hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Realita na Luníku 9

príspevkov
133
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 31.5.2012 09:25
posledná zmena 1.6.2012 09:28
1
31.05.2012, 09:25
Pred pár dňami som videla príspevok o živote ľudi na Luníku, a musím poznamenať, že ešte stále nechápem...
Jednalo sa o upchatie kanalizačných potrubí a svoj problém rómovia vyriešili nasledovne. Aby spriechodnili tok potrubia, tak ho jednoducho prerezali..Takýmto spôsobom si svojpomocne urobili vo svojej pivnici stoku, kde už tie výkaly boli takmer po kolená, a tie sa rozlievali až na chodníky a cesty. Zamýšľam sa.. je toto normálne ??? To sa tam nenašiel ani jeden róm, ktorý by vyvrátil ich primitívne návrhy na riešenie problému ?..To mi príde, až tak scestné, že nechápem, že tam žijú aj dospelí jedinci. Myslenie a konanie na úrovni žiaka v ZŠ. Ich problém potom ako vždy vyriešili bieli a rómovia sa tomu len nečinne prizerali z balkónov, ako to "svinstvo"odpratávajú za nich iní. Pretože sú zvyknutí, že všetko za nich robíme práve MY.
To ešte stále štát nepochopil, že oni sa jednoducho prispôsobiť nechcú ?? Ničia a devastujú všetko kam prídu a nechávajú to v dezolátnom stave.
Reflektujem, že by bolo pre ne a taktiež aj pre nás prínosnejšie a výhodnejšie, ak by boli umiestňovaní medzi nás.Tzn. nie zvlášť sídliská a bytovky len pre ne, nevytvárať bariéry navzájom, ale začleniť ich k nám. Len nažívaním s nami, infiltrovaním medzi nás, by mohli rásť.., túžbou vyrovnať sa nám, zapadnúť, a preberaním našich postojov a hodnôt, konsolidovaním vzťahov, len vtedy môže dôjsť k progresu. Jedine tak by to ešte išlo, segregovaním sa degenerujú ešte viac, vzrastá nevraživosť a stúpa diskriminácia v poslednom čase pre nás. Len v spoločných tlupách je ich moc a sila.
Musím v závere podotknúť, že chválabohu sú aj tí druhí rómovia, prispôsobiví a poriadní, ktorí to jednoducho dokázali, zapadli a vyrovnali sa nám. Len škoda, že ich je ako šafránu...Dá sa to, len treba to chcenie..
👍: mamaleone
none
15

1. 31.05.2012, 09:25

Pred pár dňami som videla príspevok o živote ľudi na Luníku, a musím poznamenať, že ešte stále nechápem...
Jednalo sa o upchatie kanalizačných potrubí a svoj problém rómovia vyriešili nasledovne. Aby spriechodnili tok potrubia, tak ho jednoducho prerezali..Takýmto spôsobom si svojpomocne urobili vo svojej pivnici stoku, kde už tie výkaly boli takmer po kolená, a tie sa rozlievali až na chodníky a cesty. Zamýšľam sa.. je toto normálne ??? To sa tam nenašiel ani jeden róm, ktorý by vyvrátil ic...

31.05.2012, 09:53
Ale oni majú naozaj myslenie žiaka ZŠ. Veď vúčšina z nich vychádza už z 5-6 ročníka. Toto mi pripomenuloako som v detstve povysávala ponožku, upchala ňou hadicu a tiež ma nenapadlo nič lepšie, než tú hadicu v mieste upchatia prerezať.
Cestou je ozaj vzdelanosť a integrácia, ale to je dlhá cesta, ktorá môže trvať aj 10-20 rokov. Možno aj viac, preto to stále vyzerá tak, že práca s rómami neprináša žiadne výsledky.
👍: mamaleone
none
18

15. Sóley 31.05.2012, 09:53

Ale oni majú naozaj myslenie žiaka ZŠ. Veď vúčšina z nich vychádza už z 5-6 ročníka. Toto mi pripomenuloako som v detstve povysávala ponožku, upchala ňou hadicu a tiež ma nenapadlo nič lepšie, než tú hadicu v mieste upchatia prerezať.
Cestou je ozaj vzdelanosť a integrácia, ale to je dlhá cesta, ktorá môže trvať aj 10-20 rokov. Možno aj viac, preto to stále vyzerá tak, že práca s rómami neprináša žiadne výsledky.

