Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zničenie falošného náboženstva je blízko!

58
reakcií
1890
prečítaní
Tému 4. decembra 2015, 18:58 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 18:58 avatar
Biblia ukazuje, že všetky tie mnohé formy falošného náboženstva sú časťou...... „Veľkého Babylona“.* (Zjavenie 17:5) Toto označenie nám pripomína staroveké mesto Babylon, kolísku falošného náboženstva, ktoré sa tam zrodilo po potope v Noachových dňoch. Mnohé náuky a zvyky, ktoré sú dnes vo falošnom náboženstve bežné, majú svoj pôvod v dávnom Babylone. Babylončania napríklad .......uctievali triády, čiže trojice bohov. verili v nesmrteľnú dušu,peklo,...atd.
Keďže náboženstvo starovekého Babylona sa rozšírilo po celej zemi, Veľký Babylon je vhodným označením dnešnej celosvetovej ríše falošného náboženstva. A Boh predpovedal, že túto ríšu falošného náboženstva postihne náhle zničenie. (Zjavenie 18:8) Chápete teda, prečo je také dôležité, aby ste sa oddelili od každej zložky Veľkého Babylona? Boh chce, aby ste ‚z neho vyšli‘, a to rýchlo, kým je ešte čas. — Zjavenie 18:4.
18 kapitola Zjavenia opisuje veľkú smilnicu,ktorá "smilnila s kráľmi zeme"! /s politickými mocnosťami,vládami/ A tou je "Veľký Babylon"!
V Zjavení 17:18 je táto symbolická žena opísaná ako „veľké mesto, ktoré má kráľovstvo nad kráľmi zeme“. Výraz „mesto“ naznačuje, že ide o organizovanú skupinu ľudí. Keďže toto „veľké mesto“ má moc nad „kráľmi zeme“, žena označená ako Veľký Babylon musí byť ........vplyvnou organizáciou medzinárodného dosahu. Právom ju možno označiť za celosvetovú ríšu. A akej povahy je táto ríša? Náboženskej. Všimnime si niektoré súvisiace pasáže v knihe Zjavenie, ktoré nás vedú k tomuto záveru.

Organizácia môže byť politická, obchodná alebo náboženská. Žena menom Veľký Babylon nie je politickou organizáciou, lebo Božie Slovo hovorí, že ......„králi zeme“, čiže politické prvky tohto sveta, s ňou „smilnili“. Jej smilstvo sa vzťahuje na jej spojenectvo s vládcami tejto zeme a je dôvodom, prečo je označená ako „veľká smilnica“. — Zjavenie 17:1, 2; Jakub 4:4.
Reč je o duchovnom smilstve. Samozrejme,...jednotlivci z tejto skupiny smilnili aj doslovne. O tom história podáva dosť dôkazov!

Veľký Babylon nemôže byť ani obchodnou organizáciou, lebo „obchodníci zeme“, ktorí predstavujú obchodné prvky sveta, majú nad ňou...." smútiť, keď bude zničená." V skutočnosti tak králi, ako aj obchodníci sú tu opísaní, ako stoja.....„obďaleč“ a prizerajú sa, čo sa deje s Veľkým Babylonom. (Zjavenie 18:3, 9, 10, 15–17) Preto je rozumné dospieť k záveru, že Veľký Babylon nie je ani politická, ani obchodná, ale náboženská organizácia.

