Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Testy Európskej komisie potvrdili dvojakú kvalitu u tretiny potravín

53
reakcií
455
prečítaní
Tému 24. júna 2019, 21:41 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 11. 2018
1
11. 11. 2016
3
25. 06. 2019
8
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 6. 2019, 21:41 avatar
Testy Európskej komisie potvrdili dvojakú kvalitu u tretiny potravín
Tlačová správa

· Až 31% výrobkov má rôzne zloženie, a to napriek identickému alebo podobnému obalu

· Len 31% výrobkov malo identický obal aj identické zloženie

· Testovanie prebehlo v 19 členských krajinách EÚ

Brusel/Bratislava, 24. júna 2019 – Európska komisia dnes zverejnila výsledky celoeurópskeho porovnávania potravinárskych výrobkov na dvojakú kvalitu, z ktorého vyplýva, že približne tretina testovaných výrobkov má iné zloženie, a to napriek rovnakým alebo podobným obalom.

Štúdia, ktorú vykonalo Spoločné výskumné centrum (JRC) Európskej komisie, analyzovala 1380 potravinárskych výrobkov v 19 krajinách EÚ a ukazuje, že 9% porovnávaných výrobkov malo rôzne zloženie, hoci obaly boli identické. Ďalších 22% výrobkov malo podobné obaly, ale tiež rôzne zloženie. Na základe novej vyvinutej metodiky budú teraz príslušné vnútroštátne orgány schopné vykonať analýzy jednotlivých prípadov. Umožní to modernizačná smernica, ktorú v apríli tohto roku schválil Európsky parlament. Ak zisťovanie konkrétneho prípadu preukáže, že ide o dvojakú kvalitu, a teda nekalú obchodnú praktiku, obchodníkom hrozí vysoká sankcia až do výšky 4 percentá z obratu.

„Doposiaľ ide o najväčšie európske testovanie na dvojakú kvalitu a žiaľ, potvrdilo sa, že tento problém existuje ešte v širšom meradle, ako sa pôvodne javilo. Keď som na zasadnutí Rady ministrov poľnohospodárstva EÚ v marci v roku 2017 predniesla výsledky našich prvých testov a odštartovala tak boj proti dvojakej kvalite v EÚ, čelila som pochybnostiam, či tento problém vôbec existuje. Tlak, ktorý sa nám podarilo vyvinúť s ďalšími dotknutými členskými štátmi, vyústil do celoeurópskej legislatívy aj spoločného testovania. Očakávam, že vďaka účinnej legislatíve, spoločným testom a tvrdým sankciám dvojakej kvalite čoskoro odzvoní,“ uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná.

Štúdia, ktorú vypracovalo Spoločné výskumné centrum Komisie, opisuje situáciu na trhoch devätnástich zúčastnených členských štátov počas obdobia prieskumu (november - december 2018). Testovacia kampaň bola súčasťou reakcie Európskej komisie na obavy o existenciu potravín s dvojitou kvalitou. Výrobky boli vybrané na základe návrhov členských štátov alebo združení na ochranu spotrebiteľa.

Testovanie bolo založené na harmonizovanej metodike vypracovanej v spolupráci s členskými štátmi Spoločným výskumným centrom (JRC). Táto metodika umožňuje porovnateľné vzorkovanie, testovanie a interpretáciu údajov v rámci EÚ. Všetky členské štáty EÚ boli vyzvané, aby zhromažďovali informácie o zložení vybraných potravinárskych výrobkov ponúkaných na ich trhoch. Devätnásť členských štátov EÚ (BG, CZ, CY, DE, DK, EE, EL, ES, FR, HR, HU, IT, LT, LV, MT, NL, PL, SK a SI) predložilo informácie o 113 značkových a 15 výrobkoch súkromných značiek. Ako prvý krok je táto analýza založená na informáciách zo štítkov výrobkov a vzhľadu výrobkov na prednej strane obalu.

V tejto fáze ide zatiaľ iba o tzv. „suché testovanie”, čo znamená porovnávanie rozdielu medzi informáciami na zadnom obale (informácie o zložení a ingredienciách jednotlivých výrobkov) s informáciami poskytnutými na prednom obale (dizajn, odkaz na možný rozdiel). Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zároveň upozorňuje, že do testovania sa nezapojilo Rakúsko, Nemecko ani Taliansko, čo sú krajiny, ktoré výrobky dvojakej kvality dovážajú aj na Slovensko, či do Českej republiky.

