Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Posledný pokus USA rozpútať vojnu s Ruskom

78
reakcií
3023
prečítaní
Tému 16. januára 2017, 22:02 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 1. 2017, 22:02 avatar
V Nemecku sa vylodili tisíce vojakov a tanky USA: Smer ruské hranice. Začiatok konca alebo koniec začiatku? Rusko je v strehu. Posledný pokus, ako rozpútať vojnu navzdory Trumpovi? Nasledujúce dni budú dlhé
JAN MAŘENKA

Manévre NATO, ktoré majú vyprovokovať vojnu s Ruskom, sú v plnom prúde. Do nemeckého prístavu Bremerhaven už dorazili na rozkaz prezidenta Obamu tri obrie lode s americkou vojenskou technikou vrátane tankov. Doviezli aj štyritisíc vojakov USA, ďalší potom pricestovali letecky. V rámci operácie Atlantic Resolve začal ich okamžitý presun po železnici do Poľska k ruským hraniciam blízko Kaliningradu.

Jednotky NATO a USA majú byť plne pripravené na bleskový úder proti Rusku najneskôr 20. januára, teda v deň, keď sa má „zhodou okolností“ konať vo Washingtone inaugurácia zvoleného prezidenta Donalda Trumpa. V USA medzitým vrcholí mediálna masáž verejnosti ohľadom údajných ruských hackerov, ktorí vraj ovplyvnili prezidentské voľby, keď očierňovali kandidátku Clintonovú (nepotvrdené) tým, že zverejnili jej zločiny.

Šéfovia tajných služieb (aj im už zostáva len niekoľko posledných dní vo funkcii) Obamovi horlivo dodávajú „dôkazy“, ktoré sú však len chatrnou znáškou nepodložených domnienok a klebiet „made in CIA“. Podľa riaditeľa tajných služieb Jamesa Clappera znamenajú ruskí hackeri pre USA „existenčnú hrozbu“. Jeden významný (Obamov) publicista to už dokonca označil za „kybernetický 11. september“. Podarí sa vyvolať vojnu s Ruskom ešte predtým, než sa Trump ujme „jadrového kufríka“ s kódmi na vedenie atómovej vojny?

Dosluhujúci prezident Obama, v pozícii, pre ktorú sa zaužíval pojem „chromá kačka“, hýri horlivou aktivitou a podpisuje jedno sporné rozhodnutie za druhým. Zvolený prezident USA Donald Trump považuje celú kauzu za nezmysel s tým, že porazení len nemôžu uniesť frustráciu z porážky.

„Neexistuje žiadny dôkaz o tom, že hackeri ovplyvnili výsledky volieb. Hlasovacie zariadenia boli nedotknuté!“ napísal Donald Trump na Twitteri. „Jediný dôvod, prečo sa kybernetické útoky proti DNC (Národnému výboru Demokratickej strany) posudzujú, je porážka Hillary Clintonovej, ktorá bola taká veľká, že sú úplne bezradní,“dodal.

Washingtonský establishment (zľava doprava), ktorý Trump porazil vo voľbách, podnikol už niekoľko krokov, aby zvrátil volebný výsledok. Nikdy v histórii USA neprebehlo prezidentské odovzdanie moci, ktoré by už malo byť len formalitou, takýmto nedôstojným a odpudivým spôsobom.

Nepomohlo ani prepočítavanie hlasov, ani nátlak na voliteľov, aby podviedli a zradili voličov. Teraz Obama presadzuje takzvanú federalizáciu volebného systému aspoň ex post, čo by síce neznamenalo zrušenie inaugurácie, ale mohlo by sa to stať príčinou občianskych nepokojov. Vojna s Ruskom – alebo prinajmenšom pohyb po hrane priepasti – pod zámienkou „odplaty“ tak predstavuje posledný pokus, ako zastaviť zdanlivo nezastaviteľné.

Provokácia ako pomsta za voľby a za Krym

Všetko nasvedčuje tomu, že odchádzajúca administratíva USA a generáli NATO chcú vystupňovať konflikt s Ruskom na samotnú hranicu únosnosti – prípadne až za ňu. Vytvoriť stav, ktorý by dostal zvoleného prezidenta Trumpa do situácie, kedy by nemal inú možnosť, než v konflikte pokračovať.

