Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Jozef Tiso

79
reakcií
1380
prečítaní
Tému 18. apríla 2016, 21:01 založil Karola.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 11. 2016
14
09. 06. 2017
1
10. 11. 2013
79
25. 01. 2018
1
 
 


1.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 21:01 avatar
k jeho výročiu smrti, ..pre tých ktorí sa vedia aj hlbšie zamyslieť nad zlou a ťažkou dobou , ktorí majú záujem pochopiť súvislosti:
gro toho, čo sa o Tisovi účelovo zamlčiava , ..to, čo ste nevedeli a súdite, ..či vedeli ?

-//.
Tak ako v minulosti počas vlády Komunistickej strany Československa, ..tak aj dnes v čase globalizácie, sa nám niektorí ľudia snažia nahovoriť, že Jozef Tiso bol fašista, kolaborant a podobne. V čom spočíva veľkosť a sila osobnosti pána prezidenta?

Na jar v roku 1939, keď sa lámal nad Slovenskom chlieb, bol Jozef Tiso pozvaný do Berlína na návštevu k Hitlerovi. Nacistickí pohlavári vyvíjali tlak na Tisa, aby z Berlína vyhlásil slovenskú štátnosť. ..Tiso to však odmietol urobiť a Hitlerovi povedal priamo do očí, že takýto krok môže odsúhlasiť iba Slovenský snem... Koľko politikov v tom období sa dokázalo postaviť Hitlerovi a povedať jasné nie?

V marci 1942 sa začali transporty slovenských židov... O niekoľko mesiacov, v októbri 1942 boli transporty zastavené a obnovili sa až po potlačení SNP, ..teda v čase, kedy na Slovensku už vládli Nemci. ..Transporty židov boli zastavené na základe rozhodnutia prezidenta Tisa hneď ako sa dozvedel, čo sa so slovenskými židmi v táboroch skutočne deje. Keď sa predstavitelia slovenských židov dozvedeli, že po týchto udalostiach chce Tiso odstúpiť z funkcie prezidenta SR, ..prišli za ním traja predstavitelia slovenských židov a žiadali ho, aby neodstúpil z funkcie prezidenta štátu, lebo po ňom by sa s najväčšou pravdepodobnosťou prezidentom stal Tuka.. a to by bol koniec slovenských židov.

Jozef Tiso aj na naliehanie predstaviteľov slovenských židov zostal vo funkcii...Tak prečo dnešní vykladači morálky a pravdy nehovoria aj o tom,.. že transporty slovenských židov boli zastavené počas prezidentovania Jozefa Tisa a že Tiso chcel v tom období z funkcie odstúpiť? A že za transportami židov stojí Tuka o ktorom sa zuvláštne mlčí?

Po potlačení SNP prezident Tiso vyznamenával nemeckých vojakov v Banskej Bystrici. To je historická pravda.
Ale opäť nám ju dnešní vykladači morálky a pravdy deformujú tým, ..že zamlčujú druhú časť tejto historickej pravdy a to,
že ak by Tiso nevyznamenal nemeckých vojakov, Nemci by zrovnali Banskú Bystricu, Zvolen a Brezno so zemou.
Tiso vyhlásil: "Ďakujem Bohu, lebo tými pár plieškami umožnil zachrániť životy a hodnoty, na vytvorenie ktorých sa trápili generácie, a ak by boli zničené, na ich náhradu by sa museli trápiť ďalšie generácie.
"Mám čisté svedomie a som v duši rád, lebo sa mi podarilo zachrániť od zbombardovania a zničenia Zvolen, Banskú Bystricu a Brezno, oslobodiť 300 ľudí od zastrelenia a zabrániť odtransportovaniu 15 000 povstalcov."

Prečo dnešní vykladači morálky a pravdy už nehovoria o tom, že za prvej SR sa vybudovalo množstvo ciest, škôl a závodov
a že slovenská ekonomika bola na vtedajšie pomery stabilná a úspešná? ..Prečo nehovoria a nepíšu o statočnom a odvážnom postoji Jozefa Tisa, bez ktorého by sa po smrti otca národa Andreja Hlinku náš národ rozdelil medzi susedné štáty a náš národ by zanikol? ,..Komu prospieva zahmlievanie a zamlčovanie slovenskej histórie?

