia sa vykladá sama v Duchu Svätom. Ako sa to dá spochybniť?

KC nalieha, že súkromný výklad sa nepripúšťa. Tak sa pýtam, výklad v Duchu Svätom sa pripúšťa? Je to vôbec súkromný výklad, ak pravdivý zmysel Božích slov zjavuje osoba Boha - Svätý Duch? Je predsa autorom Písma Svätého. Ak povieme, že aj taký výklad sa nepripúšťa, tak popierame moc Svätého Ducha!

Aký je teda výklad KC? Súkromný, alebo aký, ak nepočíta s prítomnou osobou Boha na Zemi - Duchom Svätým? Ak by s ním počítala, tak by nevytvorila úrad pápeža, ktorý má zastupovať osobu Boha na Zemi, že.

Ako som už písal: cit Predsa život vykúpeného v Kristu – to čo hovorí a činí v Duchu Svätom nie je externá záležitosť, ako keby Boh bol len ten, čo stojí vedľa a pomáha mu, ale je to Boh, ktorý prebýva v jeho srdci vo forme Ducha – Slova, ktorý to činí.

Ide predsa o jadro evanjelia Ježiša Krista. Preto sa vylučuje každý iný výklad Písma, ktorý by protirečil jadru evanjelia Ježiša Krista a teda, ktorý by nejakým spôsobom odoberal slávu a zásluhu Boha na našom spasení.

Pravé evanjelium od nepravého sa dá rozoznať podľa toho, komu sa dáva všetka sláva a zásluha na našom spasení. Evanjelium, ktoré vyvyšuje človeka, jeho záslužné skutky a jeho vôľu ako rozhodujúci faktor pre účinnosť spásy, tak toto evanjelium je evanjelium podľa človeka. Chvála za našu spásu sa odoberá Bohu a pridáva človeku, čo u pravého evanjelia je nemysliteľné.

Evanjelium ktoré všetky zásluhy na našej spáse dáva jedine zvrchovanému Bohu a teda vidí ich v dokonalom diele milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a teda bez našich skutkov a nášho pričinenia, tak také evanjelium nie je podľa človeka, ale je to evanjeliu Ježiša Krista, ktorý povedal – dokonané je! Všetka chvála sa dáva zvrchovanému Bohu a nič sa neuberá.

Každý iný výklad Písma, ktorý by to priamym, alebo nepriamym spôsobom popieral je falošný.


72.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   20. 3. 2017, 08:26 avatar
Biblia je kniha plna bludov


148.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 11:39 avatar
Drístaš.


283.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 3. 2017, 17:04 avatar
Realita.
Neviem, či máš nejaké znalosti z filozofie, ale nemožno povedať, že "Biblia sa vykladá" sama.
Poznávať môžeš iba na základe zmyslového alebo rozumového poznávania. No ako som napísal, Biblia nie je objektom zmyslového poznávania, preto pravdy v nej môžeme poznávať iba na základe rozumového poznávania, veď tým sa odlišujeme od zvierať, že máme rozumovú a nie zmyslovú dušu.
Boh spolupracuje s rozumom človeka.

Ak by sa Biblia vykladala doslova sama a pri jej výklade pri nebol potrebný ľudský faktor, potom by každý mal zaručenú pomoc Ducha Svätého pri jeho výklade, čo by vylučovalo akýkoľvek iný výklad. Lenže takáto záruku jednotlivcovi nie je daná.
Preto sa nepripúšťa súkromný výklad, pretože jednotlivec nemá zaručenú pomoc Ducha Svätého pri výklade Písma.

"Tak sa pýtam, výklad v Duchu Svätom sa pripúšťa?" Ako som napísal v 42. preukáž, že tvoj výklad je správny a je to výklad v Duchu Svätom?
Akú mi dáš záruku?
Povedz mi, prečo by som mal veriť práve tebe, a nie napríklad Shagarovi alebo Ludwigovi? V čom spočíta tvoja istota?
Keď je napísane " Niektoré miesta v nich sú ťažko zrozumiteľné a neučení a neutvrdení ľudia ich prekrúcajú, ako aj ostatné Písma, na svoju vlastnú záhubu." Prečo by som mal veriť, že práve ty nie si ten, "neučený" a že neprekrúcaš Písma?

A znova opakujem Ak neexistuje žiadna autorita, ktorá by bola normou pre výklad Písma, tak potom napísané slovo by bolo buď ponechané slobodnému vysvetľovaniu jednotlivca (ako to tvrdia viacerí diskutujúci, že Písmo sa vykladá samé sebou), a tento výklad by sa pri premenách času a chápania, stále menil (pretože poznávanie je na základe rozumu, ktoré ale podlieha viacerým skutočnostiam, ako doba v ktorej človek žije, študovanosti vykladajúceho a pod.)

alebo by sa Boh musel zaručiť, že každý jednotlivý veriaci bude pri rozvíjaní a aktualizovaní obsahov Písma stále chápať správny zmysel Božieho slova, a tak skutočne podľa, neho normovať svoj akt viery. Boh takúto záruku jednotlivcovi nedal.

"Ak by s ním počítala, tak by nevytvorila úrad pápeža, ktorý má zastupovať osobu Boha na Zemi, že." Na tento tvoj komentár som ti odpovedal v predchádzajúcej téme. Nebudem to znovu rozoberať, pretože Duch Svätý spolupracujem s človekom. "Duch Svätý a my sme usúdili"


344.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 18:14 avatar
Astax1

Pravdivosť je vo vyzdvihovaní Božej zvrchovanosti vo všetkom. To zjavuje Svätý Duch a aby oslávil Otca vo všetkom. Každé učenie, ktoré aj v tom najmenšom odoberá z absolútnej zvrchovanosti Božej a teda uberá z jeho milosti z jeho slávy a pridáva ju človeku je znamením falošnosti. Tam je ukrytý kompas, ktorý ukazuje na správny sever.

čo povedal Ježiš o sebazaprení vieš. Tak teda, som ničím, aby bol zvrchovaný Boh pre mňa všetkým. Týmto uznám zvrchovanosť a milosť Božiu ,ako rozhodujúci faktor pre účinnosť spásy. Takto zapriem seba a postavím sa pred Boha s prázdnymi rukami, aby všetky zásluhy na mojom spasení boli Božie a nie z nás. Každé aj to najmenšie pridanie zásluh na našom spasení zo strany človeka je popretím absolútne všetkých zásluh z strany zvrchovaného Boha.

Toto vylučuje akúkoľvek možnosť prispenia zo strany človeka, ktoré by bolo vždy poznačené nedokonalosťou. Čo sa týka napr. KC tvrdiť, že „stav je nutný, aby sa konečne mohlo uskutočniť aj postavenie, znamená trvať na prispievaní ľudských zásluh Božiemu dokonalému dielu a poprieť absolútnu dokonalosť tohto diela.

Ten správny meter je tá zvrchovanosť Božia vo všetkom.Tento meter si zober do ruky a zmeraj učenie KC. No a odrazu uvidíš, že to nejako nesedí. Jedno je nejaké väčšie a zase druhé menšie a iné zase nakrivo. Ak si meral len metrom KC, tak ti to sedelo. No skús merať pravým metrom a uvidíš.

Prečo sa niekto tvári, keď niečo dostal, ako keby to nebol dostal? No a čo máme, čo by sme nedostali od Boha?


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:27 avatar
42,.....Biblia sa naozaj vykladá sama! Ale iba v pravom náboženstve,...ktoré má ten "kľúč" na odomknutie pravdy Božieho slova. A to za pôsobenia ducha svätého, ktorý je len v jednom náboženstve!
Biblia spomína výraz: "vzali ste kľúč poznania"! Teda,ak sa židia odklonili od pravdy,Písiem ,tak stratili daný "kľúč" a prestali rozumieť Božiemu slovu. Už aj preto,že "vyučovali ľudské náuky a nebiblické tradície". Mat.15:3-9!
Daný "kľúč" slúži na to,aby daný študent Písma vedel "odomknúť" isté pravdy,informácie Božieho slova, ako priraďovať jednotlivé texty,správy ,predobrazy a aby chápal význam istých proroctiev v danom čase!
Úsilie a ľudský rozum tu tiež musí asistovať, ale priorita je -pravá cirkev/náboženstvo/ a potom už spomínaný duch svätý!


502.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   24. 3. 2017, 16:58 avatar
Shagara

Pravá cirkev nie je náboženstvo. To by si už mal vedieť. Tak to zopakujem

Náboženstvo sa tvári, že vie ako človeka priviesť k Bohu plnením vlastných nariadení, ktorým podmieňuje spásu. Väčšinou sú za tým mocenské a zištné ciele. Všetky náboženstva sú tým živené - hriechmi ľudí.

Naopak, Slovo Božie učí, ako Boh zišiel k nám, aby spasil to, čo bolo zahynulo a to skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista, bez zásluh a zdarma. Spasenie je teda darom od Boha. Všetci vykúpení v Kristu tvoria cirkev a je živená Slovom Božím v Duchu Svätom, ktorý to všetko zjednocuje na slávu Boha.

No a ktoré je to jediné pravé náboženstvo? Žiadne. Ak si myslíš to jediné pravé je spoločenstvo SJ, tak to je tragédia. Náboženstva sú z dielne Satana. Ježiš nezaložil žiadne náboženstvo. To by som o tom vedel z Biblie.

No a tie priority máš zle nastavené! Ak nemáš pojivo, tak nevytvoríš beton. No a tým pojivom je práve Svätý Duch, ktorého si odsunul na posledné miesto.


64.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 02:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Shagara muž
   20. 3. 2017, 08:04 avatar
64,....ale nerozlišuješ medzi falošnými náboženstvami a pravým náboženstvom!
A "zákon lásky",......nenahradíš ničím iným, ani "Hubbardovími novými ideami"!
Problém je len ten,....že mnohé náboženstvá sú formálne,pokrytecké a držia sa naozaj zastaralých.,strnulých dogiem!


66.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 08:10 avatar
A na základe čoho má ateista rozlišovať medzi pravým a falošným náboženstvom? Pre ateistu je každé náboženstvo falošné...
Súhlasí Shagara


97.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 09:25 avatar
Pre mňa sú náboženstva tiež falošné a nie som ateista


98.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:27 avatar
Lebo dávaš slovu náboženstvo iný význam, ale pre väčšinu ľudí je náboženstvo proste vierovyznanie, viera.


466.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 23:21 avatar
97,...ale to tvoje "obyvačkové"/súkromné-na spôsob švédskeho stolu/ je správne? Že mám pravdu?


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:12 avatar
ty už toho narozlišuješ ty tatarenko....   .....


68.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 08:15 avatar
Ozvala sa chodiaca reklama na pravé kresťanstvo...Napadlo ťa niekedy veriaci že podobným správaním odrádzaš ľudí od viery? Ja byť ateista a čítať pravideľne tvoje príspevky, tak pojmem k viere už vyslovenú averziu...


70.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:23 avatar
netrep ludiku...... a čo mu mam vešať medove motúze popod nos....Ved ten apač uplne prekruca krestanstvo, a ked ty to nevidiš ,tak ja za to nemožem....Skusam to s nim vselijak, trepe, ako keby doma bol pod papučou.....a tu sa chudak vytrepe.....ved nerozpovavate skoro nič.....len ucenie lasky sa vam vrylo medzi usi......krestanstvo nie je ucenie len o laske ale o sile a moci ducha......a toto vy ignorujete......Jedine co viete je moralizovať......proste farizeji, co sa sprtaju v pisme a život v tom nevidia.......
Ludiku v tom poznani ako si ides do zatratenia.....a ci mas averziu ku mne alebo nemas je uplne jedno......


71.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 08:24 avatar
Vidím že si nepochopil o čom som písal. Nevadí, upozonil som ťa. Za toto sa jedného dňa budeš zodpovedať.


73.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:27 avatar
o co ste dalej v poznani od Tulla?....ved si odpovedz....Jemu sa paci Jezisove spravanie, ale nevidi v jeho uceni Boziu moc....vy tiež nie....len trepete piate cez deviate....pre vas je krestanstvo lem hnitie na zadku za pocitačom.....a hranie sa so slovickami....


75.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 08:29 avatar
Ako myslíš...


77.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 08:31 avatar
ja to vidim Ludiku.....
co mysliš moze mať večny zivot, ktorý bol u Boha a ktory sa nam zjavil, pociatok?......Odpovedz farizej.....


80.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 08:36 avatar
Ešte koľkokrát sa mieniš vracať k tejto téme? Ty si mi tiež neodpovedal ako môže byť večné a bez počiatku to čo je splodené/zrodené a prvorodené zo stvorenia...Tak prečo vyžaduješ odpoveď odo mňa? Navyše ty si budeš rozprávať stále svoje, bez ohladu na to čo ti odpoviem. To je predsa jasné a ja by som bol teda hlupák keby som s tebou púšťal do rozhovoru na túto tému.


89.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:07 avatar
odopved je ze to Slovo bolo u Boha a to Slovo bol Boh.....Samozrejme ty ako pokrytec sa hrajes ze sa nebudes bavit na tuto temu.....ale pri prvej prilezitosti skociš do takej temy....
Pozri si na temu co som dal Slovo života Bozi Syn......skocil si ako pes na udené....Mne to samozrejme nevadi, ale preco furt takto krutiš a mútiš....,a hras sa na niečo co nie si.....proste si farizej......hadaš sa ale akože sa nehadaš.....ty si len taký muzikant ja nič......


91.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:12 avatar
Pokiaľ trpíš obsesiami a musíš dokolečka opakovať tie isté verše, doporučujem ti zájsť k psychológovi. Možno ti s tým pomôže. Ja sotva...


93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:18 avatar
A zopakujem ti to ešte raz. Čítaj to pozorne. Ty si budeš rozprávať stále svoje, bez ohladu na to čo ti odpoviem. To je predsa jasné a ja by som bol teda hlupák keby som s tebou púšťal do rozhovoru na túto tému.


99.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:28 avatar
samozrejme že budem rozpravat svoje.....ale preco sa furt zapojíš ,ked nechces?......alebo robiš niečo čo nechceš robiť ale nevieš to dodržať?....ludiku ,ludíku....


100.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:29 avatar
Ja som sa tu zapojil do témy o Slove? A kedy prosím ťa? Písal o niečom úplne inom, ty slepec.


102.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:30 avatar
* Písal som o niečom úplne inom, ty slepec.


108.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:37 avatar
tu nejde len o tuto temu, ale celkovo ,ked sa bavime o trojjedinnosti, tak skočíš ako pes po udenom.....Ty si nevidiš ani popred nos.....len furt meleš že to nema vyznam a hojne sa zucastnujes týchto debat.......


110.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:41 avatar
18.3 založil Shagara poslednú tému o vašej trojici(bohov) s názvom "Výroky o trojici". Dal mu súhlas ale inak som sa do tej témy nezapojil. Napríklad...


112.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:47 avatar
Včera si ma ťahal do tejto témy, dnes tiež. Stále ju načínaš ako blázon a mňa obviňuješ že sa zapájam... 
Ako vidíš, nemám zájem sa zapojiť. Tak prečo mi s tým nedáš pokoj?


116.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:57 avatar
nikde ta netaham......nejaku chvilu si tu nebol, potom si prisiel a trochu si sa kontroloval.....dnes si do mna zaryl ,len preto že tatarovi Shagarovi pisem otvorene....v 67 so mu napisal ty sa toho narozlišuječ ty tatarenko........a co sa ti na tom nepaci ty farizej a moralizator?......ved mu ani nenadavam, len sa mu smejem rovno do oci, tak isto ako on nam..........tak co sa do toho pletieš ?......
ty si kludne nadavaj aj do blaznov ak sa ti ulaví......a v teme o trojjedinnosti sa nemusiš zapajať, ked dam.....stači ked to budeš citať....ale ani to nemusiš, len si pri tom nerozrzni jazyk.......


117.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:00 avatar
Neryl som do teba, len so vyjadril svoj názor. Pýtal som sa ťa či si uvedomuješ že svojím správaním môžeš ľudí akurát znechutiť od viery. Zjavne si nepochopil o čom hovorím, tak som to ukončil. Ty i hneď prešiel na to či je Slovo večné...Čo bol veľmi logický prechod... 


118.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:03 avatar
A na tom trvám, že akurát znechucuješ ľuďom vieru. Stačí keby si nejaký ateista, ale nakonený k tomu že Boh môže existovať, prečítal túto našu dnešnú debatu, tak by som sa mu nedivil keby bol otrávený a znechutený a nechcel by sa už o tieto veci zaujímať.


121.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:08 avatar
mna tvoje mudrujuce reci nezaujimaju.....nemyslim že by som sa v tejto teme nejak hrubo vyjadroval......posmievam sa to ano....a ty sa do toho nepleť......ja sa bavim so Shagarom a nie s tebou.....tak ako ma svoju istotu, tak ja mam svoju.....
ak to aj niekto cita, tak si moze vybrat nazor.....tot nie je katolicke forum, kde by ta vykopli.....tu si mozes napisat co chceš,,.....a ked sa ti nepaci niekedy aj tvdsia konfrontacia, tak nefnuč a id na ine forum......


122.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:14 avatar
Ja fňučím? A kde? Keď si ty môžeš písať čo chceš, môžem aj ja. A to som aj urobil, tak čo mi to vyčítaš?


123.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:21 avatar
ja viem rad vyrývaš ,a ako správny pokrytec sa to snažiš našiť na druhých...........a hraš sa na neviniatko, čo sa nerado hada....


124.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:24 avatar
Hádať sa nechcem. Ale vidím že ti nemôžem ani napísať žiadnu pripomienku. Si zrejme na seba citlivý anesmie sa ti nič vytknúť. Hlavne ty vytýkaš kdkomu kdečo...Tomu sa hovorí pokrytectvo, však?


125.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:26 avatar
A nemal by si si už konečne odsadnúť od počítača, keď tak u druhých strašne nenávidíš že za ním hnijú a stále im to pripomínaš?


127.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:34 avatar
dnes mam hodne casu .......a stiham popri tom byť aj v praci........


129.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:38 avatar
To už si napísal veľakrát. Inými slovami hniješ za počítačom, ale druhým to pravideľne vyčítaš. to je predsa čisté pokrytectvo, ktoré tak STRAŠNE nenávidíš. To by si mal začať nenávidieť aj seba...


131.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:43 avatar
ja stiham robiť aj vela iných veci, čo sa týka krestanstva......Moje vycitky ,ze hnijete na zadkoch sa tykaju krestanstva, nicoho iného......


133.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:46 avatar
No to stíhaš, to uznávam. Znechucovať ľuďom kresťanstvo na všetky svetové strany, to ti veru ide...


137.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:54 avatar
takym farizejom ako ty urcite.......Pri jezišovi sa hned ukazalo, kto je farizej.......


126.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:32 avatar
keby si sa nechcel hadať, tak v tejto teme nezaryjes do mna.....ty to velmi rad robiš, aked ti to clovek vrati, potom je z toho taka debata.....
shaarovi som nepovedal nič take, alle tebe to samozrejme nedalo.....velmi rad moralizuješ....a pri tom som v poslednej dobe popri tebe svetec.....ked si pomyslim ako vedome nadavaš ludom do blaznov.......
Ludiku to uz ked tak moralizuješ, tak aspon bud prikladom.....
Mne absolutne nevadi, ked mi niekto nadava, a je tu takých dosť, alebo sa nejak posmieva.......ale tebe to nedovolim, pretože ty si pokrytec.....Vodu kazeš a víno piješ......


128.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:37 avatar
To nebolo zarytie, ale vyjadrenie názoru. Nebuď na seba tak háklivý. Nevedel som že si taký ufňukanec...A keď ma obviníš že sa zapájam do témy do ktorej sa nezapájam, a naopak si to ty kto ma do nej ťahá, tak vtedy sa naozaj chováš ako blázon. Ako inak ťa mám v take chvíli otitulovať? Poraď mi nejaké miernejšie slovo, ako nazvať človeka čo tára úplné nezmysly? Rád si nechám poradiť.


130.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:40 avatar
poradim ti ludiku......nemiesaj sa druhýkrát a urobiš lepsie.....Ak sa budes takto zarývat do mna, vzdy to vyzerieš aj s urokami....Dovod som ti napisal.....Na pokrytcov som haklivý ,to maš pravdu.....


132.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:45 avatar
Aj s úrokami? A nepovedal tvoj boh že máš nadstaviť druhú tvár tomu kto ťa udrie po líci? Prečo podla toho nekonáš? Predsa vykrikuješ že si veľký kresťan...


134.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:47 avatar
nastaviť druhu tvar neznamena, že ti dovolilm aby si si zaryval este viac.....


135.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:49 avatar
Ty si ale napísal že mi to odplatíš aj s úrokmi...To si zabudol? Veď si to písal pred chvíľou...Teda odplácaš sa s úrokmi keď ťa niekto udrie po tvár, to si sám povedal. A že ja som pokrytec...


136.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:53 avatar
Tak aký si to kresťan keď neposlúchaš svojho boha a otvorene tu vyznávaš že vraciaš úderi aj s úrokmi? Hm?


138.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 10:56 avatar
chces vyhrat tento hlupy virtualny konflik a robiš zo seba šaša......krestan nie je fackovaci panak......


139.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 10:59 avatar
Napísal si že vraciaš rany aj s úrokmi? Napísal. Tak čo tu riešiš a odvádzaš pozornosť...Si pokrytec čo vodu káže a víno pije.


140.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 11:02 avatar
ano aj s urokmi, na farizejov to platí.........


143.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 11:04 avatar
Ježiš udelil nejakú vyýnimku? A kde? To je typické pre farizejov, že robili výnimky v Božom zákone a bolo im to aj vyčítané. Ani to nevieš, Veľký Kresťan?


141.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 11:03 avatar
Ale hrajkaj sa tu ďalej na pravého kresťana. Veď sa ti to všetko zráta a budeš skladať účty...


142.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 11:04 avatar
no ked to prinieslo nejaky uzitok a uvedomil si si že si farizej, tak som urobil dobru vec......


144.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 11:06 avatar
Chabučká obhajoba veriaci. Úplne úbohučká. Čakal som že sa zmôžeš na viac a budeš sa krútiť ako vretenica...


146.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 11:10 avatar
velmi dobra Ludiku ,ale ty sa chceš hadať.....ja sa nekrutim, dostal si svoje, bo sa miesaš tam ,kde sa miesať nemaš.....Som rad ,že si si uvedomil že si farizej......a pokrytec......


94.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:21 avatar
Ja navyše nemám čo riešiť v tejto otázke. Nechápem prečo sa ňou mám teda stále zaoberať? Pre tvoje neovládateľné nutkanie stále o tom hovoriť? Ja nie som tvoj terapeut, to si láskavo uvedom...


104.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:31 avatar
nemaš čo riešiť a stale sa zapajaš.....zaujimavé.....
Ja budem o tom hovoriť furt, to si píš......a ty sa nemusiš zapojiť ty terapeut....   


106.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:34 avatar
Veriaci si blázon? O čom to píšeš? Ja hovorím že nemám prečo riešiť tému o údajnej večnosti Slova. A to ani neriešim, písal som o niečom úplne inom. Ty si začal s tou témou. Vyslovene mi ju nanucuješ. Ani to nevieš? Tak sa daj vyšetriť, lebo máš zjavne narušený kontakt s realitou.


111.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 09:42 avatar
to suvisi s trojjedinnostou a ty to vieš.......Inač mne to nevadí, ale preco furt mudruješ ze to nema vyznam....ty si vytvaras svoje pravidla.......skociš si do temy kedy sa ti zachce a vjednej chvili povieš......daj mi s tym pokoj ja uz nechcem o tom hovoriť....
O nejaku chvilu ja dam temu a ty sa znova zapojíš zo svojim názorom, a po urcitej chvili povieš.....daj mi pokoj ja uz sa nechcem o tom baviť.....a dookola....   ......potrebuješ po riti ludiku a s lopatou   


113.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:50 avatar
Ale ja som s tým teraz nezačal, ale ty. A včera si tiež začal ty. A to robíš každú chvíľu, stále chceš aby sme sa bavili o trojjedinosti.


114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:50 avatar
Zrejme potrebuješ po zadku...


107.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 09:36 avatar
Tak ešte raz a naposledy. Vôbec som sa nezapojil do témy o Slove. Začal si ju ty. A láskavo ma s ňou neotravuj!


248.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 15:09 avatar
Všetko je večné, len zmenilo svoju formu.


370.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 21:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 08:56 avatar
scarlet666

Ako iste vieš, tak Ježiš Kristus nezaložil žiadne náboženstvo

No ak hovoríš o náboženstvách, tak by si mala povedať aj o tom najmodernejšom, ako napr. s názvom - samo sa to urobilo, samo sa to stalo.

Pre toto veľmi moderné náboženstvo je otcom nič, ktoré si vybuchlo, synom je samoorganizujúca hmota a duchom náhoda. Náboženské miestnosti sú plné kňazov a uctievačov nového, ale veľmi moderného náboženstva, plného špičkových kňazov - vedcov, ktorí majú svoje presvedčenie založené na viere v samovoľný vznik života z neživej hmoty. Že niet dôkazov o samovoľnom vzniku života z neživej hmoty? To nič, ale možno budú a tak ostáva len viera v otca, ktorý ma meno - nič. Že veda stojí na dôkazoch. Ale, ale, nemusíte zase veriť všetkému. Majú predsa teórie a hypotézy, ktoré sa síce stále menia, no aj tak im veria. Pri hlásaní nového náboženstva používajú veľmi odborné výrazy, lebo len oni môžu pravdivo vykladať ich písmo, aby to bolo v jednom duchu , ktorý ma meno - náhoda.
Predsa len musia mať nejakú viditeľnú hlavu, no a tak si určili Dárwina. Samozrejme že toto náboženstvo sa rozvíja a vzniká napr. naodarwinizmis a rozné iné sekty.

Financie nie sú až taký problém. Majú dosť prívržencov, ktorí financujú miliardy na kozmické a iné projekty, aby živiť nádej, že predsa len niekde ten samovoľný vznik života na nejakej planéte exituje. Majú nádej že raz vyhlásia – aha vidíte, aj tam je život aj tam a teda vzniká samovoľne, bez Boha, len na to sú potrebné podmienky a čas. No nie a nie nájsť samovoľný vznik života a tak zo zveseným nosom im ostáva len živiť nádej a veriť v blud a šíriť blud, aký na Zemi ešte nebol, aby mohli žiť životom bez zodpovednosti pred Bohom.


147.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 3. 2017, 11:27 avatar
(87.) Riadne davas tomu slamenemu panakovi zabrat, noze si este trosku viac udri. :D (Hlavne ked prave tvoj boh stvoril vsetko z nicoho.)

Tak ako zapadli prachom dejin starsie nabozenstva nez je krestanske, tak neskor zapadne aj to tvoje. Kreacionisticke psy zurivo stekaju a vedecka karavana ide za zvuku smiechu dalej.


149.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 11:45 avatar
Ty už radšej nič nepíš, lebo každým príspevkom sa ešte viac zhovaďuješ. Nebolo to z ničoho - ty slamený panák: www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Predovšedkým ateizmus - nahovadskejšie vysvetlenie vzniku sveta všetkých čia Samom a Satom zapadne konečne časom do hnoja dejín.
Ty o kreacionizme vieš hovno. Len si čosi čítal - a mylne v tej dopletenej hlávke prekonvertoval na samý nekonzistentný sajrajt, ktorý tu už 2 roky predvádzaš. Ničomu sa nerozumieš, len tu táraš laické nezmysly - a vždy zo všetkého vyjdeš ako nevedomý.


