Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

PROTIRUSKÝ MÝTUS OKOLO PAKTU RIBBENTROP-MOLOTOV

44
reakcií
410
prečítaní
Tému 10. mája 2019, 17:13 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 5. 2019, 17:13 avatar
PROTIRUSKÝ MÝTUS OKOLO PAKTU RIBBENTROP-MOLOTOV
Ľuboš Blaha
7.? ?mája, 6:24
?
PROTIRUSKÝ MÝTUS OKOLO PAKTU RIBBENTROP-MOLOTOV
Nechcú priznať,? ?že nás oslobodili ruskí komunisti, a tak kydajú na Stalina, vraj to bol on, kto začal druhú svetovú vojnu spolu s Hitlerom a dokola zneužívajú Pakt Ribbentrop-Molotov z augusta 1939. Len aby si mohli kopnúť do Ruska. Klasická liberálna propaganda, z ktorej sa každému historikovi musí dvíhať žalúdok. Tak si teda povedzme, aký bol historický kontext pred druhou svetovou vojnou.

HISTORICKÝ KONTEXT? ?- ZÁPAD DAL STALINOVI KOŠOM
Nacistické Nemecko neuveriteľne zbrojilo a vojna sa blížila.? ?Najväčším nepriateľom nacistov boli "židoboľševici" zo ZSSR. Stalin vedel, že Nemecko sa ho chystá napadnúť. Hľadal spojencov na Západe: rokovania s Francúzmi či Britmi však stroskotali na nezáujme západných mocností. Tie totiž nenávideli sovietsky komunizmus viac ako nemecký nacizmus.
Nezabúdajme,? ?že v tom čase britské konzervatívne noviny Daily Mail oslavovali Hitlera, Churchill považoval Mussoliniho za svoj vzor a pravica na Západe za svoj hlavný terč považovala Sovietsky zväz.
Stalin dostal od Západu košom.? ?A najhoršia opcia bola ostať izolovaný a sám čeliť útoku Hitlera.

PREČÍTAJTE SI ROBERTA SERVICA
Dostávame sa k augustu? ?1939, kedy bola vojna na spadnutie. Hitler sa chystal napadnúť Poľsko. A teraz prestanem so svojim výkladom a budem len citovať z historických kníh. Urobím tak preto, aby ma nikto neobviňoval, že som zaujatý.
Budem citovať britského historika Roberta Servica,? ?ktorý je známy svojimi antikomunistickými knihami, v ktorých Stalina vykresľuje ako vraždiace monštrum. U tohto profesora z Oxfordu nikto nemôže nájsť ani náznak sympatií k Stalinovi, k ZSSR či ku komunizmu.

STALIN POTREBOVAL TIME-OUT NA PRÍPRAVU ČERVENEJ ARMÁDY
To len,? ?aby ma nikto neobviňoval, že citujem nejakého "červeného" historika. Nie, Service nie je ani milimeter červený. A čítajte, čo píše o auguste 1939:
"V skutočnosti v tom čase mala sovietska zahraničná politika iba dve možnosti:? ?dohodu s Hitlerom či dohodu s Francúzskom a Spojeným kráľovstvom. Mier s Hitlerom by dal Stalinovi oddychový čas na to, aby posilnil sovietske vojsko."

ZÁPAD ZRADIL
A pozor,? ?Service zdôrazňuje, že Západ nebol alternatívou: "Naopak, nebolo vôbec jasné, či majú Francúzi a Briti seriózny záujem uzatvoriť dohodu. Fakt, že Briti poslali iba nižšieho úradníka z rezortu zahraničia, aby viedol rokovania v Moskve v lete 1939, bol pre Kremlin hlboko odradzujúci."
Takže len pre poriadok:? ?Stalin bol do dohody s Hitlerom dotlačený postojom západných mocností. Bol to on, kto chcel vytvoriť antifašistickú alianciu a boli to oni, kto zradil.