Robert Svec

Jozef Rydlo v rozhovore pre denník SME na otázku, čo bolo na slovenskom štáte pozitívne, odpovedal: "Predovšetkým vzdelanosť. Postavili sa nové školy, železnice, cesty, vybudoval sa určitý sociálny systém. Nezanedbateľná je aj hospodárska stabilita, pevná mena, medzinárodný obchod. Vychádzali zaujímavé knihy, posilnila sa Matica, cirkvi mali väčšiu slobodu.

*Prezident Tiso založil Slovenskú akadémiu vied a umení, dobudovalo sa vysoké školstvo. A Slováci nadobudli obrovskú dávku národného sebavedomia." Tieto skutočnosti si nikto nedovolí poprieť.

* "Máme dôkazy, že priamo delegácia židovských rabínov žiadala arcibiskupa Kmeťku ako cirkevného nadriadeného Dr. J. Tisa, aby len prezident Tiso zotrval vo funkcii, lebo jedine on dokáže vzdorovať Hitlerovi... Túto žiadosť prišli v roku 1943 predniesť Dr. Frieder z Nového Mesta nad Váhom, hlavný rabín Slovenska a pán Unger a Dr. Schwiger z Nitry.."
BTW. ten isty Dr. A. Friedler (vtedajsi hlavny rabin slovenska) sa dokonca v r. 1946 stal zastancom a privrzencom Tisa.
Sam sa prihlasil súdu ako svedok v prospech Tisu... Ked ho vsak predvolali na sud, pred porotu sa nedostal.
Po ceste zmizol a nikdy sa viac neukazal..."

* "Do redakcie sme dostali svedectvo pána Jozefa Vrbu, ktorý ešte v roku 1944 osobne hovoril s Dr. Tisom.
Citujeme z jeho písomného svedectva: "Koncom novembra alebo začiatkom decembra 1944, počas mojej návštevy, sa ma prezident Dr. Jozef Tiso pýtal, ..čo nového vonku medzi ľuďmi, aká je nálada, zmýšľanie ľudí a pod.
Povedal som mu, že niektorí ľudia mu zazlievajú, že v Banskej Bystrici po sv. omši vyznamenával esesákov.
Obšírne odpovedal v tomto zmysle:
Za zavraždenie nemeckých generálov mali byť zbombardované a vypálené tri mestá, ktoré boli ohniskom povstania - Zvolen, Banská Bystrica a Brezno, a hneď malo byť zastrelených tristo ľudí, ktorých Nemci mali v rukách.
Generála Höffleho som dlho žiadal a prosil, aby to neurobil... Odôvodňoval som to nevinou mnohých ľudí, ktorých do povstania zatiahla komunistická a benešovská propaganda, ..iní sa tam dostali mobilizáciou, ktorú na povstaleckom území nariadili pod hrozbou smrti, alebo tak, že ich povolali na manévre. Konečne s Božou pomocou sa mi podarilo prehovoriť generála Höffleho... Prisľúbil upustiť od odplaty s podmienkou, ..že vyznamenám istý počet určených nemeckých vojakov. Prezident Dr. Tiso mi veľmi vážne povedal, že ďakuje Pánu Bohu, lebo tými pár plieškami umožnil zachrániť pred bombardovaním a zničením Zvolen, Banskú Bystricu a Brezno, tristo ľudí pred zastrelením a pätnásťtisíc povstalcov pred transportom do Nemecka. Kto vie, čo by tam s nimi boli urobili."
(SHO)

Read more: dolezite.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

plus vo videjku - osobne svedectva, ktore sa do ziadnej knihy nedostali a historici sa to dozvedeli z relacie "Posta pre teba"-
Súhlasí Patrick91, elemír


2.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 21:17 avatar
za pozornosť stojí kniha Jozefa Vrbu " Muž, ktorý sa vzoprel Hitlerovi " )


3.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:17 avatar
Tiso sa správal k židom antagonisticky i vtedy, keď nemusel. Tiso bol vrah. ďalší potenciálny vrah sa mu podpísal, a tá ktorá to celé na df-ku zosnovala, je vrahyňa 1 stupňa!


