hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  šport  /  téma

Slovenský hokej

príspevkov
8
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 4.6.2021 00:16 kntsz
posledná zmena 6.6.2021 11:36
1
04.06.2021, 00:16
Pod stavom nášho hokeja je podpísané vymazanie Petra Šťastného z našej hokejovej histórie.
V poslednom cca týždni boli odvysielané v TV dva dokumenty o krátkej histórii Slovenského hokeja.
Ani v jednom neboli oznámené zásluhy Petra Šťastného, ktorý má najväčšie ak nie jediné zásluhy na tom, že hráme v elite a hlavne na tom, že sme v 2002 boli majstrami sveta.
Nezabudnime, že po osamostatnení Slovenska sme sa aj zásluhou Čechov , ktorí bez ostychu prevzali následníctvo ČSSR a my sme sa ocitli v skupine C !!!
Peter Šťastný sa ako hráč zapojil do hry v skupine B (1995) odkiaľ sme sa dostali do A -čka. Trénerom bol Šupler.
Následne už ako hráč v pokročilom veku nepôsobil, ale pôsobil ako poradca a výkonný pomocník, ktorý zabezpečoval účasť hokejistov zo zámoria a trénerovi robil poradcu. Nebolo to však vždy!
V roku 1996 bol ešte trénerom Šupler a skončili sme na 10-tom mieste. To bol signál pre vstup eštébáckej politiky do nášho hokeja. Pritom po prvom vstupe do A-čka a udržanie sa v A-čku bol obrovský úspech, lebo len málo mužstiev - nováčikov v A-čku sa aj v A-čku udržia. My sme to dokázali.
V roku nasledujúcom (1997) už bol Šupler s Petrom odstavený a trénara začal robiť Golonka o ktorom dnes vieme, že to bola predĺžená ruka eštébáka Širokého a tam Peter Šťastný ako zarytý antikomunista nemal miesto. Skončili sme 9.-ty.
V 98-mom mužstvo trénoval Šterbák s Hosom a skončili sme na 7. mieste.
V roku 1999 bol len Šterbák a skončili sme znovu na 7. mieste.
V roku 2000 sa stal tréner Filc, ktorý už s Petrom spolupracoval a skončili sme na 2 ! mieste.
V roku 2001 detto na 7-mieste.
V roku 2002 bol trénerom znovu Filc, ale Peter Šťastný zabezpečoval účasť zámorských hráčov v maximálnom počte a bol hlavnou osobnosť vedľa Filca za lavičkou hráčov. Len málo sa vie o tom, že v posledných zápasoch došlo ku konfliktu Filca s Petrom a Peter ovládol vedenie mužstva, ktoré sa pod jeho vedením stalo majstrami sveta !!!
Po návrate domov sa ešte Peter snažil, aby sa do našej národnej zostavy dostal aj jeho syn, ktorý v USA už bol špičkovým hráčom.
Ako to skončilo vieme.
Náš hokej ovládol eštébák Široký, Peter Šťastný ako jeho úhlavný nepriateľ bol z nášho hokeja odstavený. Odvtedy to ide s našim hokejom striedavo hlavne dolu.
Sklamaním však je, že Šatan, ktorý hlavne za nástup svojej kariery sprvu u nás a neskôr v zámorí, vďačí Petrovi Šťastnému, skončil v našom hokeji ako poskok Širokého.
Ostatní zlatí medailisti ostentatívne mlčia a v podstate akceptujú vymazanie Petra Šťastného z našej hokejovej histórie.
Šatanov dedko Ramsay bol skúseným trénerom, ale nemal a nemá šancu dosiahnuť kvality P.Šťastného, ktorý nielen patrí medzi cca troch najlepších hráčov svetovej histórie hokeja, ale je znalí slovenskej mentality a pomerov na Slovensku, ktorá nás doviedla k jedinej a zdá sa, že aj poslednej zlatej medaile.
Byť majstrom sveta znamená nielen ovládať brilantne majstrovstvo hokejovej hry, ale aj psychickú disponovanosť, spolupatričnosť mužstva a ešte veľa iných drobností a takého znalého trénera s vlastnosťami Petra Š. nemáme a nezdá sa, že by sme v najbližších rokoch mohli mať.