STALIN RÁTAL S TÝM,? ?ŽE ZÁPADNÝ FRONT HITLERA ZDRŽÍ
Ako Service pokračuje:? "?Stalin, obávajúc sa nebezpečnej izolácie, bol presvedčený, že dohoda s Nemeckom je jediná možnosť na stole... Neveril, že by táto dohoda zabezpečila Sovietskemu zväzu mier. Vedel, že Hitler je mocný potenciálny nepriateľ...
Ale Stalin nemohol vedieť,? ?že Hitler tak rýchlo rozbije francúzsku armádu po tom, čo porazí Poľsko. Rovnako, ako väčšina vtedajších komentátorov, aj sovietski lídri predpokladali, že Tretia ríša sa dostane na západnom fronte do ťažkostí, ktoré umožnia ZSSR pokračovať v príprave na vojnu namiesto toho, aby Sovieti museli viesť vojnu s Wehrmachtom sami."
Čiže Stalin potreboval dohodu s Huitlerom iba na oddialenie vojny? ?- na to, aby sa mohol na vojnu s Hitlerom vojensky pripraviť. Žiadna zrada, žiadne spojenectvo s Nemcami. Taktický ťah. Jediný možný.

MAJSTROVSKÝ MANÉVER ZSSR
Ako zároveň Service pripomína:? "?ZSSR a Japonsko ostávali vo vojne na Ďalekom východe". Stalin si nemohol dovoliť bojovať na dvoch frontoch. Jeho jedinou šancou bolo oddialiť vojnu s Nemeckom.
Pakt Ribbentrop-Molotov bol teda podľa Servica realistický Stalinov manéver,? ?ktorý v skutočnosti zachránil ZSSR pred okamžitým vpádom Nemecka a pomohol vybudovať Červenú armádu, ktorá neskôr Hitlera porazila.

STALIN VYŠKOLIL HITLERA AKO MALÉHO CHLAPCA
Profesor Service vysvetľuje,? ?že Stalin od Nemecka v prvých mesiacoch vojny vďaka paktu preberal nemecké vojenské technológie a nakupoval nemecké zbrane. Vďaka tomu modernizoval svoju armádu. Taká bola dohoda.
Ako píše:? "?Hovorí sa, že Hitler Stalina previezol. Ale takto to určite nevyzeral z pohľadu Berlína v rokoch 1939-1940. Stalin vyjednal tvrdú dohodu a trval na jej naplnení. Riskoval kvôli tomu dokonca nárast napätie medzi Berlínom a Moskvou a Hitler ho označil za "chladnokrvného vydierača".

STALIN VEDEL,? ?ČO ROBÍ
Medzitým Stalin mobilizoval Červenú armádu.? ?Ako pri jednom zo svojich prejavov k vojakom povedal: "Vojna s Nemeckom je neodvratiteľná."
Rusi vedeli,? ?že Nemci zaútočia. Ale čakali, že to urobia na začiatku leta, pretože v opačnom prípade sa nemali ako vyhnúť ruskej zime, ktorá bola pre nich zničujúca. Preto bol Stalin taký prekvapený, keď Hitler zaútočil 22.júna 1941. Od Hitlera to bolo iracionálne. Už bolo príliš neskoro.
A Nemcov to nakoniec stálo víťazstvo,? ?pretože Rusi odolali do zimy. Dnes sa vytvára mýtus, že Stalin považoval Hitlera dobre-že-nie za kamaráta a nečakal, že ho napadne - je to jeden kolosálny nezmysel. Stalin vedel, že Hitler zaútočí a dobre sa na to pripravoval.

SOVIETI SI NEDELILI KORISŤ,? ?ALE BUDOVALI OBRANNÚ LÍNIU
Dokonca aj tajná klauzula z Paktu Ribbentrop-Molotov o? "?sférach vplyvu", v ktorej si Nemecko a ZSSR rozdelili Poľsko, bola výsledkom vojenského kalkulu. Ako Service upozorňuje, Stalin chcel pre ZSSR "zabezpečiť kompaktné obranné územie". Počítal s útokom nacistov. A rozširoval svoje obranné línie.
Keď sa pozeráme na Stalinove rozhodnutia z roku? ?1939 z ahistorickej perspektívy, tak nám z toho môžu vyjsť len liberálne nezmysly o spojenectve dvoch totalitných mocností - Nemecka a ZSSR. Ale keď sa zamyslíme nad reálnym historickým kontextom, tak vidíme, že všetko je inak.