5.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:23 avatar
Choď radšej robiť, aby si mal z čoho platiť dane a mňa


6.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:24 avatar
Patrick91, ktorý nemá problém podpísať sa za zavraždenie nevinných ateistov len preto, lebo nesúhlasia s jeho názorom na svet - a pri tom je to dokonca vraj farár! -To už je sila! Taký sa logicky podpísal na podporu ďalšieho vraha - Tisu. -No a kto sa najčastejšie podpisuje Patrickovi91? RighterousFred - vrah, ktorý sa priznal, že Hitler si zaslúži obdiv a vojnu treba (viď jedna z mojich tém). Pekná sebranka vrahov na diskusnom fóre sa zišla. Pokrytci smradľavi! Vy sa tu budete usmievať, zatiaľ čo vaše obete zomreli v hrozných mukách ktoré ste na nich zosnovali? Hambite sa! Basu a doživotie na vás!!!!!!!!!!!


8.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:29 avatar
usmievať nie.. skôr smiať :D


11.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:34 avatar
Pre psychopata typické.


10.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:33 avatar


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:25 avatar
tým že ju odsúdiš, ju nezmeníš, ona je jednoducho poriadku ***ritomná


41.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:58 avatar
v Deutschlande nie je zlý život, kúpiš si všetko, majú tam výpredaje akurát je problém so vzdelaním, platením za detí a karierou ak sa nezdokonaluješ v nemeckom jazyku, btw. SNP porazilo vojakov vďaka ženám


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 4. 2016, 21:19 avatar
Zaujimavy text, diky.
To s tym ako odmietol slovensku statnost som sem uz myslim aj kopiroval wiki


9.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:32 avatar
Pakovia! Vraha uctievate a židov nenávidíte. Hlavne že karole lezú vraj - podľa nej - "Jude" vo vláde, hore krkom. Všade vidí tie svoje paranoie. Typický psychopatizmus prvého stupňa. Keby Kotleba teraz zosnoval občiansku vojnu, vy by ste boli v prvých líniách a nevadilo by vám, že podrezávate nevinných. Dobre ste sa nechali nachatať jeho náborom do Kotlebovho Štátu v Strednej európe a na Slovensku. Teraz nás budete vraždiť, čo?!!!


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:34 avatar
Sa teš, teba zabijem jemne, ťa ožerem že zemreš...................  


13.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:35 avatar
k múru!


14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:35 avatar
k Rumu!
Súhlasí RighteousFred


16.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:37 avatar
alebo aj tak je dobre :P


20.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:39 avatar
Tebe stačí omšové víno.  


21.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:40 avatar
Čo ak sa ateista ožere s omšového vína ?


23.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:41 avatar
s = z


30.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:45 avatar
Už nebude ateista. Bude miništrovať.


38.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:49 avatar
Menštruovať ?


15.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:36 avatar
Budeme sa brániť. Nové SNP. Prehráte.  


17.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:38 avatar
My nikdy neprehrávame !!!!!!!!!!!!!!!!!   


22.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:40 avatar
Nikdy nehovor nikdy.  


24.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:41 avatar
my sme ľudia?


26.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:42 avatar
Ja som človek.


28.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:44 avatar
ale no, v slovenskom povstaní predstieraj že si prach, budeš živý


31.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:45 avatar
prach si a na prach sa obrátiš


18.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:39 avatar
vzhľadom k 14. by som povedal, že pôjde o slovenské národné popíjanie


25.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:41 avatar
Keď pôjdete na mol do boja, skôr prehráte. Len tak ďalej.  


29.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:44 avatar
Nepôjdeme na mol, pôjdeme na dur..............


34.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:46 avatar
netáraj :P a choď radšej robiť
Súhlasí Mil@níčko


36.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:47 avatar
Deti ?   


39.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   18. 4. 2016, 21:55 avatar
36. nie, si opitý


40.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 21:57 avatar
Šag samo kámo, už si ma videl triezveho ?   


19.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 21:39 avatar
Odporucam Stilnox, alebo Hypnogen, ale najprv to preber so svojim lekarom.


27.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   18. 4. 2016, 21:42 avatar
Pre teba odporúčam pampersky.  
Súhlasí Scarlet666


32.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 4. 2016, 21:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 21:47 avatar
Tie uz vykupila armada USA a NATO.