Aké boli hlavné zistenia spoločného testovania?

9% výrobkov malo rovnaký predný obal so značnými rozdielmi v zložení,
22% výrobkov malo podobný predný obal (mierne variácie v dizajne) so značnými rozdielmi v zložení,
31% výrobkov malo rovnaký obal aj zloženie,
2% výrobkov mali rôzny obal, ale rovnaké zloženie,
27% výrobkov indikovalo rozdiely na prednom obale.

„Je znepokojujúce, že až 31% percent výrobkov malo zloženie so značnými rozdielmi, pričom predný obal výrobkov týmto skutočnostiam nenasvedčoval. Takéto praktiky jednoznačne možno označiť za neférové zavádzanie spotrebiteľov. Dnes zverejnená správa Európskej komisie poskytne lepší základ pre diskusiu o dvojakej kvalite v Európskej únii. Sú však potrebné ďalšie kroky, aby sa hodnotenie stalo reprezentatívnejším. Musia sa zapojiť aj ďalšie krajiny a okrem porovnania obalov bude nevyhnutné urobiť aj senzorické analýzy, hodnotenie zloženia výrobkov a získať fyzikálnochemické ukazovatele,“ uzatvorila ministerka Gabriela Matečná.

Ing. Michal FEIK
Štátny radca |Odbor komunikácie a marketingu |Kancelária ministra


2.
označiť príspevok

Seraf žena
   25. 6. 2019, 02:41 avatar
Prostitútky dobre vedia, za čo peniaze dostávajú. Takisto to vedeli aj naši podnikateľia v baliarňach, a.k.a. ,,výrobniach,, našich ,,slovenských,,...,,maďarských,,...atď potravinových produktov, a najvyšší našinci, čo ich riadia. Teraz zakázali novú vlnu silnejúcej domácej výroby mäsových produktov, (lebo veď kto by mal nervy a chuť pred zabíjačkou prejsť tými úradnými krokmi...). Veď to dovážanie x dní starého, skoro hnijúceho mäsa z CN-GB-DE-AT-HU-SK kolebehu ( ten istý kus mäsa :D ) a pomletie, následne capnutie nápisu ,,slovenký produkt,, je mňamkovejšie :D.... Ešteže aspon prílohy od francúzskeho parasta máme zdravšie, keď už na našich poliach zhnia zemiaky, lebo francúzskeho sú ,,vraj,, lacnejšie... Dobrú chuť. Môžeme si za to sami. To našim išli peniaze do vačku za ten shit čo odvtedy jeme,a to naši posielajú aj to málinko na SK vychované/pestované do EU preč
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   25. 6. 2019, 09:40 avatar
Poslanci velmi dobre vedia za co peniaze dostavaju
AKO POSLANCI ZO SLOVENSKÉHO PARLAMENTU VYTVORILI ZO ZOROSLAVA KOLLÁRA NEDOTKNUTEĽNÉHO ARCIZLOČINCA, PRED KTORÝM SÚ V HLBOKOM PREDKLONE NAJVYŠŠÍ PREDSTAVITELIA ŠTÁTU, POLÍCIE, PROKURATÚRY A SÚDOV necenzurovane.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 10:58 avatar
Keď ide o peniaze, nejde o nič iné.
Kým to tento hlupák nepochopí, bude žrať odpad a predčasne kapať.

To je tak, keď je človeku bližšia debilná telka, či smartfón, ako svoj vlastný život a ten jeho blizkych.

Jednoducho vliezť do kapitalizmu znamenalo niečo ako zmluvu s diablom. Výsledky sú jasné....
Súhlasí Kasafran


5.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 11:37 avatar
Ja smartfón nemám a telku nepozerám dlhé roky a tiež si musím kupovať nekvalitné potraviny a plastových obaloch, ktoré nemôžem ani cítiť...


6.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 11:41 avatar
Berieš to moc osobne, ja sa vyjadrujem v globále.


8.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 11:46 avatar
Ja viem. Ale nemyslím si, že ak by ľuďom prestalo záležať na zbytočnostiach typu smartfón a prestali by pozerať "debilnú telku", tak by sa tým niečo zmenilo. To aký je systém diktujú ľudia čo sú pri moci. Je len fikciou, že ľudia majú reálnu moc a môžu v politike niečo výrazne ovplyvniť...