LEN IDIOT MÔŽE RUSOM NIEČO VYČÍTAŤ
Stalin urobil neľahké taktické rozhodnutia,? ?vďaka ktorým neskôr vyhral vojnu. Nenávidel nacistov a vedel, že ho napadnú. Nepodcenil súpera. A zohral majstrovskú partiu.
Len idiot mu môže vyčítať,? ?že sa nenechal rozdrviť nacistami v čase, keď ešte na vojnu nebol pripravený.
Len idiot mu môže vyčítať,? ?že zradil - v skutočnosti zradili Briti a Francúzi, ktorí chceli nechať ZSSR napospas nemeckej agresii.
Len idiot môže hovoriť o spojenectve fašistov a komunistov? ?- Pakt Ribbentrop-Molotov bola predohra k porážke fašizmu.

NENECHAJME SI OD LIBERÁLOV PREPISOVAŤ DEJINY
Bol to od ZSSR šikovný geopolitický ťah,? ?vďaka ktorému Sovieti o pár rokov neskôr zachránili Európu pred nacistickým Nemeckom.
Ľudia,? ?nenechajme liberálov prepisovať dejiny. Za slobodu vďačíme Sovietskemu zväzu. Červenej armáde. Ruským komunistom. Šírte pravdu, šírte vďaku.
Rusko nás nezradilo.? ?Zradil Západ.
A my musíme ďakovať Červenej armáde nielen za odvahu,? ?ale aj za múdrosť. Vďaka tomu dnes žijeme v slobode. Taká je historická pravda.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 5. 2019, 17:18 avatar
Blaha a la Kasafran: a tak kydajú na Stalina, vraj to bol on, kto začal druhú svetovú vojnu spolu s Hitlerom

Kto to tvrdí?


5.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   10. 5. 2019, 17:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:18 avatar
OK, ale to tvrdí Blaha. Pýtal som sa však, upresním otázku, že kto z liberálov to tvrdí. Myslel som na liberálov na Slovensku. Blaha jednoducho vyrába konšpiráciu proti liberálom.


3.
označiť príspevok

havran
   10. 5. 2019, 17:25 avatar
Západ vyslovil mnohokrát ľútosť nad tým, že nepokračoval v hitlerovskom ťažením, kým bol ZSSR vyčerpaný vojnou. Toto sú orginálne slová Trumana. Svetovej kapitalistickej oligarchii vždy šlo len o zničenie ideologického nepriateľa, až musel prísť hôrny bača a ten to dokonal. Nebyť Putina, už dávno by ruský mužík pracoval na Sibíri v amerických fabrikách. TY CHUJU! Prepáč, ale inakšie ťa osloviť nemôžem.
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   10. 5. 2019, 17:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 5. 2019, 17:52 avatar
chlapci moji zlaty teraz ked uz nie len ludia vo vlastnej krajine ale aj spickovy americky neurovedci vas oznacili za chorych ved sa na to nehnevaj mate proste poskodeny mozog a bohuzial sa nemozete zucastnovat na riadeni statu mozte ale pomahat


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 5. 2019, 17:55 avatar
To je dement Komunisti sami zmenili režim
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 5. 2019, 18:01 avatar
pretože videli, že ich budovanie krajších zajtrajškov sa im nevydarilo.....panimaješ?


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 5. 2019, 18:13 avatar
foton je dement keď tvrdí, že režim zmenili prostí ľudia
Súhlasí Kasafran, havran


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:36 avatar
A kto podľa teba zmenil v roku 1989 režim?


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:41 avatar
Kasafran a Havran ti dali súhlas, takže zrejme tiež si myslia, že režim zmenili samotní komunisti, nakoľko v 10. príspevku si napísal: Komunisti sami zmenili režim.

Keďže je Kasafran aj komunista, tak nerozumiem, prečo dnes narieka nad rozhodnutím komunistov. On je schizofrenik, človek s poruchou dvojakej identity, lebo je komunista, a chcel by späť vládu komunistov, zároveň však tvrdí, že dnešný režim spôsobili komunisti, a proti dnešnému režimu je kritický. Kasafran vlastne nevie, čo chce, nevie, čo myslí, tára bludy, a trpí duševnou poruchou, z ktorej sa dodnes nevyliečil od roku 1989.
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


32.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 5. 2019, 10:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 5. 2019, 10:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 5. 2019, 10:20 avatar
komunisti nechceli aby padol vtedajší režim, chceli urobiť nejaké zmeny(dodnes neviem aké)...ale vymklo sa im to z ruk a ludom vycitili, že teraz je ten čas a vysli do ulíc...pamatám si ako tie prasatá komunisticke zadnými vchodmi vyvažali z kancelarii, rozne spisy a dokumenty, aby zahladili za sebou čo najviac to svinstvo.....


