Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Kto je kňaz? V každom kňazovi či sa nám to páči alebo nie prichádza sám Kristus.

119
reakcií
2427
prečítaní
Tému 16. marca 2017, 13:33 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 3. 2017, 13:33 avatar
Kňaz je láskou Ježišovho Srdca a každý kňaz nesie v sebe i osobitné požehnanie.
Veď v každom kňazovi prichádza k nám sám Kristus.

Nebeský otec si ich vyvolil za ohlasovateľov Božieho slova, oni sú tí, ktorí nás vedú ku spáse. Francúzsky spisovateľ Lamartin na otázku: „Kto je kňaz?“ odpovedal: ,,V každej farnosti žije jeden človek, alebo aj viacerí, ktorý nemá rodinu, a predsa patrí do rodiny celého sveta. Bez neho nie je možné sa narodiť ani umrieť. Žehná kolísku i truhlu, manželstvo i katafalk. Pri jeho nohách ľudia skladajú svoje najväčšie tajomstvá. Pred ním vylievajú svoje slzy. Je človekom, ktorého slovo padá do srdca s váhou Božej autority a preniká duše silou viery.
Kto je tento človek?
Je to kňaz!
Nikto nie je schopný preukázať ľudstvu väčšie dobro, ako skutočný kňaz. Veď kňaz je pre nás spojujúcim článkom medzi Stvoriteľovou všemohúcnosťou a biedou stvorenia v jednom. Je tým, ktorý viaže
a rozväzuje. Je tým, ktorý prináša Pána na oltár, aby nás uzdravoval, očisťoval,
tešil a dáva nám ho za pokrm v eucharistii. Vedie a usmerňuje nás, je láskavý, ale i prísny."

Povolanie kňaza je ťažké, ale v dnešnom svete veľmi potrebné. Život kňaza je neprestajná obeta. Možno sa len hlboko skloniť pred mužmi, ktorých si Pán Boh povolá do tejto služby. Kňaz dvíha kríž bez reptania až do samého konca. Mnohí hľadajú v kňazovi nadčloveka, mnohí neľútostne tlačia na svojich duchovných, ba často skĺznu i do ohovárania a nenávisti.
V každodennom zhone dnešného sveta si málokto uvedomuje a váži milosti, ktorými nás Pán Boh požehnáva prostredníctvom kňaza.
Drahí kňazi, ďakujeme za Kristovu lásku, ktorú nám odovzdávate. Vyprosujeme Vám veľa Božích milostí a ochranu našej Sedembolestnej Panny Márie.
Pane Ježišu, prosíme Ťa, ochraňuj duchovných otcov, žehnaj im, aby nás viedli k Tebe, lebo kde si Ty Pane, na prvom mieste, všetko je na správnom mieste.
AMEN

gloria.tv Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Patrick91


43.
označiť príspevok

havran
   17. 3. 2017, 14:57 avatar
lea_pragmaticka1- to na to prišla lea -p- len tak sama od seba, alebo ležala na ríži a prijimala telo pána? Lea tak strašne to bolí, keď človek prečíta tvoje nezmysly


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   16. 3. 2017, 13:38 avatar
Vychádzajúc z hore uvedeného by som si fest premyslela či svoju zlosť a frustráciu budem ventilovať na týchto Božích služobníkov, ktorých si Pán sám vyvolil, hoci sú slabí, hriešni,ale predsa len niečím výnimočným a Bohu blízkym. Nemýľte sa Boh sa vysmievať nedá aj vrátane jeho verných služobníkov kňazov. Bez kňazov aj rehoľníkov by tu už dávno zavládlo peklo a chaos na Zemi. Ani jeden z vás nemá páru a šajnu čo predstavuje toto povolanie, celý život verne slúžiť Bohu - každý z nás môže počas života byť raz úradník, raz predavač, raz robotník a podobne. Oni však verne musia vytrvať do konca. A požehnanie udeľuje Boh skrze kňazov,cirkev a sviatosti. Sám Boh udeľuje rozhrešenie od hriechov len skrze svoj nástroj kňaza a našu pokoru a odvahu vyznať hriechy, len to sa odpustí čo človek vyzná bez výhovorky či falošného strachu či hanby. Atď. je to na dlho.
Súhlasí Patrick91


3.
označiť príspevok

elemír muž
   16. 3. 2017, 14:05 avatar
jednoduchšie a dôležitejšie povedané, že pokiaľ budú kňazi sedieť v spovedelniciach a slúžiť omše a sviatosti, tak cirkev žije e s ňou celý svet.
Ale napríklad, V dechticiach nám povedala mária, ako sa máme modliť za kňazov, ale biskupi dechtice neuznali a neuznali ani túto modlitbu za kňazov a vymysleli inú, ktorú sa teraz už niekolko mesiacov, modlíme v kostoloch.
Škoda len, že po niekolkých mesiacoch modlenia sa biskupskej modlitby za kňazov sme sa prvý krát dozvedeli, že toto je prvý rok, čo sa do semináru za kňaza neprihlásil ani jeden študent.

Náhoda ako blbec, či znamenie s neba, ktoré prešlo medzi biskupaMI AKO VODA V KOšI. asLEBO AKO ZNAMENIA Z Fatimy ???
Nechápem a vy tak isto budete vyvalený ako dvere, o čo ide vlastne biskupom, ak si priložíte k sebe obidve modlitby. Čo je na tej dechtickej tak strašné a nebezpečné ???? a čo na tej biskupskej ak výsledok tej biskupskej je nula. ?????

O čo tu vlastne komu ide ???????

Diskutujú s nami biskupskými listami, že by sme im nestáli za to nejaké to vysvetlenie, či aspom poznámku, lebo ak teda komunikácia s nami podobne ako o Bezákovi je ich štýl, či nejaké božie záhady, ktoré nie sme hodní ako laici poznať ????

nože už sa konečne neondejte a kápnite božskú .........


4.
označiť príspevok

Luther muž
   16. 3. 2017, 15:28 avatar
Nový zákon nemá kňazov.


6.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 3. 2017, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Luther muž
   16. 3. 2017, 21:08 avatar
nemá kňazov takých ako ich interpretuje RKC, ani takých akí sú v starom zákone.
Súhlasí veriaci-4


8.
označiť príspevok

Luther muž
   16. 3. 2017, 21:13 avatar
Kristus ukončil celý Bohom nariadený starozákonný systém kňazstva a obiet. Ukončil obetovaním seba samého na kríži všetky starozákonné obety. Kristus jedinou dokonalou obetou dokonale uzmieril spravodlivý hnev Boha, ktorý sme my mali znášať za svoje hriechy a priestupky. Jedinou dokonalou obetou vykúpil z hriechu ľudí a aj odčinil všetky tresty za hriechy. Preto už v Novom zákone neexistuje kňaz, ani žiadna obeta. Všetky hriechy sú odpustené a odčinené. Novozákonný ľud má odpustené a odčinené všetky hriechy. Ale iba ten, ktorý tomuto uveril.

Zmŕtvychvstanie Krista je toho dôkazom. Prisľúbenie jeho Ducha pre tých, čo v toto uveria je toho dôkazom. Sám Duch Boží v srdciach kresťanov v nich potvrdzuje a upevňuje túto vieru.


9.
označiť príspevok

Luther muž
   16. 3. 2017, 21:15 avatar
Keďže katolíckych kňazov a katolícke obete Boh neustanovil, musel toto potom vymyslieť niekto iný. Niekto iný, kto sa od počiatku protiví Bohu a prekrúca Božie slovo.

