Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

What the hell!!!

33
reakcií
1854
prečítaní
Tému 4. mája 2010, 20:39 založil Pyramid Head.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 02. 2009
3
12. 06. 2010
37
29. 03. 2009
35
 
 


1.
označiť príspevok

Pyramid Head
   4. 5. 2010, 20:39 avatar
Celkom som sa zamyslel nad témou teológia ako filozofia, ale nie v takom kontexte ako väčšina. Totižto sa stretávam s názormi, že filozofia je hlúposť v dnešnej dobe. Je nepoužiteľná, nikto sa o ňu nezaujíma. Treba študovať to, čo je "in", to znamená manažment, ekonómiu, technické smery, fyziku, matematiku, informatiku. Humanitné odbory vraj netreba mať, veď načo, stačí nám popisovať prírodu a fyzikálne zákony, načo popisovať človeka. Človek sux.
Ok, totižto značné množstvo ľudí, ktorí študujú prírodné vedy, sú svojím spôsobom stále poznačení vplyvom osvietenstva. V osvietenstve sa verilo (rád by som zdôraznil to slovo verilo), že pokrok je dobrý, že myslenie a napredovanie ľudským mozgom je dobré a človek sa vyslobodí z okov prírody (abo vesmíru), ktorý ešte nevie pochopiť vcelku. Hľadali nejaký veľký metapríbeh, ktorý by všetko objasnil.
Ale prosím Vás, veď hlúpe a naduté ľudstvo sa posunulo úplne niekam inam. Máme predsa postmodernu, ktorá hlása diskurzy a serie na metapríbeh. Dnešní leniví a nebažiaci po poznatkoch ľudia nechcú nejakú ucelenú teóriu na všetko. Preto máme rôzne diskurzy, ktoré popisujú svet a človeka so svojich uhlov pohľadu.
Totižto osvietenstvo kládlo do stredu sveta jednotlivca "ja" tým, že Descartes si privlastnil Augistinov výrok Cogito ergo sum. Vedecký rámec pre moderné chápanie sveta dodal neskôr Isaac Newton, keď materiálny svet zobrazil ako stroj, ktorého zákony a pravidelnosť je možné poznávať ľudskou myslou.
Lenže na moderné chápanie sveta je vedený útok prinajmenšom od tej doby, čo proti nemu Friedrich Nietzsche vypálil na konci devätnásteho storočia svoju prvú salvu, ale frontálny útok v plnom rozsahu je proti nemu vedený až od sedemdesiatych rokov. A tu nastupuje filozofický postmodernizmus, opak štrukturalizmu. Tu nám nastupujú naši kamaráti postmoderny, Foucault, Derrid a Rorty, ktorých filozofia sa dá zhrnúť do výroku: "Všetko je rozdiel". Tento názor ruší jednotu sveta, o ktorú usiloval osvietenský program. Dôraz na holizmus u ľudí postmodernej doby sa viaže k ich odmietaniu druhého osvietenského predpokladu - a síce, že pravda je istá, a teda čiste racionálna. Okrem rozumu existujú aj iné platné cesty k poznaniu, hovoria postmodernisti, napríklad city a intuícia.
By ste sa čudovali, ale napr. Albert Einstein toto pochopil. Zoberte si jeho všeobecnú aj špeciálnu teóriu relativity. Zakrivený časopriestor, konštantná a nemenná rýchlosť svetla. Spojenie gravitačnej a elektromagnetickej sily. Veď tým ohrozil fundamentalistov, ktorí sa nechceli vzdať Newtonovho popisu fungovania vesmírnych telies (a telies celkovo). Keby sme to chceli povedať v reči filozofie, ide o Kuhnovu zmenu paradigmatu.
A o tom to celé je v postmoderne. O zmene paradigmatu v jednotlivých diskurzoch, nie v metapríbehu. Takže ľudia, ktorí tvrdia, že napr. psychológia, či filozofia je na prd, študujte iba matematiku alebo fyziku, tak je buď funamentalista, prívrženec osvietenstva, nepozná pojem postmoderny, alebo je unavený životom a speje k antagonizmu (whatever).
Takže ľudia, študujte čo chcete, keď Vás to napĺňa. Ok, niektorí môžu namietať, že teológia je na nič. Ja tiež neobľubujem veľa vecí, veď to sa ani nedá inak, ale proste ich neriešim, veď mi neubližujú. Ľudia nevedia, čo je to tolerantnosť, sú sebeckí. A neradi počúvajú morálne žvásty. Proste zvieratká.
Tak som sa vyrozprával a môžem sa vrátiť do Otherworldu. Zbohom smrteľníci 
Súhlasí Natalia, Boris