Trumpovo stanovisko k Rusku je však nemenné od prvého dňa, kedy sa začala jeho volebná kampaň. „Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec, nie zlá. Len hlupáci a pomätenci si môžu myslieť, že je lepšie, keď budú zlé! Uvidíte, že si nás potom budú Rusi aj viac vážiť,“ napísal Trump na Twitteri a Facebooku.

O tom, ako málo stačí na rozpútanie explicitného konfliktu, svedčí incident, ku ktorému došlo (samozrejme, mimo pozornosti mainstreamových médií) pred pár dňami. Ruské dopravné lietadlo, ktoré letelo zo Sachalinu na Kurilské ostrovy, sa vraj len tesne vyhlo bojovému lietadlu NATO. Správu priniesla agentúra Interfax, ale ruské vedenie jej pravdivosť neskôr poprelo, a to možno z taktických dôvodov.

Presun tankov a obrnených vozidiel k ruským hraniciam nebude ľahký, keďže v oblasti sú v týchto dňoch mrazy hlboko pod nulou a miestami poriadne snehové záveje. Ich transport sa však už začal, aj keď údaje o ich počtoch sa rôznia: od niekoľkých stoviek až po (trochu fantazmagorických) niekoľko tisíc.

Mainstreamové médiá o manévroch NATO pri ruských hraniciach neprinášajú žiadne informácie. Na titulných stranách alebo v hlavnom spravodajstve amerických televíznych staníc sa venuje najväčšia pozornosť problematike detskej šmýkačky, ktorú má Obama na záhrade Bieleho domu a nevie, čo s ňou má robiť.

Operácia Atlantic Resolve mala byť odvetou za takzvanú ruskú anexiu Krymu v roku 2014. Krym sa vtedy na základe referenda pripojil k Ruskej federácii potom, keď USA rozpútali na Ukrajine farebnú revolúciu a nechali zvrhnúť riadne zvoleného prezidenta. Ako nedávno povedal miliardár Soros: „Na Ukrajine sme odviedli pekný kus práce.“Lenže na to už sa akosi pozabudlo, a tak sa po porážke Clintonovej vo voľbách stala zámienkou americkej agresie voči Rusku údajná činnosť ruských hackerov.

Ruský prezident Putin vplyv ruských hackerov na voľby v USA označil za nepodložený. S ďalšími krokmi chce počkať až do inaugurácie nového prezidenta Trumpa.

Kongres USA odklepol na vojnu o 100 miliárd viac
Tanky Abrams, bojové vozidlá Bradley, obrnené transportéry Stryker a samohybné húfnice Paladin sú hlavnými zbraňami gigantického projektu NATO za 3,4 miliardy dolárov, ktorý schválil 8. decembra Kongres Spojených štátov v rámci zákona NDAA (zákon o národnej obrane) pre fiškálny rok 2017. Súčasťou zákona, ktorý následne v tichosti deň pred Vianocami podpísal Obama, je rozpočet na armádu vo výške 619 miliárd dolárov.

Ide o sumu, ktorá je o 100 miliárd vyššia ako pre rok 2016. To by mohlo nasvedčovať tomu, že Atlantic Resolve má byť len začiatok. Vojnové konflikty v iných častiach sveta totiž už pomaly hasnú. Vojna v Sýrii, ktorú USA eskalovali, sa vďaka ruskému zásahu v podstate končí.

Tanky a vojakov posiela k ruským hraniciam prvýkrát od druhej svetovej vojny aj Nemecko, ktoré podľa USA hrá v celej operácii zásadnú rolu. „Bez Nemecka a jeho armády by sme sa nikam nedostali,“ pochvaľuje si generál Hodges, veliteľ armády USA v Európe. Nemecký bundeswehr pošle do Litvy 26 tankov, 100 bojových vozidiel a asi tisíc vojakov.

Hlavný štáb armád NATO je v Poľsku, no bojovať sú pripravené aj jednotky v pobaltských štátoch, teda Estónsku, Lotyšsku a predovšetkým Litve, ktorá susedí s kaliningradskou enklávou. Tieto krajiny vrátane Poľska sa údajne cítia byť ohrozené ruskou agresiou. USA povedú prápor v Poľsku, Nemecko v Litve, Británia v Estónsku a Kanada v Lotyšsku...


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 1. 2017, 22:05 avatar
MAŘENKA by chťela jít do Jeníčka .


