Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  zdravie  téma
kategórie:  

Jedlo má silný vplyv na náš život.

24
reakcií
84
prečítaní
Tému 27. marca 2020, 01:23 založil Mil0sh.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 01:23 avatar
Perfektná stránka na tvorbu jedálničkov vyzivovetabulky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Po registrácii vyplníte údaje o sebe (...vek, výška, váha, miera dennej pracovnej aktivity, cieľ vzhľadom na vašu váhu). Potom si vyberiete jedlá zo širokej ponuky potravín dostupných v obchodných reťazcoch, ktoré chcete skonzumovať. Program vám automaticky vypočíta celkovú energiu vzhľadom na váš celkový výdaj (...samozrejme vrátane bazálneho metabolizmu). Tiež zastúpenie bielkovín, tukov, sacharidov a vlákniny vzhľadom na vašu individuálnu dennú potrebu.

Výborné jedlo s perfektne vyváženým pomerom všetkého je toto (ktoré si aktuálne denne pripravujem):

Morčacie prsia bez kosti vo vl. šťave - 150g

Príloha (zmes nakrájanej zeleniny):
paradajky - 40g
Paprika (červená al. žltá) - 30g
Uhorka poľná - 40g
Cibuľa červená - 20g
Olivy zelené+čierne - 15g
Olivový olej - 10g
Citrónová šťava - 5g
Avokádo - 15g
Kaleráb - 25g
Reďkev - 25g
Brokolica - 25g
Špenát - 20g
Artičoky - 200g

Do zmesi zeleniny zamiešať ešte:
Feta syr - 20g
Tuniak kúsky vo vl. šťave - 80g (malá plechovka)


2.
označiť príspevok

Immanuel
   dnes, 01:30 avatar
Netreba nič prepočítavať

Jediné pravidlo, ktorého sa treba držať je NEŽER CICA


3.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 01:37 avatar
Človek s váhou okolo 80 kg (čo nie je teraz už môj prípad) môže skonzumovať za deň 2 takéto porcie. (Ja iba jednu.) ...Pri tom bude chudnúť. A ak bude cvičiť, naberá svaly, pretože je to nastavené na prebytok bielkovín.

Zvlášť problém je s dostatkom vlákniny. Skúšal som všetky možné kombinácie. Vždy v tom bol nedostatok vlákniny (základu pre váš metabolizmus hrubého čreva). Vyriešili to artičoky.

Keď zjete to, čo som napísal v 1, nebudete pociťovať hlad najbližších 6 hodín (vyskúšané). ....Napriek tomu sa ale jedná o energetický deficit a naberanie svalovej hmoty cvičením s vlastnou váhou. Treba to ale zjesť hneď po cvičení a cvičiť na lačný žalúdok ráno a večer. 4 série po 8 opakovaniach kliky, drepy, brušáky. Potom s činkami. Najlepšie 2 jednoručky 20 kilové, ako ja.


4.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 01:40 avatar
Najdôležitejšie je, aby si príťahmi svládol na hrázde zdvíhať svoju vlastnú hmotnosť a zacvičiť ňou aspoň 4 série po 5 opakovaní za 30 minút.


5.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 02:06 avatar
Je nevyhnutne dôležité v týchto časoch karantény cvičiť a stravovať sa tak, aby denný príjem energie neprevyšoval viac ako o 10% výdaj.


6.
označiť príspevok

-era- muž
   dnes, 08:45 avatar
Z jedla urobiť matematiku?
To už potom môžeme urobiť matematiku aj z lásky. A z človeka matematický stroj.


7.
označiť príspevok

kesha1
   dnes, 09:06 avatar
Stačí, ak človek nič nejedáva poobede po cca 15::00 a ani večer. To je celá zložitá veda.  
Týmto spôsobom pomaličky chudne resp. nepriberá, je tak možno žiť neobmedzený čas, bez jojo efektu a akýchkoľvek zdravotných rizík.
Súhlasí Čeka


8.
označiť príspevok

kesha1
   dnes, 09:19 avatar
  a zabudol som, že hlavne nemusí nič preratúvať. Na obed si môže dať trebárs vepro knedlo zelo, plus krémeš  


11.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 09:48 avatar
So slaninou, klobáskou, oškvarkami, pečeným mäsom nie je problém. Nutričná hodnota spomenutého je ok. V tomto prípade ide len o to, koľko zješ. Problémom sú sacharidové prílohy bežne ponúkané v jedálňach reštauráciách a ľudia ich majú zaužívané: zemiaky, cestoviny, knedľa, ryža, chlieb, rožky. Sacharidy náš organizmus rýchlo spracuje a po takomto jedle sa za hodinu cítiš o5 hladný. Takže pokračuješ v jedení. Takýmto spôsobom presiahneš energetický príjem kľudne aj o 300% za deň. Prebytok energie telo ukladá do tuku. Prebytok sacharidov ďalej odplavuje z krvi inzulín, ktorý zabezpečuje, aby sa energia dostávala do buniek. Vďaka tomu sa vytvorí v tele hormonálna nerovnováha a človek ešte viac naberá na tukoch pričom je stále hladný. Možno si si ešte nepoložil otázku, prečo keď otvoríš balíček čipsov a dáš si prvý čips, tvoja ruka o chvíľu siaha po druhom, treťom, ...atď až kým nie je vrecko prázdne. Je to pre toto, čo som spomenul.


