Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Výroba "vzdelaných" nezamestnaných

22
reakcií
1109
prečítaní
Tému 22. októbra 2012, 22:22 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 10. 2012, 22:22 avatar
V roku 1990 bolo u nás 13 vysokých škôl na ktorých študovalo 65 tisíc študentov.

V roku 2012 je na Slovensku 38 vysokých škôl , každá z nich má ešte niekoľko detašovaných pracovísk , 230 tisíc študentov.

38 vysokých škôl to je 38 rektorov a rektorátov, 140 prorektorov, 140 dekanov a dekanátov, 600 prodekanov, 140 študijných oddelení, 800 katedier, 420 profesorov, tisíce docentov a odborných asistentov, asistentov, obslužných pracovníkov. To sú desiatky budov a objektov s vysokými nákladmi na prevádzku a údržbu.
Lákadlom na štúdium je odbor tzv. manažmentu, výroby, obchodu, finančníctva, štátnej a verejnej správy a dnes už možno aj manažmentu filozofie.

Akých manažérov môže asi vychovať docent, dnes už dokonca profesor, ktorý skutočnú fabriku videl na exkurzii v 6. semestri svojho štúdia, aj to si viac všímal prednosti kolegyne z ročníka a za najvýznamnejšiu časť svojej profesionality uvádza 6 mesačnú stáž v Amerike, že to bolo pri obsluhe kolotočov v zábavnom parku tají.

Na právnických fakultách študuje viac poslucháčov ako je právnikov v reálnej praxi.

Aká asi čaká budúcnosť absolventa politológie z Detvianskej Huty, absolventa mediálnej komunikácie z Oravskej Polhory , či absolventa antropológie z Majcichova?

Ako sa uplatnia tie tisíce absolventov z kresťanských univerzít a fakúlt v Bratislave, Trnave, Nitre, Ružomberku, koho budú obviňovať za svoju neuplatniteľnosť?
Podobná situácia je s absolventmi stredných škôl, keď medzi 19 až 24 ročných mladými ľuďmi je až 36 % nezamestnaných, a 100 tisíc pracuje v zahraničí, ako dokladači tovaru v pražských supermarketoch alebo na bitúnkoch v Anglicku.
Tisíce maturantiek vymieňa pampersky rakúskym seniorom. Paradoxné pri tom je, že ak firma Samsung zruší prevádzku v Dunajskej Strede o prácu príde 3000 Rumunov.

A nikto sa za nič necíti zodpovedný ....... Akože inteligentov kopu, len to nejako nevidno, stačí si pozrieť niektoré idiotské internetové diskusie.....

obrázok: spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

--------------------------------------------------------------------------------

Poznámka pod čiarou:

Nuž tak. Takto to asi veľa ľudí /hoci nadnesene/ nesumarizovalo. Predpokladajme, že sa uvedené údaje blížia realite. Sme naozaj takí bohatí, aby sme produkovali toľko chudobných?


10.
označiť príspevok

Vladko muž
   24. 10. 2012, 09:36 avatar
1
Proletári všetkých krajín spojte sa !


17.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   25. 10. 2012, 23:27 avatar
...KASAFRAN,ty si taka truba dedinska...v0 svete je vse0becne zname,ze vzdelanie nar0da a jedn0tlivca,je kr0k0m vpred...vadi ti,aleb0 zh0vadi ta p0cit,ze v p0kladni sedi vzdelana p0kladnicka???...vzdelanie ja ist0 zaklad,kt0ry by mal d0stat kazdy mlady...pre teba by b0la krajsia statistika,ze medzi 19az 24 r0cnymi tupcami,bez vzdelania je 36% nezamestanych...ist0 je lepsie,aj ked nie adekvatne,prac0vat,ak0 fnukat na f0rach...
Súhlasí Vladko