18.
označiť príspevok

kntsz muž
   18. 1. 2017, 11:49 avatar
1-
to vyzerá priamo na Tichonova zo seriálu 17 zastavení jari.
Kasafran - až tak sa demaskovať nemusíš, tuná už ľudia v poznaní pokročili.
Teraz by si mal ísť pracovať ako agent na okupovaný Krym za Ukrajinu a nie tuná za Rusko.


20.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2017, 12:18 avatar
Kntsz,
musím konštatovať, že pri tom mojom "demaskovaní" si pohorel, a preto Ti odporúčam, aby si sa čím skôr prihlásiť do dákeho rýchlokurzu CIA, alebo MOSSADU, aby skvalitnili Tvoju schopnosť exaktne demaskovať akýchkoľvek agentov, nielen ruských. Možno Ti pomôžu lepšie spoznať aj seba samého a pochopíš v prospech koho pracuješ...


74.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 1. 2017, 19:25 avatar
20-
správny agent nikdy neprizná svojho chlebodárcu.
Zatĺka, zatĺka a zatĺka.
Myslím, že si ťa všimnú a budeš povýšený, alebo ti bude pár evri pridané.
Minulý rok napr. tvoja vládnuca socialistická klika pridala dôchodcom tuším 1,9 evri - no a teraz ich prestaň velebiť, ako by si mohol..... 


3.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 1. 2017, 23:07 avatar
Mil@níčko,
nuž, tak mi nevdojak napadlo, či to nie je inak, ako si myslíš Ty. Veď naopak je to predsa reálnejšie - Amíci sú už veľmi nadržaní a povzbudzovaní ísť do Rusiek...


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 1. 2017, 23:09 avatar
Ale Rusky im nedajú, ani keby im Amíci milión žuvačiek núkali.
Súhlasí Kasafran


5.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 1. 2017, 23:11 avatar
Milaníčko,
veru tak, opäť máš pravdu...
Súhlasí Mil@níčko


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 1. 2017, 23:13 avatar
Ja mám v 99,8% pravdu, to je pravda. 


7.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 1. 2017, 23:52 avatar
Mil@níčko,
ešte Ťa stále nenapadlo vyjadriť sa k meritu vec v téme? Nebodaj nemáš na to? Nuž, ak je to tak, potom by som sa ako starý Lipták v pomladšom Spišiakovi veľmi sklamal...


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 1. 2017, 23:53 avatar
Kaso, mňa politika nezaujíma, ja mám pestrejší život, vymetám bary a aj ženám pavučiny mezi stehnami len tak medzi nami dievčatami. 


9.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 1. 2017, 08:26 avatar
Paranoidne konspiracne teorie su v plnom prude ako vidim. :D


10.
označiť príspevok

dorota
   17. 1. 2017, 10:42 avatar
dalsi z mnozstva poslednych :-)


11.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2017, 11:47 avatar
(9) Asmodei,
odporúčam Ti riadiť sa našou slovenskou múdrosťou - dvakrát meraj a raz strihaj. Zbavíš sa tak možno aj svojej paranoje, ktorá Ti zrejme bráni vidieť a posudzovať osoby/veci/deje v reálnych súvislostiach a cieľoch. Prečítaj si článok ešte raz a pozorne a potom konkrétne napíš, čo z neho považuješ za konšpiráciu...!


12.
označiť príspevok

dorota
   17. 1. 2017, 15:06 avatar
kedze ide o posledny pokus asi dalsie taketo spravy uz nebudu? :-D


13.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 1. 2017, 17:07 avatar
Dorka,
takúto možnosť by som skutočne úprimne privítal - vyčkajme ešte do piatku...!
Ešte mi prezraď, čo sleduješ svojimi toľkými metamorfózami - mužom chceš byť dlhšie...?


16.
označiť príspevok

dorota
   18. 1. 2017, 10:02 avatar
:-D ta je to kludne aj odpocitam ....


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 1. 2017, 08:39 avatar
Kasafrana je potrebné pochváliť, vyznamenať, za to, že prináša dobrú správu. Keďže je to posledný pokus, tak to znamená posledný, a žiadny pokus už nebude. Z toho vyplýva, že to skončilo len na pokuse, a žiadna vojna nebude. Hurá!


