Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vymreté DF

71
reakcií
441
prečítaní
Tému 20. novembra 2019, 23:10 založil auxiliarius.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
03. 08. 2020
13
17. 01. 2020
26
14. 11. 2018
24
02. 06. 2018
32
02. 10. 2015
20
 
 


1.
označiť príspevok

auxiliarius
   20. 11. 2019, 23:10 avatar
Kedysi 15-20 ľudí, teraz 2-3. Ľudia majú dosť problémov v živote, nepotrebuju aj vo virtuáli čítať trollov.


4.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 07:26 avatar
A ako si predstavuješ normálne fórum? Koľko ľudí by malo byť a o čom by sa malo diskutovať?


5.
označiť príspevok

auxiliarius
   22. 11. 2019, 07:58 avatar
Tých 20 ľudí by tu prihlásených mohlo bývať. Na takéto fórum je to akurát. Teraz je to vďaka Osvetielkovanému, Skajke, Fotonovi bieda. A diskusie o politike, o náboženstve, o športe, o vzťahoch - aby tu aj ženy chodili. A najmä lepšia atmosféra, nie aby hlavné slovo a ochranu adminov mali tí najzlomyseľnejší, čo sa snažia druhých ponižovať. Takto to fungovať nebude, keď ban dostane akurát ardzun a Mil@níčko.
Súhlasí Thomas Anderson


6.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 08:08 avatar
Milan dostal za spamovanie a Ardzun za čo?


7.
označiť príspevok

auxiliarius
   22. 11. 2019, 08:20 avatar
Zrejme za nič. Nebol som tu, ale vraj naložil poriadne Osvietenému. Niektorí to nevedia zniesť, len oni môžu naložiť iným, ale keď sa naloží im, už vyplakávajú u adminov. A keď dostal ban Mil@níčko, tak dvojnásobne ho mal dostať troll Osvietielkovaný alebo Skajka.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 12:55 avatar
Ty si naložil tak do gací


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   22. 11. 2019, 08:41 avatar
za dilinovanie
Súhlasí Osvietený


10.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 14:46 avatar
Technicky, Ondrejko. Ban musí mať oporu v pravidlách, nie vo vidlách.  


11.
označiť príspevok

the X žena
   22. 11. 2019, 14:49 avatar
10. vidlák, informuj sa u majitela , prečo zabanoval ardzuna . kto ti v tom bráni . majitel sa v noci nalogoval, a ked videl paseku čo mu ardzun vyvadzal po fóre hned ho vykopol . a ani sa mu nečudujem  
Súhlasí Osvietený


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 14:56 avatar
Prečo admin zabanoval ardzuna

preto www,diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kntsz 25. 11. 2018, 17:28

aby napravil pokračujúcu protizákonnosť prispievateľa s menom "ardzun", ktorý sústavne a zjavne cielene, pravdepodobne platený zahraničným agresorom, znevažuje štátny znak Slovenskej republiky.

Tým porušuje zákon č. 63/1993 Z.z. v znení následných zákonov o štátnych znakoch SR a ich používaní.

Konkrétne:
§1/1 .......používať len spôsobom ustanoveným týmto zákonom.
§1/2 Každý je povinný zachovávať úctu k štátnym znakom.........

a iné časti zákona....

Upozorňujem, že týmto sa správca tohto fóra stáva spoluvinníkom na znevažovaní štátneho znaku.
V prípade, že sa v dohľadnej dobe neudeje náprava, upozorním príslušný orgán na pokračujúcu protizákonnosť.


14.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 15:00 avatar
Osvietený- nič nového, to isté robilo i ŠTB , len to bolo v mene komunizmu  


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 15:09 avatar
súdruh štb hladalo vnutorneho nepriatela tak ako to robíš ty a Thomas či ardzun púšťaním hoaxov a fake news .

kntsz poukázal na porušenie zákonov našej krajiny a zneužívanie štátneho znaku fašistom ardzunom


19.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 15:24 avatar
Osvietený- kde ti ja tu spamujem ? Mám vlastné názory a opieram sa o realitu. Ty však tu dávaš traktáty na celé stránky v duchu 100x nič....  Myslíš, že každý s kým ty nesúhlasíš naplňa literu zákona tak ako sa ti páči. Veď si primitív! Ja som študoval i právo a veľmi dobre viem, čo naplňa trestnoprávnu podstatu. Ty však v svojom temnom presvedčení si myslíš, že ako bojovník za demokraciu, ktorej mimochodom ani nerozumieš, môžeš všetko.