30.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 5. 2019, 06:12 avatar
a kto zmenil skutočne tento režim, ty ruske vylagrované teľa?......Jasne že prostí ludia, ktorí vyšli do ulíc....
Komunisti vedeli, že sa im to ruca...pamatam si pred revolúciou, ako kolega prisliel zo schôdze a vypraval, že sa nas čakaju zmeny....komunisti proste vedeli, že je to šaškareň a chceli niečo zmeniť, dodnes som nepochopil, čo vlastne a ako to chceli realizovať....(zrejme pritvrdiť, neviem).....Bola to taka šaškareň, čo nemá obdoby, ludia ako keby sa vysmievali systemu, (samozrejme nebola vtedy demokracia, ludia nemohli nejak nahlas vykrikovať proti komunistom, to by mali problém...Ludia boli lahostajní k tej pakárni, dokonca aj tí najspodnejši strannici vedeli, že nemaju nejake slovo na tých schôdzach, platili len znamky, a robili to kvôli svojim deťom, aby sa lahsie dostali do škol.....bola to šaškaren....
Neskor sa veci vyvinuli tak, že to prekvapilo aj samotných komunistov....Ludia po státisícoch vysli do ulíc, a to tak razantne, že že ich museli krotiť...a vsetko sa nieslo v duchu(bez násilia)...ano ludia už mali toho dosť a nastastie nedoslo k nejakým velkým násilnostiam...Pýtam sa ťa ty ruske vylagrované teľa, to ludia len tak filmovali svoju ucast na týchto demostraciach?.....Ved kedby to nebolo vedené v duchu bez nasilia, tak ludia by boli schopní, tie komunistické prasatá vešať po stromoch.....


44.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 5. 2019, 17:19 avatar
vie niekto presne, ako to bolo?.....ako sa na revolucii podieľali komunisti, ako obýčajní ľudia a ako pripadne demokratický západ?......


19.
označiť príspevok

havran
   10. 5. 2019, 23:59 avatar
prečítaj a premýšľaj. Si tiž také hovädo? :
Ani pak ale Barabanov neskončil. „Osvobození od takového je též ‚subjektivní pocit‘, Topolánku? Rudoarmějci, co v 1945 osvobozovali od fašizmu za cenou vlastních životů, si zaslouží úctu. Každý, kdo plivne na jejich hroby, byť i ‚jen‘ na Facebooku je automaticky=fašista. Každý, kdo spojí události r. 1968 s osudem rudoarmějce, který v letech 1941–1945 obětoval svůj život, aby zachránil svět od fašizmu, je beznadějný de*il a ani za ‚člověka‘ nemůže byt považován,“ dodal rusko-ukrajinský podnikatel.
Súhlasí Kasafran


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 5. 2019, 17:55 avatar
vtaku jarabaku a uskodilo by to ruskému mužikovi na Sibíri?.....ved vsetci by mali z toho prospech....ty tela hlupe komunistické....(prepáč ale inak ťa osloviť nemôžem).....


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 5. 2019, 17:56 avatar
Iste americký trol ty len slúž amíkom ty nemysliaca ovca


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 5. 2019, 18:02 avatar
a ty služ rusom ty mysliteľ.....


14.
označiť príspevok

hokejis muž
   10. 5. 2019, 18:12 avatar
Ja som Slovák ty americká štetka


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:20 avatar
Nie, si nevydarená slovenská štetka.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:27 avatar
Havran sa vyjadruje nechutne a vulgárne. A pritom nedávno rojčil o slušnej diskusii. Dá sa s hulvátom slušne diskutovať? Nedá!!!

Pozri: Debili čo nevedia nájsť spoločnú reč.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:30 avatar
H: Nebyť Putina, už dávno by

Toto je vážne slepá viera v Putina. Robíš kult osobnosti z Putina ako sa kedysi vytváral falošný kult osobnosti zo Stalina. Viem, si na to hrdý, ale na škodu občanov Slovenska. Si taký ruský parazit, až je mi z tebe na zvracanie.


4.
označiť príspevok

havran
   10. 5. 2019, 17:27 avatar
Lemmy- ak myslíš tak to musíš vedieť. Ak to nevieš tak si len úbohý zaslepenú úbožiak.
Súhlasí Kasafran


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 5. 2019, 17:49 avatar
Spickovy americky neurovedci tvrdia ze na hlavu si ty ?


