Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zhmotnenie,alebo vzkriesenie?

53
reakcií
2099
prečítaní
Tému 7. mája 2017, 00:48 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
04. 11. 2014
52
03. 05. 2020
3
23. 03. 2017
18
16. 11. 2017
14
14. 11. 2017
42
03. 01. 2017
94
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 00:48 avatar
Dušičkári tvrdia,že pri vzkriesení nesmrteľné duše dostanú hmotné telo.
Ale ak niečo nesmrteľné /duša/ si vezme hmotné telo je to vzkriesenie,oživenie?
Alebo je to iba zhmotnenie? Hlásal teda pán Ježiš zhmotnenie tiel v "posledný deň"?


3.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2017, 08:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 5. 2017, 12:09 avatar
Shagara, a ty si odkiaľ vzal, že dušičkári tvrdia, že "pri vzkriesení nesmrteľné duše dostanú hmotné telo."

Kto tvrdí, že hmotné? Ešte som o takom nečítal.


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 14:09 avatar
9,....tak to potom toho veľa nevieš. Ja som to už citoval,a myslím,že v minulosti v téme o nesmrteľnej duši som to už rozoberal,...... Je to v takzvanom nemeckom katolíckom- "Katechizme pre dospelých"/Mateje-Viem komu som uveril/
Samozrejme,objavuje sa to aj inde. A tiež je pravda,že RKC o tomto sa snaží mlčať,lebo si uvedomuje značné úskalia tohto tvrdenia. A keď hľadáš ,aké je to "oslávené telo",tak sa veľa nedočítaš.
Na strane 406 môžeš čítať:....."že RKC zamieta dva extrémy ako materializmus a angelizmus"./kapiitola -Vzkriesenie a smrť,str.396/ Teda,z napísaného vyplýva,že to nebude niečo ako duch/anjel/,ale ani doslovný,hmotný človek,ale niečo medzi tým. Písal som a zabával som sa nad týmto tvrdením,že RKC verí v o vzkriesenie nejakého obojživelníka,mäsoduch.
A pritom Biblia opisuje iba dve možnosti:1,Vzkriesenie hmotné,pre pozemský život,....2,vzkriesenie duchovné pre nebeský život. A teda nie nejakú kombináciu oboch.
Za ďalšie,.....povedz,vzal si Ježiš telo do neba,alebo aj Mária? Potom to položím iné otázky.


7.
označiť príspevok

Astax1 muž
   7. 5. 2017, 14:32 avatar
10.
Na túto tému som odpovedal v mojej téme o nesmrteľnosti duše.

Nikdy si v Písme nečítal, "A sú telá nebeské a telá pozemské, ale iná je sláva nebeských a iná pozemských."? A nie je nám v tom vzorom Kristus, ktorý mal hmotné telo "vlož prst do mojich rán" ale zároveň "prišiel hoci dvere boli zatvorené"?


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 15:40 avatar
12,....a práve to ťa usvedčuje z nesprávneho tvrdenia. Ako syn človeka,prechádzal Ježiš cez stenu,zatvorené dvere? Asi nie! Samozrejme,mohol to urobiť mocou ducha od Otca,....ale vtedy by to bolo len zbytočné teátro ,a to on nikdy nerobil. každý jeho zázrak bol opodstatnený a mal svoj význam.
Ježiš ,aby bol viditeľný,po svojom vzkriesení,tak musel zobrať na seba podobné telo ,aké mal predtým. Ale nie to svoje pozemské,pôvodné,ktorého sa vzdal!
Pochop,....aj preto ho nespoznali najbližší. Ak by si ty zomrel a bol by si vzkriesený ako trebárs Lazár,nespoznali by ťa tvoji najbližší? Určite áno, ....za pár hodín nemôžeš stratiť pamäť na blízku tvár.
A tak ,čo sa to porobilo s Máriou,Salome a podobne? Ak oni nespoznali svojho priateľa Ježiša?
A je len logické,aby sa učeníci nepotkýnali,že si zhmotnil do tela s ranami. Inak, môže sa rana po klincoch zahojiť po pár hodinách? Nie,a aj rana v boku /ktoré nekrvácala/bola dôkazom,že mal iné telo s ranami,ktoré boli zahojené,......sotva pred nimi krvácal.
A máš pravdu len v tom,že sú telá nebeské/duchovné/ a telá pozemské/hmotné/. Ale neexistujú telá ala RKC ,ktoré sú kombináciou jedného aj druhého,....to je anomália a Biblia to vyslovene zavrhuje,a aj zdravý úsudok.
Zapamätaj si, všetko hmotné je porušiteľné a Písmo hovorí ,že Ježiš po vzkriesení do neba a aj tí s nebeskou nádejou majú "neporušiteľné telá".
"Veď aj Kristus zomrel raz navždy za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby vás viedol k Bohu, [on], ktorý bol usmrtený v tele, ale oživený v duchu.".......nie duchom,ale v duchu! 1 Petra 3 kap.
Alebo.......1. Timotejovi 3:16
"16 Áno, uznáva sa, že je veľké sväté tajomstvo tejto zbožnej oddanosti: ‚Stal sa zjavným v tele, bol vyhlásený za spravodlivého v duchu, zjavil sa anjelom, zvestovalo sa o [ňom] medzi národmi, uverili v [neho] vo svete, bol prijatý hore v sláve".
Ale pre teba hlavne platia slová,na ktoré si sa odvolával...." „Tak je to aj so zmŕtvychvstaním. Seje sa v stave porušiteľnosti, kriesené je v stave neporušiteľnosti... seje sa telo prírodného života, kriesené je telo duchovné." Rozumieš-"duchovné,neporušiteľné"! Nie oslávené hmotno-duchovné!
Sk. 13:34: .....„[Boh] ho [Ježiša] vzkriesil z mŕtvych s určením, aby sa už nevrátil do porušenia.“ (Ľudské telá sú svojou prirodzenosťou porušiteľné. Preto 1. Korinťanom 15:42, 44 používa slovo „porušiteľnosť“ ako paralelu k slovnému spojeniu „hmotné telo“. Ježiš už nikdy nebude mať také telo.) To už som písal ,prečo? "Svet ho už viac neuvidí".
Sk. 10:40, 41: ......„Toho [Ježiša Krista] Boh na tretí deň vzkriesil a umožnil mu, aby sa zjavil, nie všetkému ľudu, ale svedkom vopred ustanoveným Bohom.“ (Prečo ho nevideli aj iní? Pretože bol duchovným tvorom, a keď sa tak ako kedysi anjeli zhmotňoval do hmotných tiel, aby bol viditeľný, urobil to len v prítomnosti vybraných svedkov.)
A nakoniec....1. Kor. 15:45: .....„Tak je to aj napísané: ‚Prvý človek Adam sa stal živou dušou.‘ Posledný Adam [Ježiš Kristus, ktorý bol dokonalý ako Adam, keď bol stvorený] sa stal životodarným duchom.“ O žiadnom tele/hmotnom/ tu nie je reč a ani nemôže byť!
Uvedom si Astax, že Pavol neskôr hovoril o oslávenom Kristovi, že je .....„presným znázornením [Božej] bytosti“, pretože Boh je Duch a nikdy nemal telesné telo. — Hebr. 1:3; A to nadovšetko vylučuje učenie RKC a teda aj tvoje nebiblické a nelogické závery,a to len v dôsledku ďalšej nebiblickej náuky o nesmrteľnosti duše.


8.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 5. 2017, 14:58 avatar
10. Shagara, na tvoju otázku danú poslednou vetou v tvojom príspevku neviem múdro odpovedať, nakoľko som zistil, že nemám vôbec jasný pojem o tom, čo znamená "hmotné telo".

Musím si to najskôr časom ujasniť.