151.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:06 avatar
Veriaci, podla teba najlepší vykladač Písma na tomto fóre napísal krásny príspevok ( stačí si všimnúť výrazy ako najhovadskejšie, hovno a sajrajt v pár vetách...) a ty mu ani nedáš súhlas?


153.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:16 avatar
To ani nepodporíš svojho brata v pravej viere v jeho ušľachtilom boji?


154.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:21 avatar
ludiku, foton savyjadruje jasne, tak aby mu bolo rozumieť........nesprava sa pokrytecky ako ty......čo sa snažiš byť ako oblieleny hrob, a vnutri si uplne iný........
Nikomu nenadava do blbcov ako to robíš ty.......Si neskutocne pokrytecka , farizejska špina......Stači ti take to vyjadrovanie?


155.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:24 avatar
Áno, krásne a jasne sa vyjdruje, to nespochybňujem. Každý hneď vidí s kým má dočinenia. Aj ty si sa prebral a si zase vo svojej koži...


157.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:29 avatar
Ja nevidim v jeho vyjadrovani nič take, co by bolo neslusné.....Ano zacinam vidieť akurát v tebe spinu pokrytecku, co sa hra na svateho.......Takým ja plujem do ocí....... 


159.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:36 avatar
Ja sa nehrám na svätého. Ale vy ste zašpinený neprávosťou a hriechom, ako keď sa prasce poriadne vyváľajú v blate, a popritom sa hráte na svätých a jedine správne veriacich. A to je taká moja zábavka že vás ukazujem v pravom svetle.


161.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:40 avatar
samozrejme že je to tvojou zábavkou......farizeji vzdy pokušali krestanov......na povrchu to boli obielene hroby a vnutri plnýumrlcich kostí......
Súhlasí Fotooon


162.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:41 avatar
Zatiaľ čo vy tie kosti rovno vystavujete na obdiv..


163.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:42 avatar
A kresťania im odpovedali slovami ako špina a podobne? To si kde čítal?


165.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:46 avatar
ano u mna si spina......to presne vystihuje čo si.....chces ludi nasierat.......Ludiku, Ludiku......spamaj sa.....


170.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:52 avatar
Ľudí nie. Len rád vyahujem na svetlo čo je skryté a ty krásne spolupracuješ.


169.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 12:52 avatar
Ten človek by nemal problém spolčiť sa aj s rimanmi proti kresťanom, ktorých hádzali lvom. Tým duplom dnes - stačí aby mal dotyčný oblečenú kravatku a používal vybraný slovník ...Ten človek nemá žiadna rozlíšenie. Holt - nevie rozlíšiť ani pravdu od lži - tým duplom priateľa od nepriateľa Kristovho. Svedkov Jehovových poslal Satan, aby škodili Božiemu dielu šírenia evanjelia na Zemi. Niekto to musí robiť.
Súhlasí veriaci-4


171.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:53 avatar
No práve. Ty si zosobnená ušľachtilosť, vo svojom hlbokom pohŕdaní ľuďmi, a ja ti to takto kazím...


249.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 15:12 avatar
Pohŕdanie si zaslúžia len klamári medzi ktorých patria aj drogoví díleri, antiteisti alebo priekupníci s lživým evanjeliom (ako ty).


160.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:37 avatar
To je smutné že to nevidíš. Zrejme nemáš vo svojom okolí slušných ľudí. Ale tomu sa zase toľko nedivím...


164.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:44 avatar
za to ty mas zrejme velmi slusných......ked nadavaš do blbcov......
Súhlasí Fotooon


156.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:29 avatar
A vieš že poznám aj ateistov čo by sa tak "jasne" nevyjadrovali? A nie preto že sú pokrytci, jednoducho preto že to považujú za neslušné. Tak to mi vysvetli, Veľký Kresťan, ako je možné že ateista dokáže byť slušnejší ako takí pravoverní kresťania akýme ste vy s fotonom?


158.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:32 avatar
uz nevieš ako by si krutil, ty ........vreteničie plemeno......


166.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 12:48 avatar
Ako vidím ešte stále si nedokázal prelúsknuť, že ti boli biblicky spochynené tvoje brooklynské piliere viery.  

Ten pravý ma kritizuje, čo tu nadáva druhým do blbcov. Farizeji existujú dodnes. Akurát sa už nestretávajú v synagógach, ale pod strážnou vežou.    
Súhlasí veriaci-4


167.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:51 avatar
Kedy som použil oslovenie blbec?


173.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:58 avatar
No fotón čakám. Osviež mi moju pamäť.


175.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 12:59 avatar
Ťažko vyliečim tvojho Alzhaimera.  


182.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:10 avatar
Inými slovami, opäť nevieš dokázať čo tvrdíš. Ale zvykám si...


198.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:24 avatar
Odkaz na tvojho blázna stačí.

Ešte mi dlžíš odpoveď na príspevok 73 v téme Prečo katolíci nevedia rozlíšiť dobré od zlého? Potom budem dokazovať ja.  


174.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 12:58 avatar
Stačí, že si ma oslovil bláznom, i keď si nemal na to najmenší dôvod Prečo katolíci nevedia rozlíšiť dobré od zlého? - prísp.113

K hľadaniu výrazu "blbec" ti odpoviem tvojimi tamojšími slovami: "Ani ma nenapadne, venovať čas takému nezmyslu..." (74)  


177.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:01 avatar
Na to si spomínam, ale ja som tam aj uviedol dôvody prečo ťa tak označujem. Tiež som poukázal na to že máš skryté sadistické sklony, na to by si nemal zabudnúť, lebo sa zjavne vytešuješ z toho že ľudia čo nezdielajú tvoju vieru budú po smrti večne mučený.


180.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:06 avatar
Kecáš. Až teraz si si spomenul.

To úplne stačí, aby si miesto napísania príspevku 151 zaliezol radšej do diery a chodil kanálmi. Len človek bez "chrbtovej kosti" je niečoho takého schopný - čím farizeji ako ty bezosporu sú.

Jediný tvoj "dôvod" bol, že moje názory sa nezlučujú s tvojimi klamstvami. A to nie je relevantný dôvod.  


183.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:11 avatar
Mne môžu byť tvoje názory ukradnuté....


199.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:25 avatar
Ale nadávať za ne oponentovi do bláznov nezabudol však?  


201.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:27 avatar
Veď si blázon. Bezdôvodne nadávaš ľuďom kvôli nejakému mixéru...Tak sa chová normálny človek?


211.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:36 avatar
Čo teba do toho?


222.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:07 avatar
Je mi do toho to, že sa tváriš akoby si bol sám Boží syn a správaš sa popritom ako obyčajný primitív. Ale hanobiť a urážať druhých, to ti nevadí...


225.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:11 avatar
V príspevkoch sa nezobrazujú tváre.

Každého oslovujem podľa jeho aktuálneho správania. Naposledy si sa správal pomerne dobre, tak som s tebou jednal slušne. Dokonca som ti odpustil aj toho "blázna" a ďalej som s tebou jednal slušne. Tým, že teraz tu predvádzaš farizea ma chceš vyprovokovať k použitiu trošku ostrejších biblických slov?  


226.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:13 avatar
To je celá sebareflexia na ktorú sa zmôžeš. Ale prosííím, posluž si. Viem že ťa to baví, vzťahovať na mňa "ostrejšie biblické slová". No ja to ustojím. Tak spusti...


229.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:20 avatar
Neber do úst slová, ktorým nerozumieš.   Keby si mu rozumel, dávno by si sa hanbil za to, aký slepý si farizej.  

Neurobím ti tú radosť. Chodíš na fórum len rýpať a provokovať - a potom sa v kúte z toho smeješ ako postihnutý.. Vecnej diskusie nie si schopný, lebo nezvládaš ani základy tradičnej logiky. Lepšie ako s tebou už vyzerá rozhovor s programom Kecal 2.3 www.slunecnice.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


232.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:23 avatar
Ešte horšie je nemať základy slušnosti. Choď teraz obšťastňovať svojou prítomnosťou niekoho iného a nezabudni ho zahrnúť svojim obvyklým pohŕdaním, ako to ty dokážeš...


234.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:27 avatar
Ty môžeš o slušnosti len snívať. Klamať, podvádzať a zámerne prekrúcať je horšia neslušnosť, ako najhorší vulgarista.

Pohŕdam iba klamármi a podvodníkmi (lebo si to zaslúžia). Aj Kristus nimi pohŕdal. Idem tým v jeho stopách ako aj Pavol obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


235.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:30 avatar
"Pohŕdam iba klamármi a podvodníkmi (lebo si to zaslúžia)."

Ja tiež. Preto si dávam tú námahu a vypisujem ti...


236.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:31 avatar
Potom sa teda nediv, keď ti niekto nadáva.  


237.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:31 avatar
Ani ty...


238.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:32 avatar
Ty si asmodei?


239.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:33 avatar
Nie, ja som Ludwig.


240.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:34 avatar
Prečo sa potom do toho montuješ?


241.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:35 avatar
Už som ti to vysvetlil v 222. Ale zopakujem ti to.

Je mi do toho to, že sa tváriš akoby si bol sám Boží syn a správaš sa popritom ako obyčajný primitív. Ale hanobiť a urážať druhých, to ti nevadí...


242.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:40 avatar
Kde sa tvárim ako Boží syn? (cituj)

V 235 si napísal, že aj ty pohŕdaš klamármi a podvodníkmi, preto mi vypisuješ. Povedz mi teda kde je klam a podvod v príspevku 149, na ktorý si reagoval. (Áno, viem, že ty si schopný v priebehu pár minú napísať viacero protirečiacich si výrokov - aktuálne teda reagujem na ten tvoj posledný shit v 149)


243.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:41 avatar
oprava:
- aktuálne teda reagujem na ten tvoj posledný shit v 235


244.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:45 avatar
"Kde sa tvárim ako Boží syn?"

Keď sa vydávaš za spravodlivého človeka čo sa vo všetkom drží Biblie, všetko si neomylne vykladá a má zvrchované právo označovať čo je v Písme podobenstvo a čo nie je, čo je metafora a čo nie, a tých čo mu odporujú označovať za satanových synov...Stačí ti taká odpoveď? A tá 149 svojím obsahom dokazuje že nie si vôbec spravodlivý, ani nežiješ podla Biblie, inak by si sa takto nevyjadroval. Nanajvýš v slabosti a rozčúlení, ale to ty popieraš. Ty sa správaš k ľuďom pohŕdlivo, ako k psom, aj keď si zjavne kĺudný...


245.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:57 avatar
Kde sa vydávam za spravodlivého čo sa vo všetkom drží Biblie?
Inými slovami, opäť nevieš dokázať čo tvrdíš. Ale zvykám si... (182)

O tom, čo je v písme podobenstvo a čo doslovné dokážu z kontextu rozhodnúť aj ateisti. Iba tí, ktorí majú záujem krútiť s bibliou, bezdôvodne vyhlasujú za podobenstvá vieroučne nevyhovujúce pasáže. (Pričom ani podobenstvá neobsahujú vieroučné odchýlky)

Vieš vôbec, čo znamená slovo "spravodlivosť" alebo "spravodlívý"? Kde v príspevku 149 konám nespravodlivo? (cituj)

Ty nevieš, ako vyzerá život podľa biblie. Mአo ňom skreslenú predstavu cez humanistické fekálie strážnej veže.


251.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:14 avatar
Skôr by som slepému otvoril oči než v tebe vzbudil rozum...


252.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:16 avatar
Čo, zas si sem prišiel provokovať? Šiel si sa nadýchať čerstvého vzduchu a hajde pokračovať. Ty už bez toho ani nemôžeš byť.


254.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:19 avatar
To hovorí ten pravý...


255.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:22 avatar
Tváriš akoby si bol sám Boží syn a správaš sa popritom ako obyčajný provokatér. Ale hanobiť a urážať druhých, to ti nevadí...


256.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:24 avatar
Netvárim, ani náhodou. Ja som hriešny a slabý človek a ani si nenárokujem na to že všetko v Písme chápem. Ani zďaleka nie...


258.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:27 avatar
Ale za to máš jasnú predstavu čo je podobenstvo a čo doslovné. -Keby aspoň podobenstvo, veď aj obsah podobenstiev je v zhode so skutočnosťou, ale ty si aj pojem "podobenstvo" predefinoval na "nepravdivý obsah". ...Takže svojim vyjadrením, že "si nenárokujem na to že všetko v Písme chápem", sa podobáš na údajného nefajčiara, so zapálenou cigaretou v ústach. Alebo abstinenta, ktorému namerali v krvi 3 promile.


260.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:30 avatar
Nenárokujem.


262.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:33 avatar
A tvoje príspevky, kde si skalopevne tvrdil, že Lk 16,19nn je podobenstvo, boli čo. To písal Janko Hraško?  


263.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:35 avatar
Nenapísal to janko hraško. Ale nazvať nejaké verše podobenstvom má ďaleko od toho že si nárokujem na to tvrdiť, že rozumiem CELÉMU Písmu. Chápeš ten rozdiel?


265.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:39 avatar
Kde som tvrdil, že rozumiem celému písmu? (Cituj)

Rozhodovať svojvoľne čo je v biblii vymyslené a čo pravda je prejav ješitnej pýchy, ktorú ťa naučila strážna veža. Boh sa pyšným protiví.


267.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:41 avatar
To si pekne napísal, to o tej pýche. Škoda že sa v tom ale nepoznávaš. Pre teba je totiž meradlom správneho výkladu tvoja osôbka. Kto Písmo pochopí inak ako ty, chápe ho zle. A to je veru skutočná pýcha, myslieť si niečo také, že len ty rozumieš správne každému veršu.


274.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:52 avatar
Pre mňa (ako aj pre ostatných normálnych ľudí) je meradlom správneho výkladu textu samotný obsah textu. Netreba ho meniť ani okolo neho nič okecávať. V skratke povedané: zelená farba je zelená, červená farba je červená. Keď text hovorí, že je to podobenstvo, je to podobenstvo. Ale ani obsah podobenstiev nebýva v rozpore so skutočnosťou. To čo robíte vy bludári je, že prehlasujete isté úseky písma účelovo za vymyslené - a svoj počin ospravedlňujete výrazom "podobenstvo". To je horšie, ako vulgárne sa vyjadrovať. Spravodlivejší je buran, čo ti 100x vynadá ale jedná s tebou férovo, než slizký had s kravatkou - podrazák, čo recituje pasáže s etikety.


275.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:55 avatar
Vôbec to nie je také jednoduché ako píšeš. Napríklal hriech je v Písme personifikovaný. Tieto pasáže môže jeden človek pochopiť ako personifikáciu, ale druhý ich môže pochopiť tak že začne hriech chápať ako bytosť. Hovorím teoreticky. Kto z nich je v takom prípade prekrúcač?


296.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:18 avatar
Zas zo seba púšťaš ďalšie premety? Takto vyzerá tvoj "pokorný" prístup k písmu. Jeden trhací kalendár za druhým. Nie všetko, čo považuješ za perzonifikáciu je perzonifikácia. (Ale niečo na prekrúcanie musíŠ používať.)


257.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:26 avatar
Si ty ale ješitný človek...


259.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:29 avatar
Pozor, pozeráš sa do zrkadla (222).
Ďakujem za tvoju sebareflexiu.


261.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:31 avatar
Nepozerám. Ja viem že je to môj príspevok, len mierne upravený. Práve preto som ťa nazval ješitným, lebo zjavne tú 222 nevieš prehltnúť a aplikuješ ju na mňa...


264.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:36 avatar
Áno, zmenil som tam jedno tvoje vulgárne slovo za slušné.  

Aplikujem na teba tvoje slová rovnako, ako ty kritizuješ druhých z toho, čo robíš sám. Je to 1:1. Nemáš mi čo vyčítať.


266.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:39 avatar
Dobre, tak si teda hreš a nadávaj a vydávaj sa pritom za kresťana čo dokonale pozná a vysvetluje Božie slovo a plní Božiu vôlu. Si spokojný?


268.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:42 avatar
Aj veriaceho do toho prirátaj, ste si veľmi podobný...


276.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:55 avatar
Farizeus si zastal a takto sa modlil u seba: Bože, ďakujem ti, že nie som ako ostatní ľudia, dráči, nespravedliví, cudzoložníci alebo aj ako tento publikán. (Sranda... Ty stále opakovane potvrdzuješ, kto si)


278.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:57 avatar
Ty a veriaci by ste ma urazli oveľa viac keby ste ma nazvali kresťanom...Od vás ma ten farizej vôbec neuráža...


280.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.281.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:02 avatar
Jéje, ja som vedel že sa pridáš. Veď ty k nim tiež patríš. Konečne ste deti zase pohromade, Scarlet, Foton aj veriaci... 


285.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.286.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:08 avatar
Čo sa dá so mnou robiť. Dokiaľ neumriem, budete ma musieť zniesť...


288.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.290.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:12 avatar
Keby mi to napísal nejaký slušný človek, tak sa nad sebou možno aj zamyslím. Ale takto...


295.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.299.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:21 avatar
Ale čo komu závidím? Aký to má súvis s tým o čom píšem? Foton nazýva niektorých ľudí čo nemajú jeho vieru satanovými synmi a satanovými poskokmi a ja mu to vyčítam len preto, že mu závidím jeho život? O ktorom navyše ani nič neviem? Veď to nemá logiku čo píšeš. Ale chápem ťa že sa ho musíš za každú cenu zastať a mňa ponížiť ako toho najposlednejšieho človeka. To sa ľuďom hľadajúcim pravdu stávalo často, že boli takto potupený.


287.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:10 avatar
Prípadne napíš adminovi nech ma vyhodí. Buď tak dobrá...


292.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.293.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:14 avatar
Ja nezávidím, ale chápem že ma musíš z niečoho takého obviniť...


305.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:31 avatar
Už aj Scarlett?  
Kto ešte? Všetci okrem.... Ludwiga a "brata" Wolfeho.   


314.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 3. 2017, 17:44 avatar
Fotoon ja uz sa do vasich roztriziek vkladat nebudem, ani tieto temy uz natolko nezaujimaju, takze mozes kludne prestat pouzivat moj nick..

Veriaci-4: Ono to ani nie je tak nahoda, ze vidim svoj nick, ked sa prihlasim, ale preto, ze je tak casto spominany


325.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:54 avatar
Tak prečo sa vkladáš? Si schizofrenik? Tvrdíš Á a robíš Bé.  


340.
označiť príspevok

Wolfe muž
   20. 3. 2017, 18:10 avatar
Vkladam sa do diskusie?
Drzim niekomu stranu? Obhajujem niekoho nazory, alebo popieram nazory niekoho ineho? Alebo vyjadrujem na nieco nazor? (vlastne ani neviem o com tu "diskutujete"
Videl som len, ako stale pouziva niekto moj nick, tak som toho dotycneho (teda teba) poziadal, aby moj nick nepouzival.


350.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:21 avatar
Haf, haf...  


298.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:21 avatar
Ty sa urážaš predovšetkým sám, svojim prístupom a reakciami. Len žneš, čo seješ. Keby si takto jednal s bežnými ľuďmi na ulici, mohol by si aj utŕžiť zopár faciek. Ale tam si asi dávaš pozor, lebo o tom dobre vieš. Ty vieš, že sem chodíš iba provokovať. (moslim)


300.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:24 avatar
Budeš reagovať na tú 275 alebo nie? Inak ak by si mal aj pravdu a ja som len odporný provokatér, tak ak by si bol duchovný človek, tak by si sa nadto jednoducho povzniesol, ale nerobil by si tu ten tiáter čo tu predvádzaš. Správaš sa ako strašne ješitný človek.


311.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:39 avatar
275 obsahuje jeden z nástrojov, ktorý používate na prekrúcanie. B biblii je ďaleko menej perzonifikácii, než ich tam strkáte vy - chronickí prekrúcači. Hodne mi pripomínate konšpirátorov. Tí sú tiež schopný vymýšľať alternatívne scénáre. Napr. Hitler nespáchal sebevraždu ale bol to jeho dvojník, pretože Hitler mal dvojníkov; Ľudia nikdy nepristáli na Mesiaci, pretože to bolo vraj v tej dobe technicky nemožné; američania si zbúrali dvojičky sami, aby rozpútali vojnu proti štátom kde sú ropné polia, atď, atď.... Vždy sa dá vymyslieť nejaká somarina. A vy ste ich okolo biblických textov povymýšľali hromady... Nehodiace sa škrtnite. Je to perzonivikácia. Vieš vôbec, čo je to perzonifikácia - a v akom literárnom žánre sa vyskytuje? Nevieš... (A už by si mohol prestať s tými urážkami ty "slušný človek". Viem, že si dostal kladivom po hlave mojimi príspevkami, ale invektívami a urážkami to nezažehlíš.....)


312.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:42 avatar
Neodpovedal si mi na otázku. Ber tu otázku čisto akademicky. Kto z je z oných dvoch ľudí prekrúcač? Ten kto považuje hriech za bytosť, lebo striehne, zvádza, počne ho žiadostivosť, alebo ten kto hriech za bytosť nepovažuje a chápe tie slová len ako personifikáciu niečoho neživého?


322.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:52 avatar
Najprv sem daj citát z biblie, na aký text narážaš. Tvoje výmysly nehodlám rozoberať.

Po druhé: v biblii neexistuje taká perzonifikácia, ktorej obsah vieroučne protirečí posolstvu zvyšku biblie. To, čo vedieš sú len zovšeobecňujúce reči, s cieľom odviezť pozornosť.


329.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:58 avatar
Nechápeš pointu toho čo hovorím, alebo skôr nechceš chápať. Mne ide o to že sú v Písme pasáže ktoré môžu prečítat dvaja ĺudia a každý ju môže pochopiť iným spôsobom. Ako príklad som uviedol personifikáciu hriechu. A pýtam sa kto z tých dvoch ľudí je prekrúcačom. Čo je na tom tak ťažkého na pochopenie, že mi nedokážeš odpovedať?


335.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:04 avatar
Normálny človek chápe text tak, ako je napísaný. Výnimkou sú literárne knihy (ako napr žalmy). V piesňach je používanie perzonifikácii a iných útvarov bežné. Má to tam svoje miesto.


338.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:08 avatar
Dobre, ale napríklad väčšina ľudí, vrátane veriacich, nechápe smrť ako osobu-bytosť, hoci je v Písme na niekoľkých miestach personifikovaná, ale ty ju tak chápeš. Tak kde je problém? Prečo to nedorozumenie?


346.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:16 avatar
Najprv si hovoril o hriechu, teraz už o smrti. Jeden príspevok proetirečí druhému - to býva u náboženských sektároch bežné.
...Áno, smrť je osoba. Veď to hovorí samo písmo - a? To len prekrúcači majú sústavne s niečim problém. Už som ti povedal: pre normálneho človeka je červená farba červená a zelená farba zelená. Ten, komu to z ideových dôvodov nevyhovuje, hľadá spôsob, ako okecať červenú, že je modrá.  


347.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:19 avatar
Na prvý príspevok si mi nebol schopný odpovedať, tak som uviedol druhý príklad. Hovoríš že normálny človek chápe že zelená je zelená, ale skoro nikto nepovažuje smrť za bytosť. A to hovorím o veriacich. Takže všetci títo sú nenormálny?


354.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:26 avatar
V tom prvom príspevku boli len tvoje výmysly. Na tie sa neodpovedá. Výmysly domotaného človeka nikoho totiž nezaujímajú.
...Ty nie si "skoro nikto". Nepovažuj seba a podobných dopletencov a väčšinu. Ale aj keby: hovorí ti niečo argument Ad Populum? sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


359.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:31 avatar
Za prvé to neboli výmysly. Je hriech v Písme personifikovaný? Je. Môže niekto personifikáciu pochopiť aj tak že sa jedná o skutočnú bytosť? Teoreticky môže. Je však zákonite taký človek prekrúcač v tom zmysle žeby Bibliu chcel vedome prekrúcať? To podla mňa zákonité nie je.
A za druhé, ja som sa pýtal ako je to možné že väčšina veriacich nechápe smrť ako bytosť, zatial čo ty áno. Nehovoril som len o "dopletencoch" ako som ja. Ja som nestretol ešte žiadneho človeka čo by považoval smrť za bytosť.


362.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:40 avatar
Veď už netrpezlivo čakám na ten citát. O tvojich špliechancoch nehodlám diskutovať...

Za perzonifikáciu to považuješ len ty. Čo ak archaniel Gabriel ktorý sa zjavil Márii bol tiež iba perzonifikáciou? Alebo ten démon nemého a slepého, ktorého Ježiš uzdravil - to mohla byť kľudne len perzonifikácia nemoty a slepoty - že?   -Vidíš! -Rozhoduješ sa čisto len podľa svojho uváženia, čo ťa práve napadne (a hlavne čo nezapadá do tvojich jehovistických bludov!)

Smrť je bytosť, rovnako ako Satan je bytosť alebo mnoho ďalších nadprirodzených bytostí vystupujúcich v písme, ktoré majú na starosti určité deje alebo oblasti. (Vidno, že slabo poznáš bibliu.)


364.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:44 avatar
Gabriel je archanjel? Odkedy? V Písme je nazvaný anjelom. Slovo archanjel sa spomína iba v súvislosti s Michaelom a Kristom. Teraz by som ti mal, podla tvojho vzoru, zrejme vynadať do prekrúcačov, však...?
Tak sa držme teda len tej smrti. Ja nevidím že smrť je bytosť. Ako chceš svoje tvrdenie dokázať Písmom?
Súhlasí Shagara


365.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:53 avatar
Bol si usvedčený z kecANIA, tak budeš teraz cediť komára. Opravujem teda: anjel (spokojný?)

To čo ty vidíš/nevidíš nikoho nezaujíma. Písmo jasne hovorí, že je to bytosť: 1 Kor 15,26; Zj 6,8;...


366.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:55 avatar
tebe by ten komár bohate stačil k tomu aby si mal urazil. Ale ja nie som taký ako ty...
Je hriech bytosť fotón? Áno alebo nie?


367.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:59 avatar
Nedomýšľaj nezmysly. Keby si o Gabrielovi povedal "archanjel", ani by som to nespomenul. Na komárov si tu odborník ty. Z tebou riešim ďaleko dôležitejšie herézie, ktoré šíriš. A tie majú podstatne väčší význam.  


302.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.303.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:29 avatar
Ake keby to veriaci napísal. VYybudete naozaj súrodenci, v duchovnom zmysle...


306.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.307.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:33 avatar
No dobre, ako myslíš...


309.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.310.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:38 avatar
Vadí, chcel by som byť ako ty. Mať vulgárny slovník a nadávať ľuďom bez najmenšieho dôvodu...Ty ma tak môžeš posudzovať a hovoriť tak o nejakej životnej forme...


313.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.316.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:45 avatar
Áno, nezvládam a vyťahujem staré kraviny. Spokojná? Ešte si trošku zanadávaj, poukáž na moju odpornú nízkosť a môžeš sa ísť venovať niečomu príjemnejšiemu.


323.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 17:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.331.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:01 avatar
Nazdar a nech ti to pomôže.


326.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:55 avatar
Čiže si pravý opak slušného človeka. (Nabudúce teda neklam, lebo si všetko ešte zhoršuješ!)


