Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Sväté Relikvie

72
reakcií
1000
prečítaní
Tému 26. februára 2018, 14:15 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 02. 2018
1
13. 08. 2016
24
10. 11. 2017
114
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 14:15 avatar
Nekatolícki kresťania považujú učenie o svätých relikviách za tmárstvo, modlárstvo a blud, ktorý odporuje Biblií.
Čo o tom hovorí Biblia?

Mojžiš vzal so sebou Jozefove kosti. Ten totiž zaviazal Izraelitov prísahou: Boh vás určite navštívi, potom odneste odtiaľto aj moje kosti. " Exodus (13:19)

Potom Elizeus zomrel a pochovali ho. V tom roku však prichádzali do krajiny moabskí lupiči. Keď raz pochovávali akéhosi muža, zazreli lupičskú bandu a hodili toho muža do Elizeovho hrobu. Len čo sa ten muž dotkol Elizeových kostí, ožil a stal si na nohy. (2 Kr 13, 20-21).

Nič (Elizeovi) mu nebolo nemožné: i jeho mŕtve telo ukázalo (vôľu) prorockú… aj mŕtvy ešte konal podivuhodné činy." (Sir 48:14-15)

Vtedy k nemu odzadu pristúpila istá žena, ktorá dvanásť rokov trpela na krvotok, a dotkla sa obruby jeho odevu. Povedala si totiž v duchu: „Ak sa dotknem čo len jeho odevu, ozdraviem.“ Ježiš sa obrátil a keď ju zazrel, povedal: „Dúfaj, dcéra, tvoja viera ťa uzdravila.“ A žena bola od tej hodiny zdravá. (Mt 9, 20-22).

Rukami apoštolov sa dialo množstvo znamení a divov medzi ľudom. Všetci svorne zotrvávali v Šalamúnovom stĺporadí. Ale nik iný sa k nim neodvážil, pripojiť, no ľud ich velebil a čím ďalej, tým viac pribúdalo veriacich Pánovi; veľké množstvo mužov a žien. Ešte aj na ulice vynášali chorých a kládli ich na postele a lôžka, aby aspoň Petrova tôňa padla na niektorého z nich, keď tade pôjde. (Sk 5, 12-15).

A Boh robil Pavlovými rukami neobyčajné divy, takže aj na chorých donášali šatky a zástery, ktoré sa dotkli jeho tela, a neduhy ich opúšťali a zlí duchovia vychádzali. (Sk 19, 11-12).

Buď katolíci hlásajú pravdu a protestanti sa mýlia, alebo je to naopak. Avšak, ak majú pravdu nasledovníci reformácie tak budem musieť prvých kresťanov nazvať bludármi, ktorí verili poverám, a verili, že nejaká látka, ktorá sa dotkla apoštolov, ich môže uzdraviť. Oni nedôverovali podľa protestantského zmýšľania Bohu, že keď sa k nemu budú modliť tak Boh ich uzdraví, oni verili že len samotný dotyk apoštola im navráti zdravie, dokonca nie len dotyk, aj samotný tieň. Prostredník je len jeden! Keby sa takéto veci udiali v dnešných časoch a oni sa dejú pri relikviách svätých, protestanti všetky zázraky a uzdravenia sú nútení pripísať diablovi, lebo inak by to odporovalo ich náuke. Ach, keby vedeli, že samotná Biblia ich učeniu odporuje.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 2. 2018, 14:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 14:29 avatar
Učenie Katolíckej Cirkvi :

Sväté telá svätých mučeníkov a iných, ktorí teraz žijú s Kristom, - ktorých telá boli živými údmi Krista a chrámom Svätého Ducha', - ktoré majú ním byť vzkriesené k večnému životu a byt oslávené, majú sa uctievať veriacimi, lebo skrze tieto telá Boh udeľuje ľudom mnohé dobrodenia, takže tí, ktorí tvrdia, že pozostatkom svätých sa nemá vzdávať úcta a česť, alebo že tieto a iné posvätné pamätníky sú veriacimi zbytočne uctievané a že miesta zasvätené pamiatke svätých sa zbytočne navštevujú ohľadom obdržania ich pomoci, musia byt naprosto odsúdení, ako to Cirkev už dávno odsúdila a aj teraz to odsudzuje. Vo vzývaní svätých, uctievaní relikvií (t.j. pozostatkov) a v posvätnom užívaní obrazov treba odstrániť všetky povery a zakázať všetok špinavý zisk.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:03 avatar
3,....súhlas,....ale to nie je učenie Biblie,....ale RKC. A to je deň a noc! Nech žije stredovek! 


20.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 16:43 avatar
Učenie Biblie znie: Cirkev je stĺp a opora pravdy. Pravda môže byť len jedna. Ježiš založil jednu cirkev. Zveril ju Petrovi trojnásobným vyzvaním aby pásol jeho ovce ako pastier. Túto cirkev nikdy diabol nepremôže. Ježiš bude s Petrom úplne každý jeden deň až do konca sveta.

Môžeš napísať čo len chceš, toto je odkaz Biblie. Biblia existuje na to, aby ťa priviedla do cirkvi a cirkev tu je na to aby ťa uviedla do Kristovej pravdy. A pravda tu je na to aby ťa oslobodila.


21.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 16:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 17:51 avatar
Prosím, naštuduj si relevantné informácie.

Inquisitio haereticae pravitatis alebo inkvizícia slúžila na ochranu viery a jednoty. Keďže neustále vystupovali heretici, ktorí kázali klamstva, je jasné, že cirkev, ako jediná cirkev a jediné náboženstvo Európy nemohla ignorovať túto skutočnosť, nevšímať si to a nechať oblbovať bludmi nevzdelaných jednoduchých ľudí.

