Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Trójske kone

27
reakcií
374
prečítaní
Tému 21. marca 2019, 21:21 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 03. 2018
6
04. 03. 2020
34
24. 08. 2009
18
09. 05. 2017
0
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 3. 2019, 21:21 avatar
TÁTO KRAJINA ZOSTANE SLOBODNÁ LEN VTEDY, KEĎ JU UBRÁNIME PRED KOLABORANTSKOU MENTALITOU
(Chronológia aféry odhalenia podmienok vojenskej zmluvy s USA)

Spor o pripravovanú vojenskú prítomnosť USA na Slovensku sa dostal do fázy mocenského konfliktu, v ktorom sa proamerická časť vládnej koalície i opozície usiluje zahmlievať podstatu tak, aby verejnosť čo najmenej rozumela tomu, o čo tu ide. Pripomeňme si chronológiu celej aféry.

Kdesi na začiatku bol návrh prezidenta Andreja Kisku, ktorý na summite Severoaatlantickej aliancie vo Walese v septembri 2014 navrhol vybudovanie základne NATO, ktorá mala slúžiť na uskladnenie munície. Vtedajší minister obrany Martin Glváč klamal, že to vlastne nebude vojenská základňa, faktom však je, že táto myšlienka narazila na veľký odpor Slovákov, v prieskume sa proti nej vyslovili až tri štvrtiny obyvateľov a samotní obyvatelia Popradu spísali petíciu. Navyše, proti návrhu prezidenta i proti svojmu ministrovi sa postavil vtedajší premiér Fico, takže Andrej Kiska sa začal vyhovárať, že to vlastne nebol jeho nápad a proatlantickí propagandisti začali rýchlo tvrdiť, že NATO vlastne takéto rozhodnutie ešte neprijalo a základňu tu nepotrebuje.

V marci 2017 sa však na webových stránkach štátnych zákaziek americkej vlády objavil tender, že Spojené štáty hľadajú dodávateľa na projektovanie vojenských objektov na Slovensku. Podľa dokumentu by mali práce na slovenskom území obsahovať prípravu k výstavbe nových objektov a tiež k modifikácii, oprave či obnoveniu existujúcich, vrátane letísk, skladísk pohonných hmôt, kasární, inžinierskych komunikácií, opravovní, administratívnych budov a iných amerických vojenských objektov. Termín zmlúv bol určený na 3 až 5 rokov. Ide teda o dlhodobo plánovanú záležitosť, ktorej naše médiá nevenovali takmer žiadnu pozornosť.

12. februára tohto roku pricestoval na návštevu Slovenska minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo. Jeho rezortný kolega Miroslav Lajčák balamutil slovenskú verejnosť, že to, že o nás Spojené štáty dlhé roky ani nezavadili, je vraj výrazom „bezproblémového partnerstva“, že Pompeo sem neprišiel s negatívnymi posolstvami, ale oceniť naše vzťahy. No iste. Každý človek, ktorý sa len zbežne vyzná v medzinárodných vzťahoch vie, že americkí šéfovia diplomacie nechodia po svete na zdvorilostné návštevy, ale riešiť vlastné záujmy. Na celej záležitosti preto neprekvapuje Lajčákov neonormalizačný slovník, ale mlčanie inak hyperkritických médií, ktoré prinášali bulvárne zaujímavosti z návštevy Mikea Pompea, ale nespýtali sa ho na to podstatné, čo tu robil. Zisťoval som si teda veci sám. O deň neskôr poľský denník Rzeczpospolita s odkazom na diplomatické zdroje napísal, že Spojené štáty ponúkli Poľsku dychtiacemu po väčšej americkej vojenskej prítomnosti vojenskú základňu ako odmenu za odmietnutie úzkej spolupráce s Čínou a Iránom. Podľa tohto zdroja dal minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo podobné ponuky aj Maďarsku a Slovensku, ale vďaka neuveriteľnej servilnosti slovenských novinárov sme sa o návrhu na „bilaterálnu vojenskú spoluprácu“ nič konkrétnejšie nedozvedeli. A tak som pátral ďalej. Preštudoval som si obsah bilaterálnych dohôd o obrannej spolupráci (DCA), ktoré uzatvárali USA s inými štátmi. Zistil som, že vo všetkých týchto prípadoch ide o vybudovanie vojenských základní USA alebo o uľahčenie prítomnosti amerických vojakov na území dotyčných štátov. Vládna propaganda nám však v tom čase predávala tento kontrakt zavádzajúcou informáciou, že Spojené štáty nám chcú pomôcť zmodernizovať naše letecké základne.