9.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 11:48 avatar
Nesúhlasím. To, aký je systém určujú ľudia, beźní ľudia.
Žiaľ podliehajú propagande ľudí pri moci, nechajú sa oklamať.
Ak by si teraz cez polovičná vačšina púovedala, že už nechce špinavý kapitalizmus, tak by sa systém zmenil nehľadiac na to, čo si o tom ľudia pri moci myslia.

Preto je to dnes informačná vojna.


11.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 11:51 avatar
Tak pripusťme takú sitáciu, že nadpolovičná väčšina občanov SR by nechcela kapitalizmus. Ako by ho asi zvrhli? Myslíš si, že mocipáni by to proste rešpektovali a "vyklidili" by len tak svoje pozície?


15.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:06 avatar
Áno, nemajú inú možnosť.


17.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:09 avatar
Samozrejme že majú inú možnosť. Držať sa ďalej pri moci bez ohľadu na vôlu ľudu.


18.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:12 avatar
To nedokážu. Nikdy to nikto nedokázal, veď si čitaj dejiny.


23.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:17 avatar
A čo im v tom zabráni? Veď premýšľaj. Keď budem velkomagnát bez svedomia, tak predsa neznárodním dobrovoľne svoje podniky len preto, že ľudia ma nechcú.


25.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:18 avatar
Nikto sa ťa nebude pýtať.
Ako píšem, čitaj dejiny.


27.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:22 avatar
Máš na mysli že ma niekto popraví a môj majetok znárodní? Ale my sme sa pôvodne nebavili o násilnej revolúcií, ktorá aj tak len prinesie iných mocipánov, viď. socialistické "ľudové" režimy...


44.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:49 avatar
Ale inak to nejde. Vždy to tak bolo a podľa logiky, aspoň tej mojej aj bude.
Vždy tu budeš mať aj percento vadných.


19.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:12 avatar
17. ti hnusni otrokári a kapitalisti . ale všetci sa tu cez pracovnú dobu vykecávaju hlavná vec


54.
označiť príspevok

Kasafran
   25. 6. 2019, 23:38 avatar
(9) Boris,
odporúčam Ti, aby si sa ešte aspoň raz zamyslel nad svojím výrokom: "To, aký je systém určujú ľudia, beźní ľudia."
Veď dobre vieš, že kto všetko a akým spôsobom tisícročia ovplyvňoval a stále ovplyvňuje myseľ bežných ľudí v prospech "večnosti" súkromného vlastníctva - mamonu...!


12.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 11:54 avatar
8. internet je tak isto verejné medium ako Tv , o nič menej


14.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:00 avatar
Ale je plný alternatívnych zdrojov informácii. V tom sa od bežných TV dosť odlišuje....


7.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 11:45 avatar
5. ludwo nič nemusiš,
Ovocie a zelenina
Vždy sa snažím kupovať lokálnu zeleninu a ovocie a vždy v sezóne. Vyhnem sa tak uhlíkovej stope z prepravy potravín krížom cez celý svet a podporujem našich drobných farmárov. A to sa dá najlepšie na trhu. Navyše zelenina je tu prirodzene bez plastových obalov. Stačí si priniesť vlastné plátené/sieťované vrecká a látkové tašky. Áno, stále som jedna z mála, čo si nebalí nákup do igelitového sáčku a dokonca sa občas odvážim dať cibuľu a cesnak do jedného vrecúška ???? Mnohí predajcovia to však hodnotia veľmi pozitívne a nadviažu so mnou vďaka tomu rozhovor a pamätajú si ma. A aj preto je moja sobotná trhová rutina veľmi príjemným zážitkom, na ktorý sa vždy teším.

Sladkosti, oriešky a sušené ovocie
Rôzne oriešky, sušené ovocie – či už natural, alebo obalované v čokoláde, jogurte či karobe – sa dajú kúpiť na váhu v rôznych stánkoch vo vačšine nákupných centier aj keď tie sa väčšinou pohybujú vo vyšších cenovćh hladinách. Lepšie ceny majú v stánku na Hlavnej stanici (otvorený 7 dní v týždni do neskorých nočných hodín) alebo v obchodíku v podchode na Hodžovom námestí. Majú v ponuke aj rôzne gumené cukríky a napríklad aj kokosové hoblinky.
Rôzne čokoládové sladkosti kúpite na váhu taktiež v IKEA v ich malom Švédskom obchodíku.
Bezobalový predaj orieškov, semiačok a nesíreného sušeného ovocia spustili koncom januára aj v obchodíku Rawky.sk v petržalských Slnečniciach (Trch.)