Kto číta a pozná Božie slovo rýchlo odhalí jeho zvod. Je to ten, ktorý dokonale pozná Písmo, ale vždy ho učí pozmenené. Satan. Katolícky systém kňazov a obetí je modloslužba a je to Satanove dielo, nie Božie. To znamená že v skutočnosti katolícki kňazi slúžia Satanovi a jeho zvodu, ktorý je popísaný v Biblii.


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   16. 3. 2017, 21:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

kntsz muž
   16. 3. 2017, 20:32 avatar
Bán Boh daj Lea, aby si mala pravdu.
V reálnom živote tomu však, ako sa ukazuje, nie je.
Sviecu treba postaviť na stôl a nie pod neho.
Slovenská cirkevná vrchnosť však od odstavenia spomínaného Bezáka sa riadne vzdialila od Krista. Pred štyrmi rokmi ak som neprišiel 5-10 minút pred začiatkom omše, nenašiel som miesto na sedenie. Dnes je spústa volného miesta aj počas omše.
Bezák ukazoval Kristovu cestu a bol odstránený. To je dnešná realita a dokonca aj František nie je schopný dodržať slovo, ktoré Bezákovi dal. Niečo tu riadne smrdí......asi sa Kristus bude musieť prísť dať znovu ukrižovať.


11.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 3. 2017, 08:18 avatar
Hranicu medzi starým a novým zákonom stanovuje ježiš na čas pred jánom a po jánovi.
prvým kňazom po jánovi bol samotný ježiš ako kňaz na spôsob Mechizedeka.
A potom vyslal ježiš do sveta svojich učeníkov a apoštolov so slovami: Hlásajte evanjelium a kto uverí , toho krstíte v mene otca i syna i ducha svätého a komu odpustíte hriechy, tomu budú odpustené a komu zadržíte, tomu budú zadržané.
Luther: toto je evanjelium, ale kde si ty vyčítal, že toto, čo je v evanjeliu, je satanove dielo.
Takže veriaci a luther, sme dva protiklady, ktoré si myslia o tej istej časti evanjelia,. že je ježišova a druhý, že satanova.
Teda podľa toho je jeden z nás satanov a druhý kristov. TU nie je o čom debatovať, jke to otázka nášho vnútorného presvedčeniqa, ktoré si nenecháme obaja len tak ľahko zmeniť.
Toto je otázka medzi cirkevná , ale mňa viac trápi otázka vnútro-cirkevná v našej RKC, kôli ktorej rozpoltenosti nieje možné aplikovať nariadenia z Fatimy. a o to ide, luther, ak jeden z nás dvoch nemá pravdu, zahyniem jeden z nás dvoch, ale ak nepochopí RKC tajomstvo z Fatimy, zahynie celá cirkev a s ňou celý svet.
Ale potom tiež zostanú dvaja, čo si budú myslieť, že kristovi oddane slúžili, ibaže jeden bude vzatý a druhý zostane. A ten, čo zostane bude vystavený súdu, prečo bojoval proti samotnému bohu.
kristus nie je učiteľ, aby sa vás pýtal každú chvíľu: A teraz si to zopakujeme, lebo ak sú takí, čo ho pochopili, tak si vezme tých a nebude predsa podstupoveť utrpenie pre tých, ktorí majú zatemnené mysle satanom tak, či tak a takých umučení a smti by im jj tak nič nehovorilo, ak by to zopakoval aj 10 krát.


12.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 13:27 avatar
1Pt 2:9 Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo, svätý národ, ľud určený na vlastníctvo, aby ste zvestovali slávne skutky toho, ktorý vás z tmy povolal do svojho obdivuhodného sveta......

všetci sme kňazmi a nie vaši RKC kňazi.

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna

2Tim 4:1-5 Zaprisahávam ťa pred Bohom a Kristom Ježišom, ktorý bude súdiť živých i mŕtvych, pre jeho príchod a jeho kráľovstvo: Hlásaj slovo, naliehaj vhod i nevhod, usvedčuj, karhaj a povzbudzuj so všetkou trpezlivosťou a múdrosťou. Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši. Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam. Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu.
Súhlasí veriaci-4


13.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 13:28 avatar
Gal 1:8 – 10 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty! Chcem si teraz nakloniť ľudí alebo Boha? Alebo sa usilujem páčiť sa ľuďom? Keby som sa ešte chcel páčiť ľuďom, nebol by som Kristovým služobníkom.
Súhlasí veriaci-4


14.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 13:41 avatar
elemír.
Ty hlásaš satanove náuky poprekrucované s písmom a vašimi tradíciami a tváriš sa, že to je čisté písmo a jeho výklad.

(Jn 20:23 [SSV])

Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržané.“

Katolícka náuka definuje podľa tohto verša, že odpúšťať hriechy môžu len biskupi, kňazi, lebo sú nástupcovia apoštolov.

Za prvé – Biblia o žiadnych nástupcoch apoštolov sa nezmieňuje.

Za druhé – tieto slová hovoril Ježiš učeníkom. To znamená že to hovoril viac ako len apoštolom

Za tretie – učeník v Biblii je definovaný ako ten, kto sa odovzdá Bohu a plní jeho vôľu. Toto môže spĺňať každý veriaci, u ktorého je na prvom mieste Boh.

Za štvrté – ten, kto už uveril v Ježiša Krista, ten už má odpustené všetky hriechy minulé, súčasné a budúce. Nepotrebuje teda žiadneho spovedníka, aby mu vyznal hriechy, aby ich mal odpustené. Veriaci človek vyznáva svoje hriechy Bohu. Ich vyznaním sa očisťuje. Odpustené ich mal už v momente uverenia.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 13:47 avatar
14,...ten štvrtý bod je poriadná hlúposť! Citujem ťa..."a štvrté – ten, kto už uveril v Ježiša Krista, ten už má odpustené všetky hriechy minulé, súčasné a budúce."
Teda už môžme hrešiť,zabíjať,kradnúť/ako to i mnohí "kresťania" robia/, aj tak to už máme odpustené!
To je aké evanjelium? Presne toto Pavol odmieta, a poukazuje ,že mnohí si to tak mysleli!
Načo potom Písmo hovorí,že "iba ten kto vytrvá dokonca bude zachránený"?! A sú aj iné texty ,ktoré poukazujú, že kresťan ak si nedá pozor,ľahko padne! Boli mnohí kresťania a padli,stratili vieru. Prvý bol dokonca apoštol Ježiša,Judáš a mnohí další,...o ktorých sa Pavol "zmieňuje s plačom"!
Súhlasí Ludwig, elemír


18.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:10 avatar
Apoštol Pavel dal odpoveď na túto otázku...
1 Čo teda povieme? Budeme zotrvávať v hriechu, aby sa rozhojnila milosť? 2 Vonkoncom nie! Veď sme zomreli hriechu! Ako by sme v ňom ešte mohli žiť?

Názor, že osoba môže „veriť v Ježiša Krista“ kvôli spaseniu a potom pokračovať so životom ako pred tým, je biblicky neprijateľný. Veriaci sú nové stvorenie...17 Kto je teda v Kristovi, je novým stvorením. Staré sa pominulo a nastalo nové.

Svätý Duch nás mení tak, že skutky tela (Galaťanom 5:19-21) premieňa na ovocie Ducha (Galaťanom 5:22-23). Kresťanský život je zmenený život, pretože je kresťan zmenený.

Ako sa môže niekto, kto bol oslobodený od trestu za hriech vrátiť k starému spôsobu života, ktorý vedie do pekla? Ako sa môže niekto, kto bol očistený od hriechu, tužiť vrátiť späť do bahna? Ako môže niekto s vedomím toho, čo Kristus preňho vykonal, žiť akoby to nemalo význam? Ako môže niekto s vedomím toho, ako Kristus trpel za nás, pokračovať hrešiť akoby to, čo Kristus vykonal bolo bezvýznamné?

