Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Antisionizmus nová forma antisemitizmu

45
reakcií
491
prečítaní
Tému 2. februára 2019, 14:49 založil Xty factor.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 14:49 avatar
V rozhovore pre Sunday Times 27.marca, bývalý arcibiskup z Canterbury Rowan Williams vyjadril svoje obavy z rastúceho antisemitizmu na britských vysokých školách.

V rozhovore pre Sunday Times dňa 27.marca, bývalý arcibiskup z Canterbury Rowan Williams vyjadril svoje obavy z rastúceho antisemitizmu v areáloch vysokých škôl vo Veľkej Británii. Dejú sa veci, ktoré sú podobné Nemecku v 30-tych rokoch. Dva dni neskôr, v denníku The Times, Chris Bryant, tieňový predseda dolnej snemovne a dlhoročný člen britskej Strany práce, varoval, že ľavé politické krídlo vo zvýšenej miere spochybňuje právo štátu Izrael na existenciu, a zaujíma postoj, ktorý nazval “nie jemnou formou antisemitizmu.”

Kvôli antisemitizmu zvážila emigrovať takmer tretina európskych Židov.

Z celej Európy Židia odchádzajú. Prieskum Európskej agentúry pre základné práva z roku 2013 poukázal na to, že takmer tretina európskych Židov zvážila kvôli antisemitizmu emigrovať a vo Francúzsku tieto čísla dosahujú až 46 percent, v Maďarsku až 48 percent.

A tento problém sa netýka len Európy. Prieskum Brandeis University medzi študentmi severoamerických židovských stredných škôl poukázal na to, že tri štvrtiny študentov zažili antisemitskú rétoriku. Jedna tretina z nich uviedla prípady obťažovania na základe svojho židovstva. Značná časť zastrašovania je rozpútavaná počas kampaní proti Izraelu, akými sú “Israel Apartheid” a BDS (Bojkot, odsun investícii a sankcie voči Izraelu). Tieto kampane sa stali tým, čím v stredoveku bolo obdobie Veľkej noci, časom útokov voči Židom.

Očividne sa niečo deje, ale čo to je? Mnohí z politického spektra ľavice sa ohradzujú, že sú obviňovaní neprávom. Nie sú proti Židom, tvrdia, sú len proti politike štátu Izrael. Je to evidentné. Kritika izraelskej vlády nie je antisemitizmom. Ani hnutie BDS nie je vo svojej podstate antisemitské. Mnohí z ich podporovateľov majú skutočný záujem na dodržovaní ľudským práv. Ale stáva sa to bránou pre novú vlnu antisemitizmu, kedy vzniká nehorázna aliancia medzi radikálnym Islamom a politickou ľavicou.

Takže čo je to ten antisemitizmus? Nie je to súbor spoločných hodnôt, ale súbor konfliktov. Pred Holokaustom Židia boli nenávidení preto, že boli chudobní a že boli bohatí; pretože boli komunistami a že boli kapitalistami; pretože zostávali sami sebou a pretože sa infiltrovali kde sa dalo; pretože húževnato lipli na starovekých náboženských hodnotách a pretože to boli kozmopolitní neusadenci, ktorí neverili ničomu.

Antisemitizmus je vírus, ktorý prežíva mutáciou. V stredoveku boli Židia nenávidení kvôli svojmu náboženstvu. V 19-tom a 20-tom storočí boli nenávidení kvôli svojej rase. Dnes sú nenávidení kvôli svojmu štátu Izrael. Antisionizmus je novým druhom antisemitizmu.

Legitimizácia sa tiež zmenila. V priebehu histórie, keď ľudia hľadali ako ospravedlniť antisemitizmus, urobili to tak, že sa odvolali na najvyššiu autoritu, aká bola k dispozícii v danej kultúre. V stredoveku, to bolo náboženstvo. V post-osvieteneckej Európe to bola veda. Dnes sú to ľudské práva. A preto Izrael - jediná fungujúca demokracia na Blízkom východe so slobodou tlače a nezávislým súdnictvom - býva pravidelne obviňovaný z piatich zločinov proti ľudským právam: rasizmus, segregácia, zločiny proti ľudskosti, etnické čistky a pokus o genocídu. Toto sú falošné obvinenia z prelievania krvi neviniatok našej doby.