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:20 avatar
Tvoji špikoví neuroni si môžu trhnúť nohou. 


16.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 5. 2019, 23:06 avatar
(2! Lemmy,
veď už precitni, netvrdí to zhodou okolností aj Tvoj nový šéf na tomto DF . sionfašista Osvietený...?


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 5. 2019, 23:10 avatar
Toľko kokotín po kope asi netreba ani komentovať to je už ťažká duševná porucha


34.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 5. 2019, 10:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   11. 5. 2019, 10:24 avatar
Podla spickovych americkych neurovedcov a nedavno zverejnenym vysledkom vyskumu mozgu liberalov dosli k zaveru ze su vazne psychycky naruseny maju poskodeny mozog a tato liberalna haved nam chce diktovat co je spravne  


37.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   11. 5. 2019, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 5. 2019, 23:51 avatar
(17) Osvietený,
máš pravdu, veď toľko politických zvratkov a výkalov, koľko produkuje na tomto DF Tvoja sionfašistická skupina/úderka,
sa bez ťažkých duševných porúch veru nedá...
Radšej sa venuj športu a prírode - tam si normálnym a dobrým človekom...


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:14 avatar
Kasafran: zvratkov a výkalov, koľko produkuje na tomto DF Tvoja sionfašistická skupina/úderka

Takže si nenapraviteľný? Budeš neustále propagovať svoj fašistický názor na občanov Slovenska?


20.
označiť príspevok

havran
   11. 5. 2019, 00:06 avatar
S týmito svetielkujúcimi debilmi je škoda strácať čas a v podstate to do určitej miery nám aj škodí. Hovno je predsa len hovno a človek sa s ním môže zababrať. TíTO 3+1 MUšKETIERI sa už asi nezmenia asi sú nesmierne "zásadoví"
Súhlasí Kasafran


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 03:13 avatar
H: Hovno je predsa len hovno

Havran je predsa len Havran.

Ak máš pocit, že tu je pre teba škoda strácať čas, tak prečo tu otravuješ? Choď kade ľahšie. Aj tak nič prínosné tu nenapíšeš.


31.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   11. 5. 2019, 09:54 avatar
Vy sa radsej zaujimajte aby nevzblkla aj NRSR lebo vam to vazne hrozi . To kde sme aby v cele slovenskeho naroda stala banda psyvhopatov uchylakov mafianov vrahov protislovenskych S.I.S karov vlastizradcov buzerantov uzernikov a zlodejov. ?


38.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 5. 2019, 11:07 avatar
(22) Lemmy,
máš výnimočne pravdu - pokiaľ sa, ako člen Osvieteného sionfašistickej úderky na tomto fóre, NEPRESTANEŠ aktívne podieľať v produkcii duševných zvratkov a výkalov voči vašim oponentom, dovtedy budem neustále propagovať svoje antifašistické a antisionistické názory v prospech ochrany a obrany záujmov totálnej väčšiny občanov Slovenska...!
Súhlasí PartOFgod


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 5. 2019, 18:51 avatar
Nevieš nič, len klamať a ohovárať. Toto ťa naučili v ŠtB.


39.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   11. 5. 2019, 11:09 avatar
Kasafran to ma v hlave kazdopadne v poriadku. Klobuk dolu.


40.
označiť príspevok

Myslitel
   11. 5. 2019, 11:39 avatar
Ribbentrop-Molotov pakt bol len jeden z mnohych politickych tahov ktore viedli k vojne.
Obe strany dostavali pomoc zo Zapadu. Nemci aj Sovieti. Miliony, dokonca aj v zlate.
Ked niekto tomu R-M paktu venuje taku velku pozornost ako tento autor, je ako sa hovori, - pre strom nevidi cely les. Tu vobec neslo o to kto ju zacal.
2.svetova by zacala aj bez toho paktu. Musela.
Stalin a Hitler boli len pajaci v rukach tych co vladnu svetu. Jeden horsi ako druhy.
Tym ludom ktorych vedome ci nevedome pocuvali, islo stale o moc a kontrolu nad svetom.
U nich narodnost ci rasa znamena asi tolko, akej farby ma clovek ponozky.
Ucel svieti prostriedky, to bolo ich mottom od pociatku. Ci zomrie sto milionov Rusov alebo Nemcov u nich nehra rolu. Bankari ci milionari su pre nich tiez len prostriedkom na dosiahnutie ciela. Politici tak isto.