Keďže s „internacionálnou pomocou“ máme svoje historické skúsenosti, 26. februára som na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom som vládu vyzval, aby verejnosti jasne povedala, či rokuje o uľahčení americkej vojenskej prítomnosti na Slovensku. Zároveň som vyzval ostatných prezidentských kandidátov, aby k tejto veci zaujali jasný politický postoj. Ministerstvo zahraničných vecí ešte v ten istý deň zverejnilo pomerne rozčúlené stanovisko, v ktorom ma namiesto jednoznačnej odpovede na priamo položenú otázku obvinilo, že hovorím veci, ktoré sú ničím nepodložené, konšpiratívne, že klamem, zavádzam, a tak ďalej. A túto hysterickú spŕšku ad hominem útokov nepodložilo ani jedným jediným vecným argumentom, ktorý by vyvrátil moje tvrdenia. Preto som pokojne zopakoval otázku a vyzval som ministerstvo zahraničných vecí, aby namiesto nervóznych a urážlivých poznámok zverejnilo aktuálny text návrhu dohody, ktorý je predmetom rokovaní, lebo ide o takú dôležitú otázku bezpečnosti Slovenskej republiky, že občania našej krajiny majú právo na informácie o tom, akými bezpečnostnými záväzkami ich chce zaťažiť naša štátna reprezentácia a majú právo vyjadriť sa k tomu ešte pred rozhodnutím.

V druhej reakcii už bolo MZVEZ SR vecnejšie, no odpovedalo len čiastočne, že nerokuje o vytvorení amerických vojenských základní. Keďže ma však začalo nepatrične poúčať, čo všetko by som mal vedieť o uzatváraní a uverejňovaní zmlúv, s pomocou dr. Fábryho z Právnickej fakulty Univerzity Komenského som im presne odcitoval ich povinnosti štátneho orgánu voči verejnosti. Pár dní na to maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na zasadnutí parlamentného výboru pre obranu v emotívnom prejave vyhlásil, že pri rokovaní s americkou stranou o DCA nejde v súvislosti s pobytom amerických vojsk v Maďarsku o nič menšie ako o zachovanie suverenity štátu. Zvolal som tlačovú konferenciu, na ktorej som novinárom podrobne vysvetli problém a opakovane som vyzval ministerstvo zahraničných vecí na otvorenú komunikáciu. Zarazilo ma, že hoci boli prítomní zástupcovia prakticky všetkých celoštátnych médií, väčšina z nich nepriniesla z môjho vyhlásenia žiadnu informáciu a ministerstvo zahraničných vecí ma cez svojho hovorcu opäť obvinilo, že klamem. Priznám sa, že v tej chvíli ma na okamih premohlo zúfalstvo, že proti tejto agresívnej mašinérii mocenských elít, ktorá zahŕňa vlády, médiá i zbrojárske koncerny, sa nedá vyhrať. Bol to boj Dávida s Goliášom.

Zlom nastal 5. marca tohto roku. Vtedy sa mi konečne dostala do rúk štúdia z amerického odborného časopisu Defense News, ktorá presne popisovala, ako letecké sily Spojených štátov testujú základne v strednej Európe na to, aby sa pripravili na budúce vojny. Z týchto údajov jednoznačne vyplývalo, že z peňazí, ktoré nám Američania ponúkajú, by v skutočnosti išlo pre nás len 25 percent, kým 75 percent by Američania investovali prakticky do seba, pre USAF. Z materiálu tiež vyplýva, že až 56 percent financií má ísť na vybudovanie skladov munície v Kuchyni. Zverejnenie tejto informácie vyvolalo vo verejnosti takú odozvu, že sa do sporu po prvýkrát politicky vložila vládna SNS. V pondelok 11. marca ministerstvo obrany ukončilo rokovania o stomiliónovej investícii USA a následne zverejnilo to, čo som žiadal od ministerstva zahraničných vecí: hlavné body pripravovanej vojenskej zmluvy so Spojenými štátmi, z ktorých jednoznačne vyplývalo, že táto dohoda nie je pre nás výhodná a v takejto podobe ohrozuje slobodu a suverenitu Slovenskej republiky.