Náboženský charakter Veľkého Babylona potvrdzuje aj výrok, že .......všetky národy zvádza svojimi „špiritistickými zvykmi“. (Zjavenie 18:23) Keďže všetky formy špiritizmu sú spojené s náboženstvom a sú inšpirované démonmi, neprekvapuje, že Biblia nazýva Veľký Babylon „bydliskom démonov“. (Zjavenie 18:2; 5. Mojžišova 18:10–12) Táto celosvetová ríša je tiež opísaná ako aktívny odporca pravého náboženstva, ktorý prenasleduje .....„prorokov a svätých“. (Zjavenie 18:24) Veľký Babylon v skutočnosti prechováva takú veľkú nenávisť proti pravému náboženstvu, že zúrivo prenasleduje a dokonca vraždí „Ježišových svedkov“. (Zjavenie 17:6) Je teda jasné, že táto žena pomenovaná Veľký Babylon predstavuje celosvetovú ríšu falošného náboženstva, do ktorej patria všetky náboženstvá, ktoré stoja v odpore proti Jehovovi Bohu. A samozrejme,...."trinitárske kresťanstvo" tu dominuje!
Ale podme dalej......citujem 18 kapitolu 16-17 verš.....:""Beda, beda! Ty ohromné mesto, oblečené do kmentu, purpuru a šarlátu, zdobené zlatom, drahými kameňmi a perlami, 17 lebo v jedinú hodinu bolo zničené toľké bohatstvo!"
Pýtam sa....kto je známy veľkým bohatstvom? Megalomanskými stavbami? Kto má súvis/používa,je odetí/ s purpurom,šarlátom? Ktorá organizácia? Jednoznačne náboženstvo,....a to hlavne "katolícke"!
A všimnime si i slová z 23 verša/úvod/....."Svetlo lampy v tebe už nikdy nezasvieti; hlas nevesty a ženícha v tebe už nikdy nebude počuť. " Kde svieti večné svetlo?/šechina/ Kde hlavne zaznieva hlas ženicha a nevesty/okrem iných miest/?
V kostole? Ano!!!
Druhá časť tohto verša uvádza....."a tvoje čary zaviedli všetky národy. " Je faktom,že nebiblické dogmy "trinitárskeho kresťanstva" sú iba odporné čary! Povery! /peklo,očistec,trojica,nesmrteľná duša/
Podme dalej.......24 verš hovorí....."V ňom bolo vidieť krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli povraždení na zemi. "
Kto má na svedomí týchto mučeníkov? Opäť ,...falošné náboženstvo. Vie niekto o tom,že by JS prenasledovali inak zmýšľajúcich a zabíjali ich?
Ale o "falošnom kresťanstve" sa to dá povedať! I tu,hlavne RKC prenasledovala protestantov,Valdencov,Albigencov,Ariánov,Anabaptistov,Hugenotov,Husitov,Kolportérov,Puritánov,Jehovových svedkov,....atd.
Všimnime si ,ako daný 24 verš má súvis s falošným náboženstvom v 1 storočí! /židia/?
Matúš 23:35-36........." Tak na vás padne všetka nevinná krv, vyliata na zem, počnúc krvou nevinného Ábela až po krv Zachariáša, Barachiášovho syna, ktorého ste zabili medzi Chrámom a oltárom. 36 Verte mi, toto pokolenie bude niesť vinu za to všetko. "
Vidíme tu spojitosť,paralelu? Aj vtedy "vyvolené náboženstvo",.....ako je dnes i RKC/sama sa tak definuje/,.......prenasledovalo ctiteľov Boha,Nazaretskú sektu,kresťanov! A deje sa tak i dnes,...a preto má rovnako ako židovská cirkev 1 storočia,aj ona na rukách krv "všetkých pobitých na zemi,svätých aj prorokov".
Samozrejme,....sú aj iné poznávacie znaky falošného náboženstva. Možno sa k ním ešte dostaneme!
Ale ,ak niekto aj tak neverí,že....... -"Veľký Babylon" je konglomerát všetkých falošných náboženstiev/kde "kresťanstvo" dominuje,burina,symbolická ,duchovne mŕtva tretina z 8 kapitoly Zjavenia/...?....tak odkiaľ to má potom Boží ľud vyjsť?
Pretože Zjavenie 18:4 hovorí a nabáda všetkých,čo chcú prežiť a nebyť postihnutí Bohom,aby vyšli z tejto duchovnej smilnice!!!
Citujem.......".Boží ľud musí utiecť
4 A počul som iný hlas, ktorý volal z neba: "Vyjdite z nej, ľud môj, aby ste neboli účastní na jej hriechoch a nedostalo sa vám z jej rán," /citáty prevzaté z Botekovho ,katolíckeho prekladu/
---------------------------------------------------
„Je ustanovený čas, aby sa súd začal od Božieho domu.“ — 1. PETRA 4:17.....od tých,čo sa vyhlasujú za kresťanov!
Ale naozaj Boh zničí falošné náboženstvá?........Naozaj svetové vlády urobia niečo také? Biblia uvádza, že ......‚to Boh vloží do ich sŕdc‘. (Zjavenie 17:17) Nedôjde k tomu postupne, takže by sa to dalo predvídať, ale bude to náhle, prekvapujúce, šokujúce !!! Tak ako zničenie jeho predobrazného náprotivku v minulosti,starovekého Babylónu!


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 19:02 avatar
Ano, aj druhy prichod bol blizko... to si mysleli este aj apostoli....


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 19:18 avatar
Ano,Wolfe,......ani samotní apoštoli neboli neomylní ako RKC,a ani ich náuky neboli neomylnými dogmami. Ale postupne porozumením Písma a s pomocou ducha svätého postupne porozumeli stým biblickým pravdám stále viac!
Súhlasí Slušný človek


6.
označiť príspevok

fajer
   4. 12. 2015, 19:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 19:29 avatar
6....čítam Písmo,....a viem svoje tvrdenie doložiť desiatkami textov z Písma.
A nie som fanatik,.....používam silu rozumu a zdravý úsudok! Aj ja ťa mám rád! 