14.
označiť príspevok

asmodei muž
   18. 1. 2017, 07:35 avatar
(11.) Akou paranojou trpim ja? Len dusevny chudak a rusi si mozu mysliet, ze ten americky kontingent v Polsku sa pripravuje na invaziu do Ruska. :D A len kompletne FUBAR clovek si moze mysliet, ze pripadna vojna medzi USA a Ruskom bude nejaka konvencna okupacia ako za cias 2. sv. v.

Ta operacia Atlantic Resolve ma jeden jediny realny vyznam - ak by nejaki ruski zeleni muzici v nejakom dalsom pominuti zmyslov zabludili za hranice Polska ci nejakeho pobaltskeho statu, tak aby boli americania hned na mieste nie kvoli obrane (to nie je realne) ale kvoli priamej zaangazovanosti a naslednej moznej raznejsej odpovede paktu NATO ako celku. Proste aby to zase nedopadlo ako na Ukrajine.
Súhlasí dorota


29.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 1. 2017, 13:50 avatar
asmodei, Aj ty si uz osprostel a myslis si, ze Rusi planuju prepadnutie Poľska, ci nejakeho pobaltskeho statu? 
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

dorota
   19. 1. 2017, 13:58 avatar
preco sa tak sugestivne nepytas autora temy? alebo je pre teba prijatelna myslienka ze usa za pomoci "blizsie neidentifikovatelneho zapadu" ide napadnut a obsadit rusko? :-)) really?


72.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 1. 2017, 11:08 avatar
dorota, tak sugestívne sa už autora témy pýtal asmodei ("27" 


73.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 1. 2017, 17:07 avatar
(72) J.Tull,
nie autora témy, ale Majka1 k jeho príspevku (25)...


17.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2017, 11:47 avatar
Asmodei,
ako vidím, moje odporúčanie si nerešpektoval a ten článok si si (zrejme ani opätovne) neprečítal - čiže Tvoja paranoja naďalej trvá a sériovo plodí alebo preberá výmysly o ruskej hrozbe z každej možnej strany, najmä z tej americkej...
Vedz, že sionisticko-americko-európski mužíci Tvojho typu v rôznych maskovacích farbách už od skončenia II. svetovej vojny rozširujú ruskú svoje tézy o ruskej vojenskej hrozbe. Spomeň si, alebo si vyhľadaj prejav/výzvu k útoku na ZSSR W. Churchilla prednesenú v roku 1946 v americkom Fultone...!!!
Takisto, ak si to vôbec dokážeš uvedomiť a pochopiť, mal by si si spomeň na desiatky až stovky vojenských akcií USA a Izraela s ich sluhami v NATO voči zvrchovaným štátom sveta po roku 1947...!!!
Zmôžeš sa konečne na to, aby si uviedol, čo z úvodného článku považuješ za konšpiráciu - požiadal som Ťa o to v mojom príspevku (11)...???


21.
označiť príspevok

asmodei muž
   18. 1. 2017, 13:22 avatar
(17.) A paranoja dalej prekvita. Este spomen NWO, iluminatov a chazarov a si kompletny pripad pre psychiatriu.

Paranoidna konspiracna teoria je mysliet si, ze Americania prisli do Polska za ucelom invazie do Ruska - pises o tom v 3. odstavci. Kto tvrdi, ze amici prisli do Polsa za ucelom bleskoveho uderu proti Rusku - "Jednotky NATO a USA majú byť plne pripravené na bleskový úder proti Rusku...", je FUBAR.

Rusku "vojensku NEhrozbu" si na vlastnej koži odskusali napr obyvatelia Gruzinska a Ukrajiny (v 68. my).


23.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2017, 15:22 avatar
(21) Asmodei,
paranoidný inteligent a obhajca "mierotvorných" aktivít USA, Izraela a NATO Tvojho typu by si mal preštudovať aj skutočné dejiny USA, v ktorých sa za posledných vyše 200 rokov trvale venovali terorizovaniu nielen okolitých štátov, ale národov a štátov celého sveta...
Pred chvíľou som na tomto DF zverejnil Chelemendikov zoznam ich "mierových a humánnych" aktivít pod názvom témy "200 rokov terorizmu USA". Prečítaj si aspoň raz, a potom sa pokús zareagovať ako človek, či Ti tie ich historické i súčasné aktivity nepripomínajú rôzne typy holokaustu...