334.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:02 avatar
Nevieš čo sú to ironické poznámky foton? Nájdi si to prípadne vo wikipédii...


341.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:10 avatar
Keď už nie je kam ujsť, budeme sa vyhovárať na iróniu - však?   Ty si strašne zamotaný človek. Strážna veža ťa tak domotala, že ťa z toho už nikto nevymotá (len Boh, keby si mu to dovolil, ale to by si najprv musel prestať o ňom klamať.)


342.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:12 avatar
Samozrejme že to bola irónia. Ako to že si to nepochopil?


351.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:22 avatar
Jasné, všetko v čom si bol usvedčený, že si kecal bola irónia.   JE to podobné ako s tou perzonifikáciou: nevyhovujúce škrtnite!  


353.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:25 avatar
Myslím že len idiot ( v medicínskom zmysle slova, nemyslené ako vulgarizmus ) postihnutý navyše amokom by napísal niečo také vážne. A nedrobme teraz prosím našu "diskusiu". Chcel som hovoriť hlavne o Písme, o rozdielnych pohladoch. Toto mi nestojí za to aby som tu bol čo len minútu...


358.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:30 avatar
Aha, už svoje urážky snažíš ospravedlňovať medicínou.   Daj ešte čosi, nech sa zasmejem.  

Nič si sem z písma zatiaľ nedal...


360.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:32 avatar
Nič neospravedlňujem. Keby som nteba nazval idiotom, pravdepodobne by som to nemyslel v medicínskom slova zmysle...


363.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:42 avatar
Myslieť si niečo a nenapísať to je horšie, ako myslieť si a napísať. Tým len všetkým ukazuješ, jak ťažký pokrytec z teba je.  


317.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:46 avatar
Sebareflexia = 0


269.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:45 avatar
Hrešil aj Kristus?

Jediný, kto sa tu hrá na to, že biblii dobre rozumie, sú svedkovia strážnej veže, medzi ktorých patríš aj ty (i keď sa s nimi nestretávaš. To je jedno!) A potom ešte nadrzovku tvrdíš, že si nemyslíš, že biblii rozumieš. Takáto schizofrénia býva v náboženských sektách bežná.


270.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:45 avatar
Kristus sa nikdy nesprával ako ožran v krčme. Narozdiel od teba a veriaceho...


277.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 16:56 avatar
No daj citát, kde sa správam ako ožran....


279.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:00 avatar
Si s tým trápny foton. Čítam tvoje príspevky. A aj keď ti taký citát dám, ty ho vyhodnotíš že je v poriadku, lebo máš iné meradlá slušnosti ako ja. Tak ako mnoho ožranov považuje svoje správanie za normálne ale slušný človek sa na to pozerá inak a s odporom. Tak načo mám niečo písať? Ber to len ako prejavenie môjho názoru ktorý sa nedá objektívne dokázať, pretože tvoje hodnotiace kritériá sa výrazne líšia od mojich.


301.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:28 avatar
Nikto ti nekázal zapájať sa do tejto diskusie, ktorá je primárne s asmodeiom. (buranom z krčmy, o akých píšeš) Preto ti môžem písať čo chcem. Nemusíš moje príspevky čítať. Ty to ale potrebuješ, lebo hľadáš, do čoho by si sa mohol znovu zadrapnúť, aby si mohol ďalej provokovať. Tým živíš svoje emócie a bez toho už nemôžeš byť. Je to pre teba droga. V reálnych vzťahoch v živote si zlyhal, preto si zavesený sústavne na fóre. Ty nie si slušný človek. SluŠný človek jedná slušne, ale ty jednአako slizký podrazák a šíriteľ klebiet a narýchlo vymyslených informácii. Rozoberáš tu rôzne osoby a kritizuješ za to, čo sám robíš. SluŠný človek nemusí vždy rozprávať slušne - ale za to JEDNÁ slušne a hlavne férovo. To však nie je tvoj prípad. Mylne sa považuješ za slušného. Si morálne skazený človek. V rúchu baránka si ako hltavý vlk. To si ty. Ludwig.  
Súhlasí Scarlet666


304.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:31 avatar
No dobre, analýzu svojho života som dostal, ale odpovedz mi prosím či budeš reagovať na moju 275. Chcel by som to vedieť, aby som tu zbytočne dlho netvrdol.


308.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:35 avatar
Fotón, možeš mi v tej záplave spravodlivých súdov nad mojou mrzkosťou, nízkosťou a neviem ešte ako sťou odpovedať, či mi napíšeš niečo k tej 275? Mám nejaké povinnosti.


320.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:48 avatar
Viď príspevky 296 a 311. (Načo ti je v rukách počítač, keď ho nevieš používať?)


321.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:51 avatar
Na 311 som už odpísal. Je tu trochu zmätok a ťažšie sa mi orientuje v príspevkoch.


328.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:58 avatar
Prečo neklikáš na číslo vedľa príspevku, aby si ich prechádzal po poradí?


315.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:44 avatar
Ponáhlaš sa niekam? KeĎ máš čas čučať furt na fóre, na odpoveď si toľko počkáš. Nemám toľko času a nič nerobenia ako ty. (Odpovedal som ti na 275 v dvoch príspevkoch - keď si toľko otravoval)  


318.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:46 avatar
Išlo o to či ti skúsim odpovedať hneď alebo to nechám na potom.


327.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:56 avatar
Ty si myslíš, že tu budem s tebou ďalej diskutovať? Veď už si v koncoch.


330.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:00 avatar
Keď to berieš takto arogantne, tak nie ty so mnou, ale ja s tebou nebudem diskutovať. Mám ťa prísť ešte niekedy navštíviť?


337.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:07 avatar
Ty so mnou?       ....Ako sranda to bolo dobré...  
Veď ani do tejto diskusie ťa nikto nevolal a sám si sa sem votrel. Teda ani teraz neprestaneš. (Väčšieho pokrytca som ešte nevidel.)


339.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:09 avatar
Prečo si mi teda v 335 odpovedal, keď so mnou nechceš diskutovať? Nie som zvedavý na tvoju náladovosť. Najprv si ujasni čo chceš, potom mi píš.


348.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:19 avatar
Cituj, kde som napísal, že s tebou nechcem diskutovať. Ty si si musel niečo šlahnúť, keď máš takú náladu...  


349.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:21 avatar
Zase urážaš. Otázka v prísp. 327 vyznieva tak, že nemáš o diskusiu záujem.


356.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:28 avatar
Hovoriť pravdu nie je urážanie.
Po miernom prekrútení to tak vyzneje. Ale koho zaujíma tvoje prekrúcanie?


319.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:47 avatar
Ale keď to považuješ za otravovanie, tak prosím. Beriem, nemusíme sa o tom baviť.


271.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:46 avatar
Takých kresťanov ako ste vy človek nájde skoro v každej zasmradnutej putyke...


282.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:02 avatar
Tam kde došli argumenty zostáva už len lživé špinenie a osočovanie oponentov.... Ja teba za kresťana napríklad nepovažujem. Preto ti ani nevyčítam, že si špatný alebo dobrý kresťan. Jehovisti nie sú kresťania, ale skôr moslimovia. Beriem ťa ako bežného človeka - a ako bežný človek si veľmi morálne skazený, pretože si zákerná podrazák a rozrývač. S veľmi úlisnou povahou. Pred pár rokmi som tu diskutoval aktívne s ruwolfom, ktorý vulgarizmami chŕlil hlava nehlava. Je to pseudoskeptik a epistemologický solipsista, zástanca evolúcie. Považujem ho však za ďaleko férovejšieho človeka než ty, pretože sa snažil pristupovať férovo. Áno... Nadávky sú menšie zlo, ako tvoj prístup a povaha....


284.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:04 avatar
"Ja teba za kresťana napríklad nepovažujem."
To by som si od teba aj vyprosil...Ale skús zareagovať na moju 275. Tam sa snáď dokážeš nadviazať bez takých emócií.


289.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:12 avatar
Jedna z prvých diskusii s ruwolfom: ODPIS BILLA GATESA


291.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:13 avatar
Načo to mám čítať? Ale mohol by si prosím odpovedať na moju 275?


273.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:50 avatar
Opakujem. Povedať o niekoľkých veršoch že ich chápem ako podobenstvo a tvrdiť že rozumiem CELÉMU Písmu, v tom je obrovský rozdiel. Ty ho nevidíš?


294.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 17:15 avatar
To nehovoríš o niekoľkých veršoch, ale o VŠETKÝCH, ktoré sa nezmestia to tvojej ideologickej zbierky brooklynských lží. Zas si zahral len pokrytca, lebo iné nevieš!


297.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 17:18 avatar
To môžem povedať aj ja o tebe. Napríklad ten verš z Kazateľa, o tom že mŕtvi o ničom nevedia. Vôbec tie verše nehovoria že sa to vzťahuje len na dianie pod slnkom, ale ty to tak vidíš. Ak by si musel prispustiť že sa vzťahujú na všetko, potom by si už nemohol veriť v nesmrteľnú dušu.


230.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:21 avatar
No začni Foton. Čo tak "plemeno vreteníc"? To bolo predsa vždy tvoje oblúbené...


233.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:23 avatar
No vidíš. Veď ty sa dokážeš správnymi výrazmi nazvať aj sám. Ani ma nepotrebuješ.  


250.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 15:20 avatar
Ach či si ale hlúpučký... To nebol človek, ale reklamný robot simulujúci diskusiu ktorý prezentuje výrobky v istých obchodoch. Reklama je v pravidlách tohoto fóra (ktoré si nečítal) zakázaná. Čiže to jednanie bolo relevantné.


253.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 16:18 avatar
Dobre, tak nabudúce im poriadne vynadám ako ty. A začnem ateistom písať že sú kreténi a mají IQ húpacieho koňa, aby som náhodou nebol ako nejaký prašivý farizej...


176.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:00 avatar
a chces povedať že nie?......ja to hladať nebudem, ale viem že si o nom poverdal že je blbec....


181.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:09 avatar
Nepamätám si. Ale ktovie, možno áno. To sa ale nediv, keď vy pravoverní, svätí a znovuzrodení kresťania používate vulgarizmy v každom druhom príspevku, že to občas skočí aj na mňa...


184.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:11 avatar
Povedal si to v diskusii so Scarlett asi pred pol rokom. Potom si sa náramne vyhováral, že za to môže toto fórum, ktoré ťa pokazilo. Jooo, z Alzheimerom je ťažký Život!  


185.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:13 avatar
Ešte stále riešime moje slovo blbec spred polroka? A čo tak sa pozrieť na vlastné slová?


187.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:15 avatar
Napríklad v tejto nedávnej téme...

MIXÉR DO DOMACNOSTI


193.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:19 avatar
ved spravne napisal.....vystižne a kratko......Ked si precitas v biblii, že co vadilo farizeom, tak sa tam uvidíš.....
To keby napisal do zadnej casti tela, tak nie je to jedno?..........
Súhlasí Fotooon


196.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:23 avatar
Áno, veľmi správne to napísal tej žene, nech si strčí mixér do zadku. To bolo úplne správne...Myslím to samozrejme ironicky...Ako som už napísal veriaci, vás dvoch veľmi rád občas vytiahnem na svetlo aby ľudia videli čo ste zač. Lebo sa správate ako dvaja ožrani v krčme, to by samo o seba by mi až tak nevadilo, ja takých ĺudí nesúdim, ale vy sa napriek tomu hrajete na pravoverných kresťanov a urážate tu ľudí čo nemajú vašu vieru.


209.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:35 avatar
Ty si ešte stále myslíš, že za príspevkom stála žena. Koľko dní si na svete?


212.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:37 avatar
nie ty sa snažiš poukazovat na nevhodne slova.......
nafukujes veci schvalne, a pri tom si obycajna špina......tebe nejde o nič len aby si tom umele vyvolanom, konflikte vysiel ako vitaz.....
ved uz to co si napisal len poukazuje co si zač......
Farizeji radi poukazovali a ty si cistokrvný farizej.......

Aj ked sa potrhaš ludiku, tak nesahas fotonovi ani po clenky......ty nevieš nič len poukazovat a moralizovať.......urob si poriadok vo vlastnom spravani a potom poukazuj spina farizejska.......vretenicie plemeno.....


216.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:46 avatar
Furt sa kamsi podlizuje. Asi je v živote osamelý a nik sa s ním nechce baviť. Tak vyhľadáva rôzne fóra a podlizuje sa diskutujúcim, aby s ním debatovali. Ale s jeho farizejskou povahou ho každý odstrkuje tak je z toho frustrovaný a uchyľuje sa k nadávkam a vulgarizmom, ktoré vyčíta potom celému fóru.


218.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:50 avatar
no poviem ti dnes je hodne otravný......asi vstaval hore zadnou časťou tela......(hore zadkom radsej nenapíšem)


223.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:07 avatar
On niekedy nebol otravný?  


217.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:48 avatar
Ale som vás vytočil, hihi... 
Aj atesita Tull vás predbieha. Ten sa dokáže ako zrelý muž preniesť cez to že ho niekto nejako otituluje. Ale čo vy dvaja? Človek vám vyčítne pár slovíčok a pozrite sa aké romány ste popísali...Necítite sa trápne? Kde máte nejakú zrelosť dospelých mužov? Správate sa ako malé deti. No ja trochu tiež, keď si z vás takto uťahujem... 


219.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:51 avatar
som rad ze si si uvedomil že si farizej........


220.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:54 avatar
myliš sa, dnes sa ti to nepodarilo.....ma teda urcite nie......ale na farizea dobrý výkon......
Snažiš sa to zahrat akurát do autu......


221.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:06 avatar
Veď to je jediné, o čo ti na fóre ide.  

Kedy sa nad to ako ťa niekto otituluje dokážeš povzniesť ty? Keby sa to ešte týkalo teba - ele psa chytá za uši ten, kto sa mieša do sporu, ktorý sa ho netýka obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


224.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:08 avatar
Ja sa na rozdiel od teba dokážaem zasmiať nad vašimi urážkami..


227.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:16 avatar
Až tak, že potom tu za to nadávaš, rýpeš a nevieš sa od samého smiechu odtrhnúť od podlizovania a od PC.   To môžeš rozprávať takým, čo slamu žerú.  


228.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 14:17 avatar
Nepoznám ľudí čo slamu žerú. To sa stalo iba Nabuchodonozorovi, keď prišiel o rozum a dostal zmýšlanie ako zvieracie.


231.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 14:22 avatar
Nabuchodonozor bol prvý, ty si druhý. On sa z toho aspoň dostal, ale ty nie (zatiaľ).  


203.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:29 avatar
Ty si už dávno pred tým nadával nie spamerom, ale domácim diskutujúcim do blbcov, bláznov a hoviad. PReto zas si iba zahral to, čo ti je vlastné: farizeja.  


190.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:17 avatar
Riešime ho rovnako, ako ty riešiš moju odpoveď asmodeiovi. (Okrem toho ty nie si asmodei, ale len obyčajný vliezavý zákerný a podratácky farizei. Ty môžeš na vieru v Boha zabudnúť. Si obyčajný neveriaci pohan - toť vsio!)    


200.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:27 avatar
Riešime tvoje slová, lebo ty riešiš slová iných. Keby si to nerobil, bol by si toho ušetrený.  


204.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:29 avatar
Je pekné že sa ako duchovne zmýšľajúci človek dokážeš povzniesť nad malichernosti a dokážeš ich riešiť celé hodiny...Myslené zase ironicky. Ja sa len smejem a vy to beriete smrteĺne vážne. To bude tou vašou vzťahovačnosťou. potom ale nebudete príliš skromný...


213.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:38 avatar
Veď ty sa snažíš riešiť z tvojho pohľadu malichernosti. My riešime tvoje farizejstvo. To nie je malichernosť. Určite je pre ľudí v tvojom okolí tvoja povaha farizeja dosť otravná.
Súhlasí veriaci-4


215.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:43 avatar
z toho sa nevykrutiš ludiku......predvadzas presne to ako uvažuju farizeji.......


202.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:27 avatar
tu vôbec nejde o tvoje blbec, ale o tvoje farizejstvo.......

Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože dávate desiatky z máty, z kôpru a kmínu a opustili ste to, čo je ťažšieho v zákone, súd, milosrdenstvo a vernosť; toho bolo treba činiť a tamto neopustiť.
24 Slepí vodcovia, ktorí cedíte komára a veľblúda prehlcujete!
Farizejská čistota. Obielené hroby
25 Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože čistíte vonok pohára a misy, ale zvnútra sú plné lúpeže a nezdržanlivosti!
26 Farizee, slepče, vyčisti najprv vnútro pohára a misy, aby bol čistý aj ich vonok!
27 Beda vám, zákonníci a farizeovia, pokrytci, pretože sa podobáte hrobom, obieleným vápnom, ktoré sa síce zvonku zdajú byť krásnymi, ale vnútri sú plné umrlčích kostí a každej nečistoty.
28 Tak aj vy, zvonku síce zdáte sa ľuďom, že ste spravedliví, ale vnútri ste plní pokrytectva a neprávosti.
Súhlasí Fotooon


206.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:32 avatar
Tu vôbec nejde o slová, ale o vaše farizejstvo. Tvárite sa obaja ako svätí, ako nostelia Božej pravdy, a pozrite sa na seba. Ste len dva vzťahovačný dedulovia čo budú tri hodiny vypisovať o ničom keď sa niekto dotkne ich ega... A ten váš slovník patrí akurát tak do krčmi...


214.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:42 avatar
Máš skreslenú predstavu o tom, kto je svätý. To nie je utiahnutý týpek, čo v kúte sústavne točí s palcami kolovrátok a na krku je obesený za kravatku.   Asi si nečítal bibliu. Len sprostredkovane. Cez strážnu vežu.


186.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:15 avatar
Keď už si sa rozhodol vyjadrovať vulgárne, tak si aspoň odpusti kritiku iných podobných tebe farizejko. Som zvedavý, čo by si odpovedal Kristovi keby si žil medzi svojimi súkmeňovcami v prvom storočí, keby ťa nazval hadom, bláznom a obieleným hrobom.  


189.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:16 avatar
A predsa by ma nikdy nenapadlo človeku, ešte k tomu bez dôvodu, napísať "vyser si oko", ako si to predviedol v tej téme čo som sem dal...


192.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:19 avatar
Ty už radšej nič nedávaj, lebo každým ďalším príspevkom si to len zhoršuješ.  


205.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:31 avatar
Ty si sa len včera narodil na svet? To nebol žiadny človek, ale reklamný robot simulujúci diskusiu - a robiaci reklamu na obchod. Koľko máš vlastne rokov? 3?


188.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:16 avatar
písal si to uplne akoby nič, este som ti odpisal, ze to nem dobre, a pochopil by som to, keby si bol nahnevaný......


191.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:18 avatar
No predviedli ste sa zase v plnej kráse, kresťania. Už vás nechám na chvíľu na pokoji. Dúfam že to poslúži dobrej veci a ľudia sa vám neskočia na vaše žvásty o tom ako ste spravodliví a stojíte v pravde...


195.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:21 avatar
ukazal si pravu farizejsku tvar.......tebe je prednejšia forma ako obsah......mozes pokracovať a stale viac a viac sa uvidiš ako farizej....
Súhlasí Fotooon


207.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:33 avatar
Ty nie si kresťan - tak neviem čo stále riešiš to, čomu nerozumieš.


194.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:21 avatar
A potom ideš čosi rozprávať iným! ...Sa skonsoliduj človeče. Za Život som už stretol kdejakých vtieravých podrazákov, ale nepamätám si, že som niekedy stretol takého ako ty (a to hovorím o neveriacich!)  


197.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 13:24 avatar
Ďakujem za pochvalu.  


210.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 13:35 avatar
Vie, že si sa v tom našiel.  


168.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 12:51 avatar
presne, vypada to že mu boli spochybnene tie brookynske sračky......Kope ako pojašené zviera.....uz od rana vyrýva, a nevie čo so sebou......


172.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 12:56 avatar
Ale, ale veriaci, ďalšia vulgárnosť v tvojich ušľachtilých ústach?


178.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:02 avatar
krmim farizea.......dufam ze sa pri tom neobslintáš.......


179.
označiť príspevok

veriaci-4
   20. 3. 2017, 13:06 avatar
to slovo sračka to krasne vystihuje.....môžeš si pri tom predstavit aj ten smrad......mas to v 3D.....čo skušiš ty uslachtilý ulisny pavúk....   


150.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 11:50 avatar
asmodei

Kristus nezaložil žiadne náboženstvo. Náboženstva zaniknú, no jeho kráľovstvo, ktorého súčasťou je jeho cirkev je večným kráľovstvom.

To tvoje náboženstvo, kde papežom je Darwin, otcom - nicovaté nič, ktoré zase z ničoho nič, vybuchlo. Kde syn je samoorganizujúca hmota a duchom náhoda, tvoria toho tvojho boha, ktorého si uveril a uctievaš ho ako pravého boha..

Ja verím v osobného Boha - Stvoriteľa a všetko živé pochádza zo živého Boha. Takže môj Boh nie je nič. Ty veríš v NIČ a tvoj boh je ešte menej, ako ten slamený panák.


324.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 3. 2017, 17:53 avatar
(150.) Ked tomu veris...

Si blazon na ktorom sa ja smejem ak si myslis, ze dnesni vedci uctivaju akehokolvek vyznamneho vedca minulosti. Ich vonkoncom nezaujima Darwin, dokonca ani jeho odkaz uz velmi nie, pretoze teoria evolucie vychadza na 90% z genetiky a biochemie - disciplin Darwinovi neznamych. Keby si bol aspon trosku informovany vedel by si, ze evolucna teoria neriesi vznik hmoty ani vesmiru, dokonca ani zivota, evolucna teoria riesi iba rozmanitost zivota. Nahodu rovnako vedci pri evolucii nespominaju sposobom aky mas ty zafiksovany v svojej obmedzenej mysli.
Niet alternativky k evolucnej teorii, ked ju predlozis a podlozis faktami a predikciami, budu sa s tebou atebe podobnymi vedci zapodievat. Dovtedy ste ale iba dotierajuci stekajuci psi, ktori si nezasluzia nic ine iba kopanec.

Ver si comu chces; kludne aj v zombika, ktory poslal same seba umriet na Zem a potom sa vyparil niekam hore, ci dole, ci kde sa vlastne to vase nebo nachadza. Len tym neotravuj ludi, ktori o tom nestoja.


332.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:01 avatar
Genetika a biochémia spochybňujú možnosť, aby náhodnými mutáciami a výberom vznikali nové funkčné gény so zásadne odližným usporiadaním AK. (Touto cestou sú možné len drobné modifikácie!) -Kombinatorike sa však nerozumieš, to je stará známa vec.


371.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 21:21 avatar
Nie som až tak neinformovaný, aby som nevedel, že evolucionisti poznajú aj evolúciu hmoty, makro, mikro a kto vie ešte akú.

Ak evolúcia nerieši počiatok vzniku života a nezaujíma ju zmysel života, tak nerieši nič. Nerieši to, lebo to nevie riešiť. Spolieha sa na náhodu a nepočíta s Bohom - Stvoriteľom.

To, že život vzniká vždy zo živého, zatiaľ nikto nespochybni a určite to nespochybníš ani ty ani celá armáda špičkových vedcov. To, že život vznikol náhodou samovoľne z neživej hmoty, nikto nedokázal a nedokáže to ani armáda špičkovej samoorganizovanej hmoty.

Pozri, ako to krásne zneje na adresu takých ako si ty:

Takže ty veríš v nič, z ktorého vyšla samoorganizujúca hmota a spolu s náhodou si vznikol ty, aj tvoj príspevok. Takže podľa teba vznik vesmíru nemá zmysel. Vznikol len tak bez zmyslu. Ináč by si musel pripustiť svojho Stvoriteľa, že. Tak prečo hľadáš zmysel v tom čo si napísal, teda aby si poprel to, čo som napísal ja? Predsa komunikujem s hmotou, ktorá pre svoj vznik a prejav nemá mať zmysel. No čuduj sa svete, tá samoorganizovaná hmota si dala meno asmodei a hľadá na tomto fóre vo svojom vyjadrovaní nejaký zmysel? Predsa týmto popieraš vlastné presvedčenie, že.

Predsa veríš v NIČ, ktoré vybuchlo, že. Veríš v samoorganizovanú hmotu, že. Veríš v náhodu. Týmto svedčíš, že si len hmota. Potom komunikujem len s hmotou? To snáď nie.


372.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 23:20 avatar
Asmodei je zvláštny týpek. Keď prvotne reaguje, najprv strieľa z brucha - a v prípade potreby svoje strely zaobaľuje do vedeckej terminológie, aby to vyzeralo prijateľne. Keď si dáš tú prácu a nájdeš kde urobil vývrtku, potom začne skúmať zdroje, či správne trafil. Obyčajne príde na to, že nie. (Niekedy sa ale trafí. Potom je celý šťastný.) -Kvôli tomu potom jeho ďalšie reakcie trpia nekonzistenciou s predošlými. Keď s ním nestratíš trpezlivosť a poukážeš, že si protirečí, obyčajne to z jeho strany končí vulgárnym osočovaním a stratou celkovej ďalšej kontinuity diskusného vlákna. Potom pokračuje dovolávaním sa autorít príslušných zdrojov, nie či je argument pravda alebo nepravda. Začne ho zaujímať kto to či ono povedal. Nastupuje hmla a skreslené vyhodnocovanie, aká je skutočnosť. Od tohoto bodu mu môžeš hovoriť čo chceš! Zostane zaťatý a ďalšia diskusia s ním nemá zmysel. Ak s ním ešte nebodaj budeš od tohoto bodu pokračovať, začne zámerne prekrúcať tvoje slová a z nich vynášať skreslené závery. Potom sám sebe vyvracať tieto skreslené kvázi-argumenty oponenta. Tieto jeho bloky vyplývajú z jeho zaujatosti a zakomplexovanosti, ktorú vlastní proti kresťanom, ktorí veria biblii.

Túto schému si niekde ulož. Je komické sledovať, ako verne podľa nej jedná.


373.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 23:24 avatar
Aby si mal dôkaz, že som si to nevymyslel len teraz, pozri si túto moju tému s pred mesiaca a pol, kde o tom píšem: Asmodei - 2 násobný majster luhárskeho očierňovania


374.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 06:02 avatar
V tej téme sa mi páči výstižný komentár od doroty.


375.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 06:37 avatar
foton vôbec zakladá zaujímavé témy. Jednu z nich by som dal do pozornosti.
Ďalší primitívček, čo uviazol v žumpe df-ka....


376.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 06:42 avatar
Ja by som tú tému ale premenoval na: Veriaci a Foton - dvaja primitívi v akcii...


403.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:32 avatar
Ty si myslíš, že ma vyprovokuješ k tomu, aby som ti nadával?  


404.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 16:37 avatar
ano snaži sa naš Ludik.......je to hnijuci farizej za obrazovkou a kope ako poranené zviera.......


406.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:51 avatar
Netreba kŕmiť trolla. Keď nebude mať čo jesť, pôjde inde.  


415.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 19:17 avatar
Za to budem len vďačný. Zvlásť veriaci by nemusel okolo mňa stále krúžiť so slovami "musíš sa znovuzrodiť, musíš sa znovuzrodiť, musíš sa znovuzrodiť..." Obscesie nech si lieči na psychiatri a nech ma s nimi neobťažuje...


