Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Hlupaňa v českej televízii...

13
reakcií
1340
prečítaní
Tému 7. októbra 2015, 20:02 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   7. 10. 2015, 20:02 avatar
Súhlasí Kasafran, RighteousFred


2.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 10. 2015, 23:10 avatar
Fajer,
tému s totožným obsahom pod názvom "Postoje Magdy Vašáryovej" som uverejnil včera večer...


3.
označiť príspevok

dorota
   7. 10. 2015, 23:19 avatar
dobra je, mala pravdu.
Súhlasí rose.madder, Kaonashi


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   8. 10. 2015, 06:43 avatar
povedala dora...  Však vrana len k vrane, hoci tu by sa hodilo iné prirovnanie....


6.
označiť príspevok

Kasafran
   8. 10. 2015, 10:33 avatar
Dorka a Rose.mader,
páči sa mi prejav vašej empatie voči utečencom, a preto mi napíšte koľkých z nich a na akú dobu ste schopné a ochotné prijať do svojich domovov - poskytnúť im ubytovanie, stravu a ostatné náležitosti...?
Súhlasí bystrik


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 10. 2015, 10:36 avatar
Kasafran, veď súhlasíš aj ty, že treba chorým, nevládnym pomáhať? Koľko ich máš doma?
Súhlasí rose.madder


8.
označiť príspevok

rose.madder žena
   8. 10. 2015, 16:47 avatar
čo si ty urobil, aby si zastavil vojny a nepokoje, aby ľudia nemuseli utekať zo svojich domovov a spoliehať sa na vľúdnosť a prijatie v iných krajinách? pretože ak nič, ak ide zas s znovu len o alibistické ukazovanie prstom, že nech si to riešia tí a hentí, ak sa zbavuješ zodpovednosti za dianie na našej planéte, ak neriešiš príčiny, ani nezmierňuješ následky, tak nemáš žiadne právo ty, ani nikto iný vyžadovať, aby sme ti niečo dokazovali, kasafran.
..ale samozrejme, pomohla by som v rámci mojich možností a schopností, neotočila by som sa zúfalým ľudom chrbtom. príčinu nevyriešim, ale môžem zmierniť aspoň následok zla .. vojnu neukončím, ale môžem pomôcť ich obetiam, mne sa to nezdá málo a už vôbec nie zlom, či zbytočnosťou, či ohrozením seba a svojej krajiny.

je pre mna vyslovene absurdné obhajovať svoj postoj, ktorý by mal byť tak prirodzený pre nás ľudí – pomoc ľudom v núdzi .. venovala som debatám na túto tému už dosť času a zbytočne premrhanej energie a som veľmi sklamaná a smutná, že u nás v našej krajine patríme k menšine.. drvivá väčšina je s ustrašeným, zúrivým, či egocentrickým davom odmietajúcim akúkoľvek pomoc. ba čo viac, agresívne a nenávistné útoky ešte stupňujú médiá, ktorými sa slepý rozhorčený dav tak ľahko necháva manipulovať.. sme postavení do pozície, že sme za hlupákov a idiotov plus mnoho iných plytkých označení a to len preto, že propagujeme praobyčajnú ...ľudskosť... tak ako úprimnosť sa dnes často berie ako urážka, tak ľudskosť sa bude asi brať za znak debility .. komunikujem s rodinou zo zahraničia, ktorá aktívne pomáha, stará sa o jednu rodinu, či skôr o matku s deťmi a sú zhrození postojom Slovenska ...vyslovene mi napísali, že cítia hanbu za svoj národ, za krajinu, kde sa väčšina ľudí hlási ku kresťanským hodnotám lásky a nezištnej pomoci blížnym.. pokrytecky sa oháňajúc láskou a obetou , čo je v praxi len výkalmi a smradom. je vyslovene zarážajúce, koľko egocentrizmu dokážeme vyprodukovať. Preto úplne súhlasím s Vašáryovou. Ľudia dokážu dať toľko lásky obyčajným domácim miláčikom, zvieratkám, ale pohŕdajú napríklad ľudmi pod mostom .. bez všetkého pošlú mnoho potravy, deky a iné potreby do útulku pre zvieratá, ale odmietnu pomoc človeku ..v obave o vlastný brloch a vlastnú kosť sa správajú horšie k iným ľudom ako ku zvieratám ... bola som svedkom, ked som posielala v balíku deky migrantom, že ma za to odsúdili, že to by radšej poslali psom ako ľudom .... toto je podľa vás v poriadku? Ak áno, tak nazývajte dalej ľudí, ktorí si myslia, že nie hlupákmi a inými invektívami ... je to o vašom svedomí.
A toto je môj posledný príspevok na túto tému... už som unavená z názorov ľudí...ktorí absolutne netušia, čo to ľudskosť je..
Súhlasí dorota, J.Tull


9.
označiť príspevok

dorota
   8. 10. 2015, 19:08 avatar
amen.
Súhlasí rose.madder


14.
označiť príspevok

rose.madder žena
   10. 10. 2015, 11:37 avatar
"na to, aby sme robili dobre je treba mať trochu odvahy, treba ochotne pretrpieť každé pokorenie, nikoho neponižovať a vždy byť láskavý"
sv. Ján Bosco
( ale aké je to občas ťažké, do kelu . ))