19.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2012, 20:33 avatar
17) ...d0d0...uk,
zrejme si vôbec nepochopil, o čo v predmetnej téme ide... Vôbec sa nehanbím za svoj vidiecky pôvod, a aj preto som sa rozhodol, že sa po 50 rokoch zo slovenského hlavného mesta vrátim do svojho rodičovského a rodného domu. Vedz, že ak sa Ty cítiš trúbou UK, ja dedinskou trúbou nie som...
Možno som jeden z mála tých Slovákov, ktorí sú skutočne hrdí na svoju príslušnosť k národu, ktorý svojou dlhovekou nhistóriou, prirodzenou inteligenciou, kultúrou, morálkou, vzdelaním, skromnosťou a pracovitosťou patrí všestranne medzi svetovú civilizačnú špičku. A najmä preto ma hrozne hnevá, že zo všetkých stupňov vzdelania na Slovensku sa postupne stal výnosný obchod, ktorého cieľom až na "prvom mieste" je zisk/profit/úplatok a jeho kvalita pokrivkáva na konci...
Veď už viac ako 20 rokov sa po viacerých školských "pseudoreformách" úroveň vzdelania na všetkých stupňoch zvýšila len o máločo... Kapitalistická spoločnosť totiž nepotrebuje masu vzdelan ých jednotlivcov, ale predovšetkým masu ľahko programovateľných a ovládateľných humanorobotov.
Predstav si, že na Slovensku je absolutný nedostatok kvalifikovaných odborníkov, ktorí prácou svojich rúk a svojím kumštom dokážu tvoriť skutočné (nie virtuálne) hodnoty - ide mi najmä o absolventov odborných učilíšť a stredných priemyselných škôl!!! Ja vrelo vítam a pozdravujem vzdelaného človeka na akomkoľvek pracovnom mieste - no, podľa mňa pokladníčka za akoukoľvek kasou, doplňovač tovaru do regálov hypermarketu nemusí/nesmie mať akademické vzdelanie - ak je to tak (a vo veľa prípadfoch nielen na Slovensku je to tak), potom je to chorobné ospravedlňovanie plýtvania výdavkou spoločnosti na primerané vzdelanie pre potrebné profesie.
Vedz, že "všemohúca" ruka trhu ešte nič "nevyriešila" v prospech radového občana, vždy všetko rieši v prospech majiteľov kapitálu! Veď zrejme aj preto si sa možno nechtiac stal "cudzincom" v krajine ktorá parazituje aj na Tvojom rodnom Slovensku...


23.
označiť príspevok

Vladko muž
   26. 10. 2012, 22:40 avatar
19
Tvoj citát: "zrejme si vôbec nepochopil"
Ešteže teba tu máme Kasafran, ty si jediný chápajúci. Čo už s nami vzdelanými tupcami.


2.
označiť príspevok

servis žena
   23. 10. 2012, 06:49 avatar
A štát rozdáva investičné stimuly na udržanie pracovných miest pre Rumunov?!


3.
označiť príspevok

prairelabster
   23. 10. 2012, 09:30 avatar
musíme si pomáhať. podporovať sa navzájom. táto planéta nie je len naša..
Súhlasí trin i ty


4.
označiť príspevok

zarubana žena
   23. 10. 2012, 10:15 avatar
Cesta zarubana...pre mladých


5.
označiť príspevok

prairelabster
   23. 10. 2012, 10:20 avatar
asi je lepšie ísť tou cestou než inými vyšľapanou..


6.
označiť príspevok

regulus muž
   23. 10. 2012, 14:27 avatar
K otazke vzdelania: Clovek je vzdy stavany pred volbu. Nezalezi na tom, ci je jedinec vnutorne presvedceny o svojej volbe. Je to proste mlyncek na maso. Vacsina ludi nevie kde je a kam chce ist. Nema ucelenu predstavu ani o svojom zivote a ani prehlad vo Svete. Nad kazdym mladym by mal stat skuseny dospely, ktory mladeho popostrkuje k spravnej volbe. Dnesni stari ludia su plni pesmizmu a vidia beznadej vo vsetkom. Svoje chyby premietnu na toho mladeho a jedina rada, ktoru im mozu sprostredkovat je to, ze Svet je sialeny. Nie je ! Ak clovek chce vidiet temnotu na kazdom kroku, tak ta temnota vsade je. Nanestastie mlademu cloveku nikdy nikto nevysvetli, ze Svet je taky, aky ho chce vidiet a aku si vytvoril mienku o Svete. Dospeli pesimisticki ludia vsetko kazia a hovoria si, ze su mudri. Nie su ! Vacsina starych kokotov o Svete nic nevie a snazi sa mladych ludi presvedcit o tom, ze zivot je beznadejny. Nedovolia mladym vybrat si ich vlastnu volbu podla ich vnutorneho presvedcenia a skolstvo nie je familiarne s predstavou, ze nazory mladeho cloveka sa mozu zmenit, aj ked si uz vybral skolu. Mladi vacsinou chcu niekam patrit a pritom si nevsimaju, ze partia sa tak ci tak rozpadne po nejakej dobe a ze jedine, co si so sebou odnesu je on sam. Spolocnost si nevazi jednotlivca. Vazi si stado. Jednotlivec nema pravo na vlastny nazor a nema sancu sa dostat k tvorivosti. V sulade s tymto fenomenom sa ludia k tvorivosti dopracuju na hranici patdesiatky, kde si uvedomia, ze si odzili svoj zivot dobre, kedze aj tak nemal sancu sa prepracovat k peniazom, aby svoje napady zrealizoval.
Vysoka skola nie je dosledkom koncentracie na jednu volbu, ale skor vylucovacim principom - zistil, ze inej moznosti niet. Zdrojom studia nie je tuzba po vedomostiach, ale snaha najst si nove stado a vyhoviet skostnatelemu sposobu zivota stadovitych ludi, ktori, ako som spominal - stari kokoti, ktori vidia Svet vo Freddy Krueger. Ked samotne vedomosti nie su zdrojom nadsenia pri studiu, tak sa neda cudovat tomu, ze vacsina absolventov je bez prace. Vysoka skola nikdy nebola o tom, ze je to jedna z moznosti, ako prezit svoj zivot. Ako je mozne, ze niekto vystuduje nejaku Vysoku skolu a po absolvovani nema zakladny prehlad o svojom obore ? Vysoka skola je predsa o novatorstve. O sposobe, ktory ma menit zivot k lepsiemu. Vysoka skola a praca, ktora je spojena s Vysokou skolou si vyzaduje obete. Clovek nema kracat len po vyznacenych cestach, ale ma hladat svoju vlastnu cestu. Lebo to je osudom cloveka. Ak si najde spolocnost (ludi, podobne zmyslajucich) je to velke plus, ked nie, musi kracat dalej sam. Pravdepodobnost, ze najde tych spravnych ludi je velka. Len male percento je skutocne jedinecnych. Zajdite na prednasky na nejaku Vysoku skolu. Vsimnete si, ze niektori tam spia, alebo robia vsetko mozne, len nedavaju pozor. Ako chcete v tychto ludoch vidiet viac, ako nezamestnanych gasparkov ?