12.
označiť príspevok

kesha1
   dnes, 09:59 avatar
Kto chce mojím systémom aj chudnúť, mal by sa slaným čipsom a kupovaným sladkostiam vyhýbať úplne.
Súhlasí Mil0sh


14.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 10:00 avatar
To jednoznačne.


13.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 09:59 avatar
Samozrejme výborným, ak nie najlepším jedlom obsahujúcim všetky potrebné makronutrienty sú vajcia. Najlepšie varené na tvrdo. Vajcia sú úplne zbytočne démonizované kvôli svojmu obsahu cholesterolu v žĺtku. To nevadí, pretože pri tom, čo všetko vajce obsahuje, sa náš organizmus s cholesterolom ľahko vysporiada. Boli robené aj nejaké praktické výskumy. Konzumenti vajec nemali viac cholesterolu, ako predtým. Vždy ide len o jedno: zmestiť sa do energetického výdaja a jesť čo najmenej sacharidových jedál. Ak nejaký sladký dezert povedzme ku káve, 1-2 koláčiky za deň samozrejme nie je problém.


16.
označiť príspevok

Čeka muž
   dnes, 11:05 avatar
Po 18,00 uplne dostačujúce . Za predpokladu že ide o 22.00 spať samozrejme .

Čo je však dôležité vedieť , že hladovať je najhoršie .

Po 18 .00 kto zožerie kýbel zeleniny nič nepriberie . Čiže bez obmedzenia chrumanie mrkvy , uhoriek , kalerábov nemá na hmotnosť žiaden vplyv .

Vieme čo sú vysokokalorické potraviny na to nepotrebujeme expertov aby sme vedeli že zjesť pol kila pečeného bočku je ine pol kila vareneho karfiolu.


17.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 11:12 avatar


18.
označiť príspevok

Čeka muž
   dnes, 11:17 avatar
Miloš svet je plný šarlatanov . Kto sa chce zdravo stravovať tak môže . Výber potravín v obchodoch je k tomu naklonený.
Ano vyhodiť chleba sladené nápoje a sladké veci je dobrá cesta .


19.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 11:20 avatar
Toto však nie sú šarlatáni. Ja sám to praktizujem už 30 rokov. A výsledky mám overené na sebe. ...Chodím samozrejme aj na pravidelné lekárske prehliadky. Výsledky dokonale sedia s tým, čo tí podľa teba "šarlatáni" tvrdia.


20.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 11:31 avatar
Tým samozrejme myslím cholesterol, pečeňové testy, srdce, obličky, atď... Mal som to v zlom stave. Teraz - dokonalé hodnoty.


21.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 11:38 avatar
Naposledy som mal totiž hladovku v 2015 a medzi tým sa dosť nezdravo stravoval. Jedol veľa syrových výrobkov, zemiakových, sladkostí..... Keď má človek 98kg ako ja pred 4 mesiacmi, tak mu je všetko čo sa týka stravovania jedno. Teraz so 65kg je to výborný štart. Výborne sa človek cíti. Vitálne.


22.
označiť príspevok

Čeka muž
   dnes, 11:43 avatar
To nemusí súvisieť a najskôr nesúvisí so stravou . Treba odignorovať všetky výživové doplnky to sú často brutalne svinstvá . Lieky vo všeobecnosti majú vedlajšie účinky ale pri niektorých si nepomôžeš musíš ich brať ak si to stav vyžaduje .
Tie alteratívne liečby sú ešte horšie ako i zmesky silných čajov z rastlín o ktorých kontraindigáciach tiež pramalo vieme .
Aby sme sa rozumeli toto

invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.-neznizuju,-ale-zrejme-zvysuju-riziko-rakoviny_343.html

invivomagazin.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Invivomagazín je najlepší vedecký web v slovenskom jazyku .

Zdroje na ktoré odkazuje sú top na na svete


23.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 11:52 avatar
Jediný výživový doplnok ktorý som kedy bral a beriem stále sú multivitamíny. Napr: www.drmax.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - ale obmieňam to. Cca nejakých 25 rokov jedna tableta denne po jedle. Inak neberiem žiadne tabletky (...teda okrem antibiotík, keď som chorý).
Súhlasí Čeka


24.
označiť príspevok

Čeka muž
   dnes, 11:58 avatar
Tak potom je to ok .