Rimanom 6:11-15 hovorí: „Tak súďte aj vy, že ste mŕtvi hriechu a živí ste Bohu v Kristovi Ježišovi. Nech teda nekraľuje hriech vo vašom smrteľnom tele tak, že by ste povoľovali jeho žiadostiam. Ani svoje údy nevydávajte hriechu za nástroje neprávosti, ale oddajte sa Bohu ako tí, čo vstali z mŕtvych a žijú, a svoje údy vydávajte Bohu za nástroje spravodlivosti. Hriech totiž nebude panovať nad vami; lebo nie ste pod zákonom, ale pod milosťou. Čo teda? Máme hrešiť, pretože nie sme pod zákonom, ale pod milosťou? Vôbec nie.“

Pre skutočne zmenených nie je možné pokračovať žiť v hriechu. Keďže naša zmena zahŕňa úplne novú prirodzenosť, naša túžba viacej nie je žiť v hriechu. Áno, my aj naďalej hrešíme, ale už sa v tom nekocháme, ale to odmietame a túžime byť z toho vyslobodení. Nezmyselné je veriť, že môžeme Kristovu obeť iba „využiť“. Ak osoba presvedčí samu seba, že je kresťanom a túži žiť hriešnym spôsobom života, tak by mala pouvažovať o svojom spasení. „Samých seba vyskúšajte, či ste vo viere; samých seba preskúmajte. Či nepoznávate na sebe, že je vo vás Ježiš Kristus? Ak nie, znamená to, že ste sa presvedčili.“ (2. Korinťanom 13:5).
Súhlasí veriaci-4


19.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:24 avatar
AKo myslíš padli? Že potom už v Krista neverili?


21.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:36 avatar
Odmietli Krista napriek tomu, že vedeli kto je. Odmietli záchranu.


23.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:40 avatar
Kvôli svetským žiadosťam ho odmietli.


25.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:42 avatar
"ale ako môžu byť spasený keď ho zapreli?" Jedine tak, ak oľutujú čo spravili budú veriť a budú činiť pokánie.


28.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:49 avatar
Myslíš, že tí zákonníci mali DS? Samozrejme že nie. Oni verili že Kristus je ten, za koho sa pokladá, ale ich zaujímali viac svetské veci. Taký človek nemohol mať v žiadnom prípade DS.


36.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:57 avatar
To že si v zbore neznamená že máš hneď DS. Záleži v akom zbore si, a záleží aj na tom, ako si uveril. To keď by sa dal fajer príklad pokrstiť nič neznamená keď neverí, alebo má pochybnosti.


39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 14:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:44 avatar
Aj démoni veria a trasú sa.


29.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:58 avatar
Vysvetľoval som tu 100 x na tému viera a tému skutky. Nemienim sa stále k tomu vracať keď o mesiac zas budete o tom istom mlieť.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 14:46 avatar
27 ,,...ale podla teba asi budú zachránení,lebo vierou už nemôžu hrešiť! 


38.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:52 avatar
shagara nečudujem sa že si svedok Jehovov. Ty chápeš písmu asi ako ja kvantovej fyzike. Nevieš čo je to viera. Nevieš čo je to byť znovuzrodený.
Súhlasí veriaci-4


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 14:45 avatar
23,...ale ty si citoval veľkú nepravdu,že po uverení už nemôže kresťan padnúť! A to je nezmysel! V Písme je vela príkladov ,ako mnohí padli! /falošní apoštoli,Judáš,Diotrefes, tí čo sa vrátili k svetu, naspäť k zvratkom,....Biblia hovorí o odpadlíkoch, respektíve o "všeobecnom odpadnutí od pravdy", o slepých pastieroch, o burine a podobne!


41.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:56 avatar
CHceš snáď povedať, že Judáš bol pokrstený DS? Samozrejme že nebol. A Judáš stále bol viac naklonený k peniazom ako ku Kristovi. Myslíš že s Kristom bol pre jeho vieru v Krista? Myslel si, že z toho niečo vytrieska nejaké peniaze.


24.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:46 avatar
Všetko záleží na okolnostiach. Aj na tom ako zaprel Krista a kedy.


33.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:54 avatar
Prečítaj si príspevok 18


46.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 14:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:00 avatar
Duch Svätý nikdy neopustí pravého veriaceho. Toto je zjavené v mnohých rôznych oddieloch v Novom zákone. Napríklad, Rímskym 8:9 nám hovorí: „Ale ak niekto nemá Ducha Kristovho, nie je Jeho”. Tento verš jasne hovorí, že ak niekto nemá prebývajúcu prítomnosť Ducha Svätého, potom táto osoba nie je spasená. Preto, ak by Duch Svätý opustil veriaceho, tá osoba by stratila záchranný vzťah s Kristom. Napriek tomu je to v rozpore s tým, čo Biblia učí o večnej bezpečnosti kresťanov. Ďalšie verše, ktoré hovoria o trvalom prebývaní Ducha Svätého v živote veriacich je Ján 14:16. Tu Ježiš hovorí, že Otec dá iného Pomocníka „aby bol s vami až naveky“.

Skutočnosť, že Duch Svätý nikdy neopustí veriaceho je tiež evidentná v Efezským 1:13-14, kde je povedané, že veriaci sú „spečatení“ Duchom Svätým, „ktorý je závdavkom nášho dedičstva, aby sme ako Jeho vlastní boli vykúpení na chválu Jeho slávy“. Obraz zapečatenia Duchom znamená vlastnenie a vlastníctvo. Boh sľúbil večný život všetkým, ktorí veria v Krista a ako záruku, že si dodrží svoj sľub, poslal Ducha Svätého, aby prebýval vo veriacich až do dňa vykúpenia. Podobne ako zálohu na auto alebo dom, Boh poskytol všetkým veriacim zálohu na ich budúci vzťah s Ním tým, že poslal Ducha Svätého, aby prebýval v nich. Skutočnosť, že všetci veriaci sú spečatení Duchom možno vidieť v 2. Korintským 1:22 a Efezským 4:30.

Pred Kristovou smrťou, vzkriesením a nanebovstúpením, Duch Svätý mal „prichádzajúci a odchádzajúci“ vzťah s ľuďmi. Duch Svätý prebýval v kráľovi Saulovi, ale potom odišiel od neho (1. Samuelova 16:14). Namiesto neho, Duch zostúpil na Davida (1. Samuelova 16:13). Po svojom cudzoložstve s Bat-Šebou sa David obával, že Duch Svätý odstúpi od neho (Žalm 51:11). Duch Svätý naplnil Bezeleela, aby mohol vyrábať predmety potrebné pre svätostánok (Exodus 31:2-5), ale toto nie je opísané ako trvalý vzťah. Toto všetko sa zmenilo po Ježišovom nanebovstúpení. Na začiatku dňa Letníc, Duch Svätý začal natrvalo prebývať vo veriacich (Skutky 2). Trvalé prebývanie Ducha Svätého je splnením Božieho sľubu, že bude navždy s nami a nikdy nás neopustí.

Zatiaľ, čo Duch Svätý nikdy neopustí veriaceho, je možné, aby náš hriech „uhášal Ducha Svätého“ (1. Tesalonickým 5:19) alebo „zarmucoval Ducha Svätého“ (Efezským 4:30). Hriech má vždy následky na náš vzťah s Bohom. Hoci náš vzťah s Bohom je bezpečný v Kristovi, nevyznaný hriech v našich životoch môže brániť nášmu spoločenstvu s Bohom a účinne uhášať prácu Ducha Svätého v našich životoch. Preto je dôležité vyznávať svoje hriechy, lebo Boh je „verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti“. (1. Jána 1:9). Takže, zatiaľ čo nás Duch Svätý nikdy neopustí, výhody a radosť z Jeho prítomnosti sa môžu vzdialiť od nás.