48.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 12. 2015, 09:27 avatar
Shagara, možno, že očakávali príchod Ježiša ešte za ich života, ale nestanovovali žiaden dátum. A Pavol ich riadne usmernil, ako sa majú k tejto otázke stavať. Kresťan má byť bdelý, ako keby mal Ježiš prísť práve dnes. Ale to neznamená, že má stanovovať nejaký dátum. Myslím si, že Jehovovi Svedkovia neurobili dobre, keď stanovili rok 1914, ako koniec časov pohanov, podľa výpočtu, ktorý sa mi zdá dosť pritiahnutý za vlasy. Keď sa nesplnili očakávania, od toho roku museli niekoľkokrát zmeniť porozumenie. No na roku 1914 stále trvajú, podľa výpočtu, ktorý nemá nič spoločné s Ježišovým príchodom. Ty tomu výpočtu veríš? Však keby sa to dalo vypočítať, Ježiš by nehovoril, že o tom dni a hodine nevie nik, iba Otec.
Súhlasí Wolfe


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 12. 2015, 06:32 avatar
49: uplny suhlas


3.
označiť príspevok

fajer
   4. 12. 2015, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

fajer
   4. 12. 2015, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 19:27 avatar
Fajer,....nebojuj proti Bohu,...Biblii,.....ale bojuj proti bludom,tmárstvu,bigotnosti a náboženskému fanatizmu!
--------------------------------------
Je to dobrá rada....... „Akákoľvek zbraň vytvorená proti tebe, nebude mať úspech, a každý jazyk, ktorý povstane proti tebe na súde, odsúdiš.“ (Iz. 54:17)
„Ak je tento plán alebo toto dielo od ľudí, bude rozvrátené, ale ak je od Boha, nebudete ho môcť rozvrátiť. Inak by vás mohli považovať za bojovníkov proti Bohu.“ — Skutky 5:34, 38, 39.....a hlavou múr neprerazíš!
"lebo „podnecujeme Jehovu k žiarlivosti“? Vari sme silnejší ako on?" 1 Kor.10 kap.


10.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 19:33 avatar
Fajer,....nebojuj proti Bohu,...Biblii,.....ale bojuj proti bludom,tmárstvu,bigotnosti a náboženskému fanatizmu!

No veď to aj robí.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 19:38 avatar
10,....nerobí! On má len predsudky a spája náboženské zlo/ktoré existuje,a je historicky dokázané/,....s Bohom,jeho Slovom,Bibliou,....ktoré ale za to nemôžu!
To ako keby si "bojovala" proti výrobcovi nožov,....pretože niekto zneužil túto pomôcku na vraždu!
Výrobca nožov nie je na vine,....vinný je ten,kto zneužije dobrý vynález!
Súhlasí fajer


15.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 19:55 avatar
12. Nevravím, že fajer nemá predsudky. Šlo mi o to, že nechápeš, že keď niekto neverí v boha, je logické, že proti nemu nemôže ani bojovať. Bojovať proti bohu môže len ten, kto v jeho existenciu verí.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 20:40 avatar


17.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 20:49 avatar
Pravda, to je nepresná formulácia. Ja to beriem, že je to myslené tak, že AK by takýto boh Biblie existoval, bol by nemorálny.


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 21:01 avatar
17.....ale to je to isté,len v "červenom"!
Nie !! Je to o tom,.....že chceme nájsť vinníka /zlého Boha/a seba chceme dať do pozície nevinného trpiteľa, a toho múdreho,kto musí Bohu/svojmu Tvorcovi/ vysvetlovať,že ,...keby som bol boh ja,...tak by som ten svet vytvoril omnoho lepšie!
Vždy to bolo o "pýche" a ľudskom sebectve a nerozumnosti!


22.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 21:09 avatar
20. Shagara, ja si nemyslím, že je to to isté. Ty sa na to pochopiteľne pozeráš z pohľadu veriaceho, ale neveriaci práveže nemôže hodiť vinu na boha, keďže v boha neverí. Chápeš? Ja tu žiadneho boha nevidím, nemám na koho hodiť svoju vinu.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 21:24 avatar
22.....tak neviem? MOžno som si nesprávne vysvetlil tvoje slová...."ak by existoval Boh,tak by bol..."........ak sa mýlim a nepochopil som tvoju pohnútku,tak sa ospravedlňujem.
Ale ani ostatní z DF neveria/fajer,Lemmy,...atd/ a predsa obviňujú neexistujúceho Boha! A predpoklad,...že "ak by bol Boh",...tak by musel byť nemorálny,...je antagonizmus,protiklad. Je to presne naopak! Neviem si predstaviť alternatívu,...že ak by bol Boh,...že by bol hlúpejší,nedokonalejší,nemoralnejší ako som ja! Zdravý rozum/ak pozorujem seba,vesmír a jeho harmóniu,...atd/ mi hovorí,že Boh musí byť dokonalý. Predstava Boha ktorý je nejak pokrivený,a ktorého musí naprávať jeho výtvor .....je pre mňa komická! To by som si musel šliapať po rozume! A to nikdy nerobím!


25.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 21:42 avatar
Ako to chápem ja:
Oni v skutočnosti neobviňujú boha, ale poukazujú na to, že ak by boh existoval a bol by taký, ako to stojí v Biblii, tak by bol nemorálny. Takto to chápem aj u Harrisa. Takže v tomto zmysle to nieje protiklad, pretože boh podľa Biblie (toho, čo z nej vyplýva), nieje ani milosrdný, ani morálny, práve naopak. V podstate kritizujú Písmo, ktoré je údajne od boha. Teda ak by existoval boh, ktorý by toto napísal, musí byť nemorálny.