V momentálnej situácii by však bolo dobre počas čínskeho svinstva denne 1000 mg C vitamín , Bkomplex forte a D vitamín .

Po skončení kludne vysadiť .

Čo sa chrípky týka bezkonkurenčne je očkovania + očkovanie proti pneumokokom .
Súhlasí Mil0sh


25.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 12:02 avatar
Na podporu imunity ešte dobrý Zinkorot www.drmax.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 09:29 avatar
Moje prvé skúsenosti s hore namixovaným jedálničkom s odstupom 10 dní: Jem to 2x denne (o 12-tej a cca o 20-tej). Pocit sýtosti je dokonalý. Po zjedení nepotrebujem jesť 6 hodín. Žiaden pocit hladu. (Pretože som vylúčil nezdravé sacharidové jedlá, ako sú zemiaky, ryža, cestoviny a všetky pekárenské výrobky.) Hmotnosť ešte ďalej klesá. Za celých 10 dní asi o 0,2 kg. Napriek tomu, že som hentým do sýtosti najedený. ....Lekár radí, zmestiť všetky chody jedál do 8 hodín a zvyšných 16 hodín nejesť. Najviac sa najesť ráno, na obed normálne, na večeru čo najmenej. Na večeru je ideálne jedlo nízkotučný tvaroh (ktorý obsahuje Kazeín, v tom je jeho čaro) s trochou zeleniny. (Akejkoľvek) Ako príloha cícer alebo šošovica.


10.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 09:38 avatar
Podľa výpočtu na mojom účte som hore uvedeným jedálničkom konzumovaným pri mojej terajšej hmotnosti (65 kg) a výške 170cm pokryl asi polovicu energetického výdaja za deň v prípade, že by som len sedel. Logicky hmotnosť ide teda ešte dole (o to viac preto, lebo ešte cvičím).

Čo sa týka stravy, je veľmi dobré vypočuť si rady lekára. V nasledujúcom hovorí cenné informácie o našej pečeni:

http://www.youtube.com/watch?v=NzThDtO7wTY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Mil0sh
   dnes, 10:09 avatar
Ešte som zabudol: to jedlo zapíjam červeným vínom - výhradne suchým. Mierne navýši podial sacharidov v celom energetickom príjme. Červené víno však obsahuje iné veľmi prospešné látky: antioxidanty. Tie neutralizujú radikály (=agresívne "trosky" molekúl vznikajúce v našom metabolizme, ktoré vďaka neuzatvoreným väzbám poškodzujú bunky a hlavne bunkové membrány).
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:14,  Havran rob niečo so sebou *13*13*13 aky ťa kooooovid skôr nezostrelil ako si prečítaš...
dnes, 21:13,  Viem poznám niektoré . Okrem iného sestra je psycholog . Takže tých debat sme viedli už XY...
dnes, 21:13,  No čo Edko, čo si prosíš?
dnes, 21:12,  Osvietený- ty krčovitý chudák- každý tu vníma tvoje frenetické "úsmevy"...
dnes, 21:12,  Kvantita na úkor kvality.
dnes, 21:11,  YHRYSKO ty náš vedator *13*13*13
dnes, 21:11,  Nečudo, 177 000 nakazených za dva týždne. Ide to rýchlejšie, ako sa predpokladalo....
dnes, 21:10,  súdruh tebe z toho Ruska uplne mrda v hlave *13*13*13 Vek dožitia súvisí s bohatstvom...
dnes, 21:03,  Škára, to nieje o lekároch, tí robia len to, čo sa im káže. To je o politike obchodu.
dnes, 20:58,  EDo uschopni seba sa zamýšľať či iný nemá pravdu a že kritika ťa musí posúvať dopredu
dnes, 20:55,  Edo ešte vypusť dilinovinu že to vedou točil Boris v nejakom štúdiu :)
dnes, 20:55,  Popisuje realitu. Vek dožitia nie je podstatný, ale zdravotný stav a lekári väčšinou len...
dnes, 20:54,  To nebude potrebné . Pri tvojej fantazii si dokažeš vymyslieť Borat
dnes, 20:53,  Tých super videí na tom kanále je viac. Pozri si ich.*05
dnes, 20:53,  10. bobor, zase kydáš na lekárov. čo si ty v zivote dokázal ??
dnes, 20:51,  V Londýne majú veselo :)
dnes, 20:50,  Bežkaj na ZŠ, tam ťa doučia čítať, v pohode. Nestrácaj nádej. "Opak,...
dnes, 20:49,  SSEdo v mnohých krajinách je nižšia mortalita ako v USA, aj v Rusku
dnes, 20:49,  khaan vymazat tento exkrement a spravit si poriadok s dotyčnym, nez ti zlikviduje fórum . aj...
dnes, 20:48,  No pozrel by som si tú situáciu, ako by sa Edko zahral na vyhadzovača. *13*13*13...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš a priateľovi veríš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(98 146 bytes in 0,489 seconds)