49.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:09 avatar
Skutočnosť, že Duch Svätý nikdy neopustí veriaceho je tiež evidentná v Efezským 1:13-14, kde je povedané, že veriaci sú „spečatení“ Duchom Svätým, „ktorý je závdavkom nášho dedičstva, aby sme ako Jeho vlastní boli vykúpení na chválu Jeho slávy“. Obraz zapečatenia Duchom znamená vlastnenie a vlastníctvo. Boh sľúbil večný život všetkým, ktorí veria v Krista a ako záruku, že si dodrží svoj sľub, poslal Ducha Svätého, aby prebýval vo veriacich až do dňa vykúpenia. Podobne ako zálohu na auto alebo dom, Boh poskytol všetkým veriacim zálohu na ich budúci vzťah s Ním tým, že poslal Ducha Svätého, aby prebýval v nich. Skutočnosť, že všetci veriaci sú spečatení Duchom možno vidieť v 2. Korintským 1:22 a Efezským 4:30.


54.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:16 avatar
Nepochopil si to tak nič.


58.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:16 avatar
Počul si Ludwig o slovíčku pokánie?


60.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:25 avatar
Jediný hriech ktorý sa neodpustí je hriech proti DS. Pokanie je možné robiť po akomkoľvek prehrešení.


66.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 16:41 avatar
Ako to vysvetlím? Jednoducho. Veď to nie je možné. Pravý znovuzrodený kresťan s DS už nemôže odpadnúť.
Zatiaľ, čo Duch Svätý nikdy neopustí veriaceho, je možné, aby náš hriech „uhášal Ducha Svätého“
19 Ducha neuhášajte.
alebo „zarmucoval Ducha Svätého“
30 A nezarmucujte Svätého Ducha Božieho, ktorým ste zapečatení ku dňu vykúpenia.

Hriech má vždy následky na náš vzťah s Bohom. Hoci náš vzťah s Bohom je bezpečný v Kristovi, nevyznaný hriech v našich životoch môže brániť nášmu spoločenstvu s Bohom a účinne uhášať prácu Ducha Svätého v našich životoch. Preto je dôležité vyznávať svoje hriechy, lebo Boh je „verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti“. (1. Jána 1:9). Takže, zatiaľ čo nás Duch Svätý nikdy neopustí, výhody a radosť z Jeho prítomnosti sa môžu vzdialiť od nás.


79.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 16:45 avatar
Odpadnúť môže jedine neznovuzrodený kresťan. A ten má stále šancu sa znovuzrodiť.


82.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 16:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 16:59 avatar
slepec a ignorant prečítaj si prvé slová. Veď nie je možné, aby tí,... NIE JE MOŽNÉ!!!


84.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:05 avatar
Zavádzaš...!
Veď nie je možné, aby tí, čo už raz boli osvietení a okúsili nebeský dar, tí, čo sa stali účastníkmi Ducha Svätého, zakúsili dobré Božie slovo a sily budúceho veku, a potom odpadli,aby sa znova obnovili pokáním, pretože v sebe znova križujú Božieho Syna a vystavujú ho na posmech."

Po odpadli je čiarka. nie je možné aby odpadli..., čiarka aby potom sa znova obnovili pokánim.


86.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:08 avatar
Kontext vety nie je možné aj celý kontext sa nesústredi na pokánie ale na to odpadnutie že to nie je možné aby znovuzrodený odpadol, potom zas činil pokánie. Ak berieš do súvisu ešte aj celé písmo a aj iné pasáže z písma. písmo si neodporuje.


88.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:10 avatar
Prečo to nie je možné? Lebo znovuzrodený človek má DS a toho DS môže akurát tak zarmútiť, usasovať ale DS neodchádza od veriaceho. Nie sme v starom zákone!


93.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:23 avatar
Máš sa modliť aby si neupadol do pokušenia. Máš bdieť. ALe ty si predstavuješ pojmom pokušenia že odpadneš od viery? Veď aby si neupadol do pokušenia hriechu. Hriech sa ti hnusí, činíš pokánie zo svojích hriechov.Pre skutočne zmenených nie je možné pokračovať žiť v hriechu. Keďže naša zmena zahŕňa úplne novú prirodzenosť, naša túžba viacej nie je žiť v hriechu. Áno, my aj naďalej hrešíme, ale už sa v tom nekocháme, ale to odmietame a túžime byť z toho vyslobodení. Modlíš sa k Bohu


98.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:40 avatar
Jedzme a pime veď sme spasený. Ale tak to nefunguje.


105.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:52 avatar
Ludwig. Ty si predstavuješ, že znovuzrodený človek si len tak leží na gauči a s pivkom v ruke? Ty svojím životom dokazuješ Bohu svoju vieru svojou vierou, pokáním, skutkami, láskou, nesenie svojho kríža, v slabostiach, v utrpeniach a prenasledovaniach. Veď pozri sa len na Pavlov život po znovuzrodení, alebo životy iných apoštolov a znovuzrodených ľudí.
Súhlasí veriaci-4


110.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:58 avatar
Boha sa máme aj báť.
17 Všetkých uctite, bratstvo milujte, Boha sa bojte, kráľa ctite.
Zj 14,7 Volal mohutným hlasom: "Bojte sa Boha a vzdajte mu slávu, lebo prišla hodina jeho súdu, a klaňajte sa tomu, ktorý stvoril nebo i zem, more i pramene vôd."


113.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 20:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.87.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:11 avatar
Nie jasné ti je akurat tvoj výklad a kontext si už potom dávaš ku svojmu výkladu.


91.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:12 avatar
znovuzrodení ľudia DS sú zapečatený. rozumieš slovíčku zapečatení?
Súhlasí veriaci-4


94.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:18 avatar
Ako môžu byť zapečatení, potom nezapečatení a zas zapečatení? To nie je možné. Keď raz zapečatení, potom sa už nemôže odpečatiť.


95.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.97.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:25 avatar
Tí ešte nemali DS. Boli na tej ceste ale zlyhali.


99.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.107.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.114.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 20:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.115.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 20:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.103.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 17:42 avatar
Peter tu hovorí o skoro znovuzrodených. Znovuzrodený človk ktorý má DS nepremôže svet.


92.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 17:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.101.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.104.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 17:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.106.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 17:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.109.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 17:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.67.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 15:26 avatar
57,...podla teba ani Judáš/a to bol apoštol/ nespadol a nebol označený ako "syn zničenia"?! Vieš čo to znamená?


65.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:31 avatar
Za1. Judáš nemal DS. Za2 Judáš miloval peniaze, nebol s Kristom kvoli viere v neho.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 15:48 avatar
65,....Teda inak Ježiš si vybral lotra aby ho zradil, a to ukazuje ,že Boh ho predurčil na zradu a chudák Judáš za nič nemôže?
Ale prečo ho Boh potom trestal,keď sám ho predurčil na toto konanie?
A máme veriť,že Ježiš si vyvolil niekoho za svojho najbližšieho spolupracovníka,ale namal ducha svätého? Teda, asi vedel ,že Judaš ho zradí?
Ak tomuto veríš,....tak potom sa nečudujem tvojim názorom!


72.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:51 avatar
Otázka: Prečo Judáš zradil Ježiša?

