Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Niet dôležitejšieho poznania, ako je toto! Spamätajte sa!

36
reakcií
825
prečítaní
Tému 30. júla 2019, 19:21 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   30. 7. 2019, 19:21 avatar
Všetko, čo okolo seba vidíte, je konečné. Je dočasné. V určitom momente to vzniklo a od okamžiku svojho vzniku pomaly, ale isto speje k zániku. Týka sa to ľudí, zvierat, rastlín, ale aj našej planéty, Slnka a celého okolitého vesmíru. Týka sa to však zároveň nie len sveta najhrubšej hmoty, ktorú vidíme, ale aj celého obrovského sveta hmoty jemnejšej, ktorú síce nevidíme, ale do ktorej odchádzajú naše duše po smrti, čiže po odložení fyzického tela. Aj táto jemnejšia hmotnosť, takzvaná jemnohmotnosť, podlieha zániku úplne rovnako, ako všetko ostatné, čo je hmotné.

No a v tomto obrovskom, ale konečnom svete hrubohmotnosti a jemnohmotnosti, sa pohybujú ľudskí jedinci prostredníctvom svojej slobodnej vôle. Na základe slobodnej vôle sa rozhodujú, kam povedú ich životné cesty. Rozhodujú, aké hodnoty budú preferovať a čo bude pre nich prioritné. Na základe svojej slobodnej vôle si formujú postoje k iným a vytvárajú si vlastnú životnú filozofiu.

Takýmto spôsobom konajú ľudia nie len vo svete hrubohmotnosti, ale aj vo svete jemnohmotnosti, kam odchádzajú po svojej fyzickej smrti. Aj tam určuje ich ďalšie smerovanie jedine ich vlastná slobodná vôľa. A potom sa zase opätovne rodia do hmotného sveta, a takto to pokračuje stále dookola. Stále dookola, ale nie donekonečna, pretože žijeme v univerze, ktoré je konečné.

Keby však jestvovalo jedine toto konečné univerzum, s jeho konečnou hrubohmotnou a konečnou jemnohmotnou časťou znamenalo by to, že naše bytie by bolo časovo vymedzené iba jeho trvaním. Znamenalo by to, že s nevyhnutným zánikom nášho univerza by v ňom museli zároveň zaniknúť aj milióny ľudských bytostí, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Všetci ľudia by však mali vedieť, že ich bytie nie je vôbec podmienené nevyhnutným zánikom univerza. Mali by vedieť, že sú práve prostredníctvom svojej slobodnej vôle schopné vymaniť sa z pominuteľnosti univerza, a tak uniknúť svojmu rozkladu v ňom. Mali by vedieť, že nad pominuteľnosťou hrubohmotnej a jemnohmotnej časti stvorenia sa nachádza večná a nepominuteľná ríša Ducha. A práve k nej by mal začať človek, nachádzajúci sa či už v hrubohmotnej, alebo jemnohmotnej časti univerza, smerovať kormidlo svojej slobodnej vôle ak chce, aby sa zachránil a unikol nevyhnutnému zániku hmotného sveta.

Aby sme to celé dokonale pochopili, ukážme si to na veľmi rukolapnom príklade. Predstavme si more, z ktorého sa týčia štyri piliere. Na pilieroch je umiestnené veľké akvárium. V akváriu žijú ryby, a pretože je veľké, ich život je na nerozoznanie podobný životu rýb v mori.

Má to samozrejme jeden háčik. Slnko nad akváriom hreje a voda z neho sa pomaly odparuje. Proces odparovania je ale tak pomalý, že je takmer nebadateľný. Avšak v dlhšom časovom horizonte je očividne badateľný.

A pokles pokračuje stále ďalej a ďalej, čo v konečnom dôsledku znamená, že akvárium napokon celkom vyschne a všetky ryby v ňom zahynú na jeho dne.

A predsa ryby v akváriu zahynúť nemusia! Nemusia, ak si uvedomia situáciu, v ktorej sa nachádzajú. Ak si uvedomia, že žijú v akváriu a život v ňom je časovo determinovaný postupným odparovaním jeho hladiny. Toto poznanie znamená pre „vedomé“ ryby jediné: musia z akvária vyskočiť!

V prvom rade teda musia pochopiť, v akej situácii sa nachádzajú a potom, na základe svojho slobodného rozhodnutia, sa musia odhodlať k rozhodujúcemu skoku von z pominuteľnosti života v akváriu, do večnosti a nepominuteľnosti života v mori.

A čím skôr k tomuto poznaniu a rozhodnutiu dospejú, tým lepšie. Lebo čím dlhšie im to bude trvať, tým väčšiu námahu bude treba vynaložiť ku skoku do mora ponad okraj akvária.

Pri dlhodobom váhaní sa totiž nakoniec môže stať, že hladina vody bude tak nízka, že všetky ryby pochopia, že sa musia dostať von, aby sa zachránili. Avšak okraj akvária už bude tak vysoko a vody v ňom tak málo, že oslobodzujúci skok von nebude možný. Ryby budú potom odsúdené už len na zúfalé plahočenie v čoraz viacej ubúdajúcej vode, aby nakoniec všetky biedne zahynuli.

A presne takto isto je to aj s ľudmi, žijúcimi v akváriu pominuteľného univerza. Plávajú si v ňom sem a tam na základe vlastnej slobodnej vôle, a nechcú si uvedomiť fakt nevyhnutnej pominuteľnosti priestoru, v ktorom žijú.

Z mora večnosti, z nepominuteľnej ríše Ducha, k ním bolo poslaných do pominuteľnej hmotnosti mnoho poslov, vrátane samotného Syna Najvyššieho, aby sa im dostalo poznania reality, v ktorej žijú. Aby sa na základe tohto poznania a uvedomenia si svojej situácie dokázali včas odhodlať ku skoku z akvária univerza do mora večnosti.