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 15:35 avatar
havran žiaden tvoj nazor som nikdy nečítal iba uplne ulety z dezinfowebov

ty si študoval tak gumareň ty náš právnik

Mimochodom tie stovky tvojích fašistických príspevkov sú tvoja vizitka

Raz skončíš takto

noizz.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nenávistné komentáre sú rakovinou Facebooku. Ako proti nim bojovať?

Sociálne siete sa v priebehu rokov výrazne zmenili a pri každom prihlásení sa do nich vzniká riziko, že natrafíš na niečo, čo ťa poriadne nahnevá a pri čom ti stúpne adrenalín v krvi. Facebook už nie je taká bezstarostná zábava ako kedysi, priam naopak, môže ti náladu poriadne zhoršiť. Okrem negatívnych správ z domova či zo sveta tiež najmä kvôli komentárom, ktoré sú často poriadne na hrane. Aj trestného činu.

Bohužiaľ, intimita sociálnych sietí povzbudzuje množstvo ľudí k tomu, aby napísali čokoľvek, aj to, čo by malo byť skryté. Aj to, za čo by sa každý normálny človek mal hanbiť už len vtedy, keby si to len pomyslel.

Ako vidíme aj na príklade udalostí posledných dní, v dnešnej dobe má takmer každý potrebu vyjadrovať sa ku všetkému - každý je odborník, vyšetrovateľ či sudca a facebookové debaty sú plné "fundovaných " názorov, konšpirácií, ktoré nedávajú hlavu ani pätu. Takéto komentáre sú nebezpečné a človek až žasne, ako to môže niekomu napadnúť, no stále nie sú tým najhorším, čo sa v debatách pod článkami či fotkami zvykne nachádzať.

Neustále rozrastajúcou sa rakovinou sociálnych sietí sú nenávistné komentáre. Želanie smrti, či už ľuďom inej rasy alebo menšinám, vyhrážky či schvaľovanie vrážd alebo teroristických útokov, sú odpadom, ktorý nemôžeme tolerovať. Bohužiaľ, ľudia, ktorí ich píšu, tak robia preto, pretože našli na internete validáciu, pochopenie, a najmä preto, že si myslia, že môžu písať čokoľvek.

Príkladom je šokujúca konverzácia kotlebovca a mladíka, ktorý sa hlási k Slovenským brancom, o ktorej nedávno napísal na blogu Denníka N Ján Benčík. Jeden z nich bol na návšteve vo vyhladzovacom tábore v Auschwitzi, na základe čoho sa medzi nimi udiala táto nechutná debata s vetami ako napr. (gramatické chyby opravené): "ako bolo? cítil si tam smrť tých zmrdov?" - "perfektne, skorej som sa musel držať na uzde, lebo tam bolo veľa Židov ešte živých", "ukázať im, že v tomto svete nemajú miesto a nepatria do našej spoločnosti vyvolenej rasy", "žiaden holokaust nebol, to boli len výmysly spojencov", "zopár zas*atých Židov pokapalo a všetci sa z toho išli po*ebať.".."sku*vení kapitalistickí Židáci, k múru ich dať a vystrielať ich všetkých."

Bohužiaľ, táto debata je len zlomok toho všetkého, čo sa denno-denne premieľa Facebookom. Otrasné komentáre sprevádzali aj pochody Za slušné Slovensko. Napríklad "Mohol by tam prísť kamión a všetkých pozrážať," sa opakovali pravidelne a pravidelne sme ich aj nahlasovali. Rovnako ako napríklad tento, v ktorom ide o schvaľovanie teroristických útokov:

Možno sa aj ty pýtaš, ako je možné, že niečo takéto môže byť len tak bezstrestne na internete. Môže, pokiaľ ju nikto nezastaví.