Odpoveď: Ikeď nemôžeme si byť istý prečo Judáš zradil Ježiša, môžeme si byť istý v určité veci. Po prvé, ikeď Judáš bol zvolený medzi dvanástich (Ján 6:64), predsa každý zápis z Písma poukazuje na to, že neveril že Ježiš je Boh. Pravdepodobne ani nebol predsvedčený, že Ježiš je Mesiáš. Ostatní učeníci Ježiša oslovovali „Pane“ ale Judáš nikdy nepoužil toto meno pre Ježiša, ale ho volal „Rabi“ čo predstavuje Ježiša ako učiteľa a nič iné. Častokrát sa stalo, že učeníci preukázali veľký pokrok vo viere a oddanosti (Ján 6:68; 11:16), Judáš to ale nikdy nepreukázal. Jeho nedostatok viery v Ježiša je základným problémom a dôvodom pre všetko čo sme napočítali. A to platí i pre nás. Ak nepoznáme Ježiša ako vteleného Boha, a ako niekoho kto môže odpustiť naše hriechy – a z čoho pochádza spasenie – tak sa zapletieme do iných problémov ktoré nás navedú na mýlne vnímanie Boha.

Po druhé, Judáš nielen že nemal vieru v Krista, ale nemal ani osobný vzťah s nim. Keď synoptické evanjeliá napočituju učeníkov, tak sú učeníci napočitovaný z malímy výmenami (Matúš 10:2-4; Marek 3:16-19; Lukáš 6:14-16). Poradie ktorým sú napočitovaný sa považuje za poradie podľa toho aký boli blízky z Ježišom. Ikeď existujú rozdieli, ale Peter a bratia Jakub a Ján sú vždy napočitovaní ako prvý a to poukazuje na ich blízky vzťah z Ježišom. Judáš je vždy posledný lebo nemal žiadny vzťah s Ježišom. A jediné zapísané rozhovory Ježiša a Judáša sú tie keď Ježiš pokarhal Judáša skrze jeho chamtivosť (Ján 12:1-8), keď Júdáš zradil Ježiša (Matúš 26:25) a samé zrádzanie (Lukáš 22:48).

Po tretie, Judáš bol natoľko chamtivý, že zradil Ježiša aj učeníkov, ako čo vidíme u Jána 12:5-6. Pravdepodobne nasledoval Ježiša iba preto, lebo videl možnosť zhrnúť peniaze v takom veľkom množstve ľudí. Sám fakt, že bol zadĺžený za peniaze môže poukázať ne jeho lásku k peniazom (Ján 13:29).

Tiež ako i ostatní ľudia i on veril, že Mesiáš má zrušit rímsku nadvládu a má prevzať vládu nad Izraelom. Možno že nasledoval Ježiša iba preto lebo očakával nejakú politickú moc keď sa toto stane. Chcel byť vo vládnucej časti spoločnosti po revolúciji. Skôr ako čo Judáš zradil Ježiša, sám Ježiš povedal že zomrie a nezapočne vzburu proti rimanom. Tak ako čo rozmýšľali farizeji tak rovnako uvažoval aj Judáš – ak nezruší rímsku nadvládu tak iste to nie je Mesiáš.

Existuje niekoľko starozákonných veršov ktoré hovoria o zrade; niektoré konkretnejšie ako iné a podávame dva:

„Aj blízky priateľ môj, ktorému som dôveroval, ktorý jedával môj chlieb, pozdvihol pätu proti mne.“ (Žalm 41:10; vyplnenie tohoto verša je u Matúša 26:14,, 48-49). Tiež: „Povedal som im: Ak sa vám pozdáva, dajte mi moju mzdu tridsať strieborných. Vtedy mi povedal Hospodin: Hoď ju do pokladnice! Znamenitá mzda, ktorou ma ocenili! Vzal som tridsať strieborných a hodil ich v dome Hospodinovom do pokladnice.“ (Zachariáš 11:12-13; vyplnenie tohoto verša je u Matúša 27:3-5). Tieto proroctvá znamenajú, že Boh vedel o zrade a planoval že zrada bude časť Ježišovej smrti.

Ale ak Boh vedel že Judáš zradí Ježiša tak mal on výberô otázka zniea či je Judáš potom aj vobec zodpovedný pre svoj údiel? Pre mnohých je ťažké pochopilť podstatu „slobodnej vôle“ a Božie predvedenie všetkého čo sa stane; je to najmä kôli nášmu ohraničenému chápaniu lineárneho času. Ak vidíme Boha ako niekoho kto existuje mimo času, lebo On stvoril všetko skôr ako čo čas začal, tak potom môžeme pochopiť že Boh každú chvíľu vidí ako prítomnosť. My čas chápeme lineárne – vidíme čas ako priamku a pohybujeme sa z jedneho bodu do druhého a pametáme sa minulosti v ktorej sme boli ale nevidíme budúcnosť ku ktorej ideme. Ale preto že Boh je stvoriteľom všetkého a samim tým aj času, On nie je na tej priamke ale je von z priamky. Možno nám pomôže predstaviť si čase (vo vzťahu s Bohom) tak, ako keby čas bol kruh a Boh je stredom toho kruhu – rovnako vzdialený od každého bodu.

V každom prípade, Judáš mal možnosť zvoliť si ako sa rozhodne – aspoň do bodu kde hovorí, že „Satan vstúpil do neho“ (Ján 13:27) a Božie predzvedenie (Ján 13:10, 18, 21) v žiadnom prípade neprekazilo Judášovi aby sa slobodne rozhodol. Ale naopak, to čo sa Judáš rozhodol to bolo prítomnosť a Ježiš zdôraznil, že je zodpovedný pre svoje rozhodnutie. „Ako sedeli za stolom a jedli, povedal Ježiš: Veru, hovorím vám, že jeden z vás, ktorý stoluje so mnou, ma zradí.“ (Marek 14:18). Všimnite si, že Ježiš samú Judášovu prítomnosť ocharakterizoval ako zradu. A ďalej Ježiš hovorí: „Syn človeka síce ide, ako je napísané o Ňom; ale beda človeku, ktorý zrádza Syna človeka. Lepšie by bolo tomu človeku, keby sa nebol narodil.“ (Marek 14:21). Satan tiež má zodpovednosť pre tento skutok ako čo hovorí Ján 13:26-27. Ale Boh vo svojej múdrosti vymanipuloval Satanovu vzburu pre osoh človečenstva. Satan pomohol aby Ježiš zomrel na kríži a tam bol porazený hriech a smrť a Boží dar je spasenie pre všetkých ktorí príjmu Ježiša ako Spasiteľa.
www.gotquestions.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí veriaci-4


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 16:23 avatar
72,......nepravda a nezmysli. Príklad: Je mnohým známe ,že Dávid a Achitoffel predobrazovali Ježiša a Judáša!
Sú popísané o tom práce. Sám sa na to odvolávaš. A kto bol Achitofel? Bol to výnimočný človek a priateľ ,ktorého si Dávid vážil a bol veľmi skormútený jeho zradou. To platí aj na druhé spĺňanie!
Samozrejme,..... Nie Boh, ale „Diabol vložil do srdca Judáša Iškariotského, Šimonovho syna, aby Ježiša zradil“. [Ján 13:2] Namiesto toho, aby sa Judáš vzoprel, poddal sa satanskému vplyvu.) A túto zmenu postrehol Ježiš až v čase ,keď sa tak stalo! Isté je ,že nebola porušená slobodná vôľa Judáša,...on sa slobodne rozhodol. Aj preto ho Boh bral oprávnene na zodpovednosť!
Isté je to,že nemáš pravdu v tom ,čo píšeš v úvode. Judáš až neskôr podľahol istým veciam a tie postupne privodili jeho pád.
Určite ale nie je pravdou ani to,že nemal vieru,a že neveril v Krista ako mesiáša! To,že neveril ,že bol Boh,tak v to neveril nikto z apoštolov.
K tomu začiatku .......kedy sa tak stalo?
Ján 6:64: ........„Ježiš totiž od začiatku vedel... kto je ten, ktorý ho zradí.“ (ale nie od začiatku stvorenia, ani od času Judášovho narodenia, ale „od začiatku“ jeho zradcovského konania. Porovnaj 1. Mojžišovu 1:1, Lukáša 1:2 a 1. Jána 2:7, 13; v každom z týchto textov je „začiatok“ použitý v relatívnom zmysle. Všimni si aj Jána 12:4–6.)
Súhlasí elemír


50.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:05 avatar


51.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 14:59 avatar
40,...čítal a čo? Hádam si nemyslíš,že tieto slová potvrdzujú to,čo si napísal predtým? Biblia hovorí slovami a skutkami niečo iné! Je zrejme,že mnohí kresťania neobstáli,...a tak niet o čom polemizovať! Nespoliehaj sa na to,čo si napísal! Zle by si skončil!