Lebo uskutočniť tento skok nie je vôbec také jednoduché. Dostatočné množstvo sily k nemu totiž môže dať človeku len sila dobra a cností, o ktoré sa vážne vo svojom živote usiloval. Lebo len človek dostatočným spôsobom spravodlivý, čestný, láskavý, ohľaduplný, ušľachtilý a čistý môže nazhromaždiť toľko potrebnej sily, aby sa prostredníctvom nej mohol jediným skokom preniesť ponad okraj akvária pominuteľnosti do mora večnosti.

Žiaľ, na svete je len veľmi málo ľudí, ktorí si uvedomujú, v akej situácii sa nachádzajú. Ľudí, ktorí sa vedome zdokonaľujú v cnostiach, zhromažďujúc silu, potrebnú k ich rozhodujúcemu skoku na slobodu.

Milióny ľudí nášho sveta žijú v tomto smere v smrtonosnej nevedomosti. Na základe vlastnej slobodnej vôle sa ženú za najrozličnejšími osobnými prioritami a sú slepí a hluchí voči všetkému ostatnému. Plne prepadli životu v hmotnom akváriu a nič iného ich nezaujíma. Zaujímajú ich len peniaze, majetky, zábava, konzum a užívanie si. Ich duševný obzor a ich vnímanie sveta je obmedzené iba stenami materiálnej reality. Iba stenami materiálneho akvária. A je úplne jedno, či sa nachádzajú v jeho hrubohmotnej a fyzickej časti, alebo v jeho časti jemnohmotnej. Všade tam stoja z vlastnej vôle na princípoch fatálnej materialistickej nevedomosti o skutočnom dianí, uprostred ktorého stoja.

Ale čas pomaly plynie a hladina vody v akváriu klesá! A to znamená, že všetci ľudia budú každým novým dňom potrebovať vždy väčšiu silu na to, aby dokázali ako ryby preskočiť ponad okraj akvária pominuteľnosti a zachrániť sa v mori večnosti.

A nakoniec príde deň, kedy to už nebude možné! Deň, kedy pre enormne nízku hladinu bude okraj akvária už tak vysoko, že ho nebude možné prekonať. Bude to deň, kedy pasca matérie zaklapne! Deň, kedy všetkým, z vlastnej slobodnej vôle v hmote uväzneným ľuďom zostane už len plač a škrípanie zubov. A tento deň sa blíži! Nevedomí mu kráčajú v ústrety vo svojej nevedomosti, a ich osud je spečatený!

Avšak ty človeče, staň sa vedomým! Uvedom si konečne, aká je realita, v ktorej sa nachádzaš. Zdokonaľuje sa preto v konaní dobra, v cnostiach a v dbaní na ušľachtilosť vlastného vnútorného života. Zhromažďuj týmto spôsobom silu, nevyhnutne potrebnú k rozhodujúcemu skoku z pominuteľnosti hmoty do nepominuteľnosti Ducha. K rozhodujúcemu skoku zo smrti hmoty do večnosti Ducha! Lebo čas sa kráti!

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:28 avatar
Aká škoda, Savras, že si len falošný tapetár. Možno by som aj reagoval, ale načo? Na tapetára? Ktorý sa nezmôže na diskusiu? Takú tapetu si mohol nasadiť na bilbord. Toto je diskusné fórum, že sa očakáva, že sa zapojíš do diskusie. Ak o to nemáš záujem, tvoj problém. Preto si tvoje pletky nikto rozumný nevšimne. A teraz si všímaj dotknutých, ktorí sa urazili, že nie sú rozumní, a bude tu čosi splietať.  
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   30. 7. 2019, 19:31 avatar
Savras, najprv by si sa mal spamätať ty, pretože si si pomýlil tapetovaciu stenu s diskusným fórom. Tu sa diskutuje. Tu sa nekladajú tapety.
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   30. 7. 2019, 20:39 avatar
neveriaci


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 7. 2019, 21:21 avatar
Robot sa nemá ako spamätať    
Súhlasí -era-


6.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 7. 2019, 01:51 avatar
Ach jaj a taky fajn nazov temy.


7.
označiť príspevok

roboran muž
   31. 7. 2019, 21:19 avatar
Výrazy alebo slová ako "hrubohmotná a jemnohmotná časť stvorenia" alebo "večná a nepominuteľná ríša Ducha" v uvedenom článku znejú zvláštne, ak si človek uvedomí, že žijeme už v 21. storočí a pritom je mnoho ľudí ochotných veriť takýmto nezmyslom, rôznym mýtom a starovekým príbehom. Náboženstvá mali pre človeka svoj význam v minulosti, ale človek rozširuje svoje poznatky a vedomosti o svete, vesmíre, o vývoji svojej planéty atď. , takže dnešný človek by už nemal veriť takýmto nezmyslom.
Súhlasí Kasafran


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 21:26 avatar
Mali by sme veriť tebe.


22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   31. 7. 2019, 21:53 avatar
neboj mufko, ty si kríženec ruského mužíka s tatárom....   


9.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   31. 7. 2019, 21:26 avatar
Áno, dnešný rozumný človek predsa vie, že všetko vzniklo len tak samo-sato a že sme potomkami sasaniek a opíc...


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 21:30 avatar
Táraš bludy, a t len preto, že sa nerozumieš histórii.


13.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   31. 7. 2019, 21:31 avatar
Akej histórii?


14.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 7. 2019, 21:32 avatar
Že pochádzaš z baktérie
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   31. 7. 2019, 21:39 avatar
Ešte že sa sama uplácala z molekúl zeme...


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 21:32 avatar
Histórii vývoja živočíchov.


17.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   31. 7. 2019, 21:36 avatar
Kto stvoril svet?


