Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Výzva účastníkov strernutia na Devíne 4. 5. 2008

0
reakcií
2378
prečítaní
Tému 5. mája 2008, 22:57 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   5. 5. 2008, 22:57 avatar
SPAMÄTAJME SA!
(Slovanskému a kresťanskému svetu)

Ako príslušníci národa, ktorého predkovia založili prvý slovanský štát – všeobecne známy ako Veľká Morava – dnes občania Slovenskej republiky, si s plnou zodpovednosťou uvedomujeme tragické dôsledky nášho nerešpektovania zákonitostí života a sveta ako aj pohŕdanie overenými skúsenosťami vlastného vývoja, čo spôsobilo, že náš štát sa – z hegemóna stredného Dunaja v 9. storočí – stal súčasným najmenším subjektom v našom geopolitickom priestore.
Nezodpovedné, nerozumné a neprezieravé, voči svojmu slobodnému životu ľahkovážne a k vlastnej budúcnosti ľahostajné konanie našich predkov nás – na vyše 1000 rokov! – uvrhlo do područia iným, ktorí sa však - na rozdiel od nás - dokázali dohodnúť a spojiť sily proti našej nesvornosti.
Krutá skutočnosť dlhoročnej straty suverenity našej štátnej samostatnosti - a tým aj možnosti slobodne a zvrchovane rozhodovať o svojom živote, o svojich veciach a vzťahoch – nás oprávňuje hovoriť o tom, čo strata najvyššej hodnoty života znamená a prečo je nenahraditeľná.
Prežili sme aj obdobia národnostne obmedzovanej slobody a mocensky obmedzenej suverenity. Takýto stav možno označiť iba jediným slovom ako – ponižujúci!
Sme presvedčení, že Slovanstvo – ako etnický, kultúrne a jazykovo spriaznené spoločenstvo národov a štátov – má dnes všetky predpoklady, aby mohlo splniť svoje poslanie v dejinách ľudskej civilizácie ako neopakovateľný a nezastupiteľný fenomén tvoriaci autentické hodnoty, ktoré sú nenahraditeľnou súčasťou ľudstva. Možno to dokázať však iba vtedy, ak sa poučíme na vlastných chybách a budeme rozvíjať svoje pozitíva a stavať na nich svoju budúcnosť.
Ako ukázal vývoj, najstrašnejšia z katastrof ľudstva – 2. svetová vojna – nemala v Európe víťaza, lebo vyčerpala celú Európu a odsunula ju z prvej pozície svetového vývoja. Ide nielen o vyčerpanosť materiálnych surovinových zdrojov, ale aj zdrojov duchovných – najmä morálnych – a tiež schopnosti nájsť pozitívnu motiváciu pre ďalšie perspektívy života. Súčasný konzumný životný štýl je nielen slabou náhradou plnohodnotného tvorivého života, je aj slepou uličkou, v akej skončili doteraz všetky duchovne vyžité civilizácie.
Práve v oblasti oživenia prirodzených zdrojov pozitívnej motivácie a kladných postojov k hodnotám života a ľudskosti prostredníctvom humanizácie života ako návratu k pôvodným prameňom zmyslu ľudskej existencie a poslania človeka v systéme života a sveta – je priestor na uplatnenie Slovanov a ich autentického prínosu.
Určite sa nesmieme uspokojiť s tým, že osud Slovanstva a jeho poslanie sa naplní v službe cudzím ideám, ideológiám, doktrínam a projektom... ako prostriedkom k naplneniu cudzích zámerov a záujmov. Naše spoločné meno „Slovan“ – znamenajúce v mnohých cudzích jazykoch „otrok“ – nech nám je mementom a kategorickým imperatívom odmietnutia takéhoto postavenia či obrazu v očiach iných!
Hoci už doterajší kultúrny a civilizačný prínos Slovanstva je nesporný a významný, nemožno – ako to často robíme – zaspať „na vavrínoch“. Využívanie a udržanie si nami získaného a často krvou miliónov obetí draho zaplateného postavenia víťaza – je našou tradične slabou stránkou. Príkladom je nielen mocenské vyprázdňovanie stredozápadnej Európy, ale aj koncepčne a mocensky nezvládnuté uvoľnenie nášho ekonomického a trhového priestoru na prospech západu a ostatného sveta. Takýmto – doslova slabošským – konaním si nemožno získať ani slávu, ani prospech, ani rešpekt! Takto si nemožno zabezpečiť ani len rovnocenné partnerské postavenie...
Aj naše spoločné konanie – respektíve trestuhodné nekonanie – v prípade bratovražedného konfliktu v bývalej Juhoslávii - prirodzene a zákonito - vyústilo nielen do oslabenia Slovanstva na Balkáne, ale aj do tragickej a nenahraditeľnej straty Kosova a Metohije.
Pred očami nás aj celého sveta v agónii zanikajú Lužickí Srbi v Nemecku. Balkánski Srbi – potrestaní na princípe tzv. kolektívnej viny – boli nielen ponížení vojenskou agresiou, ale aj mocenskou arbitrážou a pošliapaním suverenity ich štátu, ktorá sa uskutočnila bez akejkoľvek opory v medzinárodnom práve! Kosovo a Metohija boli darované inej civilizácii, ktorá čoraz agresívnejšie – a počnúc 7. storočím nie po prvý raz! – útočí na územie Európy. Na čo ešte čakáme?!
Mnohokrát sme vyzývali predstaviteľov slovanských národov aj predstaviteľov kresťanských cirkví, aby svojou silou aj autoritou zabránili anexii územia, ktoré je symbolom odvahy a statočnosti srbského národa pri obrane európskej kresťanskej civilizácie. Čo sa ešte musí stať, aby sme spojili svoje sily?!
Zo starodávneho Devína - ako svedka našich najvýznamnejších dejín – z miesta, ktoré patrí Slovákom a zároveň všetkým Slovanom – opäť vyzývame všetkých predstaviteľov slovanských národov a štátov, aby zasadli za stôl vzájomného porozumenia, dohody a účinnej pomoci, aby spojili svoje sily, prestali ustupovať a zastavili lavínu ďalších podobných mocenských arbitráži na úkor slovanských národov!
Zároveň vyzývame všetkých predstaviteľov kresťanských cirkví a osobností aj autority našej európskej civilizácie, aby urobili všetko pre vrátenie Srbsku odcudzených území. Inak bude táto expanzia pokračovať.
V mene desiatok miliónov obetí v boji proti fašizmu a nacizmu a zároveň v mene mierovej budúcnosti európskych národov - nesmieme dopustiť, aby sa fašistický sen o tzv. Veľkom Albánsku naplnil práve v súčasnej demokratickej Európe!
Tak ako sme v roku 1999 z Bradla odsúdili – voči zmluvne spriatelenej Juhoslávii zradcovské! – konanie Vlády SR, ktorá povolila prelety a presuny bojového materiálu vojsk NATO pre agresiu, dnes – rovnako jednoznačne – vysoko hodnotíme odmietavý postoj súčasnej slovenskej vlády voči uznaniu jednostranného vyhlásenia samostatnosti Kosova.
Zároveň však dôrazne žiadame Vládu SR, aby neustupovala ďalším – sústavne sa zvyšujúcim – maďarským tlakom a požiadavkám. Nech sa slovenský juh nestane ďalším „Kosovom“ a naplnením ďalšieho z fašistických snov – tentoraz o tzv. „Veľkom Maďarsku“.

