Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Výhovorky kresťanov

37
reakcií
696
prečítaní
Tému 29. októbra 2017, 11:06 založil Momo91.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 07. 2012
21
23. 05. 2010
5
16. 01. 2015
15
13. 09. 2016
12
 
 


1.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 11:06 avatar
S ktorými diskutujem o starom zákone.

1. To je len metafora. Nemôžeš to doslovne čítať.
2. Musíš najprv uveriť aby si to pochopil.
3. Nie je nám to určené aby sme to pochopili
4. V tej dobe bolo všetko iné.
5. To je len nepresný preklad.
6. To si len vytrhol mimo kontext
7. Nemôžeš dokázať že to nieje pravda.


14.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 10. 2017, 12:14 avatar
Za prvé zo svojho pohľadu predsa nemôžeš vedieť, kto je v Božíš očiach kreťanom a kto sa len ku kresťanstvu hlási, keďže neveríš Slovám Božím a teda nemáš správny meter z ktorým by si to porovnal. Potom je ďalšia vec o ktorej nevieš a ktorá je realitou u tých ktorí naozaj uverili. To je práve to, čo povedal Ježiš a to, že túto Pravdu zjavuje v srdci človeka Svätý Duch – Boh. Z pohľadu neveriaceho síce môže človek skúmať to, čo je napísané v Biblii no duchovná podstata mu uniká, lebo je duchovnou mŕtvolou. Tak ako telesná mŕtvola nemôže vnímať svetlo slnka, tak ani duchovná mŕtvola nemôže vnímať svetlo duchovnej Pravdy Božej. Jedine keď ožije – vstane – uverí v Božie Slovo, tak až vtedy uvidí tú Pravdu Božieho Slova – svetlo, chlieb života a všetko čo je napísané v Biblii odrazu začne dávať zmysel a to duchovný. Je to už pokrm srdca a nie brucha.
No a ďalšia vec je tá, že nikto nemôže príjsť ku Kristu ak by mu to nebolo dané od Otca v nebesiach. No a nikto nemôže príjsť k Otcu len skrze dvere, ktorými je Kristu – Slovo Božie.
Súhlasí litiliti, milky945


15.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 12:18 avatar
Nič nové si mi teda nepovedal.


23.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 10. 2017, 15:05 avatar
Momo
15

No vidíš. Čo z toho, že som ti to povedal. Hoci si to počul, tak nič to s tebou neurobí. Je to presne ako je to s tou duchovnou mŕtvolou. Nevníma duchovnú podstatu a zmysel, lebo je duchovnou mŕtvolou. Čo z toho, že na telesnú mŕtvolu svieti svetlo slnka. Nevníma to svetlo a teda nič to s ňou neurobí, lebo je mŕtvolou.

Je to podobné ako keď niekto čo nikdy nezažil lásku by ju chcel rozumom vyjadriť, definovať. Dokonca aj tí čo ju zažili a ju majú nie sú schopní slovami vyjadriť jej podstatu, lebo láska má duchovný rozmer a duchovné veci sa musia duchovne posudzovať. Ak lásku bude niekto skúmať rozumom, ako nejakú elektrochemickú reakciu v mozgu, tak nikdy nezistí jej podstatu. Láska je viac ako rozum. Odpoveďou lásky je sebazaprenie a vlastné sebaobetovanie v záujme iného. Láska nepozerá na sebazáchovu.

Človek je duchovne mŕtvy, lebo neverí v Slovo života - Slovo Božie a neverí preto, lebo je duchovne mŕtvy. No a mŕtvola sama od seba neožije a nerozhodne sa sama od seba, že vstane. Z tohoto bludného kruhu sa sám od seba svojou vôľou človek nikdy nedostane. Ten počiatok nového duchovného života v Kristu, teda tu iskru zapaľujúcu duchovný život v srdci človeka činí Boh svojim oživujúcim zásahom. Ináč to nie je možné. Boh pretne ten bludný kruh, z ktorého by sme sa sami svojou mocou v žiadnom prípade nedostali. Človek v tomto oživenom stave srdca porozumie a uverí. Uvidí sa v pravom Božom svetle a tak Božou mocou dôjde k premene. Boh mu vymení “kamenné“ srdce za “mäsité“. Túžba nového oživeného srdca je nasledovať Božiu vôľu.