20.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   31. 7. 2019, 21:49 avatar
Svet je nestvorený = večný
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 23:37 avatar
(20) EnaXnaY,
o tom som presvedčený aj ja: svet = vesmír = nestvorený = večný...


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 7. 2019, 21:29 avatar
Už by nemal veriť, ale aspoň Savras to propaguje. Pozri: www.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 21:31 avatar
Verme Lemmymu


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 21:33 avatar
verme sputnikom a slobodným vysieračom a keby nám malo bolo ešte niečo nájdeme     

Zoznam stránok so sporným obsahom

1. vigilantcitizen.com Screenshot icon 9.8
2. zvedavec.org Screenshot icon 9.8
3. protiprudu.org Screenshot icon 9.8
4. orgo-net.blogspot.sk Screenshot icon 9.7
5. aeronet.cz Screenshot icon 9.7
6. conspi.cz Screenshot icon 9.7
7. nwoo.org Screenshot icon 9.7
8. badatel.net Screenshot icon 9.6
9. czechfreepress.cz Screenshot icon 9.6
10. bnw-nwo.wz.cz Screenshot icon 9.5
11. protiprud.sk Screenshot icon 9.5
12. protiproud.cz Screenshot icon 9.5
13. zemavek.sk Screenshot icon 9.5
14. blokprotiislamizaci.cz Screenshot icon 9.5
15. afinabul.blog.cz Screenshot icon 9.5
16. prvopodstata.com Screenshot icon 9.5
17. stalo-se.cz Screenshot icon 9.5
18. slobodavockovani.sk Screenshot icon 9.5
19. magnificat.sk Screenshot icon 9.5
20. nekorektni-tv.cz Screenshot icon 9.5
21. veksvetla.cz Screenshot icon 9.5
22. sho.sk Screenshot icon 9.5
23. pravdive.eu Screenshot icon 9.4
24. bezpolitickekorektnosti.cz Screenshot icon 9.4
25. freeglobe.cz Screenshot icon 9.4
26. svobodnenoviny.eu Screenshot icon 9.3
27. vedomec.com Screenshot icon 9.3
28. anti-illuminati.wbl.sk Screenshot icon 9.3
29. leva-net.webnode.cz Screenshot icon 9.3
30. vlasteneckenoviny.cz Screenshot icon 9.3
31. novarepublika.cz Screenshot icon 9.3
32. rukojmi.cz Screenshot icon 9.3
33. rozhladna.org Screenshot icon 9.3
34. yournewswire.com Screenshot icon 9.3
35. idemvolit.sk Screenshot icon 9.2
36. tadesco.cz Screenshot icon 9.2
37. eurasia24.cz Screenshot icon 9.2
38. nemesis.sk Screenshot icon 9.2
39. euronoviny.eu Screenshot icon 9.2
40. zahadnysvet.sk Screenshot icon 9.2
41. slobodnyvysielac.sk Screenshot icon 9.2
42. dobajedu.cz Screenshot icon 9.2
43. tartaria.sk Screenshot icon 9.2
44. energieupramene.blogspot.sk Screenshot icon 9.2
45. ac24.cz Screenshot icon 9.1
46. alternativnimagazin.cz Screenshot icon 9.1
47. isstras.eu Screenshot icon 9.1
48. infokuryr.cz Screenshot icon 9.1
49. suenee.cz Screenshot icon 9
50. megazine.cz Screenshot icon 9
51. je-to-inak.livejournal.com Screenshot icon 9
52. naturalnews.com Screenshot icon 9
53. necenzurovane.net Screenshot icon 9
54. priznakytransformace.cz Screenshot icon 9
55. nadlani.org Screenshot icon 9
56. mysteria.sk Screenshot icon 9
57. freedomeurope.eu Screenshot icon 9
58. lifenews.sk Screenshot icon 9
59. eurabia.cz Screenshot icon 8.9
60. euportal.cz Screenshot icon 8.9
61. euserver.cz Screenshot icon 8.9
62. proevropu.com Screenshot icon 8.9
63. cestyksobe.cz Screenshot icon 8.9
64. ceskoaktualne.cz Screenshot icon 8.9
65. pravyprostor.cz Screenshot icon 8.9
66. karolinaloskotova.blog.cz Screenshot icon 8.8
67. nejhorsi.cz Screenshot icon 8.8
68. osud.cz Screenshot icon 8.8
69. ers.blog.cz Screenshot icon 8.8
70. infovojna.sk Screenshot icon 8.8
71. rudovasky.com Screenshot icon 8.8
72. tydenikobcanskepravo.cz Screenshot icon 8.8
73. procproto.cz Screenshot icon 8.8
74. bajecnezeny.sk Screenshot icon 8.8
75. casopis-sifra.cz Screenshot icon 8.8
76. svetkolemnas.info Screenshot icon 8.8
77. freepub.cz Screenshot icon 8.7
78. dt24.cz Screenshot icon 8.7
79. radyzdravie.sk Screenshot icon 8.6
80. skrytapravda.cz Screenshot icon 8.6
81. priezor.com Screenshot icon 8.6
82. panobcan.sk Screenshot icon 8.6
83. slobodnyvyber.sk Screenshot icon 8.6
84. stopislam.eu Screenshot icon 8.5
85. nazorobcana.sk Screenshot icon 8.5
86. cz.sputniknews.com Screenshot icon 8.4
87. southfront.org Screenshot icon 8.4
88. nejvic-info.cz Screenshot icon 8.4
89. euroasie.info Screenshot icon 8.4
90. wmmagazin.cz Screenshot icon 8.4
91. wertyzreport.cz Screenshot icon 8.4
92. e-republika.cz Screenshot icon 8.4
93. cestacloveka.sk Screenshot icon 8.3
94. mcaris.net Screenshot icon 8.3
95. paratdnes.cz Screenshot icon 8.3
96. venuska.cz Screenshot icon 8.3
97. biosferaklub.info Screenshot icon 8.3
98. medzicas.sk Screenshot icon 8.3
99. gloria.tv Screenshot icon 8.3
100. otvoroci.com Screenshot icon 8.3
101. extraplus.sk Screenshot icon 8.3
102. lajkit.cz Screenshot icon 8.3
103. bajecnezdravie.sk Screenshot icon 8.2
104. radyprezdravie.sk Screenshot icon 8.2
105. radyprezeny.sk Screenshot icon 8.2
106. breitbart.com Screenshot icon 8.1
107. drsne.sk Screenshot icon 8.1
108. slovenskeslovo.sk Screenshot icon 8
109. domacaliecba.sk Screenshot icon 8
110. themindunleashed.com Screenshot icon 8
111. hlavnespravy.sk Screenshot icon 7.9
112. radynadzlato.sk Screenshot icon 7.8
113. outsidermedia.cz Screenshot icon 7.8
114. arindrexler.com Screenshot icon 7.8
115. lucasperny.blog.pravda.sk Screenshot icon 7.8
116. ceskozdrave.cz Screenshot icon 7.8
117. eportal.cz Screenshot icon 7.7
118. dolezite.sk Screenshot icon 7.6
119. napalete.sk Screenshot icon 7.6
120. vylectese.cz Screenshot icon 7.6
121. bajecnylekar.sk Screenshot icon 7.6
122. jenona.tiscali.cz Screenshot icon 7.4
123. zpravodaj24.eu Screenshot icon 7.4
124. woman.tiscali.cz Screenshot icon 7.3
125. ipribeh.cz Screenshot icon 7.2
126. slovakexportregister.eu Screenshot icon 7.2
127. ozonyx.cz Screenshot icon 7.2
128. weeks.cz Screenshot icon 7.1
129. prvnizpravy.cz Screenshot icon 7.1
130. davdva.sk Screenshot icon 7.1
131. resso.sk Screenshot icon 6.9
132. vitalitis.cz Screenshot icon 6.8
133. stredoevropan.cz Screenshot icon 6.8
134. medicalcentrum.eu Screenshot icon 6.8
135. withform.cz Screenshot icon 6.7
136. trendweb.sk Screenshot icon 6.7
137. svobodnymonitor.cz Screenshot icon 6.6
138. bajecnylekar.cz Screenshot icon 6.6
139. parlamentne-volby-2016.sk Screenshot icon 6.6
140. farmazdravi.cz Screenshot icon 6.5
141. bajecnyzivot.sk Screenshot icon 6.4
142. dennikpolitika.sk Screenshot icon 6.3
143. prosvet.cz Screenshot icon 6.3
144. halonoviny.com Screenshot icon 6.3