31.05.2012, 09:57
smutné, že dospelí v tom zotrvávajú žiadne racionálne myslenie..
a len sa to bude zhoršovať..
👍: mamaleone
none
34

18. 31.05.2012, 09:57

smutné, že dospelí v tom zotrvávajú žiadne racionálne myslenie..
a len sa to bude zhoršovať..

31.05.2012, 10:14
Nemyslím, že sa to bude zhoršovať.
Keby si vyrastala v "divočine" a nemal by Ti kto byť vzorom a učiť Ťa, tak by si tiež uvažovala ako decko. Ľudský mozog potrebuje byť už od narodenia stimulovaný, aby sa adekvátne vyvíjal, ale pokiaľ do školy nechodíš, lebo Ťa nikto nenúti a pokiaľ sú Tvoji rodičia pologramotní (v horšom prípade negramotní) alkoholici, tak nie je veľká šanca, že budeš iná. To je taký začarovaný kruh.
👍: havran
none
38

34. Sóley 31.05.2012, 10:14

Nemyslím, že sa to bude zhoršovať.
Keby si vyrastala v "divočine" a nemal by Ti kto byť vzorom a učiť Ťa, tak by si tiež uvažovala ako decko. Ľudský mozog potrebuje byť už od narodenia stimulovaný, aby sa adekvátne vyvíjal, ale pokiaľ do školy nechodíš, lebo Ťa nikto nenúti a pokiaľ sú Tvoji rodičia pologramotní (v horšom prípade negramotní) alkoholici, tak nie je veľká šanca, že budeš iná. To je taký začarovaný kruh.

31.05.2012, 10:17
Sóley - máš pravdu - pokiaľ spoločnosť nedokáže toto zmeniť a prečo asi? Že nie sú prostriedky? Len sa pozri ako sa vo svete bojuje keď ide o naftu!
none
39

34. Sóley 31.05.2012, 10:14

Nemyslím, že sa to bude zhoršovať.
Keby si vyrastala v "divočine" a nemal by Ti kto byť vzorom a učiť Ťa, tak by si tiež uvažovala ako decko. Ľudský mozog potrebuje byť už od narodenia stimulovaný, aby sa adekvátne vyvíjal, ale pokiaľ do školy nechodíš, lebo Ťa nikto nenúti a pokiaľ sú Tvoji rodičia pologramotní (v horšom prípade negramotní) alkoholici, tak nie je veľká šanca, že budeš iná. To je taký začarovaný kruh.

31.05.2012, 10:18
súhlasím..len sa zamýšľam, ako sa to pohlo..a čo sa s tým robí...
none
63

39. 31.05.2012, 10:18

súhlasím..len sa zamýšľam, ako sa to pohlo..a čo sa s tým robí...

31.05.2012, 10:42
Neviem presne ako je to na východe, lebo tu je situácia iná, ale tak... v BA existuje viacero nízkoprahových centier, ktoré sú zamerané na prácu s deckami. Centrá majú preventívny charakter. Na niektorých základných školách otvárajú nulté ročníky. To ešte nie je prvý ročník, ale už to nie je ani škôlka, kde by sa fagani hrajkali. Deti sa tam učia hygienickým návykom a učia sa veci, ktoré by mali už prváci vedieť, aby nezaostávali za inými. Viem, že sociálny pracovníci chodia do osád a učia napríklad novopečené mamičky základné veci v starostlivosti o domácnosť a bábätko. Poberatelia hmotnej núdze majú nejaké príspevky na obedy a školské pomôcky, pokiaľ si dieťa riadne plní školskú dochádzku. To sú také malé krôčiky. Určite sa robia aj nejaké projekty, ale podľa mňa nič nie je nejak extra dlhotrvajúce práce kvôli tomu, že táto práca neprináša okamžitý efekt.
none
67

63. Sóley 31.05.2012, 10:42

Neviem presne ako je to na východe, lebo tu je situácia iná, ale tak... v BA existuje viacero nízkoprahových centier, ktoré sú zamerané na prácu s deckami. Centrá majú preventívny charakter. Na niektorých základných školách otvárajú nulté ročníky. To ešte nie je prvý ročník, ale už to nie je ani škôlka, kde by sa fagani hrajkali. Deti sa tam učia hygienickým návykom a učia sa veci, ktoré by mali už prváci vedieť, aby nezaostávali za inými. Viem, že sociálny pracovníci chodia do osád a učia naprí...