9.
označiť príspevok

Astax1 muž
   7. 5. 2017, 15:21 avatar
era
Hmotné telo je telo živočíšne no po vzkriesení budú mať ľudia telá duchovné.
Prečítaj si 1 Kor 35-58.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 15:42 avatar
14,...ty si to pozorne prečítaj,nie era!


12.
označiť príspevok

Astax1 muž
   7. 5. 2017, 17:22 avatar
Shagaru
Pravdu ti poviem, pekné rozprávky. Žasnem nad tým, čo vás v tých sektách učia.

Sám sa zamotávaš vo svojich klamstvách. Veď ako by mohla byť vzkriesená duša, keď ona je nositeľom poznania a vedomia? Ak by zanikla duša, tak by zaniklo aj naše JA, ľudsky povedané, Tým pádom kto by bol vzkriesený?

A o Kristovi sa píše, že po svojej smrti zostúpil do nižších častí zeme "A čo iné znamená to "vystúpil, ako že aj zostúpil do nižších častí zeme?" Ef 4, 9
Ako mohol zostúpiť, ak jeho duša bola "mŕtva" a potreboval "vzkriesenie"?
Alebo ako mohol ohlasovať zvesť duchom? "... podľa tela bol usmrtený, ale zostal živý podľa duše. S ňou prišiel ohlasovať zvesť aj tým duchom, ktorí boli vo väzení, tým totiž, ktorí kedysi neverili, keď Božia zhovievavosť čakala za dní Noema, kedy bola stavaná archa .... " (1 Pt 3,18-20)

Napíš mi jediný verš, kde sa dokazuje, že vzkriesenie sa týka duše a nie tela. Lebo pokým je v Písme spomenuté vzkriesenie vždy sa to týka tela.
O Kristovi sa píše: "a povedal o Kristovom vzkriesení, že ani nebol ponechaný v podsvetí, ani jeho telo nevidelo porušenie:"
Vysvetli nám vo svojich rozprávkach, kde "zmizlo" Kristove telo, ak ono nevidelo porušenie?

A ak sa jedná o skutočne mŕtve telo, a toto telo "vstane z mŕtvych", tak potom sa naozaj jedná o vzkriesenie.

Píšeš "A Biblia neučí ,že v nebi budú nejaké telá/hmotné,preduchovnelé/"
Ale áno presne toto nás učí Sv.Písmo.
Píše sa predsa: "Lebo ak je telo živočíšne, je aj duchovné" 1 Kor 15, 45

A toto ma dostalo: "že tí s nebeskou nádejou budú mať navlas rovnaké telá ako anjeli./duchovné bytosti/"
Anjeli sú netelesné podstaty. Ak sa pýtaš čo alebo kto je anjel, odpoveď je duch. Ale samotný názov služby je anjel. Teda anjeli nemajú žiadne telá, pretože sú to duchovia, no zmŕtvychvstalí budú mať telá a preto nebudú ako anjeli!

"Biblia to potvrdzuje,že ako aj Ježiš,tak aj ľudia s nebeskou nádejou budú mať to isté telo,aké mal Kristus predtým ako prišiel na zem"
Ja už neviem, akú to čítaš Bibliu. Ale vo Sv.Písme sa naopak píše, že vzkriesení budú mať tie isté telá, ako Kristus po zmŕtvychvstaní.
Veď sa píše: "A keď vo vás prebýva Duch toho, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych, potom ten, čo vzkriesil z mŕtvych Krista, oživí aj vaše smrteľné telá skrze svojho Ducha, ktorý prebýva vo vás." Rim 8, 11
Znova a zas sa píše o "smrteľných telách", ktoré sú živočíšne ale po vzkriesení budú "neporušiteľné" a duchovné. 1 Kor 15, 45

A taktiež Pavol hovorí o premenení týchto "živočíšnych tiel" na telá "duchovné".
Píše: "Hľa, poviem vám tajomstvo: Nie všetci umrieme, ale všetci sa premeníme: razom, v jednom okamihu na zvuk poslednej poľnice. Lebo keď zaznie, mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní a my sa premeníme.A keď si toto porušiteľné oblečie neporušiteľnosť a toto smrteľné si oblečie nesmrteľnosť, vtedy sa splní, čo je napísané: "Smrť pohltilo víťazstvo."

Lež toto premenenie sa netýka duše ale tela, lebo pred tým apoštol píše: ""A sú telá nebeské a telá pozemské, ale iná je sláva nebeských a iná pozemských.Tak je to aj so zmŕtvychvstaním: seje sa porušiteľné, vstáva neporušiteľné;seje sa potupené, vstáva slávne; seje sa slabé, vstáva mocné,seje sa telo živočíšne, vstáva telo duchovné. Ak jestvuje živočíšne telo, jestvuje aj duchovné."

A ďalej píšeš : "A to by bolo čudné,keby po pár hodinách mal to isté telo a nepoznala by ho ani vlastná matka a plietli si ho so "záhradníkom"!"
Najskôr mi prosím napíš, kde v Písme sa píše, že ho nespoznala ani vlastná Matka.

Ďalej, podľa tvojej až vyslovene komickej predstave Kristovo umučené telo zmizlo a Kristus sa zhmotnil. Ale prečo sa Kristus "zhmotnil" v inom "tele" v než akom bol ukrižovaný? Nemohol sa zhmotniť v tom istom tele? Preto je toto dôvod prečo ho nespoznala Mária Magdaléna?

Dôvod je ten, že Kristus sa vo svojom premenenom tele nechcel dať spoznať. Až potom, keď jej povedal "Mária" sa dal poznať.
Dôkladnejšie to Písmo vysvetluje pri Emauzských učeníkoch. Kristus sa k nim priblížil vo svojom oslávenom tele.
No píše sa : "Ich oči boli zastreté, aby ho nepoznali." Tu je jasný dôvod, z vôle Boha ho nespoznali ako ani Mária Magdalená.

"Ako syn človeka,prechádzal Ježiš cez stenu,zatvorené dvere?"
Ako? Tak, že už mal "duchovné telo", preto prišiel hoci dvere boli zatvorené.

"Ale nie to svoje pozemské,pôvodné,ktorého sa vzdal!Pochop,....aj preto ho nespoznali najbližší."
Netrep tí, čo ho nespoznali, nespoznali ho iba preto, že on sa im nedal poznať.

"A je len logické,aby sa učeníci nepotkýnali,že si zhmotnil do tela s ranami. Inak, môže sa rana po klincoch zahojiť po pár hodinách? Nie,a aj rana v boku /ktoré nekrvácala/bola dôkazom,že mal iné telo s ranami,ktoré boli zahojené,......sotva pred nimi krvácal."
O akom hojení to píšeš? Človeče prišiel si o rozum? Ako sa môže hojiť telo, ktoré je mŕtve? Ježišove telo bolo pretvorené zo živočíšneho na duchovné, tak ako nám to hovorí Písmo, že bude aj s našimi telami. Pavol píše: "Hľa, poviem vám tajomstvo: Nie všetci umrieme, ale všetci sa premeníme: razom, v jednom okamihu" A ty napíšeš, že ako sa mohli "zahojiť" Kristove rany?
A nevieš, že v čom trpíme, v tom budeme aj oslávený? Kristus ukázal Apoštolom svoje oslávené telo spolu s ranami, aby dokázal, že vstal so svojím telom z mŕtvych.

"A máš pravdu len v tom,že sú telá nebeské/duchovné/ a telá pozemské/hmotné/. Ale neexistujú telá ala RKC ,ktoré sú kombináciou jedného aj druhého,"
Vysvetli nám, aké majú "telá" anjeli. Anjeli nemajú! A preto, ak by sme mali byť ako anjeli žiadne vzkriesenie by nebolo!

"Zapamätaj si, všetko hmotné je porušiteľné a Písmo hovorí ,že Ježiš po vzkriesení do neba a aj tí s nebeskou nádejou majú "neporušiteľné telá".
Robíš si srandu? Nepíše sa, že "Veď toto porušiteľné (telo) si musí obliecť neporušiteľnosť"?