Devín 4. mája 2008
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:43,  A este nech rozpreda macicky na bazosi, ako ty foto vercajg a rychlo aj dom so zahradou, aby mu...
dnes, 14:41,  Tuto> https://slovakforum.slovakforum.net ;) Ale ani tam SOM ju nevidel ;)
dnes, 14:39,  Fotón znovuzrodil akurát tak svoje fórum slovak nation ;)
dnes, 14:39,  Tak, to je vazne. Asi prebieha proces znovuzrodenia. :-)) Dufam, ze nie pod taktovkou fotona....
dnes, 14:35,  Myslim, ze jeden druheho by vyhnal. :-))))))))))
dnes, 14:34,  Aj facebook si zrušila ;)
dnes, 14:33,  Ktovie....a mozno.....;-))
dnes, 14:31,  Mozno by sa aj nejake hodili. Ale nie narychlo namiesany koktejl, ingrediencie ktoreho su...
dnes, 14:30,  Myslíš koroňa plandémia?
dnes, 14:29,  Scarlet je už iný level. Ona je ďábel s ďáblem v tele.*53*39
dnes, 14:29,  Keby chcela už je tu, nejaký blbý admin ju nezastaví ;)
dnes, 14:27,  Nepohladas Scarlet? :-))
dnes, 14:25,  Každá ;)
dnes, 14:25,  Ktora "zenska", tu na df, je "andel s dablem v tele" ? ;-))
dnes, 14:23,  Vakcíny netreba, pandémia sa končí! Oznámil to bývalý viceprezident spoločnosti Pfizer...
dnes, 14:21,  Diabol je tu na to aby vás skúšal ;)
dnes, 14:20,  Alebo lepsie...Bozsky plan, diabolsky skutok. :-))))))))
dnes, 14:20,  Na veďka SOM zvonka čert ;) https://www.dzio.sk/zvonka-cert.php ;)
dnes, 14:18,  Bozsky skutok, diabolsky plan. :-)))
dnes, 14:14,  Ako už viete, mám za úlohu rozdeliť stádo na ovečky a capov ;) A preto SOM vymyslel...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak uspejete raz, môže to byť náhoda.
Ak uspejete dva razy, môže to byť šťastie.
Ak však uspejete i po tretíkrát, tak iba vďaka šikovnosti a usilovnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(50 605 bytes in 2,681 seconds)