2.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 21:24 avatar
das si cokoladovy kolac?  
Súhlasí *game*, postoy-lea


4.
označiť príspevok

Pyramid Head
   4. 5. 2010, 21:41 avatar
jj šomloi haluška abo tiramisa by bodla. Aj tie maliny vyzerajú dobre 
Ale musím uznať, že to bolo vtipné. Môj príspevok že blablabla mrte dlhý a dorota: dáš si čokoládový koláč? Proste odjeb 
Súhlasí Ónya, *game*


5.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 22:35 avatar
ja som ho precitala. zaplava cudzich slov. vyrozpraval si sa tak cooo? preco si nedat kolac.
dnes s ami podaril vyborny kolac. nemam rada cokoladove ale toto je fakt bomba. cokolada bola 50% iba, ale vyskusam urcite aj so silnejsou a uplne ma mrazi ked uvazim aj matovu prichut.  


8.
označiť príspevok

*game* žena
   4. 5. 2010, 22:53 avatar
dorotka...no chcela som suhlasit s tebou...kvoli tej mate....ale necitala somuvodny prispevok...az zajtra...dobru noc... 
Súhlasí dorota


20.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 5. 2010, 22:42 avatar
tak precitala...a mamuplne ciste svedomie....sommax. tolerantna...a anostudujteco chcete, ak vas to naplna....    


21.
označiť príspevok

*game* žena
   5. 5. 2010, 22:44 avatar
blbne mi medzera  


23.
označiť príspevok

ruwolf muž
   5. 5. 2010, 22:54 avatar
Skús vybrať medzerník a pozrieť, čo s ním je - možno je tam vyskočená pružinka.
Teda, dúfam, že to budeš potom vedieť zložiť.  

Abo je tam nejaká smeť pod ním - skús klávesnicu otočiť naopak a poriadne s ňou zatriasť v oboch smeroch, prípadne chytiť ju a pobúchať s ňou o stôl zo všetkých jej bokov - len si nezlom káblik.  

Jak Ti vlastne blbne?


24.
označiť príspevok

SkapalaMacka muž
   5. 5. 2010, 22:58 avatar
skús si vybrať mozgový závit a poslať ho do mojej dobročinnej aukcie :D


22.
označiť príspevok

Pyramid Head
   5. 5. 2010, 22:51 avatar
ta ne *game*? Veď pozri ako to dopadne, keď ľudia neštudujú, píšu špekulácie, ktoré sa neopierajú o zavedenú logiku, na tomto fóre napríklad. A furt donekonečna. Ako všetko má svoje pravidlá, lebo keď budeme iba tak dávať do vetra úvahy bez nejakého uplatnenia v praxi, tak to môžeme aj pri káve so susedou.
Súhlasí SkapalaMacka


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 5. 2010, 21:37 avatar
dorota ale toto nie je "kuchařinka" téma ") 


6.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 22:37 avatar
noo, vyskusaj nutelove palacinky zapecene s maslom a madlovym likerom podavane so slahackou... mozes pri tom mysliet na posmodernu.  