1 Pt 3,18-20 "Veď aj Kristus raz navždy trpel za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby vás priviedol k Bohu. Bol usmrtený v tele, ale Duchom oživený" Teda neviem, čo si chcel týmto dokázať.
Potom sa dodáva "V ňom prišiel a kázal aj duchom, čo boli vo väzení." Stále si neodpovedal, ako mohol Kristus, ak jeho duša bola mŕtva kázať duchom po smrti a ako mohol zostúpiť do nižších častí zeme?

Neviem čo si chcel dokázať citovaním 1 Tim 3, 16 ale dobre.

"A že ho vzkriesi z mŕtvych, aby sa už nikdy nevrátil do porušenia," Kto tvrdil, že Kristus sa vrátil do porušenia? Čo to tu splietaš?
Oslávené telo nie je porušiteľné ale je dokonalé ale stále je to telo, aj keď nepodlieha koľkostine, hmote, či času. Ak hovoríme o telách, potom musia byť "hmatateľné", tak ako Kristove, lebo ak by sme hovorili o duchu, ten je nehmotný. Teda apoštol by nič nepísal o tele. A taktiež si uvedom, že anjeli nemajú žiadne telo!

"Sk. 10:40, 41: ......„Toho [Ježiša Krista] Boh na tretí deň vzkriesil a umožnil mu, aby sa zjavil, nie všetkému ľudu, ale svedkom vopred ustanoveným Bohom.“ (Prečo ho nevideli aj iní? Pretože bol duchovným tvorom, a keď sa tak ako kedysi anjeli zhmotňoval do hmotných tiel, aby bol viditeľný, urobil to len v prítomnosti vybraných svedkov.)"
Ja doslova žasnem nad tvojou argumentáciou! Nemá to ani hlavy ani päty. Kristus sa viacerým neukázal, pretože ich Boh nevybral, aby sa im ukázal.
"Prečo ho nevideli aj iní?" Kristus v oslávenom tele nepodliehal času ani priestoru. To je zasa len tvoja hlúpa predstava, keď prirovnávaš živočíšne telo k duchovnému. Už iba to spojenie duchovné telo značí, že to bude skutočne ľudské telo, aj keď s inými prvkami a duša bude zvrchovaná nad telom, preto sa človek bude pohybovať na základe túžby. V tvojej predstave by to ani telo nebolo ale len duch!

A všetko si to zaklincoval 1 Kor 15, 45. Vyfiltroval si všetky verše, v ktorých sa nachádza duša a duch a proste si ich sem skopíroval, aby si niečo dokázal?

Píše sa: "Tak je aj napísané: "Prvý človek, Adam, sa stal živou bytosťou;" posledný Adam oživujúcim Duchom" Ale nie je prv duchovné lež živočíšne, až potom duchovné. Prvý človek zo zeme, je pozemsky; druhý človek je z neba. Aký je ten pozemský, takí sú aj ostatní pozemskí; a aký je nebeský, takí sú aj ostatní nebeskí. A ako sme nosili obraz pozemského, tak budeme nosiť aj obraz nebeského."

Toto sa hovorí o Adamovi, ktorí bol stvorený s telom a dušou v pozemskom - živočíšnom tele. Ale potom, ako nás vzkriesi Boh budeme mať telá nebeské, aké mal Kristus.

"pretože Boh je Duch a nikdy nemal telesné telo."
Píše sa "A všetci vyznávajú, že veľké je tajomstvo nábožnosti: On sa zjavil v tele," Teda Boh sa zjavil v tele. Ak sa odvolávaš na Roháčkov tam je napísané doslova "Boh zjavil sa v tele".
Tomu neprekážalo, že podľa tela bol viditeľný, pretože čo do božstva ostal neviditeľným. Píše sa : "Nik nepozná Syna iba Otec". Preto, aj keď bol Kristus čo do tela viditeľný, v božstve ostal ukrytý.

A ďalej.
Apoštol hovorí, že nie všetci zomrú. Ale podľa tvojej komickej predstave sa musí každý a teraz ťa citujem "vzdať svojho terajšieho tela". Lenže tí, čo neumrú sa ani svojho tela nevzdajú ale ich telá budú iba premené na telá duchovné. "Nie všetci umrieme, ale všetci sa premeníme:razom, v jednom okamihu na zvuk poslednej poľnice. Lebo keď zaznie, mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní a my sa premeníme."