42.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 4. 2016, 22:15 avatar
Vrahovia sú tí, čo ho zablili a ty si ten, čo saa spolieha na to, že vám komunistom sa napriek vášmu červenému idiotizmu povie, ako povedal Havel: Nechte je, my nejsme jako oni. A vy práve toto zneužívate a za vraždením a nespravodlivosťou máte dlhšie kroky, Rozsievate okolo seba strach kohopkolvek, kedykolvek zbiť a zabiť,lebo vám sa najviac trasie riť. Špina a nenávisť a ak sa príde na ten váš humuis príde, no čo stalo sa nie, či nás za to zabijete ???
Dopredu nás obviňujete z vrážd na ktoré ste sa chystali na nás, ale my vám povieme ako havel:" MY NEJSME JAKO ONI !!!!!
A vy viete, a spliehate sa na to, že sa my nebudeme odplácať tým, čo robíte a z čoho ide hrôza z vás. Lebo my nie sme ako vy, my chceme dobro tohoto sveta a uchrániť ho pred takými aký ste vy.


33.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 21:46 avatar
Moze byt, ale rozhodne niesom fanusikom prveho Slovenskeho statu. Paskvil, lepsie to vystihnut asi nejde.
Ten stat vytvorili fasisti, nevadi? Zrazu nie... Tiez naozaj VELMI nechapem, preco su Slovaci tak vysadeni na Cechov, pretoze lepsie, ako s Cechmi v jednom state nam nikdy nebolo. Zaujimave, ze sa sli ludia potrhat, aby sa zbavili Cechov, aby napokon vliezli do EU. Toto nema stipku logiky a vypoveda to o nerozume Slovakov riadiacich sa zrejme pocitmi akejsi iluzornej krivdy.


37.
označiť príspevok

gabriel pb
   18. 4. 2016, 21:48 avatar
veď o tom (vstup do eú) rozhodli obce a malomestá


44.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 4. 2016, 22:18 avatar
aj ty si nebuď taký istý, že práve tá tvoja logika je správna. 33


46.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:22 avatar
Takmer nikdy si niesom isty a hlavne co sa tyka historie. Vyberam z pravdepodobnosti, ktore mi pripadaju najlogickejsie.


47.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 22:24 avatar
no..podaril sa ti jeden guláš,...,..aspoň si naštuduj histor. vývoj od r. 1930,..
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

a vysadení ? ..počul si o prezidentovi Novotnom, a o tom ako si urobil zo Slovenska priemyselnú koloniu..a ako všetkych cigaňov z česka presťahovakl an Slovensko ? mám pokračovať ?...


48.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:30 avatar
Aby sa Slovaci dopracovali aj k vlastnym zaujmom, nemusel byt roztrhany idealny stat.
Lenze to su presne Slovaci.. Nedokazu presadzovat svoj hlas, pretoze niesu sudrzni, nevedia sa dohodnut ani medzi sebou, nie to este s druhymi a presne tak isto vypada aj ucinkovanie v EU..
Gro myslienky je, ze cim vacsi stat, tym vacsia a silnejsia ekonomika, obrana, socialne zabezpecenie atd. logicky. O to idealnejsie bolo a stale je, ze Cesi a Slovaci maju velmi podobne jazyky a nemaju najmensi problem s dorozumievanim, spolocnu minulost, identicku kulturu.....prave preto, niet idealnejsej prilezitosti, len ak ju nevedia ludia vyuzit. Skoda.


43.
označiť príspevok

Korund
   18. 4. 2016, 22:16 avatar
Dobrá téma. Slovenský štát je dôležité historické obdobie a je potrebne objektívne, vyvážené hodnotenie. Našťastie, ešte žijú pamätníci tých čias. Nemali by sme dopustiť, aby ich rôzni grázli, ktorým nabili do hláv boľševické lži, zastrašovali.
Slovenský štát vznikol na troskách Československa. Treba ho vnímať v kontexte Mníchova, Viedenskej arbitráže, keď si Maďari trhali Slovensko a Polsko malo tiež úzamné nároky.
Súhlasí elemír, Karola


45.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:21 avatar
A vedia ludia, ze bolsevici boli zidovska organizacia? Bola to ta ista politicka sila v state, ako mame dnes rozne ludskopravne org. ktore miesaju politiku.


50.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:36 avatar
Bolsevici sa infiltrovali do politiky statu, sposobili, ze strana sa rozdelila na bolsevikov a takzvanych mensevikov. Mensevici zastavali klasicky marxizmus, teda klasicky komunisticky model. Bolsevici pretlacali nekonzistentny zlepenec myslienok od diktatury proletariatu a imperializmu, co su totalne nezlucitelne pojmy, nonsense, viedli ozbrojenu revoluciu...
Ludia si casto mylia bolsevizmus s komunizmom. Pritom bolsevizmus potlacil nasilne komunisticku stranu, aj myslienku a sposobil genocidu obludnych rozmerov.