430.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 21:06 avatar
veru, veru , ludiku......musíš sa znovuzrodiť......musíš sa narodiť z vody a ducha....máš s tým problém?....Ak sa to stane, už nebudeš takymto hnijucim farizeom za obrazovkou, a už nebudeš kopať ako poranené zviera......A prečo ti píšem Ludiku?.....no aby sa to stalo, pretože ti chcem dobre......


431.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:07 avatar
Radšej sa obesím než by som mal byť ako ty. Stačí ti taká odpoveď?


435.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 21:18 avatar
v poslednej dobe sa mi nepaciš. Ludíku, prisiel si po čase na toto forum , dalo sa s tebou debatiť , a teraz len rypeš, kopeš....uleteli ti včely?


432.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:10 avatar
A teraz vážne. Ja nikdy nezapriem Boha Izraela, jednu bytosť, jednu osobu, Boha v ktorého veril Abrahám a proroci. V deň keď ma presvedčíš že Ježiš hlásal Židom iného Boha než v ktorého verili, v ten deň ho vyhlásim za falošného Mesiáša a stanem sa Židom. Ale o tom ma nepresvedčíš, Ježiš z Nazareta je pravý Mesiáš a žiadneho nového Boha Izraelu nepriniesol.


433.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:14 avatar
Ludwig uvažuješ ako farizeji pred 2000 rokmi. Gratulujem.
Súhlasí veriaci-4


434.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:15 avatar
Takže Ježiš podla teba hlásal iného Boha a Izrael po celú dobu veril v Boha nepravého?


436.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:26 avatar
Ježiš hlásal toho pravého Boha, toho istého pravého Boha aký je v starom zákone. Lenže židia v starom zákone ešte nemali také poznanie aké bolo keď prišiel Kristus. Verili v pravého Boha, no Kristus nám viac odkryl aký je Boh. Čo nato farizeji? Chceli ho ukameňovať, lebo nezniesli ani mlieko nie to ešte tuhý pokrm. Stratili sa vo vlastnej pýche a blahobyte. Dokonca aj niektorí farizeji uverili, ale nenasledovali Krista, lebo nechceli prísť o vylahody a postavenie medzi ľuďmi. Všimni si že dokonca aj apoštoly mali stále pochybnosti a nechápali. Až keď Kristus na nich dýchol a dal im DS tak už zniesli tuhý pokrm. Židia verili v pravého Boha, no príchodom Ježiša a odhalením pravdy nezniesli tú pravdu.


437.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:34 avatar
Bezduché parafrázy. Zákon a proroci vždy viedli Boží ľud k viere v jednoosobného Boha, vieru v jednu Nyjvyššiu bytosť. Tvrdiť že Bohom je viac bytostí musel na základe Zákona každý Žid považovať za útok proti prvému prikázaniu zo Zákona, že Jahve je jediný Boh. Ak by Ježiš toto prišiel zrušiť, Židia ho boli podla Zákona, Božieho zákona, nie ľudského, povinný ukameňovať. Mesiáš nebol v starozákonných proroctvách nikdy stotožnený s Bohom Izraela. Bol nazvaný prorokom ktorého Izraelu vzbudí Boh, Božím služobníkom ktorého Boh utvoril a ustanovil izraelu za kráľa. To všetko ste vy zrušili.


439.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:37 avatar
V jednoosobného Boha??? kde? V jediného Boha áno, ale nie jednoosobného.


441.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:43 avatar
Keď nevieš ani to že Židia verili v Boha ako v jednu bytosť, tak sa radšej nemiešaj do týchto vecí...
Súhlasí Shagara


444.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:51 avatar
Prepáč nevedel som že si niečo ako novodobý Mojžíš. Ty neže nechápeš Krista a jeho učenie, ty nechápeš ani starý zákon.
Nájdi mi nejaký verš v starom zákone, kde sa píše že Boh je jedna osoba.
Súhlasí Fotooon


445.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:53 avatar
si farizej ako vyšitý. Keby si žil pred 2000 rokmi, už už by si vyťahoval na Krista kameň.
Súhlasí veriaci-4, Fotooon


446.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 22:06 avatar
vela krat som si hovoril, že pre koho je ťažšie rozpoznať , kto to bol......či nam, vdaka Jeho Duchu, ktorého nam zoslal, alebo im, ked chodil okolo nich ako človek.....


447.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 22:11 avatar
Na toho vašeho rozhodne. V toho z evanjelií ale verím.


460.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:48 avatar
Moslim...


461.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:49 avatar
malo byť správne: "...ale NEverím".


448.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 22:15 avatar
a preto potrebuješ Ludiku, pokrstenie D.S. aby si to pochopil......Toto je dokonale bozie dielo....Ježiš mal zomrieť a zabiť ho mal naš hriech....a to sa aj stalo......
Dokonalosť bozieho diekla je v tom, že aj ked to citaš....vieš presne o co ide, ale nemaš to pokstenie D.S. ,tak nechapes trojjedinnosť Jedneho Boha......Boha v Otcovi, Boha V Synový, a Boha v Duchu Svatom.....
Tieto tri osoby musia byť v jednote v harmonii........
Boh sa v starom zakone takto nezjavil, toto zjavenie nastalo až v novom zakone.....kde Ježiš postavil nový chram......


459.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 22:46 avatar
Moju definitívnu odpoveď máš v 432. Vnucuješ mi iného Boha než v ktorého verili Izraeliti, než ktorému sa klaňal Kristus. A s falošným prorokom sa nemám vybavovať.


462.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:50 avatar
Neveriaci potrebuje najprv uveriť v Boha.
Súhlasí veriaci-4


438.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:35 avatar
V podstate odmietli Boha tým, že odmietli "Božie odhalenie".


440.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 21:42 avatar
Rovno môžete hodiť Zákon a prorokov do ohňa. Vieru Božieho ľudu v jednu bytosť, v jedného Boha, označujete za rúhanie. Pritom v toho Boha veril Mojžiš, Eliáš, Daniel, Jeremiáš, Dávid, všetci nábožný muži o ktorých sa môžete dočítať v Biblii. Pohania sa hrajú na Izrael a idú si zavádzať do Svätého Písma mnohobožstvo a ešte to majú drzosť vydávať za poznanie...


443.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 21:47 avatar
Iz 52,10 Pán si obnažil sväté rameno pred očami všetkých národov a všetky končiny zeme uvidia spásu nášho Boha.

Iz 53,1 Kto by uveril, čo sme počuli, a komu sa zjavilo Pánovo rameno?

Zach 12,10 Na Dávidov dom však a na obyvateľov Jeruzalema vylejem ducha milosrdenstva a pokorných prosieb; potom budú hľadieť na mňa, ktorého prebodli, a budú nad ním nariekať, ako sa narieka nad jedináčikom, a horekovať, ako sa horekuje nad prvorodeným.


442.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 21:44 avatar
oni si ho predstavovali ináč, niekoho ako David, vedeli že pride, ale on neprisiel ako kraľ na nejakom kočiari, on prišiel na osliku......On syn tesara len naznačoval že je Boh, a to nemohli zniesť.....
Súhlasí Luther


458.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:45 avatar
Je to márne mu tieto veci vysvetľovať. Väčší význam má hádzanie hrachu o stenu. Aspoň zmäkne a bude dobrý do polievky. Zbytočná strata času diskusiou s ním...
Súhlasí veriaci-4


456.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:41 avatar
Kašli už naňho. On potrebuje rýpaním vyprovokovať oponenta k nadávaniu mu, aby ho mohol potom kázniť a mentorovať. Tým živí svoje prepadnuté emócie. Je veľmi pravdepodobné, že Ludwig je paralélny nick s nejakým tunajším antiteistom (možno je to kesha). Proste len hrá divadlo.


457.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 22:44 avatar
Nehrám divadlo. Takže si obyčajný klamár.


464.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 23:12 avatar
no divadlo si myslim že nehrá......ale maš pravdu, nemá význam sa nim zaoberať.....zaujimave je ale jeho myslenie, to nevieš či je to žid, ci je to moslim, či aka odroda veriaceho.......ja som sa s takym este nestretol.


468.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 3. 2017, 03:13 avatar
Bývalý odpadnutý jehovista je schopný všetkého. Aj vraždy!


469.
označiť príspevok

Ludwig muž
   22. 3. 2017, 05:57 avatar
Odkedy som si prečítal Bibliu, mám len jednu vieru a od tej som nikdy neodpadol. K tomu odpadnutiu ma nútite vy, keď žiadate aby som klaňal inému Bohu než v ktorého som uveril. A nikdy som nebol SJ. Takže si klamár foton. A neprojektuj na mňa svoje násilné chúťky.


499.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 3. 2017, 20:36 avatar
Kludne ma môžeš považovať za žida veriaci. Vždy som veril, po prečítaní evanjelia, že Ježiš z Nazaretu je prislúbeným Mesiášom, tým prorokom ktorého nám vzbudí Boh, ako povedal Mojžiš, tým vznešeným Božím služobníkom z Izaiáša, ktorý vykúpi Boží ľud svojou vlastnou krvou a bude prebodnutý pre naše neprávosti, aby nás svojou spravodlivosťou ospravedlnil pred Bohom. Ale keď vidím čomu veríte vy a čo ste spravili z Písma, tak vidím že to vaše kresťanstvo mi je na míle vzdialené...A to nemáš ako zmeniť.


377.
označiť príspevok

asmodei muž
   21. 3. 2017, 07:22 avatar
(371.) Ale ano, si kompletne neinformovany. O ziadnej evolucii hmoty som este od vedcov nepocul. Evolvovat mozu totiz iba zive bytosti (alebo kvazi-zive) a hmota nie je ani ziva ani neziva, hmote proste nemozes napasovat taku vlastnost.

Evolucia proste vznik zivota neriesi, proste to akceptuj a zmier sa s tym. Evolucia sa na nahodu nespolieha, lebo ziaden evolucny mechanizmus nie je nahodny, prave naopak, je prisne nenahodny.

Teoria abiogenezy hovori o moznych scenaroch vzniku zivota pomocou chemickych reakcii. Vedci pracuju na mnohych hypotezach viac ci menej uspesnych.

Vesmir vskutku nema ziaden zmysel ani ciel, to ale neznamena, ze si ludia nemozu urcit zmysel a ciel svojej existencie. Zalezi to len na nich ci sa uspokoja so slubmi krestanskeho zombika, alebo sa spolahnu na to co im ponuka pozemsky zivot.

Dalsie tvoje blaboly nema cenu komentovat lebo sa stale moces dokola v tvojom myslienkovom gulasi. Na dalsie tvoje sracky o nahode uz reagovat nebudem.


378.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 07:49 avatar
"O ziadnej evolucii hmoty som este od vedcov nepocul." >>> Čiže abiogenéza bol okamžitý proces?  

"Teoria abiogenezy hovori o moznych scenaroch vzniku zivota pomocou chemickych reakcii. Vedci pracuju na mnohych hypotezach viac ci menej uspesnych." >>> Ani jedna nie je úspešná - a každá z nich je pritiahnutá za vlasy.


379.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 3. 2017, 08:20 avatar
olympionik...s kým sa vlastne hádaš?Nebolo ti tu už viackrát dokázané,že si vymýšľaš?
Prečo máš stále tendencie písať niečo čomu nerozumIieš?Evolúcia RIEŠI vznik života.Je to tzv.chem.evolúcia,ktorá dáva predpoklad na biologickú evolúciu.Môžeš mi veriť ,mám na to školu. 
Venuj sa radšej práci a meradlu,ktoré ti v nej bolo zverené.To ti ide určite lepšie.


380.
označiť príspevok

asmodei muž
   21. 3. 2017, 08:46 avatar
(379.) Paraolympionik ako ty ma skolu na evolucnu teoriu? No to urcite. :D Ziadna chemicka evolucia neexistuje, chemicke vlastnosti jednotlivych prvkov, roznych zlucenin a ich vzajomne reakcie vzdy boli su a budu rovnake v ramci danych vstupov a podmienok.


399.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:23 avatar
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  
(podľa schémy opísanej v príspevku 372 teraz začneš skúmať zdroje a následne chŕliť v súlade s tvojim novým zistením inkonzistentné príspevky s tvojimi predošlými. Rozpracujem tú schému do bodov, aby som ti nabudúce mohol povedať len číslo bodu, kde sa práve nachádzaš...)


381.
označiť príspevok

asmodei muž
   21. 3. 2017, 08:58 avatar
(379.) Resp evolucia v zmysle postupneho hromadenia dedicnych zmien v populacii pocas generacii, sa neda aplikovat na chemiu. Ano, chemicka (tak ako aj rozne ine) evolucia existuje ale v inom vyzname - ako postupne hromadenie zmien v case. To je ale nedostatocna charakteristika biologickej evolucie. V mojich reakciach mam vzdy na mysli biologicku evoluciu, a ziadnu inu.


385.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 3. 2017, 09:16 avatar
Príspevky 380 a 381...tak trochu gulášik v hlavičke,že?Nevieš čo je chémia,nevieš čo je biologia....nevieš v podstate nič.
---Mysleli si že sú múdrymi,no stali sa hlupákmi----
Súhlasí Fotooon


398.
označiť príspevok

asmodei muž
   21. 3. 2017, 12:18 avatar
(358.) Pokial sa svet v prdel neobrati a vedci sa nebudu riadit tymi vasimi kreacionistickymi srackami, tak sa ani neunuvaj viac reagovat na moje prispevky ohladom evolucie.


402.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:31 avatar
Len by som chcel vedieť, čo má obsah stefanových príspevkov 379 a 385 spoločné s kreacionizmom.
Paranoia sa lieči na psychiatrii. Paranoik vidí zdroj svojej zakomplexovanosti a v mise pod záchodom.  


405.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 16:47 avatar
foton, chcel by som sa ťa opýtať, či asmodej , ak by nemal predsudky voči Bohu, či by bol shopný pochopiť to čo podla teba nechápe...proste ostal by neveriaci, ale chápal by veci ako ty chápeš.....


407.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:54 avatar
Zakomplexovanosť je pliaga. Znemožňuje ľuďom triezvy pohľad. Obyčajne ňou ochorejú ateisti. Ateizmus je vždy založený na tom, že človek si niečo zle prečítal alebo pochopil. U asmodeia je to už chronické. Vďaka Ježišovi Kristovi, že nás s takýchto vecí vyslobodil. Vďaka nemu chápeme veci triezvym pohľadom. Vďaka Ježišovi za to!


408.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:55 avatar
oprava:
....z takýchto vecí...


409.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 16:57 avatar
Takže ak dobre chapem, ako neveriaci to nemôže pochopiť.....


410.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 17:07 avatar
Existujú samozrejme aj nezakomplexovaní neveriaci. Sú to však skôr agnostici, než ateisti. Proste nestarajú sa o veci viery/neviery. Tí veci chápu obyčajne dobre. Ateista je takmer vždy zakomplexovaný. Ateizmus je totiž uvedomelý krok jedinca ktorým sa rozhodol, že Boh/bohovia neexistujú. Zatiaľ som nestretol človeka, ktorý sa uvedomelo hlási k ateizmu a mal by všetkých 5 pohromade. Kde-kto tvrdí o sebe, že je ateista, ale po bližšom preskúmaní zistíš, že nie je ateista. (napr Scarlett666 má ďaleko od toho, že je ateistka, i keď to o sebe pár krát povedala)

Keby asmodei prestal byť ateista a začal byť len agnostik, mal by akú-takú nádej začať veci chápať dobre. Ale záleží tiež na tom, koľko má rokov. Ľudia po 40-tke sa obyčajne už len valia zotrvačnosťou v tom prúde zvykov a názorov, ktoré si dovtedy nastrádali. Šanca tam určite nejaká je - ale musel by najprv poriadne naraziť, aby sa spamätal a v hlave sa mu to napravilo.


411.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 17:19 avatar
rozumiem, len som si myslel že ma proste oslepene zmysly bohom tohto sveta , aby sa mu nezablesklo osvietenie evanjelia slávy Kristovej, ktorý je obrazom Boha a nemôže nielen že chapat evanjelium, ale aj tie veci o ktorých sa bavíte......
Súhlasí Fotooon


449.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:15 avatar
On možnože je tie veci schopný pochopiť. Ale nie v rozhovore s kreacionistom. Tam sa prepne a tára nezmysly, lebo hlavu má vtedy paralizovanú svojou zúrivou zakomplexovanosťou. ...Ale vyzerá to skôr, že tie veci nechápe aj mimo to, pretože som si všimol, ako tára nezmysly aj v rozhovoroch s neveriacimi. Napr. so Scarlett atď...


414.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 19:13 avatar
Nehraj sa na Boha foton, buď tak láskavý, a neurčuj za akých okolností môže ten či onen človek dospieť k viere.


416.
označiť príspevok

fajer
   21. 3. 2017, 19:35 avatar
Fotoon je debil, on sa hrá na všetko...


451.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:18 avatar
Vrana sadla k vrane.


452.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   21. 3. 2017, 22:19 avatar
Krivý pokriveného si hľadá............  
Súhlasí Fotooon


450.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:17 avatar
Nerozkazuj.


471.
označiť príspevok

asmodei muž
   22. 3. 2017, 09:04 avatar
(409.) Len sermujete so slovickami, nic viac. Vase predstavy o tom ako ste zbortili smahom ruky momentalne najviac testovanu a skumanu teoriu vo vede, ktora ma zaklad a od nej sa odvijaju prakticky vsetky vedecke obory okolo biologie, su mierne povedane ubohe. Hlavne ked vytrubujete o vitazstve tu na nejakom vsivavom bezvyznamnom fore. Keby vo vasich tvrdeniach bolo co i len zrniecko pravdy, uz davno by sa o tom viedli zurive polemiky vo vedeckych kruhoch, pretoze fakty sa nedaju oklamat. Keby mali pravdu kreacionisti tak to proste veda prijme bez ohladu na nazory ich clenov. A co zatial kreacionisti dokazali? Velke gulove! Maju svoje skoly v stodolach uprostred nicoho, kde moze "vystudovat" kdejaky nimand, ktory sa potom stane riaditelom nejakeho trapneho muzea, na ktorom sa smeje cely svet kde si mozes zajazdit na makete dinosaura. (Ken Ham). Alebo sa moze stat komediantom co zo seba spravi sasa v TV pri opise toho ako perfektne vas boh skonstruoval banan. (Ray Comfort). Pripadne sa moze stat "expertom" na ID teoriu a v naslednom sudnom procese ako "expert" musi priznat ze klame az sa mu z huby prasi. (Michel Behe) Alebo sa moze stat kongresmanom, ktory svoju takmer vyhratu kampan na senatora odpalil a zo seba urobil totalneho kretena vyhlasenim, ze zeny po znasilneni mozu samovolne zabranit otehotneniu. (Todd Akin)

Znovu opakujem, ktokolvek z vas pripecencov si mysli, ze ked akoze vyhra debatu z laikom na tomto fore na temu evolucna teoria, tak ze to automaticky znamena, ze tym prepise ucebnice biologie, tak je korunovany imbecil.


476.
označiť príspevok

Fotooon muž
   22. 3. 2017, 16:42 avatar
Skoro ničomu sa nerozumieš. Len predpokladáš, že veci sú také, za aké ich považuješ. To však s vedou nemá nič.

Čo ty vieš o ID? Zas všetko len preháňaš cez svoje predsudky a skreslené predstavy. Nič na túto tému si zatiaľ k veci nepovedal. ...Najviac ma udivuje, ako môže niekto ako ty žiť hentak zakuklený vo svojom svete a myslieť si pri tom, že ide a "vedu". (Tvoje básnenie o výhrach/prehrách a bla, bla, bla vynechávam, prtože to je mimo mísu. Len aby si čosi napísal...)


401.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:29 avatar
Teraz by malo z jeho strany nasledovať overovanie zdrojov a následná inkonzistencia. (pre fatálne zistenie, že opäť strieľal mimo)


400.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 16:27 avatar
(379) - stefan_5. Dávam ti za domácu úlohu zistiť, v ktorom bode schémy asmodeiových "postupov" ktorú som opísal v príspevku 372, sa teraz práve nachádza.   (...stačí, keď len odcituješ príslušný výraz. Nemám to ešterozpracované do očíslovaných bodov, ale chystám sa na to!)
Súhlasí stefan 5


428.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   21. 3. 2017, 20:52 avatar
fotooon...vieš čo je zaujímavé?
Že ty si dal schému včera 23.20 a on ju v dnešných príspevkoch vyplnil.Dokonca vrátane protirečenia.
Súhlasí Fotooon


454.
označiť príspevok

Fotooon muž
   21. 3. 2017, 22:25 avatar
Je zaujímavé sledovať, ako takmer vždy podľa nej jedná. Ja som ju odpozoroval z praxe z mnohých rozhovorov s ním. Už po pár diskusných vláknach s odstupom času som si všimol, že algoritmus sa opakuje. Tak som sa rozhodol ho spísať. Myslím, že je dobré pre diskutujúcich s asmodeiom vedieť, na čo sa majú pripraviť.


425.
označiť príspevok

kntsz muž
   21. 3. 2017, 20:32 avatar
147-
Ak by vedecká karavána bola naozaj karavánou t.j. aj s vedou o duchovne (hlbinnou psychológiu), tak už oficiálne konštatuje existenciu Boha. Takáto tvoja "vedecká karavána" zredukovaná iba na prírodné vedy síce tiež dospeje k Bohu - viď posledné zistenia kvantovej subnukleárnej fyziky, teórii pamäťovej komplexity od klasickej termodynamiky cez kybernetiku až k Prigoginovej teórii disipatívnych procesov, evolučnej gnozeológii .... , - ale o niečo neskôr.  


145.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 11:07 avatar
Ak má niekto problém si predstaviť čo je to cirkev Kristova, tak Biblia nám to vykladá jasne

Kor12
12Lebo jako je telo jedno a má mnoho údov, a všetky tie údy toho jedného tela, hoci ich je mnoho, sú jedným telom, tak aj Kristus.13Lebo i v jednom Duchu my všetci sme pokrstení v jedno telo, buď Židia buď Gréci buď sluhovia buď slobodní, a všetci sme napojení v jedného Ducha. 14Lebo veď ani telo nie je len jedným údom, ale pozostáva z mnoho údov.

Hoci je mnoho názvov zborov, cirkvi, cirkvičiek aj tých, ktorí sú mimo nich , tak tvoria Kristove telo iba vtedy ak sú v jednom duchu – Svätom Duchu a ten Svätý Duch sa identifikuje Slovom Pravdy, lebo je jeho autorom: 13Lebo i v jednom Duchu my všetci sme pokrstení v jedno telo, buď Židia buď Gréci buď sluhovia buď slobodní, a všetci sme napojení v jedného Ducha

To nie je ekumenizmus rôznych duchov!

Tie údy, ktoré sa nepodriaďujú hlave – Kristu a teda nestoja v Pravde Kristovej, tak z pohľadu Boha nepatria do tela Kristovho. Ak niektorý úd vyhlási, že je celým telom a vytvorí si ešte vlastnú hlavu, ktorá by nahradila hlavu Kristovho tela – Krista, tak nemôže z pohľadu Boha patriť do pravého tela Kristovho. Je to ako nádor, ktorý na tele narástol , berie živiny tela no neplní funkciu tela . Chce prerásť celým telom a riadi sa vlastnou hlavou(zmenenou DNA) . Metastázuje a chce napadnúť a premeniť jednotlivé údy Kristovho tela na jeden nádor, aby sa aj oni podriaďovali hlave nádoru - zmenenej DNA. No a ten obrovský nádor sa tvári, že len chce zjednotiť jednotlivé údy tela, aby sa podriadili hlave. No v skutočnosti chce údy tela premeniť na jeden nádor, aby sa riadili tou zmenenou DNA a nepodriaďovali hlave tela, ale nádoru.

Prečo nechce ten nádor, aby ruka bola rukou, noha nohou, ucho uchom, ale aby to bol len jeden veľký nádor, ktorý by s nepodriaďoval hlave tela?

15Keby tak povedala noha: Pretože nie som rukou, nie som z tela, či preto nie je predsa len z tela? 16A keby povedalo ucho: Pretože nie som okom, nie som z tela, či preto nie je predsa len z tela?

Prečo ten nádor chce byť celým telom s vlastnou hlavou?

17Keby bolo celé telo okom, kde by bol sluch? Keby bolo celé sluchom, kde potom čuch?

No Boh to tak chce, aby bolo mnoho údov tela, ktoré sa podriaďujú jednej hlave – Kristu.

18Ale teraz Bôh položil údy, jeden každý z nich, na tele tak, ako to chcel. 19Keby boly všetky jedným údom, kde by bolo telo?

Keby nádor tvoril celé telo, kde by bolo telo aj s jej údmi a funkciami?

20No, teraz je síce mnoho údov, ale jedno telo.

21A oko nemôže povedať ruke: Nepotrebujem ťa, alebo zase hlava nohám: Nepotrebujem vás. 22Ba práve údy tela, ktoré sa vidia byť slabšími, sú nevyhnutne potrebné.

Tak aj malé zbory, malé spoločenstvá aj tie v dome sú potrebné pre fungovanie tela, ak sú napojení na toho istého Ducha – a teda podriaďujú sa hlave – Kristu. Či snáď to, že sa zbor volá okom a iný uchom, tak preto nepatrí do jedného tela Kristovho?

23A tým údom, o ktorých myslíme, že sú menej čestnými údami tela, práve tým pridávame hojnejšiu česť. A naše nepočestné údy majú hojnejšiu počestnosť. 24A naše počestné toho nepotrebujú. Ale Bôh pomiešal telo a ustrojil tak, že tomu, ktorému sa nedostáva, dal hojnejšiu česť, 25aby nebolo roztržky v tele, ale aby sa údy navzájom rovnako starali o seba. 26A buď že trpí jeden úd, spolu trpia všetky údy; buď že sa oslavuje jeden úd, spolu sa radujú všetky údy. 27A vy ste telom Kristovým a údami po čiastke.

Tak teda rozmanitosť názvov zborov, cirkví, cirkvičiek , cirkevných spoločenstiev aj mimo nich sú časti tela z ktorých sa skladá telo Kristove. Sú to iba tí, ktorí sa podriaďujú jednej hlave – Kristu – Slovu Božiemu. Takéto telo je v tomto čase viditeľné ako celok jedine z Božieho pohľadu, lebo jedine on vie, kto presne do toho tela patrí a kto nie. Kto spochybní túto Božiu schopnosť? No a bude viditeľné aj z pohľadu človeka ak na konci zvolá všetkých a ukáže sa v plnej svojej nádhere.
Súhlasí J.Tull


333.
označiť príspevok

Astax1 muž
   20. 3. 2017, 18:02 avatar
Realita
V tomto komentári sa vyjadrím aj k tvojej 54.

"Aby sme sa rozumeli, tak ja tu nehovorím o tom, že ktoré si myslí, že je pravé, lebo to si myslia všetci, ale hovorím o tom, ktoré si myslí, že je JEDINÉ PRAVÉ. A to je rozdiel, že."