24.
označiť príspevok

asmodei muž
   18. 1. 2017, 15:37 avatar
(23.) Nikdy som neglorifikoval USA NATO ci Izrael tak ako ty glorifikujes Rusov. Tvoje ubohe red harringy na mna nefunguju. Bavime sa o momentalnej situacii v Polsku, a nie o davnej ci nedavnej historii. Teda znova, tvrdis ze nie psychopaticke tvrdit, ze Amici sa v Polsku pripravuju na bleskovy uder proti Rusku?
Súhlasí dorota


25.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 1. 2017, 16:26 avatar
No a teda vysvetli čo tam pár tisíc amíkov robí a na čo sa pripravujú........Pre mňa to vojensky neznamená nič, je to iba provokácia, poliaci vždy provokovali.....aj rusov v minulosti aj teraz. Tým tiež nechcem povedať že rusi sú baránkovia.....ale čo by asi robili amíci keby povedzme na Kubu prišli tisíce ruských vojakov so zbraňami a tankami ?
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 06:32 avatar
(25.) Aj ty si uz osprostel a myslis si, ze americania planuju prepadnutie Ruska? :D V reakcii c. 14 som opisal ucel tej operacie.


28.
označiť príspevok

majko1 muž
   19. 1. 2017, 08:42 avatar
Ja som práveže neosprostel, to mi chceš nahovoriť, že keby sa náhodou rusi rozhodli obsadiť Polsko, tak im v tim zabráni zopár amíkov ??????Veď to je na smiech, je to čisté politikum, nemá to žiaden vojenský význam.......


30.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 13:21 avatar
(28.) Si naozaj osprosteny. V mojej reakcii c. 14 som napisal aky je ucel toho kontingentu.


31.
označiť príspevok

majko1 muž
   19. 1. 2017, 13:29 avatar
Nuž osprostený si ty, lebo Polsko je členom NATO a podľa zmlúv je napadnutie hocijakého štátu napadnutím NATO, takže na vraj účel ktorý si spomenul tam vôbec nie sú potrební amíci. Ono dá sa na to hľadieť tvojimi očami, ale potom nejde poliakom ani amíkom o obranu ale o rozpútanie svetového konfliktu, podobne ako to bolo so sovietskymi raketami na Kube, vieš ako blízko bol vtedy svet k sebazničeniu ? Okrem toho ešte nehovorím aj o tom ako amíci počas Gorbačova sľubovali že NATO sa na východ nebude rozširovať......takže je jasné kto koná agresívne a hlúpo......
Súhlasí J.Tull, Kasafran


35.
označiť príspevok

dorota
   19. 1. 2017, 14:04 avatar
lenze gorbacov tam uz nie je, teraz maju Putina jeho laska ku konfliktom a armadnym paradam je snad dobre znama.


40.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 15:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   20. 1. 2017, 15:52 avatar
Najretardovanejší obrázok na nete ))) Zisti si prosím fakty.


41.
označiť príspevok

Drobček1
   19. 1. 2017, 15:42 avatar
myslíš tie parády USA a jeho spojencov z NATO v rôznych kútoch sveta?


47.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 1. 2017, 16:58 avatar
(35) Dorka,
prezraď nám, v ktorom/akom trollovskom kurze si sa dozvedela taký informačný "skvost" - alebo si samoučka...?


50.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 17:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 17:57 avatar
(31.) Ty nechapes, ze keby v Polsku neboli ziadne spojenecke vojska a najlepsie priamo americania, tak sice USA zavazuje ta zmluva o odvete za napadnutie, ale treba uvazit aj to, ze predsa len pre obcanov USA sa politikom len tazko zdovodnuje, preco by sa mali americania starat do Poliakov keby Rusi zautocili takym sposobom ako v pripade Ukrajiny (teda nie uplne priamo, ale kadejakymi oklukami a zabludivsimi zelenymi muzikmi). Keby ale boli napadnuti priamo americki vojaci, tak sa ukaze ten klasicky nafukany americky patriotizmus a proste by sa lahsie zdovodnovala pripadna odveta voci Rusom.

Ty si neuvedomujes, ze momentalne nie je mozne rozputanie ani len konvencnej vojny medzi Ruskom a NATO, proste doby klasickych vojen su uz prec, teraz tu mame proxy vojny, teroristov a rozne tahanice cez sankcie. NATO ma stale velmi silne paky cez hospodarske a osobne sankcie voci Rusom, to podla mna uplne staci.