Cirkev sa riadila bibliou. „Keď sa tvoj brat prehreší proti tebe, choď a napomeň ho medzi štyrmi očami. Ak ťa počúvne, získal si svojho brata. Ak ťa nepočúvne, priber si ešte jedného alebo dvoch, aby bola každá výpoveď potvrdená ústami dvoch alebo troch svedkov. Keby ani ich nepočúvol, povedz to cirkvi. A keby ani cirkev nechcel poslúchnuť, nech ti je ako pohan a mýtnik.“

Všetky tresty vrátane trestu smrti boli uzákonené štátnou mocou. Samotní králi určili tresty pre heretikov.

Cirkev sa vždy snažila zachovať jednotu a vyzývala kacírov aby prehodnotili svoju vieru.
Dokým boli pod ochranou cirkvi, nič sa im nemohlo stať.
Ale ak tvrdošijne trvali na tom, že cirkev nie je stĺp a opora pravdy aj keď sa to v biblií jasne píše a trvali na tom, že oni svoju pravdu budú naďalej ohlasovať a vedome štiepiť cirkev, tak cirkev použila jediný trest, ktorý mala k dispozícií. Exkomunikovala ho.


34.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 18:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 18:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:27 avatar
Je to nehumánne ale biblické.
Ježiš povedal, ak ťa k hriechu ženie tvoja ruka, odthni ju. Lebo je lepšie ak zahynie tvoja ruka ako by mala duša zahynúť v pekle.

Bolo lepšie ako zomrel jeden heretik, ako keby mala byť rozštiepená cirkev na tisíce smerov a milióny duší zahynuli v pekle.

Táto sloboda vyznania a ohlasovania bez uvedomovania si dôsledkov, toto zničenie hierarchie cirkvi prinieslo svoje ovocie. A tým ovocím je, že moslimovia sa rozštiepili za storočia len na sunnitov a šíítov a kresťania na viac ako 30 000 cirkví. A existuje len jedna biblia... To je nonsens...


42.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 18:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

-era- muž
   26. 2. 2018, 18:41 avatar
Celé Písmo asi bude iba symbolické....


47.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:49 avatar
Podla Ludwiga urcite... Ak Ježis povedal podobenstvo, vždy ho potom vysvetlil, vzdy!
Ježis to myslel uplne vazne...


48.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 18:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:58 avatar
Nuž, Boh kresťanov je Bohom absurdností čo ti poviem.
Všemohúci Boh, rozhodol, že vyslobodení budeme z hriechov po tom, čo jeho Syn bude zavraždený na kríži.
Nevyslobodil nás svojou mocou, ktorú má.
On určil takýto plán spásy, že nás vyslobodí tým čo je preňho úplne úplne najcennejšie, svojim synom...

Ak sa Boh dokázal zrieknuť Ježiša pre našu spásu.
Ty nie si ochotný zrieknuť sa svojej ruky pre svoju spásu?

Ver mi že Ježiš to myslel úplne vážne, tak vážne že možno bude požadovať aby si položil svoj život za vieru v Krista.....


52.
označiť príspevok

Ludwig muž
   26. 2. 2018, 19:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 19:19 avatar
A ak ťa zvádza na hriech tvoje oko, vylúp ho: je pre teba lepšie, keď vojdeš do Božieho kráľovstva s jedným okom, ako keby ťa mali s obidvoma očami vrhnúť do pekla,
kde ich červ neumiera a oheň nezhasína.
Lebo každý bude ohňom solený.
Soľ je dobrá. Ale ak soľ stratí svoju slanosť, čím ju napravíte? Majte v sebe soľ a žite jeden s druhým v pokoji."


53.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 2. 2018, 19:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 17:05 avatar
20,.....ak Biblia hovorí,že príde všeobecné odpadnutie od pravdy, tak už prišlo,alebo príde ešte len? 2 Sol..2:3

Teda,aká "opora,stlp",....keď padne?
Teda,nijak nemôžeš mať pravdu! Pozri poznámku pod čiarou pod daným textom v katolíckom preklade!/Rím 1995 a dalej/


33.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:00 avatar
Všeobecné odpadnutie?

Pozrime čo sa píše v biblií :

Veď najprv musí nastať odpadnutie od Boha a zjaví sa človek neprávosti, syn zatratenia, 4 ktorý sa protiví a povyšuje nad všetko, čo nesie Božie meno alebo je predmetom úcty, a to tak, že sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha. 5 Nepamätáte sa, že som o tom už hovoril, keď som bol u vás? 6 A teraz viete, čo ho zdržiava, aby sa zjavil skôr, ako nastane jeho čas. 7 To tajomstvo neprávosti už pôsobí, ale len skryte, dokiaľ nebude odstránený ten, čo tomu zabraňuje. 8 A potom sa zjaví ten bezbožník, ktorého Pán Ježiš zahubí dychom svojich úst a zničí svojím slávnym príchodom; 9 toho, čo príde pôsobením satana s celou jeho mocou, znameniami a lživými zázrakmi, 10 a všemožnou neprávosťou bude zvádzať tých, čo hynú, pretože neprijali lásku k pravde, aby boli spasení. 11 Preto Boh na nich zosiela moc bludu, aby uverili lži 12 a boli odsúdení všetci, čo neverili pravde, ale si obľúbili neprávosť.
Povolaní na spásu
13 My však sme povinní ustavične ďakovať Bohu za vás, bratia Pánom milovaní, že si vás Boh vyvolil ako prvých na spásu a posvätil Duchom a vierou v pravdu.

Na základe Biblie, vidíš, že nejde o všeobecné odpadnutie.
Odsúdení sú len tí, ktorí neverili pravde.
Cirkev je stlp a opora pravdy.
Cirkev pekelné brány nepremôžu.
Ten kto odpadne od cirkvi je ten, kto bude odsúdený.