Ako sa teda dá voči takýmto prejavom bojovať?
Vyvažovať nenávistné debaty slušnosťou/#somtu

Ak máš dostatok energie, času a vôle z Facebooku urobiť o čosi slušnejšie miesto, môžeš sa pripojiť ku skupine #somtu. Tá je slovenskou verziou švédskeho #jagärhär a jej úlohou je priniesť slušnosť a fakty do nenávistných či konšpiračných debát. Slovenská skupina má vyše 6000 členov. Ak si niektorý z nich všimne článok s nenávistnou či inak nevhodnou debatou, pošle odkaz naň do skupiny a členovia sa pokúsia vyvážiť ju empatiou a slušnosťou. Skupina sa stala v roku 2017 víťazom výzvy proti extrémizmu, ktorú vyhlásil Andrej Kiska. Projekt #somtu chce poukázať na to, akí nebezpeční vedia byť užívatelia sociálnych sietí a snaží sa zaktivizovať mlčiacu väčšinu, ktorá sa väčšinou do diskusií nezapája. Mnohí z vlastnej skúsenosti vedia, že písať si s extrémistami či trollmi je poriadne vyčerpávajúce, no zmeniť smer nenávistnej konverzácie môže byť veľmi užitočné a dôležité. Je však pochopiteľné, že nie každému sa chce zaoberať takýmito ľuďmi vo svojom voľnom čase.
Nahlásiť komentár Facebooku

Aj ty si už možno veľakrát za nechutný nenávistný komentár niekoho na Facebooku nahlasoval. Postarať si sa tak mohol o to, že Facebook komentár odstránil a daného užívateľa načas zablokoval. To je ten lepší prípad. Možno však máš častejšie skúsenosti s tým, že aj keď bol komentár naozaj cez čiaru, prišla ti generická odpoveď, že zásady komunity Facebooku neporušuje. To môže byť po niekoľkých neúspešných nahláseniach poriadne frustrujúce, a väčšina ľudí s nahlasovaním postupne prestane.

Je naozaj škoda, že Facebook nie je voči takýmto komentárom tvrdší. Áno, chce dodržiavať slobodu prejavu, no aj ten má svoje hranice. Laxným a plytkým posudzovaním nahlásených komentárov dosiahne akurát to, že z Facebooku postupne poodchádzajú slušní ľudia, ktorí budú mať takýchto debát dosť a stane sa sociálnou sieťou extrémistov či konšpirátorov, ktorí sa budú predbiehať v ohavnostiach a výmysloch ohrozujúcich spoločnosť. A do tohto bodu, z ktorého niet návratu, snáď Mark Zuckerberg svoje dieťa dostať nechce.
Nahlásiť komentár polícii či podať trestné oznámenie

To, či môže byť nenávistný komentár na Facebooku trestným činom, sme sa opýtali Denisy Baloghovej, hovorkyne Prezídia PZ: "Policajný zbor sa zaoberá takýmito nenávistnými komentármi, pričom nie je vylúčené, že bola naplnená skutková podstata niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Každá takáto vec sa vyhodnocuje individuálne. Príslušníci národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru sa snažia preverovať a vyhodnocovať každú informáciu nasvedčujúcu tomu, že bol spáchaný niektorý z trestných činov extrémizmu alebo trestných činov, ktoré s nimi môžu súvisieť," uviedla.

Čo teda robiť, ak vidíš takýto komentár, no debatovať sa ti s daným človekom nechce a nahlásiť ho Facebooku sa ti zdá neefektívne? "Užívateľ sociálnych sietí môže pri nahlasovaní takýchto komentárov podať trestné oznámenie a postupovať podľa ustanovenia § 62 ods. 1 Trestného poriadku. Podanie možno urobiť písomne, ústne do zápisnice na ktoromkoľvek útvare PZ, telegraficky, telefaxom, elektronickými prostriedkami podpísané zaručeným elektronickým podpisom podľa osobitného zákona alebo bez zaručeného elektronického podpisu, alebo takýto nenávistný komentár môže zaslať na emailovú adresu extrem@minv.sk a následne bude takýto komentár preverený a vyhodnotený," poradila Denisa Baloghová.

Aj keď je podľa Denisy Baloghovej každý prípad potrebné posudzovať individuálne a nedá sa teda určiť, aká by hrozila za takéto komentáre trestná sadzba, pre ilustráciu môžeme uviesť § 423 Trestného zákona 300/2005, v ktorom znie: "kto verejne hanobí a) niektorý národ, jeho jazyk, niektorú rasu alebo etnickú skupinu, alebo b) jednotlivca alebo skupinu osôb pre ich príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, farbe pleti, etnickej skupine, pôvodu rodu, pre ich náboženské vyznanie alebo preto, že sú bez vyznania, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až tri roky."