Tvrdý syr
Najlepšie je nakúpiť ho v špecializovaných obchodoch, farmárskych tržniciach či rôznych stánkoch. Na moje veľké prekvapenie sa s troškou sebavedomia a úsmevu dá kúpiť tvrdý syr do vlastnej nádoby dokonca aj na pulte v niektorých supermarketoch ???? Najviac sa mi osvedčilo s úsmevom požiadať pani za pultom o naloženie syra do mojej vlastnej nádoby sebavedomo, akoby sme to všetci a všade robili tak. Stretla som sa už s očami otočenými hore stĺpom ale odmietnutá som bola len 2-krát. A tie vyvrátené oči som ochotná podstúpiť, aby som žila v súlade so svojim presvedčením. A to už ani nevravím, že cena toho istého syra na pulte môže byť až o 40% nižšia než jeho dvojičky v plastovom vákuovom balení.

Oštiepky, parenice, bryndza, tvaroh, mozzarella
Najlepším miestom sú opäť rôzne farmárske trhy a farmárske predajne (odporúčam vygoogliť si nejakú vo vašej blízkosti, napríklad zo siete U Farmára). Už však mám skúsenosti aj s nákupom na pulte v supermarkete (viď odsek Tvrdý syr).

Jogurt
Bezobalový jogurt som ešte nenašla, jedine jogurty v sklenených pohároch. Tie slovenské sú však nevratné a časom sa začnú doma hromadiť. Rakúske a nemecké jogurty, kefír a smotanu kúpite v Bratislave aj vo vratných sklenených pohároch v týchto obchodoch: Biosad, Bioalej, Slnečnica.
Ďalšou možnosťou je vyrábať si vlastný jogurt doma. Je to neskutočne jednoduché a hlavne chutné. Odkedy som sa tento recept naučila, už žiadny jogurt v obchode nekupujem ????

Cestoviny
Tak toto je bohužial oriešok. Dajú sa kúpit bez obalu online, ale v kamennej predajni som ešte klasické cestoviny nenašla. V papierovej krabici ich maju v rakúskom Spar, čo sa mi momentálne zdá ako najlepšie riešenie, keďže do Spar-u tak či tak chodím. Uvedomujem si však, že to nie je riešenie pre ľudí z iných častí Slovenska ???? Niektoré supermarkety aj na Slovensku predávaju cestoviny v papierove krabici s maličkým plastovým okienkom, čo je určite lepšie ako celoplastový obal. Rôzne druhy bezlepkových cestovín nájdete U Dobrožrúta.

Mäso
Tu odporúčam nájsť si lokálneho mäsiara a ako pravidelný zákazník ho skúsiť presvedčiť o predaji do vlastnej nádoby. Niektorí sa isto budú brániť hygienickými normami atď. Ale kto hľadá, ten nájde. V Bratislave skúste napríklad Mäsiarstvo Orbán na Mierovej.

Saláma, klobásky, oškvarky
Opäť odporúčam skúsiť nákup na pulte v supermarkete (viď odsek Tvrdý syr). Prípadne u svojho mäsiara, či na rôznych farmárskych trhoch.

Treska, rôzne majonézové šaláty, sušené paradajky, olivy…
Opäť odporúčam skúsiť nákup na pulte v supermarkete (viď odsek Tvrdý syr). Sušené paradajky, paradajky v oleji a rôzne olivy nakúpite aj v talianskom obchodíku Mamma Mia v Petržalskej Tržnici. Olivy, nakladaný karfiol a podobné pochutiny zase majú v obchodíku Greek Farm.

Čaj a káva
Existuje niekoľko špecializovaných predajní so sypaným čajom, dokonca aj v niektorých nákupných centrách. Zrnkovú či mletú kávu vám do vlastnej nádoby naložia vo väčšine pražiarní. V Bratislave si takto kúpite výbornú plantážnu kávu v Caffe4you na Obchodnej alebo v Dobrá Káva na Starej Prievozskej.