52.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 22:39 avatar
si objavil ameriku ?  ..Leninizmus - Stalinizmus = boľševizmus, . Lenin bol predsa žid.


53.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:44 avatar
Len mi pripada, ze tomu stale mnohi nerozumeju, co dristaju, nerozlisuju. A hlavne nechapu, ze zidia su jeden narod, ktory ucinkuje vsade po svete. Zidia nezastavaju zaujmy statu, v ktorom ziju, zastavaju zaujmy zidovskeho statu, nech ziju kdekolvek.
Prilis casto sa komunistom vycitaju zverstva, ktore napachali zidia, imperialisti, co je uplny ideologicky opak komunizmu.
To je vo vykladoch dejin akosi zamlzovane, nehovorim, ze je o tom klamane, zamlciavane, len je to take nevyrazne...


54.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 22:52 avatar
lebo hovoriť negatíva o židoch je pomaly už trestné..vieš,.


55.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 22:59 avatar
Nieje to trestne, prave preto sa cudujem. To je len take tradicne myslenie ludi a nechapem celkom, kde sa nabralo, zrejme nekonecnym omielanim holokaustu, pri com inde zomieralo aj daleko viac ludi pri genocidach..
Zidia nech to kto chce popiera kolko chce, boli vzdy v centre diania najvacsich svinstiev. Dokonca som videl dokument z Izraela, kde bezni zidia tvrdo kritizuju zahranicnu politiku svojich elit.. Absolutne to nepokladaju za spravne a holokaustom sa nesermuju..


57.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 4. 2016, 23:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 23:13 avatar
ja ? ..robíš si prču ?


49.
označiť príspevok

Karola žena
   18. 4. 2016, 22:36 avatar
dík  ... veľa nechýbalo a slováci by boli možno maďarskou menšinou a Tatry by patrili možno celé Poľsku, kto vie ,..)
národniarske gesto urobil Tiso , keď odmietol územie Zakopaneho, ktoré mu A.H. ponúkal.: "svoje si nedame, cudzie nechceme" ..))


51.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 22:36 avatar
Tatrýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.........................        
Súhlasí Karola


56.
označiť príspevok

dodo...best muž
   18. 4. 2016, 23:02 avatar
...najvacsie zl0 sveta je zid...0zbr0jeny zid...!!!
postimg.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


58.
označiť príspevok

RighteousFred
   18. 4. 2016, 23:04 avatar
Tu moc sme im dali sami. Sme sebecki a pahltni, tak nas vzdy dostanu..


59.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 4. 2016, 23:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

dodo...best muž
   18. 4. 2016, 23:06 avatar
...iba tak...z0budil s0m sa ma smrad...   


62.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 4. 2016, 23:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

dodo...best muž
   18. 4. 2016, 23:27 avatar
...smrad je na DF...


64.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   18. 4. 2016, 23:29 avatar
Ser na to.........................