Ako vidíš, viac než kedykoľvek predtým je potrebné nenávistné prejavy neignorovať a neskrolovať ďalej, ale naopak, zastaviť sa pri nich a niečo s nimi robiť. Rovnako dúfame, že aj polícia urobí všetko preto, aby nenávistné komentáre náležito kontinuálne vyšetrovala. Pretože len vtedy, ak ľudia, ktorí píšu takéto komentáre, uvidia, že internet nie je miestom, kde si môžu písať čokoľvek sa im zachce, môžu opäť raz nenávistné komentáre vymiznúť a vráti sa na sociálne siete slušnosť.


22.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 15:46 avatar
Osvietený - čím sa tu vyhrážaš? Asi to nečítaš s porozumením a bechápeš, že sa to týka teba. Myslíš, že stačí vykrikovať z plného hrdla , že si liberál a bojuješ proti fašistom a komunistom a môžeš robiť čokoľvek? Ja však v tebe vidím fašistu pochádzajúceho z liberálneho sperma. Necitul zákony, ktorým ani nerozumieš. Takých som už videl, čo si kúpili trestný zákon a čítali ho svojím oponentom pri každej príležitosti a teraz už sedia v kľúčovom priemysle. Nemyslí si , že ak niečo ty označíš za nenávisný komentár, tak dotyčný bude hneď popravený. Toto už robil pred tebou Hitler a iní. Tak ukáž, či si naozaj demokrat a nie fašistická sviňa.


32.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2019, 16:14 avatar
Edo veď stále-nespammuj propagandistické vygrcky
Súhlasí havran


31.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2019, 16:11 avatar
V skutočnosti Edo stále spammuje a zaprasuje-to tu


26.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 16:05 avatar
(16.) Podnecovanie nenávisti voči Rusom je takisto porušovanie zákona.  
Súhlasí -era-, Kacír, hokejis


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:08 avatar
Thomas presne tak podnecovanie proti akémukoľvek národu je trestným činom .

Tak sa toho vyvaruj bude to v tvoj prospech


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2019, 16:20 avatar
Edo ty by si musel za podnecovanie nenávisti voči Rusom dávno sedieť v kriminále


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2019, 16:10 avatar
Edo nie ty hľadás vnútorného nepriateľa? A to že šíris klamstvá, propagandu veď si priznal že si elfi-troll


15.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 15:03 avatar
Zbabelec, to je jasné, od slniečkárov sa nič iné nedá čakať. Tak, tu máš odpoveď, prečo vyhľadávam o vás informácie. Pretože si nič iné nezaslúžite.  


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 15:11 avatar
Thomas ved ty cele mesiace duješ americký google len preto aby si ma diskreditoval aby si vymyslel veci ktoré som nikdy nenapísal poučil ma vo fotení poľovníctve .

Vždy si len za blba                milky way


18.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 15:22 avatar
Ja ťa nepoučujem v poľovníctve, ale ukazujem ostatným, že to, čo píšeš, nie je kvôli nám, ale kvôli tebe. Ty nadávaš vysokoškolsky vzdelaným ľuďom do hlupákov a sám máš tak maturitu a poľovnícku skúšku. Každý druhý tvoj príspevok je hlúposť, pretože najprv píšeš a potom myslíš.  
Súhlasí havran, Kacír


20.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 15:30 avatar
Thomas Anderson- je to presne tak. Osvietený žije v presvedčení, že musí veľa a nahlas a okrem toho i sprosto vykrikovať a zahriakovať. Je to proste chudák, ktorému Amíci kúpili počítač a teraz ho platia za to, že tu vysedáva vodne u v noci. Hádam nebolo dňa, že keď sa tu pozriem, tak vždy tu tróni a tára nenávistnou slinou. Len za Boha mi nevie povedať čo bude po kapitalizme.
Súhlasí Thomas Anderson


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 15:50 avatar
súdruh

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Aj toho 10 deka vlašáku bola väčšia hromada


24.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 15:55 avatar
0svietený Socializmus je prdeli, prišiel kapitalizmus, ale stále sa vyhýbaš odpovedi čo bude po kapitalizme. Ak povieš , že demokracia, tak mi bude jasné čo si za vola.


27.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:07 avatar
havran kapitalizmus som nikdy nezažil .
Tento druh tretej cesty aký máme v EU je vyhovujúci .