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 21:36 avatar
My veríme denníku neandertálcov, SMEtiam, narkoze-hnojke...


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 21:53 avatar
Feťákov spotrebiteľský test konšpiračných webov

nternet je plný kadejakých idiotských testov kvality výrobkov. Premotivovaných rodičov zaujíma, aby ich zasran jebal iba zdravé kečupíky z neplesnivých rajčín. Napichaní malomestskí sráči sa zas chcú v práci pomachrovať vegetariánskou šunkou v bio sendviči s eko syrom a fair trade análnym dildom z prírodného brazílskeho kaučuku v prdeli. V najčítanejšom slovenskom propagandistickom plátku minule bola recenzia na kancelársky noťas. Za 1500 eur. Aby sa vám z tých supa efektov v powerpointe neusmažila grafika, vy pózeri.

Ale slovami Jirku Paroubka – kto z vás na to má? Možno Bratislavčania, no ako všetci dobre vieme, Bratislava nie je Slovensko. Pre všetkých nezamestnaných, študentov, dôchodcov, mamičky na materskej, bezďákov, žebrákov, stokárov, tulákov, pustovníkov, askétov, východniarov a iné socky je tu konečne záchrana. Feťák vie, že nie sme takí bohatí, aby sme kupovali drahé veci a duchovná potrava je dôležitejšia než materiálne statky, takže prichádza s prvým spotrebiteľským testom určeným pre dolných päť miliónov.

Konšpiračné weby sú neodmysliteľnou kratochvílou každého krčmového filozofa. Na trhu je ich dostupných veľmi veľa. No, on to vlastne nie je tak celkom trh, lebo všetky sú zadarmo, ale o to ťažšie je si vybrať ten správny zdroj Pravdy.

Proti Prúdu

Slávny Prop kedysi vyvolal najväčší shitstorm paradoxne na diskusiach SME, keď to začalo cenzúrovať linky na jeho stránky. Toto samozrejme vzbudilo spravodlivý hnev v srdciach bojovníkov za slobodu grafomanstva, ktorí veľmi ťažko niesli skutočnosť, že svet je ukrátený o linky na konci ich walls of text, kde hlásajú zásadné životné pravdy každému, kto je ochotný tie šialenosti čítať a nestratí sa skôr ako v tretej vete litánie, ktorá je čo do obsahu síce nesúvislá, ale čo do formy súvislá až príliš.