11.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 10. 2012, 20:30 avatar
Regulus,
svoj príspevok si písal srdcom. a preto si ho vážim aj napriek tomu, že nie so všetkými Tvojimi "postrehmi" súhlasím...
Vedz, že neexistujú len starí ko..ti. ale za dve desaťročia po "zamatovom" prevrate sa postupne nehorázne rozšírila množina najmä tých mladých - spoločenským systémom, jeho médiami a úrovňou vzdelania všetkých stupňov - "vyrobených" bedárov ducha...
Mám akadenické vzdelanie technického smeru, ku ktorému som sa dopracoval/doškolil cez viaceré stupne socialistického školstva (OSŠ, OU, SPŠST, VŠDS) a spätne m§žem hrdo konštatovať, že každý ma odborne, humánne a spoločensky posunul a motivoval na vyšší stupeň praktickej i teoretickej úrovne poznania vtedajšej doby a jej prognóz.
Už som 10. rok dôchodcom - včera som sa dopracova/dožil vekovej "69", a preto vám všetkým neľahostajným, talentovaným, morálne, humánne a sociálne založeným mladým ľuďom zo srdca prajem, aby ste sa čím skôr zjednotili pri tvorivom hľadaní a nachádzaní reálnych východísk z dnešného marazmu totálity kapitálu ...


18.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   25. 10. 2012, 23:33 avatar
...KASAFRAN,kt0vie prec0 sa tu pelesis,ake mas ty vzdelanie???...srat na takeh0 *vzdelanca*,c0 mu vadi *privela* vys0kych sk0l...


20.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2012, 20:50 avatar
18) ...d0d0...uk,
Ty si včera večer musel mať za sebou skutočne "vypelešený" deň, keď si si nenašiel chvíľku na prirodzenú reakciu na moje príspevky. To robíš často, že vytrhneš výrok z kontextu a potom biješ autora hlava-nehlava?
Odporúčam Ti byť pozornejším a zdržanlivejším.


16.
označiť príspevok

servis žena
   25. 10. 2012, 22:42 avatar
Pretvárame deti na vlastný obraz, násilne, necitlivo, berieme im vlastnú kreativitu, identitu a hlavne rozhodovanie o sebe a zodpovednosť za seba. Škoda. Nesmieme im až tak pomáhať v "sebarealizácii" a to len zo strachu, že z nich nič nebude. No bude, ale len to na čo majú, a nie to čo chceme z nich mať. Skôr či neskôr sa prejavia v svojich činoch. Takže študenti, ktorí spia na prednáškach tam nepatria. Buď majú IQ húpacieho koníka a študujú za peniaze rodičov zbytočne, alebo 150 a viac a to je horšie...nudia sa a inteligentný človek z nudy vymyslel už kde aké zvrátenosti. Som za zdravé jadro, ktoré vie prečo ide študovať a chce sa učiť a nie sa tváriť.