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 19:39 avatar
25,......ale ak nechápeš ducha Biblie,jej celkový kontext,...atd,....tak nemôžeš posudzovať Bibliu,Boha ,....len podla istých statí/Božích zásahov,vojen,atd/! Ak nevnímaš komplexný obraz Biblie a jej posolstva,...tak nerozumieš ničomu!
Ak nejaký ľudský vládca pozabíja státisíse ľudí vo vojne,....tak ho nekritizujeme,...a dáme mu medailu! A ctíme si ho a učíme sa o ňom,...a jeho hrdinskom čine. Prečo to neplatí na Boha? To naozaj ste tak zaslepení,....a myslíte si,že náš Stvoriteľ je nejaký tyran,sadista?
A vieš si predstaviť,...že ak by som bol laik, a prečítam si niečo o jadrovej fyzike,....tak môžem vytýkať odborníkom v tejto oblasti,akí sú nerozumní a že nič nevedia a sú nemorálni,...a budem ich poučovať o istej problematickej otázke v tejto oblasti vedy,.....atd?! Je to komická predstava!
A výsledok je len jeden......." Sú v nich /v Pavlových listoch,v Písme/však niektoré ťažko zrozumiteľné veci, ktoré neučení a nestáli prekrúcajú, ako to takisto na svoje vlastné zničenie [robia] s ostatným Písmom".


35.
označiť príspevok

ranexil muž
   5. 12. 2015, 19:44 avatar
duch biblie?:D:D:D:D


36.
označiť príspevok

Vespertine žena
   5. 12. 2015, 20:22 avatar
35. Takže už chápeš, ako som myslela, že neveriaci v skutočnosti nebojujú proti bohu a nehádžu naň vinu.

To, že či je alebo nieje Biblia morálna je už na inú diskusiu. Biblia má tú chybu, že je nejednoznačná. Každý tam vidí, čo chce. To sa v jadrovej fyzike stať nemôže. Teda v tom, čo sa v nej považuje za fakty. Študovať Bibliu je z tohto hľadiska úplne zbytočné.


37.
označiť príspevok

havran
   5. 12. 2015, 20:36 avatar
Biblia sa nedá študovať, môžeš jej len veriť a učiť sa z nej texty , resp. overovať fakty, alebo skutočnosti , ak ich obsahuje.


38.
označiť príspevok

Vespertine žena
   5. 12. 2015, 20:43 avatar
38. To hovor Svedkom Jehovovým, oni ju podľa nich študujú . Ja som to myslela v tom zmysle, v akom písal Shagara, poznať jej celkový kontext.


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 21:59 avatar
38.....JS študúdujú na svete s miliónmi ľudí vo všetkých krajinách/biblické štúdia/....a daný jedinec môže už po pár mesiacoch spoznať,pochopiť
základy biblického poznania,pravdy! Teda,....Biblia sa musí študovať,...nie že sa nedá! Ak si prečítaš prvých desať kapitol knihy Príslovia ,...tak tam sa to zdôrazňuje!


43.
označiť príspevok

Vespertine žena
   5. 12. 2015, 22:08 avatar
42. Ja viem, že ju študujú. Havran sa len hrá so slovíčkami. Je zbytočné ju študovať, pretože ,,pravdy,, v nej sú nejednoznačné. Pre vás (JS) je váš výklad správny, pre iné denominácie je správny iný výklad, každý si tam vidí to svoje...A samozrejme každý tvrdí, že to jeho chápanie je to správne.
Súhlasí Wolfe


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 12. 2015, 00:22 avatar
44,....a čo čakáš,...že ked milión ľudí s rôznymi pohnútkami,z rôzneho prostredia,rôznej výchovy,vlastností,...atd ,....bude hladať pravdu v Biblii,...tak všetci jej rovnako porozumejú?
Nie,....pretože tu nastupujú dané činitele,....a mnohí ľudia chcú všetko možné,...len nie spoznať skutočnú pravdu! Prečo?
Preto,....čo povedal Ježiš,....že mnohí sú zlí,pyšní,sebeckí a pokryteckí,....a mnohí hladajú len cestu menšieho odporu,...."učiteľov čo by im šteklili uši",...atd.
Teda,....ľudia chcú tomu veriť,...čo je im prijateľné,kde nemusia robiť žiadne zmeny,.....oná ..."široká a pohodlná cesta". Cesta ,ale ktorá vedie do "zničenia"!
Vieš ako dnes funguje to,čo som popísal? Ako "švédsky stôl". /súkromné náboženstvo,...atd/ Ludia si z pestrej ponuky náboženských názorov vyberajú ,to čo sa im hodí! A tak je na Slovensku 31% kresťanov ,čo veria v reinkarnáciu a podobne. Mnohí Američania a i Európania si kresťanstvo "obohacujú" náboženskými prvkami východných náboženstiev,...atd.
V Amerika je to santéria a podobné anomálie.