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 14:48 avatar
31,...teda už nie je pravda ,to čo si vypotil bez rozmyslu?...že..."ten, kto už uveril v Ježiša Krista, ten už má odpustené všetky hriechy minulé, súčasné a budúce."


37.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 14:51 avatar
Samozrejme že platí. Ale akú vieru mal daný človek, keď nakoniec sa od Krista odvráti? Ach vy satani. Snažíte sa silou mocou ale neide vám to.


53.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 15:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:15 avatar
Vyznanie hriechov nás ochráni od karhania Kristovho. Ak nevyznáme svoj hriech, Boh nás bude trestať, až kým ho nevyznáme. Ako sme už povedali, naše hriechy boli odpustené, keď sme sa znovuzrodili (pozičné odpustenie), ale potrebujeme sa každodenne naprávať (vzťahové odpustenie). Nemôžeme mať zdravý vzťah s Bohom, ak nevyznávame svoje hriechy. Na základe toho, musíme vyznávať svoje hriechy akonáhle si ich uvedomíme, aby sme si zachovali blízky vzťah s Bohom.
Súhlasí veriaci-4


59.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:22 avatar
"Uveril som, vyložím si nohy,..."

Ludwig. Toľko som toho tu uť napísal na fórum a asi si preskakoval medzi mojimi príspevkami alebo už neviem. Viera bez skutkov a lásky a bez pokánia nie je viera.


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 15:42 avatar
61,....už som viackrát vysvetľoval podobným veriacim,že filozofia na spôsob..."Raz spasený ,navždy spasený",...je nebiblická predstava!
Ale potom príde raz trpké vytriezvenie!


71.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 15:50 avatar
Aby kresťan mohol prísť o spasenie, musel by byť neznovuzrodený.


74.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 15:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.69.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 15:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 16:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

Ludwig muž
   17. 3. 2017, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 16:28 avatar
75,...Písmo o tom hovorí! Ak sa pridružíš k niekomu na základe istého poznania a ďalším skúmaním zistíš ,že je to pravá cirkev,...tak v danom spoločenstve ťa usmernia! Jednoducho-konať Božiu vôľu a nasledovať Krista. Rozmeň si to na drobné!
Dnes je to hlavne o evanjelizácií! A robí sa to spôsobom ,ako to robili prví kresťania!


80.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 16:56 avatar
prví kresťania nepostávali na rohoch ulíc a nepredávali strážnu vežu ako nota bene


81.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 16:57 avatar
oprava. praví kresťania nepostávali na rohoch ulíc a nerozdávali strážnu vežu ako keď predáva bezdomovec nota bene.


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 18:28 avatar
80,.....nemusíš byť nijak erudovaný, a musíš pochopiť,že dnes koná Božiu vôľu iba jedna náboženská skupina na svete.
A táto skupina ,ako jediná berie svoje náboženstvo vážne. A ako jediná sa opiera o Božie slovo a nie o nebiblické tradície.
Protestantizmu sa všeobecne vyčíta,že pri reformácií jej skúmanie zašlo len po koncil v Nicei a neskúmalo aj čas predtým. A tak aj protestantizmus prijal katolícke nebiblické náuky a tak zničil všetky svoje snahy už hneď na počiatku svojho vzniku!


90.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 3. 2017, 17:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 3. 2017, 13:42 avatar
12,...Luther....pôvodne túto kráľovskú triedu mali zaplniť židia a nikto iní! Preto boli "vyvolení" a podobne.
Ale preto že neprijali mesiáša,tak Boh umožnil aj pohanom aby zaplnili túto triedu kňazov a kráľov a i sudcov!
Aj preto spočiatku sa nemalo hlásať samaritánom a pohanom,ale len židom!
A ak si vysvetlíš skutočnosť,že táto skupina má "vládnuť nad zemou"! Nad kým to budú vládnuť?


16.
označiť príspevok

Luther muž
   17. 3. 2017, 13:46 avatar
A keď sa mám vyjadriť k tvojej Fatime a zjaveniam Márie...
(2Kor 11:3-4)
Bojím sa však, aby sa vaše zmýšľanie neskazilo a neodchýlilo od úprimnej a čistej oddanosti Kristovi, ako keď had zviedol Evu svojou ľstivosťou. Lebo vy spokojne znesiete, keď niekto príde a hlása iného Krista, akého sme my nehlásali, alebo prijímate iného Ducha, akého ste nedostali, alebo iné evanjelium, aké ste neprijali.

Boh už sa zjavil tomuto svetu. Všetko potrebné je spísané v Biblii. Ak by aj niečo zjavil, táto správa by neprotirečila Biblii. A Písmo nemožno zrušiť (Jn 10,35). Ježiš Kristus sa nemení, on je ten istý včera, dnes a naveky.

Mária zjavení a katolícka Mária vždy spomínajú iný plán spásy – iné evanjelium. Je to evanjelium skutkov, omší, prijímaní, úcty ku kňazom…

(2Sol 2:8-10 )

Potom sa zjaví ten zločinec, ktorého Pán Ježiš zabije dychom svojich úst a zničí jasom svojho príchodu; toho, ktorý príde pôsobením satana so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi a s každým zvodom do neprávosti pre tých, čo idú do záhuby, lebo neprijali lásku k pravde, aby mohli byť spasení.

Boh nám predpovedal v Biblii budúcnosť, posledné časy. On je nadčasový. Ale je tu aj Satan, ktorý pozná Bibliu a snaží sa napodobniť a sfalšovať zázraky. (Pozri si 13 kapitolu Deuteronómia).

Otázkou je, že či tí, ktorí poznajú katolícku Máriu a nasledujú zjavenia Márie poznajú aj Bibliu.

Pretože Biblia varuje už 2000 rokov pred masívnym klamom.

Mnoho posledných nebeských zjavení tvrdí, že príde zjednotenie náboženstiev v jedno náboženstvo. Napríklad: Don Gobbi – Mariánske večeradlo. Večeradlo na Slovensku je tak rozmnožené, že sa modlí s kňazom skoro v každej farnosti. Aj v našej. Mária sa tu vyhlasuje za cestu k jednote, hovorí o triumfe svojho Nepoškvrneného srdca, že všetky kresťanské náboženstvá sa zjednotia v katolíckej cirkvi…

Kráľovná Nebies poukazuje skoro všade, že sa udejú viditeľné znamenia pre celý svet, aby Mária dokázala pravdivosť týchto “nebeských” zjavení.

Najčastejšou správou je, že „Mária“ zahajuje prípravu na druhý Kristov príchod. Triumf Nepoškvrneného srdca bude v neustálom uctievaní eucharistického Ježiša.

Predpovedá toto Biblia?