7.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2010, 22:46 avatar
perfektne.. presne TAK!
clovek co ohodnoti filozofiu ako "k nicomu" je sam nic... pretoze filozofia je clovek a clovek je filozofia.. je to prejav naseho chapania vsetkeho.. ine vedy ako napr. ta matika sa viazu na stale a povedal by som neosobne zalezitosti vo vztahu s nasou myslou.. teda skor s telom, ale clovek nieje len telo preto k nemu filozofia patri.. a pod tu spada aj teologia aj psychologia... nic zle na premyslani nevidim.. prave naopak.. skor mame moznost krasne vidiet, co sa deje s nasim svetom, ak sa prilis putame len k telu.. to hovori za vsetko.


9.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 23:04 avatar
ooo, takze svet je vysledkom bezmysliekovyteho chovania?
ja som nazoru ze predimenzovania cohokolvek neprinasa harmoniu. povyseneckost a pycha duchovne zalozenych ludi nech su nam mementom. (aspon sa domnievam ze filozofiu kladies do tejto mnoziny-duchovnej, dusevnej. ked uz tu matematiku si odsunul do mnoziny fyzickej az pudovej- ako invektivum-. )

neosobne vztahy s nasou myslou-??? to ma byt co?  


10.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2010, 23:14 avatar
vztahy s nasou myslou..
clovek kona tak, aby uspokojoval svoje zmysly.. to jest telo. cize neosobny vztah s myslou, ktora je len sprostretkovatel.
ale ak je vztah s myslou osobny, tak sa nejedna o zalezitost tela. tak sa navodzuje stav spokojnosti bez vonkajsich vnemov, cize uz sa nejedna o uspokojovanie zmyslov..


11.
označiť príspevok

ranexil muž
   4. 5. 2010, 23:26 avatar
Boris je to cele spatne pochopené. Ty tu hovorís o tranze-teda vnutornom vytrhnutí. Uz som spomínal, že podstatne je že nase JA sme my a JA,ako take moze byt telom, ale i inym telom, resp mozes byt cimkolvek. Obcas ti sen sprostredkuje to, že si niekym, kym normalne nie si-ako telo- a itam vnímas ,alebo nevnímas. Ide len o to s čím vytvoris link. Joga je nauka prave o tom, ako svoje ja dostat v bozsku osobnost-ze si s nou zajedno. Je to o tom, ako byt Bohom-jeho telom. Ktovie čím je vlastne Ja bez tela.
Súhlasí Boris


13.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2010, 23:35 avatar
ranex, alebo zle vysvetlene   ale to je tak tazko opisovat do kelu.
to by inak zaujimalo aj mna cim je.. na co sme mu presne.


15.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 23:40 avatar
hmmm, nevim nevim, citim kulehu.:-)
mysel je zvdy osobna, tam nie je neosobny vztah, ten nie je mozny. co do nej nezadas to v nej nie je. veci vnimas, myslis na ne, preverujes, porovnavas, analyzujes ... to co sa meni je kvalita vnimania.
temy o egu , tam sa spominal problem "programu v mysli" , je naprogramovana na uspokojovanie potrieb ega.