36.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 18:15 avatar
33,....v tej poznámke pod čiarou v katolíckej Biblii sa píše niečo iné!
Citujem presnú citáciu z prekladu RKC/strana 2477/....."Pánovmu dňu bude podľa apokalyptických predstáv predchádzať všeobecný odpad od cirkvi!/Lk,18,8,...1 Tim,4,1,....2 Tim.3,1-5,.... 1 Jána 2,18,....4,3,.....2 Pe,3,/ a zjavenie človeka neprávosti, čiže antikrista!".....toľko citácia z daného prekladu!

Tu nejde len o to,že niekto sa stane zlý,....ale tu ide o to,že celé učenie tohto kresťanstva je chybné. A ten odpad nastal už vtedy,keď si ho kresťanstvo osvojilo z pohanstva!


41.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:30 avatar
Ale všeobecný znamená to isté ako všeobecná cirkev.
Že sa to bude diať po celom svete.
Ale nie, že odpadnú úplne kompletne všetci.
Jasne sa v Biblií píše, že len tí, ktorí neuverili pravde.


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 2. 2018, 15:10 avatar
Ježiš s tými predkožkami vyzeral asi ako hinduistický slon s viacerými chobotmi. 


19.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 16:39 avatar
Žiadna relikvia, nemôže byť relikviou nazvaná, pokiaľ ju cirkev za pravú relikviu neoznačí.
Pre fanatizmus nemožno zdravé učenie odstrániť.

Fanatizmus a blud sa prejavuje napríklad takto:
Povráva sa, že v jednom tajomnom meste Itálie sa uchováva požehnané životodarné mlieko z pŕs Panny Márie, z čias keď kojila v Betleheme svojho požehnaného syna.

Avšak skutočnosť, že sa v Taliansku nachádzajú ostatky sv. Pátra Pia, je evidentné, potvrdené je to realita.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:56 avatar
19.......verím,že skoršie pozostatky,relikvie môžu byť pravé! Ale je to úplne jedno!
Relikvie ako také, /ľudské/nesmú byť ani prejavom neprimeranej úcty, a nie ešte uctievania!
Ale je známe,....že drvivá väčšina iných relikvie spred 1 tisícročia je falošná!
Každý pravý kresťan je podla Biblie svätý! Vieš si predstaviť,že ty si pravý kresťan ,a niekto bude uctievať a uchovávať pozostatky z tvojho života,alebo zabalzamované telo a podobne?


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 14:31 avatar
1,.....áno,považujú: Lebo to je asi to najviditeľnejšií a najodpornejšie modlárstvo!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
New Catholic Encyclopedia uznáva: .........„Je teda márne hľadať ospravedlnenie kultu ostatkov v Starom Zákone; ale ani v Novom Zákone sa ostatkom nevenuje veľa pozornosti... Zdá sa, že [cirkevný „otec“] Origenes považoval tento zvyk za pohanský znak úcty k hmotným predmetom.“ — 1967, zv. XII, s. 234, 235.

Ty vidíš iba niečo,čo nemá veľkú spojitosť s uctievaním relikvií,....ale to druhé,čo poukazuje ,že je to modlárstvo,....to v Písme nevidíš!

Okolo roku 50 n. l. navštívil apoštol Pavol Atény, kde sa kládol veľký dôraz na používanie zobrazení pri uctievaní. Pavol Aténčanom vysvetlil, že Boh........ „nebýva v chrámoch vytvorených rukami, ani sa mu neslúži ľudskými rukami, akoby niečo potreboval... Teda... nemali by sme si predstavovať, že Božská bytosť je ako zlato, striebro alebo kameň, ako výtvor ľudského umenia a vynachádzavosti.“ — Skutky 17:24, 25, 29.

Pavol aj Korinťanom ohľadne tejto témy napísal:........„Či je v zhode Boží chrám s modlami?“ ?(2. Korinťanom 6:16)
Mnohí raní kresťania predtým, ako sa stali kresťanmi, používali pri uctievaní náboženské obrazy a sochy. Pavol to kresťanom v Tesalonike pripomenul, keď napísal:.......„Obrátili [ste sa] k Bohu od svojich modiel, aby ste slúžili ako otroci živému a pravému Bohu.“ ?
Urob tak aj ty Klein a nájdeš schválenie Boha!


5.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 15:06 avatar
Ty zatrpknutý blázon, ktorého viera je mŕtva, odmietaš fakt, že šatka, ktorá sa len dotkla apoštola Pavla spôsobila, že posadnutí boli oslobodení a chorí uzdravení. A Každý z prvých kresťanov, keby o takej šatke vedel, utekal by aj cez celú zem, len aby uzdravil svojich milovaných, ktorí sú chorí.

Každý vie, že šatka či telo nemá v sebe moc sama od seba ale jedine od Boha. Ježiš Kristus na apoštolov kládol ruky a odovzdal im Ducha Svätého a takto sa Duch odovzdáva v Cirkvi dodnes. Avšak Duch vanie kam chce ako sa v Biblií píše. Sú omilostené duše, v ktorých našiel zaľúbenie a spočinul na nich tak mocne, že počas života konajú nesmierne znamenia a po smrti ešte nesmiernejšie. Svätý Páter Pio je jedným z príkladov. Čítal myšlienky iných ako Ježiš, hovoril cudzími jazykmi, uzdravoval, videl znamenia budúcich časov a podobne.

Shagara ty si ako patológ, ktorý sa špára celé dni v mŕtvole ale úplne zbytočne.
Vedomosti aj moc sa odovzdávajú. Ak odmietaš výklad lekára, tak zdravoveda ti je na nič.
Ten kto je dnes lekár bol kedysi žiakom.
Pápež bol biskupom, biskup kňazom, kňaz je apoštolom.
Apoštolstvo je od Krista a za apoštola musíš byť zvolený a vysvätený predchodcom.