👍: ondrej61
none
2
04.06.2021, 10:48
Dobre, ale prečo nemáme kvalitných hráčov???
Veď to všetko spolu súvisí.
Po tom, čo sme sa stali majstri sveta, ovládol hokejový biznis eštébák Široký výhradne pre účel zisku.
Peter Šťastný a všetci čo mu prejavili náklonnosť boli vygumovaný zo Slovenska a výchova mladých hokejistov sa stala terciálnou záležitosťou.
Bývalí profesionáli - majstri sveta si robia svoj biznis a masovo sa pretŕčajú v televízii a robia zo seba šašov.
Oni totiž sú šašovia, lebo aby mohli robiť to čo robia, tak nemôžu prehovoriť o tom ako to bolo a hlavne koho zásluhou sme sa stali majstrami.
18- rokov u nás neexistuje profesionálna výchova nových hráčov.
Prečo asi ???
Šatan sem dovliekol starého dedka namiesto toho, aby narovnal chrbát a postavil sa Širokému a začal komunikovať s Petrom Š.
👍: ondrej61
none
3
04.06.2021, 12:24
8-
áno, aj v Česku je podobný problém aj keď výrazne menší.
Obávam sa, že Petra Š. už tak Slovensko znechutilo, že sa nenechá do nášho hokeja vtiahnuť. Bol by to opäť boj s veternými mlynmi a on je finančne zabezpečený na generácie dopredu a už to iste nepotrebuje.
Ak by však videl, že súdruh Široký je v base a jeho pokračovatelia, cez ktorých má stále na hokejový biznis vplyv sú tiež vyšetrovaní, možno by sa došiel aspoň pozrieť.
Peter Šťastný, je v sieni hokejovej slávy sveta a osobne ho považujem za jedničku. Možno sú tam chlapci, čo ho v práci s hokejkou predčili, ale v taktike a stratégii vedenia hry nemajú šancu sa na Petra dosiahnuť.
Neviem či si pamätáš ako hral v 1995 ešte ako starý hráč v našom mužstve.
Obrazne povedané mu stačilo stáť na jednom mieste a prihrávať.
Šatan pri ňom vynikal ako najlepší strelec gólov a to hlavne preto, že mu Peter rozohral hru a prihral do gólovej situácie.
Mal cit pre výber hráčov ako osobností v hre kolektívu.
Nezabudnem na jeho povzbudivú taktiku zvyšovania sebavedomia v mužstve, lebo v terajšej špičkovej kvalite svetového hokeja, je rozhodujúca psychická disponovanosť, lebo na ňu naväzuje tá stotina, možno tisícina sekundy potrebná na správne rozhodnutie pre strelu, kľučku či často milimetrový pohyb hokejkou.
Dobre je to vidno v posledných zápasoch nás, Rusov a Čechov.
Jednoducho povedané - psychický kŕč a z toho plynúce chyby.....
Nezabudnem ako vždy tvrdil, že strela do tyčky je znakom kvality brankára, ktorý to má od tyčky dovnútra brány pod kontrolou
Dokázať vyhecovať psychiku hráčov do výkonu majstra sveta je kumšt a ten Peter v sebe mal. Preto šiel do konfliktu aj s Filcom, ktorý sa na šťasťie v koncovke Petrovi podriadil ....
👍: ondrej61
none
4
04.06.2021, 13:25
mňmň....

Ale Široký už teda neovláda hokej. už vidieť len dovetky z neho. .. ktoré by bolo dobré zmeniť. ..
none
5
04.06.2021, 21:00
Ja viem, potrebujeme nového Lašáka, nech vychytá všetky góly. ..
none
6

5. Lejla 04.06.2021, 21:00

Ja viem, potrebujeme nového Lašáka, nech vychytá všetky góly. ..

04.06.2021, 21:01
To je liek pre slovenský hokej. ..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 107 583 B vygenerované za : 0.074 s unikátne zobrazenia tém : 59 658 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Za svoje skúsenosti musíme v živote platiť. Ak máme šťastie, dostaneme zľavu.