18.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 20:52 avatar
Alebo ešte ináč, keď to beriem tak, že pre veriacich takýto boh naozaj existuje, tak ten ich boh je nemorálny.


19.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 20:59 avatar
Keby si vedela, ze sa narodi Hitler a spravi to, co spravi.
Keby si vedela o niekom, ze bude horsi ako Hitler, Stalin + neviem strasny kto dokopy..
Vedela, by si, ze ho nemozes nijak usmernit.
Poznala by si vsetky eventuality.
Co presne by si spravila? Spravila by si nieco?


21.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 21:04 avatar
Nerozumiem...


24.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 21:40 avatar
1. pripad: Keby vsetci vedeli, ze si zabila cloveka,ale nikto by nevedel, ze ma vykonat strasne ciny, tak aka by si sa javila pred nimi?
2. pripad: A naopak, keby si to nespravila a vsetci by vedeli, ze si to dopredu vedela, tak ako by si sa javila potom pred nimi?

Boh stareho zakona zasahoval, to sa zda ludom krute
Boh noveho zakona nezasahuje, to sa zda ludom krute..
Ako sa zda, nech robi tak ci tak, vzdy robi zle...co?
Súhlasí Slušný človek


26.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 21:48 avatar
24. Wolfe, áno, boh Biblie sa zdá byť krutý. Ak by existoval. Pozri si moju odpoveď Shagarovi č.25, tam som vysvetlila, ako to myslím.


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 22:02 avatar
26,....samozrejme,....ak pán Harris a iní veria,že peklo je v Bibli,tiež ako Jefta upálil svoju dcéru,....ako král Dávid linčoval zajatcov,...atd,...tak tomu môžem veriť. Ale to v Biblii nie je! Je to len v prekrútených prekladoch náboženstiev ,ktoré nemajú ani základné porozumenie Biblie!


44.
označiť príspevok

Vespertine žena
   5. 12. 2015, 22:14 avatar
43. To je jedno. Kuk moju 44.


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2015, 01:02 avatar
Stále neviem ako je to v biblii, že Jefta vykonal zápalnú obetu.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   4. 12. 2015, 19:48 avatar
Shagara, co povies na hinduiuzmus.. nie je od Boha, ale stale pretrvava.. (ako aj ine dalsie nabozenstva), inak aj suhlas..


40.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 21:56 avatar
14,......neviem,....možno je to tým,že niektoré sekty,hnutia založili len ľudia a za inými stál Boží nepriateľ,satan. Hlavne ak sa jedná o svetové náboženstvá!
Ale stále platí,....že skôr či neskôr padnú! Určite v momente zničenia "Veľkého Babylónu" už tu nebude žiadne náboženstvo okrem pravého!


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2015, 01:16 avatar
Zaujímavé, že Satan je aktívnejší než lenivý boh. Veď si len predstáv, koľko rôznych náboženstiev vymyslel Satan. A boh len jedno. Ale ktoré? Len nevrav, že práve to, ktoré ty vyznávaš, lebo to tvrdia aj tí, ktorí vyznávajú náboženstvá, ktorá vymyslel Satan.


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 23:42 avatar
48,.....to nie je o aktivite! To je o sile hriechu a našom sklone k zlému!
A pravda musí byť len jedna! A ak tvrdia ateisti/dané video-zoozoo/,....že Boh mal zrozumiteľne a jasne osvetliť,ktoré je to pravé,....tak vlastne neporozumeli ani len základom Písma a Božieho predsavzatia a iného!
A ja nie som kritériom pravdy,....tým je Biblia!
Ale je úplne jasné,....že ak je človek ,čo len trochu úprimný pri svojom hladaní pravdy a trochu pokorný,....tak tú pravdu musí bez veľkých obtiaži nájsť. Samozrejme,....úsilie je iste potrebné!
Ježiš kladie otázku: „Je medzi vami taký otec, ktorý by synovi, ak ho prosí o rybu,/o pravdu/ podal hada /nepravda/namiesto ryby? Alebo ak poprosí o vajce, podá mu škorpióna?“ Odpoveď je jasná: Žiadny starostlivý otec by nedal svojim deťom niečo, čo by im mohlo uškodiť. Potom Ježiš toto prirovnanie vysvetlil:......... Ak nedokonalí ľudskí otcovia dávajú „dobré dary“ svojim deťom, „o čo viac dá Otec z neba svätého ducha“ — ten najlepší zo všetkých darov,— svojim pozemským deťom, ktoré ho oň prosia!.........a prostredníctvom tohto ducha môžu túto pravdu nájsť,.....(Lukáš 11:11–13; Matúš 7:11)
Ježiš nám predstavuje Jehovu ako starostlivého Otca, ktorý ochotne a rád reaguje na potreby svojich detí.....hlavne pri hladaní pravdy o ňom!