Olej
Oleje bežne používané na tepelné spracovanie (slnečnicový, repkový) som zatiaľ nikde nenašla čapované. Občas sa dajú kúpiť v sklenenej fľaši, ale ich cena je na míle ďaleko od ceny v plastovej fľaši. Ja som sa rozhodla tieto oleje radšej nahradiť ghee v sklenenom pohári, ktorý je aj zdravší keďže má vyšší bod prepálenia. Olivový olej si môžete načapovať U Dobrožrúta, v Metre, vo Fresh Markete alebo v Rusovciach v pizerii Pizzarium. Vo Fresh Markete čapujú aj tekvicový a ľanový olej.

Ocot
Čapovaný ocot kúpite v Mydlinka vo Fresh Markete (bezobalový predaj spustila ako prvá na Slovensku) a po novom už aj U Dobrožrúta. Inak si môžete ocot kúpiť aspoň v sklenenej fľaši v Bille alebo v Carrefour. Bohužiaľ nevratnej.

Ovocné šťavy
Väčšinou pijem prefiltrovanú vodu z vodovodu, ale keď ma niekedy chytí chuť na niečo ovocné a citrónová voda s mätou ju nestačí zahnať, tak volím radšej bio sirup v sklenenej fľaši prípadne čerstvé šťavy v skle. S džúsmi predávanými v tetrapaku mám dva zásadné problémy: po prvé nemajú veľa spoločného s ovocím (vygooglite si ako sa vyrába ich základná ingrediencia – ovocný koncentrát) a po druhé sa tetrapak veľmi ťažko recykluje (je zložený z troch rôznych materiálov a ich oddelenie a zrecyklovanie je veľmi finančne a energeticky náročné).

Sóda
V Starej Tržnici funguje sódovkáreň, kde sódu plnia do vratných fliaš s dávkovačom. Kúpiť si ju však môžete iba v sobotu v rámci sobotného Trh-Markt-Piac.
.
Alkohol
Nebolo by to Slovensko, keby sa tu nedal čapovať alkohol ????
Víno: Takmer v každej vinotéke vám načapujú víno do vlastnej fľaše. Trošku treba testovať, kým nájdete víno, ktoré vám bude chutiť. Nájdu sa však aj naozaj kvalitné a za výbornú cenu.
Pivo: Samozrejme pivo viete kúpiť vo vratnej sklenenej fľaši v každom obchode. Ak by sa vám však zachcelo špeciálnych slovenských a českých remeselných pív, tak odporúčam predajne Beer Station (v Tesco Zlaté Piesky, Tesco Lamač, Polus, Pán Sused na Nám. Hraničiarov v Petržalke). Čapujú do vratných sklenených fliaš.
Prosecco a talianske šumivé vína: Do vratných sklenených fliaš ich čapujú v obchodíku Pelimo na Krížnej 24 a čoskoro aj pod Michalskou bránou.


10.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 11:49 avatar
O mnoho jednoduchšie a lepšie pre všetkých, by bolo povaliť vadný spoločenskoekonomický systém.
Súhlasí Seraf


13.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 11:56 avatar
10. ked to čítam od človeka ktory dostáva hysáky z nejakej virtual diskusie , tak to má fakt váhu


16.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:07 avatar
Treba takéto príspevky komentovať?


20.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:14 avatar
16. stači skopirovat tvoje zachvaty


21.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:17 avatar
Tie sú iba produktom tvojej a nie len tvojej jebnutej nenávisti. Roky to nedokážeś pochopiť, tak sa s tým zmier, alebo sa s tým bi, mne je jedno


29.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:26 avatar
21 . ale nehraj to tu na distingovaneho, ty si so svojimi zachvatmi na Df uz legendárny   dnes nás nejdeš vyzabíjat holymi rukami ??  


34.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:31 avatar
Vy sa zabíjate sami, naozaj nepotrebuješ moju pomoc.
A toto je presne to. Provokuješ, ako taký nedonosený potrat, potom sa krútiš, keď to dostaneš naspať? Potom sa nečuduj, ze ťa majú za kokota a že ťa nikto nechce.


36.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:38 avatar
Keby ste sa s ňou nebavili, tak by možno zkorigovala svoje správanie, lebo by bola k tomu donútená. Takto jej však stále naháňate vodu na mlyn, lebo jej o nič iné nejde, než o večné hádky a urážky...
Súhlasí Boris, Seraf


38.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:40 avatar
S tým plne súhlasím a sám som to istú dobu takto vypisoval, aj a hlavne v prípade Osvieteného.
Ale ak to nerobíme spoločne, tak to nemá význam.