Ide tu o zmenené vnútro človeka, ktorý už dobrovoľne z lásky k Bohu túži svojím životom oslavovať Boha a vôľa ktorá je vykonávateľkou túžby nového duchovne oživeného srdca to premietne do takého života, ktorý je v súlade s Božou vôľou. Takáto túžba, by sa v duchovne mŕtvom srdci nikdy nezrodila. To Boh sa nám dal nájsť – poznať v Kristu. Zapálil svetlo života v našom duchovne mŕtvom srdci, aby sme porozumeli a uverili Jeho Slovu života. Aby sa ukázala viera v Krista, že je vierou, tak sa prejaví na ovocí Ducha a skutkoch viery.
Súhlasí milky945


24.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 15:08 avatar
Ale vysvetliť mi nevieš prečo Boh konal ako konal.


25.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 15:15 avatar
Vždy keď v=á,m položím otázku, tak len odpoviete že Boh vie ako to myslel. Alebo neodpoviete vôbec.


28.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 10. 2017, 15:30 avatar
Poloz Bohu otazku, preco nam? Neodpovedal ti? Serie na teba? Alebo ty na neho series? A mozno ti odpovedal, cez nejakych diskutujucich....ale odpoved sa ti nepacila...je vela moznosti


27.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 10. 2017, 15:28 avatar
keď sa ani nespýtaš, nemôžem vysvetliť
Súhlasí litiliti


29.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 15:32 avatar
Ale veď som tu toľko toho popísal a podával otázok a ani raz si sa k tomu nevyjadril.


31.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 10. 2017, 15:34 avatar
ok tak potom sorry, ja som tu obyčajne pomenej, len teraz trochu viac.
Súhlasí Momo91


32.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 10. 2017, 20:27 avatar
24
Všetko to čo Boh činí smeruje k jedinému cieľu, aby sa Boh oslávil v novom stvorení v Kristu Ježišovi, ktoré to stvorenie je určené jedine pre neho, pre Jeho slávu.
Všetko, všetky stvorenia majú svoj účel. Pripravuje si pre seba nové stvorenie v Kristu Ježišovi, ktoré bude nekonečne vďačné jedine Bohu a ktoré ho bude naveky v láske oslavovať.

Máme predsa akceptovať, že sú to Božie cesty a nie ľudské. Človek nemôže vedieť celý zmysel Božích činov a ich ďalekosiahly účinok. To, čo učinil Boh pre našu spásu je pre telesného človeka nepochopiteľné. Ježiš keď hovorí o dokonalom diele milosti, ktorú Boh vykoná na kríži, tak ho Peter začal od toho v podstate odhovárať: cit . Mat16 22Vtedy si ho pojal Peter a začal mu dohovárať hovoriac: Milosrdne sebe, Pane; to sa ti nikdy nestane!

Mat16 21Odvtedy začal Ježiš ukazovať svojim učeníkom, že musí odísť do Jeruzalema a mnoho vytrpieť od starších a od najvyšších kňazov a od zákonníkov a byť zabitý a na tretí deň vstať z mŕtvych. 22Vtedy si ho pojal Peter a začal mu dohovárať hovoriac: Milosrdne sebe, Pane; to sa ti nikdy nestane!

Tu je zvýraznený kontrast medzi ľudskými predstavami a Božími cestami, ktoré sú dokonalé a ďalekosiahle, aby sa v konečnom dôsledku oslavil Boh v novom stvorení. No a ako Petrovi na to Ježiš odpovedal : 23Ale on sa obrátil a povedal Petrovi: Idi za mnou, satane; pohoršením si mi, lebo nemyslíš na Božie veci, ale na ľudské.

No a to je Božia cesta ako nás spasil a to aj dosiahol. Svet by v podstate neexistoval, ak by sa to nestalo. Svet existuje preto, lebo v ňom je ešte Boží ľud. Ak sa naplní počet Božieho ľudu, tak Boh ukončí to všetko a to príchodom Krista .