12.
označiť príspevok

Pyramid Head
   4. 5. 2010, 23:32 avatar
dorota, viem, že si reagovala na Borisa, ale odpoviem. Každý človek vážiaci si určité hodnoty života by mal klásť filozofiu do rovnakej roviny takisto ako matematiku. Totižto matematika operuje s číslami (nebudem tu rozoberať, že nie len s číslami) a čísla sú abstraktné, nehmotné, nemôžeš ich uchopiť. Je to abstraktná reč čísiel, ktorou chcú matematici a fyzici obsiahnuť kozmos. Ale smutné je na tom to, že niektorí nadávajú na ostatné vedy, dokonca ostatné vedy za vedy nepovažujú. Takže pýcha ľudí je všeobecná, nebudem deliť pýchu duchovne založených ľudí (abo niečo také) a materialisticky založených ľudí, lebo to je obmedzené. Mnoho matematikov bolo zároveň filozofmi, ako napr. Pytagoras, Descartes, Leibniz. Áno, už nemáme polyhistorov, nato sú ľudia leniví ako som spomínal, ale aj tak by sa títo páni obracali v hrobe z dnešných niektorých matematikov a fyzikov. Zjavne vcelku tolerantní sú len zastánci teórie superstrún, lebo aj keď je táto teória matematicky potvrditeľná, stále je to teória. Veď kto z fundamentalistov by uznal 10 rozmerov a čas, nejaké nehmotné struny ako najmenšie častice a zjednotenie všeobecnej teórie relativity s kvantovou mechanikou. Veď to človek nedokáže zachytiť svojími primitívnymi zmyslami, rúca mu to svet tak, ako ho chápe. Ale matematicky to sedí  
Súhlasí Boris


14.
označiť príspevok

Boris muž
   4. 5. 2010, 23:38 avatar
paradox  
a dobru noc.


16.
označiť príspevok

dorota
   4. 5. 2010, 23:47 avatar
ziadny paradox
ludia nie su lenivi, len sa nam rozsirili poznatky natolko ze sa veda rozclenila. nechceme vsevedkov nevedkov, ze nie  
jo, a hru na vazenie hodnoty dobreho fyzika a hodnoty dobreho filozofa nehram  

a idem, pozerat richarda III na ct2 cavte


17.
označiť príspevok

Pyramid Head
   5. 5. 2010, 00:06 avatar
veď áno dorota, veda sa rozčlenila na rôzne diskurzy (psychológia, filozofia, antropológia, archeológia, história, religionistika, fyzika, matematika, informatika...), o tom som písal, keď som spomínal Michela Foucaulta napr. Lenže zatiaľ čo niektoré vedy používajú náhľady aj z iných diskurzov (väčšinou humanitné vedy), lebo tam logicky vidno určitú náväznosť, niektoré zase silou mocou chcú hrať iba na svojom piesočku. Nepotrebujeme polyhistorov, veď o tom je celá postmoderna (ja som zastáncom postmoderny ), ale treba hľadať súvislosti a nie byť fundamentalista.


18.
označiť príspevok

Leander muž
   5. 5. 2010, 07:34 avatar
Myslím, že humanitné vedy nemajú prírodným čo vyčítat. Rovnako som nevidel vela filozofov modelovat proteiny, ako fyzikov používat k práci kunsthistorickú anylýzu Boschovho tryptichu so zahradou pozemských rozkoší.


19.
označiť príspevok

Leander muž
   5. 5. 2010, 07:37 avatar
O málo radšej ako čokoládový koláč príjmu moje ústa Cr?me br?lée. V duchu fúzie matérie a duchovna  
Súhlasí dorota


25.
označiť príspevok

postoy-lea
   6. 5. 2010, 10:04 avatar
Teizmus ci ateizmus ci filozofia ci amerikanizacia ci ufo ci zeny ci muzi - vsetko je jeden fras.
--
Nic nie je krajsie a blazenejsie ako pocuvat bozsku hudbu - klasicku hudbu napr. toto
http://www.youtube.com/watch?v=ADcFQ-pxBRw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=PlayList&p=A07FC0C4FFB8C73E&index=15


26.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 5. 2010, 17:33 avatar
Pyramid Head; ... mno keď „Descartes si privlastnil výrok Cogito ergo sum“ potom Einstein a dnešní fyzici si privlastnili Augistinove chápanie času 
...ak smiem vedieť, čo študuješ /predpokladám, že si mladý/, alebo aká je Tvoja „odbornosť“?
 