Antisemitizmus je klasickým prípadom toho, čo antropológ René Girard vidí ako primárnu formu ľudského násilia: hľadanie obetného baránka. Ak sa niečo zlé stane skupine, jej členovia sa možu spýtať dve rôzne otázky: “Čo sme urobili zle?” alebo “Kto nám to urobil?” Celý osud skupiny bude závisieť od toho, ktorú si vyberie.

Ak sa opýtajú, “Čo sme urobili zle?” - začne tým proces sebakritiky, ktorá je nevyhnutná pre slobodnú spoločnosť. Ak sa opýtajú “Kto nám to urobil?” - definujú sa ako obeť. Potom začnú hľadať obetného baránka, ktorého obvinia zo všetkých svojich problémov. Týmto baránkom klasicky boli Židia.

Argumentácia je dnes postavená takto: po Holokauste sa každý korektne zmýšľajúci človek musí postaviť proti nacizmu. Palestínci sú novodobí Židia. Židia sú novodobí nacisti. Izrael je zločinom proti ľudskosti. Takže každý korektne zmýšľajúci človek sa musí postaviť proti štátu Izrael a keďže každý Žid je sionistom, musíme sa postaviť proti Židom. Táto argumentácia je nesprávna vo svojej podstate. Boli to Židia a nie Izraelčania, ktorí boli zavraždení pri teroristických útokoch v Toulouse, Paríži, Bruseli a Kodani.

Nenávisť, ktorá začína nenávisťou voči Židom nikdy pri Židoch nekončí.

Antisemitizmus je formou kognitívnej poruchy. Redukuje komplexné problémy na jednoduché. Rozdeľuje svet na biely a čierny, vidiac celú chybu na jednej strane a celú krivdu na strane druhej. Z mnohých aktérov, ktorých možno obviniť vyčleňuje jednu skupinu ľudí. Umlčuje nesúhlas a nikdy sa nezaoberá sebakritikou. Argument je stále ten istý. My sme nevinní, oni sú vinovatí. Nasleduje, že ak - my kresťania, príslušníci árijskej rasy alebo moslimovia máme byť slobodní, tak oni - Židia alebo štát Izrael, musia byť zničení. Takto začínajú ohromné zločiny.

Židia boli nenávidení, pretože boli iní. Boli najvýraznejšou nekresťanskou menšinou v predvojnovej kresťanskej Európe. Dnes sú najvýraznejšou nemoslimskou menšinou na islamskom Blízkom východe. Antisemitizmus bol vždy o neschopnosti skupiny vytvoriť priestor pre inakosť. Žiadna skupina, ktorá ho adoptuje nikdy nevytvorí slobodnú spoločnosť.

Nenávisť, ktorá začína nenávisťou voči Židom nikdy pri Židoch nekončí. Vo svete zaplavenom nenávisťou voči náboženským rozdielom, ľudia všetkých vierovyznaní aj tí bez vyznania musia stáť spolu, nielen preto aby porazili antisemitizmus, ale preto, aby ochránili práva náboženských menšín kdekoľvek. Dejiny nás budú súdiť podľa toho, ako sa vysporiadame s touto výzvou. Nesmieme zlyhať.

(Tento článok bol pôvodne publikovaný na Newsweek.com. S láskavým dovolením portálu aish.com z angličtiny preložil Ondrej Pastirik)

rabín Jonathan Sacks l Apr 11, 2016 00:00 l Tlač l

www.delet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kreacionista


2.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 15:11 avatar
kasafran, co povies na clanok ?


40.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 2. 2019, 18:53 avatar
(2) Scarlet,
prepáč mi, len pred chvíľou som si všimol Tvoju výzvu. Článok je skutočne zaujímavý, pretože v podstate zo všetkých rasových i ideologických bielych židov nielen historicky, ale aj v súčasnosti, robí totálne "nevinné" obete pogromov v rôznych štátoch "belošskej" Európy...
Ak sa nad históriou vzniku týchto pogromov objektívne zamyslíš, potom zrejme zistíš, že ich príčinou bola a aj v súčasnosti je bezhraničné všestranné (skryté i otvorené) pachtenie za peniazmi a neúmerným podielom na moci za akúkoľvek cenu v každom štáte...