31.05.2012, 10:46
áno aj to je úspech
no v pubertálnom veku sú aj tie zlaté "detičky" len takými cigánmi ako ich rodičia
none
85

67. 31.05.2012, 10:46

áno aj to je úspech
no v pubertálnom veku sú aj tie zlaté "detičky" len takými cigánmi ako ich rodičia

31.05.2012, 11:10
Ako aj všetky iné deti.
none
116

15. Sóley 31.05.2012, 09:53

Ale oni majú naozaj myslenie žiaka ZŠ. Veď vúčšina z nich vychádza už z 5-6 ročníka. Toto mi pripomenuloako som v detstve povysávala ponožku, upchala ňou hadicu a tiež ma nenapadlo nič lepšie, než tú hadicu v mieste upchatia prerezať.
Cestou je ozaj vzdelanosť a integrácia, ale to je dlhá cesta, ktorá môže trvať aj 10-20 rokov. Možno aj viac, preto to stále vyzerá tak, že práca s rómami neprináša žiadne výsledky.

31.05.2012, 13:20
Re: Soley
"Veď vúčšina z nich vychádza už z 5-6 ročníka."
A to odkiaľ máš tvoj argument, že cigáni končia ZŠ na Luníku IX v 5-6 ročníku? To som zvedavý.
none
117

116. Romanov 31.05.2012, 13:20

Re: Soley
"Veď vúčšina z nich vychádza už z 5-6 ročníka."
A to odkiaľ máš tvoj argument, že cigáni končia ZŠ na Luníku IX v 5-6 ročníku? To som zvedavý.

31.05.2012, 13:30
Romanov,
odkaz

"Jedno z najvýznamnejších zistení však je, že všetky pozitívne efekty realizovaných nástrojov sa obvykle strácajú prechodom detí na druhý stupeň základnej školy.
Nastáva tak situácia, že (najmä) rómski žiaci často musia opakovať ročník a končia povinnú školskú dochádzku skôr, ako v deviatom ročníku, čím významne klesá ich možnosť pokračovať v štúdiu."

"Čo sa týka rómskych detí na prvom stupni, väčšina z nich prospieva, aj sa dobre učia, problém nastáva v piatom – šiestom ročníku, kde sa sústreďujú väčšinou tí, ktorí prepadli, a tí stiahnu aj tých šikovných na svoju stranu… (riaditeľka ZŠ, okres Skalica)"
none
119

117. Sóley 31.05.2012, 13:30

Romanov,
http://bit.ly/LJh2sg

"Jedno z najvýznamnejších zistení však je, že všetky pozitívne efekty realizovaných nástrojov sa obvykle strácajú prechodom detí na druhý stupeň základnej školy.
Nastáva tak situácia, že (najmä) rómski žiaci často musia opakovať ročník a končia povinnú školskú dochádzku skôr, ako v deviatom ročníku, čím významne klesá ich možnosť pokračovať v štúdiu."

"Čo sa týka rómskych detí na prvom stupni, väčšina z nich prospieva, aj sa dobre učia, pr...

31.05.2012, 13:47
..
Čo sa týka rómskych detí na prvom stupni, väčšina z nich prospieva, aj sa dobre učia, problém nastáva v piatom – šiestom ročníku, kde sa sústreďujú väčšinou tí, ktorí prepadli, a tí stiahnu aj tých šikovných na svoju stranu… (riaditeľka ZŠ, okres Skalica)"
..moja vedomosť..už na 1. stupni pohorejú..prečo ?.domáca príprava, domáce úlohy,- nulové, starostlivosť zo strany rodičov je veľmi slabá...znížený intelekt, nedostačujúci jazyk, nenavštevujú MŠ, nie sú pripravení na nástup do prvého roč. i ked je tam občas odklad, stále to nedoženú.. všetky atributý, kvôli ktorým neprospievajú!! Preto sa zavádzajú nulté ročníky( niečo medzi Mš a 1. roč. na osvojovanie zákl. hyg. návykov,jemnej a hrubej motoriky, niektoré deti držia až tam 1.krát ceruzu v ruke 🙂 takže dá sa konštatovať, že rodina- rodičia stále zlyhávajú
none
118

1. 31.05.2012, 09:25

Pred pár dňami som videla príspevok o živote ľudi na Luníku, a musím poznamenať, že ešte stále nechápem...
Jednalo sa o upchatie kanalizačných potrubí a svoj problém rómovia vyriešili nasledovne. Aby spriechodnili tok potrubia, tak ho jednoducho prerezali..Takýmto spôsobom si svojpomocne urobili vo svojej pivnici stoku, kde už tie výkaly boli takmer po kolená, a tie sa rozlievali až na chodníky a cesty. Zamýšľam sa.. je toto normálne ??? To sa tam nenašiel ani jeden róm, ktorý by vyvrátil ic...