7.
označiť príspevok

fajer
   4. 12. 2015, 19:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 12. 2015, 19:35 avatar
Fajer,....ale iba ak ťa bude viesť slepý!........ "Ak slepý vedie slepého,obaja spadnú do jamy".
Ak skutočne porozumieš Písmu,....tak ešte len potom spoznáš,....aký bude život zmyslupný a spravodlivý pre všetkých,....a nebudeš mať pochybnosti takmer v ničom!
Ja to viem posúdiť ako bývalý neveriaci,....aj ako bývalý katolík!
Ja zas verím inej poučke......."ak vidíme vo vesmíre tú úžasnú harmoniu,zložitosť,zámer,múdrosť,inteligenciu",....tak nutne musíme veriť v inteligentného Projektanta!


27.
označiť príspevok

fajer
   5. 12. 2015, 04:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 19:25 avatar
28,....kde to fajer dokázali? O čom to rozprávaš? Absolútne nič nedokázali! Evolúcia nespĺňa ani parametre teórie,ani hypotézy!
Je to len vedecká ilúzia,fantázia!
Uved ako slepá sila premenila energiu na hmotu!


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 12. 2015, 01:10 avatar
Shagara, máš v tom poriadny zmätok. Ako súvisí tvoj blud o slepej sila, ktorá premenila energiu na hmotu s evolúciou? Pochop, že evolúcia je o zmenám u živých tvoroch a rastlinách, je to o rozmnožovaní.

Keď už budeme sa baviť o potravinovom reťazci, tak u rastlín dochádza k fotosyntéze, čo je v podstate premena energie na hmotu, lebo okrem iného prijímajú rastliny aj energiu zo Slnka, a vidíš ako kaleráb rastie (teda hmota v rastline pribúda).

Podobne u živočíchov, napr. výroba vitamínu D. To som ti tak zjednodušene vysvetlil.

Len prestaň si pliesť "slepá sila premenila energiu na hmotu" s evolúciou. Evolúcia je o tom, že sa živočíchy vyvíjajú. Menia sa v čase. Potomkovia sú po čase odlišní od predkov. Živočíchy, ktoré boli vo vode, niektoré, sa dostali na súš, nie hneď, ale medzi časťou potomkov už došlo k tomu, že nežili vo vode, ale už na pevnine. Alebo ako postupne narastal krk u žiráf. Alebo ako sa postupne vyvíjali ľudia, nejaký ten náš predok mal ešte chvost. Nám už ostala len kostrč.


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 12. 2015, 21:53 avatar
47,.....Lemmy,to viem! Samozrejme,.....ja vnímam evolúciu ako v širšom význame,ako materialistickú ideológiu. Preto aj tak koncipujem svoje vety,slová! Tiež by som mohol oponovať tvojimi výrokmi,ked si zamieňaš mikroevolúciu a s makroevolúciou.
Pre mňa je problém len makroevolúcia, kde -"termínus technikus",...sa mení jeden druh na iný,podla evolučného modelu!
K tomu u mikroevolúcií nedochádza!
Tu proste ide o to/ved aj vedci pripúšťajú začiatok vzniku/,....ako sa mohla odohrať zmena energie na hmotu neriadeným procesom,...ked je nadovšetko jasné,....že k tomu môže dôjsť iba postupným a riadeným spôsobom ,za presne nastaviteľných podmienok,...aby mohlo niečo zmysluplné vzniknúť!
Vedci hovoria,že....„Väčšina alebo možno všetky elementárne častice môžu byť vytvorené materializáciou energie." Ale prečo nepovedia,ako k tomu došlo bez prispenia inteligencie? Ked sa im to nedarí zrealizovať aj za prispenia ich inteligencie? Ako si s tým mohla poradiť potom nevedomá sila?


52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 12. 2015, 21:54 avatar
Nie je mikro, nie je makro, je len evolúcia.


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 12. 2015, 22:27 avatar
76,....iba s tým dovetkom,....že na makroevolúciu nič nepoukazuje!


13.
označiť príspevok

Vespertine žena
   4. 12. 2015, 19:46 avatar
...a nebudeš mať pochybnosti takmer v ničom!

Tak to by som práveže nechcela.


28.
označiť príspevok

scirocco muž
   5. 12. 2015, 11:15 avatar
Jehovisticky koniec sveta v roku 1975 si pamatam este aj ja. Susedia predali dom, pole, zahradu (vsak uz ich nebudu potrebovat nie ) a vsetko dali jehovistickej cirkvi. Potom sa cudovali, ze sa nic nestalo a boli sklamani. Potom si nejako tazko kupili spat aspon dom a od jehovistov vystupili. (vtedy mali jehovisti velke straty). No ale ludia su nepoucitelni a stale veria tym istym rozpravkam. A ak si niekto mysli, ze ludia su strasne, velmi, neuveritelne hlupi, tak sa myli. Su este hlupejsi.