Slovak sa nikdy nemal lepšie ako dnes

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Nikde na svete sa nežije lepšie ako v EU


33.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 16:14 avatar
Osvietený - toto čo si tu dal, nepotrebuje komentár a je to jasné. O akej tretej ceste preboha hovoríš? Vari si sa nakazil od Fica? Chlapče táraš ako sa ti hodí práve teraz si to potvrdil. Pozri čo tu píšeš. Počkaj, až sa dostane k moci opozícia to ti bude hej, možno bude i kapitalizmus.        


25.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 16:02 avatar
Áno, rady na banány už nie sú, pretože v demokracii máme všetkého dosť. Hlavne chudákov, čo žijú z ruky do úst.  

1gr.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí havran


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:09 avatar
Demokracia je vláda ľudu .

To že máme všetkého dostatok nie je priamoumerné vláde ľudu

sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:25 avatar
O akých radoch na banany píšeš ? Tie boli akurat na vianoce ak vôbec boli .

Rady boli uplne na všetko nie na banany ale na banalne veci ako zakladne potraviny , Mäso , hajzlak vložky zubnu pastu a všetko                

Teda ak prišiel tovar ak boli hole regále rada nebola napríklad v mäsne

   

komuniste.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inak tradične

sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Chapem tvoju snahu prekrucať pravdu ale ja som v tom hnoji žil ja viem o čom píšem na rozdiel od teba

   
Súhlasí kntsz


36.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:31 avatar
Kokotina jak tvoj vyjebaný foter kokot udavač !!!!!!!!!!!!
Súhlasí Thomas Anderson


38.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:33 avatar
Ahoj, ako?


39.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:34 avatar
Ako pako, a ty ?


40.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:35 avatar
Ja ako páka, páčim a páčim a furt nič.


42.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:36 avatar
Mal by si opáčiť a nie páčiť, nech sa ti páči.
Súhlasí Temnýmyseľ


44.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:38 avatar
Opáčil som, dodnes na to ucho poslabšie počujem, či sa to páči, či nie.     
Súhlasí Kacír


46.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:39 avatar
Ale na druhé počuješ, či ?   
Súhlasí Temnýmyseľ


50.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:45 avatar
Samozrejme, že horšie, lebo som opáčil razantnejšie a odpoveď bola,      ešte razantnejšia. 


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   22. 11. 2019, 16:31 avatar
Edo Edo ty to tu zasa hnojís trolovinami


41.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 16:35 avatar
(35) Veď ty v hnoji žiješ celý život, si vidlák. A vidláci si radi vymýšľajú klebety. Teraz ceny rastú rýchlejšie ako platy, ľudia sú zadĺžení až po uši. Keď chceš byt, musíš otročiť pol života na úžerníkov. Pekný život je len pre vyvolených, to znamená pre podvodníkov a zlodejov.  
Súhlasí Kacír


43.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:37 avatar
Ja som živnostník, som vyvolený?  
Súhlasí Osvietený


45.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:38 avatar
Si zhulený, aj tvoje dane idú mimo SK.    
Súhlasí Temnýmyseľ


49.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:44 avatar
Keby len dane, ale aj hotové peniaze, za exkluzívne zahraničné dovolenky........
Súhlasí Kacír


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:48 avatar
Všetky dane a odvody zaplatené za zamestnanca ako i tie zaplatené zamestnancom nejdú do štatnej kase a samozrejme nejdú ani mimo SR .

Prerozdelujú sa samosprávam .

Samospráva nie je štát čo vie i malé decko

Výnos dane z príjmu fyzických osôb si obce a vyššie územné celky delia pomerom 70 % k 30 %. Väčšia časť poputuje do rozpočtov obcí tak, ako to bolo doteraz.

   


47.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 16:43 avatar
Pokiaľ viem, 80% živnostníkov do piatich rokov skrachuje. Tak, to asi nie je med lízať.  
Súhlasí Kacír, Temnýmyseľ


48.
označiť príspevok

Kacír muž
   22. 11. 2019, 16:44 avatar
Oni lížu sklo.   
Súhlasí Thomas Anderson


51.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 16:47 avatar
Samozrejme, že je to brnkačka.
Občas aj na nervy.  