Inak klasika – zlí židia, moslimovia, cigáni, EÚ, younameit. Dobrí Rusi. Je to tak nenormálne monotematické, že po chvílke ste ochotní odprisahať, že tie články píše rovnaký generátor textov, aký použil Hitler pri písaní Mein Kampfu.
Celkové hodnotenie 14.88 %

Beo

Prop v červenom. Reakcionárske orgie v plnej sile a, samozrejme, hlavnú úlohu hrá Rusko. Beo má svoje diskusné stránky, ktoré šialene spamuje akýsi m.s., ktorý má dostatočne dlhý názor na každú tému. Napadlo mi, či to nebude skratka mena istého mladého bratislavčana, ktorý má tiež názor na všetko, hlavne ak sa to týka MHD v Bratislave.
Celkové hodnotenie 14.88 %

Czech Free Press

Česká hviezda v oblasti konšpiračného spravodajstva ponúka multitematický obsah – ekonomika, Putin, jóga, kríza na Ukrajine, Putin, drogy, náboženstvo, Putin a mnohé ďalšie ako napríklad Putin. Web je bohato štrukturovaný – ponúka tematické seriály, správy, blogy, dokumentárne filmy, hudbu a ďalšie fičúry. Stránka nežije len vlastným obsahom, ale nehanbí sa ujebať prebrať aj Malíkovej blog z Pravdy. Negatívom je čiastočne spoplatnený obsah, čím autori podporujú kapitalistické otrokárstvo a tiež anglický názov, ktorý propaguje globalizáciu a svetovládu pod jarmom neslovanských národov.

Vyberáme článok: Nahrazujeme léky konopím
Celkové hodnotenie 78 %

Svět Kolem Nás

Tak tomuto už hovorím ľúbozvučný slovanský názov v zhode s obsahom – čo si myslí Rusko? Stránka by bola len bizarným propagandistickým plátkom, nebyť sekcie „kontroverzní realita“, kde možno nájsť také vypečené špeky ako „Tajná smlouva illuminátské elity“ alebo „Julia – neobjasněný případ posedlosti ďáblem“. Pripomína mi to dávne časy legendárnej Bosorky, ktorá v čitateľovi evokovala podobné dojmy ako lysohlávky.

Vyberáme článok: Prezident Eisenhower byl v kontaktu s mimozemšťany, tvrdí bývalý poradce Kongresu USA
Celkové hodnotenie 83 %

Osud

Tak toto je čistá Bosorka reloaded. Kto toto píše, ten musí riadne fetovať. Pod heslom „pravda je na dosah“ sa dozviete všetko o reptiliánoch, vykopávkach mimozemšťanov a vôbec všetkých možných konšpiráciach, aké si viete predstaviť. Dokonca je tam aj obhajoba stalinizmu, čo je na mňa už celkom silná káva. Samozrejme, nechýba povinná dávka ruského vplyvu. Má to však jednu zásadnú chybu a totiž, že obsah je z veľkej časti platený. No nie je to škoda? Je, a veľká. Päťdielna séria o energetickom zložení ľudského tela totiž zostane navždy skrytá pred celým svetom okrem pár zasvätencov. Ale zadarmo sa aspoň dozviete, že milióny Afričanov sa menia na autistov pod vplyvom západných vakcín.
Celkové hodnotenie 80% (Keby bol obsah zdarma, tak je to za sto. Za takýto matroš sa snáď aj oplatí zaplatiť.)

Slobodný vysierač

Kto by nepoznal Alexa Jonesa a Infowars. Teda chcem povedať Norberta Lichtnera a Informačnú Vojnu. Čože, vy ste si mysleli, že vysierač nie je kopírka? Nechajte ma hádať - mysleli ste si, že celá slovenská konšpiračná scéna nie je bohapustou kopírkou? Vedzte, že tinfoil hats fičali v Emerike už pred desaťročiami.

Ale späť k téme. Chcel som napísať niečo v tom zmysle, že pointou vysierača je dať priestor obmedzencom, ktorí si myslia, že zožrali všetku múdrosť sveta (and got it all figured out!), aby vyjadrovali svoje názory na spoločenské dianie. Potom mi došlo, že vlastne píšem o SME. Nie je to zábavné, že napríklad medzi takou Mezenskou a Kernovou nie je v podstate až taký veľký rozdiel? Jedna verí na teleportáciu, druhá na mikiny s vlastnými, nezávislými politickými názormi. Obe sú ochotné obetovať svoju dôstojnosť, aby o svojich názoroch presviedčali verejnosť.

Čo vám budem písať. Toto je povinná jazda pre každého hľadača pravdy.
Celkové hodnotenie 86 %

Bonus: Vaského youtube channel

Dúfam, že tohoto človeka už poznáte, lebo inak je veľmi ťažké vysvetliť o čo sa vlastne jedná. Skúsim. Magor chodí na verejné akcie s politickou účasťou, prenasleduje prítomných a obťažuje ich svojimi teóriami, ktoré sa týkajú aj ale nie len: implantácie árijských embryí cigánskym ženám, revolúcie, obnovenia ČSSR, zavedenia bezúročnej ekonomiky, stalkovania Heleny Mezenskej.

Nič netušiace obete sú spravidla obšťastnené spŕškou vulgarizmov, pretože nepochopili Vaského geniálneho ducha. Vynadať folklórnemu súboru do kokotov a vysvetliť policajtom plán na umlátenie slovenskej vlády roxorovou tyčou na smrť je tak strašne cool. Pokiaľ vás o pár dní nezatknú za výtržníctvo, keď pred inauguráciou prezidenta hajlujete v kostole. Revolucionárstvo má svoje hranice a tie začínajú a končia v momente, keď ľudia demaskujú domnelého revolucionára ako úplne obyčajného kokota trpiaceho mesiášským syndrómom.

Má to aj svoje svetlé stránky. Stret viacerých kokotov rôznych smerov kokotizmu môže vyvolať osviežujúcu zábavu pre nezúčastneného diváka. V tomto prípade to skutočne stojí za to.

Takže. Tak.
Celkové hodnotenie 95 %

Drahí hľadači pravdy, bojovníci proti NWO, fanúšikovia dobrej zábavy a znalci dobrého toluénu, vedzte, že toto je len skromný výber z veľkého množstva konšpiračného spravodajstva. Nie je v ľudských a snáď ani reptiliánskych silách všetky tieto zdroje blahodárnej pravdy obsiahnuť v jednom článku. Preto vám odporúčam, aby ste sa sami vydali na cestu bádania a našli si to svoje. Aštar Seran s vami.