65.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 4. 2016, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 4. 2016, 08:31 avatar
ritehsfrend EšTEVčERA SOM SI POZREL TVOJ PROFIL A MAL SI TAM NAPíSAMNé TAK NáDHERNé VECIO, že ja by som si to dal vytesať na náhrobný kámeň, ale dnes všetko zmenené a hrubé NIČ.
Chcel by som, ti pripomenúť, že aby si nevidel všetko jednofarebne a snažil sa nájsť vždy v tom najväčšom hnuse trochu krásy a v tej najväčšej kráse trochu humusu. To nie je dvojtvárnosť, to je inteligencia. Lebo potom sa ti ľahko stane, že ak jeden veriací arab podreže niekomu krk, tak je hrdlorezom každý veriací.
Tak je to aj s tisom. Ja tiež nesúhlsím s fašistickým slovenským štátom, tak ako som nesúhlaSIL S KOMUNISTICKýM čESKOSLOVENSKOM, ale nemôžeme preto zahadzovať všetko, čo s tým súviselo, lebo aj keď fašizmus na slovensku mnohým ľuďom predsa vyhovoval, fašizmus nebol daný slovensku slovenským národom, bolo to proti vôli slovenského národa, tak isto ako to že tu boli rusi od 45 roku. lebo to je tá základná nevýhoda každého malého národa medzi obrami a keby som za každú cenu, ako ty chcel porovnávať komunizmus s fašizmom, mohol by som povedať, že za fašizmu išiel štát predsa len hore a za komunizmu dole, to je nesporné a idiot, čo to nevidí. Ale nebudem zase kvôli tomu preferovať fašizmus, lebo v súčasnej demokracii sme dosiahli najviac.
Tým chcem povedať, že obhajovaním Tisa obhajujeme fašistický slovenský štát, , lebo to je pre idiotov, čo vidia všetko jednofrebne.
Čo dokázal zachrániť Husák pred rusmi ?Ja neviem, či vôbec nieečo, lebo 68 bola koruna za tri šilingy a v 89 naopak, za šiling sme platili tri koruny. A keď sa zjednocovAla opäť československá koruna po vojne Zisti si AKý BOL KURZ SLOVENSKEJ A čESKEJ KORUNY.
Ak teda ide o tisa, tu nejde o chválenie slovenského fašistického štátu, tu ide o domáhanie sa inteligentnaj spravodlivosti, kto proti kom,u bojoval, kto čo obhajoval a aký to malo výsledok pre všetkých.
Ale kto je zlý a špinavý, bude zlý a špinavý do poslednej chvíle, tak ako zabili jediného svedka obhajoby tisa, lebo im nešlôo vôbec o spravodlivosť, nemohli sa dočkať, kedy bude visieť katolícky farár, lebo zlo, je tragédia zlých ľudí, ktorých ma satan vo svojej hrsti a musia robiť všetko naopak, proti dobru a on im dáva za to suverenitu a psychickú pohodu, že robia dobre, že sú správne.
lenže aká je toto sila, ktorá dodnes drží v klame a nenávisti spravodlivosť nad tým, ktorý zachránil tri mestá, tisíce ľudí pred zastrelením a odvlečením do konentr. táborov a dokonca aj samotných komunistov, ktorí ako zajatí účastníci povstnia boli pripravení na transporty do koncentračných táborov. Koľkým komunistom takto zachránil život a kde sú teraz, kde boli, keď žili a nepovedli ? Možno aj chceli, ale tí "spravodlivci" , ktorí videli sprvodlivosť v nespravodlivosti ako jedinú možnosť , ako zahlôadiť zločiny vo vojne sa automaticky museli dopúšťať zločinov aj na zakrytie toho svinstva, čo robili a robia to dodnes a musia to robiť stále, lebo to je ich údel zla, zakrývať predchádzjúci zločin novým zločinom.
Ale tragedia pokračuje v tom, že ľudia veria im, nechcú vidieť a vedieť pravdu, radšej milosrdnú lož a klamstvo ako, pravdu o viere v boha a ľudí, čo sú veriací,
Keď Castro vo svojom prejave hovoril o revolúcii, ktorá im zabezpečila slobodu od kapitalistov, že nemusia t ak tvrdo robiť,. ako ich to nútili kapitalisti a byť od nich vykorisťovaní, ale na druhej strane je treba si vysúkať rukávy a podať ešte lepší výkon ako kapitalistom, lebo teraz je to vaše. Vtedy si jeden popodnos zašomral, "Celý čas hovoril tak pekne a nakoniec to tak posral" Jeden pán, ktorý bol v Havane mi hovoril: že raz bol v Havane taký smrad, že sa to nedalo vydržať. Nakoniec sa zistilo, že v prístve bola českslovenská loď naložená zemiakmi a nevedeli nájsť ľudí, čo by to vyložili.
Je to ten istý ko,munizmus, ako bol u nás akolko ľudí napriek tomu ho chce a obdivuje.
Takže righteues, ja verím, že to čo si zmazal si bol ty, ako ja ibaže ja cez vieru vidím svet opačne ako tyma ty bez viery ho vidíš tiež opačne, ako ja. Prial by som si, aby si aspom na teme tisa a slovenského fašisticého štátu vevidel jednofarebne a snažil sa rozlišovať a nachádzať trošku dobra v hunuse trošku hunusu v dobre.