27.
označiť príspevok

J.Tull
   7. 5. 2010, 17:36 avatar
Pyramid Head; ... a ešte by bolo možné trepať, že Augistin si privlastnil mnohé z Indie  


28.
označiť príspevok

Pyramid Head
   7. 5. 2010, 21:24 avatar
J.Tull, nato, že si vyštudoval MaR, nemusíš šaškovať do filozofie. Ale nechcem znevažovať tvoje vedomosti.
A po druhé, musím sa ospravedlniť, že som zabudol uviesť niektoré zdroje, z ktorých som čiastočne čerpal. Mojou nosnou bibliografiou bol prevažne Úvod do postmodernizmu od S. Grenza. Teraz sa mi nechce hľadať strana, ak prepáčiš. A za druhé, keď ti to hovorí profesor (titulom) katedry filozofie na UK, tak asi neklame. A za tretie ti ešte predložím wikipédiu (pravdaže anglickú):

Although the idea expressed in Cogito ergo sum is widely attributed to Descartes, he was not the first to mention it. Plato spoke about the "knowledge of knowledge" (Greek ?????? ??????? - nóesis noéseos) and Aristotle explains the idea in full length:

But if life itself is good and pleasant (...) and if one who sees is conscious that he sees, one who hears that he hears, one who walks that he walks and similarly for all the other human activities there is a faculty that is conscious of their exercise, so that whenever we perceive, we are conscious that we perceive, and whenever we think, we are conscious that we think, and to be conscious that we are perceiving or thinking is to be conscious that we exist... (Nicomachean Ethics, 1170a25 ff.)

St. Augustine of Hippo in De Civitate Dei writes "Si […] fallor, sum" ("If I am mistaken, I am" (book XI, 26), and also anticipates modern refutations of the concept. Furthermore, in the Enchiridion Augustine attempts to refute skepticism by stating, "[B]y not positively affirming that they are alive, the skeptics ward off the appearance of error in themselves, yet they do make errors simply by showing themselves alive; one cannot err who is not alive. That we live is therefore not only true, but it is altogether certain as well" (Chapter 7 section 20). Another predecessor was Avicenna's "Floating Man" thought experiment on human self-awareness and self-consciousness.[3] Nevertheless, Descartes was original in expanding the idea as a defense against skepticism and using it as a foundation of his whole metaphysics.

en.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 5. 2010, 14:03 avatar
„Totižto sa stretávam s názormi, že filozofia je hlúposť v dnešnej dobe. Je nepoužiteľná, nikto sa o ňu nezaujíma. Treba študovať to, čo je "in", to znamená manažment, ekonómiu, technické smery, fyziku, matematiku, informatiku. Humanitné odbory vraj netreba mať, veď načo, stačí nám popisovať prírodu a fyzikálne zákony, načo popisovať človeka. Človek sux.“
„J.Tull, nato, že si vyštudoval MaR, nemusíš šaškovať do filozofie.“
Tak teda ako to je? Človek sa má zaujímať o filozofiu, ale pokiaľ nesúhlasí s „profesor (titulom) katedry filozofie na UK“ /nikde som netvrdil, že klame, dokonca: Boh, ateista a veriaci, alternatívy /51/ /, má iný názor ako „postmoderna“, tak šaškuje? Netvrdím, že sa nemýlim a že jednoducho mám nedostatok „odbornosti“ na to, aby som pochopil ... 
„Rozlišuje-li se totiž správně věčnost a čas, protože času není bez nějaké pohyblivé proměnlivosti, kděžto ve věčnosti žádné změny není: pak vidí každý, že by bývalo nebylo časú, kdyby nevzniklo stvoření, které by nějakým pohybem něco změnilo; a když v tom pohybu a změně ustávají i nastávají neustále jiné a jiné věci, jež zároveň býti nemohou, mají za následek v kratších či delších dobových intervalech čas. Když tedy Búh, v jehož věčnosti není žádné změny, je tvúrcem a pořadatelem všeho, nechápu, jak o něm lze říci, že stvořil svět po rozloze časú – leda bychom řekli, že už před světem bylo nějaké stvoření, jehož pohyby zpúsobili běh časú... Svět bezpochyby nebyl stvořen v čase, nýbrž s časem. Neboť co vzniká v čase, jednak vzniká po nějakém čase, jednak před nějakým časem, po tom, který je minulí a před tím, který je budoucí; ale žádného minulého času býti nemohlo, ježto nebylo žádného stvoření, jehož proměnlivými pohyby by se čas uskutečňoval. Leč svět byl stvořen s časem, jestliže při jeho stvoření vznikl proměnlivý pohyb.“
sv. /Aurelius/ Augustinus
... opakujem: „keď „Descartes si privlastnil výrok Cogito ergo sum“ potom Einstein a dnešní fyzici si privlastnili Augistinove chápanie času“