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 22:00 avatar
Nenájdeš nič v Písme,čím by si podložil to,čo tvrdíš.
Teda,citujem ťa:....." Veď ako by mohla byť vzkriesená duša, keď ona je nositeľom poznania a vedomia? Ak by zanikla duša, tak by zaniklo aj naše JA, ľudsky povedané, Tým pádom kto by bol vzkriesený? "
A túto perlu ducha nijako nedokážeš ty a ani nikto. To je asi také tvrdenie,ako keby ja som povedal,....že mám v záhrade skutočných škriatkov,ale neviem to dokázať.
Samozrejme,ty keď hovoríš o duši,tak mieniš nesmrteľnú dušu. Na druhej strane,ak ja hovorím o duši,tak mienim tým biblickú dušu a ou je celý človek,alebo aj zviera.
Ty Astax nechápeš ani len základné pojmy a nevieš ,čo to je biblická duša. Pozri sa preto do biblického slovníka a zisti si to,lebo inak nie je s tebou reč. Budem citovať z jedného biblického slovníka/Almenn/:.... Podle SZ nemá človek dušu. Hebrejský výraz ,obyčajne prekladaný ako "duša"/nefeš/ označuje psychofyzický celok, živú bytosť so všetkými jej prejavmi.....človek existuje len dovtedy,pokiaľ prijíma dych života. ....rovnako ako človek,tak aj zviera ,majú rovnaký údel........ale toto vnútorné ja sa zvlášť podla pavlovských epištol javí ako neschopné vlastnej nezávislosti".
Všetky slovníky citujú,aj to,že v SZ nie je žiadna "dichotómia",teda rozdelenie človeka na "telesnú a nehmotnú časť."
Teda, je pravdou,že "duša, je nositeľom poznania a vedomia",....ale nie nesmrteľná duša,....ale biblická duša ,ako celý človek,ako už zmienený psychofyzický celok.
A tak ak zomiera človek,odumiera mozog,končí sa existencia celého človeka. A Boh nepotrebuje nejakú predlohu v podobe nesmrteľnej duše,aby mohol potom niekoho vzkriesiť. Jednoducho,....pozná presne genetický profil týchto jednotlivcov ,ktorí sú v jeho knihe života. A tak sa vedcami aj často označuje naša DNA,náš génom.
Tiež si musíš uvedomiť,ako Písmo chápe výraz "telo". Ak Písmo tvrdí ,že sú pozemské aj nebeské telá,tak je zrejme,že "telo" nebeské nebude znamenať hmotné telo. Daný výraz -"telo" ,v tomto prípade poukazuje,že aj anjeli v nebi majú nejaké telo,a to telo je ale duchovné. Ale bližšie ho nešpecifikuje. Jedno je ale isté,že to je duchovné telo a hmotné na ňom nie je nič. Samozrejme,ak povieme pozemské telo,automaticky si vybavíme hmotné telo,lebo to nosíme a poznáme.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To, o tom "zostúpení Krista",je opäť niečo,čomu nerozumieš. Ak bol Kristus tri dni mŕtvy,tak nikam nemohol zostúpiť. Samozrejme je pravda,že niekam zostúpil,ale až po svojom vzkriesení. Je to niekde vysvetlené na DF. Rád to zopakujem,skopírujem.
------------------------------------------------------
A Kristove telo Boh odstránil,tak ako telo Mojžiša. Uvedom si,že keby ho ponechal v danom hrobe, tak by to miatlo učeníkov a nechápali by mnohé veci.
Júda 9 píše..."Keď však archanjel Michael mal spor s Diablom a dohadoval sa o Mojžišovo telo..." Aj tu vidieť,že Boh sa postaral,aby bolo telo Mojžiša odstránené. Toho Mojžiša,ktorý bol tiež prostredníkom a predobrazoval Krista. A to urobil aj s telom Krista,podla daného proroctva.
Uvediem ďalší dôkaz. Ak Izraelita sa zmieroval na sviatok zmierenia s Bohom a obetoval zvieraciu obeť,tak po jej obetovaní si ju nemohol vziať späť. Tým by sa anulovalo jeho zmierenie s Bohom. Vieč si predstaviť tu anomáliu,že by si pýtal naspäť obetovanú ovcu?
A to platí aj na Krista,ak by si naspäť vzal svoje telo ,ktoré "obetoval/vzdal sa ho/ za hriechy sveta". Opäť by sa anulovala hodnota jeho zmierovacej obete. Ale to,čo raz bolo obetované,už nijako si nemohol vziať späť.
--------------------------------------------------
A aj anjeli majú telá/to som už vysvetľoval/, a to sú duchovné telá. Výraz -telo nesmieš zakaždým chápať hmotne!
Píšeš Pavlové slová,ale zrejme o nich nepremýšľaš vôbec:..."„Sú nebeské telá a pozemské telá; ale iná je sláva nebeských tiel a iná pozemských tiel."
Príklad: človek je tvor,ale aj zviera je tvor....ale medzi nimi je obrovský rozdiel.
------------------------------------------------
A je nepodstatné,či sa zjavil Márii/matke Ježiša/,alebo inej Márií.......ide o to,že ho nepoznali,tak ako apoštoli,a učeníci z Emaus. Apoštoli ho považovali za "ducha". A to mnohé napovedá. Ak by si vzal Ježiš to isté telo,ktoré mal,tak sa to nikdy nemôže stať.
--------------------------------------------
A dalej ti nerozumiem,lebo si ma úplne otočil. Na mnohých miestach tvrdíš presne to,čo aj ja,....ale zrejme sa vôbec nechápeme. Hovoríš o "neporušiteľnosti" a tvrdíš,že si vzal Ježiš to telo ,ktoré mal na zemi. Hovoríš o "duchovnom tele",a myslíš tým to hmotné ktoré mal na zemi. Len ho nejak Boh premenil,aby sa nekazilo. 
Uvedom si,že tu išlo o zmenu takú,že Ježiš bol vzkriesený ako duchovná bytosť, ale sa zhmotnil aby mohol byť viditeľní ľudom.
--------------------------------------------
A 1 Petra 3:18....vysvetluješ nesprávne......„Kristus zomrel raz navždy za hriechy, spravodlivý za nespravodlivých, aby vás viedol k Bohu, on, ktorý bol usmrtený v tele, ale oživený v duchu [„Duchom“, NV, NT, ZŠ, EP, RP; „v Duchu“, SEP; „podľa ducha“, AH].“ (Pri svojom vzkriesení z mŕtvych bol Ježiš oživený s duchovným telom. V gréckom texte sú slová „telo“ a „duch“ postavené do protikladu a obe sú v datíve. Teda ak prekladateľ použije preklad „duchom“, v súlade s tým by mal tiež povedať „telom“, alebo ak použije „v tele“, mal by tiež povedať „v duchu“.)
Teda,nie "duchom"! To som dokazoval aj inými časťami Písma. Oživujúci duch nie je hmotné telo,akokoľvek by bolo "oslávené". Výraz oslávené,v sláve",....len poukazuje na niečo lepšie/duchovné/,a v prípade Ježiša po vzkriesení,na opätovné prijatie toho tela ,ktoré mal predtým.
---------------------------------------------------------------
A Boh sa nikdy nezjavil v tele,...."lebo nikto ho nikdy nevidel" a ľudia by ho nemohli vidieť,"lebo by zomreli". Boh sa zjavil prostredníctvom syna,on bol jeho zástupca a nie druhý Boh v trojici. Tak nezavádzaj pohanskými poúčkami.
Ak Písmo píše,že "Boj je duch", vy to hneď zmeníte,aby vám to pasovalo do vašich pohanských dogiem.
------------------------------------
Píšeš aj..."Neviem čo si chcel dokázať citovaním 1 Tim 3, 16 ale dobre. "....nuž chcel som povedať Písmom ,že ...." bol vyhlásený za spravodlivého v duchu",....a nie v hmotnom tele,...len toľko.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 20:49 avatar
14,....ale to "duchovné telo", je telo naozaj duchovné, a nič na ňom nie je hmotné. Jednoducho,tí čo budú žiť v nebi, budú mať také isté telá ako anjeli,Ježiš, a jeho Otec.
Ak by to malo byť tak ,ako učí RKC,.....tak by sa anjeli strašne čudovali,akí mutanti sa to dostali do neba?!


14.
označiť príspevok

-era- muž
   7. 5. 2017, 20:55 avatar
Čo to vôbec znamená: telo?


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 22:13 avatar
19,...to napovedá kontext. Ale ak Pavol hovorí,že sú "pozemské a aj nebeské telá",tak musíme to chápať tak,že ako mi na zemi máme dané hmotné telo,tak aj v nebi majú anjeli duchovné telo,nejak uspôsobené. Ale je to skrz ,naskrz duchovné telo.
Tento výraz sa dokonca používa aj v prenesemom zmysle slova na neživé veci. Ale to je niečo iné!


28.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 5. 2017, 15:13 avatar
Shagara
Nemám chuť sa s tebou hádať, keď tvrdíš také hlúposti, že "anjeli majú telo".

Už pojem telo sa chápe v rovine telesnej a nikdy vo Sv.Písme nie je spomenuté telo, ktoré by charakterizovalo nejaký nehmotný tvar.
A ty si mi raz napísal, že "poznáš celkom dobre filozofiu"? Človeče ty prijímaš všetky sprostosti, ktoré ti povedia.

Anjeli sú netelesné podstaty, chápeš vôbec čo to znamená? Netelesné podstaty sú podstaty, ktoré nepodliehajú žiadnemu tvaru, pretože sú to čistý duchovia.
Akoby mohli mať anjeli tvar?

Anjel… je názov služby, nie prirodzenosti. Ak sa pýtaš na meno tejto prirodzenosti, je to duch; ak sa pýtaš na službu, je to anjel: podľa toho, čím je, je duch; podľa toho, čo koná, je anjel.“
Vo Sv.Písme sa píše, že anjeli sú duchovia. " Či nie sú všetci služobnými duchmi, poslanými slúžiť tým, čo majú dostať do dedičstva spásu? " Hebr 1, 14

A Duch nemôže mať žiadny tvar! Preto je od teba doslova až komické tvrdiť, že anjeli majú "telo".
Preto sa píše "Sú nebeské telá a pozemské telá; ale iná je sláva nebeských tiel a iná pozemských tiel." To znamená, že telá pozemské sú telá živočíšne a nebeské telá sú telá duchovné, aké mal Kristus, keď vystúpil do neba.
Ako som mnoho krát povedal. Oslavené telá nebudú podliehať ani času, priestoru, koľkostine, a pod. Sú to telá oslávené a majú iný charakter ale stále je to tvar tela, ktorý Boh stvoril a "bolo to dobré"

Viac k tomu nemám čo povedať, lebo tvoja argumentácia je naozaj až zarážajúca iba čo s tebou strácam čas.