67.
označiť príspevok

RighteousFred
   19. 4. 2016, 10:40 avatar
Elemir, v podstate som nepochopil, co si tu popisal, cize skoda casu. Ak vsak niekto hovori, ze socializmus bol horsi, ako sucasny kapitalizmus, nemozem si pomoct, takych ludi povazujem za bezcitnych, amoralnych hlupakov. Za 25 rokov sa v krajine v porovnani so socializmom nevybudovalo takmer nic a to, co aj hej je biednej kvality.. je tu davno cas na obnovovanie a modernizovanie infrastruktur, ale niesu peniaze, pri com je stat zadlzeny po usi. Ludia utekaju z krajiny, pocita sa, ze uz zhruba milion Slovakov musi cestovat von za pracou a nie preto, ze by chceli, ale preto, ze musia. Abnormalne mnozstvo bezdomovcov a narod starne, rodi sa malo deti, pretoze zalozit rodinu je luxus! Ludia sa rozdelili na bohatych, prezivajucich a chudobu, kriminalita narastla niekolkonasobne, ludia su asi trojnasobne chorlavejsi, pretoze kvalita vseobecne isla rapidne dole, co sa potravin, liekov, ale aj zivota, ako takeho tyka. Stres a strach o existenciu je kazdodenny chlieb. Sice sa ludia nemusia klanat strane, ale plazia pred zamestnavatelmi a investormi. Toto je nedostojny, neludsky, amoralny zivot a velmi sa cudujem, ak toto schvaluje nejaky veriaci, taky je u mna automaticky farizej, pretoze kapitalizmys je o bliskavych vecickach vo vykladoch, ale na cloveka sa z vysoka serie a to je satanov dvor, nie bozi dvor....


68.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 4. 2016, 20:37 avatar
nuž čo, katolíka a komunistu nepresvedčíš.


69.
označiť príspevok

dorota
   21. 4. 2016, 11:45 avatar
hadzem grcku, karola.
fakt ze vylucovanie zidov v spolocnosti bolo systematicke, dlhodobe a viedlo k nemu mnozstvo vladnych nariadeni , uplne ignorujes. tiso podpisoval vsetky protizidovske nariadenia, dokonca v ustave bolo nariadene ze na rok maju byt zidia vyluceny zo spolocnosti ci uz spolocensky alebo hospodarsky...
www.upn.gov.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
pozname to aj pod menom ARIZACIA alebo vyvlastnenie majetku zidov
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

..a TY tu ides zlahcovat tispvu zodpovednost?? nepovedal nie, ani nedal nesuhlas, proste mlcal, ..

..alebo ze nvedeli co robia so zidmi...to je ako vtip, takze si to zhrnme vladou okradnuta skupinka ludi, vylucena uplne zo spolocnosti je podradne prevazana a vlada nevie kam a preco? ze vraj verili ze sa bude dobre zaobchadzat s nimi? ako dobre ked samotny stat ich uz ponizil???

som znechutena tebou


70.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 11:51 avatar
tak to zmeň a nedokazuj minulosť


71.
označiť príspevok

dorota
   21. 4. 2016, 11:58 avatar
ako zmenit ludi? ako zmneit och pristup k zodpovednosti? stale ziju ludia ktr prezili deportacie ale uz nam tu vyrasta de-generacia ktr ide zlahcovat politicku zodpovednost a taktiez ludsku. snad vieme aky dopar malo zavedenie zakonov proti zidom, aku lavinu hlupej nenavisti to spustilo.


72.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 11:59 avatar
zmeň minulosť, ľudia v minulosti už nežijú minulosť je jediné čo sa dá zmeniť


73.
označiť príspevok

dorota
   21. 4. 2016, 12:01 avatar
apage satanas  


74.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 12:05 avatar
radšej si zapálim sviecu


75.
označiť príspevok

Wolfe muž
   21. 4. 2016, 15:38 avatar
Satanas vocat 'Apage Satanas'  


79.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 17:28 avatar
vieme svoje aj ty aj ja, bohužiaľ sme niekde inde v prežívaní