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   5. 12. 2015, 11:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 19:21 avatar
Scorocco,....chceš byť zaijímavý? Aj ked JS v roku 1975 mali isté očakávania/bolo 6000 rokov od stvorenia Adama/,....predsa už nečakali nejaký radikálny obrat./koniec..../,......aj ked mnohí verili,že niečo sa stane.
Určite nepredávali domy,polia,...atd.
Povedz mi meno daného suseda a ja ťa vyvediem z tvojho omylu. Obratom si môžem zistiť,či to tak je,ako tvrdíš?
A JS nemali žiadne "straty",....mám dojem,že jediný, stratený si ty sám,......a ver mi,....ľudia sú naozaj hlúpy! Ved ty sám si toho dôkazom! 


32.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 12. 2015, 19:26 avatar
Shagara, nie že by som ti nefandil, ale začínaš sa mierne radikalizovať. Vidieť, že pobyt na DF začína zanechávať na tebe následky. Nikto sa tomu nevyhne. Aj ja mám ten problém, aj keď som zatiaľ hlúpym nenazval.


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 12. 2015, 21:48 avatar
33,....pod dojmom Sciroccových príspevkov si myslím,že aj to je preňho vyznamenanie. Mnohé domestikované primáty,....sa nezamýšľajú nad svojou inteligenciou/ani ked im niekto povie ,že nie sú inteligentné/,....a je im vlastné iba značkovanie svojho teritória močom a príjem potravy.
Nemám rád ľudí,...ktorí zachádzajú príliš daleko,....preto som podlahol a volil slová,ktoré by nemali byť v slovníku kresťana.
Nech mi to Boh odpustí! Aj ja ti fandím,......ak máš lepšie sebaovládanie ako ja,.....tak sa len z toho teším?! 


33.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   5. 12. 2015, 19:27 avatar
Oprava: nikoho nenazval.


49.
označiť príspevok

sta2rky muž
   6. 12. 2015, 09:35 avatar
1. Všetky náboženstvá sú klamlivé no svojej podstate a predstavujú nehorázny podvod, ale všeobecne akceptovaný. A nad týmto je potrebné sa zamýšľať, prečo je to tak.


50.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   6. 12. 2015, 13:17 avatar
Starky, tak sa teda zamyslime, prečo je to tak?


54.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 12. 2015, 22:51 avatar
Prestal som čítať tu: "Keďže náboženstvo starovekého Babylona sa rozšírilo po celej zemi,"

Máš smolu, Šagi. Práve mám po ruke staršie číslo Historickej revue venované Mezopotámii...
A zabudol si dodať, že aj Ty si bol katolík... vlastne možno ani nie, lebo som tú Tvoju znôšku hlúpostí nedočítal...

Ty nie si veriaci, Šagi, Ty potrebuješ psychiatra - :-)


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 02:23 avatar
Oponent........čo sa stalo po zmiatnutí jazykov v Bábeli?
Nuž ludia čo sa rozpŕchli po tomto zmiatnutí na rôzne strany si brali so sebou mnohé náboženské predstavy a zvyky tohto náboženstva so sebou a to sa postupne/všade iným spôsobom/ pretváralo až do dnešnej podoby! Je úplne dokázaná priama spojitosť mnohých nebiblických zvykov,náuk s náboženstvom starovekého Babylónu!
----------------------------------
Ak si skutočne taký sčítaný.......tak čítaj.....The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženstvo Babylónie a Asýrie), ...............str. 556.....nesmrteľná duša!
--------------------------------
„Rozlišovanie medzi kňazom a laikom je charakteristickým rysom tohto [babylonského] náboženstva.“ — Encyclop?dia Britannica, 1948, zv. 2..... str. 861.
--------------------------------
Používanie zobrazení...... Ancient Mesopotamia—Portrait of a Dead Civilization (Staroveká Mezopotámia — portrét mŕtvej civilizácie), Chicago 1964, A. L. Oppenheim,....... str. 184.
-------------------------------