31.05.2012, 13:35
Sú zvyknutí žiť v grupách a podporujú sa vzorovo, prevažujú dementi. Medzi nami sólovo žiť to nevyrieši. Zničia život všetkým susedom. Socík ich takto rozdeľoval a nájomníci boli zúfalí. Niekde sa nájdu aj prispsobiví aj čistotnejší ako bieli.
none
120

1. 31.05.2012, 09:25

Pred pár dňami som videla príspevok o živote ľudi na Luníku, a musím poznamenať, že ešte stále nechápem...
Jednalo sa o upchatie kanalizačných potrubí a svoj problém rómovia vyriešili nasledovne. Aby spriechodnili tok potrubia, tak ho jednoducho prerezali..Takýmto spôsobom si svojpomocne urobili vo svojej pivnici stoku, kde už tie výkaly boli takmer po kolená, a tie sa rozlievali až na chodníky a cesty. Zamýšľam sa.. je toto normálne ??? To sa tam nenašiel ani jeden róm, ktorý by vyvrátil ic...

31.05.2012, 14:28
To je to čo hovorím, oni majú debilitu v génoch, s tým nenarobíme nič.
none
126

120. 31.05.2012, 14:28

To je to čo hovorím, oni majú debilitu v génoch, s tým nenarobíme nič.

31.05.2012, 16:20
ako sa to vezme farmakum. rozhodne zaostali su, no pre nich si zaostala ty, pretože by ta o***ali, znasilnili a zožrali romovia prežiju všetko, "gadžovia" ? možno ked bude ten "koniec sveta" bude ti dobry každy aj romak ktoreho budeš vyhrabavat spod snehu, aby si si dala mäsko na večeru
none
127

126. 31.05.2012, 16:20

ako sa to vezme farmakum. rozhodne zaostali su, no pre nich si zaostala ty, pretože by ta o***ali, znasilnili a zožrali romovia prežiju všetko, "gadžovia" ? možno ked bude ten "koniec sveta" bude ti dobry každy aj romak ktoreho budeš vyhrabavat spod snehu, aby si si dala mäsko na večeru

31.05.2012, 19:36
blueevil, romovia žerú ľudí ?? ..
none
128

127. 31.05.2012, 19:36

blueevil, romovia žerú ľudí ?? ..

31.05.2012, 19:44
prečo by nie ? SK romovia môžu všetko. z Kysaku je kannibal, sice ešte nenatočili film podobne ako o tom incidente v novej vsi (akokyby neexistovala lepšia tema). od nas niekde pochadzala jedna slečna ktora sa cez f.b. tiež nechala zmasakrovat na objednavku podobne. pozri si film Hostel, Milan Kňažko tam ma super rolu a vieš čo sa hovori všade o SK ? prave toto.
none
129

128. 31.05.2012, 19:44

prečo by nie ? SK romovia môžu všetko. z Kysaku je kannibal, sice ešte nenatočili film podobne ako o tom incidente v novej vsi (akokyby neexistovala lepšia tema). od nas niekde pochadzala jedna slečna ktora sa cez f.b. tiež nechala zmasakrovat na objednavku podobne. pozri si film Hostel, Milan Kňažko tam ma super rolu a vieš čo sa hovori všade o SK ? prave toto.

31.05.2012, 19:56
🙂)) ..sú ľudia s rôznymi úchylkami.., a cez internet sa môžeš dostať k čomukoľvek..no myslím, že Slovensko je na tom ešte stále dobre- v porovnaní s inými krajinami..stále sme bezpečná krajina
tento film som nevidela.. 🙂
none
130

129. 31.05.2012, 19:56

🙂)) ..sú ľudia s rôznymi úchylkami.., a cez internet sa môžeš dostať k čomukoľvek..no myslím, že Slovensko je na tom ešte stále dobre- v porovnaní s inými krajinami..stále sme bezpečná krajina
tento film som nevidela.. 🙂

31.05.2012, 21:15
ked som v ba, ke, mam zbraň pre istotu, ked v Prahe, tak aj o polnoci nemusim nič kdekoľvek bezpečna krajina ? tie štatistiky su krute, len malo z toho je v mediach
none
131