Panovník, ktorý moc prevzal od svojho predchodcu je panovníkom z milosti Božej.
A ten, kto moc ukradol niekomu inému je zlodej.


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 2. 2018, 15:08 avatar
K: odmietaš fakt, že šatka, ktorá sa len dotkla apoštola Pavla spôsobila, že posadnutí boli oslobodení a chorí uzdravení.

Nuž, fakt to nemôže byť. Je to len vec tvojej viery, či takému čomusi si schopný veriť. Tým to končí. Je to len viera. Ty tomu veríš. Ale nie je to fakt.


8.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 15:31 avatar
Ak kresťan kresťanovi niečo také vyčíta, tak preto lebo kresťania sa odvolávajú na Bibliu. Niektorí len na Bibliu, iní na Bibliu a Cirkev.

Avšak človek, ktorý sa odvoláva len na Bibliu ako plnosť zjavenej pravdy a odmieta čo sa v nej píše, tak ten sa odvoláva nie na Bibliu ale na seba. A svedectvo seba samého nie je svedectvom bez svedkov.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:02 avatar
8,....a to akože čo malo byť? A na čo sa má kresťan odvolávať? Na pohanské zvyklosti,a uctievanie modiel?!    


13.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 16:13 avatar
Ak uverím, že kameň kryštál má moc uzdravovať ako to mnohí liečitelia dnes hlásajú, ale nehlásajú odkiaľ má ten kameň moc, skrátka ľudia veria že ju má sám od seba, tak vtedy by som bol modlárom.
Medzi relikviou a modlou je taký rozdiel ako medzi svetlom a tmou.

Neustále cituješ z Biblie, prosím zamysli sa nad tým koho je Biblia majetkom, vlastníctvom a dedičstvom.

Apoštolské listy apoštoli odovzdali predstaveným jednotlivých miestnych cirkví, ktoré založili, predstaveným, ktorých ustanovili. Tieto listy jedna cirkev rozdelená na viacero provincií avšak s rovnakou vierou a rovnakým vodcom spojila do jednej knihy a vytvorila Bibliu-Novú zmluvu.
Biblia je dedičstvo a vlastníctvo Cirkvi.

Protestanti sa od tejto Cirkvi oddelili, oni nie sú súčasťou Kristovej Cirkvi a Biblia viac nie je ich dedičstvom, preto im nemohla a ani nepriniesla pravdu a jednotu. Priniesla bludy a rozštiepenie na tisíce smerov.


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:31 avatar
6,......samozrejme,ani šatka, a nič iné neuzdraví človeka! Bol za tým svätý duch/sila od Boha/ ktorá stojí nad známymi zákonitosťami, a ani choroba,smrť nie sú pre ňu problémom. Teda, vždy liečil,kriesil Boh. To ostatné bola len kulisa pre pozorujúcich!
Dnes sa vedci hrajú na Boha, a mnohí jej prognostici už veria podobným veciam,"zázrakom"! /včerajší dokument na TV/


23.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 16:59 avatar
Presne tak ako hovoríš!
A presne toto učí Katolícka Cirkev!

Vždy je za tým Boh. Ale len on určil pravidlá.
A ak Ježiš povedal apoštolom, že komu odpustia bude odpustené
tak to treba rešpektovať, lebo toto je jedno z pravidiel.

V starom zákone ak proroci padli pred anjelom na kolená a vyzerá to, že sa klaňajú jemu, klaňali sa Bohu, ktorý im cez anjela zjavil svoje slovo.

Ak kresťan klačí pred telom Pátra Pia, klania sa Bohu, ktorý cez Pátra Pia rozlieva milosti uzdravenia, obrátenia a mnohých duchovných darov

Ak Boh rozhodol cez vyvolenú dušu prejaviť ľudstvu svoje milosrdenstvo a uzdravovať naše rany, azda by som nebozkával ruky človeka cez, ktoré ma Boh takto požehnal?


25.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 17:05 avatar
Máš Pravdu, že Duch Svätý je sila a moc Boha.
Ale zabúdaš, že Duch Svätý je aj osoba a má vedomie.
Duch vanie kam chce sa píše v biblií.
On má vôľu!

Ale Aj v Bohu existuje hierarchia.
Hierarchia ale jednota. tak ako v cirkvi.

Syn a Otec sú jedno.
Syn je podriadený Otcovi.
Duch vychádza z Otca i Syna.
Otec nie je splodený, Syn je splodený ale nie stvorený a láska Otca a Syna je ako dýchanie. Láska medzi Otcom a Synom je dôsledok, tzv. vydýchnutie Ducha Svätého.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 17:15 avatar
23,....ty stále vnímaš iba literu textu ale nechápeš ducha istého pravidla,zásady!
Prečo Boh potom vyhubil niekoľko tisíc Izraelitov,keď si ho zhmotnili/zlaté tela/, a pritom uctievali Boha jahveho? Nie samotnú modlu,alebo iné božstvo!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"On prijal zlato z ich rúk, roztavil ho vo forme a urobil sochu teľaťa; vtedy povedali: "Pozri, Izrael, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej krajiny." 5 Keď to Áron videl, postavil oltár pred sochou teľaťa a vyhlásil: "Zajtra bude sviatok Jahveho." 2 Mojž.32 kapitola

Čakám na odpoveď!


29.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 17:34 avatar
Boha nikto nikdy nevidel, preto ho nebolo možné zobraziť. Každý pokus o zobrazenie by bol klamstvom. Boh ohlasoval len pravdu.
Ježiš prišiel v tele. To je dogma viery. Ak zobrazím muža na krizi, bude to symbolizovat evanjeliovú pravdu.

Ci budem na ulici, alebo v práci alebo doma hladieť na tento obraz, vždy sa môžem naňho obrátiť lebo on je v mojom srdci. Ten obraz nie je modla.