Ta organizacia ktora chce vladnut svetu existuje od rozpadu rimskej rise. V 16. storoci aby upevnila svoje postavenie vo Vatikane, ktory zacal stracat moc vdaka vzniku Protestantizmu, dala vznik novemu radu.
Bola to organizacia zalozena fanatickym katolickym vojakom Ignatiom de Layolom.
Dal jej meno Jezuiti. Ti boli priamo alebo cez svojich ludi zodpovedni skoro za kazdu revoluciu ci vojnu v Europe, ked nie vo svete.
2. svetova nebola vynimkou.

Tu je niekolko citatov znamych ludi, ktori urcite netrepali do vetra a mali dovody na svoje slova:

Marquis de LaFayette (1757-1834) - "Domnievam sa, že ak budú slobody tejto krajiny - Spojených štátov amerických - zničené, bude to lstou rímskokatolíckych jezuitských kňazov, pretože sú to najprefikanejší a najnebezpečnejší nepriatelia civilnej a náboženskej slobody. Podnecovali vacsinu z vojen Európy."

Samuel Morse (1791-1872) - "Jezuiti ... sú tajnou spoločnosťou - akýmsi slobodomurárskym radom - s nadradenými črtami vzpurnej odvahy a tisíckrát nebezpečnejšou. "

Napoleon Bonaparte; 1769-1821 - "Jezuiti sú vojenskou organizáciou, nie náboženským radom. Ich náčelníkom je generál armády, nie samotný otec opáta kláštora. A cieľom tejto organizácie je moc - moc v jej najviac despotickom sposobe - absolútna moc, univerzálna moc, moc ovládať svet vôľou jediného muža (t. J. Čierneho pápeža, generálneho predstaveného jezuitov). Jezuitizmus je naj absolútnejším despotizmom - a zároveň najväčším zneužívaním ..."

Fyodor Dostoyevsky (1821-1881) - "Jezuiti ... sú jednoducho rimskou armádou za pozemskú zvrchovanosť sveta v budúcnosti, s Rímskym pápežom za cisára ... to je ich ideál. … Je to jednoduchá túžba po moci, špinavom pozemskom zisku, nadvlády - niečo ako univerzálne nevoľníctvo s nimi (tzn. Jezuitmi) ako majstrami - to je všetko, za čo stoja. Dokonca snad ani neveria v Boha. "

James Parton (americký historik)
„Ak vysledujete slobodomurarstvo cez všetky jeho rady, až kým sa nedostanete na hlavnú špičku hlavy Slobodomurarstva sveta, zistíte, že ten hrozný jedinec, náčelník Spoločnosti Ježišovej [tj generálny predstavený Jezuitskeho radu] je jedna a tá istá osoba. “

Friedrich von Hardenberg (nemecký filozof)
„Nikdy predtým sa v dejinách sveta neobjavila takáto Spoločnosť (t. J. Jezuitský rad). Starý rímsky senát sám nepoložil plány na nadvládu sveta s väčšou istotou úspechu. “(1800)

Adolph Hitler (1889-1945)
„Najviac som sa naučil od jezuitov. A aj Lenin, pokiaľ si spomínam. Svet nikdy nepoznal nič také nádherné ako hierarchická štruktúra katolíckej cirkvi. Bolo toho dosť, vecí, ktoré som prevzal od jezuitov na použitie v [nacistickej] strane. “
… V [Heinrich] Himmlerovi [ktorý sa stal hlavou nacistickej SS] vidím nášho Ignáca de Loyolu"

Nebol hitlerovim osobnym dovernikom a radcom katolicky knaz? (jezuita?)

Stalin tak isto, ucil sa za knaza v skole v ktorej ucili prezleceni jezuiti ktorych dal rusky car predtym vyhnat z Ruska, lebo prilis pchali nosy do carskej politiky.
Vsetci vieme ze tu skolu Stalin nedochodil. Vraj bol vyluceny. Skor pravdepodobnejsie preto, lebo stari lstivi podnecovaci revolucii a vojen mali pre Stalina-revolucionara inu ulohu, - rozvratit carsku monarchiu, s nou potlacit ortodoxnu cirkev a skoro uplne znicit tu protestantsku.