7.
označiť príspevok

Romanov muž
   23. 10. 2012, 21:52 avatar
Ad téma: "Výroba "vzdelaných" nezamestnaných"
Nech sú všetci občania tupí robotníci. Stačí si pozrieť niektoré idiotské internetové diskusie.....
Súhlasí katvonc, Vladko


8.
označiť príspevok

pepazdepa
   23. 10. 2012, 22:15 avatar
Heslo kapitalizmu" s ruky do huby" !haha


9.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   23. 10. 2012, 23:03 avatar
nuz zapad vyraba peniaze z nicoho, zatial za tie,,peniaze,, moze kupovat(pride inflacia a koniec rozpravky) ,,lacny,, tovar, tomu sa prisposobila aj ekonomika a namiesto domacej vyroby, prisiel lacny dovoz, takze ,,biznis,, do chvyle kym stado ma peniaze aby si dovolilo kupovat a ,,biznis,, isiel ako ma... pride chvyla ze stado nebude mat zaco kupovat, pretoze nebude mat ani pracu(a ak, tak slabo zaplatenu) a ani za peniaze zo socialky toho vela clovek nenakupy, potom pridu na rad sociologovia, aby vysvetili tento jav a zacnu vykrikovat ze prisla nejaka kriza.... ale kdeze to sa iba vyrobne prostriedky presunuli o tisice kilometrou od krajny povodu. Velkokapitalisti ktory vykoristuju ine krajny sice sucasny ekonomicky system v zapadnom svete ako tak drzia nad vodou, ale to je vsetko iba do casu, kym pride den kedy niekto povie ze chce za svoje vyrobky skutocnu hodnotu a nie bezcenny papier, a okrem toho polovica sucasnych absolventou vysokej skoly zbytocnych kecy bude bez prace aj keby sa sucasny ekonomicky model udrzal.... takze keby sa ucii okopavat zahradu a sadit cesnak, lepsie by urobili, aspon z pohladu buducnosti, ktoru im niekto ukradol. Inak dodnes nechapem kto je to sociolog, ci politolog a za co je vlastne plateny? a hlavne naco ich je tolko?


12.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 10. 2012, 20:39 avatar
Červený mak,
vystihol si to opäť, je to tak... Buďme však optimisti, veď všetko je v pohybe (panta rhei) - kapitalizmus k zákonitému zániku a nový spravodlivejší systém založený na spoločenskom vlastníctve výrobných prostriedkov k svojej renesancii...


13.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   24. 10. 2012, 21:33 avatar
kasafran, skutocny kapitalizmus uz neexistuje davno, on podla mna zanikol hned ako vznikly korporacie ktore diktuju zakonodarcom, a rezim v ktorom zijeme dnes je iba o zakazoch a pokutach, v podctate brzdy rozvoj, kreativitu, vyvoj, z ludi urobil hlupe stado, ktore zije tak ako mu je nalinkovane, povedane a ukazane, na to aby tu bol spravodlivejsi system, by ho najprv musel niekto vytvorit, nema kto... respektive iste by aj mal kto, ibaze kto by mu dal tu silu a moc? Sucasny system vyhovuje iba superbohatym, vseci ostatny si nahovaraju ze jedneho dna to bude lepsie, popripade cakaju na zazrak, ibaze realita je ina a staci sa pozriet iba zopar rokov ci desatroci dozadu a porovnat si to s tym co je dnes a ten optimizmus cloveka hned nejako opusti... a to ma dnesni svet este v podctate dostatok energetickych, surovinovych a potravinovych zdrojov. Takze z mojho pohladu uz zacala depopulacia, a myslim ze prave preto mi stat nechce dat ani stavebne povolenie, oni proste nechcu aby sa ludia mali lepsie a nedaj boze ukazali inym ludom cestu ako sa da zit lepsie a slobodnejsie.... kazdy sebestacni clovek musi byt pre nich nocna mora, ktora im nezapada do ich systemu, ved co ked sa z jednej ovci stane cele stado, koho bude potom stat a korporacie dojit???


14.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 10. 2012, 22:08 avatar
Červený mak,
podľa mňa, ten sklutočný kapitalizmus sa po páde socializmu v strednej a výchidfnej Európe sa cez špirálu vrátil na najdravejšiu a najbezcitnejšiu úroveň z prelomu 19. a 20. storočia - samozrejme na podstatne sofistikovanejšej úrovni...
Veď korporácie a nadnátrodné monopoly sa neprestali klaňať fetišu zlatého teľaťa - súkromnému vlastníctvu výrobných prostriedkov a variabilného kapitálu...