80.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 17:32 avatar


76.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 4. 2016, 16:30 avatar
Dorota, tak si to prečítaj ešte raz, čo karola písala, veď ak sa tiso dozvedel, čo sa zo židmi robí, tak chcel odstúpiť a sami židia boli za ním, aby neodstupoval , aby sa pokúsil zachrániť, čo sa dá. Lebo to nielen na slovensku, to bola politika celej europy a jcelá europa sa to,mu prispôsobila okrem Tisa. On bol jediný prezident, čo sa nebál povedať Hitlerovi do očí, čo si o tom myslí
Dokonca ešte aj rabína, čo mal svedčiť na súde, že Tiso židov zachraňoval, zabili na ceste k súdu.
Ale vy si tu stále meliete to svoje, prečo nehľadáte tých pravých vinníkov za vraždenie židov, veď predsa v parlamente musia byť o tom záípisy, kto začo hlasoval.
Obhajovanim Tisa sa neobhajuje slovenský štát a slovenaský fašizmus, obhajovaním tisa sa iba vyvíja snaha nájsť skutočných zločincov za vraždy židov, ale dodneska sa nenašla politická vôľa toto urobiť tak prečo tuto nehľadáte problém, je 70 rokov odvtedy a nokomu nevadí, že bolpotrestaný nevinný a vrahovia sa smejú spravodlivosti.
Toto ťťa nezaujíma ??????
Súhlasí gabriel pb


77.
označiť príspevok

dorota
   21. 4. 2016, 16:49 avatar
zidia si pragmaticky uvedomovali ze bol trooosku "umierneny" politik ktr by mohol cely marazmus zastavit, ale osral aj ich. kludne klamal este aj v liste vatikanu a vyhodil velvyslanca ktr mal snahu lobovat.
teda nechapem ked beriete odvahu takuto obludu obhajovat.

neurobil ani hovno, a pre nikoho. nezasluzi si nasu uctu a ni nejaku spomienkovu akciu ticha.


78.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 4. 2016, 17:20 avatar
Ach jáj no keď teba egoizuje kňaz tak by ťa malo egoizovať aj tvoje maturitné vysvečko
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:04,  Proste si človek bez srdca, ojebujúci, Edo bude asi tvoj brat z 1488 kolena !!!!!!!!!!!...
dnes, 22:00,  Lemmy https://a-static.projektn.sk/2019/11/Paraziti-p.png
dnes, 21:59,  Určite mu to vynáša, aj mu z toho znáša čaša naša !!! *13*13
dnes, 21:58,  SSEdo bojuje za nacistických asocialov , neplatičov , danových podvodníkov, pozemkových...
dnes, 21:58,  (31) Osvietený, a vynáša Ti to ? Vidím, že tú babku v ružovom pulóvri sediacu oproti...
dnes, 21:58,  A mám ťa ty ojebovacia kurva, Scarlet666 a mám ťa !!!!!!!!!!!!...
dnes, 21:57,  https://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/zoznam-dlznikov.html?typ=1&nazov=milan+mazurek&...
dnes, 21:55,  HákovýSS bojuje za nacistických asocialov , neplatičov , danových podvodníkov a dlžníkov...
dnes, 21:54,  Milan Mazurek Adresa: 059 01 Tatranská 770/5, Spišská Belá Dlh na dani: 1309,93 EUR ku...
dnes, 21:51,  Je to tak, najviac si súhlasila s adzunom ešte ako Scarlett minule som to pozeral a mi to...
dnes, 21:51,  Trollovia ako bojujú proti kotlebovcom :)
dnes, 21:50,  Budú riešiť grázlov ako Kiska
dnes, 21:48,  Výpis z obchodneho registra http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=316031&SID=5&P=1 MM123...
dnes, 21:48,  Scarlet ale ber to tak že aj ateisti ako Lemmy sú kokoti. *21 Kokotská doba je veru. *21
dnes, 21:46,  Lebo to má ná háku . Takto fungovala Firma To sú „podnikatelia“! Rodina poslanca...
dnes, 21:46,  (2) Osvietený, ako vidím Tvoju reakciu, hneď vidím, že tým neprekonateľným matrošom...
dnes, 21:45,  Presne presne. Ondrej by si mal vstúpiť do svedomia. *21
dnes, 21:45,  Žaluď medzi svojimi. Spolu dokážu viac. /Ukradnúť/. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 21:43,  Práve preto "Všetko to, čo sa okolo nich deje, je rozhodnutie velenia Aliancie a tak...
dnes, 21:40,  no a prečo to mazurek neplatí ?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Medzi mužmi a ženami nie je rozdiel. Rozdiel je len medzi dobrými a zlými ľudmi.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(213 320 bytes in 0,433 seconds)