3.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 15:26 avatar
Sionizmus je kreténovina a spôsobuje len konflikt.
Ak by sme sa mali riadiť podľa židovskej nelogiky, tak by museli mať aj indiáni nárok vyhnať američanov a opať si vybudovať indiánske kmene. Nehladiac na to, že je to na súčasnom území USA.
Pretože presne takúto debilitu predstavuje aj zriadenie štátu Izrael.
Pri tom dám obe ruky do ohňa, ze túto tupú drzosť židia opať len raz zaplatia vlastnou krvou... A na margo tejto dedičnej židovskej hlúposti tvrdím, že táto židovská čelaď, ktorá sa nevie zrieknuť svojho chorého náboženského presvedčenia, je tá najhlúpejšia na svete..
Lebo hovoríme o najstaršom národe (údajne) a teda logicky by mal byť po svete najviac zastúpený. Napriek tomu, že u židov platí, ze majú mnohopocetné rodiny, mali by byť absolútne dominantní na svete. Pri tom sa vie, ze ich je leda 15 miliónov roztrúsených po svete a to zase logicky naznačuje tomu, ze táto čelaď je pravidelne decimovaná... Popremýšlajme teda o tom, či sa naozaj dá bavit o nejakom vyvolenom, nadradenom, nebodaj napriemerne inteligentnom národe. Nie.. Skutočnosť poukazuje na pravý opak. Sú to úbožiaci nesúci si dedičný hriech a nevedia sa ho zbavit. Žeby za Kristusa?
Súhlasí Kasafran


4.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 15:28 avatar
Čelad ? ty opisujes zidov ako čelad ?


5.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 15:32 avatar
Čelaď židov.
slovnik.azet.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 15:33 avatar
skupina príbuzných jedincov: bot., zool. skupina príbuzných rodov;
lingv. skupina slov s rovnakým základom


26.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 2. 2019, 16:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   2. 2. 2019, 16:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 17:57 avatar
Zase si sa predviedol.
Sionizmus je hnutie, ktoré je založené na myšlienke židovského štátu v Palestíne. A to na základe toho, že tam pred 2-3 tísicmi rokov žili židia. A to je blbosť. Doslova intelektuálna, ako aj morálna žumpa.. Lebo na základe takéhoto myslenia by sme mohli chcieť obnoviť aj starú Rímsku ríšu, vrátiť indiánom ich uzémia a tak ďalej. Dejiny sa menia, ako aj hranice štátov, národov.
Židia dostali to územie neprávom a môj názor je taký, že za to budú ešte potrestaní. Tak isto, ako boli trestaní celé dejiny a to z nejakých príčin. Osobne si myslím, že tie príčiny sú pohŕdavé správanie voči nežidom, ako aj snahy sa špekulatívne priživovať na práci druhých. To nieje šikovnosť, ale bezchrbtosť ... a preto je počet najstaršieho národa taký malý.. Lebo sú sprostí voči druhým, kam prídu.. Ale opakujem, ako vždy, že nie všetci, ale len tí náboženskí fanatici, ktorých ale žiaľ nieje málo.
Sionizmus je násilné predsavzatie si obsadenia cudzieho územia a tak aj dopadne.
Súhlasí Kasafran


33.
označiť príspevok

Kasafran
   2. 2. 2019, 18:18 avatar
(28) Boris,
ja ešte dodávam, že sionizmus je politickým a náboženským hnutím, ktorého niekoľko storočným cieľom je ovládnutie sveta pomocou financií a vojen...!
Spomeňme si na napoleonské a búrske vojny, na I. a II. svetovú vojnu, na stovky vojen USA voči pôvodným obyvateľom severnej i južnej Ameriky a na ďalšie stovky vojenských i studenovojnových konfliktov od roku 1945 až doteraz...!
Súhlasí Boris


34.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 18:27 avatar
Sionizmus bol zakázaný, ako rasistické hnutie OSN. Tento zákaz však padol v roku 1991.
Korupcia otvára dvere všade vo svete peňazí.