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 00:39 avatar
33,...Astax,....Biblia definuje aj nebeské telá,a je zrejme,že aj anjeli ako duchovia majú istú formu /telo/. Ak mi to chápeme hmotne,tak anjeli telo chápu duchovne. každý zo svojho pohľadu.
A tak tvoja rétorika,že ..."nikdy vo Sv.Písme nie je spomenuté telo, ktoré by charakterizovalo nejaký nehmotný tvar.",....je len tvoja slepota,keď to tam nevidíš.
A netvrdím to ja ,ale Písmo. Zrejme je aj Boh podla teba "sprostý",ako píšeš. Ale to si vyrieš ty s Bohom.
Pavol píše:..."vzkriesené je duchovné telo",..."„Ak je hmotné telo, je aj duchovné.“ .......tak kto je sprostý? A nie je to tak,že vy sa tlačíte do neba aj s hmotným telom. To duchovné telo, je také telo aké majú aj anjeli! . I keď duch je pre ľudské oči neviditeľný, má telo — „duchovné telo“.
Alebo......Keď bol Ježiš vzkriesený, .....„[vstúpil] do samého neba, aby sa teraz za nás zjavil pred osobou Boha“. (Hebrejom 9:24) Teda,Boh je osoba, nie nejaká nedefinovateľná, všadeprítomná sila. Aj duchovia sú poznateľní a dajú sa rozlišovať podla svojich duchovných tiel. A veriť,že Ježiš si vzal telo/hmotné / do neba ,je niečo, čo mňa privádza do úžasu.
A hlavne ,keď čítam ,ako popieraš že v nebi sú duchovné telá,a potom z závere tvrdíš opak. Cˇo sa ti stalo?
Ak Biblia píše ,že Ježiš si vzal to isté telo,ktoré mal aj predtým,keď prišiel na zem,...tak mám veriť tebe a bludom RKC/pohanskej filozofií/,že si vzal hmotné telo do neba,....aj keď Písmo to vylučuje?
Ty tak musíš hovoriť,lebo ste prijali pohanskú náuku o nesmrteľnosti duše,a tak ste zrušili vzkriesenie,a zhmotnenie nazývate vzkriesením. 
A to,že hmotné telá v nebi /ako píšeš/ "nebudú podliehať času a priestoru", ma tiež odrovnalo. Nikdy rozumný človek toto nemôže povedať na existenciu hmotného tela. To nutne musí existovať v čase a aj priestore. O tom sú zákony hmoty, a času! Astax,...ty nepíšeš ani len v intenciach svojej viery,...ale už si ďaleko aj od nej.
A pýtal som sa ťa,...povedz mi,ako vyzerá taký duchovný penis, a načo ti bude v nebi,ty odborník! Alebo aj tam chceš onanovať?
A oslávené telo,je neporušiteľné,duchovné telo, ale nie verzia RKC,ale telo aké majú aj anjeli.


38.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 5. 2017, 12:39 avatar
Astax, Immanuel dal dobru otazku..

Tiez by ma zaujimalo, ako by duchovne bytosti v Sodome chceli znasilnit..

(Ja neviem akej podstaty su anjeli, takze cakam na dobre argumenty od kazdej strany)


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 14:38 avatar
45,...to by nedokázal ani znovuzrodený!  Ale možno Veriaci bude vedieť?


54.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 5. 2017, 22:07 avatar
Z Božej moci sa aj duševné telo môže premeniť a naspäť sa stať takým ako predtým. Máme predsa verše o premenení Ježiša na vrchu:Mat17 1A po šiestich dňoch pojal Ježiš Petra, Jakoba a Jána, jeho brata, a vyviedol ich na vysoký vrch osobitne, 2a premenil sa pred nimi, a jeho tvár sa skvela jako slnce, a jeho rúcho stalo sa bielym ako svetlo. 3A hľa, ukázali sa im Mojžiš a Eliáš shovárajúc sa s ním.

Mar9 9A keď schádzali s vrchu, prikázal im, aby nikomu nerozprávali o tom, čo videli, iba vraj až potom, keď vstane Syn človeka z mŕtvych. 10A držali to slovo u seba dopytujúc sa medzi sebou, čo je to vstať z mŕtvych.

No a pri príchode Pána sa to tiež udeje v okamihu:1Kor 15:51 Hľa, tajomstvo vám hovorím. Všetci nezosneme, ale všetci budeme premenení, razom, v okamihu, pri zatrúbení poslednej trúby.
1Kor 15:52 Lebo zatrúbi, a mŕtvi vstanú neporušiteľní, a my budeme premenení.


2.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 5. 2017, 08:12 avatar
V prvom rade treba počúvať samotného Ježiša, tak ako nám to zanechal v evanjeliu, do slova do písmena a nehľadajme, čo je v evanjeliu podstatné a čo podradné, čo myslel tak a čo onak, každé slovo je súčasťou jeho preliatej krvi a každé má rovnakú váhu. Prvý predpoklad spaseni je uveriť ježišovi. bez pochybností a všetko a až potom hladajme odlišnosti na cirkvách, nepochybovať o tom, či to sa môže stať, alebo nie, ako tí, ktorým hovoril o jedení jeho tela a krvi a, tí ho vysmiali, ako mnohé dnešné cirkvi. kto nechce zniesť tvrdú reč, nech to nepočúva ale nech to neznevažuje pre iných, ak to pochopil inak. Lebo teraz poznávame iba z časti a potom budeme poznať všetko, počítajme s týmito slovami, aby sme potom neboli zaskočení a nevyzerali ako hlupáci. Potom, lebo to čo je dnes, môžeme kedykolvek opraviť, napraviť, pokial je duša v našom tele,ak opustí naše telo, už nemá možnosť , je taká, ako opustila telo.
Ja viem, že dušičkovanie mnohým nesedí, .lebo ježiš hovorí stále iba o nás, či sme v tele, alebo mimo neho, on komunikje, ak mu to dovolíme, s naším vedomím.
Ale naše vedomie, alias naša duša je ako súbor v počítačí, kde je napísané všetko, aj to čo si pamätáme a aj to čo si nepamätáme, ba dokonca sú tam aj vecí, ktoré si neuvedomujeme, že napríklad, kolko povelov musí spracovať a vyslať mozog, aby sme sa napríklad postavili zo stoličky a podľa takýchto informácii nie je ťažké neskôr postaviť repliku toho, čo je tam zachované. Každé jednotlivé vedomie, či duša je obrovský súbor, ktorý je kapacitou možno väčší, ako všetky počítače sveta.
A teda vedomie a duša je obrovský fenomén božieho stvorenstva a teraz my poznáme iba časť z tohoto božieho stvorenstva a nielen v tomto prípade, nesnažme sa uzatvárať veci, nech zostanú radšej otvorené, ako nám povedal ježiš, nievšetko som vám povedal, lebo by to vaše srdce neznieslo, ale príde duch pravdy.......................


6.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 14:14 avatar
Katolícky pisatel.Rybár napísal:"Kresťanstvo v sebe spája vo vyššiu jednotu, stoickú etiku,platónsku mystiku,grécky ideál krásnej duše,Aristotelovskú logiku,rímsky zmysel pre poriadok,ducha prírodných vied a techniky."
Už len v tomto výčte chýba -"Ježišove učenie."
--------------------------------------------------
Grécki filozofi, ako boli Sokrates a Platón, učili túto myšlienku: Až keď sa duša vymaní z pút hmotného ľudského tela, je „oslobodená od blúdenia, nerozumnosti, strachu, divokých lások i ostatných ľudských ziel“ a „trávi... celý svoj čas s bohmi“. (Platónov dialóg Faidon, 81 A)

Neskôr vodcovia takzvaného kresťanstva začlenili do svojho učenia „predstavy [gréckych filozofov] o vrodenej nesmrteľnosti duše“. (Christianity—A Global History [Súhrnné dejiny kresťanstva])
Podľa diela Holman Illustrated Bible Dictionary „duša je často stotožňovaná s celým človekom“.
A daný Katechizmus pre dospelých, ktorý som citoval, tiež otvorene priznáva,že nesmrteľná duša sa prevzala z pohanstva,...autor ale namieta,že to "nebolo od Platóna,ale od Aristotela,z jeho hylemorfizmu". /strana 399/ A dodáva sa tu,že "Akvinský to pretvoril", vo svojich prácach.