Rezort diplomacie, premiér i prezident boli nepríjemne zaskočení. Minister Lajčák sa úplne prestal ovládať, keď sa 15. marca v Slovenskom rozhlase rozkričal: „To nie sú výhrady voči mne, ale v skutočnosti ide o výhrady voči koncepcii našej zahraničnej politiky a chcem povedať, že tieto výhrady sú v rozpore s vládnym programom, sú v rozpore s medzinárodnými záväzkami Slovenskej republiky, v rozpore s naším geostrategickým smerovaním, a teda aj v rozpore so záujmami Slovenskej republiky a jej občanov.“ Bola to hrubá, nehorázna lož. Odmietnutie cudzích vojakov na našom území, preboha, nemôže byť v rozpore s medzinárodnými záväzkami, to by sme už neboli suverénnym štátom. Bilaterálna dohoda s USA ide vysoko nad rámec záväzkov vyjadrených v Severoatlantickej zmluve. Sme spojenci Spojených štátov, nie ich vazali. Dnešné patetické reči poslanca Petra Osuského, že vojaci NATO sú našimi vojakmi, sú nekompetentným táraním - nech si zájde na nejakú americkú vojenskú základňu a povie im tam, že je to naša základňa, vynesú ho odtiaľ surovejšie ako z demonštrácie proti návšteve čínskeho prezidenta.

Preto som rád, že podpredseda SNS Jaroslav Paška dnes kompetentne vyvrátil všetky klamstvá rezortu diplomacie: „Pán minister Miroslav Lajčák sám podpísal smernicu o expertných rokovaniach za Ministerstvo zahraničných vecí SR ešte v októbri roku 2018. Najprv sa hovorilo o technickej pomoci pre armádu SR, ale podľa pripravovanej dohody sa ukázalo, že nejde o skvalitnenie našich letísk. Po preverení finančných kapacít a alokácie sa zistilo, že letiská majú slúžiť najmä pre potreby USA, aby tu mohli pristávať ťažké dopravné lietadlá. Podľa dohody sa má financovať hlavne výstavba muničných skladov v Kuchyni a skladov pohonných hmôt na Sliači.“

Ministerstvo zahraničných vecí od začiatku klamalo. Najprv tvrdilo, že takéto zmluvy sa pred schválením nezverejňujú, hoci vieme, že to nie je pravda (Európska únia po tlaku občianskej verejnosti zverejnila dokonca už mandát prípravných rokovaní novej obchodnej zmluvy s USA). Potom tvrdilo, že vlastne nijaký návrh zmluvy neexistuje, iba pracovný materiál, hoci dnes vyšlo najavo, že na stole je štruktúrovaná 30-bodová zmluva s komplexnými náležitosťami. Teraz pod tlakom verejnosti ustupuje, že zmluvu sprístupní len poslancom na nahliadnutie priamo na ministerstve zahraničných vecí. Ale to už dávno nestačí. Občania, najmä tí, ktorí žijú v bezprostrednom okolí letísk, majú právo vyjadriť sa, či súhlasia s tým, aby sa v husto obývanej oblasti stavali muničné sklady americkej armády. A my všetci máme právo vyjadriť sa, či súhlasíme s americkou vojenskou prítomnosťou na Slovensku.

Už nekladiem otázky. Ak táto zmluva nebude odmietnutá politicky, urobím všetko pre to, aby ju mali možnosť odmietnuť samotní občania. Všetci totiž vieme, že tento biznis nezastaví náš skorumpovaný parlament. Miroslav Lajčák klame rovnako ako pred piatimi rokmi, keď tvrdil, že v Poprade bude len sklad, nie základňa. Akoby to neboli muničné sklady, ktoré patria medzi prvé objekty bombardovania. Viem, ako ma militaristické kruhy teraz nenávidia. Propagandista Juraj Smatana sa takmer so slzami na krajíčku o mne vyjadril, že som sabotérom obrannej spolupráce. Globsec narieka, že som im zničil rok práce. Ministerstvo zahraničných vecí mi nevie prísť na meno. Ale ja pri plnom vedomí a najlepšom svedomí hovorím: pred tridsiatimi rokmi som z revolučnej tribúny ako 18-ročný študent požadoval odchod sovietskych vojsk z Česko-Slovenska. Pamätám si ten pocit eufórie a šťastia, keď našu vlasť opustil posledný okupačný vojak. A nerobili sme to preto, aby nám sem po troch desaťročiach, so všetkou našou historickou skúsenosťou nemeckej a sovietskej okupácie (našich vtedajších spojencov), nanútili amerických vojakov. Táto krajina je slobodná a takou aj ostane, ak ju ubránime pred kolaborantskou mentalitou tých, ktorí v každom historickom období vzývajú moc hegemóna.

Eduard Chmelár
Súhlasí Kasafran


2.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 3. 2019, 21:23 avatar
Dohoda s USA je podobná pozývaciemu listu z roku 1968, Američania chcú na Slovensku vybudovať vlastné muničné sklady, varoval Paška

www.infovojna.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 21:32 avatar
Ja stále nechápem prečo tie muničné sklady nemôžu byť nevlastné ale vlastné . ???   

