Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Návrh deklarácie kubánskej vlády

1
reakcií
2711
prečítaní
Tému 15. mája 2007, 11:51 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2007, 11:51 avatar
NÁVRH DEKLARÁCIE REVOLUČNEJ VLÁDY KUBÁNSKEJ REPUBLIKY

Náš národ prijal s pohoršením správu, že 8. mája v odpoludňajších hodinách rozhodla sudkyňa Kathleen Cardone o definitívnom prepustení na slobodu, terroristu Luisa Posadu Carrillesa, pričom nevzala na vedomia žiadne z obvinení, ktoré vzniesla proti nemu vláda USA 11. januára, aj keď sa týkali len podvodu a klamstiev, ktoré použil terorista pri pohovoroch na riaditeľstve hraničnej a cudzineckej polície, keď si podal žiadosť o severoamerické občianstvo.
V tejto chvíli Kuba ešte s väčším dôrazom tlmočí rozhorčenie svojho ľudu nad – ako to bolo vyjadrené v Deklarácii kubánskej vlády z 19. apríla 2007 – takýmto manévrovaním, ktoré je urážkou kubánskeho národa a národov, ktorých príslušníci boli medzi 73 obeťami atentátu na lietadlo Cubany de Aviación v blízkosti Barbadosu.
Vo svojej deklarácii z 15. januára Ministerstvo zahraničných vzťahov Kubánskej republiky vyjadrilo, že „sa obáva, aby Posada Carrilles nebol obvinený len z porušenia emigračných zákonov, čo by slúžilo za zahmlievanie pred obvinením z terorizmu a dovolilo by severoamerickým úradom, pokračovať v ignorovaní venezuelskej požiadavky o jeho vydanie, datovanej 15.júna 2005.
Priebeh udalostí od momentu kedy Posada Carrilles vstúpil na územie USA, kde priplával na lodi Santrina, tak ako to hneď vtedy zverejnil náš najvyšší veliteľ, sa vyvýjal podľa plánu samotného prezidenta Busha, vypracovaného práve na vytvorenie tejto zahmlievacej clony, ktorá mala zabrániť, aby Luis Posada bol súdený za to, čo v skutočnosti je – za teroristu.
Vláde USA na jeho zadržanie stačilo, keby mu bola aplikovala Vlastenecký zákona a keby uznala, že s oslobodením teroristu: „bude ohrozená národná bezpečnosť USA alebo bezpečnosť spoločnosti, či jednotlivcov“. Bolo by dokoca stačilo, keby Hraničná a cudzinecká polícia vyhlásila, že ak ho prepustia na slobodu, budú riskovať, že utečie pred spravodlivosťou; tak ako to jasne hovorí naša Deklarácia z 19. apríla.
Vláda USA má k dispozícii všetky dôkazy vyplývajúce z jeho spolupráce so CIA, ako aj tie, ktoré jej poskytla Kuba už v r. 1998 a tiež v nedávnej minulosti.
Manévrovanie, ktoré vyústilo do rozhodnutia o jeho definitívnom prepustení, ochrana, ktorá mu bola poskytovaná odkedy vstúpil do USA, obžalovanie z menej závažných činov, prekladanie jeho prípadu z jedného súdu na druhý a konečné rozhodnutie sudkyne Cardonovej 8. mája 2007 dokazujú, že plán Washingtonu bol vypracovaný tak, aby terorista nehovoril o vandalizme, ktorého sa dopustil za 25 rokov ako agent CIA na národoch Kuby, Venezuely a iných Latinskoamerických štátov, a to hlavne v čase, keď americkú kontrainteligenciu viedol otec terajšieho prezidenta (1975-1976) , v čase, keď boli proti Kube vykonané najsurovejšie teroristické akty; ale aj v čase, keď bol viceprezidentom tejto organizácie otec terajšieho severoamerického prezidenta ( v 80. rokoch), v období špinavej vojny vedenej proti nikarugujskému národu.
Vari najilustratívnejšími činmi tohoto plánu boli žiadosť, ktorú vláda USA predložila súdu 27. apríla, aby neprijal svedectvá a dôkazy, ktoré by Posadu Carrilesa usvečovali zo spolupráce s CIA a výpoveď teroristu, ktorý potvrdil, že počas 25. rokov, a hlavne v 80. rokoch ako agent CIA, vykonával príkazy vlády USA namierené proti Nikaraguy.
Rozhodnutím, nekvalifikovať Posadu Carrillesa ako teroristu, vláda USA nielenže porušila vlastnú legislatívu a záväzok, ktorý prijala vyhlásením údajnej „vojny proti terorizmu, ale porušila aj medzinárodné povinnosti.
Vláda USA zjavne porušila nielen rezolúciu 1373 z r. 2001 Bezpečnostnej rady OSN, ale tiež dohody, týkajúce sa terorizmu. V prvom rade Medzinárodnú zmluvu o potrestaní teroristických atentátov s použitím výbušnín, ktorá bola podpísaná 23. mája 2001 a Dohodu o potrestaní protizákonných aktov, vykonaných proti bezpečnosti civilného letectva, platnú od 26. januára 1973.