Kráľovnin osud:

Zjavenie apoštola Jána 17 a 18 kapitola konkrétne Zjv 18,7

Zachariáš 5 kapitola

Zjv 16 kapitola: tajomstvo Babylonu

Izaiáš, kapitola 47 (Matka všetkých národov)

(1Tim 4:1-7 [SSV])

Duch výslovne hovorí, že v posledných časoch niektorí odpadnú od viery a budú sa pridržiavať zvodných duchov a učenia démonov, zvedení pokrytectvom luhárov, ktorí majú na svedomí vypálené znamenie; zabraňujú ženiť sa a jesť pokrmy, ktoré Boh stvoril, aby ich so vzdávaním vďaky požívali veriaci a tí, čo spoznali pravdu. Veď všetko, čo Boh stvoril, je dobré a nemá sa zavrhovať nič, čo sa prijíma so vzdávaním vďaky, lebo sa to posväcuje Božím slovom a modlitbou. Ak toto budeš predkladať bratom, budeš dobrým služobníkom Krista Ježiša, živeným slovami viery a dobrého učenia, ktoré si si osvojil. Svetáckym a babským bájkam sa vyhýbaj.

Existuje jediná cirkev, ktorá zakazuje ženiť sa (kňazom, vydávať sa mníškam) zakazuje jesť pokrmy (jesť mäso na popolcovú stredu a veľký piatok je ťažkým hriechom , cez kántrové dni sa tiež nemá jesť mäso) . Táto cirkev nie je živená slovami viery a dobrého učenia. Pridŕža sa okrem tradície aj babských bájok (napr.: uznané zjavenia Márie – Fatima, Lurdy).


112.
označiť príspevok

elemír muž
   17. 3. 2017, 19:36 avatar
Dajme tomu, že na každom šprechu je pravdy trochu. Aj ja súhlasím s niektorými vecami, čo si tu napísal, ale vo Fatime niekto povedal, čo sa má urobiť a neurobilo sa a prišiel trest, ktorý tam bol vyslovený, za to, ak sa to neurobí.
Taká maličkosť II. svetová vojna, 110 milionov ľudí.
Všetci chcú ísť do neba, automaticky, aj tí, čo chodia do kostola a aj tí, čo vysedávajú v krčme naproti kostola a majú v sebe väčšiu nádej, ako tí na ktorých sa pozerajú, ako sa modlia, teda, všetci sme si všetko nejak zdôvodnili, aby sme spokojne žili a kde inde ako v sláve božej skončili.
Všetci máme jedno evanjelium a keby všetky cirkvi vyhodili zo svojích učení všetko, čo je mimo evanjelium, zostalo by len evanjelium a celý svet by sa mohol spojiť v jednej cirkvi a cv jednom evanjeliu. Taká maličkosť.
Lenže ľudstvo si urobilo z evanjelia babylon, toto evanjelium, ktoré nám tu zanechal si vysvetlujeme každý inak a inými jazykmi a miesto zjednotenia sa stalo evanjelium zdrojom rozdelenia. Tiež len taká maličkosť.
Netreba ísť daleko ani od tejto temy, máme tu všetko.
A tak tu máme jednu katolícku cirkev, zakydanú všetkým možným svinstvom a potom je tu spústa cirkví siekt a spoločenstiev, ktoré našli na katolíckej cirkvi chyby a na tom sa ustanovili, tomu veria a na to sa spoliehajú v takej veci, akože aký bude život po smrti.
To samozrejme hovorím o asi 15% veriacích, lebo ostatní dávajú jsne najavo, nás s týmto neotravujte. A tak z 15% veriacích je zase 85% vedla jak ta jedle a zostáva nám tu cca 2,5% tých, ktorí budú spasení, ale my všetci napriek tomu si myslíme, že je to síce málo, ale prečo by som to nemal byť zrovna ja.
Predstavte si , že na súdny deň bude stáť ľudstvo po sto , teda desať krát desať a z tohoto množstva príde Ježiš a v priemere si z každého štvrca zoberie dvoch, či troch.
Ešte stále si myslíte, že z tej kopy sto ľudí to budete práve vy.
Na svete žije asi 6 miliar ľudí a v priemere od roku 0 cca dve miliardy, každý rok 50 milionov ľudí krát 2 000 rokov je sto miliard ľudí. lenže ak som neurobil chybu tak to je kvantum takmer nepredstaviteľné , ale opakujem, za podmienky, že ak budetet stáť po sto, budú vybratí iba dvaja, či traja. ASkú má každý z nás istotu, že to budem práve ja, alebo ty a ak predsa, tak prečo asi.
Aké kritéria si môže nahodiť spasiteľ na spasenie, ak mu stačí zo 100 iba 2, či 3 ľudí. Ak mu stačí napríklad zo stotisícového mesta dvetisíc paťsto ľudí ???? Ak by som stal v tom štvorci po sto, je to pre mňa nádej takmer nič, ak zbadám vedľa seba ľudí, ktorých pokladám za oveľa záslužnejších, než som ja, teda nádej nulová, ale ak zo stotisícového mesta vyjde dav dve tisíc ľudí, to sa mi už zdá pravdepodobnejšie, ibaže pri tej istej matematike ??????
Dodnes si pamätám, keď sme v 89 išli na námestie v dave, bolo nás asi 40, mali sme jednu zástavu a po tom, čo som prežil s ŠTBákmi mi bolo jedno, čo bude, každý nám blikal svetlami, ľudia mávali a mne sa aj tak triasla riť od strachu.
Z 80 000 mesta nás bolo 40, čo je 0,05% a prišli sme prví na námestie a ešte sme sa ani nestačili poriadne otočiť a námestie sa začalo plniť ľuďmi z bočných uličiek. Netrvalo dlho a splynuli sme stratení v dave, židne hrdinstvo, žiadne vzletné reči o slobode a možno vtedy v tú chvílku som bol najšťastnejší človek na svete, ale iba chvílku, som sa cítil ako revoluicionár, iba malú kratučkú chvílku, lebo onedlho som sa rozhliadol a zrazu som uvidel, že tí, proti ktorým sme tam prišli a ktorých sme sa tam chceli zbaviť v našej revolúcii , tí všetci tam prišli krátko po nás. V tom momente skončila moja revolúcia a moja nádej na lepší život. Ba dokonca, keď bolo treba niečo povedať nahlas práve títo sa ozvali, lebo mali prax hovoriť pred davom.
A tak som sa pomaličky znova vybral domov a bolo po revolúcii. A ako to bolo vtedy, tak je to až po dnes.
A tak som si uvedomil, že ako bolo na počiatku, tak nech je aj teraz i vždy a na veky vekov , Amen.
A tak sa špinaví ďalej špinia a svätí ďalej posväcujú a dnes som si ešte aj vypočítal, aké mizerné sú moje šance.

mám sa dobre, tak mi treba.


116.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 3. 2017, 16:15 avatar
Chlapci, to sa už nedá čítať.
Dám vám všetkým jednoduchú otázku:
Pri Poslednom súde, keď budú hodnotené všetky naše skutky aj všetky naše slová a bude jasné, že sme páchali zlo, myslíte si, že sa budeme môcť na niekoho či na niečo vyhovoriť ???
- že veď v Biblii to tak bolo a tak som konal...
- že veď Kristus povedal to a to
- že apoštoli povedali
- že kňazi povedal
atď........
Naozaj si myslíte, že takto bude prebiehať Posledný súd ???
Každý máme slobodnú vôľu, každý má svoje svedomie, každý má svoju spiritualitu na obraz Boha.
Každý má v prvom rade sám seba a hľadá svoju cestu k Bohu. Náboženstvá sú na to, aby nám tú cestu uľahčovali a pomáhali hľadať - HĽADAŤ, ale nie ukazovať!
Cestou si musíme ísť každý svojou, lebo sami sa budeme za ňu zodpovedať.
Medzi pomáhaním k hľadaniu a ukazovaním cesty, je totiž obrovský rozdiel.
Súhlasí elemír


118.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 09:44 avatar
Jn 14:6 Ježiš mu odpovedal: „Ja som cesta, pravda a život. Nik nepríde k Otcovi, iba cezo mňa.