39.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:41 avatar
Ja na ňu už reagovať nebudem, pokiaľ sa nezačne správať inak.


42.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:46 avatar
39. to bude od teba velmi šlachetné , ked mi prestaneš do tém vypisovat exkrementy o kurwách . ty náš slušny diskutér


43.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:48 avatar
Skúšal som to a sledoval, stane sa to, že si takýto ľudia potom začnú dovolovať stále viac.
Je to podobné, ako keď ignorujeś voľby, zlo získava len vačšiu moc.


45.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:52 avatar
Tak príklad s voľbami nepovažujem za výstižný, lebo ja žiadne "dobro" na volebných lístkoch nenachádzam. Myslím si, že ľudia potrebujú vidieť aj nejakú odozvu na svoje príspevky, aj tí najväčší trolli, inak im začne chýbať motivácia niečo písať...


47.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:58 avatar
Budiž, potom chýba vôľa skupiny spolupracovať. Iní sa s nimi baviť budú a nič sa nezmení. Už to skúšané bolo.
Podľa mňa je jediné riešenie láska   baviť sa s nimi, aj ich riadne kritizovať, no napriek tomu, kde tu ukázať, že ich napriek všetkému máme aj tak radi. Čo ja osobne mám. Mám rád všetkých ľudí, celý svet napriek hajzlom retardovaným, ale za to môžu ich rodičia a za nich ich rodičia a tak..... a prapôvod môžeme hľadať zrejme v základných silách tohoto sveta.


48.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 13:02 avatar
Môžem mať ľudí rad sebeviac, ale partnera k hádkam im robiť nechcem. A pokiaľ baviť sa s niekým znamená zákonite vždy hádku, tak nezostáva iná možnosť ako ignorácia.


50.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 13:04 avatar
Je to ťažké. Komunikácia s ľuďmi je niečo, čo stále študujem.
Vesmír je ľahšie pochopiteľný, ako ľudský charakter.
Súhlasí Veľký Kocúr


37.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:40 avatar
34. no konečne nejaká sebereflexia   a nezabudni si do kazdej temy poplačkat ako ta Edko terorizuje  


41.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:44 avatar
Edko je len idiot, ktorý devastuje diskusie. Mňa neterorizuje, na to nemá taký chudák výbavu.


22.
označiť príspevok

Seraf žena
   25. 6. 2019, 12:17 avatar
,,Super,,...teraz sa aj táto téma zvrtne do primitívneho vybíjania si agresivity
Dear Lord...
Súhlasí -era-


24.
označiť príspevok

Veľký Kocúr
   25. 6. 2019, 12:18 avatar
To je tu bežná prax... 
Súhlasí Seraf


28.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:24 avatar
24. veru ludwo, daj ešte tu o kurwách


26.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:21 avatar
22. moja uz si nemohla vydrzat ?


33.
označiť príspevok

Seraf žena
   25. 6. 2019, 12:29 avatar
Vieš čo, nie. Len mi je úprimne ľúto za každú dobrú tému, ktorú tu zakončíš ohováraním druhého diskutujúceho....
Ešte keby tie slová mali nejakú úroveň...ale takto...človek neustále musí hľadať vysvetlenie pre druh duševnej choroby, čo zo sekundy na sekundu ti zoberie aj z úrovne myšlienok a prejavu :/
Smutné...
Súhlasí Veľký Kocúr, Boris


35.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:36 avatar
33. tak to si ešte nečitala borisove exkrementy ja som zdravá sorry , ale ty by si mohla navštívit nejakeho psychiatra moje vyzerá to druh tazkej duševnej choroby , to ako v kuse na mna reaguješ , smutné .