Ale židia sa nedokázali modliť k Bohu, ktorý je na nebesiach. Oni sa dokázali modliť len pred podobou niečoho, nemali zmysel pre duchovno, len pre hmotno. Ak by žid pracoval tak by sa nemodlil a pomodlil sa až vtedy, keď predstúpi pred zlaté teľa.
A toto Boha hnevalo....


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 17:54 avatar
29,....a keď prídeš do kostola,chrámu,....alebo do nejakej rodiny nemáš pocit,že aj dnes to "hmotno" všade prevláda?
Všetky tie procesie,nosenie sôch madonny,marianské sviatky,krížové cesty,roráty,...atd ,......sú tiež tým istým...."zlatým teľaťom"! A výsledok bude ten istý!
Židia boli aj verní,aj neverní. Ale nakoniec úplne zlyhali! Je tu presná paralela,medzi nimi a RKC!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Apropo,....kedy príde to odpadnutie/stĺpu a opory/,alebo už prišlo?


35.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:13 avatar
Židia na zlaté tela povedali:
"Pozri, Izrael, tvoj Boh, ktorý ťa vyviedol z Egyptskej krajiny."

Katolík nepovie na sochu Márie:
Pozri Cirkev, Mária, ktorá porodila Ježiša Krista.

Ak by som zničil všetky sochy Márie, ona by neprestala existovať. A Ak zničím všetky obrazy Ježiša naďalej ho budem nasledovať. Obraz nemôže poškvrniť ani pokriviť tvoju vieru. Naopak ak vždy keď pri pohľade na kríž si spomeniem na Ježiša, tak akým spôsobom ho urážam, nie je to naopak? Tým čo Boha milujú, všetko slúži na dobré.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 18:18 avatar
35,....nepochopiteľný príklad! A koho potom znázorňuje daná socha Márie? Semiramis, Kybelé,aštartu, Artemis Efezanov, Dianu ,.....alebo koho?

Biblia hovorí....."neurobíš si"! A tu niet o čom polemizovať!


43.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:34 avatar
Ak to takto Boh myslel, tak by nikdy neprikázal vytvoriť sochy cherubinov.
Nemohol by, lebo by svedčil proti sebe samému.
Nemôže povedať neurobíš si nijakú podobu toho čo je na nebi a potom prikáže opak.

Pozri sa.
Boh prikázal Nezabiješ!
A prikázal, kto bude v sobotu pracovať, musí zomrieť!

Odporujú si tieto prikázania?
Na prvý pohľad áno, ale pod nezabiješ Boh myslel nezavraždíš a trest smrti nie je vražda....


46.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:41 avatar
Boh chcel povedať, neurobiš si nepravdivú podobu...
A židia vytvorili nejakú kravu ktorá je menej ako človek, kravu ktorá ani nehovorí nazvali Bohom tak boli riadne mimo.

Obraz muža na kríži, s trnkovou korunou ohlasuje klamstvo? Alebo evanjelium...

Rozlišuj!


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 18:59 avatar
46,....a aká je tá "pravdivá podoba", ak "Boha nikto nikdy nevidel"?!
Klein,neklam sám seba takýmito argumentami!
Je jedno,čo by židom vtedy zo zlata vyšlo,či človek,tela, býk,atd!

A nie vždy je obraz,socha zlom! Za predpokladu,že tu ide o názornú,umeleckú,učebnú pomôcku a podobne.
Ale postoj katolíkov je stokrát horší,ako židov v minulosti! Sorry,....teda,rozlišujem.
Ak to niekto nosí na placi,klania sa pred tým, bozkáva to, a podobne,....tak ide o modlu ako vyšitú!


54.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 2. 2018, 19:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:17 avatar
54,.....je tu presná paralela, ale v mnohých veciach predčili správanie náboženských pokrytcov z minulosti!
A na tie modly to platí,ako som napísal! Je to viac aj s ohľadom na to,že dnes sa jedná o celý svet/trinitársky/,a nielen o isté územie Malej Ázie,Palestíny!/Izraela/


60.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 19:23 avatar
Shagara, kresťan sa nesnazi vytvorit podobu...
Ale symbol...
Biblia hovorí, že Duch. Sv. sa zjavil v podobe holubice alebo ako ohnivé jazyky.
Muž na kríži s korunou a s nápisom INRI nad hlavou je symbol ukrižovaného Krista a podobne....
Peter sa zobrazuje ako muž s kľúčami a obráteným krížom. Nikto nevie ako presne vyzeral a ani o to nejde....


61.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:27 avatar
60,...ale to ty píšeš o "nepravdivej podobe"! Tak povedz ,aký je pravdivý symbol,podoba?
Všetko sú to modly!
A nepleť sem isté nápisy, holubicu a podobne. To by aj Biblia bola celá modlárskou,...lebo používa rôzne znázornenia,symboly!
Už hovoríš od veci! Modlárstvo RKC nijak nezmeníš! To volá až do neba!


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:00 avatar
6,....a kde som to napísal? Alebo to,že neverím,že keď sa istá žena dotkla plášťa Ježiša,že sa neuzdravila? Je to v Písme a verím tomu!
Ale prejsť z viery v zázraky k uctievaniu daných predmetov/hlavne nepravých/, je úplne niečo iné!
Iba nerozumný človek sa bude klaňať pred kostičkou "svätca"!

„Choďte stále duchom a nevykonáte nijakú telesnú žiadosť.“ — GALAŤANOM 5:16.

„Chodíme vierou, nie videním.“ — 2. KORINŤANOM 5:7.