5.
označiť príspevok

Mirante muž
   8. 10. 2015, 06:57 avatar
Na jednej strane sú mi sympatickí ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať utečencom a aj moja veľmi blízka príbuzná, čo žije v Nemecku so svojim mužom, Nemcom, je veľmi zanietená pre takúto pomoc. Nedávno tu bola na návšteve a pokúšal som sa jemne schladiť jej nadšenie, ale samozrejme, že márne. Ale žiaľbohu, väčšina takýchto dobrých ľudí si nevie uvážiť toto všetko do dôsledkov a chovajú sa presne ako párik slávikov, ktorý usilovne kŕmi kukučie mláďa vo svojom hniezde, a táto mladá kukučka nakoniec vyhádže a pozabíja všetky mladé sláviky z hniezda.

Slávik nemá až tak rozvinuté uvažovanie, tak sa mu to dá odpustiť, ale ľudia by rozum mali aspoň trošku používať. Nechcem to príliš rozvádzať, ani vnášať do tejto témy nenávistné komentáre, len chcem poukázať na niektoré paradoxy:

Aj mňa veľmi dojala snímka malého dievčatka utečencov z arabského sveta, ktoré malo na ručičke evidenčné číslo a jedlo kúsok akéhosi ovocia. Čo ale môže čakať toto dievčatko, keď dospeje ? Môže sa mu stať, že sa v Nemecku stane slobodnou matkou a postihne ju taký istý osud, ako jej krajanku. V týchto dňoch našli na pozemku zahrabané mladé dievča, ktoré zabili jej príbuzní, pretože spôsobila hanbu rodine, že bola tehotná. Sú to skrátka netolerantní a dosť problémoví ľudia, v podstate všetko náboženskí moslimskí fanatici, ktorí sa sem do Európy hrnú.

Už dávno mal byť v Európe vyhlásený výnimočný stav a zastavené prijímanie akýchkoľvek azylantov. Pre ľudí postihnutých vojnou, ktorí sa už ilegálne dostali na grécke ostrovy, mali byť v tých miestach postupne budované tábory a nemali byť prevážaní ďalej do vnútrozemia Európskej únie. Súčasne mali byť po malých skupinách loďami odvážaní naspäť tí imigranti, ktorí nemajú nárok na požiadanie o azyl. To by jednoznačne zmiernilo príliv imigrantov, keby vedeli, že vynaložia kopu peňazí na cestu zbytočne. Možno sa to „ľudomilom“ zdá kruté, ale skôr či neskôr aj Merkelová príde na to, že existuje len určitý konečný počet ľudí, ktorých ako tak Európa zvládne.

V súčasnosti už dostali v Nemecku výpoveď zo sociálnych bytov niektorí nemeckí občania, aby uvoľnili miesto početným rodinám prisťahovalcov. Samozrejme, že tí najzraniteľnejší, ktorí sa nedokážu brániť. Podľa článku, čo som nedávno čítal, jedna zdravotná sestra sa sťažuje, že musela opustiť byt, kde žila už 16 rokov a to isté postihlo aj nejakú jej susedu, slobodnú matku. Spomenul som to mojej blízkej príbuznej z Nemecka, ale vôbec neprejavila porozumenie pre svoju krajanku. Zrejme, takí sme ľudia. Keď sa nás to netýka, tak sme veľmi ochotní pozývať chudákov imigrantov na cudzí účet. Ale viem si živo predstaviť, čo by sa dialo, keby prišiel mojej blízkej príbuznej v Nemecku list z úradu, že majú s mužom uvoľniť svoj prázdny domček pre imigrantov. Že už deti s nimi nežijú a dom je pre nich príliš nadmerný. Jej muž, Nemec, ktorý tiež podporuje príliv imigrantov, by sa zrejme poriadne rozčúlil a nie som si istý, či by nepomýšľal aj použiť zbraň.

Jedno je isté, že umožnenie takéhoto nekontrolovateľného prílevu imigrantov je dôsledok veľkej slabomyseľnosti väčšiny európskych politikov, ktorí sa cítia bezpečne izolovaní vo svojich luxusných domoch a netrápi ich vôbec, že obyčajný „plebs“ bude mať problémy s netolerantnými imigrantmi. Bežní ľudia budú musieť v podstate pracovať ešte na ďalších parazitov okrem tých súčasných.
Súhlasí Kasafran, bystrik


10.
označiť príspevok

dorota
   8. 10. 2015, 19:11 avatar
ak mas strach tak nepomahaj vobec nikomu lebo ktokolvek moze otocit proti tebe. ale pisat traktaty na ospravedlnenie svojho konania je alibisticke.
Súhlasí rose.madder


