hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Základ náuky RKC

príspevkov
10
zobrazení
5
tému vytvoril(a) 30.1.2021 18:16 stefan 5
posledná zmena 1.2.2021 22:28
1
30.01.2021, 18:16
Toto neberte ako nejakú ťažkú tému. Mojím cieľom, ako bývalého člena RKC je priblížiť tunajším RKC nadšencom , čo je ich základom viery a čomu majú veriť, kedže si podľa mojich skúseností vykladá učenie RKC každý ako chce.

Vačšina si myslí / a nielen tomáš12345 /, že pápež je len nejaká figúrka, ktorá je tam na okrasu a nie je ho povinný nikto počúvať, ak niečo nepovie z nejakého záhadou opradeného inštitútu "EX CATHEDRA"

Lenže ono je to trochu inak.Všetko v RKC je striktne dané a vymyslené do poslednej bodky. Každý v RKC je povinný chodiť na omše. Na nich nie náhodou musí vyznať s knazom, že je v JEDNOTE s pápežom.
,Čiže žiadne také, že mna pápež nezaujíma, alebo niečo také. Neposlušnosť pápežovi je pre katolíka hriech

Katechizmus RKC je dokumentom, ktorý má v sebe zakodované, čím je:
par.9: ...Rímsky katechizmus, ktorý sa volá aj Tridentský a je dielom PRVORADEJ dôležitosti ako súhrn (kompendium) kresťanského učenia...."
par 10:... Mimoriadne zasadanie Biskupskej synody roku 1985 žiadalo, „aby sa vypracoval Katechizmus alebo súhrn (kompendium) celého katolíckeho učenia, tak viery, ako aj mravov“.

Je to pre katolíka absolútny základ
par 2034 : Rímsky Pápež a biskupi ako „autentickí, čiže Kristovou autoritou obdarení učitelia,… hlásajú sebe zverenému ľudu vieru, ktorú TREBA VERIŤ a aplikovať v morálnom správaní.“

Takže ak je podľa RKC učenia pápež touto autoritou, MUSIA katolíci veriť všetkému čo povie, aj keby to povedal na záchode a nielen ex catedra.

Mimochodom, pri mojom obrátení som trochu skúmal a zisťoval, či niekedy nejaký pápež povedal niečo ex cathedra a výsledok si domyslite sami.
Náuka RKC je obrovský podvod, kde pre Ducha Svatého, ako tešiteľa, ktorý prišiel namiesto Pána Ježiša Krista nie je miesto. Jeho misto si v "Cirkvi" uzurpoval iný námestník...pápež.

Inak najsilnejší preklad slova "anti" z gréčtiny je "NAMIESTO"
Až v dalšom slede je slovo "proti"
Takže stojí za úvahu, kto je antikristom
👍: ondrej61
none
3
30.01.2021, 18:41
1. V Biblií si apoštoli nárokujú, že ich rozhodnutie je rozhodnutím Ducha Svätého. Apoštol Peter povedal:
(Počuli sme, že vás niektorí, čo vyšli z nás, znepokojili a rozvrátili vám srdcia rečami, hoci sme ich ničím nepoverili.
Lebo Duch Svätý a my sme usúdili....)

2. Duch Svätý, ktorý zostúpil na apoštolov vo večeradle sa ďalej odovzdáva vkladaním rúk:
(Oni tam zašli a modlili sa za nich, aby dostali Ducha Svätého,lebo na nikoho z nich ešte nezostúpil; boli iba pokrstení v mene Pána Ježiša. Potom na nich vložili ruky a dostali Ducha Svätého. Keď Šimon videl, že vkladaním rúk apoštolov sa udeľuje Duch, ponúkol im peniaze a povedal: "Dajte aj mne takú moc, aby každý, na koho vložím ruky, dostal Ducha Svätého.")


Apoštol Pavol to vysvetlil jednoznačne:
Usilujte sa zachovávať jednotu ducha vo zväzku pokoja. Jedno je telo a jeden Duch, ako ste aj boli povolaní k jednej nádeji svojho povolania. Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst, jeden Boh a Otec všetkých, ktorý je nad všetkými, skrze všetkých a vo všetkých. Každému z nás však bola daná milosť podľa miery Kristovho daru.
A on ustanovil jedných za apoštolov, iných zasa za prorokov a iných za ohlasovateľov evanjelia, iných ustanovil za pastierov a učiteľov, aby pripravovali svätých na dielo služby, na budovanie Kristovho tela.

Apoštolstvo je úrad, ktorý sa odovzdáva. Apoštol Peter napísal, aby úrad Judáša prevzal iný.
A taktiež Petrov primát je úrad, úrad pastiera. Len jemu bolo prikázané pásť Kristove ovečky.
Kristus vravel len o jednom pastierovi a jednom ovčinci.
Preto v celom svätom písme dával v spoločenstve apoštolov príkazy len Peter.
Ježiš vedel, prečo to tak urobil.
Ak sa bude 20 biskupov hádať ohľadom pravdy, buď vznikne 20 nových cirkví (nových vier), alebo bude nad nimi pastier, ktorý rozhodne a ostatní sa podriadia.