23.
označiť príspevok

Kasafran
   31. 7. 2019, 21:55 avatar
(16) Osvietený,
namiesto Halo novín (144.) a ďalších predchádzajúcich jednostoštyridsiatichtroch skopírovaných titulov Ti s plnou vážnosťou a nezištne odporúčam do predmetného zoznamu 144 krát uviesť Tvoj "Haluzický denník" vydávaný aj 10 krát denne...


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 22:01 avatar
súdruh štb hallo noviny su tradičná fekalia ruských hoaxov

'Vojna v Európe sa začala, žoldnieri ISIS čakajú na povel,' je hoax

Text sa šíri mailom i „alternatívnymi“ webmi, no odkazuje na novinára, ktorý neexistuje.

Čítajte viac: domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   31. 7. 2019, 22:16 avatar
Vojna v Európe sa naozaj začala, je to informačná vojna. Mainstream tomu rád hovorí boj proti dezinformáciám, ale je to len zakrývanie skutočného stavu. Podobne aj Porošenko sa snažil zakryť vojnu na Ukrajine slovami protiteroristická operácia.
Súhlasí Kasafran


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 22:26 avatar
Presne tak hybridná vojna zaračala o tom nie je pochýb na to upozornuje tak vojenske spravdajstvo ako i SIS Slovenskej republiky . Darmo sme toho hajzla domov neposlali ale to je málo
Diplomat vykonával rozviedne aktivity voči záujmom Slovenskej republiky
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) potvrdil, že došlo k vyhosteniu ruského diplomata zo Slovenskej republiky. Podľa premiéra vykonával aktivity, ktoré už neboli v súlade s tým, ako sa má diplomat na území krajín EÚ a NATO správať.
slovensko.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Alfou a omegou bezpečnosti každej krajiny je správa vojenskeho spravodajstva , O tej sa mnoho nepíše lebo 90% obsahu sú tajné a sprava SIS ktorej časť sa i zverejnuje ale veľmi stručne .

Spravodajstvo SIS nepracuje s Babou Vangou ale overenými faktami . Tie sa nespochybňujú lebo sú relevantne podložené operatívou .

Na Slovensku zachytili aktivity ruských tajných služieb, vyplýva zo správy SIS
Slovenská civilná tajná služba vlani zaznamenala aktivity ruských spravodajských služieb proti záujmom krajiny, o Slovensko sa zaujímali aj čínski spravodajcovia.

Vyplýva to z odtajnenej časti správy o činnosti Slovenskej informačnej služby, ktorú dnes SIS zverejnila po prerokovaní materiálu v snemovni. SIS upozornila tiež na aktivity zločineckých skupín a ich možné prepojenie na predstaviteľov slovenského súdnictva a polície.

Činnosť ruských spravodajských služieb

"Činnosť ruských spravodajských služieb bola namierená proti chráneným záujmom SR ako člena EÚ a NATO. Príslušníci ruských spravodajských služieb, pôsobiaci na území SR prevažne pod diplomatickým krytím, sa snažili o získanie spolupracovníkov v ústredných orgánoch štátnej správy, bezpečnostných zložkách a v oblasti energetiky a obrany," uviedla bez bližších podrobností SIS.

"Hrozby tu sú, ich nárast môže byť každý rok vyšší, hlavne z oblasti kyberpriestoru," zdôraznil predseda osobitného výboru NR SR na kontrolu VS Eduard Heger (OĽaNO). Zdôraznil potrebu pripravenosti na nové hrozby v kybernetickej oblasti a na ich rýchly vývoj. Myslí si, že Slovensko by malo byť súčasťou väčšej spolupráce, čo môže pomôcť aj zdieľaním informácií a vzájomných skúseností krajín.

Poznamenal tiež, že Slovensko je súčasťou Schengenu a východná hranica je kľúčová pre bezpečnosť celej Európskej únie. "Tam teda vidíme aj najväčší nápor, na druhej strane to máme zabezpečené pomerne dobre," skonštatoval s tým, že snahy protivníkov sú každým rokom vyššie. Viac však správy konkretizovať nechcel.

Doplnil, že otázky poslancov smerovali k možnostiam riešenia hrozieb. "Toto je niečo, kde by tie správy mohli dopracovať a doplniť informácie," podotkol Heger.

Podpredseda parlamentu Béla Bugár (Most-Híd) by od riaditeľa SIS privítal konkrétnejšie predstavenie riešení. "Boli tam veci, o ktorých pán riaditeľ hovoril. To je v poriadku, že sme niečo zistili, k tomu nepotrebujem byť ani v SIS, aby som zistil, čo on hovorí, len nevidím koniec, čo sme urobili s tými zisteniami," zhodnotil neverejné rokovanie o správe o činnosti SIS za rok 2018.

Bezpečnosť na prvom mieste

Budúce vedenie parlamentu by sa podľa Bugára malo zamyslieť nad tým, či by sa niektoré správy nemali prerokovávať len na výbore. "A ak výbor cíti, že tam niečo nie je v poriadku, na základe toho môže priniesť do národnej rady zmenu zákona alebo uznesenie," povedal.

Poslanec a bývalý minister obrany Martin Fedor z klubu Mosta-Híd povedal, že správy boli pomerne rozsiahle. "Hovorilo sa o využívaní nových prostriedkov v zmysle hybridných hrozieb, ktoré kombinujú kybernetický svet spolu s prenikaním rôznych dezinformácií," vysvetlil s tým, že to v súčasnosti naozaj prebieha a aj o tom poslancov informovala správa o činnosti VS.