11.
označiť príspevok

Kasafran
   9. 10. 2015, 12:02 avatar
(8) Rose.madder,
vždy si so záujmom prečítam Tvoje príspevky na tomto DF, pretože okrem vecnej reakcie vždy obsahujú aj určitý výchovný odkaz formovaný Tvojou profesiou a vierou...
Otázku Tebe a Dorke v mojej reakcii (6) som tak formuloval preto, aby ste nad ňou pouvažovali a uvedomili si, že aj realizácia akejkoľvek humánnej aktivity a pomoci odkázaným má svoje konkrétne nielen materiálne, ale aj iné limity...
Uvedomte si aj vy, že všeobecne formulované "humánne" výzvy a konkrétny diktát EÚ k riešeniu súčasnej emigrantskej krízy nepomôžu ani jednej z dotknutých strán...
Príčiny tohto stavu a formy ľudskej tragédie treba predovšetkým riešiť tam, kde vznikli a brať na zodpovednosť toho, kto ich spôsobil, spôsobuje a/alebo podporuje! To znamená, že treba okamžite zastaviť všetky "humánne a demokratické" aktivity štátneho terorizmu USA, NATO a Izraela v arabských a afrických krajinách, potrestať všetkých nositeľov masových vojnových zločinov a ďalších skutočných zločinov proti ľudskosti a zaviazať všetky zločinecké štáty k okamžitému začatiu náhrady spôsobených škôd...
Pýtaš sa, čo som ja osobne urobil k zastaveniu vojen a nepokojov. Môžem Ti zodpovedne povedať, že ľahostajný voči tomuto prejavu ľudského hyenizmu a barbarstva nie som a nebudem nikdy ľahostajný a ani som od mojej mladosti nikdy ľahostajným nebol. Vždy som sa zapojil a zapájam do akýchkoľvek protestov odsudzujúcich takéto konanie a jeho nositeľov. Môžem spomenúť jeden z mojich najdlhšie trvajúcich protestov, keď som v Bratislave v roku 1999, ako jeden z troch spoluorganizátorov, 77 dní denno-denne viedol protesty proti "humanitárnemu" bombardovaniu Juhoslávie s pochodmi na trase spred Veľvyslanectva USA na Hviezdoslavovom námestí po Úrad vlády SR na Námestí Slobody...


12.
označiť príspevok

dorota
   9. 10. 2015, 12:04 avatar
ves kasi, ale ked nepomozes tak aj to ma nie len materialne nasledky.
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

rose.madder žena
   9. 10. 2015, 13:35 avatar
takže, ked má niečo limity, tak to nemáme robiť vôbec? : ) určite nie ...každá snaha, každá pomoc sa počíta , ak ide o život a umožnenie jeho čo jeho najdôstojnejšieho prežívania ..
a môj apel na teba si nemal brať osobne, bola to len odozva na to, že skutočne nikto, kto zásadne nič neovplyvňuje, tak nemá právo vyčítať niečo v tomto smere niekomu inému... preto to ber z mojej strany len ako obranu a nastavenie zrkadla, nie útok na teba. ale dakujem za odpoved : )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:53,  citácia: „Len pre poriadok, ak hovoríme o liberálnych fašistoch, nerobíme tak preto, že...
dnes, 18:52,  Tak pozor na to špásovanie fašista už si ešte budeš aj liberalny
dnes, 18:52,  To asi hakovýSS hladal alebo kapitaň z milujúceho manželstva oné...
dnes, 18:47,  Šišmárja. Od Boha šťastie, že na mňa nemá Rada dosah, to by som hádam aj bezdomovcom...
dnes, 18:45,  3000€ by to urobilo https://www.youtube.com/watch?v=sYcNOqmQ_4s
dnes, 18:43,  Taktiež je blbosť hlásiť niečo také ako pečený snehuliak, a predsa existuje!! V...
dnes, 18:42,  Peter u nás takto konzervatívne https://www.youtube.com/watch?v=sYcNOqmQ_4s
dnes, 18:42,  To je ale v Kazastane to riadne vášne vyvolalo *13*13*13 Americká premiéra sa konala 3....
dnes, 18:39,  Má na to závažný dôvod?
dnes, 18:36,  Darmo mi ťaháš medové motúzy popod nos.*28*28*28*28 Už som označený!! A ešte tie...
dnes, 18:36,  Dá si oddych a to určite i naša Vlhová .
dnes, 18:34,  Presne, Edo je fašista !
dnes, 18:34,  Borat je skvelý!!!!*39*39*39*39
dnes, 18:34,  Iste SSEdo nemci milujú zločinecké moslimské gangy :)
dnes, 18:33,  Kotleba na hrad nie je fašisticka minulosť
dnes, 18:32,  Ty si ako spoločnosť ??? Ty prasa *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 18:32,  Síce je stará, ale asi aj mňa raz dobehne moja fašistická minulosť.*15*15*15*15 Moje...
dnes, 18:31,  https://www.youtube.com/watch?v=OeRmUBaIRuQ
dnes, 18:31,  Ty pojdes prvy ty smrad co aj so svojou uderkou otravili klamstvom a polopravdami celu spolocnost
dnes, 18:30,  Ponožky sú síce skvelé, ale poriadne štrinfle sú na nezaplatenie. *13*13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 670 bytes in 0,502 seconds)