Skutočne je rozdiel medzi tými spoločenstvami, ktoré si myslia, že sú pravé a a nie jedine pravé?
Už, keď si myslia, že sú "pravé" zároveň tvrdia, že sú "jedine pravé". Pretože ako som nespočetne krát písal existuje iba jedna pravda! Ak si ľudia v nejakom spoločenstve myslia, že práve ich spoločenstvo je "pravé", potom vyznávajú to, že práve ich spoločenstvo vyznáva "pravú vieru". Pravá viera môže byť iba jedna. No ak je táto "pravá viera" v ich spoločenstve potom nemôže existovať iné spoločenstvo, ktoré je tiež pravé, lebo ono sa musí odlišovať tou vierou, ktorú vyznáva. Ak by sa takéto dve spoločenstva nelíši vierou, ktorú vyznávajú potom by to už neboli dva rôzne spoločenstvá alebo iba jedno. No my máme možnosť vidieť, že denno-denne vznikajú nové a nové reformované spoločenstvá, kde ich zakladatelia si myslia, že oni lepšie pochopili Písmo ako "tí druhí".

"Myslím si, že som dosť obšírne napísal, čo je to cirkev Kristova a kto ju tvorí. To, že je množstvo názvov zborov a cirkví nič na tom nemení. Boh vie, ktorí stoja v Pravde, lebo prebýva v ich srdciach svojím Duchom - Slovom. Kto spochybní túto Božiu schopnosť?"

Síce si napísal svoj názor ohľadom cirkvi, no ja som ho rozhodne neprijal, pretože viac krát som písal, prečo to nemôže byť tak. Tvrdíš, že mnohí ľudia prebývajú v rôznych zboroch a cirkách no popritom stoja v pravde a tvoria pravú Cirkev.

Vo Svätom Písme sa píše "Je len jedna viera a jeden krst". Táto viera sa netýka len určitých základných bodov spásy ale celého zjavenia. Ak tvrdíš, že v rôznych zboroch a cirkách sú ľudia, ktorí tvoria Kristovu Cirkev, potom tvrdíš, že títo ľudia vyznávajú rovnakú vieru, napriek tomu, že sú členmi iných denominácii.
No ak vyznávajú rovnakú vieru a zároveň vieru inú, ako ich zbor a cirkev, tak potom už nie sú členmi týchto zborov a cirkví. A ak sa táto sebaaktualizácia deje explicitne potom musia opustiť takýto zbor a cirkev a tým pádom nemožno hovoriť o veriacich, ktorí sú v rôznych denomináciach, že tvoria kristovu cirkev.

Stefan sa snažil dokázať, že Duch Svätý každého jednotlivého človeka uvádza do plnej pravdy. No ako som napísal, nemôže to byť tak, inak by sa viera, ktorú sme prijali nelíšila a aj táto diskusia by bola zbytočná.

Ty tvrdíš, že ľudia z rôznych denominácii tvoria Kristovu Cirkev a sú vedení Duchom Svätým a tým pádom vyznávajú zhodnú vieru, ktorú prijali skrze Písmo, ktoré sa podľa teba vysvetľuje samé, potom títo ľudia nemôžu vyznávať iba "čiastočnú" pravdu ale pravdu úplnú. Lebo, ak vzťahujeme Kristove Slová na každého člena Kristovej Cirkvi, tak potom každý člen musí byť uvedený do "plnej pravdy". To by ale vylučovalo samotné prebývanie takýchto členov Kristovej Cirkvi v denomináciach.

Teraz k tvojej 145.
Použil si citáciu z Listu Korinťanov, aby si "dokázal" pravdivosť svojho názoru.
No asi si "zámerne" prehliadol, že Pavol hovorí o konkrétnych ľuďoch, ktorí sú členmi jednej Cirkvi. Pavol nehovorí o žiadnych zboroch alebo cirkvičkách.

V liste Rimanom Pavol píše: "Lebo ako máme v jednom tele mnoho údov, ale všetky údy nekonajú tú istú činnosť, tak aj my mnohí sme jedno telo v Kristovi a jednotlivo sme si navzájom údmi. Máme rozličné dary podľa milosti, ktorú sme dostali: či už dar prorokovať v súlade s vierou, alebo dar slúžiť v službe, alebo učiť pri vyučovaní, či povzbudzovať pri povzbudzovaní. "
Pavol tým, že prirovnáva veriacich v Cirkvi k údom, hovorí, že nie každý v Cirkvi má vykonávať tú istú službu, ale služby sa rôznia. "Prorokovať, slúžiť, vyučovať, povzbudzovať".

A v Liste Korinťanom zas hovorí "Dary milosti sú rozličné, ale Duch je ten istý...Jeden dostáva skrze Ducha slovo múdrosti, iný podľa toho istého Ducha slovo poznania, iný vieru v tom istom Duchu a iný v tom istom Duchu dar uzdravovať, iný schopnosť robiť zázraky, iný prorokovať, iný rozlišovať duchov, iný dar rozličných jazykov a iný vysvetľovať jazyky."

Tým Pavol hovorí o ľuďoch v jednej Cirkvi, ktorí majú rozličné úlohy. "Lebo ako je jedno telo a má mnoho údov, ale všetky údy tela sú jedno telo, hoci ich je mnoho, tak aj Kristus."
"Vy ste Kristovo telo a jednotlivo ste údy. A v Cirkvi Boh niektorých ustanovil po prvé za apoštolov, po druhé za prorokov, po tretie za učiteľov, potom sú zázraky, ďalej dary uzdravovať, pomáhať, viesť, dar rozličných jazykov. Sú vari všetci apoštolmi? Sú všetci prorokmi? Všetci učiteľmi? Robia všetci zázraky? Majú všetci dar uzdravovať? Hovoria všetci jazykmi? Vari všetci vysvetľujú?"

Tieto Pavlove slová sa jasne vzťahujú na Kristovo telo - Cirkev, kde každý človek má inú úlohu a nie na zbory či cirkvičky.

No je zaujímavé si všimnúť, že Pavol viac krát upozorňuje na autoritu úradu učiteľského, tak ako ostatní apoštoli.
Mnohí tu ignorujú úlohu učiteľov ale o ktorých hovorí Písmo.

Tým, že človek povie "Písmo sa vysvetľuje samé" vlastne povedal, tak ako napísal Stefan, že netreba žiadnych "vykladačov".
No ako by potom mohlo platiť Pavlove "A v Cirkvi Boh niektorých ustanovil po prvé za apoštolov, za učiteľov, (..) viesť"?

A potom to opakuje "Sú vari všetci apoštolmi? Sú všetci prorokmi? Všetci učiteľmi?Vari všetci vysvetľujú?"
Apoštol Jakub píše "Nechcite byť všetci učiteľmi, veď nás čaká prísnejší súd"

Píše sa predsa "Lebo i v jednom Duchu my všetci sme pokrstení v jedno telo"
A ty píšeš "Hoci je mnoho názvov zborov, cirkvi, cirkvičiek aj tých, ktorí sú mimo nich , tak tvoria Kristove telo iba vtedy ak sú v jednom duchu – Svätom Duchu"

Povedz, ako môžu rôzne zbory, cirkvi a cirkvičky, tvoriť jedno Telo, ak nie sú napojené v jednom Duchu? A čo znamená byť napojený v jednom Duchu?
Na začiatku v liste Efezanom Pavol píše "usilujte sa zachovať jednotu ducha".
Ako sa môže dosiahnuť jednota ducha, ktorý "vás" spája v jednej kristovej cirkvi, ak nevyznávate jednu vieru?
A Pavol, keď hovorí o jednote ducha, tak hovorí o pravdách celého zjavenia, lebo potom píše "Jedno je telo a jeden Duch, jedna viera, jeden krst."
Nie viacej vier, veď by to ani nebolo možné, ak by ste boli napojení jedných duchom. No, ako môžete byť napojení jedných duchom, keď sa líšite v mnohých pravdách, ktoré ste prijali?
Samotný Luter o tom povedal "Aký je to v nás asi duch, ktorý v tej istej otázke je taký neistý, taký rozdielny, že každý tvrdí: ja mám pravdu a môj nepriateľ luhá. To nemôže byť než duch temnosti.” (Vorrede zu der von Agricola ubersetzen Syngramma, Opera, zv. 20, str. 721, vyd. d°Alla).

A Pavol ukončuje 4.kapitolu listu Efezanom "kým nedospejeme všetci k jednote viery". Dospieť k jednote viery znamená byť napojený jedným duchom. To ale nie ste.

A nech si človek nenamýšľa, že práve on sám obsiahol pravdu a ostatní klamú, pretože apoštol hovorí "zmýšľajte triezvo, každý podľa stupňa viery, aký mu udelil Boh."
Ak mi ukážeš, že tvoj stupeň viery je "vyšší", ako bol stupeň viery všetkých Cirkevných otcov, mučeníkov a svätcov Katolíckej Cirkvi, potom ti uverím.


368.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 19:05 avatar
Astax1 napísal: Ak si ľudia v nejakom spoločenstve myslia, že práve ich spoločenstvo je "pravé", potom vyznávajú to, že práve ich spoločenstvo vyznáva "pravú vieru". Pravá viera môže byť iba jedna. No ak je táto "pravá viera" v ich spoločenstve potom nemôže existovať iné spoločenstvo, ktoré je tiež pravé, lebo ono sa musí odlišovať tou vierou, ktorú vyznáva.
-----------------------------------------------------
Ale ale. Tak to je čo za účelová logika. Tak to som ešte nepočul. Predsa si čítal o rôznych údoch, ktoré tvoria telo. Podľa tejto tvojej logiky, napr. oko, ak si myslí, že je z tela, tak už nemôže existovať ucho, ktoré si tiež myslí, že je z tela? Ináč sa nazývajú a plnia inú funkciu a aj napriek tomu si myslia že sú z pravého tela, lebo sa podriaďujú hlave tela - Kristu. No súčasne oko si nemyslí, že je celé telo. Ani ucho si nemyslí, že je jediné čo tvorí telo.
No KC si to myslí!

Astax1 napísal: Ak by sa takéto dve spoločenstva nelíši vierou, ktorú vyznávajú potom by to už neboli dva rôzne spoločenstvá alebo iba jedno.
---------------------------
Ak sa podriaďujú hlave – Kristu, tak aký máš problém? Reformovaní sa nazývajú bratia a sestry v Kristu. Nazývali by sa tak navzájom, ak by verili v iné jadro evanjelia – v iného Krista? KC ich nazýva oddelení bratia, no úprimne si myslí, že sú to úbožiaci, bludári, heretici a kto vie akí, plní ich prekliatí, ktoré na ich adresu neodvolala. Takže tak. Jedinečnosť a výnimočnosť KC si nezaprie. Jedna z mnohých cirkví si zmyslela, že je cele telo.Bodka!

Astax1 napísal: No my máme možnosť vidieť, že denno-denne vznikajú nové a nové reformované spoločenstvá, kde ich zakladatelia si myslia, že oni lepšie pochopili Písmo ako "tí druhí".
-----------------------------------------------
Boh vie, ktorí ostávajú v Pravde. Chceš snáď poprieť túto Božiu schopnosť?

Astax1 napísal: Síce si napísal svoj názor ohľadom cirkvi, no ja som ho rozhodne neprijal, pretože viac krát som písal, prečo to nemôže byť tak. Tvrdíš, že mnohí ľudia prebývajú v rôznych zboroch a cirkách no popritom stoja v pravde a tvoria pravú Cirkev.
---------------------------
Potom neprijímaš duchovný obraz Kristovho tela. Pavol ti to vysvetľuje, no ty to neprijímaš. Zástera KC robí svoje.No čo už.

Astax1 napísal: No ak vyznávajú rovnakú vieru a zároveň vieru inú, ako ich zbor a cirkev, tak potom už nie sú členmi týchto zborov a cirkví. A ak sa táto sebaaktualizácia deje explicitne potom musia opustiť takýto zbor a cirkev a tým pádom nemožno hovoriť o veriacich, ktorí sú v rôznych denomináciach, že tvoria kristovu cirkev.
-------------------------------------
Viera v pravdu evanjelia je vierou nezávislou na názve zboru. Ak zbor je pod iným názvom, tak to neznamená že musí učiť iné evanjelium. Veriaci sa môžu navštevovať navzájom. Ak je jadro evanjelia to isté, tak v čom je problém. Boh predsa vie, ktorí sú jeho. Ak zbor odpadne od pravdy, tak tí, ktorí vyznávajú Krista v Pravde vytvoria iný zbor a tí ktorí veria inému evanjeliu ostanú. Čo na tom záleží, že či sa volá - Efezská cirkev ,Smyrnianská cirkev ,Pergamská cirkev, Tyatirská cirkev, Sardská cirkev, Filadelfská cirkev , Laodicejská cirkev, Bratislavská cirkev, alebo cirkev v dome? Ak vyznávajú Krista v Pravde a následujú Slovo Božie – jedine Krista, tak čo na tom pod akou hlavičkou vystupujú. Sú súčasťou cirkvi Kristovej a nazývajú sa bratia a sestry v Kristu. Žiadna z nich nevyhlasuje, že je tá jediná pravá ako to urobila KC.


419.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 3. 2017, 19:58 avatar
Realita
"Predsa si čítal o rôznych údoch, ktoré tvoria telo"
V mojom predchádzajúcom komentári som ti písal, že dané slová sa vzťahujú na ľudí v Cirkvi a nie na rôzne zbory či cirkvičky. V skutočnosti slovo Cirkev vo svätom písme sa nikdy nevzťahuje na nejaké neviditeľné spoločenstvo, ba naopak.

Pavol hovorí, že Boh niektorých ustanovil za "prorokov, apoštolov, učiteľov a pod." Teda služby sú rôzne no napriek tomu títo všetci tvoria jedno telo.

Predpokladám, že všetci tí, ktorí tvoria váš obraz Kristovej cirkvi sú laici, ako si povedal z rôznych denominácii. No práve na tento obraz sa vzťahujú Pavlove slová "Ak by bolo celé telo uchom, kde by bolo oko?" Pretože všetci títo by boli rovnakého postavenia. No Pavol hovorí, že všetci nie sú si rovní. Ale jedny sú "apoštoli", druhí "proroci", tretí "učiteľia". A títo všetci tvoria jednu Cirkev.
Preto si prečítaj ešte raz tieto Pavlove slová, tak ako mi píšeš, bez svojej zástery a porovnaj, či Pavol píše o cirkvičkách alebo už o členoch jednej Cirkvi.

Ďalej si mi neodpovedal na skoro žiadne z mojich otázok.
Píšeš "Potom neprijímaš duchovný obraz Kristovho tela. Pavol ti to vysvetľuje, no ty to neprijímaš."
Ako som mnoho krát písal, Cirkev nie je duchovná. Pavol nehovorí o žiadnom duchovnom obraze Cirkvi ale o viditeľnej Cirkvi. Kristus povedal o tých, ktorí tvoria Cirkev "Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť". Pavol hovorí, že v Cirkvi sú tí, ktorí vedú a vyučujú.
Lev vo svojej encyklike píše "Cirkev je telom, preto je viditeľná"
Preto naopak, Pavol ti vysvetľuje čo je Cirkev a kto ju vedie, no ty to neprijímaš.

V ďalšej časti svojho komentára dávaš dôraz vo vieru v "jadro Evanjelia".

Ako možno tvoriť jednu a nerozdelenú Cirkev, jedno a nerozdelené Kristovo telo, ak tí, čo doňho patria neprijali jednu spoločnú pravdu?

Kristus prosil Otca o jednotu. "aby boli jedno ako my". Ako môžete byť Kristovo telo, ak nie ste napojení jedným Duchom a nie ste jedno. Ak by ste boli skutočne napojení Duchom Božím, potom by ste vyznávali jednu, spoločnú vieru. Nie jadro ale celú vieru. Ako môže byť "jedna viera".

Chcel by teda Kristus, aby členovia jeho cirkvi verili iba v jadro evanjelia?
Veď apoštol Pavol píše : "Stali ste sa takými, čo potrebujú mlieko, a nie pevný pokrm. A nik, kto dostáva mlieko, nechápe slovo spravodlivosti, lebo je ešte dieťa. Pevný pokrm je pre dokonalých, pre tých, čo návykom majú vycvičené zmysly na rozlišovanie dobra od zla."
Ak teda prijímate len mlieko, "znova potrebujete, aby vás niekto učil začiatočným prvkom Božích slov." ale musíte poznať "celú pravdu", aby ste chápali slovo spravodlivosti. No to nemôžete poznať, ak veríte len v jadro.

Ak stačí, aby členovia Kristovej Cirkvi verili len v jadro, kde by bola pravda?
Ako by mohlo platiť "Cirkev je stĺp a opora pravdy". Ukáž mi ten stĺp pravdy, ak vaša cirkev sa zhoduje len v jadre. Kde je potom tá "celá pravda", o ktorej hovorí Kristus?

Ešte na koniec spomeniem výrok Lutera, otca reformácie, ktorý povedal :
“Nepripúšťam, aby moju náuku mohol posudzovať ktokoľvek, dokonca ani anjeli. Kto neprijíma moju náuku, nemôže dosiahnuť spasenia. ” (Erl., 28, 144, 1522).
Ak by všetci protestanti vyznávali rovnakú náuku, akú presadzoval Luter, nutne by sa museli stať všetci evanjelikmi. No tak sa nedeje. Potom ani podľa vášho otca Lutera nemôžete dosiahnuť spasenie, pretože nepríjmate jeho náuku.

Jediný prostredník Kristus zriadil a ustavične udržiava svoju svätú Cirkev ako viditeľné spoločenstvo viery, nádeje a lásky na tejto zemi a skrze ňu rozširuje pravdu a milosť medzi všetkými. Netreba však pokladať za. dve (rozličné) veci spoločnosť vystrojenú hierarchickými ustanovizňami a Tajomné telo Kristovo, viditeľné spoločenstvo a duchovnú vospolnosť, cirkev pozemskú a cirkev oplývajúcu nebeskými darmi, lebo ide o jedinú zložitú skutočnosť, ktorá sa skladá z ľudského a božského prvku. Preto vzhľadom na nemalú podobnosť, sa Cirkev prirovnáva k tajomstvu Vteleného Slova. Ako totiž (ľudská) prirodzenosť, ktorú vzalo na seba v nerozlučnej jednote Slovo Božie, slúži na živý ústroj spásy, podobným spôsobom spoločenské ústrojenstvo Cirkvi slúži Duchu Kristovmu, ktorý ju oživuje, na vzrast jeho tela (porov. Ef 4,16).
Toto je jediná Cirkev Kristova, ktorú vo vyznaní viery verejne uznávame ako jednu, svätú, katolícku a apoštolskú, ktorú náš Spasiteľ po svojom vzkriesení zveril Petrovi, aby j u viedol (Jn 21,17), poveriac ho, ako aj ostatných apoštolov, aby ju rozširovali a spravovali (pórov. 28,18 atď). a na veky ju vztýčil ako „stĺp a základ pravdy" (1 Tim 3,13). Táto Cirkev, ustanovená na tomto svete ako usporiadaná spoločnosť, jestvuje v katolíckej Cirkvi vedenej nástupcom Petrovým a s ním spojenými biskupmi, hoci aj mimo jej zväzku sa nachádzajú viaceré prvky posväcovania a pravdy, ktoré ako dary vlastné Cirkvi Kristovej, pobádajú ku katolíckej jednote .

Rím prehovoril, spor je skončený!


521.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   30. 3. 2017, 22:56 avatar
Astax1 napísal: Predsa si čítal o rôznych údoch, ktoré tvoria telo"
V mojom predchádzajúcom komentári som ti písal, že dané slová sa vzťahujú na ľudí v Cirkvi a nie na rôzne zbory či cirkvičky. V skutočnosti slovo Cirkev vo svätom písme sa nikdy nevzťahuje na nejaké neviditeľné spoločenstvo, ba naopak.
------------------------------------------
Bunky tvoria svaly, orgány, atd. a to všetko tvorí telo. Aký máš problém? Je cirkev Kristova súčasťou kráľovstva Božieho? Určite by si povedal, že áno. Hovoríš, že cirkev Kristova je v KC. Je viditeľná? Ak áno, tak kto ju tvorí? Ak nevieš, tak si prečítaj čo je napísané v Písme: Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravodlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Vidíš do srdca človeka a vieš s určitosťou, kto má pokoj a radosť v Svätom Duchu a kto nemá? Ak to nevieš, tak platí to čo je napísané:Luk17 20A keď sa ho opýtali farizeovia, kedy prijde kráľovstvo Božie, odpovedal im a riekol: Kráľovstvo Božie neprijde s pozorovaním, 21ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!

Môžeš mi ukázať kde je kráľovstvo Božie v ktorom je cirkev Kristova, ak je teda podľa teba viditeľná.Božie kráľovstvo to nie je katolicizmus!

Luk 17:21ani nepovedia: Hľa, tu! alebo: Tam hen! Lebo hľa, kráľovstvo Božie je medzi vami!
No a ty hovoríš tu, alebo tam hen v Ríme.

Astax1 napísal: Pavol hovorí, že Boh niektorých ustanovil za "prorokov, apoštolov, učiteľov a pod." Teda služby sú rôzne no napriek tomu títo všetci tvoria jedno telo.
------------------------------------------------
Nevykrúcaj sa. Jeden úd vyhlásil, že je celé telo s vlastnou hlavou. Poprieš to, že to urobila KC? Nie!

Astax1 napísal: Predpokladám, že všetci tí, ktorí tvoria váš obraz Kristovej cirkvi sú laici, ako si povedal z rôznych denominácii. No práve na tento obraz sa vzťahujú Pavlove slová "Ak by bolo celé telo uchom, kde by bolo oko?" Pretože všetci títo by boli rovnakého postavenia. No Pavol hovorí, že všetci nie sú si rovní. Ale jedny sú "apoštoli", druhí "proroci", tretí "učiteľia". A títo všetci tvoria jednu Cirkev.
Preto si prečítaj ešte raz tieto Pavlove slová, tak ako mi píšeš, bez svojej zástery a porovnaj, či Pavol píše o cirkvičkách alebo už o členoch jednej Cirkvi.
----------------------------------
No a členovia - bunky tvoria predsa zbory, spoločenstvá, teda bunky tvoria orgány, svaly atd. Cirkev Kristova nepozná laikov, lebo všetci vykúpení sú kňazmi Boha a jeden veľkňaz Kristus. Nemáme sa robiť väčšími.

Astax1 napísal: Ďalej si mi neodpovedal na skoro žiadne z mojich otázok.
Píšeš "Potom neprijímaš duchovný obraz Kristovho tela. Pavol ti to vysvetľuje, no ty to neprijímaš."
Ako som mnoho krát písal, Cirkev nie je duchovná. Pavol nehovorí o žiadnom duchovnom obraze Cirkvi ale o viditeľnej Cirkvi. Kristus povedal o tých, ktorí tvoria Cirkev "Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť". Pavol hovorí, že v Cirkvi sú tí, ktorí vedú a vyučujú.
Lev vo svojej encyklike píše "Cirkev je telom, preto je viditeľná"
Preto naopak, Pavol ti vysvetľuje čo je Cirkev a kto ju vedie, no ty to neprijímaš.
---------------------------------------------
Ešte sa nevyznám na tomto fóre a strácam sa tu. A niekedy nemám čas a ani chuť.
Kristove telo – cirkev je predsa duchovný obraz, ktorý tvoria srdcia ľudí a tie srdcia sú duchovné. Viditeľné spoločenstvá nie je cirkev Kristova ako celok. Ako celok ju vidí jedine Boh. Ako môže človek vedieť, kto všetko patril, patrí a bude patriť do cirkvi Kristovej?

Astax1 napísal: Ako možno tvoriť jednu a nerozdelenú Cirkev, jedno a nerozdelené Kristovo telo, ak tí, čo doňho patria neprijali jednu spoločnú pravdu?
---------------------------------
Ako vieš, kto ju prijal a kto nie? Kto patrí do tela Kristovho a kto nie? Nechaj to na Boha.

Astax1 napísal: Kristus prosil Otca o jednotu. "aby boli jedno ako my". Ako môžete byť Kristovo telo, ak nie ste napojení jedným Duchom a nie ste jedno. Ak by ste boli skutočne napojení Duchom Božím, potom by ste vyznávali jednu, spoločnú vieru. Nie jadro ale celú vieru. Ako môže byť "jedna viera".
Ak veríš v to isté evanjeliu, tak o akej inej viere tu píšeš? Ta jednota predsa existuje v Duchu Svätom, ktorú ale ty nevidíš, ako som ti už spomínal. Boh vie, ktorí ho v pravde vyznávajú, lebo prebýva v ich srdciach svojím Slovom – Duchom. Ako som už povedal – nechaj to na Boha.

Astax1 napísal: Chcel by teda Kristus, aby členovia jeho cirkvi verili iba v jadro evanjelia?
------------------------------------
Od toho jadra evanjelia sa odvíja všetko ostatné. Ak KC má iné jadro – zmenené, tak aj tak dopadla a vidíme jej ovocie, ktoré donáša.

Astax1 napísal: Veď apoštol Pavol píše : "Stali ste sa takými, čo potrebujú mlieko, a nie pevný pokrm. A nik, kto dostáva mlieko, nechápe slovo spravodlivosti, lebo je ešte dieťa. Pevný pokrm je pre dokonalých, pre tých, čo návykom majú vycvičené zmysly na rozlišovanie dobra od zla."
Ak teda prijímate len mlieko, "znova potrebujete, aby vás niekto učil začiatočným prvkom Božích slov." ale musíte poznať "celú pravdu", aby ste chápali slovo spravodlivosti. No to nemôžete poznať, ak veríte len v jadro.
-----------------------------------------------
To jadro je zvrchovanosť Božia v Kristu. Vaše jadro je pápež, ktorým ste popreli zvrchovanosť Božiu.

Astax1 napísal: Ak stačí, aby členovia Kristovej Cirkvi verili len v jadro, kde by bola pravda?
Ako by mohlo platiť "Cirkev je stĺp a opora pravdy". Ukáž mi ten stĺp pravdy, ak vaša cirkev sa zhoduje len v jadre. Kde je potom tá "celá pravda", o ktorej hovorí Kristus?
-------------------------------------------
Vidíme, ten váš stĺp „pravdy“ - KC. Ak on padol, tak ste padli všetci, ktorí ste uverili, že je jediný pravý. No v skutočnosti je padlý.

Astax1 napísal: Ešte na koniec spomeniem výrok Lutera, otca reformácie, ktorý povedal :
“Nepripúšťam, aby moju náuku mohol posudzovať ktokoľvek, dokonca ani anjeli. Kto neprijíma moju náuku, nemôže dosiahnuť spasenia. ” (Erl., 28, 144, 1522).
Ak by všetci protestanti vyznávali rovnakú náuku, akú presadzoval Luter, nutne by sa museli stať všetci evanjelikmi. No tak sa nedeje. Potom ani podľa vášho otca Lutera nemôžete dosiahnuť spasenie, pretože nepríjmate jeho náuku.
----------------------------------------------

Ja mám len jedného Otca – Otca v nebesiach a nie Luthera. No a prečo potom boli v ranných cirkvách rôzne názvy? Či snáď povieš, že verili v niečo iné. Ak niektorí aj verili, tak Boh vie, ktorí sú jeho a z tvojej strany je to zbytočná starosť.