Prečo Boh koná tak ako koná je jeho vec a Boh vie najlepšie prečo tak činí. Tak sa aj modlíme, aby sa stala Božia vôľa. Boh vie najlepšie čo naozaj potrebujeme, čo sa má stať a nie to čo si predstavujeme my že sa má stať a čo si myslíme my, že potrebujeme.


30.
označiť príspevok

milky945 muž
   29. 10. 2017, 15:32 avatar
realitaABC, jedna rýchla otázka mimo túto tému.

Narodenie z vody v Ján 3,5 a celkovo v Ján 3 ako vnímaš / chápeš? Ja som mal o tom diskusiu tu na df.sk a teraz mi to znova napadlo. Ja myslím že narodenie z vody = narodenie z tela, ktoré absolvoval každý z nás tu na zemi.


33.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 10. 2017, 21:13 avatar
30
Zmysel rozhovoru Ježiša z Nikodémom je jasný
Keď to zhrniem tak:
Ján3
v.3...Ak sa niekto nenarodí znova, nemôže vidieť kráľovstvo Božie.
v.5...Ameň, ameň ti hovorím, že ak sa niekto nenarodí z vody a z Ducha, nemôže vojsť do kráľovstva Božieho.
v.6 Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch.
v. 15 aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.

Slovo „znova“ predpokladá, že už tomu predchádza jedno narodenie a to telesné - z tela - z matky.

a) Narodiť znova – čo predpokladá, že už bolo jedno narodenie a teda sú dve narodenia
1. prvé narodenie - z vody, teda z tela – z matky
2. Vo viere v Krista sa rodíme znova, teda druhé narodenie – z Ducha – z Boha

Teda narodiť sa z vody je v zmysle verša- 6 Čo sa narodilo z tela, je telo (z matky)
Narodiť sa znova, teda z Ducha je vo zmysle verša – 6...a čo sa narodilo z Ducha, je Duch.
Ako sa to deje a teda ako vchádzame do Božieho kráľovstva, ktoré je duchovným kráľovstvom je vo zmysle verša – 15 aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život. Rim 14:17 Lebo kráľovstvo Božie nie je pokrm a nápoj, ale spravedlivosť, pokoj a radosť v Svätom Duchu.

Telesný človek (narodený z tela, je telo), nemôže vojsť do Kráľovstva Božieho, lebo je telo a to kráľovstvo je Duchovným Kráľovstvom a nie je z tohto sveta. No ak človek uverí Slovu Božiemu, tak sa narodí znova -narodí sa z Ducha - z Boha a už je duchovným človekom. Až vtedy narodený takýto človek vchádza do toho predivného duchovného svetla - Kráľovstva Pokoja - Božieho Kráľovstva, ktoré je aj tu na zemi medzi tými, ktorým Otec zjavil Ježiša ako Krista Syna živého Boha a oni teda uverili. A tí všetci tvoria aj Cirkev Kristovu.

Ak narodenie „ z vody a z Ducha“ by znamenalo krst vodou, je ťažké pochopiť, prečo Ježiš Nikodéma pokarhal pre jeho nevedomosť? cit: ... Veď si ty učiteľ Izraelov a toho nevieš? Kresťanský krst predsa ešte nebol zavedený. A Jánov Krst bolo niečo iné: „Mat 3:11 Ja vás krstím vodou na pokánie; ale ten ktorý prichádza po mne, je mocnejší ako ja, ktorého obuv nosiť nie som hoden - ten vás bude krstiť Svätým Duchom a ohňom,..“
Tak ako mohol za takúto nechápavosť Ježiš Nikodéma karhať: Skade to mal Nikodém vedieť o takomto krste? Nemohol vedieť! Mal vedieť niečo iné. Ježiš totiž nehovoril o krste vodou, ale o narodení z vody – z tela (z matky) a narodení z Ducha – vierou v Pravdu Božieho Slova – teda vierou v Ježiša Krista. A o tomto by mal Nikodém ako učiteľ Izraela vedieť, keďže očakávali príchod Mesiáša a Ježiš svedčil, že je to práve on.