30.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 6. 2019, 12:27 avatar
10. Som presvedčený, že ľudia nič lepšie teraz nedokážu zrealizovať. Aj keby "povalili" to, čo je teraz, netrvalo by dlho a usporiadali by sa do podobného systému, ak nie úplne totožnému.
Súhlasí Veľký Kocúr, Boris


40.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 12:43 avatar
Ale o tom reč nebola. Bavili sme sa len o povalení systému.
Inak súhlasím, ak sa nezmenia ľudia, tak sa nezmení systém. Ale je to aj naopak, ak sa nezmení systém, tak sa nezmenia ľudia.
Lebo ono je to relatívne. Je tu časť ľudí, ktorí doslova vytvárajú tento systém, ale druhú časť ludí tento systém doslova vychováva a vytvára.
Je treba kvalitatívnu zmenu spoločnosti a tá sa môžer udiať iba v naších hlavách.
Súhlasí Seraf


46.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 6. 2019, 12:53 avatar
Áno.
Keď si vezmeme vývoj na Slovensku od nežnej revolúcie, čo sa stalo? Na začiatku tu boli nejaké ideály a v podstate voľná cesta, utvoriť budúcnosť akúkoľvek.
Ale veľmi rýchlo sa obyvateľstvo rozdelilo na akčných a vegetujúcich. A tí akční to proste zariadili, ako sami chceli. Vegetujúci dali niekomu dôveru vo voľbách a ten niekto už potom prevzal zodpovednosť na seba a urobil, čo urobiť chcel a mohol. Iní akční sa k nemu nalepili, lebo mali úplne jasní cieľ, ako sami seba obohatiť.
A nakoniec to skončilo ako to skončilo.

Všetko išlo akoby zákonito. Inak to vôbec byť nemohlo, lebo tí akční a tí vegetujúci tu proste boli takí akí boli.

Teraz prešlo 30 rokov, narodili sa a vyrástli noví ľudia. A zapájajú sa do systému. niektorí sú opäť politicko-hospodársky akční, iní sú politicko-hospodársky vegetujúci.

Ide vlastne o tých akčných - či existuje nádej, že tu vyrastú morálni akční ľudia, alebo väčšinou egoistickí akční ľudia.
Súhlasí Boris, Seraf


49.
označiť príspevok

Boris muž
   25. 6. 2019, 13:02 avatar
Ide o celok, tí vegetujúci dávajú akčným spatnú vazbu. Že sa veci opať nejako zmenia, o tom vôbec nepochybujem, len otázka kedy.


52.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 6. 2019, 13:08 avatar
49. Bohužiaľ nie.
Vegetujúci si iba frflú, alebo mlčia.
Spätnú väzbu dávajú nejakí zo slabých činných, nejaká maličká medzivrstva nad vegetujúcimi a pod akčnými.


51.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 6. 2019, 13:05 avatar
A vlastne vždy, keď sa nejaký systém zrúti, ide iba o to, akí ľudia sú pripravení konať a budovať nový systém.

Nestačí v okamihu pádu starého iba začať rozmýšľať, že čo teraz. Ten priestor by okamžite využili iní (ktorí sú pripravení) a uchmatli by historickú šancu.


31.
označiť príspevok

the X žena
   25. 6. 2019, 12:27 avatar
26. nevykécavajte sa tu cez pracovnú dobu a chodte pracovat za čo vás ten hnusny kapitalista plati ?


32.
označiť príspevok

-era- muž
   25. 6. 2019, 12:28 avatar
Za výkony, nie za čas
Súhlasí Seraf


53.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 6. 2019, 21:46 avatar
Takže poďme na to hnus zo západu          

Prekvapivý výsledok veľkého testu potravín: Dvojaká kvalita nerozdeľuje EÚ na Západ a Východ

Podľa odborníkov však dvojitá kvalita existuje, ale nie na geografickom princípe.

Európska komisia (EK) zverejnila v pondelok výsledky testovacej kampane potravinárskych výrobkov, z ktorých vyplýva, že takmer tretina výrobkov na európskom trhu je identická alebo podobne označená, avšak má iné zloženie.

Štúdia, ktorú malo na starosti Spoločné výskumné centrum (JRC) patriace pod EK, analyzovala takmer 1400 potravinárskych výrobkov v 19 krajinách EÚ vrátane Slovenska.

Podľa výsledkov sa 9 % porovnávaných výrobkov líšilo v zložení, hoci predná časť ich balenia bola identická. Ďalších 22 % výrobkov malo podobné balenie, ale iné zloženie.

Štúdia nepreukázala konzistentný geografický vzor, čiže výskyt potravín dvojakej kvality iba v niektorých krajinách alebo oblastiach EÚ.

Na základe novej metodiky budú teraz príslušné vnútroštátne orgány schopné vykonať analýzy jednotlivých prípadov, ktoré sú potrebné na určenie klamlivých praktík zakázaných podľa spotrebiteľského práva EÚ.
Koniec dvojitým normám

Eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věra Jourová zdôraznila, že na európskom jednotnom trhu nebudú žiadne dvojaké normy.