Takze cely ten Ribbentrop.... pakt nebol nic len dalsia z mnohych intrig ako nastolit novy svetovy poriadok a moc.
1. svetova priniesla Ligu narodov. Ta prilis nefungovala, preto musela prist 2. svetova.

2. svetova nam dala OSN, to funguje trochu lepsie, lebo krajiny sveta sa zbavuju svojej suverenity v jej prospech cim dalej tym viac.
Ale stale to pre nich nie je ono.
Preto treba 3. svetovu. Po nej, ti ludia veria, konecne nastolia to co chcu, - jednu svetovu vladu s absolutnou mocou..
Ked v dalsej velikej vojne vyhynie 1/2 ludi na Zemi, narody sveta budu priam prosit o taku vladu.
Súhlasí Kasafran


41.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 5. 2019, 13:34 avatar
(40) Mysliteľ,
ďakujem Ti za skutočne zaujímavý výber citátov známych osobností o Jezuitoch. Pouvažuj o tom, či predkovia Jezuitov


42.
označiť príspevok

Kasafran
   11. 5. 2019, 13:37 avatar
...nemali podobne zameraných predkov už dávno pred naším letopočtomm..
(ospravedlňujem sa za neukončený 41. príspevok)


43.
označiť príspevok

Myslitel
   11. 5. 2019, 14:01 avatar
@42 - Rimska risa mala svoje tajne sluzby, spiclov, vyzvedacov, agitatotorov, ako kazda ina vlada.
Ked cisar Konstantin dal papezovi kluce od Rima, cize nabozensku moc nad celou zapadnou risou, urcite s nou dostal kontakty aj na spomenutych ludi.
Ale nik to nedosiahol tak vysoko ako jezuiti.
Len napr. jedna vec, dnes spravuju jedne z najprestiznejsich univerzit vo svete a po celom svete.
Skoro kazdy vyznamny politik a cinitel 100 % vystudoval aspon v jednej z nich.
Myslim ze Hitler povedal, dajte mi do ruk skolstvo, date mi narod.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 04:50,  Aj Eva Mendez je fajn. *27
dnes, 04:49,  Čo myslíš pod pojmom umŕtviť hriech?Ako mať odpustený hriech? Vierou v Krista. Ako byť...
dnes, 00:05,  Zostúpil SOM k vám ;) Mal by SOM vás súdiť ale nechce sa mi ;) Poďme radšej pokecať ;)
včera, 23:34,  t-e-o-m-a sa strašne nudí a vy tiež. Korona úraduje. Nachádzame sa v priestoročase, kde...
včera, 23:27,  chorí sú nielen veriací, ale aj neveriací a zo všetkých náboženstiev a my si tu riešime...
včera, 23:19,  2 kntsz Prišlo mi to v pošte spolu ešte dva príspevky, ale od veriacich, ktorí...
včera, 22:57,  Biblia je tu pre tých, ktorí nechcú naplniť svoj OSUD a radšej sa budú riadiť nejakým...
včera, 22:57,  Elfi-trol je tvoj vzor? :)
včera, 22:56,  Všetci poriadne čitate Bibliu len si rôzne verše rôzne vykladate
včera, 22:54,  Biblia je tu pre tých, ktorí nechcú naplniť svoj OSUD a radšej sa budú riadiť nejakým...
včera, 22:53,  Chápem Eda, prečo sa s tebou nedá. Ahoj. *14
včera, 22:52,  Chori sú zo všetkých náboženstiev
včera, 22:52,  Pamatajte si Merlinov Covidovy axiom. Kto nestihne umriet na Covid 19, bude este dlho umierat...
včera, 22:51,  Staci si poriadne precitat Bibliu a nevyberat si len to co ti pasuje
včera, 22:49,  ...ale hlavne aby nezdegenerovalo. *03*03*03*03 Dobrú noc. *04
včera, 22:49,  Treba sa riadiť pravidlom: Keď mám chuť na sladké, tak si vyberám ;)
včera, 22:49,  Nemusis pit kazdy den STaci raz do dna a poriadne *39*39*39*39*39*39*39
včera, 22:48,  Viem, že mali covid. Také pekné zvieratá. .. aj psy aj mačky môžu dostať.
včera, 22:48,  Všetkým!!!!!*39*39*39*39*39
včera, 22:48,  Nepovedal SYN ZATRATENIA nikdy, že je celá blud, len že je PLNÁ BLUDOV ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(137 430 bytes in 2,063 seconds)