Viem ako blizko bol svet k nuklearnej vojne, ale vidis, ze aj v dobe takej extremnej paranoje a antikomunizmu vs antikapitalizmu predsa len sa obe mocnosti zachovali racionalne lebo vedeli ,ze priama vojna neprinesie vitaza, ibap porazenych. Myslis si, ze teraz su na cele USA a Ruska vacsi posahanci nez za cias kubanskej krizy?

K tomu slubu Gorbacovovi, to bol taky slub aky sa dava v krcmach 4 cenovej skupiny. Vo vrcholovej politike sa nedodrziava ani to co je na papieri (vid Rusko) nie to este nejake ustne sluby. :D


57.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 18:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 18:56 avatar
(57.) Na Polsko mozno nie, ale na pobaltske staty mozu mat Rusi zalusk, pretoze tam zije plno etnickych Rusov a ich uzemie patrilo v minulosti do sovietskeho zvazu.

Nuz trosku priskrtit ruskych oligarchov nie je zly napad. Konkretne kto by chcel na USA uvalit sankcie a halvne akym sposobom?

Neboj, zajtra zasadne za tron Trump a ten je udajne dobry kamos s Putinom, oni to uz urovnaju.


64.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 1. 2017, 08:10 avatar
(64.) To nie je propaganda, to je jedna z moznosti na zakalde postupu Rusov na Ukrajine. Co ma co Rusov trapit co riesia spojenci z NATO na svojom uzemi? Rusi si kaliningradskej oblasti tiez mozu rozmiestnovat zbrane ake sa im zachce a zapad moze iba frflat.

Beznym Rusom stacia zemiaky a chlast, ti si ziju vo svojom svete v ktorom velebia Stalina. najviac na sankciach stratili oligarchovia a cez nich napojene ruske vedenie.

Neschopnost pochopit ironiu je jednym z prejavov nizsej inteligencie.


71.
označiť príspevok

ardzun muž
   20. 1. 2017, 20:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Kasafran
   18. 1. 2017, 11:57 avatar
Posúďte sami, vlastným rozumom, kto seje vietor . . . ?

Dnes už azda každý občan Slovenskej republiky je znepokojený sústreďovaním vojenských síl západu na východ ku hraniciam Ruskej federácie. Pripomína to niektoré nešťastné úseky našej histórie.

Vieme, že aj Hitler v r. 1939 podobne (vtedy tiež s tichým súhlasom "západu" sústreďoval svoje vojská na východ, aby začal 2. svetovú vojnu, ktorá stála Európu (nie tak USA) milióny mŕtvych a obrovské materiálne škody.

Pamätáme si, že po vypuknutí studenej vojny medzi USA a SSSR, v r. 1958 de Gaulle odmietol umiestniť americké rakety vo Francúzsku. Preto USA rozmiestnili svoje rakety Jupiter s jadrovými hlavicami (každá 1,4 megaton TNT) najskôr vo Veľkej Británii, potom od r. 1961 v Taliansku a v Turecku, čo už bolo priamo pri hraniciach SSSR. Na to reagoval SSSR rovnakým opatrením - umiestnením svojich rakiet blízko USA - na Kube. Vypukla kubánska kríza na jeseň 1962, kedy len-len že nezačala jadrová tretia svetová vojna medzi USA a SSSR. Kubánsku krízu jesene 1962 sa napokon podarilo ukončiť dohodou obidvoch veľmocí a obojstranným stiahnutím rakiet. V USA sa o to pričinil prezident (od 1961) Kennedy, napriek svojim predošlým neúspechom invázie na Kubu (04.1961), Berlínskej kríze (múr 08.1961). Dúfame, že súčasný prezident USA sa tiež pričiní o zníženie napätia.

Spomíname na obdobie Varšavskou zmluvou od r. 1966 podnieteného Helsinského procesu (konferencie o bezpečnosti a spolupráci v Európe od r. 1972), keď dohodou veľmocí (Záverečný akt KBSE 1.8.1976) nastolená rovnováha síl založila obdobie mieru a stability. Ľutujeme, že tento proces bol jednostranne rozbitý.