22.
označiť príspevok

Krištof
   8. 5. 2017, 08:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 14:37 avatar
27,...nie je to pravda. Katolíci otvorene to priznávajú vo svojich dielach,tak ako Augustín a iný. A to až opovážlivo drzo. Rád ti citujem takéto správy,tvrdenia a mnohé som už citoval.
A stále prehliadaš základný fakt,....že v Písme nie je ani jedna zmienka o tom,že niečo hmotné po smrti prežíva,....a "duša,duch" ktorý sa vzťahuje aj na zvieratá, je vždy pominuteľný,zomiera, môže byť zničený,zničená!
Vzkriesenie je preto jedinečné,lebo opäť privádza k životu/ktorý sme stratili/ tých,čo zomreli. Rozoberal som dané slovo, a to poukazuje na oživenie,opätovne vstatie do života. A to pri nesmrteľnej duši nie je možné! Preto nemôžte pochopiť tak jednoduchú náuku a preto je tu taký zmätok!


44.
označiť príspevok

Krištof
   10. 5. 2017, 18:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 21:30 avatar
71,...nepochopil som,prečo si citoval tie texty v závere?
Nerob tieto veci a nevytrhuj z kontextu ! Mal si prečítať aj 7 verš a podobne. Alebo musíš vnímať komplexne nejakú biblickú náuku,a nie na základe svojho chápanie si nájdem nejaký text a ním dokazujem svoje nebiblické učenie!


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 22:03 avatar
Astax,....vysvetli nám,načo bude niekomu v nebi "oslávený penis"? Budeš sa tam rozmnožovať,milovať,cikať?
Načo tam niekomu bude v nebi oslávený konečník? Budeš tam chodiť na latrínu,toaletu,na obláčik ?
Hmotné telo je vytvorené pre pozemské podmienky,preboha neťahajte tieto veci do duchovnej sféry,do neba! Odpovedz len na tieto veci a nerozpisuj sa,..... pekne po jednom!


23.
označiť príspevok

Krištof
   8. 5. 2017, 09:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 5. 2017, 14:29 avatar
Shagara
Tvoj spôsob argumentácie, či dokazovania je na úrovni nedospelého človeka. Neviem, či sa robíš takým obmedzeným v otázkach myslenia, alebo si skutočne taký.

Ale je takmer nemožné s tebou diskutovať. Pretože túto tvoju naozaj "múdru" otázku si mi už položil asi tak 4x. A ja ti na ňu zakaždým odpovedám.

Keďže vzkriesené telo nebu podliehať ani času, ani kolkostine, ani bolesti ... je zrejmé, že ono bude uspôsobené inak. Bude to telo, lež z inými prvkami. Toto telo bude duchovné t.j., že duša bude zvrchovaná nad telom a človek sa bude pohybovať na základe túžby, tak ako Kristus, keď prišiel do večeradla.

Teólogia nám hovorí, že v čom človek trpí, v tom bude oslávený. To znamená, že je potrebné, aby aj telá dostali svoju odmenu. Boh čo koná, koná dobre. Aj prvý človek bol dokonalý ale bol ponechaný vo "svojej nevedomosti". T.j., že nenazeral na Boha, lebo v takom prípade by nemohol zhrešiť. Ale Boh stvoril človeka s telom a dušou a "videl, že je to dobré".

A Sv.Písmo nám hovorí o tom, aký je rozdiel medzi živočíšnym telom a telom duchovným. Apoštol hovorí: ""Jedlo je pre žalúdok a žalúdok pre jedlo." Boh však zničí jedno aj druhé.".

To jasne hovorí o tom, že ľudské telá budú stále telá, ale iného charakteru - osláveného.


18.
označiť príspevok

milky945 muž
   7. 5. 2017, 22:32 avatar
shagara, je to dobrá otázka a postreh v 1, ale asi zbytočná

Nechcem zakladať novú tému, preto ak dovolíš, spýtam sa tu a teba.

Vieš mi vysvetliť Ef 4,8-10? Nerozumiem tomu a ty si tu prehlasoval, že rozumieš.
Čo je "hlbších častí ako je zem" a čo je výsosť? Rozumiem len veršu 8 asi takto: verš 8 je o Kristovi po vzkriesení, ktorý cez ducha svätého dáva dary, napr. na letnice prvý krát.

Ef 4,8-10:
8 Preto hovorí: Vystúpiac na výsosť zajal zajatie a dal ľuďom dary.
9 Ale to, že vystúpil, čože je iné, ako že aj prv sostúpil do hlbších častí ako je zem?
10 Ten, ktorý to sostúpil, je ten istý, ktorý aj vystúpil nad všetky nebesia, aby naplnil všetko.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 5. 2017, 22:50 avatar
23,.....4:8, 11–15 Ježiš Kristus..... „odviedol zajatcov“, teda vzal mužov zo Satanovej moci a dal ich ako dary na budovanie kresťanského zboru. Dalšie verše/11,12/ to osvetľujú./pastieri,učitelia,evanjelisti,...atď/.
Nižšie,hlbšie časti poukazujú na zem,na smrť Krista a to ,že bol v "zemi" tri dni ,pochovaný.
Výšiny,výsosť.....poukazujú na nebesia a jeho vystúpenie na nebesia. Ján 3:13
Je to paralela na jeden žalm,ale tu je to trochu o niečom inom.
Žalm 68:18
"18 Vystúpil si do výšin;
odviedol si zajatcov;
vzal si dary v podobe ľudí,
áno, dokonca zatvrdilých, aby si [medzi nimi] býval, ó, Jah, Bože.ô.....to sa splnilo v minulosti a inak.
Súhlasí milky945


21.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   8. 5. 2017, 07:52 avatar
Milky..ty súhlasíš s takýmto šlendrianskym vysvetlením?
Teba je fakt možné takto trápne jednoducho opinkať?

Žalm 68 sa nemohol v minulosti splniť inak.Ef 4 je vysvetlenie tohto žalmu.
Súhlasí veriaci-4


24.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 5. 2017, 11:15 avatar
Mohol si odpovedať na moju otázku, miesto toho ma urážaš, ale to je typické pre teba.
Súhlasí Wolfe


26.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 5. 2017, 14:55 avatar
milky
Ef 4,8-10 sa priamo dotýka smrti Ježiša Krista a toho, čo Kristus robil pokým jeho telo bolo v hrobe ale jeho duša stále živá.

Všetky 4 evanjelia uvádzajú pri správe o smrti Pána na kríži formuláciu "... vypustil dušu" (Mat 27,50; Mar 15,37; Luk 23,46; Jn 19,30). Prečo by evanjelisti toto písali, keby duša po smrti umierala súčasne s telom? U Lukáša ešte tiež čítame, že Ježiš povedal: "Otče, do tvojich rúk porúčam svojho ducha!"

Kristus tým, že zomrel na kríži neprestal existovať. Ale vo svojom duchu (- duši, lebo tieto slová sa často zamieňajú) zostúpil k zosnulým.
Preto apoštol povedal: "Zotrel dlžobný úpis, ktorý bol svojimi nariadeniami proti nám a prekážal nám, a odstránil ho tým, že ho pribil na kríž."
Po smrti nemohol nik prísť do neba, pretože brány neba boli zatvorené Adamovým hriechom t.j. "dlžobný úpis". Tým, že Kristus zomrel za nás na kríži a tým otvoril brány neba, zotrel tento dlžobný úpis.
Lebo nik nemohol vstúpiť do spoločenstva s Bohom pred umučením Krista. Všetky spravodlivé duše išli do šeolu a nespravodliví do pekla - boháč.

V liste Efezanom sa píše: "A čo iné znamená to "vystúpil, ako že aj zostúpil do nižších častí zeme?"
To znamená, že Kristus po svojej smrti "zostúpil" do šeolu a všetkých spravodlivých odtiaľ zobral.
Preto sa píše, že po smrti Krista "Otvorili sa hroby a mnohé telá zosnulých svätých vstali z mŕtvych. Vyšli z hrobov a po jeho vzkriesení prišli do svätého mesta a ukázali sa mnohým."