130. 31.05.2012, 21:15

ked som v ba, ke, mam zbraň pre istotu, ked v Prahe, tak aj o polnoci nemusim nič kdekoľvek bezpečna krajina ? tie štatistiky su krute, len malo z toho je v mediach

01.06.2012, 08:34
no nemyslím si, že je tu nutné aby sme po uliciach chodili s pištoľmi 🙂
ono je to tak, ak ju máš, tak nieje dôvod ju aj nepoužiť ak je potreba- a pri pomyslení namieriť na človeka a vystreliť má striasa...(len je otázne, v akej spoločnosti sa nachádzaš 🙂mafiáni sú nútení sa chrániť 🙂)
stačí kasér..
none
133

131. 01.06.2012, 08:34

no nemyslím si, že je tu nutné aby sme po uliciach chodili s pištoľmi 🙂
ono je to tak, ak ju máš, tak nieje dôvod ju aj nepoužiť ak je potreba- a pri pomyslení namieriť na človeka a vystreliť má striasa...(len je otázne, v akej spoločnosti sa nachádzaš 🙂mafiáni sú nútení sa chrániť 🙂)
stačí kasér..

01.06.2012, 09:28
obrazne povedane, nenavidim zbrane
none
2
31.05.2012, 09:30
Fakt je, že drvivá väčšina z nich nemá záujem sa prispôsobiť, mám obavu že nepomôže nič . Treba stavať väznice a postihovať ich za všetko čo je protizákonné, to je jediná výchova.
none
3
31.05.2012, 09:33
..ved práve koľko mil. ročne nás stoja väzni...z našich daní ich živíme a sú tam predovšetkým cigáni... 🙂
none
5

3. 31.05.2012, 09:33

..ved práve koľko mil. ročne nás stoja väzni...z našich daní ich živíme a sú tam predovšetkým cigáni... 🙂

31.05.2012, 09:37
a tí najnebezpečnejší behajú vonku.
none
7

5. 31.05.2012, 09:37

a tí najnebezpečnejší behajú vonku.

31.05.2012, 09:41
ono to tak väčšinou býva :(
none
4
31.05.2012, 09:35
Treba zaviesť nútené práce ako jednu formu trestu, ale je pre nás výhodnejšie držať ich vo väzení ako ich nechať volne behať a páchať trestné činy a škody s tým spojené........
none
6
31.05.2012, 09:39
... len oni sa rýchlo množia.., a už aj tie malé deti nasávajú od rodičov ich prístup k životu a kopirujú ich..
mal by sa odstrániť a vyriešiť problém a trest nieje vyriešenie problémov...
none
8
31.05.2012, 09:41
Je to tak, ale stat s tymto musi nieco robit, zaviazal sa tak medzinarodnymi zmluvami s medzinarodnymi spolkami a organizaciami. Ak by sme sa na ciganov jednoducho vykaslali, tak by nam zatrhli eurofondy, zamietli by s nami niektore krajiny obchodovat, boli by na nas chrlene znevazujuce spravy vo svetovych mediach. Aj toto je sucast planu. Podporovat neprisposobivych a tak sa vycerpavat z energie aj zdrojov. Kedze nenavratne pomahanie ciganom len prispieva k ich premnozeniu, tak si tym vastne kopeme hrob. Vsetko podla planu. V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!
none
10

8. 31.05.2012, 09:41

Je to tak, ale stat s tymto musi nieco robit, zaviazal sa tak medzinarodnymi zmluvami s medzinarodnymi spolkami a organizaciami. Ak by sme sa na ciganov jednoducho vykaslali, tak by nam zatrhli eurofondy, zamietli by s nami niektore krajiny obchodovat, boli by na nas chrlene znevazujuce spravy vo svetovych mediach. Aj toto je sucast planu. Podporovat neprisposobivych a tak sa vycerpavat z energie aj zdrojov. Kedze nenavratne pomahanie ciganom len prispieva k ich premnozeniu, tak si tym vastne ko...

31.05.2012, 09:45
Daj odkaz na štatistiku, že koľko ich bolo pred 30 rokmi.
none
13

10. 31.05.2012, 09:45

Daj odkaz na štatistiku, že koľko ich bolo pred 30 rokmi.

31.05.2012, 09:49
A co som ja tvoj poskok? ked si zvedavy, tak si najdi.
none
16

13. 31.05.2012, 09:49

A co som ja tvoj poskok? ked si zvedavy, tak si najdi.