Nástupca Judáša sa volil losovaním. Najviac hlasov získal Matej. A Peter vyhlásil, že to bola vôľa Ducha Svätého.
Tak isto sa volí aj nástupca apoštola Petra.
none
4

3. Klein 30.01.2021, 18:41

1. V Biblií si apoštoli nárokujú, že ich rozhodnutie je rozhodnutím Ducha Svätého. Apoštol Peter povedal:
(Počuli sme, že vás niektorí, čo vyšli z nás, znepokojili a rozvrátili vám srdcia rečami, hoci sme ich ničím nepoverili.
Lebo Duch Svätý a my sme usúdili....)

2. Duch Svätý, ktorý zostúpil na apoštolov vo večeradle sa ďalej odovzdáva vkladaním rúk:
(Oni tam zašli a modlili sa za nich, aby dostali Ducha Svätého,lebo na nikoho z nich ešte nezostúpil; boli iba pokrstení ...

30.01.2021, 18:58
Pavol sa pýta...vari nie som apoštol?
...vari som nevidel Krista?
1 Kor 9

Takže Klein
1.Čí nástupca bol Pavol, ked apoštolov bol plný počet?
2.Akého Krista videl každý pápež, ked je údajne apoštol?
none
5
31.01.2021, 07:42
Antikrist...vieš asi všetci okrem teba rozumejú, čo so napísal

Antikrist nemôžu byť protestanti, lebo sa jedná vždy o jednotlivca.

Pápeži vždy malií titul námestníka, čiže vikára. Po latinsky je ten titul VICARIUS FILII DEI.-čiže námestník Syna Božieho

jJa som narážal práve na tento titul námestníka, kde po grécky namiesto sa povie ANTI. Čiže ten človek čo sa posadil do úrostredka Božieho ľudu a vydáva sa za Krista a uzurpuje si jeho úrad je antikrist

Namiesto písania jedovatých príspevkov sa radšej vzdelávaj.Urobíš lepšie
Moja diskusia s tebou je u konca
none
6

5. stefan 5 31.01.2021, 07:42

Antikrist...vieš asi všetci okrem teba rozumejú, čo so napísal

Antikrist nemôžu byť protestanti, lebo sa jedná vždy o jednotlivca.

Pápeži vždy malií titul námestníka, čiže vikára. Po latinsky je ten titul VICARIUS FILII DEI.-čiže námestník Syna Božieho

jJa som narážal práve na tento titul námestníka, kde po grécky namiesto sa povie ANTI. Čiže ten človek čo sa posadil do úrostredka Božieho ľudu a vydáva sa za Krista a uzurpuje si jeho úrad je antikrist

N...

31.01.2021, 08:05
Štefan, oveľa lepsie urobiš, ked budeš s ním diskutovať....Na jeho mysleni je krasne vidieť, ako niekedy uvažovali inkvizítori....Z naseho tomaša by bol skvelý inkvizítor.....
none
10
01.02.2021, 22:28
19, .... Tomáš, to ti naozaj niekto zastiera myseľ?15
---------------------------------------------------------------------------------------
Ján píše polopatisticky: ..... "18 Deti moje, je posledná hodina. A ako ste počuli, že príde antikrist, tak teraz vystúpilo mnoho antikristov. Z toho poznávame, že je tu posledná hodina. 19 Spomedzi nás vyšli, ale neboli z nás. Lebo keby boli z nás, boli by zostali s nami. No malo sa ukázať, že tí všetci nie sú z nás."
Povedz, čo tam čítaš? ..... "vystúpilo mnoho antikristov". Viem, že vidíš tých "mnoho antikristov", ale nevieš si to spojiť s tými, čo vzišli z prvých kresťanov. A to ste boli vy, katolíci!
Ako by si to chcel aby ti to niekto vysvetlil?
Uvedomuješ si, že ak budeš tam kde si, tak nebudeš poznať ani sám seba?!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sám Ježiš povedal: „Kto nie je na mojej strane, je proti mne [teda je antikrist], a kto so mnou nezhromažďuje, rozptyľuje.“ — Lukáš 11:23.
Rozumieš týmto slovám?
Alebo, ..... " povstane mnoho falošných prorokov a zvedú mnohých.“ — Matúš 24:9, 11.
Aj títo sú antikristovia, lebo konajú proti Kristovým záujmom.
A vie akým? Presne poznať PRAVDU a konať podla nej. Konali ste tak v priebehu dejín? Nie !!! Konali ste presne naopak, ako váš otec lží!
Samozrejme, aj protestanti sa radia k vám, lebo ani oni nevyšli z Veľkého Babylonu!Teda, každý je antikrist kto verne nenasleduje Krista podla presného poznania!
Jeden príklad: ..... "Kto nie je so mnou, je proti mne, a kto nezhromažďuje so mnou, rozhadzuje." ..... povedal Ježiš v Mat.12,30.
Vieš čo to znamená .... "Zhromažďovať"?
---------------------------------------------------------------
odkaz - satanské, pohanské symboly

odkaz - sme traja a predsa sme jeden!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 110 435 B vygenerované za : 0.094 s unikátne zobrazenia tém : 76 781 unikátne zobrazenia blogov : 1 666 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Nadmerné upieranie sa o ideály brzdí vlastný intelektuálny rast!