„Beda tomu, kto hovorí kusu dreva: ‚Prebuď sa predsa!‘, nemému kameňu: ‚Vstaň! Sám dá poučenie!‘ Hľa, je obložený zlatom a striebrom, a v jeho vnútri nie je žiaden dych.“ ?(Habakuk 2:19)

5. Mojžišova 27:15,........."15 ‚Prekliaty je muž, ktorý urobí vyrezávaný obraz alebo liatu sochu, vec odpornú Jehovovi, výrobok rúk spracovateľa dreva a kovu, a ktorý to postavil do úkrytu.‘ (A všetok ľud odpovie a riekne: ‚Amen"

„Tvorcovia vyrezávaného obrazu sú všetci neskutočnosťou a ich miláčikovia nebudú na nijaký úžitok; a ako ich svedkovia nevidia nič a nevedia nič, aby boli zahanbení. Kto utvoril boha alebo odlial iba liaty obraz? Nebolo to vôbec na nijaký úžitok. Hľa, všetci jeho spoločníci budú zahanbení a remeselníci sú z pozemských ľudí. Všetci sa zhromaždia. Zastavia sa. Zdesia sa. Vtedy budú zahanbení.“ — Izaiáš 44:9–11.

Kniha Umučenie Polykarpovo uvádza, že------- „verní“ sa zanietene dožadovali jeho pozostatkov. Jeho kosti považovali „za cennejšie než najvyberanejšie drahokamy a čistejšie než zlato“.

Teda,....to poukazuje,že modlárstvo už bolo aj v 2 storočí, a to jasne svedčí,že prvotní kresťania nemajú nič spoločné s kresťanstvom 2 storočia ,až podnes!/teda s tými,čo pokračujú v danom odpornom modlárstve/!


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 2. 2018, 16:05 avatar
Shagara, moja 6 patrí Kleinovi.


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:25 avatar
12,....OK,....a moja šestka mala byť päťka,teda bola to reakcia na Kleina. Et schuldigen zie bitte! 
Súhlasí Lemmy


14.
označiť príspevok

gabriel pb
   26. 2. 2018, 16:16 avatar
nie všetci lekári konajú dobré dielo, lekári pochádzajú z vyššej spoločnosti a ich cieľom nie je len liečba chorého, ich cieľom je udržiavanie ich bohatstva, pozri sa na lekárov z pohľadu komunistu, máloktorý komunista chodí k lekárovi, lebo pozná o čo im ide


16.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 16:27 avatar
Boh dopustil aby sa niektoré deti narodili do bohatej rodiny a starostlivým rodičom. Iné sa narodili do chudobnej rodiny a rodičom, ktorí im nikdy neprejavili štipku lásky.
A čo všetkým deťom povedal Boh? : Cti otca svojho i matku svoju. A to je všetko, čo k tomu povedal.

Ježiš povedal apoštolom: Kto Vás počúva, mňa počúva. Čo zviažete na zemi, bude zviazané i v nebi. Petrovi: Pas moje ovce! Apoštoli: Poslúchajte svojich predstavených a vo všetkom sa im podriaďujte, oni bdejú nad vašimi dušami a budú sa za ne zodpovedať!
A to je všetko, čo nám Ježiš a apoštoli odkázali ohľadom poslušnosti.

Či bude pápež boháč alebo samaritán, či bude prísny alebo mierny, či bude vrahom alebo ochrancom života.
Nech bude akýkoľvek, vo veciach viery ho máme vždy počúvať s vierou a bez pochybností.

Nie je jediný dôvod na obavu, žiaden dôvod na strach!

Cirkev je stĺp a opora pravdy a cirkev s Petrom pastierom, či už bude dobrý alebo zlý, nebude nikdy premožená diablom ako to Ježiš slúbil.


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 16:38 avatar
16,.........katolícky horor a náboženský sadizmus!

Biblia ale hovorí úplne niečo iné! Cirkev vie ,že v jej radoch boli nehodní pápeži/vrahovia,smilníci,zlodeji,atd/, a tak prišla s učením,že "Boh môže prehovárať vo veciach viery aj cez najskazenejších pápežov"!
Tým len dala legitimitu svojím výrokom z úst nehodných pápežov! Zvrátenosť!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Ó, Jehova, kto bude hosťom v tvojom stane? Kto bude prebývať na tvojom svätom vrchu? Ten, kto chodí bezúhonne a koná spravodlivosť a hovorí pravdu vo svojom srdci... Ten, kto toto robí, nebude sa nikdy potácať.“ ?(Žalm 15:1–5)


27.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 17:21 avatar
Tí najskazenejší pápeži nikdy nevyhlasovali pravdy viery.
Nikdy ziaden clanok viery, ktory kedysi cirkev vyhlasila, nikdy nevrátila späť, a nikdy nebolo vyhlásené nič, čo by predošlej zjavenej pravde odporovalo.

A aj tí najskazenejší pápeži, smilníci, milujúci luxus klačali každý deň pred Kristom, jeho za vzor ostatným dávali a Čistú Pannu Máriu a úctu k nej verejne obhajovali.

Nemysli si, že katolícka viera je výsledkom toho, čo niekoho napadlo a mení sa každým storočím. V nanebovzatie Panny Márie cirkev verila vždy, obhajovanie tejto pravdy je zachované z 3. aj 4. storočia. Avšak až v roku 1950 bolo vyhlásené ako neomylná a Bohom zjavená pravda viery. Prečo až Pius XII k tomu dospel a prečo až po toľké storočia, myslím že Boh má svoje dôvody a ja to s pokorou prijímam.


28.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 17:24 avatar
Shagara píšeš správne, že v radoch cirkvi boli nehodní pápeži.
Kto je bez viny? Kto je dokonalý? Kto je bez hriechu?
Nikdy žiaden pápež nebude hodný svojho úradu.


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 17:36 avatar
28,.....ak tak bolo,mal byť exkomunikovaný. A je rozdiel hrešiť v malom,....a hrešiť tak,že budem svoje milenky/tehotné/ hádzať do Tiberi!
Nedokonalí sme všetci,........ale predsa, nehodnosť mnohých pápežov bola už trochu silná káva!
Otázka ale stojí,....mohli takíto služobníci prijímať dobré zákony,náuky,dogmy a správne vykladať Písmo?!