31.05.2012, 09:54
Niektorí (nielen ty) ste tu ozaj táraji. Sťažujete sa na bulvár, a samí vediete bulvárne reči. Seriózny diskutujúci vie podložiť svoj názor.

Ja nestrácam čas táraninami, ale aspoň na nejaké tie táraniny občas upozorním: V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!

Veď, ak hovoríš pravdu, hádam ju vieš aj obhájiť.
none
20

16. 31.05.2012, 09:54

Niektorí (nielen ty) ste tu ozaj táraji. Sťažujete sa na bulvár, a samí vediete bulvárne reči. Seriózny diskutujúci vie podložiť svoj názor.

Ja nestrácam čas táraninami, ale aspoň na nejaké tie táraniny občas upozorním: V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!

Veď, ak hovoríš pravdu, hádam ju vieš aj obhájiť.

31.05.2012, 09:59
Tak nestracaj cas, co mna to zaujima, ako ty travis svoj cas..
K tymto udajom som sa dostal nie raz, ked som si cital o problematike ciganov na slovensku, ale neukladam si to, co som kde precital a nevediem si ziadnu kroniku.
Ked sa zaujimas o problematiku, tak si najdes sam dostatok informacii, ked ta to nezaujima, tak proste neotravuj Vlado 🙂
none
21

16. 31.05.2012, 09:54

Niektorí (nielen ty) ste tu ozaj táraji. Sťažujete sa na bulvár, a samí vediete bulvárne reči. Seriózny diskutujúci vie podložiť svoj názor.

Ja nestrácam čas táraninami, ale aspoň na nejaké tie táraniny občas upozorním: V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!

Veď, ak hovoríš pravdu, hádam ju vieš aj obhájiť.

31.05.2012, 10:03
Vlado - Seriózny diskutujúci vie podložiť svoj názor? To však neznamená , že to čo chceš obhájiť je to pravé - ty veľmi na to neprihliadaš a keď tak len silne deformované cez prizmu svojho ega o čom svedčí aj kritérium pravdivosti ktoré si tu uviedol:"Veď, ak hovoríš pravdu, hádam ju vieš aj obhájiť". Tvrdenie nie je dôkaz. Ty asi často používaš spôsob , že pravda je to čo si vyhádaš.
none
24

16. 31.05.2012, 09:54

Niektorí (nielen ty) ste tu ozaj táraji. Sťažujete sa na bulvár, a samí vediete bulvárne reči. Seriózny diskutujúci vie podložiť svoj názor.

Ja nestrácam čas táraninami, ale aspoň na nejaké tie táraniny občas upozorním: V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!

Veď, ak hovoríš pravdu, hádam ju vieš aj obhájiť.

31.05.2012, 10:05
Vlado, môžeš uviesť zdroj, z ktorého čerpáš?

"Podľa odhadu Kalibovej (1991) úhrnná plodnosť rómskych žien v Československu mala klesnúť medzi rokmi 1981 až 2000 z 4,33 detí na jednu ženu na 3,09. Plodnosť rómskych žien by tak mala byť v súčasnosti na úrovni plodnosti všetkých žien na Slovensku z roku 1960. Odlišný odhad úrovne plodnosti v súčasnosti prináša práca Vaňa a Meszároša (2004), ktorá predpokladá, že úroveň úhrnnej plodnosti je približne 2,2."

odkaz
none
29

24. Sóley 31.05.2012, 10:05

Vlado, môžeš uviesť zdroj, z ktorého čerpáš?

"Podľa odhadu Kalibovej (1991) úhrnná plodnosť rómskych žien v Československu mala klesnúť medzi rokmi 1981 až 2000 z 4,33 detí na jednu ženu na 3,09. Plodnosť rómskych žien by tak mala byť v súčasnosti na úrovni plodnosti všetkých žien na Slovensku z roku 1960. Odlišný odhad úrovne plodnosti v súčasnosti prináša práca Vaňa a Meszároša (2004), ktorá predpokladá, že úroveň úhrnnej plodnosti je približne 2,2."

http://www.demografie.in...

31.05.2012, 10:11
toto potvrdzuje Vladov príspevok.
none
30

29. 31.05.2012, 10:11

toto potvrdzuje Vladov príspevok.

31.05.2012, 10:12
zial nie pol miliona ciganov na slovensku. To je uz ina realita 🙂)
none
41

29. 31.05.2012, 10:11

toto potvrdzuje Vladov príspevok.