A prečo tie nevlastné muničné sklady našej aliancie sú aliančné ???

Po základniach prišli sklady    

Zábavné .


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 3. 2019, 21:38 avatar
Jasne Borisko otupené....ked neposlúchneme Američanov, tak nas obsadia nasilu.....nasačkuju sa tu ako vši a budu nas okupovať.......     a po 20-tich rokoch odídu s holými zadkami   ......teľatá, budu teľatami....


9.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 3. 2019, 21:40 avatar
Aj v 68 to bola naša vláda, ktorá zavolala vojská Varšavskej zmluvy.


11.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 3. 2019, 21:41 avatar
Takí Osvetielkovaný je mentálne taký istý ako Biľak.
Súhlasí panoramix


20.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 3. 2019, 22:12 avatar
(11) Hokejis,
nezdá sa Ti, že si Osvieteného až veľmi precenil, veď on by Biľakovi po žiadnej stránke nesiahal ani po členky...


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 3. 2019, 21:44 avatar
jasne....rusi prisli na pozvanie.....chranit nasu suverenitu....len nechapem, prečo ludia utekali z tej klietky von.....


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 3. 2019, 21:45 avatar
Aj ty si mentálne taký istý ako Biľak.
Súhlasí panoramix


16.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 3. 2019, 21:50 avatar
momentálne vidim mentálne narušeného ruského trola   


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 21:46 avatar
Boris samozrejme že to naša vláda zvolala celú varšavskú zmluvu .

Málo kto vie že naša vláda vládla ZSSR    

Preto toho Dubčeka v tom Kremli tak pozorne počúvali         
Súhlasí ondrej61


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 3. 2019, 21:40 avatar
Netreba američanom dovoliť nás využívať. Nie americkým vojakom.


15.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 3. 2019, 21:47 avatar
nech pridu....a co najviac.....možno si posvietia aj na ruských trolov    


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 21:51 avatar
Ardzun lenže USA bude bez Slovenska dosť v prdeli             

Pamätám si keď naposledy dorazila armáda USA do Československa         

Oslobodenie západných Čiech armádou USA

K prvému kontaktu americkej 3. armády pod velením generála Georga Smitha Pattona s československými hranicami došlo 18.4.1945 keď sa jeho vojská dostali k Ašu a oslobodili ho. Prvé veľké strety s Nemcami zaznamenali však až 25.4. keď oslobodzovali Cheb. Američania mali prevahu a preto prakticky bez veľkých problémov obsadzovali západné Čechy až po demarkačnú líniu Karlovy Vary – České Budějovice – Plzeň. Tam preskupili svoje vojská a boli pripravení oslobodiť Prahu, čo však Sovieti odmietli, pretože to bolo operačné pásmo sovietskych vojsk. Oficiálnym dôvodom bola obava, aby sa spojenecké vojská nepremiešali a nevznikol chaos. V skutočnosti však išlo o otázku povojnového vplyvu v Československu. Tak sa stalo, že hoci Američania boli pripravení oslobodiť Prahu, Pražania museli počkať na pomoc Sovietov.


3.
označiť príspevok

Scarletta žena
   21. 3. 2019, 21:28 avatar
o hodinu to iste skopiruje dalsi troll . a potom este dalsi dvaja , co uz
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 21:29 avatar
Scarletta infovojna je výživná vec    


7.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 3. 2019, 21:35 avatar
Osvetielkovaný vyživuje


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 21:28 avatar
Ja si myslím , že je veľký úspech našej krajiny , že si ju občania uchránili pred takým idiotom akým je Chmelár .
Zároveň gratulujem k nádherným 2,75 % hlasov v prezidentských voľbách .

No nič dosť bolo tých debilností treba sa vrátiť k realite čo asi pre Chmelára bude dosť veľký problém .

Slovom nestora slovenského humoru šušňojeda Eda . NEVERTE PRIESKUMOM    

Faktom je že focus mu dával iba 2 % a on sa vytiahol na neuveriteľných 2,75 %
Súhlasí ondrej61


18.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 3. 2019, 22:07 avatar
(4) Osvietený,
nepochybuj o zdravom sedliackom uvažovaní občanov Slovenska - tí si nakoniec poradia aj so "sušňojedmi" Tvojho typu nielen pri tohtoročných májových voľbách do Európskeho parlamentu, ale aj v budúcoročných voľbách do Národnej rady SR...
Súhlasí Boris