poznámka: po anglicky neviem. 
... aká je Tvoja „odbornosť“?, ak to nie je tajomstvo.
 


31.
označiť príspevok

Pyramid Head
   8. 5. 2010, 20:54 avatar
Dovolím si tvrdiť, že nie som odborník na nič, ale viacerí vedia, že študujem religionistiku a postmodernu vo všeobecnosti (umenie, filozofiu aj literatúru postmoderny). Z môjho štýlu písania sa to dalo ľahko uhádnuť. Neviem sa prihlásiť za svoj starý nick, tak som použil ďaľsí.
Na vysvetlenie: s tým šaškovaním do filozofie som nemyslel to, že sa nemáš o to zaujímať, ale že nemusíš niečo spochybňovať, keď to nemáš podložené viacerými štúdiami. Alebo aj môžeš, ale potom ťa oponent môže zosmiešniť. Ale všetko má dve mince. Na chybách sa človek učí, ak to teda chce zúžitkovať vo svoj prospech.


30.
označiť príspevok

Krištof
   8. 5. 2010, 16:14 avatar
Keďže ja som tiežfilozof, dovolím si "matematicky i kvalitatívne" rozšíriť myšlienky v tejto téme - analógia k descartovskému výroku: Sentio ergo sum (cítim, teda som).  


32.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 5. 2010, 16:15 avatar
... aaa Mortiis?!; Prepáč nespoznal som Ťa. Nelúšťim zmeny nickov; reagujem predovšetkým na to, voči čomu mám výhrady; súhlasím, alebo nesúhlasím predovšetkým s tým, čo je napísané ...
„.... ale že nemusíš niečo spochybňovať, keď to nemáš podložené viacerými štúdiami. Alebo aj môžeš, ale potom ťa oponent môže zosmiešniť.“
Beriem; vyveď ma z omylu, trebárs i zošmiešni, ale trochu konkrétnejšie, aby mohlo platiť:
„Na chybách sa človek učí, ak to teda chce zúžitkovať vo svoj prospech.“
S Tvojou kritikou voči názorom väčšiny na filozofiu, teológiu ... súhlasím. Nie som technokrat.
Mám výhrady voči uvedenej kritike osvietenstva. Napriek „kresťanskému metapríbehu“ v ich dobe, boli náboženské trenice hlavným jablkom sváru, a pomocou neho sa nielen ohlupovalo, ale i zotročovalo. Osvietenci, ako reakcia na to, chceli ľudí rozumovo spájať /možno i vytvorením iného metapríbehu; napr. deizmu/. Lenže i Albert Einstein hľadal v podstate svoj metapríbeh – rovnicu, ktorá by dokázala opísať celý vesmír; a v zjednotení jeho teórií s kvantovou mechanikou vidia dnešní fyzici konečný metapríbeh, ktorý by dokázal zodpovedať aj otázku „Boha“.
„druhého osvietenského predpokladu - a síce, že pravda je istá“ ... mno neviem. Myslím si, že všeobecne to o osvietencoch neplatí /čo takto napr. D. Hume/
„Bytí a vědění je moře bez břehú: Čím dále pronikáme, tím nezměrněji se rozprostírá to, co ještě leží před námi; každý triumf vědění v sobě zahrňuje sterý poznatek o nevědění.“
Isaac Newton
 


33.
označiť príspevok

Pyramid Head
   9. 5. 2010, 21:06 avatar
"Mám výhrady voči uvedenej kritike osvietenstva. Napriek „kresťanskému metapríbehu“ v ich dobe, boli náboženské trenice hlavným jablkom sváru, a pomocou neho sa nielen ohlupovalo, ale i zotročovalo."