A Peter v tejto súvislosti uvádza : "Bol usmrtený v tele, ale Duchom oživený. V ňom prišiel a kázal aj duchom, čo boli vo väzení. Oni kedysi veriť nechceli keď Božia trpezlivosť za Noemových dní vyčkávala, kým sa staval koráb, v ktorom sa zachránili z vody len niekoľkí, celkom osem ľudí." 1 Pt 3,18-20

Akoby mohol mŕtvy Kristus kázať duchom, ktorí podľa vašej viery nežijú a nie sú schopní vnímania?
Ale Peter jasne hovorí, že "kázal duchom", ktorí žili za Noema. A Apoštol hovorí, že boli vo "väzení" to je to isté, ako keď hovorí Pavol "Preto hovorí: "Do výšav vystúpil, so sebou vzal zajatcov".
A dodáva "A čo iné znamená to "vystúpil, ako že aj zostúpil do nižších častí zeme?"

Všetky tieto verše na seba nadväzujú.
A hovoria o tom, že Kristus po svojej smrti zostúpil so svojou dušou do "nižších častí zeme" t.j. do šeolu, kde boli ľudia vo väzení, pretože čakali na vykupiteľskú smrť Krista. Tým, že Kristus zomrel a zotrel "dlžobný úpis" vzal zajatcov, ktorí boli vo "väzení" v šeole a pri svojom nanebovstúpení ich zobral so sebou.


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 01:04 avatar
31,...šeol a hádes je jedno a to isté. Len jedno je hebrejský ekvivalent a druhé grécky!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A "bol oživený v duchu",.....nie duchom! V gréckom texte sú slová „telo“ a „duch“ postavené do protikladu a obe sú v datíve. Teda ak prekladateľ použije preklad „duchom“, v súlade s tým by mal tiež povedať „telom“, alebo ak použije „v tele“, mal by tiež povedať „v duchu“.)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A Kristus až po vzkriesení kázal duchom vo vezení,a to boli démoni. Nie nesmrteľné dušičky!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A žiadne tela po jeho vzkriesení nevstali z mŕtvych,ale iba po následnom zemetrasení, boli otvorené hroby,/zosuvy,posun zeme/a boli vidieť dané mŕtvoly.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ak niekto vypustil ducha, ....tak zomrel,jeho životná sila vyprchala,lebo prestal dýchať. Teda,žiadna nesmrteľná duša.
Aj Ráchel zomierala, a trinitárske preklady to prekladajú aj tak,že :..."unikal z nej život",...a to je správne./teda, unikala z nej duša,život/. A tak,keď uniká duša,zomiera celý človek!
Súhlasí Wolfe


37.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 5. 2017, 12:34 avatar
Keby to bolo tak ako hovori Astax s porovnani s bibliou, kde sa pise, ze dusa je v krvi, tak by to mohlo znamenat, ze mozem uvaznit niekoho dusu tak, ze jeho krv necham vytiect do suda a su zavriem..
Vzdy ide o zivotnu energiu,,,


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 5. 2017, 02:09 avatar
. Joseph Ratzinger, terajší prefekt vatikánskej Kongregácie pre otázky viery, hovorí: ......„V starovekej cirkvi neexistovalo žiadne potvrdenie náuky o nesmrteľnosti duše.“


27.
označiť príspevok

Astax1 muž
   8. 5. 2017, 14:57 avatar
Shagara
Nekopíruj všetko ako hlúpy zo strážnej veže ale preveruj.

Jozef Ratzinger je emeritný pápež Benedikt XVI a žiadny "terajší prefekt".
A napíš mi zdroj, kde také niečo tvrdí, lebo ako som ti mnoho krát povedal, tebe vôbec neverím.


31.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 00:50 avatar
25,...ale mal si viac reagovať na jeho slová/o nesmrteľnej duši/,nie na to,či je teraz nejaký prefekt.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 00:49 avatar
32,....vtedy,keď povedal dané slová,tak bol "prefekt". Aký tu vidíš problém?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Povedz nám,keď veríš ,že Ježiš si vzal naspäť telo/a anuloval svoje výkupnú obeť/ a s ním šiel do neba,....tak aj Otec a duch majú toto hmotné telo? teda aj Otec má už konečník/samozrejme duchovný,oslávený/, a nebudem dalej konkrétny,lebo by to nebolo vhodné. Má teda aj Otec už v nebi všetky telesné údy, aj keď je večný duch,...ako ty píšeš "čistý duch",...teda ani náznak hmoty/kosti,krv/?
Astax,...hráš sa na biblického odborníka,ale ani nevieš čo hovoríš.
Anjeli by sa čudovali,ako budete mať v nebi brucho,ale jesť nebudeš,...konečník,ale kakať nebudeš,...pimpasa,ale čúrať nebudeš,.....vlasy,ale česať,strihať sa nebudeš,.....prsty,ale šušne si nebudeš už vyberať,...atd.
Uvedomuješ si,čo ste stvorili?


33.
označiť príspevok

Krištof
   10. 5. 2017, 07:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   10. 5. 2017, 08:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Krištof
   10. 5. 2017, 08:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 14:11 avatar
42,....ale aj anjel má tú istú prirodzenosť /duchovnú/ ako aj Boh a Ježiš. A Ježiš ju dostal aj potom ,čo bol vzkriesený.
To ,že bol "oslávený",len poukazuje ,že dostal opäť neporušiteľné,neviditeľné/našim očiam,podotýkam/ a nesmrteľné telo. A že "Boh ho povýšil",že vytrval v skúške až na smrť a posvätil jeho meno. Tiež to poukazuje na jeho odmenu,ako kráľa Božieho kráľovstva a podobne.
A tvoja analógia porovnávania je úplne nesprávna. Ak porovnávaš dážďovku s človekom. Takí "akí sú zemskí,takí sú aj ostatní na planéte zem",.....a "takí,ako sú nebeskí,sú aj ostatní účastníci neba"/parafráza biblických textov/,...teda ,nemôžeš byť v nebi ako obojživelník/na spôsob RKC/,mäsoduch,...to je viac ako komická predstava.
A hierarchia v nebi je úplne o inom.


36.
označiť príspevok

Krištof
   10. 5. 2017, 11:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 14:04 avatar
43,...preboha Krištof,.....Spomeniem príklad Boha. Biblia hovorí, že Boh má oči, uši, ruky, ramená, prsty, nohy a srdce. — 1. Mojžišova 8:21; 2. Mojžišova 3:20; 31:18; Jób 40:9; Žalm 18:9; 34:15.
Všemohúci Boh inšpiroval pisateľov Biblie, aby ho opísali ľudskými črtami, aby tak ľudia lepšie chápali podstatu Boha. Učenci to nazývajú antropomorfizmus, teda „opis niečoho, akoby to malo ľudskú podobu alebo vlastnosti“. Z toho vidno, že ľudskou rečou sa dá len obmedzene opísať pravý Boh, Jehova. Cieľom bolo vystihnúť podstatu nebeských vecí a opísať ju takým spôsobom, aby to ľudia pochopili. To neznamená, že by sme takéto vyjadrenia mali brať doslovne, rovnako ako neberieme doslovne biblické vyjadrenia, že Boh je „Skala“, „slnko“ či „štít“.
Teda,to sa vzťahuje aj na anjelov , sú tiež duchovia ako Boh.
Tiež,keď písmo hovorí ,že Boh je Otec,tak sa tým nemyslí ,že je muž,.......lebo duchovia sa nedelia podla pohlavia.
Ale myslel som si,že také veci vieš? Naozaj,je komické mi nadávať do "sprostých" a tvrdiť,že v nebi má Ježiš penis, zadok, nohy,ruky, a podobne. Tieto veci majú svoj význam len pre pozemské podmienky.
Povedz mi,načo by boli rybe ,keby žila na zemi plutvy,žiabre a podobne?