31.05.2012, 10:19
Vieš čítať? Ako sa mohol v posledných 30 rokoch zdesaťnásobiť, keď medzi 1981-2000 (čo je 19rokov - čiže skoro 20, keď to zaokrúhliš) klesol?
none
42

41. Sóley 31.05.2012, 10:19

Vieš čítať? Ako sa mohol v posledných 30 rokoch zdesaťnásobiť, keď medzi 1981-2000 (čo je 19rokov - čiže skoro 20, keď to zaokrúhliš) klesol?

31.05.2012, 10:21
ty si dnes veľmi mimo.
none
45

42. 31.05.2012, 10:21

ty si dnes veľmi mimo.

31.05.2012, 10:22
Veľmi mimo.
none
44

41. Sóley 31.05.2012, 10:19

Vieš čítať? Ako sa mohol v posledných 30 rokoch zdesaťnásobiť, keď medzi 1981-2000 (čo je 19rokov - čiže skoro 20, keď to zaokrúhliš) klesol?

31.05.2012, 10:22
Orsyy, nedaj sa pomýliť. Sóley ťa namotáva. Keď si prečíta 37., možno pochopí.
none
53

41. Sóley 31.05.2012, 10:19

Vieš čítať? Ako sa mohol v posledných 30 rokoch zdesaťnásobiť, keď medzi 1981-2000 (čo je 19rokov - čiže skoro 20, keď to zaokrúhliš) klesol?

31.05.2012, 10:32
neklesol.. kopec ciganov este aj migrovalo a stale je ich tu bez mala pol miliona.
Neverim clankom, ktore tvrdia opak. Nemam na to riadny dovod.. Zato prekypujuce osady ciganov pokazde z ineho kuta slovenska ukazujuce v spravach nehovoria o poklese, ale o nekontrolovanom raste. Tiez nieje na skoduu si precitat obcas nejake diskusie k spravam, kde ludia osobne pisu, aky je skutocny stav a nie , aky si niekto objedna.
none
55

53. 31.05.2012, 10:32

neklesol.. kopec ciganov este aj migrovalo a stale je ich tu bez mala pol miliona.
Neverim clankom, ktore tvrdia opak. Nemam na to riadny dovod.. Zato prekypujuce osady ciganov pokazde z ineho kuta slovenska ukazujuce v spravach nehovoria o poklese, ale o nekontrolovanom raste. Tiez nieje na skoduu si precitat obcas nejake diskusie k spravam, kde ludia osobne pisu, aky je skutocny stav a nie , aky si niekto objedna.

31.05.2012, 10:34
mimochodom, romovia mavajú prevažne národnosť slovenskú..preto to býva aj problém presne určiť ich počet..
none
58

55. 31.05.2012, 10:34

mimochodom, romovia mavajú prevažne národnosť slovenskú..preto to býva aj problém presne určiť ich počet..

31.05.2012, 10:37
To je iba preto, aby robili radosť bumbrlíčkovi.......
none
60

53. 31.05.2012, 10:32

neklesol.. kopec ciganov este aj migrovalo a stale je ich tu bez mala pol miliona.
Neverim clankom, ktore tvrdia opak. Nemam na to riadny dovod.. Zato prekypujuce osady ciganov pokazde z ineho kuta slovenska ukazujuce v spravach nehovoria o poklese, ale o nekontrolovanom raste. Tiez nieje na skoduu si precitat obcas nejake diskusie k spravam, kde ludia osobne pisu, aky je skutocny stav a nie , aky si niekto objedna.

31.05.2012, 10:38
"Neverim clankom, ktore tvrdia opak." 🙂) absolútne nezaujatý a objektívny prístup.
none
79

53. 31.05.2012, 10:32

neklesol.. kopec ciganov este aj migrovalo a stale je ich tu bez mala pol miliona.
Neverim clankom, ktore tvrdia opak. Nemam na to riadny dovod.. Zato prekypujuce osady ciganov pokazde z ineho kuta slovenska ukazujuce v spravach nehovoria o poklese, ale o nekontrolovanom raste. Tiez nieje na skoduu si precitat obcas nejake diskusie k spravam, kde ludia osobne pisu, aky je skutocny stav a nie , aky si niekto objedna.