2Jn 1:9

Ktokoľvek zachádza ďalej a neostáva v Kristovom učení, nemá Boha. Kto ostáva v jeho učení, ten má aj Otca, aj Syna


119.
označiť príspevok

kntsz muž
   23. 3. 2017, 21:54 avatar
118-
Luther, neviem dosť dobre čo si chcel naznačiť, tak upresním:
Nemaj obavy, Kristove slová sú pre mňa nesmierne veľa. Svojou 116-kou som však chcel povedať niečo iné, čo si nepochopil, alebo nechcel pochopiť. Predpokladám, že každý z nás vie čítať a ja zazlievam diskutujúcim, ak sú schopní ísť do až neslušných polemík ohľadne významu aj Kristových slov. Každý by si mal Kristove slová prečítať a nech počúva aj predstaviteľov náboženstiev, aj koho uzná za vhodné, ale konečný význam, konečné chápanie si musí každý zosúladiť so svojim svedomím a rozumom, lebo len a len on sám za svoje činy a slová zodpovedá pred Bohom. Možno som aj chcel naznačiť nebezpečenstvo, ktoré môže hroziť, ak niekto bez rozmýšľania preberá za nespochybniteľnú pravdu to, čo povie jeho duchovný, či iný predstaviteľ toho-ktorého náboženstva.
Ak si ty presvedčený o nejakej svojej pravde, kľudne ju napíš, ale neútoč na iných, ktorí majú pravdu svoju, ako by tá tvoja bola priam Božím osvietením.....


117.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 17:26 avatar
Ja nyslím, že súd bude len pre tých o ktorých hovorí ježiš, že tí prepadnú horšiemu súdu a že boh, tak ako to hovorí ježiš pri samarijskej studni, si sám vyhľadáva ľudí, ktorí ho vzývajú v duchu a v pravde, lenže tuto istotu nebudem mať asi nikdy. Takže tí tiež by nemali ísť k súdu, ale vkaždom prípade využijem každú možnosť a nebudem hladať len tie najlahšie, aby som si túto nádej poistil. nedvstupujte širokými bránami a vydláždenými cestami !


120.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 3. 2017, 07:36 avatar
Pár poznámok:
luther máte tu problém s odpustením hriechov, kolko zbytočného času ste tým zabili a pritom je všetko v evanjeliu.Neverím, že existuje najsvätejší čovek nanzemi, ktorého satan nedostane a ktorý padne nie ráz, ale mnoho razy. Peter sa pýta ježiša, kolkorát mám odpustit svojmu bratovi ???? Lebo skrze ježiša prišla na svet milosť, aby každý hriech mal možnosť byť odpustený. spoveď ako pri jordáne. Ale všetko sa dá zneužiť aj to čo píše luther a aj to, čo píéšem já, ale v spovedi podľa rvanjelia je práve ten rozdiel odpustenia, lebo ježiš nám slubuje odpustenie, ale zároveň žiada aj aby sme odpustili my. Ježiš robí z nás kresťanov aj tým, aby sme sa mu podobali v odpustení. Dáva nám možnosť odpustenia, ale aj žiada, aby sme boli milosrdní aj my. To vôbec mnie je jednoduchšie, že stačí, že si uveril meno ježiš a máš život večný, takéto odpustenie je zložitejšie v tom, že : Odpusť nám naše viny, ako aj my odpúšťame svojím viníkom, .......
Ježiš od nás požasduje, aby sme v prenesenom zmysle boli inteligentnejší ako neveriací. Akúže máte zásluhu, ak niekmu požičiate a dúfate, že vám to vráti, to robia aj pohania, ale vy musíte viac.
Slovo kresťan, alebo ježišov, znamená milosrdenstvo. Milosrdenstvo chcem a nie obetu. Ak by sme všetci boli na seba takto milosední, ako to chce ježiš, satan by tu medzi nami nemal miesto, ale milosrdenstvo je pre tvrdé srdcia ťažká vec a tak tu máme satana na 85%. a milosrdenstva sotva 15%.
Toto je náš problém a problém cirkvi 2 000 rokov. Byť ozajstným milosrdnám kresťanom.
Milosdrdenstvo a odpustenie, to sú tie zázračné fraby, ktorými si malujeme každý svoj obraz kresťana.
Ježiš neprišiel uzdravovať zdravých, ale tých, čo padli , znovu vstali a znova padli.
Je noho kresťanských spoločenstiev, ktoré nemajú ani spoveď,pozdvihovanie, atď, a preto ani necítia takú potrebu ísť do chrámu jeho otca, kde ježiš chodil, vyučoval, robil zázraky, poriadok, choďte do chrámu aj vy, už lem kvôli tomu, že kde sú dvaja, alebo traja v mojom mene, tam som aj ja s nimi. Ja samozrejme netvrdím, že ak niekto vysedáva doma s podopretou bradou a nikdy v kostole nebol, že nebude spasený, to je ježišova záležitosť a jeho otca, ale ak ideme za svojím cielom, mali by sme bežať ako atléti tak, aby sme boli vždy prví.vydláždené a nevydláždené csty.
potom by som chcel upozorniť luzhera, až listy apoštolov nie súsúčasť evanjelia a neopierl by som sa o ne ako o časti patriace evanjeliu. Lebo už tam sa objavijú veci, ktoré by ježiš nerobil.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:46,  Keby ste darovali niekomu auto, kto nevie šoférovať, a on by na ňom okamžite, bez...
dnes, 19:35,  shagara ty píšeš o prítomnosti alebo o minulosti, lebo niekto môže poznať títa a bude si...
dnes, 19:32,  ďakujem Ti, pomohol si nám
dnes, 19:31,  7, .... tak ako aj neverní, vyvolení židia /čo bol a je predobraz/ sedeli v doslovnom...
dnes, 19:25,  peter67, lenže ak to číta človek, ktorý nechodí do krčmy tak to nechápe, mal by si...
dnes, 19:21,  14, ..... ale ako kresťan by si mal poznať biblický jazyk?!...
dnes, 19:13,  prinášame vám dôkaz o pekle: človek príde za farárom a povie, vy nám ubližujete...
dnes, 19:12,  Never ujom, ktorí hovoria pravdu. *04
dnes, 19:10,  Aké útoky? Lemmymu som poradil, aby sa nedostal zbytočne do problémov. Lemmy založil...
dnes, 19:09,  Jeden ujo často hovoril - nepokazme sito. Omieľaľ to stále, Neviete, prečo sme nemali...
dnes, 19:06,  Je to tvoja vôla, nech sa naplní. *05
dnes, 19:05,  Dám, ale potom idem na tréning, takže iba téma bude. *04
dnes, 19:04,  A včul daj prosperitu Slovenska v rokoch 1990-2020 v porovnaní so spomenutými krajinami. *04
dnes, 19:03,  Daj daj friškom. *03*03
dnes, 19:02,  Asi dám novú tému ako sa jeden snažil dodrbať kovadlinu. *39*39*39
dnes, 19:01,  Napíšem ti to jazykom čoskoro väčšiny -mište tuke te perel.*39*39*39 Po skoro menšinovom...
dnes, 19:00,  Viera je základ. *04
dnes, 18:59,  Nie nie petuľďo, tentokrát som myslel na jedlo, aby ma z toho nejedlo. *06*06*13
dnes, 18:58,  Veríme, veríme....*39*39*39
dnes, 18:58,  Preklep????*39*39*39 .............na konci .......Ra.......ba*27*03*03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(298 245 bytes in 0,223 seconds)