Po r. 1989 dlhodobo vnímame neustávajúcu výraznú zbrojnú prevahu USA vrátane jeho satelitov vo veľkosti armád, výšky zbrojných výdavkov aj vojenských základní mimo svojho územia, ktoré sa od rozpustenia Varšavskej zmluvy (1991) postupne, dlhodobo, plánovito a cieľavedome sťahujú k hraniciam Ruskej federácie (RF), tým zvyšujú vojenskú nerovnováhu a riziko vypuknutia veľkej vojny, a to všetko bez obdobnej vojenskej hrozby zo strany Ruskej federácie - ba naopak, na jej úkor. Rozumieme obavám RF z ohrozenia vonkajšou agresiou, čo historické skúsenosti, utrpenia a obete musia len zosilňovať.

My, občania Slovenskej republiky, ktorá v marci 2004 vstúpila do NATO, nevnímame žiadne vojenské ohrozenie zo strany Ruskej federácie, preto nevidíme žiaden dôvod na existujúce sťahovanie vojenskej obruče okolo Ruskej federácie a odmietame k nemu prispievať. Túžime po mieri a žiadame zastavenie stupňovania vojnových príprav, ktoré v súčasnosti zažívame.

2017-01-16
AKTUALITA

To čo chystajú Američania voči Rusku, nemá obdoby - svoj obraz si spravte sami....

http://www.youtube.com/watch?v=d_xt_5ezUW0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 1. 2017, 15:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 1. 2017, 16:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Drobček1
   19. 1. 2017, 16:31 avatar
panáčku zaspal si dobu...keby Rusko chcelo tak Ukrajinu nepustí, v 2014 mu k tomu všetko nahrávalo....ale Rusko je už inde,nepotrebuje otravovať druhých ako tie usa mandelinky ktoré sa rozliezli po celom svete a robia prevraty
Súhlasí Kasafran


46.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 1. 2017, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

veriaci-4
   19. 1. 2017, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 18:00 avatar
(53.) Nuz... keby Rusi velmi chceli tak by mali, len proste staty si predsa len radsej pozvu americanov na vybudovanie zakladne a nie Rusov, pretoze z toho maju uzitok aj oni. My vieme z vlastnej skusensoti ako sa nam vyplatilo "pozvat" Rusov vybudovat zakaldne u nas. :D


56.
označiť príspevok

Drobček1
   19. 1. 2017, 18:04 avatar
ty si z vlastnej skúsenosti pamätáš? ak je tvoj vek uvedený korektne tak si prd pamätáš...možno to ako si srakl do plienok...sa mi bohovský páči keď 30 roční hodnotia socializmus


59.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 18:49 avatar
(56.) To, ze som nezil v 68. neznamena, ze si neviem utvorit racionalny obraz toho, co sa v tedy udialo z informacii, ktore mam k dispozicii.


58.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

asmodei muž
   19. 1. 2017, 18:52 avatar
(58.) Kazda medzinarodna spolupraca na baze dobrovolnosti a hlavne zaujmu a ochote oboch stran je prospesna.

Ake su americke zaujmy napr v Nemecku?


62.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 18:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 1. 2017, 19:22 avatar
(60) Asmodei,
s Tvojím konštatovaním v prvej vete plne súhlasím. No nemyslíš si, že v zmluvných vzťahoch USA s ostatnými štátmi sveta sa to už storočie nenapĺňa?
A aké sú americké záujmy v Nemecku? Ty si to skutočne neuvedomuješ? Tak Ti ich pár napoviem: diktátorsky, pardon demokraticky okupačné, strategicky ovplyvňujúce celé dianie v EÚ a východiskové pre ich Drank nach Osten. Už to začali, nezdá sa Ti...?


69.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 1. 2017, 08:13 avatar
(65.) Konkretne ako sme napr my olutovali spolupracu s USA?

Cize Americania chcu pomocou Nemcov zabrat vychodnu europu? Zase si zapadol do paranoidneho konspiracneho bludu.


66.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 19:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   19. 1. 2017, 19:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Drobček1
   18. 1. 2017, 13:34 avatar
Rusku "vojensku NEhrozbu" si na vlastnej koži odskusali napr obyvatelia Gruzinska a Ukrajiny (v 68. my).
Zaujímavé že USA vojenskú hrozbu si nikto nevšíma...USA majú na svedomí prevraty v suverénnych štátoch po celom svete - Južná Amerika, Azia, Blízky východ- toto akosi nevidia
Súhlasí milky945, Kasafran


34.
označiť príspevok

dorota
   19. 1. 2017, 14:01 avatar
ach to asi este nepoznas tento archiv 
en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   18. 1. 2017, 16:27 avatar
Gruzínsko ? Ukrajina ? Poznáš dobre situáciu v tých krajinách ?