"Boli spomínané prípady skupín aj s konkretizáciou, odkiaľ pochádzajú a ktoré skupiny pôsobia na území Slovenska, ale nie veľmi by som to chcel špecifikovať," doplnil.

slovensko.hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   31. 7. 2019, 22:44 avatar
(28) A keď pôjdem na veľvyslanectvo USA, koľko tam nájdem agentov CIA?  
Súhlasí Kasafran


31.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 23:16 avatar
Trol-ti napíše že amici-nemaju agentov. dávajú na tajne služby toľko ako Rusko na armádu, ale agentov nemajú.


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 23:20 avatar
Thomas Anderson to je tá diagnoza ktorú som spomenul .

USA je spojenec Slovenska v rámci aliancie kolektívnej obrany

Celá strategia aliancie nie je pre spojencov tajná . To si nevedel ?     ak si však myslíš že agenti cia sú na ambasade a čakajú aby mohli skopírovať F 16 stíhačky či blachawky vrtulniky tak si idiot    

Celý svet je podľa nich o spore USA vs. Rusko

Asi najvtipnejší prejav milovníkov Putina a rusofilov. Akúkoľvek výčitku voči pomerom v Rusku a jeho politike (úroveň demokracie, vojenské intervencie, likvidácia opozície) berú ako útok na ich vodcu a reagujú „Ale v Amerike je to ešte horšie!“). Spomínanú mentalitu výstižne vystihuje tento internetový vtip. Ich slepý obdiv k Rusku ako k vzoru morálnej čistoty a tradičných kresťanských hodnôt a Putinovi ako spasiteľovi je pre nich štandardom a myslia si, že tak uvažuje aj protistrana. Samozrejme, ako je Rusko po všetkých stránkach dokonalé, Amerika je zlá a vinná za všetko. Pritom odporcovia Putina takto čiernobielo rozhodne nepremýšľajú, ba pre mnohých z nich nie sú USA vysnívanou krajinou (na ktorej politiku pozerajú kriticky) a Obama už vôbec nie je ich vysnívaným lídrom. Taktiež odporca Putina väčšinou nie je posadnutý nenávisťou voči Rusku, lež práve naopak prízvukuje, ako obdivuje ruskú literatúru, umenie či hokejistov. Odporcom Putin naozaj vadí len Putin a jeho politika a nie Rusko ako také.

Veria propagande a kultu Putinovej osobnosti

Milovníci Putina proruskú propagandu nielen (chtiac-nechtiac) šíria, ale je aj slepo veria. Taktiež naplno podliehajú Putinovmu kultu osobnosti. Putina vidia ako všestranného chlapáka, hotové zosobnenie ideálov kalokagatie (rovnováha tela aj ducha). Putin sa ide len tak potápať, keď pritom náhodou vyloví starožitné amfory. Taktiež sa neváha vyzliecť do pol pása, ukázať svetu svoju vypracovanú hruď a jazdiť na medveďovi. Legendárne sú jeho športové výkony. Keď sa v uplynulom roku Putin zúčastnil exhibičného hokejového zápasu v Soči, kde skóroval sedem gólov, nadšené dvadsaťtisícové publikum bolo vo vytržení. Za normálnych okolnosti by to bol komický obrázok – ledva sa plaziaci šesťdesiatnik Putin (pred pár rokmi nevedel vôbec korčuľovať) dáva jeden gól za druhým hráčom, ktorí sa hokejom živili celý život. Nadšený dav – či už ten Soči, alebo za slovenskými klávesnicami - to však berie vážne.


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 23:23 avatar
Trol-strceny v americkej ri..


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 23:14 avatar
Tak tak americkí hajzli-robia bordel po celom svete


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 23:21 avatar
fašoune ardzune hajzel bol tvoj súdruh tata a ta kurva čo ťa z tej ruskej škatule vytlačila


35.
označiť príspevok

hokejis muž
   31. 7. 2019, 23:24 avatar
Tak tak hajzle-si americka-stetka.


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 23:31 avatar
bárišňa ťa vrhla dotiahol si to na eštebaka . Si na smiech


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 22:02 avatar
Předseda KSČM Vojtěch Filip (krycím jménem Falmer) se aktuálně dopustil opakované lži o europoslanci Miroslavu Pochem za ČSSD a jeho hlasování v Evropském parlamentu v souvislosti s tzv. migračními kvótami, když tvrdil, že Poche je na tzv. seznamu vlastizrádců[1]. Stejně jako Vojtěch Filip se v Českém rozhlase vykrucoval i místopředseda KSČM Grospič[2].

Je pobuřující, jak předseda komunistů očividně lže, ale je to jen pokračování toho, co komunisté, kteří mimochodem vždycky jednali a dosud jednají v zájmu cizí moci, dělali vždy.

Uvedu několik případů nestydatých lží, které u nás v posledních letech šířili komunisté.

Falešný citát Otto von Bismarcka

Od počátku roku 2014, tedy od ruské okupace Krymu a východní Ukrajiny, se u nás setkáváme s údajným citátem Otto von Bismarcka: „Síla Ruska může být podkopána jenom jeho oddělením od Ukrajiny. Je třeba Ukrajinu nejen oddělit, ale také ji postavit proti Rusku, národ rozdělit na dvě části a pak se jenom dívat, jak bratr zabíjí bratra.“ Citát má ovšem původ v Rusku. Blíže o podvrhu v článku Otto von Bismarck v Putinových službách[3].

U nás tento podvrh recyklovali Tomáš Cinka[4] a Ladislav Balcar[5] v Haló novinách a údajný historik Miloslav Ransdorf[6]. Přímo v parlamentu se pak na podvržený citát odvolával poslanec KSČM Jiří Valenta[7].