"S novými pravidlami, ktoré trestajú dvojakú kvalitu a posilňujú právomoci spotrebiteľských orgánov, máme k dispozícii nástroje, ktoré nám pomôžu skoncovať s týmito praktikami. Európski spotrebitelia budú môcť s plnou dôverou nakupovať, s vedomím, že si kúpia to, čo aj uvidia," opísala v správe pre médiá.

Podľa eurokomisára Tibora Navracsicsa, ktorý je zodpovedný aj za Spoločné výskumné centrum, niektorí Európania majú pocit, že značkové potravinárske výrobky, ktoré kupujú, sú odlišné a možno horšie v porovnaní s tými, ktoré sú k dispozícii inde.

Priznal, že výsledky testovacej kampane sú zmiešané. Nezistili sa žiadne dôkazy o rozdelení podľa kvality značkových potravín medzi východom a západom EÚ, avšak až tretina testovaných výrobkov vykázala iné zloženie, pričom ich označenie bolo identické alebo podobné.
Reakcia na obavy členských štátov

Testovacia kampaň bola reakciou exekutívy EÚ na obavy viacerých členských krajín a ich obyvateľov spojené s otázkou potravín dvojakej kvality. Testované výrobky boli vybrané podľa návrhu členských štátov na základe sťažností zo strany združení na ochranu spotrebiteľov alebo zodpovedných orgánov.

Testovanie bolo založené na harmonizovanej metodike vypracovanej v spolupráci s členskými štátmi. Táto metodika umožňuje porovnateľné vzorkovanie, testovanie a interpretáciu údajov v rámci EÚ.

EK v pondelok spustila tiež novú výzvu na predkladanie návrhov na posilnenie kapacít spotrebiteľských organizácií na testovanie výrobkov a identifikáciu potenciálne zavádzajúcich postupov. Na podporu výzvy vyčlenila sumu 1,26 milióna eur. Prihlášky treba zaslať do 6. novembra.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:36,  Cesty bez prekážok, väčšinou nikam nevedú ;)
dnes, 15:35,  Je to strašne ťažké. *28
dnes, 15:35,  Tak to píš s týmto ohľadom, čo najzrozumitelnejšie ;) Každý sme prešli inou cestou a...
dnes, 15:34,  A možno ma niekto pochopí. :-) Hľadám pochopenie. ;-)
dnes, 15:33,  Aspoň môžeš písať ako maďar a nikto ti nerozumie ;)
dnes, 15:33,  Vďaka za to. ;) To ti je len dobrá vec... *03
dnes, 15:32,  Zlatko JA ti do hlavy nevidím ;)
dnes, 15:31,  Ale, enaxynko, ty si to nepochopil. Nepochopil si, ako je to napísané, ale prečítal si...
dnes, 15:29,  JA SOM síce neznaboh ale nemám problém ako ty, ktorý robí zlé meno spoločnosti Milosť ;)
dnes, 15:29,  Poslal som Ti mail.
dnes, 15:28,  dalsie kroky odporučam, cez mail.....taky enax je neznaboh o akom sa ti ani nesníva.,.to len...
dnes, 15:28,  https://www.youtube.com/watch?v=GguXVpZSXbg Korben Dallas - Nič sa nepýtaj Iba sa tak...
dnes, 15:28,  Zuvacka za uchom, medzierka medzi zubami...;-)
dnes, 15:27,  Byť len tak pre bytie nenapĺňa človeka, preto si stanovuje ciele, ktorých naplňovaním...
dnes, 15:25,  Byť niekým ako pravda, nebo a zem a včely. Sú. Nestávajú sa niečím preto, lebo sa o...
dnes, 15:18,  ondrejdet@seznam.cz
dnes, 15:16,  Na aute mam 666 a hokejku od Satana. :-))))))))))))
dnes, 15:15,  parlamentné voľby v roku 2020 boli zmanipulované, dohodli to cirkevní predstavitelia a mafiáni
dnes, 15:13,  satani sa snažia*03*03*03*03
dnes, 15:13,  chcú, aby sa slovákom rodili choré deti, 5 -im slovákom hrozí rituálna poprava, to...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(154 379 bytes in 0,303 seconds)