Astax1 napísal: Toto je jediná Cirkev Kristova, ktorú vo vyznaní viery verejne uznávame ako jednu, svätú, katolícku a apoštolskú, ktorú náš Spasiteľ po svojom vzkriesení zveril Petrovi, aby j u viedol (Jn 21,17), poveriac ho, ako aj ostatných apoštolov, aby ju rozširovali a spravovali (pórov. 28,18 atď). a na veky ju vztýčil ako „stĺp a základ pravdy" (1 Tim 3,13). Táto Cirkev, ustanovená na tomto svete ako usporiadaná spoločnosť, jestvuje v katolíckej Cirkvi vedenej nástupcom Petrovým a s ním spojenými biskupmi, hoci aj mimo jej zväzku sa nachádzajú viaceré prvky posväcovania a pravdy, ktoré ako dary vlastné Cirkvi Kristovej, pobádajú ku katolíckej jednote .
-----------------------------------------------
Ako som už povedal, jeden samozvaný úd si zmyslí, že je celým telo s vlastnou hlavou. No čo už. Je to jasný blud. Už som ti položil takú otázku. Ak tvrdíte, že cirkev Kristova je v KC, tak kde je a kto ju tvorí? Je viditeľná, alebo nie je? A si tam, kde si nechcel byť.


391.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 10:13 avatar
Astax, rôzne spoločenstvá, spolky, inštitúcie všeobecne, preto, aby správne fungovali, majú svoju štruktúru, hierarchiu.... má ju i KC, na ktorej čele stojí pápež a je tu aj historická kontinuita, ktorú iste poznáš lepšie ako ja... pápež je najvyšší predstaviteľ Katolíckej cirkvi, ale tým, že ho katolíci vyhlásia za Kristovho zástupcu na zemi, a veria tomu, ešte neznamená, že ním aj skutočne je... podobne ako sa dá jeho „námestníctvo“ „pápežskou históriou“ vyvrátiť, tak je to aj s jeho „vieroučnou neomylnosťou“... náuka KC predsa nevznikla ex cathedra ako nemenné učenie, ale historickým vývojom v konfrontácii s judaizmom, s gnostikmi, "pohanmi" - gréckou, rímskou filozofiou (učením Cirkevných otcov... )... a nie v poslednom rade s protestantizmom... aj s osvietencami, s ateizmom...


413.
označiť príspevok

Astax1 muž
   21. 3. 2017, 18:59 avatar
J.Tull
Netvrdím, že to tak nie je. Na to, aby bola dosiahnutá svornosť a nerozdelenosť v akejkoľvek ľudskej oblasti ale predovšetkým v otázkach viery je potrebná najvyššia autorita. To sa dá dosiahnuť iba pomocou hierarchického usporiadania.
Ako tvrdia mnohí teológovia, aj anjelské zbory v nebi sú v hierarchickom usporiadaní. Nižší druh anjelov vidí Boha v tom vyššom. Túto istú "štruktúru" nachádzame aj v Kristovom Tele. Apoštoli viac krát upozorňujú, aby sa všetci podriaďovali vrchnosti, teda tým, ktorí stoja "vyššie" čo do milosti.
Tak to uvádza aj apoštol "zmýšľajte triezvo, každý podľa stupňa viery, aký mu udelil Boh." Každý má zmýšľať podľa stupňa viery, ale keďže Kristus ustanovil hierarchiu apoštolov, biskupov, starších, tak ich postavil vyššie čo do milosti.

Peter doslova hovorí "Podobne vy, mladší, podriaďujte sa starším. Všetci sa navzájom zaodejte pokorou, lebo Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť. Pokorte sa teda pod, mocnou Božou rukou, aby vás povýšil v určenom čase."
Tí starší sú "Božou rukou", pod ktorou sa majú pokoriť tí nižší čo milosti.
Takto isto zmýšľa aj Pavol, keď hovorí "Ale prídem k vám čoskoro, ak to bude chcieť Pán, a posúdim namyslencov nie podľa ich reči, ale podľa ich moci, lebo Božie kráľovstvo nespočíva v reči, ale v moci. Čo chcete? Mám k vám prísť s palicou, alebo s láskou a v duchu miernosti?"

No ako možno byť takouto autoritou v spoločenstve, kde sú si všetci ľudia "rovní" a netreba ani "vykladačov", ani "pastierov", tak ako to tu mnohí píšu?

Katolícka Cirkev samovoľne nevyhlásila Petra za Kristovho nástupcu, ale vychádza zo samotných slov Pána.
On totiž povedal "Ja som dobrý pastier". Teda niet pochýb, že Kristus je pastier oviec.
No potom povedal "Mám aj iné ovce, ktoré nie sú z tohoto ovčinca. Aj tie musím priviesť a budú počuť môj hlas; a bude jedno stádo a jeden pastier." Kristus tu hovorí o jednom pastierovi a o jednom stáde.

A Petrovi povedal "Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?" Kristus si od Petra žiada väčšiu, ba tú najväčšiu lásku, väčšiu ako od ostatných. To poukazuje na dôležitosť Petrovej úlohy. A potom mu hovorí "Pas moje ovce".

Kristus nepovedal "hentie, alebo tamtie" ale povedal mu "moje",to sa chápe tak, že mu zveril všetky. A ak je Kristus pastier, protestanti naznačujú, že iný pastier byť nemôže? Ale čím je Peter, keď "pasie Kristove stádo", ak nie pastierom?
Kristus je Najvyšší pastier "A keď sa zjaví Najvyšší pastier, dostanete nevädnúci veniec slávy.", no poveruje Petra, aby on pásol "jeho stádo".

"podobne ako sa dá jeho „námestníctvo“ „pápežskou históriou“ Ak narážaš na niektorých pápežov, ktorí žili zvráteným životom, odhliadnuc od toho, že takýto pápeži nikdy nemenili Cirkevné učenie, ktoré je definované, ba ani nedefinovali nové učenie.
No samotná Katolícka Cirkev má k tomuto jasné stanovisko. Aj pápež sa môže mýliť a to aj v otázkach dôležitých, aj keď píše exhortácie. Neomylným sa stáva jedine, ak niečo vyhlasuje z moci úradu. Neomylnosť sa teda nevzťahuje na človeka, ktorý úrad reprezentuje ale na samotný úrad a keď sa týka otázok viery a mravov.

Obzvlášť pri kňazskom úrade Cirkev učí, že kňazi vysluhujú sviatosti "„ex opere operato“ teda sú platné už na základe vykonania sviatostného znaku a nie „ex opere operantis“ - čiže na základe osobnej svätosti a disponovanosti vysluhujúceho.

Podobne je to aj s úradom pápeža.

"„vieroučnou neomylnosťou“... náuka KC predsa nevznikla ex cathedra ako nemenné učenie, ale historickým vývojom v konfrontácii ..."

Jedno aj druhé si neodporuje. Každý článok Katolíckej viery vznikol ex cathedra, napriek tomu, že dané články viery vznikali v rôznych historických obdobiach. Aj Cirkev postupne formulovala pravdy viery napríklad o osobe Ježiša Krista, pretože aj teológia bola len v začiatkoch. Aj Kristus "rástol a mocnel" podobne aj jeho Cirkev.

No keď Cirkev definovala nejakú dogmu, to neznamenalo, že táto viera dovtedy nebola známa. Mnohé Cirkevné dogmy boli definované, ako obrana pred útokmi bludárov.
Napríklad ako som spomenul samotné určenie osoby Ježiša Krista. Cirkevní otcovia v tom čase, a už aj pápeži a samotná Cirkev vyznávala pravdy o Kristovi, že je "tej istej podstaty, ako Otec", že je "Otcovi rovný" ale táto pravda, ako článok viery bola oficiálne uznaná až na koncile. Ako som citoval pápeža Dionýza, ktorý hovoril ""Preto neslobodno obdivuhodnú a Božiu j e d n o t u d e l i ť n a t r i b o ž s t v á a ani zmenšovať dôstojnosť a zvrchovanú veľkosť Pána"
No táto pravda bola oficiálne definovaná až neskôr na koncile v Nicey. No to neznamenalo, že dovtedy táto pravda neexistovala.

Pravda, Cirkev rástla v konfrontácii s rôznymi bludmi a heretikmi, ktorí napádali pravdy viery Katolíckej Cirkvi, preto Cirkev musela oficiálne jednotlivé pravdy vyhlásiť ako "ex cathedra", ako nemenné a vždy trvácne.


473.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 3. 2017, 13:57 avatar
Astax1, je síce pravda, že Kristus povedal Petrovi "Pas moje ovce" a ten aj tak urobil... ale nemožno hovoriť o ňom ako o pápežovi. Keď už, potom prvým „pápežom“ bol Jakub „vodca“ Jeruzalemskej cirkvi... až postupom času* jednotlivé kresťanské cirkvi, ktorých „vodcovia“ „pásli svoje ovce“, prijali dominantné postavenia Ríma... jednotliví biskupi „pásli svoje ovce“ a boli si rovní, nazývali sa bratmi. Až od 4. storočia sa rímsky biskup stával uznávaným duchovným vodcom „západného kresťanstva“. Z tohto pohľadu bol prvým pápežom Siricius, ktorý oficiálne začal používať titul pápež – otec biskupov... voľba pápežov sa však stala bojom o moc... nebola to voľba rímskeho ľudu za účasti biskupov, ale v podstate voľba svetskej moci – šľachty, voľba pápeža sa stala súčasťou boja o moc... nenarážal som len na niektorých pápežov, ktorí žili zvráteným životom, ale aj na tieto fakty... rôzne intrigy, mocenské boje, schizmy... ktoré stáli za voľbou pápežov, ktorí môžu byť/boli najvyššími autoritami kresťanov (katolíkov), ale nie Kristovými zástupcami na zemi. Spôsob získania moci ich diskretizuje...
Podobne je to aj z ich neomylnosťou vo veciach viery a mravnosti... /Ne/mravnosťou KC, ktorej sú pápeži najvyššími autoritami, stratila oprávnenie vyhlasovať sa za neomylnú v týchto veciach. Aj keď sa za svoje skutky ospravedlnila, tvrdí, že sa z nich poučila... nie je to celkom tak. Zostáva naďalej vo svojom blude tým, že sa vo svojej pýche vyvyšuje nad ostatných... nech by obsah dogmy bol tisíckrát pravdou, tým, že sa vyhlási za dogmu, sa stáva mŕtvou a pravda je predsa „živá“. Človek k nej dospieva svojimi pribúdajúcimi skúsenosťami, lepším rozširujúcim sa poznávaním... dospieva k nej „srdcom i rozumom“... (veď predsa tak sa dospelo aj k „trojičnosti“... ) a nie Božím zjavením, respektíve Boh zjavuje (ak zjavuje) pravdu len do možnej danej úrovne poznania, prípadne môže k pravde človeka viesť... pravda nepotrebuje byť vyhlásená za dogmu... dogma pravdu „zabíja“ nielen tým, že ju umŕtvuje, ale vzbudzuje takýmto vyhlásením, čo i len podvedomí, odpor, ktorí by tu inak nemusel byť a čo je ešte väčším zlom, privoláva zbytočnú nevraživosť nielen medzi katolíkmi a ostatnými kresťanskými denomináciami... je prekážkou dosiahnutia svornosti a nerozdelenosti, ktorú by ekumenou bolo možné skôr dosiahnuť...

*“Na počiatku“ kresťania žili v očakávaní Kristovho skorého príchodu a nezamýšľali sa veľmi nad „pápežstvom“, ktoré malo byť vlastne len dočasným... z kontextu (z pokračovania) verša „Opýtal sa ho znova, po druhý raz: Šimon, syn Jána, miluješ ma? A on odpovedal: Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád. Ježiš mu povedal: Pas moje ovce!“, vyplýva, že mal „pásť ovce“ do svojej smrti, ale potom už nebude treba aby ich niekto pásol, lebo „A tak sa medzi bratmi rozchýrilo, že ten učeník nezomrie. Ježiš mu však nepovedal, že nezomrie, ale: Ak ho chcem ponechať, kým neprídem, čo ťa do toho?“ O viere v skorý druhý Kristov príchod, nastolenie Jeho kráľovstva, máš veršov dostatočne...
Súhlasí Wolfe


478.
označiť príspevok

Astax1 muž
   22. 3. 2017, 17:41 avatar
J.Tull
Zaiste, pápežský titul bol sformovaný neskôr. No zo Skutkov apoštolov a zo samotnej tradície sa dozvedáme o Petrovom prednostnom postavení medzi apoštolmi. Peter sa stal nesporným vodcom mladej Cirkvi. Iba Šimonovi Kristus mení meno na Peter, čím ho povoláva do najvyššej služby , iba Petrovi zveruje kľúče od nebeského kráľovstva. A taktiež je to Peter, ktorý sa uvádza vždy ako prvý medzi apoštolmi, aj keď nebol prvým učeníkom Krista a ani keď jeho meno nie je prvé podľa abecedy a znova je to Peter, ktorý sa spomína spomedzi apoštolov v Evanjeliách najčastejšie.
Je to Peter, od ktorého si Kristus vyžaduje najväčšiu lásku "miluješ ma väčšmi, ako títo?" a znova je to Peter, ktorému Kristus hovorí "A ja som prosil za teba, aby neochabla tvoja viera". Kristus, u ktorého je chcieť môcť prosí za Petrovu vieru, ktorá má byť väčšia ako viera ostatných, pretože Pán mu potom povedal "posilňuj svojich bratov". Posilňovať môže iba ten, kto má väčšiu vieru.
A taktiež Peter riadil voľbu Judášovho nástupcu, vyniesol rozsudok nad Ananiášom a Zafirou, otvoril cirkev pre pohanov, keď dal pokrstiť Kornélia bez obriezky, a mal hlavné slovo na Apoštolskom sneme.

Niet pochýb o tom, že Peter mal vedúce postavenie medzi apoštolmi. Iní sa taktiež nazývali "vodcami" cirkví, no nad nimi boli apoštoli a spomedzi apoštolov mal peter popredné postavenie.
Veď Pavol okrem toho, že spolu so Sv.Petrom založil cirkev v Ríme sa staral o všetky cirkvi, napriek tomu, že tieto cirkvi mali svojich "vodcov", či "starších".
Veď je to Pavol, ktorý píše "A okrem toho na mňa deň čo deň dolieha starosť o všetky cirkvi."

No Kristus povedal "je len jedno stádo a jeden pastier". To nevylučuje iné pastierstvo, alebo "vedúce" postavenie biskupov v partikulárnych cirkvách, lebo aj oni sú pastiermi. No každý sa má pridŕžať pastiera, ktorý zastupuje Najvyššieho pastiera.
Sám o sebe Kristus povedal "Ja som dobrý pastier" a potom zase, ako je "jedno stádo a jeden pastier" a Petrovi hovorí, aby prebral túto úlohu "dobrého pastiera", keď mu tri krát povedal "Pas moje ovce"

Pápeži alebo nástupcovia Sv.Petra mali už v prvotnej Cirkvi, ešte pred oficiálnym uznaním pápežského primátu vedúce postavenie. Veď bol to práve pápež, Kalixt (217-222), ktorý odsúdil Salbelia a jeho učenie. A pred ním učinil tak aj pápež Zeferín (199 - 217). V druhej polovici 3.storočia jedna synoda zosadila pre toto učenie antiochijského biskupa Pavla zo Samosaty, hoci bol biskupom.
A znova, keď Dionýz z Alexandrie vedie polemiku ohľadom bludu Salbelia, táto sporná otázka je predložená už spomínanému pápežovi Dionýzovi v Ríme okolo roku 260 a dala podnet na vydanie prvého významného rozhodnutia
cirkevného magistéria o tajomstve Najsvätejšej Trojice. Teda Dionýz sa rovno odvoláva na pápeža.

Teda všetci biskupi si nemohli byť rovní do 4.storočia, keďže niektorí boli aj zosadení to by sa nemohlo udiať, ak by nad nimi nebol "pápež".
Je pravda, že oficiálna núka ohľadom prvenstva rímskeho biskupa nad celu Cirkvou bola uznaná až na Efezskom koncile, no o prvenstve rímskeho biskupa hovoria viacerí Cirkevní otcovia už skôr.
Napríklad Sv.Ignác Antiochijský, ktorý sa narodil okolo roku 35 a zomrel v Ríme v roku 117, bol taktiež biskupom Antiochije, no napriek tomu píše viaceré listy, medzi nimi aj list cirkvi rímskej. z ktorého sú známe jeho slová: „Drahí bratia, nemajte so mnou nijakú útrpnosť a neprotivte sa mojej poslednej ceste, lebo je to cesta radostná a milá k životu a k spaseniu. Som Kristovým zrnom; chcem, aby ma zomleli zuby divej zveri, aby som sa tak stal Kristovým čistým chlebom.“ V tomto liste rovnako hovorí o primáte rímskeho biskupa pred ostatnými biskupmi a Rímsku cirkev nazýva hlavnou cirkvou. V Liste do Smyrny po prvý raz nazýva Cirkev „katolíckou“ (všeobecnou). Okrem toho hovorí: „Kdekoľvek sa ukáže biskup, tam nech je Cirkev, ako kde je Kristus, tam je tiež katolícka Cirkev.“

Taktiež ďalší biskup Sv.Irenej 130-202, Píše: "Podanie apoštolské je zjavné na celom svete. Stačí ho pozorovať v každej cirkvi tomu, kto chce poznať pravdu... My môžeme vymenovať biskupov, ktorých ustanovili apoštoli, ale aj ich nástupcov až po nás... Ale keďže by dlho trvalo vymenovať nástupcov apoštolov po všetkých cirkvách, budeme sa zaoberať len tou najväčšou a najstaršou, ktorú všetci poznajú, čiže cirkvou založenou a zriadenou v Ríme dvomi veľkými slávnymi apoštolmi Petrom a Pavlom. Ukážeme, že podanie, ktoré ona má od apoštolov a vieru, ktorú ohlasovala ľuďom, prešli až k nám pravidelným nástupníctvom biskupov... Lebo s touto cirkvou pre jej vyššiu prednosť sa má zhodovať každá cirkev, čiže veriaci v celom svete... Toto sú dôkazy, že sme v pravde"

A aj Sv.Cyprián /200-258/, Kartágo, do tretice ďalší biskup
/JEDNOTA VŠEOBECNEJ CIRKVI,6/. Pravým je aj ďalší výrok: "Primát bol prepožičaný Petrovi. Ako sa môže niekto domnievať, že je v cirkvi, keď sa odlučuje od Petrovho stolca, na ktorom je cirkev založená?

Teda sami biskupi, o ktorých hovoríš, že si boli všetci rovní, hovorili o nadradenosti Rímskeho biskupa nad celou Cirkvou.

Ohľadom toho čo si napísal nižšie. Na to som už vlastne odpovedal, keď som písal o neomylnosti úradu a nie človeka. Pápež má prisľúbenú neomylnosť len v jednom prípade.

Katolícka Cirkev chápe Kristove slová jasne "je len jedno stádo" a teda nik nemôže byť v pravde, ak nie je začlenený z vlastnej viny do toho stáda, pod "jedným pastierom".

No taktiež nám samotná prax ukazuje niečo iné. Sú to práve katolíci, ktorí sú v prevažnej miere častovaní urážkami od "pravých kresťanov". Katolíci, aspoň na tomto fóre, neústavne neútočia na iných "kresťanov", ale je to naopak. Invektíva, ako "rímskymi čarodejníkmi s pohanskými rybacími hlavavami,ktoré slúžia ako čiapky" sú tu bežné. Popritom sú tu neustále útoky na učenie Katolíckej Cirkvi a na Cirkev samotnú a nie naopak. Táto prax sa nám javí aj v bežnom živote, nie len na diskusnom fóre. Preto o akom ekumenizme to hovoríš?

Ohľadom tvojej úvahy o dogmách. Dogma je Bohom zjavená a Crivkou vyhlásená pravda viery. Ak by nebolo treba dogiem a vieroučných právd, na čo by Pán ustanovil učiteľov, ak by sa každý mal sám prepracovať k pravde? No to sa nemôže stať, pretože všetci si nie sú rovní, ale každý chápe iba tak, ako mu je dané, niekto viac niekto menej. "Každý uvažujete podľa stupňa viery".
Je nám jasné, že nižší čo do milosti nemôže pochopiť vyššieho, a preto sa má ten nižší podriadiť tomu vyššiemu.
Ako by inak mohla byť "jedna viera", ak by niekto dospel k inému "záveru" na základe nižšieho stupňa viery? A ono sa tak aj deje, napríklad tu na tomto fóre, kde si mnohí myslia, že majú pravdu, a že iný luhá. Povedz mi kto z nich má pravdu? Kristus chcel, aby jeho učenie bolo dokonalé a také aj hlásané. Ako by mohla byť "plná pravda" v spoločenstve, kde sa mnohí odlišujú vierou, ktorú vyznávajú?
Možno mi to ty lepšie vysvetlíš, ako tu prítomní "praví kresťania", ktorí mi neodpovedali na túto otázku.
Ako by mohla byť Cirkev "stĺp a opora pravdy", ak by táto samotná Cirkev nevyznávala jednotnú vieru? Kde by potom bola pravda, ktorá nás vyslobodí? A kto by bol zárukou pravdy, v akej si "neviditeľnej" spoločnosti veriacich?

Aby sa predišlo rozdeleniu v Kristovom tele, ktoré má byť jedno a podotýkam nerozdelené, Kristus ustanovuje Cirkev a jej hierarchiu, aby ona definovala záväzné náuky viery. Pán žiada túto jednotu, aby "sme boli jedno, ako sú Otec a Syn jedno".
Táto jednota sa nemôže docieliť, ak neexistuje "hlava" spoločenstva, najvyšší úrad Cirkvi. A tento úrad využíva moc, ktorú má od Krista, aby "zväzovala rozväzoval".

Neexistuje žiadna neviditeľná cirkev, ktorú tvoria veriaci, aj keď sa odlišujú navzájom vierou, ktorú prijali. Ale je len jedna, viditeľná Cirkev, ktorá je uchovávateľkou všetkých právd a nik nestojí v pravde, ak netvorí spoločenstvo s touto Cirkvou. Lebo iba ona je "stĺpom a oporou pravdy". A keďže je len jedna pravda, potom tu musí byť iba jedna Cirkev, ktorá uchováva a definuje tieto pravdy. Každý kto stojí mimo nej, nepridŕža sa "stĺpu a opory".

K poslednému odseku.
Táto viera v samotný skorý druhý príchod Krista bola síce aktuálna, no Pavol nás upozorňuje, že sa tento príchod neudeje tak skoro, ako si to mnohí mysleli. Zrejmé je nám to z druhé listu Solúnčanom, kde Pavol píše : "Čo sa týka príchodu nášho Pána Ježiša Krista a nášho zhromaždenia okolo neho, prosíme vás, bratia, nedajte sa hneď vyviesť z rovnováhy a naplašiť ani duchom ani slovom ani listom, údajne naším, akoby už Pánov deň nastával. Nech vás nezvedie nik nijakým spôsobom. Lebo nenastane, kým nepríde najprv odpad a nezjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia, ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo sa nazýva Bohom alebo čo sa uctieva, takže sa posadí v Božom chráme a bude sa vydávať za Boha. Nepamätáte sa, že som vám to hovoril, ešte keď som bol u vás? A teraz viete, čo ho zadŕža, aby sa zjavil až v pravom čase..."

Pavol nám hovorí, že príchod Kristov sa neudeje tak skoro, kým sa nesplní všetko to, čo je napísané.
Keďže tieto znaky, ktoré sa nenapĺňali za čias apoštolov jasne poukazovali na to, že "skorý" príchod Krista nebude až tak "skorý", a preto je potrebný nástupca Petrov, aby línia apoštolského nástupníctva bola zachovaná až do čias skutočného Kristovho príchodu.

Dôkazom tohto "nepredržitého" nástupníctva na Petrovom stolci je už samotný druhý pápež Sv.Línus. Podľa tradície si ho za svojho nástupcu na pápežskom stolci vybral sám sv. Peter pred svojou smrťou okolo roku 67. Za biskupa ho vysvätil asi sv. apoštol Pavol. Spomína sa v Druhom liste sv. Pavla Timotejovi (4,21).


475.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 3. 2017, 14:52 avatar
Astax1
Ten kto pasie Kristové ovce musí mať Kristov hlas v sebe – jeho Slovo.

Sú tie ovce Petrove, alebo Kristove? Samozrejme, že ovce sú Kristove a aj ten, ktorý ich pasie, musí prejsť cez bránu, ktorou je Kristus – to Slovo Božie a tak pôjdu Kristove ovce za tým hlasom – Kristom. Ak samozvaný pastier neprešiel cez bránu, ktorou je Kristus – Slovo Božie, ale ako zlodej niekde zo zadu a chce pásť Kristove ovce, akoby to boli jeho ovce, tak tieto ovce nepôjdu za takým samozvaným pastierom, lebo jeho hlas nepoznajú – je to iné evanjelium a iné učenie. A to je to, keď Kristove ovce odišli za hlasom pravého Pastiera Krista a odmietli počúvať hlas nepravého pastiera - pápeža. Takto sa majú chápať tí, ktorí pasú Božie stádo a takto samozvaní pastieri. Kristove ovce patria jedine Kristu.

Vieš čo povedal Ježiš na adresu učeníkov, keď čo len zmýšľali kto z nich je väčší. No a ty veríš v pápeža, ktorý zo svojho povyšeneckého úradu a postavenia námestníka Krista - Boha na zemi sa necháva oslovovať svätý otec. Uvedomuješ si vôbec komu slúžiš? Ak si to neuvedomuješ a počuješ na hlas svojho otca a pastiera vo Vaticane, tak si potom jeho ovca. Ja počujem na hlas Svätého Otca v nebesiach a idem za tým hlasom, ktorým je Kristus a som jeho ovca. Ako iste vieš, tak dvoch Svätých Otcov človek nemôže mať. Buď jedného bude milovať a druhého nenávidieť.


336.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   20. 3. 2017, 18:05 avatar
335 príspevkov o hovne....


343.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:12 avatar
Hlúpy tým veciam nerozumie... Choď radšej zbierať smotanu do príspevkov, kde sa baví o tom, koľko žien kto dnes posexoval a vypil pri tom fliaš alkoholu...    


345.
označiť príspevok

Ludwig muž
   20. 3. 2017, 18:15 avatar
Určite sa tam s fotónom stretneš.  


352.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:24 avatar
Snívaš o cudzích ženách a litroch alkoholu? (Trafená hus zagágala!)  


355.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   20. 3. 2017, 18:28 avatar
Chlapci zdržte sa osobných a zbytočných invektív. Lebo zbytočne zaplevelujete diskusiu a kto to bude čítať? Hľadajte radšej Pravdu!


361.
označiť príspevok

Fotooon muž
   20. 3. 2017, 18:33 avatar
"Je mnoho neposlušných, táravých a zvodcov .... Tých treba umlčať," (Tít 1,10) obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


383.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 09:11 avatar
Fotooon, upáliť! upáliť! upáliť!... 
Súhlasí Ludwig


384.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 09:14 avatar
al no tak Tull.......umlčať , nie upaliť.......treba ich karhať aby ozdraveli vo viere.....


387.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:18 avatar
Slovami aby išli do tém o sexe a alkohole?


388.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:20 avatar
Potom ozdravejú vo viere?


389.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 09:24 avatar
Veriaci, aj ja budem zdravší vo viere, keď pôjdem do tém kde sa píše kto koľko žien dnes posexoval a koľko pri tom vypil fliaš alkoholu, ako to radí Foton?