Jaj J. Tull, tak to si mohol hneď napísať. Ja som predsa nepísal kritiku na osvietenstvo ako také, skôr som poukázal na spojitosť s prežitkom osvietenskej "viery" v pokrok ľudským mozgom v rámci dnešnej fyziky a matematiky. Tiež som za vedu a pokrok, ale nie takým spôsobom, akým sa vyformovala do súčasnosti. Mám výhrady voči marxizmu, leninizmu, akémukoľvek materializmu a pozitivizmu. Osvietenstvo bolo dobré v tom, že poukázalo na cirkev a jej utláčanie a ukázalo iné možnosti poznávania okrem viery, čo bol podľa mňa potrebný krok k vývoju ľudstva. Ale niektoré dnešné vedecké smery sa nadraďujú nad iné a na to som chcel poukázať. Vybral som si formu postmoderného prejavu. To je všetko.


34.
označiť príspevok

ruwolf muž
   9. 5. 2010, 21:13 avatar
Aj sú niečím podložené tie Tvoje výhrady (voči akémukoľvek materializmu a pozitivizmu), abo sa Ti len nepáčia?  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:23,  roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 17:22,  roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 17:22,  Stat som Ja a ostatnych 5.000.000 spoluobcanov a nebude nas terorizovat nejaka banda...
dnes, 17:22,  zase ti semeno kvapká na mozog?
dnes, 17:20,  Pozdravuj najvyzsi sud a nech si dobre rozmyslia co urobia. Ja som slobodny obcan SR stelesnenie...
dnes, 17:17,  Fíha pán kntsz, som si nemyslel, že si až taký agresívny, vždy som ťa bral ako...
dnes, 17:06,  6- zase provokuješ? Keď ťa označím za dementného, tak som vlastne nič nové a zlé...
dnes, 16:51,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83668245_10215091884762832_8034053982949212160_o.jp...
dnes, 16:27,  šli by ste do takého kostola na kázeň, deti by si radšej kúpili 2 kilá cukríkov...
dnes, 16:24,  Špecializovaný trestný súd. Aj Hitler mal špecializovaný súd. *21
dnes, 16:10,  Tal Bachman- Aeroplane. New Version
dnes, 16:08,  nepochopili ste slovenský ľud ešte v akej ste situácií, nemôžu kňazi chodiť autom na...
dnes, 15:55,  SSEdo LS NS nemá nič proti slušným cigánom
dnes, 15:48,  Je to chyba nie Radačovského ale strany PS spolu že si nepreverili koho dávaju na kandidatku...
dnes, 15:45,  SSEdo rasista Erik Radačovský kandiduje za PS/Spolu !
dnes, 15:44,  Za svoj skutok dúfam dostane i spravodlivý trest . Keď sa správa ako ty hakovýSS A...
dnes, 15:42,  Člena ĽSNS Antona Grňa odsúdili za pozdrav „na stráž“ konečne Člena ĽSNS...
dnes, 15:40,  Každý šport má nejaký svoj zväz ktorý ho zastrešuje a ľudia ktorí ho vedú rozhodujú,...
dnes, 15:39,  Ženy športovkyne rozhodujú o tom kto bude súťažiť, o pravidlách ?
dnes, 15:38,  Edo ty náš americký hovnometčík amíci sú pokakaní.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(133 300 bytes in 0,512 seconds)