15.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   25. 10. 2012, 22:26 avatar
cakal som co mi na to odpises, je jasne ze tu mame ameriku 30-tych rokov, ibaze eu s centralou berlin-brusel a vytvoreni osi peking-moskva-berlin, bude o niecom inom... tazke ako si pisal hore, ja sa na to cele pozeram v podctate optimisticky, ibaze este stale diktuje niekto co na to uz v podctate nema pravo, ani moc, z mojho pohladu depopulacia zvetca postihuje inteligenciu, pretoze ta si dokaze dat dohromady suvislosti, pritomnost a dosledky, to ze mi nechce dat nasa bananova republika stavebne povolenie je dosledok toho ze pristupila na tie zmluvy ktorymi sa zaviazala udrzat populaciu na udrzatelnej urovny... inteligencia ma 1-2 deti, ty co su udajne neprisposobyvi sa rodia normalne, ale uz aj tam ich ubuda..... slovensko je laboratorium mocnych tohoto sveta... keby mi dovolili dychat tak kaslem na vladu a system, nech ma nechaju stavat na pozemku ktory som si kupil, keby bol v nejakej chranenej oblasti tak rozumiem, ale on je v meste, takze oni su tam nato aby som dodychal, a urcite tu nezanechal nejaku geneticku stopu... mor ho..


21.
označiť príspevok

Kasafran
   26. 10. 2012, 21:00 avatar
Červený mak,
viackrát som sa na tomto df prezentoval ako historický optimista, a preto Ťa môžem aj teraz úprimne podporiť v Tvojich postojoch/názoroch na vývoj slovenskej i globálnej spoločnosti...
Nechápem však dôvody príslušného stavebného úradu, ktoré mu "bránia" vydať Ti stavebné povolenie na objekt na Tvojom stavebnom pozemku. Múžeš to bižšie vysvetliť?


22.
označiť príspevok

cerveny mak muž
   26. 10. 2012, 22:22 avatar
kasafran, to by bolo na dlhsie...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:58,  milan máš čo jesť a piť
dnes, 09:49,  francúzi ich financujú SUVERENO - DYNAMO |OFFICIAL CLIP - PROMETHEUS I.|
dnes, 09:44,  v biblii sa píše prídu dvaja farizeji, jeden z východu a druhý bude vysvätený a oklamú...
dnes, 09:38,  fbi a cia sa nevyhnete, lebo ste opovrhovali ľudmi, ktorí dokončili školu a smiali ste sa z...
dnes, 09:35,  celá dedina čo mali ľudia svadbu, nevie meno svojej matky a sestry, mimozemšťania ten ruský...
dnes, 09:31,  deti povedali, ukážeme vám všetko čo by ste mali urobiť, len nás môžu zbiť
dnes, 09:29,  starý zákon, staré okuliare a v nebi hlboký spánok
dnes, 09:25,  tento človek dostal do daru nejaký nechcený 30 ročný pc do daru a začal mazať celý...
dnes, 09:22,  chceme sa vás opýtať, je táto spoplatnená televízia normálny jav na slovensku 50 dol. za...
dnes, 09:17,  https://ulozto.sk/file/fKw8EpgK0vw9/den-v-obci-jpg
dnes, 09:15,  https://www.obeckamienka.sk/kontakt/
dnes, 09:12,  ani gogle nemá žiadne informácie, ani jeho dcérska spoločnosť, v podstate žijeme v...
dnes, 09:09,  totálna cenzúra nemôžem vyhľadať žiadneho človeka od nás na internete, vyhľadánie na...
dnes, 09:02,  havran - ak má na to právo, predvolať si tých, čo rozhodli trnku pustiť domov, tak je...
dnes, 08:32,  1/ Kamos ujebal 2000euro dostal rok vazenia aj ked chcel peniaze vratit!!!:))) Ujebes 65...
dnes, 08:26,  1/ Edko ked 99 percent svetoveho kapitalu vlastni 1 percento ludi kolko percent kapitalu zostane...
dnes, 08:22,  1/ Slovo kapitalizmus je odvodene od slova kapital cize peniaze...:))) Mas pocit ze za sociku sa...
dnes, 07:50,  Kráľovná Bielych Tenisiek
dnes, 07:46,  REVOLTA - Moudrost Hip-hopu (prod. Revolta) CZ/EN
dnes, 07:20,  Miro Jaroš & Nela Pocisková - NECH UŽ NASNEŽÍ (Oficiálny videoklip)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 500 bytes in 0,539 seconds)