390.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 09:26 avatar
veriaci-4, karhaním, ktoré je vlastne vyvyšovaním sa... a najmä nadávaním, urážaním... neumlčíš... skôr naopak, prilievaš olej do ohňa... buď ich (nás... ) vyzabíjať, upáliť, alebo "upáliť" argument, nie osobu... presvedčiť argumentom, osobným príkladom... a nie urážkou, nadávkou... reagovať k argumentu, nie k osobe...


392.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 10:20 avatar
ale ved ta niokto nepresviedca....tvrdiš že si neveriaci , tak si , je to tvoja volba......Skor to vypada že ty nas chceš presvedciť že Boh nie je....My ti tvoju nevieru neberieme.....ty skor sa snažiš brat vieru nam, neuveril si len taraš o Bohu........mozno si to neuvedomuješ ale taký ako ty nemaju daleleko k falosným ucitelom......


393.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 10:31 avatar
V tomto s tebou súhlasím. Tull sa naozaj usiluje brať ľuďom vieru, aj keď netvrdím že vedome. Napríklad tvrdeniami že Písmo treba chápať ako báseň, nie ako "fax z neba". Popritom v Písme sa jasne hovorí: "Toto povedal/hovorí Pán, boh Izraela." Ak veriaci človek začne chápať Bibliu ako obraznú báseň a nie ako slovo Živého boha, potom ju môže rovno zaradiť medzi poučné knihy ako sú Ezopove bájky...A ak to slovo, o ktorom je písané že ho povedal sám Boh, nie je priamo Božím slovom, tak čím potom je? Predsa keď prorok povedal že to slovo je slovo Boha, a podla teba Tull ním nie je, tak čím potom je ak nie klamstvom?


395.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 10:51 avatar
Ludwig, či vari Biblia nie je písaná vo veršoch? Nie je vo veľkej miere písaná v podobenstvách, v obrazných vyjadreniach... nepísal ju človek?... prečítaj si tému Bohoviaaa#r1597681 i moju reakcie k nej ("113", "131", "206"... rovnako, na základe "obráteného" Tvojho myslenia, by sa dalo povedať, že sa usilujem priviesť ateistov k viere...


396.
označiť príspevok

Ludwig muž
   21. 3. 2017, 10:57 avatar
Ale koľko veršov je písaných ako priamo slovo Boha, lebo nasledujú po slovách "toto hovorí Pán, Boh Izraela"? Nespočetne veľa veršov je takých, predovšetkým v Starom Zákone. Takže ak slová, ktoré sú v Biblii zaznamenané ako priame Božie slovo, označíš že niesú faxom z neba, tak ich priamo spochybňuješ. A vtedy zachádzaš nad to že len rúcaš barikády medzi ĺuďmi a púšťaš sa s tým búraním priamo do základných pilierov akéhokoľvek vierovyznania čo vychádza z biblie. Toľko môj názor. Nereagujuem na tvoju osobu, lebo netvrdím že to robíš s úmyslom rúcať vieru, ale som presvedčený že ju rúcaš...


474.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 3. 2017, 14:16 avatar
Ludwig, nestíham... tak len narýchlo... máš dojem, že "rúcam" konkrétne Tvoju (prípadne iných... ale hlavne tú Tvoju) vieru v Ježiša Krista? "Rúcam", ak to tak možno povedať, vieru v doslovné chápanie Písma... prečo tak robím som už písal a ak vydá čas napíšem k tomu viacej... V Biblii je mnoho nezrovnalostí a to dokonca aj v slovách "toto hovorí Pán, Boh Izraela". Tie tam predsa nedali ateisti... ako ich vysvetlíš, keď je podľa Teba Písmo priamo slovo Boha?
Píšeš, že rúcam vieru... nie sú väčším "rúcaním" "vaše"hádky, zvady, žabomyšie vojny, ktoré vidieť aj na tomto fóre... ?


394.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 3. 2017, 10:38 avatar
veriaci-4, ale ved ta niokto nepresviedca... tak to sa mi asi snívalo, ale potom ako je možné, že sa v archíve dajú nájsť príspevky o presviedčaniach ...?
O Bohu tu "tára" kdekto ... nie je mojím úmyslom spochybniť kohokoľvek vieru, ani vlažných, ktorých Boh aj tak vraj vypľuje (čo si nemyslím...), ale spochybniť názory, ktoré stavajú múry medzi človeka a človeka... tehly týchto múrov sa pokúšam rozbíjať a nie vieru. Zlo vidím v tom, že:
„Ľudia stavajú príliš mnoho múrov a veľmi málo mostov.“
John Locke


397.
označiť príspevok

veriaci-4
   21. 3. 2017, 10:59 avatar
No može sa sa stať že ťa presviedcaju, to je pravda.....Ty sa velmi rad a velmi často zapajaš do debát o Bohu.....
Ja ti chcem povedať to, že ty nepopieraš sice Boha, ale ty svojim vysvetlovaním, vlastne prekrucuješ Bozie dielo....Ty poukazuješ na tu humannu stranku...a priklad ako žil Ježiš.....a to sa ti paci.....
Lenže, ak by si chapal že tu ide o vela viac, o večny život, potom by si pochopil ake nebezpecne su tvoje vysvetlovania , pre potenciálnych ludí, ktorí by mohli sa stat krestanmi, ale uverili tvojim slovam......
Je totižto ovela jednoduhsie si povedať....ok ten Ježiš mal predsa len cosi do seba.....budem sa snažiť co nam odkazal, ale neverím že vstal z mrtvých......
tymto sa clovek odstrihne od spasenia.......
My krestania, vieme o čo ide, a vieme, preco tu prisiel Ježiš na tento svet.....Prisiel sa obetovat za nase hriechy....a vstal z mrtvych a porazil smrť.....a tak nielen ze veríme, ale spolu s s nim pri krste zomierame starému životu a spolu snim vstavame do nového zivota......Ak by totiž nebolo vzkriesenia, marna je nasa viera, a vsetko je to blud.......
Takže ak aj svojim detom vysvetluješ nieco o Bohu, tak im povedz vsetko.....aby si nebol falošným ucitelom....
Mozes im povedať o zmrtvychvstaní......slovo poznaš.....(v tom pripade falosnym ucitelom nebudeš)..........


467.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 23:26 avatar
355,...OK, správne....ale začni už niečo spomínať,čo sa k nej môže priblížiť,....lebo zatiaľ sú to len tvoje ľudské a nebiblické názory!


382.
označiť príspevok

toman
   21. 3. 2017, 09:08 avatar
Themistocles (1):

Ján hovorí, že odišli, lebo neboli z nás (1 Jn 2,19). Kresťanom teda buď si alebo nie si. Nemôžeš byť a potom nebyť. To je možné iba v prípade katolíkov alebo iných falošných a poblúdených cirkví. Byť katolíkom a potom nebyť. Lenže oni nie sú kresťania.

Ježišova krv sa nevyliala nadarmo. Buď Kristus za teba trpel na kríži a potom si ťa ponechá alebo za teba netrpel na kríži. Nie si tak mocný, aby si sa dokázal vytrhnúť z Božej ruky (Jn 10,28).

Ak si kresťan, určite máš (zdravý!) zbor. Ak nemáš, robíš chybu, lebo si súčasť tela Kristovho (1 Kor 12,12-27). Ochudobňuješ ich, aj seba. Tí by ti pomohli vidieť, či si alebo nie si kresťan. Pretože, ak si členom zboru, ťažšie zakryješ, či prinášaš alebo neprinášaš ovocie (Mt 7).

Navyše, ak si ako kresťan sám, stávaš sa ľahkou korisťou satana, ktorý obchádza ako revúci lev (1 Pt 5,8) a s radosťou ti znepríjemní život pochybnosťami o tvojom spasení.

Ohľadom bezpečnosti spasenia si môžeš vypočuť toto: som.biblickykrestan.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. Tam si vyber tématickú sériu Bezpečnosť spasenia.

Výstrahy pred odpadnutím sú adresované skôr druhej a tretej pôde z podobenstva o rozsievačovi (Mt 13). Z môjho pohľadu sú verše zo Židom 10, ktoré si uviedol, určené tiež novým kresťanom, ktorí síce spásnou vierou uverili, ale ich viera ešte nebola dostatočne preskúšaná (1 Pt 1,7). A preto sú náchylní pochybovať a satan im ľahko znepríjemní život.
Súhlasí stefan 5


426.
označiť príspevok

Luther muž
   21. 3. 2017, 20:47 avatar
Zablúdilé ovečky, alebo inak povedané ovečky, ktoré poznali pravdu, "odpadli" ale nakoniec činili z toho pokánie, tak Boh je nesmierne rád, že sa mu ovečka vrátila. Tá ovečka v skutočnosti neodpadla ale zablúdila. Boh je nesmierne rád z jej návratu.

12 Čo myslíte? Keby mal niekto sto oviec a jedna z nich by zablúdila, nenechá tých deväťdesiatdeväť na vrchoch a nepôjde hľadať tú, čo zablúdila? 13 A keď sa mu ju podarí nájsť, veru, hovorím vám: Bude mať z nej väčšiu radosť ako z tých deväťdesiatich deviatich, čo nezablúdili. 14 Tak ani váš Otec, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých.
Súhlasí toman


412.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 3. 2017, 18:30 avatar
Toman, o tom , ktorá cirkev je falošná a poblúdená neprislúcha hodnotiť tebe a ani žiadnemu človeku. O tom rozhoduje ježiš.
A to nehovorím o tom, že vlastne všetky cirkvi odpadli od katolíckej a založili svoju ideologiu na negatívach katolíckej, takže zase žiadna výhra.
Väčšina z nich zamietla to najdôležitejšie z evanjelia a to je omša, spoveď, pozdvihovanie no a najväčším lapsusom týchto odštiepencov je neuveriť posledné slová z poslednej večere. Toto je moje telo a toto je moja krv. A iba ten, kto je moje telo a pije moju krv , má život večný.
Niektorí sa spoliehajú na to, že stačí uveriť meno Ježiš a majú život večný. To možno tiež, ale radšej potom, čo uverili jeho slová poslednej večere, pretože jedno bez druhého nemá význam.
Inak, toman, neviem či sa až príliš nespoliehaš na to, čo si si sám vymyslel. Vyzerá to všetko celkom logicky, ale posledné slovo má vždy on.


470.
označiť príspevok

toman
   22. 3. 2017, 06:44 avatar
elemir (412):

Omša v evanjeliu nie je popísaná. Ježiš neprikázal sláviť omšu, ale pripomínať si jeho obetu niečím, čo dnes nazývame Pánova Večera. Omša a Pánova Večera nie je to isté.

Omša je nekrvavá obeta (KKC 1366), kde sa premieňa víno na krv (KKC 1376).

Ježiš však nepil krv, ale víno (Mt 26,29). Pretože pitie krvi židom (Ježiš bol vzorový žid) zakazoval zákon (Lv 17,10), ktorý dal židom Mojžiš, ktorému ho dal Boh. Boh by išiel sám proti sebe, ak by zakázal piť židom krv skrze Mojžiša a potom ju piť prikázal skrze Ježiša. Nedával by zmysel.

Ak si myslíš, že počas omše piješ krv, ideš proti tomu, čo prikázali apoštoli pre pohanov (to sme aj my, slováci = nežidia). Zakázali im piť krv (Sk 15,20).

Ako katolík si však vo zvláštnom postavení. Katolícki vodcovia ti zakázali naplniť to, čo ti prikázal Ježiš. Vynechal si pitie vína (podľa teba krvi). Poslúchaš ich, namiesto Ježiša, namiesto apoštolov a nakoniec aj namiesto Mojžiša. Ich si poslúchol, ale "odmenu" si za to ponesieš individuálne:

(Lv 17,10) ... kto by jedol nejakú krv, proti takej duši, ktorá by jedla krv, obrátim svoju tvár a vytnem ju zprostred jej ľudu


422.
označiť príspevok

Momo91 muž
   21. 3. 2017, 20:12 avatar
A mne niekto vysvetlí, prečo Boh schvaľuje otroctvo a za stredoveku kameňovanie? Keď v novom zakone je niečo ine?


423.
označiť príspevok

Momo91 muž
   21. 3. 2017, 20:12 avatar
422 oprava nie za stredoveku ale ze v starom zakone.


465.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 3. 2017, 23:17 avatar
422,......zrejme si myslíš ,že jednou vetou sa to dá vysvetliť? Neuvedomuješ si,že aby si to plne pochopil musíš mať celkové poznanie Písiem a musíš mať správne pohnútky a istú dávky pokory! Ale to u teba nie je!
A nie je pravdou to,že "Boh schvaľoval otroctvo"! On ho len toleroval,pretože to bola ľudská voľba!
Aj RKC niektoré texty z Písma nesprávne pochopila a použila ich na ospravedlnenie otroctva! Ale tak to nie je!
Ak by sme to brali z pohľadu evolucionistov,tak sa pýtaš asi tak,že .....:"Prečo jaskynní ľudia sa medzi sebou mlátili a hádzali po sebe kamene,kamenné sekery?" Asi nevieš nič o vývoji,ktorý opisuje Písmo od SZ po NZ, a meniacom sa chápaní istých pravidiel a postojov!?


472.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 3. 2017, 09:26 avatar
Ukultizmus KC

Mat 18:20 Lebo kde sú dvaja alebo traja shromaždení v mojom mene, tam som i ja v ich strede. To je chápanie všetkých, ktorí uverili v Pravde Kristu.

Akým spôsobom je Kristus prítomný ak sú zhromaždení v jeho mene? Predsa svojím, Duchom - Slovom . A to Slovo Života je pokrmom srdca a nie brucha. Ak požívame chlieb a pijeme víno na Kristovú pamiatku a teda sme zhromaždení v jeho mene, tak je predsa prítomný svojím Duchom – Slovom. No to nemá nič spoločné s chápaním eucharistie v podaní KC. Ján 6:35 A Ježiš im povedal: Ja som ten chlieb života; kto prijde ku mne, nebude nikdy lačnieť, a kto verí vo mňa, nebude nikdy žízniť.

Veď to máme robiť na pamiatku a pripomínať si duchovný zmysel dokonalého diela milosti, ktoré Boh vykonal na kríži, ktoré sa stalo raz a navždy! Už nie je potrebná neustála obeť a nie to ešte formou nekrvavej obete formou nejakej transsubstanciácie a filozofovať okolo toho. Ježiš to jasne zrozumiteľne vysvetľuje , že On je chlieb života – to Otcove Slovo, ktoré sa stalo telom a to telo sa obetovalo a prelialo krv za naše hriechy. No a to Slovo žije v srdciach vykúpených, ktorí uverili a teda prijali to Slovo Života. To je to, že už nebudeme nikdy lačnieť a žízniť, lebo to Slovo života nasýti a uhasí smäd naveky. On je ten chlieb života – Slovo, ktoré sa lámalo a sýtili sa tým Slovom mnohí: 1Kor 10:17 Lebo jeden chlieb, jedno telo sme my mnohí. Lebo všetci máme svoj podiel z toho jedného chleba.
Luk22 19A vezmúc chlieb poďakoval a lámal a dával im a povedal: Toto je moje telo, ktoré sa za vás dáva, to čiňte na moju pamiatku. 20Taktiež i kalich, keď bolo po večeri, povediac: Tento kalich je tá nová smluva v mojej krvi, ktorá sa za vás vylieva.

Tak teda na pamiatku – pripomínať si duchovný zmysel tohto dokonalého diela milosti, ktoré sa stalo raz a navždy a tam kde sa stretnú dvaja traja v Ježišovom mene, tam je Ježiš prítomný svojím Duchom – Slovom. To nemá nič spoločné s premenou oplátky na skutočné telo Kristove a víno na skutočnú krv a ešte aj nejakou formou nekrvavej obete, ktorá sa neustále opakuje. Je to nezmysel! Ježiš priniesol dokonalú obeť a to raz a navždy!

Ján 6:50 ale toto je chlieb, ktorý sostupuje z neba, aby z neho jedol človek a nezomrel.

Mnohí jedia oplátky a zomierajú v hriechoch, lebo neuverili Slovu života! Tak teda jesť chlieb je uveriť v Pravde Slovu evanjelia Ježiša Krista- sýtiť sa nim a svojím životom svedčiť o dokonalom diele milosti. Takto budem žiť a až vtedy si môžeme hodne pripomínať toto dielo milosti jedením chleba a pitím vína na pamiatku. Prijať to Slovo – chlieb života do srdca. Ten chlieb života – Slovo života je potravou srdca a nie brucha!

Ján 6:51 Ja som ten živý chlieb, ktorý sostúpil z neba. Keby niekto jedol z tohoto chleba, bude žiť na veky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo, ktoré ja dám za život sveta.

Teda je tu prvoradá viera v Slovo Života – Krista – Chlieb Života, teda viera v evanjelium Ježiša Krista a až tak si môže človek toto všetko v čo uveril takto pripomínať a v tom Slove aj žiť. Predsa to Slovo je preto Slovom života, lebo je živé a žije v srdci vykúpeného. Je to živý Boh, ktorý vo forme svojho oživujúceho Slova prebýva v srdci človeka a oživil ho naveky.

Ak Ježiš je to Otcove Slovo, ktoré sa stalo telom a vieme, že On je ten chlieb života – Slovo Života, ktorým sa máme sýtiť, tak je nadmieru jasné, čo znamená jesť jeho telo a čo znamená piť jeho krv, ktorá sa vylieva za mnohých na odpustenie hriechov. Teda v plnosti prijať do svojho srdca Krista – Slovo Života - sýtiť sa ním a prijať to, čo vykonal na kríži raz a navždy– to dokonalé dielo milosti, keď prelial krv za naše hriechy a teda obetoval svoje telo za nás, aby sme my mohli žiť. A to je to Slovo evanjelia – Slovo života, aby sme v tom Slove žili Duchom, ako keď telo žije telesným pokrmom, tak my žijeme pokrmom srdca - Slovom Božím - Kristom.

Čo z toho pripomínania urobila KC je až neskutočné. Z jednoduchého vo viere pripomínania zmyslu toho, prečo Ježiš zišiel z neba a teda pripomínania si dokonalého diela milosti, ktoré vykonal na kríži sa vytvoril cirkvou nejaký druh okultizmu. Vykúpený v Kristu si pripomína kedykoľvek v srdci to, čo Boh vykonal na kríži a to aj bez jedenia chleba a pitia vína a aj pri jedení chleba a pití vína na pamiatku toho všetkého čo vykonal a v tom vedomí aj žije a svojím životom oslavuje Boha s istotou spasenia v Kristu.

Zoberme si to napr. z tohto pohľadu eucharistiu v podaní KC

To čo vchádza do úst a ide do brucha, tak to predsa nepoškvrňuje človeka, ale to čo vychádza z úst. Mat15 19Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, falošné svedoctvá, rúhania;

Tak podobne nič z toho čo vchádza do úst a ide do brucha nemôže posväcovať človeka – žiadna oplátka a pod, ale to čo vchádza do srdca – Kristus - Slovo Života – Chlieb srdca. A to čo je v srdci - Slovo života aj vychádza zo srdca a to posväcuje človeka. Takýto človek svojí životom v Kristu svedčí o dokonalom diele milosti, ktoré Boh vykonal na kríži a teda aj svojím životm oslavuje zvrchovaného Boha.

„Nielen z chleba žije človek, ale z každého slova, ktoré vychádza z Božích úst.“ (Mat 4,4)

Predsa v duchovnom živote sme závislí od Krista – jeho Slova – Chleba života, ktoré je potravou srdca presne v tom istom zmysle, ako keď je telo závislé od každodenného pokrmu a pitia vody.
Súhlasí toman


477.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 16:55 avatar
Vysvetlujte si čo chcete a ako chcete a môžete to nechať točiť na grile aj tri hodiny, ale, :
Ježiš zobral do ruky pri poslednej večeri chleba a povedal,: Toto je moje telo.
Potom víno tiež povedal : toto je moja krv. Toto robte na moju pamiatku!
A ešte povedal, že kto bude jesť moje telo am piť moju krv, má život večný.

Čo tu chcete rozoberať a prekrúcať ? Vy mu neveríte tieto slová ?????? A my čo plním,e jeho príkaz sme podľa vás modloslužobníci ???? A prečo ,lebo sme uverilim ježišovi kravinu, alebo nám samotný ježiš povedal nejakú hovadinu ????

Toto mi najprv vysvetlíte. , a potom sa môžeme ďalej baviť, za koho máte Ježiša ?????
Tvrdíte, že poznáte evanjelium a možno sa naň aj spoliehate, ale aKO, ak pri ježišových slovách pri poslednej večeri ste sa zamotali ako do žehliaceho prkna a neviete sa od tiaľ dostať?

Ja to nechápem, kde ste vzali na seba múdrosť a zodpovednosť meniť tieto slová a vôbec, čo je pre vás evanjelium, ježiš kristus a spasenie vôbec ???? Načo sa spoliohate v tomto živote, ak ste si z najsvätejších slov ježiša nechali urobiť satansko modlársky guláš ??????

Ja sa plne spolieham na ježiša a každé jeho slovo v evanjeliu a naopak, asi ste si všimli, že som výsostne alergický navšetko, čo je v cirkvi mimo evanjelia, m yslím RKC, ale tieto veci jediná RKC zachováva a to práve sú tie nejdôležitejšie.

Ak zoberiem do úst oblátku, zúčastňujem sa spolu s ježišom na jeho poslednej večeri a to isté s vínom, teda príležitostne namočí kňaz oblátku do vína.

Ja nemám prečo ježišovi neveriť a pochybovať , či oblátka je z čoho vrobená, z akého chlebového cesta, lebo ja príjmam ten chlieb, ako by som sedel s ježišom za stolom a o akoby zobral hociktorý kus na stole premenil by ho a dal mi ho.
Ja mu dôverujem a vôbec nemám potrebu skúmať, ako to ježiš zariadil, že ak prijmem oblátku, tak cítim, že som prijal jeho
Ja nepotrebujem od ježiša zdôvodnenia, ako to dokázal, ja viem, že ak mu budem veriť, uverí aj on mne, ak budem žobrať o odpustenie hriechov.
Ako môžete o tom pochybovať, ak je napísané, že pochybnovači, maloverní a traviči zostanú mimo brán mesta.

Načo sa spoliehate, že prečo vás ježiš spasí ? keď mu poviete, že urobili sme ti službu, lebo sme odhovárali katolíkov, že oblátky na omši,ktoré jedia, nemôžu byť tvoje telo. No ale čo potom s tým, čo je napísané v evanjeliu o, poslednej večeri,. čo stým, čo ježiš povedal a nariadl a navyše ak ešte o tom všetklom, hovorí: toto je znak novej a večnej zmluvy.
Vy ste túto zmluvu odmietli ? Pretože sa cítite múdrejší, ako ježiš, že ste ako ľud, ktorý sa pýtal, akože nám tento môže dať jesť svoje telo ??? To snáď už je trochu moc a odišli od neho. Zostali len dvanásti.
Z velkého zhromaždenia ľudu, pred ktorým rečnil svoju reč, zostali len dvanásti. Tažká to bola pre nich reč a zrejme aj teraz pre vás.
Komu a čomu vlastne veríte, ak teda sa vôbec cítite ako veriací ľudia


479.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   22. 3. 2017, 18:57 avatar
elemír

Ja verím, že Ježiš je svetlo sveta, no neklaniam sa svetlu slnka ani sviečky, ale Kristu - jeho Slovu. To Slovo - Kristus je svetlom môjmu srdcu. Ja verím, že Ježiš je chlieb života, no neklaniam sa chlebu z pekárne, ale Kristu - Slovu Božiemu. To Slovo - Kristus je pre mňa potravou srdca. Ja verím, že Ježiš sa v mojom srdci stal skalou spasenia zjavením od Otca v nebesiach. No neklaniam sa skale, ale Slovu Božiemu - Kristu.

A keď povedal - Ján 8:12 Potom im zase hovoril Ježiš a riekol: Ja som svetlo sveta. Ten, kto mňa nasleduje, nebude chodiť vo tme, ale bude mať svetlo života.
-Ježiš ako svetlo sveta
-Ježiš ako chlieb života
-Ježiš ako skala - 1Kor 10:4 a všetci pili ten istý duchovný nápoj, lebo pili z duchovnej skaly, ktorá išla za nimi, a tou skalou bol Kristus

Vieme o prirovnaniach - Ježiš je svetlo sveta, chlieb života, duchovná skala, Ježiš ako uhoľný kameň, dvere k ovciam, kameň úrazu, skalou pohoršenia.

Ak povedal, ja som chlieb života, tak to už myslel doslovne?

Tak prečo nesvieti katolícky kňaz nejakým svetlom? Tak pri svetle už chápete ako to myslel, ale pri chlebe si vykladáte tak, aby bola zvýraznená úloha kňaza pri vykonaní “zázraku“ premeny oplátky na skutočné telo Kristove, ktorý sa ale nestal. KC to nazve prepodstatnenie a ani jeden katolík to nevie vysvetliť, čo to je. Ja viem čo to je - Je to okultizmus a blud!

Predstavme si Ježišov zázrak premeny vody na víno. Ježiš naozaj premenil vodu na víno a všetci, čo to ochutnali dosvedčili, že je to víno! Ak by ten zázrak učinil Ježiš spôsobom prepodstatnenia, ako to robí KC, tak žiadny zázrak by sa neudial a podávali by ľuďom vodu s tým, že je to predsa víno. Svadobčania by pili vodu, no a mali by sami seba klamať, že pijú víno. To je celá podstata tohto klamu KC a nazvali to prepodstatnenie! Zázrak ak sa udeje, tak aby bol zázrak zázrakom, musí byť pozorovateľným a prejaviť sa (chromí chodia, búrka sa utíši, slepí vidia, mŕtvy vstane atd. atd.) Ježiš to všetko činil. Ak zázrak nie je viditeľný, teda sa neprejaví, tak je to len klam a je to len viera v klam.

Katolíci nemôžu poprieť absurdnosť tohto všetkého. Nie je predsa žiadna viditeľná zmena ani na oblátke, ani na víne, keď boli vraj "zázračne" zmenené mocou kňaza na krv a telo. KC zneužila slová Ježiša Krista a vytvorila nejaký druh okultizmu s neustálou nekrvavou obeťou, ktorú kňaz neustále sprítomňuje. Ježišová obeť na kríži je predsa dokonalou obeťou a preto sa nemusí opakovať. Ide teda o pripomínanie si duchovného zmyslu Ježišovej obeti na pamiatku.

To, že KC chce za slovom – to čiňte na moju pamiatku, vidieť niečo, ako je sprítomňovanie obete, jeho tela a jeho krvi, je len kvôli tomu, aby sa zdôraznila úloha katolíckeho kňaza, ktorý tento “zázrak“ učiní, aby katolík bol úplne závislý na úkone kňaza.
Súhlasí toman


480.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 23:48 avatar
Realita, to je detinské, čo si napísal. veď inak sa tak rozumne vyjadruješ.
Prečo si o mne myslíš, že keď jem oplátku, že pri tom myslím na chleba, alebo dokonca ako chutí.
Alebo ti môžem napísať naopak, že si velmi mudry človek, lebo ja by som to takto nenapísal, že sa neklaniaš svetlu slnka a ni sviečky, ale klaniaš sa kristovi a jeho slovu. A čo si ty myslíš , že my na čo myslíme, ak jeme oplátku, presne to isté, čo ty, lebo ako ťa mohlo napadnúť, že sa pri tom klaniame chlebu z pekárne ???? !!!! ???
Toto si normálne necháš nasáčkovať do rozumnej hlavy ????? Pre boha !!!!