Čim vlastne argumentujú tí, ktorí hovoria, že Ježiš pri rozhovore s Nikodémom myslel pod narodením z vody a z Ducha krst vodou? Pri krste vodou sa predsa človek nerodí znova, ale ako to vysvetľuje Ježiš jedine vierou v to čo svedčil o sebe cit: 14A jako Mojžiš povýšil hada na púšti, tak musí byť povýšený Syn človeka, 15aby nikto, kto verí v neho, nezahynul, ale mal večný život.
Ježiš Nikodéma predsa nekarhá za nevedomosť ohľadom narodenia z vody – z tela, pretože to Nikodém správne pochopil ako narodenie z matky. No karhá ho za nevedomosť ohľadom narodenia z Ducha, ktoré Nikodém ako učiteľ Izraelov nechápe a posmešne hovorí, či má vojsť do života matky a narodiť sa znova. Jediné, čo z toho vyplýva je to, že Ježiš očakáva, že tento učiteľ Izraela vie, čo je to narodiť sa z Ducha: "... Veď si ty učiteľ Izraelov a toho nevieš?" Je preto zrejmé, že Ježiš chcel povedať niečo iné ako krst vodou, Nikodémovi, ktorý je znalý Písma Starého zákona. A dovysvetlil to jasne: 6Čo sa narodilo z tela, je telo, a čo sa narodilo z Ducha, je Duch.

Kristus učí, že nové narodenie je suverénne dielo Boha - Ducha Svätého. "8Vietor, kam chce, tam veje, a čuješ jeho zvuk, ale nevieš, odkiaľ prichádza a kam ide; tak je to s každým, kto sa narodil z Ducha.;

" Ján 1 12Ale tým, ktorí ho prijali, dal moc stať sa Božími deťmi: tým, čo uverili v jeho meno, 13čo sa nenarodili ani z krvi ani z vôle tela ani z vôle muža, ale z Boha. " Nové narodenie nie je v súlade s vôľou človeka, ale Božou vôľou. Ak by voda krstu automaticky spôsobí znovuzrodenie, musíme konštatovať, že vietor fúka kde človek chce a každý môže povedať, presne tu, alebo tam, pretože krst vodou je do značnej miery otázkou ľudskej vôle.
Súhlasí milky945


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 11. 2017, 13:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

veriaci-4
   1. 11. 2017, 16:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2017, 16:06 avatar
1,......Sama Biblia uvádza ,že je písaná aj v obrazoch/metaforach/,......ale podľa kontextu je ľahké pochopiť ,čo je metafora a čo nie. V každom prípade aspoň tie dôležité veci pre záchranu.
".....A on poslal svojho anjela+ a prostredníctvom neho [ho] predložil v znameniach+
2,.....Písmo hovorí,že "viera nasleduje za tým čo sa čítalo/hlásalo/"! Teda,nie prvá je viera,ale poznanie,pochopenie. Lebo inak by sme mohli veriť aj v škriatkov.(Rimanom 10:17,. Skutky 17:11.)
3,.....Ak "máme a musíme spoznať pravdu",....tak tento tvoj bod je irelevantný a nelogický. Samozrejme i nebiblický.(JÁN 8:32)
4,.....Ano,bolo iné......ale pravda a Boh sa nemení.
5,.....Každý môže dnes používať hocijaký preklad,a aj pôvodné spisy a preložiť si istú ,skúmanú časť. A môže porovnávať preklady. Ja považujem preklad RKC/nie všetky/ za nie celkom presný,....ale aj tak skrze neho som spoznal pravdu.
Dnes máme Bibliu online/rôzne preklady tak tu vôbec nevidím problém. Tu vina nebude.
6,.....Kontext je dôležitý a to všade,nielen pri skúmaní Písma. Zoberme si taký právny/svetský/ prípad,ktorý sa nemôže posudzovať len na základe jedného pravidla,zákona ,ale sa musí vnímať širší kontext,doplňujúce dodatky atď. Preto sú jednotlivé prípady tak dlho posudzované,zložité. Sotva niekto pochopí napríklad aj zložité výpočty pri výskumoch s urýchľovačom častíc,ak nepozná ani len elementárnu fyziku.
7,......Pravda je dokázateľná dôkazmi,ako biblickými,logickými,vedeckými,....tak i osobnou skúsenosťou,prežitkom.
To,že to tak mnohí nevnímajú, je problém psychologický,....nie vecný.
Na druhej strane,....evolučná teória sa nijak nedá dokázať. A v skutočnosti evolučná teória nespĺňa ani kritéria samotnej definície teórie,stanovené samotnými vedcami. Pretože laboratórne/experimentom/ nebola nikdy dokázaná a to na rôznych stupňoch. O počiatku ani nehovoriac.