53.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:52 avatar
Pokiaľ vieš ??? Si bol na hlavných správach    

tak 80 % zanikne do 5 rokov                   


54.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 16:56 avatar
Ty si jedna hlúpa trubka, čo ti mám vysvetľovať? Ak nesúhlasíš, tak napíš svoj názor, pán Gúglovič.  
Súhlasí Kacír


56.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:57 avatar
To nie je názor to sú obludne sprostosti ktoré strielaš od pásu          

Bavím sa                             


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 16:56 avatar
Z približne 400 tisíc živnostníkov skrachovalo do 5 rokov 320 000 zkrachovalo    

A na rok skrachuje 150%


57.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 17:00 avatar
A preto ťa každý považuje za idiota, pretože len otravuješ ako otrava na potkany.  
Súhlasí Kacír


59.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 17:03 avatar
Hovor prosím za seba.
Ha nikoho z vás nepovažujem za idiota, aj keď samozrejme to občas niekomu napíšem, ten niekto to boli moji kamaráti Omdrík a Fotooon, ale už im to nepíšem, lebo ma prekukli a je to zbytočne.  
Súhlasí Thomas Anderson


61.
označiť príspevok

Bijjou žena
   22. 11. 2019, 17:11 avatar
59. prečo stále pletieš tretie osoby , obaja ta mozu zvysoka
Súhlasí Temnýmyseľ


60.
označiť príspevok

Bijjou žena
   22. 11. 2019, 17:10 avatar
57. ty si kazdy ? ak máš ten pocit, tak si narušená osobnost alebo sa porozpravaj so svojimi multinickmi LOL


62.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 17:14 avatar
Si sa povýšil z ONI na každého .

Keby sme ťa tu nemali ani nevieme že 80% SZČO do 5 rokov zkrachuje .    

Keď sa opýtam odkial si zobral to číslo začneš sa oháňať že tých 80 % je tvoj názor         

Masaker idiota           


69.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 18:20 avatar
(62) Pretože som najmúdrejší z múdrych a všetko viem. Čo sa ti na tej informácii nepáči? To, že som to napísal ja? To bude pre teba výzva, aby si mal čo študovať. Nadávaš ľuďom do hlupákov, ale v rukách nemáš nič. Keby si mal skutočný záujem o pravdu, vedel by si to.  


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 23:17 avatar
A je to tuuuuuuuuu

Huaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

                                 


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 23:29 avatar
Ozaj a vedel si že Čaputová nemala ani minimálnu šancu ???             

povedal grek COCOTACUS


13.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 14:57 avatar
Osvietený- ty nevieš ako padajú jasné hviezdy z neba? - počkaj až dopadne.


58.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 17:01 avatar
Vymreli živnostníci, vymiera aj df.sk 
Našiel som toto, možno to stačí rozklikať: finstat.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 17:41 avatar
Peter tam by som bol opatrnejší lebo to číslo sa približne opakuje .

Murár v zime zruší živnosť aby ju na jar zase založil a podobne .

Čiže to číslo je dosť zavádzajúce
Súhlasí Temnýmyseľ


67.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   22. 11. 2019, 17:51 avatar
Edo, myslím, že živnosť ako taká, tak tu teba nájsť, to boli právnicke osoby.
Ak je murár múdry, tak neruší živnosť, ale maróduje, lebo vtedy dostáva nejaké to € a na úrade práce asi neberie nič. Ak dotácia, tak dnes myslím, že 5 rokov nič neruší.
A nemusí to byť "zavádzajúce" proste na zimu skrachuje a na jar sa stoporí.      


72.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 18:45 avatar
Aj keby to ten murár robil a namiesto pozastavenia by ukončoval a znovu začínal, tak sú tam predsa nové živnosti, ktoré nekončia. Kde sú?  


63.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 17:16 avatar
TO JE Tá TRETIA CESTA PODľA oSVIETENéHO


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   22. 11. 2019, 17:45 avatar
Havran ty zase vidíš nejaký kapitalizmus ktorý v našej krajine ani omylom nie je .
kadejake dotacie , danove prazdniny , vlaky zadarmo , obedy zadarmo , prípatky dôchdkov minimálne mzdy ,atd nie je kapitalizmus ani náhodou .

Voľný trh
Tento pojem, kde všetky ekonomické rozhodnutia vrátane pohybu peňazí, tovarov a služieb sa odohrávajú na základe slobodných rozhodnutí ich vlastníka bez donucovacej sily štátu či kohokoľvek iného, je bežne považovaný za základnú vlastnosť kapitalizmu.