38.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 18:21 avatar
Ty si ako niektorí katolíci v stredoveku, ktorí verili každému kto tvrdil, že vlastní pravú relikviu.
Každej bájke, každej správe, cez ktorú sa dozvieš niečo zlé o Katolíckej cirkvi, automaticky prijímaš za pravdu.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 18:55 avatar
38,......problém je v tom,....že RKC dlho odolávala modlárstvu a podobne,....ale nakoniec sa podvolila väčšine,talku tých,čo mali obľubu v sochách,obrazoch a podobne. Hlavne sa tým odvďačila konvertitom z radov pohanov!
Cirkev takto postupne robila smrteľné a zničujúce kompromisy so svetom a to ju zdeformovalo!

Historici a teológovia poukazujú na tento fakt! Stále platí pravidlo: "Moc kazí,a absolútna moc kazí úplne"!
Uzurpovanie si moci aj nad svetom,naozaj viedlo k totálnemu pádu RKC! A teda aj kresťanstva!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Všimni si, čo o raných kresťanoch uvádza kniha On the Road to Civilization—?A World History (Na ceste k civilizácii — dejiny sveta): .......„Kresťania odmietali účasť na určitých povinnostiach rímskych občanov. Kresťania... považovali účasť na vojenskej službe za porušenie svojej viery. Neprijali by politický úrad. Neuctievali by cézara.“

Historik Henry Chadwick v knihe The Early Church (Raná cirkev) uvádza, že raný kresťanský zbor bol známy „ľahostajnosťou k získaniu moci v tomto svete“. Bola to......„apolitická, kvietistická [nezapájajúca sa do svetských činností] a pacifistická spoločnosť“. V knihe A History of Christianity (Dejiny kresťanstva) sa píše:....... „Medzi kresťanmi bolo veľmi rozšírené presvedčenie, že nikto z nich nemá zastávať politický úrad... Ešte začiatkom tretieho storočia Hippolytus uvádza, že stará kresťanská obyčaj vyžadovala, aby sa mestský úradník zriekol úradu, ak sa chcel stať členom cirkvi.“

Dejiny však ukazujú, že nie všetci boli zvedení. Dokonca i v tých najtemnejších časoch, /v minulosti a aj dnes/ako poznamenáva Melvyn Bragg, „mnoho dobrých duší konalo dobro, aj keď väčšina ľudí v ich okolí bola skazená“. Praví kresťania ďalej ‚uctievali Boha duchom a pravdou‘. (Ján 4:21–24) Oddelili sa od celosvetového náboženského systému, ktorý sa dopúšťal duchovného smilstva ako „podporovateľ vojenskej moci“. Praví kresťania sa nedali zatiahnuť do spojeneckého zväzku cirkvi a štátu, ktorý sa počas histórie ukázal ......„skôr ako zmluva uzavretá Satanom než Ježišom z Nazareta“. — Two Thousand Years—The Second Millennium: From Medieval Christendom to Global Christianity (Dvetisíc rokov — Druhé milénium: Od stredovekej ríše kresťanstva k celosvetovému kresťanstvu).

A tak spojenectvo so svetom ,bola zrada Krista, a spojenie sa s jeho nepriateľom,vládcom tohto svete!


55.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 19:14 avatar
Shagara, ty si chorý človek, je mi ťa ľúto.
Na všetky tvoje otázky som odpovedal, a ukázal ti, že všetko za čím si stojím Biblia podporuje.
Poukázal som, že relikvie sú biblické. Že nie biblia ale cirkev je stlp a opora pravdy.
A pravda moze byt len jedna, ostatné musí byť lož, iná možnosť neexistuje.

Tebe vypršali všetky argumenty, tak si skopíroval článok na A4 aby si očiernil Katolícku Cirkev.
Myslel si, že to čo cirkev učí a robí sú výmysly. Ja ti ukazujem celé hodiny aj keď som mal na pláne úplne iné veci, že všetko je podporené Bibliou a že len Katolícka cirkev sa tým riadi.

A ty nezaútočíš na presbyteriánov či luteránov kvôli ich nebiblickému učeniu, nezaútočíš na kalvínov, ktorí šírili vieru mečom a vraždili jak blázni.
Nie...
Len Katolícka Cirkev...
To je to jediné čo spája všetkých protestantov.
Nezaútočíte nikdy na pravoslávnu cirkev.....
To je pozoruhodné...


58.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 2. 2018, 19:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 19:33 avatar
Ja sa odvolávam na Cirkev, ktorá určila 400 rokov od narodenia Ježiša, ktoré biblické listy sú pravé a ktoré sú apokryfy. Pravé listy dala dokopy, vytvorila zbierku a nazvala ju nový zákon.
Keby ma autorita cirkvi neviedla k tomu aby som bibliu prijal, tak by som ju hodil hneď do koša.

Ježiš založil cirkev na apoštoloch ktorí majú evanjelium hlásať.
Neprikázal napísať bibliu, rozdávať biblie, apoštolov nazvať nepotrebných a tvrdiť že každý si môže bibliu prečítať a nájde pravdu....

V biblií sa píše, že cirkev je stĺp a opora pravdy. Samotná Biblia potvrdzuje katolícku náuku a vyvracia protestantizmus a jeho heretické sola scriptura.


65.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 2. 2018, 19:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 20:08 avatar
Biblia je pre stovky cirkvi oporou pravdy a kazda hlasa inu pravdu. V biblii sa pise ze oporou pravdy je cirkev a ta moze byt len jedna. Takze vyklad len jednej cirkvi moze byt pravdivy. Biblia sama zarukou pravdy lebo ona svedci o cirkvi.