V roku 1975 Valné zhromaždenie Organizácie Spojených národov schválilo rezolúciu č. 3379, ktorá sionizmus označila za formu rasizmu. Vznik štátu Izrael bol pritom súčasťou tzv. Plánu OSN pre rozdelenie Palestíny (Rezolúcie VZ OSN č. 181) z roku 1947. K prijatiu rezolúcie prispela sovietska protiizraelská propaganda po Šesťdňovej vojne v roku 1968 a arabský ropný bojkot po Jomkipurskej vojne v roku 1973. Rezolúcia č. 3379 bola v roku 1991 anulovaná.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ale vieš Kasafran, kto chce kam, pomôžme mu tam. Prečo je ich tak málo, tých hlupcov? Všetko, čo robia sa obracia hlavne a predovšetkým proti nim samotným..


44.
označiť príspevok

Kreacionista muž
   3. 2. 2019, 09:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 15:37 avatar
cize aj ty sam si čelad ?


8.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 15:39 avatar
Jasné, že som čeľaď. Všetci sme čeľaď. Čo zase konšpiruješ?!


9.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 15:51 avatar
8. konspirujes ty, kombinujes si info ako ti prave pasuje do kramu. o historii nevies nic, o zidoch nevies nic. len blaboces a pausalizujes, vzdy treba niekoho nenavidiet kto je zodpovedny za tvoj spackany zivot


10.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 15:55 avatar
Tak preto ma nenávidíš?


14.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:04 avatar
10. nemam na teba naladu .


15.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 16:05 avatar
Tak dnes sa nebudeme hrať?


17.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:10 avatar
15. az ked sa mne bude chciet.


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 16:10 avatar
Ja sa pohrám aj bez teba


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 16:11 avatar
Mohla by prísť Zinnia


20.
označiť príspevok

djjaro muž
   2. 2. 2019, 16:12 avatar
Boji sa ma ,


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 16:13 avatar
Si strašidlo?


22.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:20 avatar
19. ano prenechavam   ty s len citovy kripel co sa skace na df na vsetko so zenskym nickom. nic zaujimave , pre mna


24.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   2. 2. 2019, 16:24 avatar
Pozri si nejaké videjko so svalnáčom ale priprav si servítky na slinky


11.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 15:56 avatar
Zase mám spackaný život.. pred chvíľkou ma policajti naháňali.... Čo sa tu človek o sebe všetko nedozvie.
Kombinujem tak, ako mi to dáva zmysel. Ak v niečom vidíš nezrovnalosť, napíš to, ale konkrétne a môžeme sa o tom baviť. Ak však sťahuješ tému na moju osobu a môj "spackaný" život, čo si má o tom človek asi myslieť?!  


12.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:01 avatar
11. ak ty vztahujes , dvojtyzdennu skusenost na cely narod. ja mozem na teba vztahovat celu temu


13.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:03 avatar
ale ok, popri pracujem, nekoncentrujem sa az tak .


16.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 16:07 avatar
Nuž ale to si si zase iba domyslela, že dvojtýždennú skusenosť vzťahujem na celý národ.
To nieje pravda, to je vytiahnuté z kontextu. Písal som, že mám viac skúseností s ortodoxnými židmi a sú do poslednej negatívne. Okrem iného som pre jedného aj dva týždne pracoval.
Tiež však môžem s kludom povedať, že som spoznal a poznám aj židov opačného razenia, neberú tie náboženské drísty príliš vážne, niesu arogantní, dokonca milí a vtipní..
Preto som spomenul čelaď, lebo sa jedná len o časť židovskej obce, nie o celú, ktorá má v hlávkach nie dáno, ale nadeláno.. Dôvody som popísal.
Súhlasí Kasafran


23.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 16:21 avatar
16. prosim ta opises mi ako vyzera taky ortodoxny zid, a co ho dfc robi ortodoxnym ?


27.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 17:44 avatar
Nie ako vyzerá, ale ako sa správa. Pohŕda tebou a dáva ti to jasne najavo.


29.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 18:05 avatar
27, ortdoxni zidia sa musia upravovat aj obliekat podla nabozenskych predpisov. takze este raz , ako vyzeral ten ortodoxny zid ?


30.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 18:06 avatar
Aj takí, ktorí sa obliekajú podľa ortodoxných predpisov nemusia byt arogantní, zažil som, preto opakujem, nieje to o výzore, ale o tom, čo má v hlave.


31.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 18:07 avatar
30. ako vyzeral konkretne tento podla teba " ortodoxny" . prestan tupo vyhybkovat.