Falešný projev Václava Havla

Po internetu koluje údajný projev Václava Havla z roku 1989. Falešný text se snadno pozná podle toho, že je v něm obsažena věta „Budou vás strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.“ Poprvé byl tento prefabrikát publikován na serveru odsouzeného antisemity Vladimíra Stwory Zvědavec. (Blíže k odhalenému hoaxu na serveru Manipulátoři.cz[8])

Tuto lež s gustem opakují ponejvíce komunisté, ať již to byl režisér Jiří Svoboda v Parlamentních listech[9], poslankyně KSČM Kateřina Konečná[10], Komunistický svaz mládeže[11], Zdeněk Hrabica v internetovém komunistickém „kulturním“ časopise Obrys-Kmen[12], náchodský zastupitel Pavel Janeček v Haló Novinách[13], vysloužilý komunistický generál Hynek Blaško[14], ba dokonce v parlamentu poslanci KSČM Miroslav Opálka[15] a již zmíněný notorický manipulátor Vojtěch Filip.

(Podvržený projev ostatně také šířily další osoby s velmi těsnými vztahy s KSČM, jako autor choromyslných blábolů Břetislav Olšer, kandidát kotlebovců a novinářský kolega Erika Besta a Petra Žantovského Ľubomír Huďo, Lenka Procházková, Tereza Spencerová či Tomio Okamura.)

Informace na webu KSČM

Web KSČM obsahuje rubriku Alternativní informace[16], za kterou zodpovídá mediální úsek ÚV KSČM. Rubrika je aktualizována každý všední den a obsahuje odkazy na články z prokremelských dezinformačních webů První zprávy, Hlavné správy, Sputnik, Argument, Parlamentní listy, Vaše věc, Zvědavec. Tyto články jsou řídce proložené – aby se neřeklo – odkazy na seriózní zdroje (ČRo, ČT, Aktuálně.cz).

Web OV KSČM Frýdek-Místek

Hlavní stránka přebírá příspěvky z Aeronetu, Sputniku, rubrika „Postřehy k důvodům víry“ obsahuje výlučně ruskou ezoteriku, žvásty o ploché zemi, alternativních slovanských dějinách a obecně dezinformace z Aeronetu.

Vražda Milady Horákové

Poslankyně KSČM Semelová v roce 2014 v pořadu Hyde Park na ČT hovořila takto:

Semelová: Bylo to v té době. Já to považuji samozřejmě za nešťastné, ale Milada Horáková se také koneckonců přiznala ke všemu, ke své činnosti.
Redaktor: Přece je známo, že to byla vynucená přiznání.
Semelová: O tom dost pochybuji, že to byla vynucená přiznání.

Jako shrnutí postačí adaptovaný vtip o amerických právnících: Jak se pozná, že komunista lže? Otvírá ústa.

[1] zpravy.aktualne.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[2] www.irozhlas.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[3] Otto von Bismarck v Putinových službách

[4]

[5] www.halonoviny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[6] www.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[7] www.psp.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[8] manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[9] www.parlamentnilisty.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[10] www.prvnizpravy.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[11] www.ksm.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[12] www.obrys-kmen.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[13] www.halonoviny.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[14] www.stranaprav.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk–38-let-jsem-byl-v-armade-varuji-rika-general-hynek-blasko-408312.htm

[15] www.psp.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

[16] www.stripkyzesveta.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   31. 7. 2019, 22:04 avatar
Neviem Kasafran čomu sa čuduješ na tej fekalii ? Ale u teba ktorý si hlavný dezinformator je to normalka
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:17,  aj tak si myslím, že USA je pre svet vzorom demokracie.....
dnes, 01:55,  Konečne prestalo Donaldovi drbať Trump poveril svoj tím odovzdaním moci Bidenovi...
dnes, 00:34,  https://www.mimoriadnespravy.sk/blaha-o-tvrdej-facke-pre-matovica-maly-zakerny-a-podly-zufalec-sa...
dnes, 00:29,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127038630_3465326313544626_1133830276670672392_o.jp...
dnes, 00:23,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126896553_1327321867608169_6794465507840196813_n.jp...
dnes, 00:22,  POLÍCIA VYVRÁTILA UŽ VIAC AKO 100 DEZINFORMÁCIÍ O KORONAVÍRUSE (3.) Policajný zbor...
dnes, 00:20,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126842196_1305274806492295_2938142760493730959_o.jp...
dnes, 00:19,  Najväčší slovenský šarlatán je zapletený do daňového podvodu za 75 miliónov Jozef...
dnes, 00:18,  https://www.hlavnespravy.sk/blaha-hovori-o-facke-pre-matovica-v-suvislosti-a-aktualnym-stvrtym-ko...
dnes, 00:17,  Badatel.net je na facebooku úplne zablokovaný Najprv prišlo trestné oznámenie od ministra...
dnes, 00:17,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126406729_1882976905188177_9053653125596541028_n.jp...
dnes, 00:16,  Tento hoax sa Slovenskom šíri extrémne rýchlo. Polícia vyzýva ľudí, aby mu za žiadnych...
dnes, 00:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127139800_132049078705462_2118609615672658203_n.jpg...
dnes, 00:15,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/126897830_2702463343402584_846670203260839528_n.jpg...
dnes, 00:14,  https://www.omediach.com/hoaxy/18774-siri-sa-hoax-o-manipulovani-s-pcr-testami-a-poctom-nakazenyc...
dnes, 00:13,  Badateľ net ??? Alebo aeronet ???...
dnes, 00:11,  Indotrenčan :)
dnes, 00:10,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/127214399_121415696442535_1793474965442264784_n.jpg...
dnes, 00:09,  Heslo dňa : Miesto rannej rozcvičky, strč si vtáka do pičky .............
dnes, 00:00,  Portugalský súd rozhodol, že PCR testy sú nespoľahlivé, zrušil ľuďom karanténu...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(168 465 bytes in 0,356 seconds)