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 22:10 avatar
Kasafran ja vôbec nepochybujem . Práve naopak . Zuzana Čaputová bude dôstojná prezidentka SR .
Čím sa s určitosťou moja viera v zdravý rozum väčšiny voličov definitívne potvrdí .
Súhlasí ondrej61


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 3. 2019, 22:12 avatar
Bol si sa pomodliť v kostole aby ludia volili eurohujera?.......dufam, že si sa pri tom tvaril ako svatý anton.....   
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 3. 2019, 22:18 avatar
(19) Osvietený,
svojou "duchaplnou" reakciou svojej "viery v zdravý rozum" chceš naznačiť, že Zuzana Čaputová bude kandidovať aj vo voľbách do EP a potom aj do NR SR...?
Súhlasí Boris


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 3. 2019, 22:26 avatar
súdruh . Ľudia si správne zvolia i zástupcov v EU ako i nasledovných parlamentných voľbách žiaden strach . Tak ako si správne zvolia prezidenta .
Súhlasí ondrej61


24.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 3. 2019, 22:41 avatar
O9svietený,
začínaš byť voľákym nechápavým - prečítaj si opäť príspevky 18, 19, 20...

Srdečne blahoželám našim chlapcom k víťazstvu nad Maďarskom - prenos som počúval v SRo...
Súhlasí Boris


25.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 3. 2019, 08:30 avatar
najväčším problémom je to, že ľudstvo nehľadá rovnováhu vo svete, to znamená že pred koncom sveta budú ľudia zhromažovať a predávať majetky, čiže budú sa hrať v prenesenom význame, koľko tón piesku si môžem kúpiť, kúpim si ešte viac, láska je odpoveď na takéto uvažovanie


26.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 3. 2019, 08:59 avatar
(25) Gabriel pb,
spomenieš si na to, koľkokrát si už Ty sám očakával koniec sveta...?


27.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 3. 2019, 09:02 avatar
je lepšie spomenúť koniec sveta akým spôsobom bude prebiehať, ľudia potrebujú nádej, že koniec príde a stane sa niečo nové, v opačnom prípade je všetko márne, ak sa o tom komunikovať nebude


28.
označiť príspevok

gabriel pb
   22. 3. 2019, 09:03 avatar
neočákavam koniec sveta, píšem ako bude prebiehať,
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:25,  Takto: https://bit.ly/38PJBaC ;)
dnes, 10:23,  Kasafran keď máš takýto zložitý odkaz, použij bit.ly, lebo je tu chyba nejaká a dfko zle...
dnes, 10:19,  Blaha poučil Korčoka i zahraničnej politike USA......
dnes, 09:49,  I know why you wanna hate me ;) https://www.youtube.com/watch?v=f1q30pwEf-A ;)
dnes, 09:45,  Treba chápať, že túto hru už pred nami hralo mnoho duší ;) A my len dochádzame k...
dnes, 09:07,  11 - Apoštol Pavol napísal, že všetko napísané v minulosti je predobrazom, aj on sám a...
dnes, 08:32,  No a to sú všetko starosti pre MŇA ;) V bytovke sa vyvalím na pelech a celý deň môžem...
dnes, 08:25,  v dedine ideš do záhrady, do pivnice, do chlieva a potom v altánku grilujes opekas piješ čo...
dnes, 08:18,  Napríklad dnes nemám starosť o to, čo budem jesť, idem do pizzérky ;)
dnes, 08:15,  Na dedine máš viac starostí ako vo veľkomeste, lebo tam je vybudovaná infraštruktúra a...
dnes, 08:14,  Na toto poznanie dojdeš, keď budeš veľa trpieť ;) Budeš si priať nebyť ;)
dnes, 08:06,  Neexistovať je lepšie ako večne trpieť, to ťa nebolí ;)
dnes, 08:04,  najlepšie je žiť niekde na dedine, bez netu a zrazu žiadne starosti *04
dnes, 05:30,  Akú "výhru" získa ten, čo neexistuje?...:-)
dnes, 04:42,  No veď práve, keby prestal existovať, to by bola pre neho výhra, to by nebol trest ;)
dnes, 03:22,  No dobre, ale uvažuj: keď bude zničený, keď budú zničení, tak sa vráti do neexistencie....
dnes, 02:41,  3x SOM to vyslovil ;)
dnes, 02:40,  129. namiesto toho ze tu tri hodiny tupo vyhybkuješ , si sa mohol dávno ospravedlnit
dnes, 02:39,  Lebo ten druhý to ospravedlnenie nikdy nepríjme ;)
dnes, 02:37,  Ale nechápeš? ;) Keď mu ten druhý neverí, tak je to zbytočné ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 217 bytes in 0,388 seconds)