32.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 18:09 avatar
Konkrétne ten, pre ktorého som robil vodiča bol ortodoxne oblečený, jarmulka, vrkôčiky, hábit. A ty prestaň odbáčať od témy...


35.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 18:34 avatar
32. tak takeho si urcite neviezol klamar


36.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 18:35 avatar
Viezol. A klamárka si tým pádom ty a môžeš sa postaviť vedľa klamára Edka a klamára fotónka.  


37.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 18:37 avatar
36. klamar si ty. taki maju prsny zakaz s kontaktu so zenami ( )


38.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 18:42 avatar
hahaha  
Súhlasí Xty factor


39.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 18:52 avatar
zasmej sa :-) m.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris


41.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 19:08 avatar


42.
označiť príspevok

Xty factor žena
   2. 2. 2019, 19:30 avatar
41. ozaj, videl si ten doku leaving neverland ? jeho dcera z toho skoncila na psychiatrii . nuz niekto sa chce nabalit


43.
označiť príspevok

Boris muž
   2. 2. 2019, 20:08 avatar
Nevidel a obávam sa to aj pozrieť.
Súhlasí Xty factor


45.
označiť príspevok

salbea žena
   3. 2. 2019, 17:20 avatar
a kam odchadzaju, bez nich tu nebude ziadna uroven, klesnu hodnoty, zdivocie to tu


46.
označiť príspevok

Kasafran
   3. 2. 2019, 17:35 avatar
V súvislosti s názvom tejto témy odporúčam objektívne zvážiť príčiny, ktoré viedli niektorého z adminov tohto (nášho) DF
zmazať tieto témy:
"Myšlienky Jana Wericha o antisemitisme" - bol som jej autorom...
"Žid má modré oči?" - bol som jej prispievateľom...
Odpovie mi dotyčný admin, alebo sa o to pokúsi náš diskusný kolega EnaXnaY, jeden z administrátorov...?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:27,  https://www.facebook.com/events/484740032235960/ FAŠISTI SA CHYSTAJÚ DO NÁŠHO MESTA...
dnes, 02:23,  www.diskusneforum.sk/tema/malo-mi-plati PartOFgod 2. 7. 2019, 16:59 ja nemam nic a...
dnes, 02:20,  Veď toto je vynikajúca diskusia.
dnes, 01:55,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 01:54,  Ved pockajte vy Sionfasisticke vlastizradne protislovenske prychoteroristicke zvratene uchylacke...
dnes, 00:59,  Pozrite si aj vy a vychutnajte si ako nacizmus dostal napiču od zdravého rozumu A ak tu...
dnes, 00:51,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83772848_2559762290969685_846044515054649344_o.jp...
dnes, 00:49,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/82532493_2559829930962921_21211625379269...
dnes, 00:47,  Drbnutý Jakobín tu chodí po Kancli jak zmyslov zbavený! Že nech podvádza, jak podvádza,...
dnes, 00:35,  https://www.rbc.ru/society/22/01/2020/5e2817819a7947f317a7916c
dnes, 00:34,  Rating úrovne demokracie v Rusku vzrástol a dosiahol úroveň Konga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 00:32,  A už tu máme index korupcie a na tomto poli Rusko veru ani tento rok nezaháľalo!!!!!!! V...
dnes, 00:31,  nikto sme my
dnes, 00:30,  https://1.bp.blogspot.com/-xlsQ_958I14/XimPmVV4k_I/AAAAAAAAZwY/6wh13WZlt7kj1l7oqz2zodhVG_cn9-ZQgC...
dnes, 00:28,  Pôvodní Američania opúšťajú USSAcke peklo a utekajú do ruskej zasľúbenej zeme....
dnes, 00:28,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83183555_2535343653391503_2918807242616602624_n.p...
dnes, 00:27,  Pišta Víťaz práve nadviazal spojenie s Perúnom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 00:21,  1.Smer 25% 2.Za Ludí 19 3.Oľano 12 4. Kotleba 10 5. KDH 8 6. Sme Rodina 6 Ostatné strany...
dnes, 00:19,  O-Zone - Dragostea Din Tei (Official Video) - HD - Dance Essentials
dnes, 00:16,  O-Zone - Dragostea din tei
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(145 127 bytes in 0,447 seconds)