36.
označiť príspevok

dorota
   19. 1. 2017, 14:09 avatar
vtipne ze cvicenie v Litve nikomu nevadilo :-D


37.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 1. 2017, 14:54 avatar
Dorka,
dievčatko moje milé, prezraď mi, z ktorého že pršteka si si to vycmúľalo...?


38.
označiť príspevok

dorota
   19. 1. 2017, 15:14 avatar
oficialnej stranky NATO :-D
trulinko


51.
označiť príspevok

ardzun muž
   19. 1. 2017, 17:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 1. 2017, 18:53 avatar
Ardzun,
žiaľ, to neplatí len pre našu "slušne vychovanú" Dorku, v tom má dosť veľa spriaznených duší aj na tomto DF...


48.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 1. 2017, 17:12 avatar
Dorka,
dievčatko moje dobre "vychované", tak Ty tvrdíš, že vycmúľať sa Ti to podarilo z "oficiálnej" stránky NATO? Privítam (a zrejme nielen ja), keď mi uvedieš ten zdroj NATO s názvom a číslom tej stránky...


75.
označiť príspevok

Drobček1
   23. 1. 2017, 19:35 avatar


76.
označiť príspevok

Drobček1
   23. 1. 2017, 19:37 avatar


77.
označiť príspevok

Drobček1
   23. 1. 2017, 19:44 avatar


78.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2017, 21:20 avatar
Drobček1,
"vojna" voči Alexandrovcom už začala a má aj prvé obete - ja len dúfam, že sa už čoskoro dozvieme, kto jej začiatok naplánoval a uskutočnil...
Ďakujem Ti za priložené prezentácie...


79.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2017, 22:21 avatar
Vypočujte a starší zaspomínajte aj na roky mladosti...

http://www.youtube.com/watch?v=Mowe4ojo_iY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&index=2&list=RDlOfvkmJ7AR0
http://www.youtube.com/watch?v=8Y4_2Qa0QQs Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&index=4&list=RDlOfvkmJ7AR0
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:41,  https://www.dennikdnes.com/2020/08/08/kotleba-rozdrtil-sucasnu-vladu-a-prockovi-poslal-tento-stip...
dnes, 00:38,  Vyberám si pečeň. *29
dnes, 00:33,  Pekný smajl tam mal byť. .. idem, čavo. ..
dnes, 00:32,  Zuby alebo pečeň, vyber si. .. *34
dnes, 00:32,  *13 *13 Ti vravím, že umyť zuby a spať. Chceš mať krásne zuby? ..
dnes, 00:31,  Bojííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí...
dnes, 00:30,  No tak netráp sa tým, čo nezmeníš, spievajú.
dnes, 00:30,  Pššššššššššššššššššššššššššššššt......... *38
dnes, 00:29,  Pffff. .. *21
dnes, 00:28,  Neboj neskamenela, hneď by si zo seba zhadzovala šatstvo. *13*13
dnes, 00:27,  Ee. .. a dúfam, že nejsi medúza, alebo niečo podobné. .. žeby som sa pozrela a by som...
dnes, 00:25,  A ty mi do nich vidíš ? *06*06
dnes, 00:24,  Možno Ťa nevidí. Možno ti nevidí do tých krásnych očí.. *21 *21
dnes, 00:21,  Ešte viac sa bojíííííííííííííííííííííííííííííím........... *38
dnes, 00:21,  Neboj, veď je tu teoma, ešte. *21
dnes, 00:19,  Bojííííííííííííííííííííííím sa...................
dnes, 00:19,  Hej? .. Milan46 umyť zuby a spať. *21
dnes, 00:18,  Nie, je sa väčšinou smejem, lebo smiech je liek. *04
dnes, 00:17,  Neviem jak sa to opýtať. ..
dnes, 00:17,  Haha, že v reály sa netváriš zamračene, nie? ..
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Krása nie je vždy pravá tak, ako pravda nie je vždy krásna.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(198 040 bytes in 0,203 seconds)