2.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 10. 2017, 11:13 avatar
A tvoje výhovorky?


3.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 11:21 avatar
žiadne výhovorky. Len otázky, pri ktorých ale nenachádzam odpovede.


5.
označiť príspevok

Veličenstvo
   29. 10. 2017, 11:24 avatar
Problém je, keď máš odpovede, ale chýbajú ti otázky.


6.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 11:38 avatar


4.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 10. 2017, 11:24 avatar
Vieš najlepšie sa diskutuje: na otázku vždy ospovedz otázkou,,,,,


7.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 10. 2017, 11:57 avatar
Vyhovorky krestanov...a spomenies stary zakon.
..ten je viac o zidoch ako o krestanoch...


8.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 11:59 avatar
Boha máte rovnakého ak sa nemýlim.


9.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 10. 2017, 12:06 avatar
Boha nikto nikdy nevidel, poslal svojho syna a ten trocha urobil poriadok , nie oko za oko....ale nastav aj druhe lice


10.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 12:08 avatar
Ja o voze ty o koze.


13.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 10. 2017, 12:12 avatar
To je mozne, lebo tie spominane otazky sme spolu neriesili, tak pardon


11.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 10. 2017, 12:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Momo91 muž
   29. 10. 2017, 12:10 avatar
Máš pravdu ale to ja neriešim.


26.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   29. 10. 2017, 15:25 avatar
Boh sa identifikuje vo svojom Slove Pravdy a túto pravdu zjavuje jedine Boží Duch - Boh.

Keď Pán povolával Petra za pastiera, zdôrazňoval mu, že tie ovečky sú Jeho, nie Petrove.
Kristus je vlastníkom oviec a má svoje ovce v košiari, ktorý vidí jedine on a on je aj tou bránou – dverami k ovciam. Ten kto ide pásť Kristove ovce musí prechádzať touto branou, ktorou je Kristus – Slovo Božie. Ak samozvaný pastier neprešiel cez bránu, ktorou je Kristus – Slovo Božie, ale ako zlodej niekde zo zadu a chce pásť Kristove ovce, akoby to boli jeho ovce, tak ovce, ktoré sú z Božieho pohľadu Kristové nepôjdu za takým samozvaným pastierom, lebo jeho hlas nepoznajú – je to iné evanjelium a iné učenie. Ovce sú Kristove a aj ten ktorý pasie jeho ovce, musí prejsť cez bránu, ktorou je Kristus – to Slovo Božie a tak pôjdu Kristove ovce za tým hlasom - Slovom. Takto sa majú chápať tí, ktorí pasú Božie stádo. Vedia, že stádo nie je ich. No niektoré cirkvi, denominácie, zbory a cirkevné spoločenstvá si tento fakt prestali uvedomovať.
Vieme, že Ježiš je svetlo sveta, chlieb života, duchovná skala, Ježiš ako uhoľný kameň, dvere k ovciam, kameň úrazu, skalou pohoršenia.
Ak teda to všetko vieme, tak vieme a to bez pochybností aj to na akej skale Ježiš zbuduje svoju cirkev – teda na skale, ktorou je Kristus zjavený v srdci človeka Otcom na nebesiach. Kto presne to je zase vie jedine Boh, ktorý presne vie v ktorom srdci prebýva vo forme svojho Slova - Ducha. Preto z nášho pohľadu je nemožné ukázať prstom, že tam alebo tam hen je pravá cirkev Kristová