Ak povedal, ja som chlieb života, tak to už myslel doslovne?
Už len pre túto vetu by som sa mal prestať s tebou baviť. kto si ty človeče, že sa opovažuješ pochybovať o ježišových výrokoch a krútiť s nimi a prispôsobovať pre seba ????
Akježiš ráz povedal, že je chlieb života, tak je a koniec bez ďaľších debát. Alebo mu veríš, alebo nie, tu nie je nič medzi tým a už vôbec nie také, že či to naozaj myslel vážne. Veď toto si nedovolíš povedať ani svojej žene a ježišovi hej, tak čo potom pre teba znamená ?, alebo dokonca evanjelium ?
To som naozaj škovaný, že toto si niekto o katolíkoch myslí, veď najviac je obviňovaná samotná RKC, že prevracia a nedodržuje evanjelium, ale toto ????? To sa nehnevajte, to je primitivizmus ako vrata na garáži, ak si nikto niečo také uverí.
Ak je v evanjelouiu napísané, že ježiš mal bratov, tak ich mal, ak je tam napísané, že toto je moje telo, tak to je jeho telo a mne naprináleží skúmať z akej pekárne, či múky je ten chlieb,lebo ja neužívam chleba, ale jeho telo, tak ako mi to prikázal a zaviazal večnou zmluvou, lebo to je napísané v evanjeliu. ak som uveril ježišovi verím evanjeliu a naopak, .
Ja som si nerozdelil evanjelium a ježišove výroky ako ty a žačal uvažovať, čo myslel tak, alebo tak, či to myslel doslovne, alebo len tak mimochodom.To potom evanjelium nemusíš brať do ruky.
Zaviaže ťa zmluvou, večnou zmluvou aby si to robil a ty sa obzeráš z čoho je vyrobená oplátky a z večnej zmluvy mu nakoniec urobíš nepodstatnú vec. a z chleby, ktorý premenil na svoje telo a kázal premieňať na svoje telo a užívať, urobíš modlu, to nemáš ani trochu strachu, že si zneuctil to najsvätejšie, prečo ježiš prišiel na tento svet ????
No a vrchol všetkého, vraj žiaden zázrak sa neudial a víno chutí ako víno a chlieb ako chlieb !!!???!!!
Kde si prišiel na to, že sa jedná o zázrak, v evanjeliu sa o žiadnom zázraku nepíše.
Žiaden zázrak, takto a týmto si ho máme pripomínať a takto s ním žiť.
lebo chuť chleba a vína sa dá cítiť iba telom a teda si zostal iba telesným nepochopil si veci duchovné.

Ježiš hovorí pri samárijskej studni: môj otec vyhľadáva tých, ktorí ho vyznávajú v duchu a v pravde. Teda boh je duch a môžeš s ním komunikovať len duchovne a pravda je evanjelium, ale nie také , ktoré spochybňujeme tým, že toto asi ježiš nemyslel vážne.
Ja mu verím, že myslel všetko vážne, lebo ak by on o niečom pochyboval, ako si ty myslíš, určite by mu nestálo za to, aby sa pre to nechal umučiť. A to umučenie bolo tak drasticky vážne a kruté, že si nezaslúži takto spochybňovať to, čo povedal.

Takže, RKC iba plní to, čo je napísané v evanjeliu a absurdnosť a ešte niečo horšie vidím práve ja na tom, čo si napísal.
lebo ak chcemem vyznávať jeho otca v duchu a v pravde, musíme ho užívať duchovne a teda aj to, čo nám prikázal robiť pri poslednej večeri, sa robí duchovne.
Je všeobecne známe, že prví kresťania si nosili na omše nielen chleba a víno, ale postupne sa premenili omše na hodovanie bez miery. Preto si myslím, že bolo velmi rozumné a aj to viacej vystihuje evanjelium, ak k tomu pridáme z inej časti evanjelia, že sa to má robiť duchovne.
Ja sa necítim oprávnený ako ty rozhodovať o tom, či sa ježišova obeť má opakovať, alebo nie, ale načo aj o tom rozmýšľať, ak je v evanjeliu jasne napísané, čo treba robiť, stačí uveriť evanjeliu tak ako je napísané a nespochybňovať Ježišove výtoky.

Ježiš je nás skutočný pán a král, lebo on bude rozhodovať o našom druhom živote a ja by som si to určite nechcel u neho pokaziť tým, že spochybňujem to čo hovorí.


481.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 07:10 avatar
elemír. Tu nikto nespochybňuje to čo vravel Ježiš. Ale zabúdaš na to, že Ježiš hovoril aj v podobenstvách. na to elemír nezapomínaj. Pokatoličtenie Večeri Pánovej spôsobilo prechod k obetnému stráveniu Ježiša Krista, v súčasnosti známemu ako katolícka omša / Eucharistia, a to úplne.
Súhlasí RealitaABC


482.
označiť príspevok

toman
   23. 3. 2017, 07:12 avatar
elemir (480):

Veľmi selektívne prijímaš, čo podľa teba povedal Ježiš doslovne a čo nie. RealitaABC ti to už naznačil.

Ježiš o sebe povedal, že je dvere (Jn 10,7). Znamená to, že je dvere? Netreba nám kontext? Podobne s tým, keď Ježiš hovorí, že je chleba (Jn 6,48). Znamená to, že je chodiaci chleba? Netreba nám kontext?

Už len logicky to nedáva zmysel...

Čo jedli a pili učeníci počas poslednej večere? Jedli už obetované telo a obetovanú krv Ježiša ešte predtým než sa Ježiš obetoval?

Ako katolík si v konflikte. Na jednej strane veríš, že Ježiš uzákonil omšu, kde sa premieňa víno na krv. A to preto, lebo veríš Ježišovi doslovne, keď hovorí, že "toto je moja krv", ale už neveríš doslovne, keď hovorí, že z plodu viniča už piť nebude:

(Mt 26,28 - katolícky preklad) toto je **moja krv** novej zmluvy, ktorá sa vylieva za všetkých na odpustenie hriechov. 29 Hovorím vám: Odteraz už nebudem piť **z tohoto plodu viniča** až do dňa, keď ho budem piť s vami nový v kráľovstve svojho Otca.

Sám Ježiš ti naznačuje (ak to prijmeš), že katolícke učenie je blud.
Súhlasí Luther, RealitaABC


483.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 07:13 avatar
Slová 6 kapitoly Ježiš adresoval učeníkom, farizejom, ľudu. Biblia hovorí, že ak niečo zvestoval ľudu, Ježiš hovoril v podobenstvách. (Mt 13,34; Mk 4,34) to znamená že Ježišove slová o jedení a pití sú podobenstvo, obraz a ten význam je viera a pravda. Verše 34 a 35 nám to potvrdzujú.
Súhlasí toman


484.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 07:25 avatar
Mk 4,12 aby hľadeli a hľadeli, ale nevideli, aby počúvali a počúvali, ale nechápali, aby sa azda neobrátili a aby sa im neodpustilo."
Súhlasí RealitaABC, toman


485.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 07:34 avatar
Celá 6 kapitola nám hovorí o viere. Každú chvíľu sa tam spomína viera, viera, viera… To znamená že jesť a piť Ježišove telo a krv je duchovné jedenie a pitie a to je viera.


486.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 07:59 avatar
Katolícka omša a katolícka eucharistia je modlárstvo. Modlári nevojdú do Božieho kráľovstva. (Ef 5,5) Eucharistia vždy bolo vďakyvzdávanie, nie premenený chlieb. (až do roku 1215, napriek tomu sa katolícka náuka odvoláva, že to ustanovil Ježiš Kristus. Pozri katechizmus, článok 1345)

Modlárstvo znamená: kňaz koná obeť, neživá vec sa stáva živou, neživej veci sa klaňajú a uctievajú ju ako Boha.


487.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 3. 2017, 10:03 avatar
nemienim to opakovať a načo ? Ako môže byť niečo podobenstvo ak ježiš jasne hovorí, toto robte na moju pamiatku !
Vy ste moji priatelia, ak robíte to, čo vám prikazujem. Už vás nenazývam sluhami,lebo sluha nevie, čo robí jeho pán. Nazval som vás priateľmi, lebo som vám oznámil všetko, čo viem od svojho otca. Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo, aby vám otec dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene. Toto vám prikazujem, aby ste sa milovali navzájom.
LUther, ja neviem presne, čo sa robí pri premenení a evanjeliuum nazýva tento úkopn jasne premenením, žiadne zázraky, žiadne čary a už vôbec nie modlárstvo. Prečo sa vžívate do role katolíkov tak, že uctievajú neživú vec a nemyslia na boha ?
Odkiaľ to máte, že sa katolíci klaňajú sádre, z ktorých súm stvárnení, svätí ?
nenávidite tých, čo vysedávajú v kostoloch, nenávidíte tých,čo praktizujú evanjelium tak, ako je to tam priamo napísané a nie poprekrúcané. nenávidite oblátky a víno,ruženec, spoveď, lebo to sú modly, tak o čo vám ide, na čom je zložená vaša viera, ak ste si nechali vytrhnúť z ruky to njdôležitejšie, prečo tu ježiš bol.
Ježiš navštevoval chrám ako dom svojho otca a ak tam bolo niečo zlé, neprestal tam chodiť, ale si urobil bič a urobil poriadok.

Ktovie, možno je to môj názor, proti vašemu, ale čo stým, čo katolíci cítia pri omši, veď aj ježiš už za svojho života lámal chleba a rozdával, robil to najdôležitejšie, čo robí omšu omšou, my sme k tomu pridali niekolko prosieb a nejaké piesne, ale základ lámanie chleba a premenenie robíme, ako on, kde bol ešte katolicizmus ? To všetko sa robí podľa evanjelia a iba vy ste sa rozhodli, že túto časť evanjelia a ktovie ešte ktoré nemyslel ježiš doslova, že to boli iba akési obrazy a podobenstvá. Ono vlastne tie obrazy a podobenstvá tam predsa sú, ale sú tam aj príkazy. Toto robte na moju pamiatku, toto je krv, ktorá sa obetovala za hriechy sveta a je to krv novej a večnej zmluvy. Akej zmluvy a kto sú zmluvné strany , čo uzavreli túto zmluvu a načo ??? A potom zaspievali chválospev a išli na horu olivovú.


488.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 3. 2017, 10:10 avatar
Pridali ste k tomu toho dosť. Napríklad ste omšou zrušili trvalú platnosť Kristovej obete, pretože ju musíte opakovať znova a znova, čím dávate Kristovu krv na úroveň krvi zvierat, ktorá musela byť v podla Zákoná vylievaná opakovane na zmierenie hriechov. Kristus ale priniesol len jednu obeť a práve jej trvácnosť je dôkazom že dokáže zdokonaliť tých, čo ju skrze vieru prijímajú. Prečítaj si pozornejšie list Hebrejom a porovnaj ho s vaším učením.
Súhlasí RealitaABC


489.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 10:20 avatar
Ak budeš elemír skúmať, pri čítaní Biblie zistítíš:

- Žiadnu sviatosť oltárnu Ježiš neustanovil,

- nepíše sa nikde v Biblii o skutočnej prítomnosti Ježišovho tela a krvi

- Ak si spasený, Duch Svätý ti dá rozoznať čo je v Biblii myslené duchovne a čo skutočne.

- Ježiš sa obetoval raz a navždy, čiže to, čo robia kňazi nie je Biblické, ale ľudská náuka, Ježišova obeť bola posledná a dostačujúca na uzmierenie Boha.

- Vždy keď sa konala Večera Pánova, jedol sa chlieb a pil sa kalich, víno. Večera Pánova bola od čias apoštolov a je (u protestantov) duchovné spoločenstvo s Pánom, nie požívanie tela a krvi (katolíci, evanjelici)

- Sviatosť oltárna, teda skutočne prítomný Ježiš v eucharistii je výmysel ľudský. Doktrína o skutočnej Ježišove prítomnosti bola odsúhlasená na koncile v roku 1215. Dovtedy to bola Pánova večera.

(Jn 6:35 [SSV])

Ježiš im povedal: „Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nikdy nebude hladovať, a kto verí vo mňa, nikdy nebude žízniť.

(Jn 6:50-51 [SSV])

Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť.

Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta.“

V poslednom verši je podaná definícia chleba. Je to jeho telo, jeho obeta za život sveta. Tam na tom kríži som mal skončiť ja, ty a celý svet. Lenže Kristus to urobil za mňa. A ten chlieb je VIERA v jedinú dostatočnú, dokonanú, dokonalú obeť Ježiša Krista. Ten kto uverí v túto obeť raz a navždy, zostúpi doňho Kristov Duch a On je tým životom spaseného kresťana.

O tom, že ten chlieb = viera nám to podáva sa celá šiesta kapitola Jánovho evanjelia.

(Mt 24:24-27)

Lebo vystúpia falošní mesiáši a falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zázraky, aby zviedli, ak je to možné, aj vyvolených.

Hľa, hovorím vám to vopred.

Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte.

Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka.

Katolícky Kristus v bohostánku je falošný Kristus, falošný mesiáš. Zvedené je ním obrovské množstvo ľudí. Tento Kristus robí falošné znamenia a zázraky, ako je premieňanie sa na kúsky tela a krvi, a množstvo eucharistických zázrakov. (vyhľadajte si na webe, ak ich nepoznáte) Tento falošný Kristus zvedie aj je to možné aj vyvolených – tých čo verili Biblickému Kristovi. Dnešná doba to potvrdzuje – niektorí protestanti čo verili v Biblického Krista, uverili katolíckemu Kristovi.

Ďalej nás Ježiš varuje: Hľa, hovorím vám to vopred. Keby vám teda povedali: »Hľa, je na púšti,« nevychádzajte; »Hľa, skrýva sa v dome,« neverte. Skrýva sa v dome, iný preklad je skrýva sa v izbe, iný preklad je skrýva sa na tajnom mieste, iný preklad je v skrýši. Všetky preklady správne a jasne vystihujú to, čo katolíci uchovávajú v bohostánku. Ježiš nás vopred varoval: ak vám niekto povie, že sa skrýva v bohostánku: NEVERTE. Lebo ako blesk vzíde na východe a vidno ho až po západ, taký bude aj príchod Syna človeka. Príchod Ježišov bude nečakaný, rýchly. Príde od svojho nanebovstúpenia už len raz a uvidí ho každé oko.


490.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 10:23 avatar
(Hebr 9:24 -28)

Kristus totiž nevošiel do Svätyne zhotovenej rukou, ktorá je len predobrazom pravej, ale do samého neba, aby sa teraz za nás ukázal pred Božou tvárou. Ani nie preto, aby seba samého viackrát obetoval ako veľkňaz, ktorý rok čo rok vchádza do Svätyne s cudzou krvou. Inak by bol musel trpieť už mnohokrát od stvorenia sveta. On sa však teraz na konci vekov zjavil raz navždy, aby obetovaním seba zničil hriech: A ako je ustanovené, že ľudia raz zomrú a potom bude súd, tak aj Kristus: raz sa obetoval, aby sňal hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví – bez hriechu – na spásu tým, čo ho očakávajú.

Toto je jedna z najpodstatnejších správ pre katolíkov. Musia uveriť, že Kristus sa obetoval raz a navždy za hriechy mnohých. Mnohí sú tí, čo v neho uverili. Čo uverili jedinej dostačujúcej obeti. Čo uverili, že Kristus neprichádza denne na státisíce oltárov sveta, ale príde len raz, na konci sveta pre tých spasených, čo ho očakávajú. Teda omša nemôže byť Kristova obeť. Je to ľudský výmysel a nie Kristove ustanovenie, ako to učenie katolíkov podáva.

Katolíci veria, že je v oplátke Ježiš skutočne prítomný. Že zostupuje do oplátky vždy, keď kňaz vysloví slová premenenia. Tým ale popierajú Ježišove slová, keď povedal, že sa zjaví len raz a to na konci vekov a uvidí ho každé oko. Len raz zostúpi z neba vo svojej telesnej podobe.

(Zjv 1:7 [SSV])

Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko, aj tí, čo ho prebodli, a budú nad ním nariekať všetky kmene zeme. Tak je. Amen.

Kristus ako Boh prišiel z neba na zem. Predtým bol v nebi. Bol tam ako duch. Prišiel na zem a vzal si telo z Márie panny a stal sa človekom. To znamená že si vzal jedno jediné telo. To telo chodilo po zemi a potom sa obetovalo za hriech sveta na kríži. To telo vstalo zmŕtvych a zjavovalo sa apoštolom a učeníkom. Potom vystúpilo do neba. Kristus zasadol po pravici Otca (Mk 16,18)Kristus je jediný v nebi, ktorý má telo. Jeho jediné telo, od Márie panny telo človeka sedí po pravici Otca. No Kristus je na zemi prítomný svojim Duchom. To znamená, že jeho jediné telo sedí po pravici a jeho Duch je prítomný tu na zemi (aj v nebi). To znamená, že Ježiš Kristus nemôže denne zostupovať na státisíce oltárov sveta a byť tam svojim telom prítomný. Jeho telo je len jedno a nemôže sa deliť. Duch je ten, ktorý môže byť všade prítomný. Duch je taký, že môže obsiahnuť celú zem, svet, vesmír, nebo. Ak je teda Ježiš Kristus na svete prítomný, tak len svojim Duchom. Ak prijímajú Ježiša Krista ľudia, tak Biblia hovorí, že Ježiš Kristus sa dá prijať duchovne len vierou a len raz v živote. Nedá sa viackrát prijímať. Prijatý Kristus ostáva svojim Duchom v spasenom človeku navždy.


491.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 10:31 avatar
Že máme jesť jeho telo a piť jeho krv je napísané v Jánovi 6 kapitole. Pre dokonalé pochopenie tohto verša je potrebné prečítať si celú 6 kapitolu. Kedy sa 6 kapitola odohráva? Zistíte že v niekde uprostred účinkovania Ježiša Krista a nie pri poslednej večeri.
Celá 6 kapitola nám hovorí o viere. Každú chvíľu sa tam spomína viera, viera, viera… To znamená že jesť a piť Ježišove telo a krv je duchovné jedenie a pitie a to je viera.

1215 – transubstanciácia – od tohto roku je Ježiš skutočne prítomný telom a dušou v oplátke. Dovtedy to bola Pamiatka Pánovej večere – teda bez premieňania.


500.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   23. 3. 2017, 21:22 avatar
Elemír naspísal: Odkiaľ to máte, že sa katolíci klaňajú sádre, z ktorých súm stvárnení, svätí ?

Budhisti sa klaňajú soške Budhu. No oni to presne tak zdôvodňujú ako katolíci. Oni povedia, že sa neklaňajú soške, ale tomu, koho predstavuje, teda Budhovi. Všetci modlári to tak robia a všetci to rovnako zdôvodňujú. Pri zlatom teľati to bolo podobné a malo predstavovať Boha, ktorý ich vyviedol z Egypta. Teda urobili si vizuálnu náhradu Boha. Klaňanie sa oplátke, ktorá je dielom ľudských rúk zdôvodňujú tak, že oni sa neklaňajú oplátke, ale tomu čo predstavuje - teda telu Kristovmu, keďže oplátka sa mocou kňaza vraj premenila na Telo Kristove. Poklonia sa pred sochou Márie a zdôvodňujú – my sa neklaniame soche, ale tomu koho predstavuje - Márii. Pápež sa ide pokloniť"jezuliatku" soške a je obrátený k tej soške. Aký originálny vzor modlárstva. Ak sa úcta vzťahuje k tomu, koho soška predstavuje, tak by sa mal vzťahovať aj na smer kde sa nachádza, že. Keďže dotyčný nie je soškou a ani nestojí za soškou, tak je jasné, že ak sa niekto klania soške, tak neuctieva toho, koho predstavuje, ale dielo ľudských rúk. A tento druh uctievania Boh nenávidí.

Predsa to množstvo obrazov a sôch robia príležitosť pre poverčivých ľudí uctievať a klaňať sa dielam ľudských rúk a nie živému Bohu.
Súhlasí Luther


492.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 3. 2017, 13:52 avatar
Luther, zašli sme do takých detailov, že som si to radšej pozrel ešte raz.
O lámaní chlebasa predsa hovorí v marekovi a matúšovi ako súčasť poslednej večere. V marekovi je ti 14 , 22 a v matúšovi 26,26 a v lukášovi tiež pri pooslednej večeri a to začína 22,14.
No a v 6, ktorú ty spomínaš tam sa síce nehoorí o poslednej večere , ale ján naproi tomu jasnejšie a dôraznejšie píše o podminke večného života, že sa musí jesť jeho telo.
Ja som chlieb života. Vaši otcovia jedli na púšti mannu a pomreli. Toto je ten chlieb, ktorý zostupuje z neba, aby nezomrel nik, kto bude z neho jesť. Ja som živý chlieb, ktorý zostúpil z neba. Kto bude jesť z tohoto chleba, bude žiť naveky. A chlieb, ktorý já dám, je moje telo za život sveta.
tento odstavec v 6 48 až 51 , tam nie je o čom diskutovať, ak verím evanjeliu tak ako je napísané a neotáčam to na grille ,potom je to jasné.
A celá kapitola hovorí nie o viere, ale o chlebe, ktorým je ježišovo telo a čo je jasná podmienka života večného.
Zaujímavá je ale posledná veta: A chlieb, ktorý ja dám, je moje telo za život sveta. Teda tiež tá otázka, čo si aj ty napísal v predchádzajúcom príspevku.
To by bola ďalšia debata, lebo ty píšeš, že ježiš sedí po pravici otca v nebi vo svojom tele, lenže tu dáva ježiš svoje telo za život sveta. takže pokial žije ježišovo telo, žije aj tento svet, a ak zanikne jeho telo, zanikne aj život na tomto svete.Dalo by sa to vysvetliť aj tak, že pokial sa na zemi mení chlieb na jeho telo a veriací ho jedia, svet žije.
tzeda kde je ježišovom telo teraz.
Ibaže pozor, Keď uvidel Mariamagdalena ježiča prvý krát, tak ho nepoznala, myslela si, že je záhradník. Asi bol taký špinavý od blata ako záhradníkA hovorí márii: nedotýkaj sa ma ešte som nebol u svojho otca.
Potom prichádza k učeníkom zavretými dverami a neveriací tomáš vloží ruky do jeho rán a cíti fyzické telo.
To už ale nechajme na novú temu.
Ja by som sa túto debatu pokúsil uzatvoriť tak, že j to verím, ako to vidím napísané, tu nie je čo debatovať,iba sa podriadiť.
A že ty v tom vidíš modlárstvo a satanizmus, to už je výsostne tvoj osobný problém.


494.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 16:00 avatar
"Ježiš o sebe povedal, že je dvere (Jn 10,7). Znamená to, že je dvere?"


493.
označiť príspevok

Astax1 muž
   23. 3. 2017, 15:41 avatar
elemír
Správne im hovoríš. Veď, ak je niekto proti-katolícky orientovaný, poprie hádam každú pravdu, ktorú by Cirkev hlásala.
Veď práve na tom je založený protestantizmus. Luter mal spočiatku snahu o napravenie chýb v Cirkvi, ktoré zaiste v tom čase boli, bojoval proti kúpe odpustkov, čo zaiste bola záslužná činnosť, no v zápätí celú svoju činnosť orientoval proti katolíckej Cirkvi.
Celé svoje učenie položil na "proti-katolícky základ". Jeho cirkev sa stala "anti-katolíckou" cirkvou. Ak nejaký koncil povedal, že "to alebo ono" je pravda, on vyhlásil, že to pravda nieje.
Pritom vieme, aký stupeň viery mal Luter.

Sám Luter to potvrdzuje, že je vlastne "anti-katolík".
Toto sú jeho slová : "“Ja na svoje vedomosti neustúpim ani cisárovi, ani kráľovi, ani diablovi, ba ani celému svetu. … Len náhodou a nie schválne som sa pustil do tých náboženských bojov. Vyznávam, že som zavrhol prijímanie pod jedným spôsobom, len preto, aby som pohanil pápeža. Keby však niektorý koncil nariadil prijímanie pod obojím spôsobom, potom ja a moji priatelia pripustíme prijímanie len pod jedným alebo radšej pod žiadnym a zlorečil by som tým, čo by poslúchli uznesenie koncilu.” (Respon. ad meledict. reg. Anglor. – Confess. parv. – Forma Missae; Opera zv.7., str. 276, vydanie wittembergské)."

Čo dobré, by mohlo vzísť z takejto nenávisti?
A sú ďalšie Luterové slová : “Dokiaľ som bol katolíkom, žil som život prísny a bdelý, postil som sa, modlil som sa, zachovával chudobu, čistotu a poslušnosť. … Ako reformátor cítim v sebe na tisíc plameňov a tie všetky pália to bezuzdné telo. Cítim sa pudený k ženám silou až zbesilou. Miesto duševnej horlivosti, som horlivý v nečistote. … Ako nemôžem nebyť človekom, tak nemôžem byť bez ženy.” (Opera, zv. 5, kap. 1, ep. ku Galat, v. 14 – Tischreden)."

Toto je pravý obraz protestantov, neustáli boj proti katolíckej cirkvi. A z tejto nenávisti vzišlo ich učenie.

Ohľadom eucharistie.
Eucharistia je viac krát spomenutá vo Sv.Písme, no najdetailnejšie o nej pojednáva Pavol.

Mnohí sa snažia význam Pánových slov obmedziť na "pamiatku jeho poslednej večere".
No Pavol vo svojom liste Korinťanom nám jasne vysvetľuje, že sa nejedná o žiadnu "pamiatku"

Veď predsa píše:
"Keď sa teda schádzate, nie je to požívanie Pánovej večere, lebo každý si hneď vezme a zje svoju večeru a potom jeden je hladný a druhý opitý. Nemáte vari domy, kde môžete jesť a piť? Ale opovrhujete Božou cirkvou a chcete zahanbiť tých, čo nič nemajú? Čo vám mám povedať? Mám vás chváliť? Za toto vás nepochválim."
"Veď ja som od Pána prijal, čo som vám aj odovzdal, že Pán Ježiš v tú noc, keď bol zradený, vzal chlieb, vzdával vďaky, lámal ho a povedal: "Toto je moje telo, ktoré je pre vás; toto robte na moju pamiatku." Podobne po večeri vzal kalich a hovoril: "Tento kalich je nová zmluva v mojej krvi. Toto robte, kedykoľvek ho budete piť, na moju pamiatku." A tak vždy, keď budete jesť tento chlieb a piť tento kalich, zvestujete Pánovu smrť, kým nepríde. Kto by teda jedol chlieb alebo pil Pánov kalich nehodne, previní sa proti Pánovmu telu a krvi. Nech teda človek skúma sám seba, a tak je z toho chleba a pije z kalicha. Lebo kto je a pije, a nerozoznáva telo, ten si je a pije odsúdenie."

Naozaj jasné Pavlove slová o eucharistii.

V týchto slovách je celá podstata učenia o eucharistii.
Nie je to žiadna spomienka na Pánovu večeru " nie je to požívanie Pánovej večere".
Je to konanie toho, čo povedal Pán "Toto robte na moju pamiatku" - "Veď ja som od Pána prijal, čo som vám aj odovzdal"
Eucharistia je sprítomnenie Kristovej obety "A tak vždy, ke