68.
označiť príspevok

havran
   22. 11. 2019, 17:55 avatar
Osvietený- mýliš sa, ja tu kapitalizmus v tej nádhernej forme ozaj nevidím, no vidím, že tvoje myslenie je tvrdo liberálne a pravicové. Život nnie je o extrémoch, lebo ľudia tiež nie sú podľa nejakej príručky a rovnakí. Každá spoločnosť má svoj vlastný svojráz. Tak ako sú Arabi, či Číňania, alebo Juhoameričania..... Len si treba uvedomiť, že na veci sa nedá ísť ako napríklad Amici v Ázii. Vieš si to tam rozpitvať? Ty vlastne píšeš o vysnívaných rozprávkach, ktoré však prax akosi vždy hodí do koša. Máš málo príkladov?


71.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 18:41 avatar
Kapitalizmus bežne označuje ekonomický systém, ktorý sa zakladá na súkromnom vlastníctve výrobných prostriedkov a súťaži súkromných podnikov na trhu a (sekundárne) aj na veľkej individuálnej podnikavosti, úsilí o dosiahnutie zisku a sústavnom reinvestovaní zisku.

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Trubka Osvietená musí stále dokazovať, že nálepka idiota mu prischne dokonale. Vlastníctvo výrobných prostriedkov je buď súkromné alebo spoločenské, čo tam ešte k tomu potrebuješ?  
Súhlasí havran


64.
označiť príspevok

kntsz muž
   22. 11. 2019, 17:38 avatar
58-
to, čo si sem pricapil vypovedá o vznikajúcich a zanikajúcich.
Nevypovedá o existujúcich...... 
Súhlasí Osvietený


70.
označiť príspevok

Thomas Anderson muž
   22. 11. 2019, 18:34 avatar
Áno, živnosti, ktoré sa nachádzajú v procese vznikania a zanikania.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:33,  A človek ostane rozhľadenejší. Vylezieme na konár, a bude nám dobre. Kým ho pod sebou...
dnes, 17:31,  Samozrejme, podpísal som.*19
dnes, 17:31,  Súčasťou regionálneho rozvoja je podpora cestovného ruchu, situácia v Demänovskej doline...
dnes, 17:29,  To vynechané "s" prejdi bez povšimnutia, alebo bez mrknutia...
dnes, 17:27,  (9) Dosvietený, uvedomuješ si aspoň trošku, v čom všetkom Tvoja duchaprázdnoť...
dnes, 17:16,  (8) Dosvietený, až natoľko sa nemusíš stotožňovať s podobnými babrákmi vo falšovaní...
dnes, 17:08,  dnes som si nekúpila malinový sirup, ale veľmi som chcela...
dnes, 17:04,  Bez Husaka by nebola cesko- slovenska federacia....bez federacie by nebol zakaz majorizacie vo...
dnes, 17:03,  Ale pekné šaty má tá klaviristka, však? *29
dnes, 17:02,  A to aj ty, pravdaže... *56*52*04
dnes, 17:01,  Tull-ko, no aj ja mám niečo pre teba, nech sa páči... ;) *19...
dnes, 16:52,  Otroci lásky, čo? *40 https://www.youtube.com/watch?v=XY_laS60XLc Zviera od Sonia
dnes, 16:49,  91, ... to robíte hlavne vy! Ja málokedy tak robím! Viac citujem Písma, a len zriedkavo...
dnes, 16:47,  89., .... bol aj apoštol Peter rozdelený? Prečo mal toľko mien: Šimon, Peter, Kéfas?...
dnes, 16:47,  Kasafran, tu je, podľa mňa, veľmi dobrý článok o ňom:...
dnes, 16:42,  90, .... bojíš sa pravdy Písma ako čert*53 svätenej vody!*39 Tam na tej stránke sa...
dnes, 16:42,  (5) Dosvietený, nože sa blysni svojím dementným postrehom a napíš presne minútu a...
dnes, 16:40,  92, .... súhlasím, ..... to čo cituješ len poukazuje , že stojí nad všetkým, okrem svojho...
dnes, 16:36,  87, .... povedal, že je to Boží syn, tak ako on. Teda anjel, ale že on /Ježiš/ bol...
dnes, 16:36,  Kasafran tá českoslovienčina ma vždy fascinovala *13*13*13 Ozaj a prečo ste ho ako...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(193 866 bytes in 0,207 seconds)