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2017, 16:10 avatar
26,....lenže Biblia spomína aj falošných pastierov,ktorí sa nestarali o dané ovce a dávali im "piť palinu",.....teda ich učili nebiblické veci.
Eyechiel 34 kapitola....." ale pastieri pásli samých seba a moje ovce nepásli,“‘ 9 preto, pastieri, počujte Jehovovo slovo: 10 Toto povedal Zvrchovaný Pán Jehova: ‚Hľa, som proti pastierom a istotne si vyžiadam svoje ovce späť z ich ruky a prestanú pásť [moje] ovce, a pastieri už nebudú pásť samých seba; a ja oslobodím svoje ovce z ich úst a nestanú sa pre nich pokrmom.‘“........." 18 Je to pre vás taká maličkosť, že sa pasiete práve na najlepšej pastvine,+ ale zvyšok svojich pastvín by ste udupali nohami, a že pijete čisté vody, ale ostávajúce by ste zakalili pošliapaním vlastnými nohami? 19 A moje ovce, tie by sa mali pásť na pastvine udupanej vašimi nohami a mali by piť vodu skalenú tým, že v nej šliapete nohami?“


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 10. 2017, 16:14 avatar
7,.......lepšie povedané,SZ je o starovekých ctiteľoch Boha,.....a NZ o novodobých ctiteľoch Boha.
SZ musí byť o židoch,ale NZ je aj o židoch aj o kresťanoch.


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 10. 2017, 13:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 10. 2017, 13:27 avatar
Zjavne aj ty trpis nejakým jojo efektom,,,,,keď si ešte nezmenila prostredie,,,


18.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 10. 2017, 13:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 10. 2017, 13:31 avatar
No, no, no, scarletka nečerti sa hneď,,,, veď ja ťa ľúbim,,


20.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 10. 2017, 13:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

litiliti muž
   29. 10. 2017, 13:49 avatar
Ruky prec od scerlet, ta je moja!!!
Chod sa shakirou, ale do nasej lasky sa neplet! Ja ju skutocne milujem!


21.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 10. 2017, 13:34 avatar
Zajtra bude neskoro,,,dnes je najlepší čas,,, no čo už ma ľúbiš?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:28,  Tvoja arogancia na tom nič nezmení. Nikdy si sa nebavil s ľudmi iných národností? Pri...
dnes, 17:28,  116. Tak nedoplň :)
dnes, 17:26,  Veď si ju napísal: "A je jedno, či niekedy v budúcnosti bude naša planéta a náš...
dnes, 17:25,  Hehe, ďalší, kto ma pozná lepšie, než ja sám. :) Dik za posudok.
dnes, 17:25,  Ja nemám víziu budúcnosti era.
dnes, 17:25,  Aspon si prejavil svoju volu nad mojou ,
dnes, 17:24,  Je, len si to odmietaš priznať. To, kto si, je viazané na tvoju národnosť. Bol si vychovaný...
dnes, 17:24,  Nemozem doplnit to co pises , Raz pises MILUJ SVOJHO BLIZNEHO A potom moji blizny ,,,su atd...
dnes, 17:24,  je mi ľúto že väčšinou sa zvrtneš na táranie
dnes, 17:24,  Tvoja vízia budúcnosti je iná, než moja.
dnes, 17:23,  Tak si to tam doplň, keď ti to chýba. Mne to nechýba :)
dnes, 17:22,  Preto som na teba taky huj,
dnes, 17:22,  Sorry, moja identita nie je viazaná na moju národnosť.
dnes, 17:22,  Nieje to zla definicia ale nieco tam chyba ,
dnes, 17:21,  Lebo mi je luto ze sluzis dvom panom ,
dnes, 17:21,  106. Mojimi blížnymi sú všetci, ktorí si uvedomujú svoje ja a uvedomujú si, že sú...
dnes, 17:21,  A národom to ani z ďaleka nekončí. Ešte aj nejaký texasan bude hrdý na to, že je z...
dnes, 17:21,  Noo zatial si nenapisal co sa ti paci , tak neviem ,
dnes, 17:20,  vidíš smeti len v mojich očiach
dnes, 17:20,  Keby len takých, ešte aj oveľa horších má Slovensko
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(120 046 bytes in 0,587 seconds)