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 14:27 avatar
40,....musel som to tak napísať /ospravedlňujem sa za to/,ale inak by vás ani netrtlo,čo to vlastne píšete,tvrdíte,a pritom mne Astax opakovane nadával do sprostých.
Pochop,úplne ignorujete fakt/ku ktorému sa nejak nevyjadrujete/,že Ježiš si nemohol ito telo ktorého "sa vzdal",..."ktoré obetoval"! Uvedomujete si to. Ak izraelita obetoval obeť za hriech,ovcu a tá by bola podrezaná, spálená alebo uvarená,zjedená podla závislosti od danej obete a podobne,....tak nemohol prísť za kňazom a pýtať si ju naspäť. To je nepredstaviteľné! A tak čo tvrdíte,je niečo ,čo prehliada aj tie najelementárnešie veci,ktoré by nemali unikať ani malým deťom. Ak Ježiš za niečo "zaplatil",tak nemohol si danú cenu pýtať naspäť,Krištof.
Za druhé,...nevyjadrujete sa k veci,že "Ježiš bol oživený v duchu",...nie duchom! Pozrite si pôvodné texty a gramatiku daných veršov. Teda,bol vzkriesený ako duch,ale aby bol viditeľný,tak sa zhmotnil,....preto ho učeníci "považovali za ducha". A naznačujú to aj iné skutočnosti. Nehovorí Písmo Krištof úplne polopatisticky,že najprv je "telesné a potom duchovné",...napr "porušiteľné a potom neporušiteľné". Ale nie je nijaká alternatíva stredu,že medzi hmotným a duchovným ,je aj to nejaké vaše obojživelné telo!/oslávené/
A Boh je "Večný Duch",...a tam ťažko môžno nainštalovať tvrdenie,že Boh vesmíru,zdroj obrovskej sily,osoba Boha ,neviditeľný Boh,neporušiteľný si obliekol telo Ježiša Krista,/hmotné,s údmi/podla vás je jeden Boh ,a Ježiš=Jehova/ako píšete v príručke,-"Ako odpovedať na JS"/
A byť stvorený na podobu Boha",...poukazuje v prvom rade na schopnosť vnímať sám seba,na prejavovanie vlastnosti, na slobodnú voľbu, a podobne/,....ale nič o podobnosti tiel,prirodzenosti! S tým preto neoperuj.


45.
označiť príspevok

Krištof
   10. 5. 2017, 19:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 21:35 avatar
72,...v nebi nemôže byť reč o človeku. A vychádzam z porozumenia Písma a z toho,že používam zdravý úsudok.
A Ježiša naozaj nepoznali mnohí podľa podoby ,ktorú mal predtým,....lebo si bral rôzne hmotné telá.
A poznali ho podla reči,učenia,slov a podľa toho,že pochopili práve na základe jeho rétoriky ,že to je on,.....ale nie podla postavy,výzoru. A to naznačuje ,prečo tomu tak bolo?!
Ale dokážem ,že sa mýlite!


48.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 5. 2017, 21:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

veriaci-4
   10. 5. 2017, 21:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 5. 2017, 22:22 avatar
76,....a práve to svedčí,že bol vzkriesený v "duchu",...a nie "duchom".
Ale na druhej strane, keď vystúpil na nebesia,určite si to telo,ktoré mal/zhmotnené/ nevzal do neba,duchovnej sféry!
Proste,....ak Ježiš predtým mal v nebi/ako prišiel na zem/ presne také telo ako anjeli,tak také aj teraz má v nebi. On je duch ako anjeli.
Hmotné telá nemôžu byť v nebi, aj keď ich "oslávime!" 


51.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 5. 2017, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

veriaci-4
   11. 5. 2017, 01:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 5. 2017, 08:30 avatar
Predsa je jasné, že v čase príchodu Ježiša v s vojom oslávenom tele, bude na zemi žiť množstvo ľudí. Predsa v momente nezomrú, aby zase ihneď vstali z mŕtvych. Biblia jasne hovorí, že tí, čo budú v čase príchodu Pána telesne živí, tak budú ich duševné telá v okamihu premenení v nové duchovné oslávené telá. Tí čo boli telesne mŕtví, tak vstanú do presne takých istých duchovných tiel ako budú mať tí, čo im boli telá duševné - zmyselné premenené na oslávené duchovné telá.

1Tes 4:15 Lebo to vám hovoríme slovom Pánovým, že my živí, ponechaní do príchodu Pánovho, istotne nepredstihneme tých, ktorí zosnuli.

Tak teda sa to bude diať naraz a nikto nikoho nepredbehne.

16Lebo sám Pán s veliteľským povelom, s hlasom archanjela a s trúbou Božou sostúpi s neba, a mŕtvi v Kristu vstanú najprv; 17potom my živí ponechaní budeme razom s nimi vychvátení v oblakoch v ústrety Pánovi do povetria. A takto budeme vždycky s Pánom. 18Takže sa potešujte navzájom týmito slovami.

Shagara , potešuješ sa týmito slovami. Predsa podľa učenia SJ nie všetci so SJ idú k Pánovi, len tí vaši navyšší. Alebo sa mýlim? Mnohí vraj ostanú tu na tejto zlorečenej zemi a vraj sa budú množiť a budovať.
Súhlasí veriaci-4
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:12,  Výška 80 metrov, viditelnost do dialky 32 kilometrov, do šírky 80 kilometrov, 0 zakrivenie...
dnes, 21:00,  "Voľným okom vidíme okolo seba maximálne 10 km do diaľky. Na tejto vzdialenosti...
dnes, 20:30,  Nebol by prudký. Voľným okom vidíme okolo seba maximálne 10 km do diaľky. Na tejto...
dnes, 20:03,  Ondreji, a čo ty, ty veríš v gulatú zem ? Nejako si ticho..
dnes, 20:03,  Samozrejme že to dokazuje plochosť Zeme. Ak by Zem bola guľa, tak to zakrivenie, spád by bol...
dnes, 18:54,  Ale prečo by som to mal robiť? Táto konštrukcia predsa nedokazuje, že zem nie je guľa....
dnes, 16:03,  Scarlette to nebola výčitka na tvoju adresu, len si myslím , že tvoja téma si zaslúži...
dnes, 16:03,  (: a nie len Ukrajinu *04
dnes, 16:00,  16. na teba si je skoda drat ruku *57 "cize biblia obsahuje cca 40% aramejciny a grectiny ....
dnes, 15:59,  Vidím, že tu je aj Ondrík , ten sa zaručene chytí.
dnes, 15:59,  3. havran, mam dolezitejsie veci , vela prace *04 za dva a pol , ja si vyberam co ma prave zaujme .
dnes, 15:57,  17. NASA to taha za jeden povraz s esa , roskomosom a jaxou *57 prostacik objavil celosvetove...
dnes, 15:55,  Scarlette ako vidím , že si intelektuálne príliš vysoko zaťala a keď nedáš tému na...
dnes, 14:45,  Comu nechápeš ?...
dnes, 13:33,  Zatiaľ, čo Rusofili stále básnika o tom, že si Američania niečo porcujú, zatiaľ jediné,...
dnes, 13:28,  Na guli je zakrivenie všade rovnaké. Nechápem, o akých rozdieloch v zakrivení zeme to...
dnes, 11:21,  Amerika nič neporcuje ty sonaru červený.......zober si taký Kuvajt, ako sa narába s...
dnes, 07:36,  V 68 ten tvoj medveď sa rozhodol, že nás bude držať v klietke.......a ty si sa cítil v tej...
včera, 20:33,  K zakriveniu Zeme len tolkoto,...
včera, 20:21,  Scarlette Pochopenie histórie má vždy nenahraditeľný význam pre súčastnosť , ale i pre...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(185 021 bytes in 0,169 seconds)