V súlade zo spomínanými dohodami, vláda USA mala súdiť Posadu Carrillesa za terorizmus alebo mala súhlasiť z jeho vydaním do Bolívarskej republiky Venezuely.
Nezávisle na tom, akú má pre nás hodnotu rozhodnutie sudkyne z 8. mája t.r., ktorá sama, keď ho prepúšťala 6. apríla na kauciu vyhlásila, „že je obžalovaný z priamej alebo nepriamej účasti na najšpinavejších skutkoch 20. storočia. (...) Medzi inými –pokračuje sudkyňa - je to invázia v Zátoke svíň, škandál Irán-Contras, výbuch civilného lietadla linky 445 Cubany de Aviación, bombové atentáty v niektorých hotelových zariadeniach v Havane v r. 1997 a podľa niektorých teoretikov, jeho účasť na atentáte na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho“ - plná vina za všetko, čo môže spôsobiť jeho prepustenie, padá na vládu USA.
Sudkyňa Cardoneová, v svojom rozhodnutí z 8. mája hovorí, že hlavným bodom kauzy nie je terorizmus, ale porušenie emigračných zákonov. Či bude uznaný a označený ako terorista, závisí od rozhodnutia výkonnej moci, a že ona nie je ochotná vyriešiť, čomu sama hovorí- že je „horúcim zemiakom“ pre vládu USA.
Dokonca aj rozhodnutie sudkyne v druhej časti potvrdzuje, že sa jedná o frašku, pretože - aj keby ho súdili len za porušenie emigračných zákonov, a za podvod pri uvádzaní údajov - mal by byť 11. mája odsúdený na 6 až 9 mesiacov, ktoré si ani „neodsedel“ vo vyšetrovacej väzbe.
Takéto počínanie si vlády USA a takýto koniec súdneho procesu s teroristom len dokazujú, že súčasný nájomník Bieleho Domu má veľké záväzky s teroristickou kubánsko-americkou mafiou v Miami. Okrem toho to má podozrivú paralelu s oslobodením teroristu Orlanda Boscha v časoch, keď v Bielom Dome vládol otec terajšieho amerického prezidenta.
Táto nová nehanebnosť sa zhoduje s inými činmi vlády, ktorá odmietla vydanie Posadu Carrillesa Kube alebo Venezuele, pretože tvrdila, že by bol mučený; nevadí jej ale, že väzní ľudí v Guantáname - na kubánskom okupovanom území – že má tajné väznice po celom svete a že s uväznenými zaobchádza nanajvýš neľudsky.
Pre kubánsky národ je neprijateľné, aby bol prepustený na slobodu notorický a najkrvavejší terorista, akého kedy svet na tejto pologuli poznal, zatiaľ čo na tom istom území sú nespravodlivo väznení piati mladí Kubánci, ktorých jedinou vinou bolo, že bojovali proti terorizmu.
Nemôžeme nespomenúť, že Comandante, vo svojich reflexiách z 8. mája varoval, že beztrestnosť podnecuje terorizmus a že “stačilo nezvyčajné prepustenie známeho teroristu, aby smrť opätovne navštívila naše príbytky“.
Prezidentovi Bushovi sa už kráti čas. Stratil príležitosť, aby ukázal aspoň štipku dôstojnosti, studu a etiky. Volanie národov proti tomuto rozhodnutiu sa nebude dať umlčať. Tajnosti, ktoré pozná Luis Posada, skôr alebo neskôr, vyjdu na denné svetlo a severoamerická vláda bude musieť vysvetliť svoju dvojitú morálku a absenciu politickej vôle, bojovať doopravdy proti terorizmu.
Uvidíme, čo urobí teraz vláda USA, ktorá v rámci plnenia svojich medzinárodných záväzkov, by mala vydať Luisa Posadu Carriles do Venezuely.

Havana 9. mája 2007


2.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 5. 2007, 11:54 avatar
DOKONČENIE:

Nemôžeme nespomenúť, že Comandante, vo svojich reflexiách z 8. mája varoval, že beztrestnosť podnecuje terorizmus a že “stačilo nezvyčajné prepustenie známeho teroristu, aby smrť opätovne navštívila naše príbytky“.
Prezidentovi Bushovi sa už kráti čas. Stratil príležitosť, aby ukázal aspoň štipku dôstojnosti, studu a etiky. Volanie národov proti tomuto rozhodnutiu sa nebude dať umlčať. Tajnosti, ktoré pozná Luis Posada, skôr alebo neskôr, vyjdu na denné svetlo a severoamerická vláda bude musieť vysvetliť svoju dvojitú morálku a absenciu politickej vôle, bojovať doopravdy proti terorizmu.
Uvidíme, čo urobí teraz vláda USA, ktorá v rámci plnenia svojich medzinárodných záväzkov, by mala vydať Luisa Posadu Carriles do Venezuely.

Havana 9. mája 2007
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(52 471 bytes in 0,243 seconds)