Triády....... (Babylonian and Assyrian Religion [Babylonské a asýrske náboženstvo], Norman, Oklahoma 1963, S. H. Hooke,........str. 14–40)
-----------------------------
Žeby pápež?.....The Encyclopedia Americana uvádza: „Sumerská civilizácia [ktorá bola časťou Babylónie] bola ovládaná kňazmi; na čele štátu bol lugal (čo doslovne znamená „veľký muž“), ktorý bol zástupcom bohov.“ — 1977, zv. 3,.....str. 9.
------------------------------
„Egypt, Perzia a Grécko cítili vplyv babylonského náboženstva........ Skutočnosť, že raná grécka mytológia a grécke kulty boli preniknuté semitskými prvkami, je dnes medzi učencami tak všeobecne uznávaná, že nie je k tomu potrebný žiadny ďalší komentár. V prevažnej miere sú tieto semitské prvky vlastne babylonské.“ — The Religion of Babylonia and Assyria (Náboženstvo Babylónie a Asýrie), Boston 1898, M. Jastrow ml., .......str. 699, 700.
---------------------------------
........atd..........
--------------------------------
A Oponent........nemusíš ani tieto diela čítať. Stačí ti kliknúť na internet a tam toho nájdeš neúrekom! Neviem presne,....ale tuším stránka Makrosvet do detailov o tom popisuje. Ale tých stránok je na stovky. Hlavne v angličtine! Ale nájdeš aj dosť dôkazov i na Slovenských stránkach.
A bol som katolík,....to som už priznal viac krát! A nechápem,....prečo ma každý posiela psychiatrovi?   
Teda........sám musíš uznať,....že sa nejedná o žiadnu "znôšku hlúpostí!" Práve naopak,.....je to tak čitateľné a zrejme,.....že len tým,čo nevedia nič o starovekom Babylone,to mohlo uniknúť! Uisťujem ťa,.....že ja nestaviam svoje názory len na jednom ..."staršom čísle historickej revue"! Už aj preto,........že som si vedomí toho,....že ak klamem a zavádzam,.....tak mi nepomôže ani Jehova! Pretože by to nebolo v súlade s pravdou a láskou k blížnemu!
"Klamári totiž nevôjdu do Božieho kráľovstva"! 1 Kor.6:9-11
Súhlasí milky945


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 03:09 avatar
A ešte ma napadá Oponent aj .......kult matky božej!
-----------------------------------------------------------------------------
Veľa špekulácií obklopuje Semiramis v celej histórii. Avšak, obraz matky ktorá drží svoje dieťa,...... je všadeprítomný v celej histórii, a v každej kultúre. A je tu veľmi vela spoločných prvkov s "kresťanstvom". To dáva značný dôraz na skutočnosť,že medzi Semiramis a kultom matky božej v RKC je priama spojitosť! Aj ked možno v Efeze si vzali katolíci viac k srdcu jej setru,dvojičku Artemis Efezskú. Alebo je to rímska panna Diana...kto vie?
A opäť,....tú spojitosť daného katolíckeho kultu s Babylónom ,nájdeš všade na internete !
A viem ,že neveríš tejto téme,.....ale ani židia svojho času neverili,že Boh zničí svoje vyvolené náboženstvo a svoju svätyňu A tak prvotní kresťania boli za to pre nich iba na smiech! Nuž čo,....história sa presne opakuje,....a ľudia sú opäť nepoučiteľní!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:03,  Toto ma zaujíma, že kde je to napísané: 2020 Noeho potopa je len symbolizmus.
dnes, 11:59,  Katolíci sa dnes radi odvolávajú na to, že oni sú dnes ako jediní názorovo jednotní. Je...
dnes, 11:56,  kntsz, ak si myslíš, že to, čo citujem v 2. nie je táranina, tak sa predveď, a ukáž, že...
dnes, 11:42,  Stalin nemal záujem o Európu. Až kroky Hitlera donútili Stalina konať. Stalin videl, ako sa...
dnes, 11:41,  Zmysel máš vysvdetlený v 16. Vôbec nečítaš predošlé moje príspevky, a robíš tu zo...
dnes, 11:40,  Ach, aká si len hlúpa. Vari toto je názov témy? vajcia by boli opäť celé a potom by...
dnes, 11:38,  Ty si tiež trápny diskusný šašo, zrejme preto píšeš takto, lebo veríš hlúpostiam.
dnes, 10:41,  no dobre no.....*56*56*56
dnes, 10:24,  1- veľmi náročná téma (aspoň pre tých, čo sa snažia seriózne hľadať pravdu) a niekedy...
dnes, 10:17,  119- ja sa len bavím ondrej, neber všetko vážne čo napíšem.....*03
dnes, 10:16,  Hi all. Introducing our online store https://goods-me.com We work all over the world. We are...
dnes, 10:11,  Oni to tak bohužíal vidia, maju krivdu z druhej svetovej vojny....nevidia ale to. že Hitler a...
dnes, 09:59,  11- myslím, že sa ti ho podarilo celkom presne a pritom jednoducho vystihnúť....*21
dnes, 09:56,  2- to je asi jediná veta kde si porozumel každému slovu. Pre začiatok pekný výkon.........
dnes, 02:21,  Ahoj Momentálne sa mi (ne)chce spať, tak si čítam knižku. Som po oslave a dobre...
dnes, 00:39,  Lavrov obvinil EÚ a NATO z prípravy vojny: Prirovnáva ich k nacistickému Nemecku! Ruský...
včera, 21:37,  10. len v tvojom prip. sa evolúcia obrátila späť *21 často sa nedostaneš dalej od názvu...
včera, 21:11,  Tak si poriadne čítaj, čo tu trepeš: Na rozdiel od predchádzajúcej inkvizície bola úplne...
včera, 21:09,  Ty si hlúpa, pretože tá metafora je hlúposť, nakoľko nič sa neudeje späť v čase. Nič....
včera, 21:03,  8. something to the subject... ?
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(173 137 bytes in 0,412 seconds)