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 23:50 avatar
68,....súhlasím,.....len s tým rozdielom,že tou pravou a jedinou cirkvou nikdy nebola a nebude/nemôže byť/ RKC!

RKC je "oporou" nebiblických dogiem,ľudských náuk a pohanských filozofií!


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:52 avatar
64,......Sola scriptúra:......."Každý, kto sa tlačí dopredu a nezostáva v Kristovom učení, nemá Boha",........."Nechoďte nad to, čo je napísané.“ .......... „Celé Písmo je inšpirované Bohom a je užitočné na učenie, na karhanie, na nápravu vecí.“ — 2. Timotejovi 3:16.

Kánon svätých Písiem schválil Boh a tí,ktorí mali dar "posudzovať inšpirovanosť daných spisov". A to cirkev 2 až 4 storočia nemala!

RKC si môže nárokovať svoj podiel iba v prípade apokryfov, niečoho,čo do Písma nepatrí!


69.
označiť príspevok

Klein muž
   26. 2. 2018, 20:16 avatar
Nechoďte nad to čo je napísané... Preto Pavol hovorí aby od apoštolov prijali všetko či už listom a či slovom.
Nechoďte nad to čo je napísané... O pár desaťročí čo boli tieto slová napísané, apoštol Ján napísal svoje zjavenie tzv. apokalypsu.

Celé písmo je inšpirované Bohom.. Hovorí sa tu o Tóre, starom zákone, nie o novej zmluve veď ta ešte vôbec neexistovala, vznikla až o storočia neskôr a to rozhodnutím pápeža a biskupov na synode v Kartágu. Ešte začiatkom 4. storočia biskupi písali, tie listy sú zachované, že len dvaja apoštoli písali evanjeliá. O existencií 4 evanjelií celý kresťanský sved vôbec netušil.
A čo je funny? Všetci mali rovnakú vieru.


67.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:57 avatar
64,...... "Hľa, zavrhli samotné Jehovovo slovo, a akú teda majú múdrosť?“ — Jeremiáš 8:9.

Nijakú,....opakujú len potknutie židov z minulosti,ktorí svoju nebiblickú tradíciu povýšili nad Božie slovo!


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:23 avatar
55,....skôr si myslím,že chorý je ten, kto sa posadí na trón a ako Kristov námestník,a vládca svete dáva pokynu k vraždeniu a prenasledovaniu iných! A tým sa nemyslí len RKC,ale všetci ,čo boli spojení so svetom a prepožičiavali sa násiliu!
Už som spomínal,že "Veľký Babylon" je komglomerát všetkých falošných náboženstiev,aj kresťanských....teda nielen katolíckych!
Ak diskutujem s tebou, tak nebudem spomínať moslimov alebo luteránov!
Nemôžeš konať v mene Boha lásky zlo a zabíjať iných, aj kresťanských bratov!
A ja argumentov mám dosť! Ale ty si zatiaľ žiadny nepoužil!Rob s tým niečo!


62.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 19:29 avatar
A ešte skôr ako odídem dám ešte tému o tej "opore a stlpe" pravdy,....a o tom,ako niekoho "premohli pekelné brány"!?


63.
označiť príspevok

peter67 muž
   26. 2. 2018, 19:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.71.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 2. 2018, 23:53 avatar
63,......nepiješ,....netancuješ,...nemiluješ,...tak načo? 
Súhlasí peter67


72.
označiť príspevok

peter67 muž
   27. 2. 2018, 09:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.73.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 2. 2018, 18:12 avatar
72,....OK,....tak píšťalu už mám,....bude to vo Volgograde.....a k jedlu bude krava ,ktorá zažila obliehanie Stalingradu! 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:35,  To vieš, považujú RKC za diablovu organizáciu a tak im ich presvedčenie velí bojovať proti...
dnes, 17:33,  Sloboda ako princíp. :)
dnes, 17:29,  Preto nechodim do kostola a ani do ziadneho sboru
dnes, 17:29,  A potom ide o rozne cirkevne sbory ktore vznikli casom a ktore si tiez myslia ze su tie prave a...
dnes, 17:28,  1To si nemyslim skor ide o historiu katolikov a potom z toho vznikaju kadejake hala bala
dnes, 16:41,  Koho sloboda?
dnes, 16:17,  Na prvom mieste je sloboda, nie občania.
dnes, 15:59,  A teraz niečo pozitívnejšie, dneska nesvieti slnkoo. ..
dnes, 15:58,  Aj veľa "kresťanov" zneužíva Božie slovo. A potom im Boh povie, že ich v...
dnes, 15:54,  Sociálna demokracia je v poriadku názov, ale aby nefungovala iba pod rúškom správnosti...
dnes, 15:34,  Je to úsmevné.
dnes, 15:33,  Je to absolutne nedôveryhodne a nevedome individum, klame a zavadza. Kto pozna jeho curriculum...
dnes, 15:33,  Na df je ich viac :)
dnes, 15:28,  Nastastie nie je takych chujov vela, su primitivni, bez akehokolvek vplyvu, doveryhodnosti a...
dnes, 15:19,  Edo náš dezinformátor je smutný čím dalej menej ľudí verí bludom ktoré šíri :)
dnes, 15:19,  Súdruh Edo tlačí dezinformácie a totalitné snahy potláčať slobodu
dnes, 15:17,  Spammer Edo téma je o kresťanstve :)
dnes, 15:16,  Spammer Edo prasí a prasí :)
dnes, 15:15,  Bill Gates: Bohatý iluminát, čo vyvinul koronavírus a chce čipovať ľudí Iluminát,...
dnes, 15:14,  Google bude overovať pravosť fotografií Spoločnosť Google urobila ďalší polkrok v boji...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čaro prvej lásky je v tom, že nikto vopred nepočíta s tým, že sa raz skončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(201 378 bytes in 0,283 seconds)