31.05.2012, 10:59
To nie je článok, ale analýza pôrodnosti rómskych žien na Slovensku vypracovaná demografmi. Správy nepozerám, lebo tam dávajú len bludy, ktorými manipulujú verejnosť. Samozrejme, že je ľahšie podporovať rasovú, etnickú a národnostnú neznášanlivosť, než ukazovať prstom na skutočných vinníkov.
Možno povedať, že drzosť rómov narastá, ale nie že je ich viac.
none
81

79. Sóley 31.05.2012, 10:59

To nie je článok, ale analýza pôrodnosti rómskych žien na Slovensku vypracovaná demografmi. Správy nepozerám, lebo tam dávajú len bludy, ktorými manipulujú verejnosť. Samozrejme, že je ľahšie podporovať rasovú, etnickú a národnostnú neznášanlivosť, než ukazovať prstom na skutočných vinníkov.
Možno povedať, že drzosť rómov narastá, ale nie že je ich viac.

31.05.2012, 11:04
aj to je len nazor.
a ta sprava moze byt zaplatena.. nie raz sa ukazalo, ze aj niektore svetove vedecke spravy boli nekorektne, tendencne, zaplatene pre urcity ciel.. preto nevidim dovod, preco by taka nemohla byt aj sprava nejakych demografov na slovensku.
Que bono.. zamlcanie skutocnosti o raste ciganskej populacie ma pre urcitych ludi velky vyznam a preto to pokladam za pravdepodobne.
none
132

53. 31.05.2012, 10:32

neklesol.. kopec ciganov este aj migrovalo a stale je ich tu bez mala pol miliona.
Neverim clankom, ktore tvrdia opak. Nemam na to riadny dovod.. Zato prekypujuce osady ciganov pokazde z ineho kuta slovenska ukazujuce v spravach nehovoria o poklese, ale o nekontrolovanom raste. Tiez nieje na skoduu si precitat obcas nejake diskusie k spravam, kde ludia osobne pisu, aky je skutocny stav a nie , aky si niekto objedna.

01.06.2012, 09:22
tu netreba ani štatistiky..predsa logika nepustí..
biela žena- posúva sa hranica a prvé dieťa porodí cca okolo 25 roku , v priemere 2-3 detí
rómka - porodí v prvé dieťa cca 18 (niektoré omnoho skôr) , v priemere 4-5 detí (niektoré omnoho viac)
... takže je evidentné ktoré deti sa logicky viac rodia
none
37

24. Sóley 31.05.2012, 10:05

Vlado, môžeš uviesť zdroj, z ktorého čerpáš?

"Podľa odhadu Kalibovej (1991) úhrnná plodnosť rómskych žien v Československu mala klesnúť medzi rokmi 1981 až 2000 z 4,33 detí na jednu ženu na 3,09. Plodnosť rómskych žien by tak mala byť v súčasnosti na úrovni plodnosti všetkých žien na Slovensku z roku 1960. Odlišný odhad úrovne plodnosti v súčasnosti prináša práca Vaňa a Meszároša (2004), ktorá predpokladá, že úroveň úhrnnej plodnosti je približne 2,2."

http://www.demografie.in...

31.05.2012, 10:17
Sóley: Vlado, môžeš uviesť zdroj, z ktorého čerpáš?

Áno, môžem uviesť zdroj, z ktorého som čerpal. Ide o 8. príspevok, ktorý dnes o 9.41 napísal Boris.

A celý jeho 8. príspevok znie takto (citujem celý príspevok, nielen tú jednu vetu, tá je na konci jeho príspevku, z ktorého som tú vetu čerpal):

Je to tak, ale stat s tymto musi nieco robit, zaviazal sa tak medzinarodnymi zmluvami s medzinarodnymi spolkami a organizaciami. Ak by sme sa na ciganov jednoducho vykaslali, tak by nam zatrhli eurofondy, zamietli by s nami niektore krajiny obchodovat, boli by na nas chrlene znevazujuce spravy vo svetovych mediach. Aj toto je sucast planu. Podporovat neprisposobivych a tak sa vycerpavat z energie aj zdrojov. Kedze nenavratne pomahanie ciganom len prispieva k ich premnozeniu, tak si tym vastne kopeme hrob. Vsetko podla planu. V priebehu 30 rokov sa pocet ciganov u nas zdesatnasobil!
none
49

37. 31.05.2012, 10:17

Sóley: Vlado, môžeš uviesť zdroj, z ktorého čerpáš?

Áno, môžem uviesť zdroj, z ktorého som čerpal. Ide o 8. príspevok, ktorý dnes o 9.41 napísal Boris.

A celý jeho 8. príspevok znie takto (citujem celý príspevok, nielen tú jednu vetu, tá je na konci jeho príspevku, z ktorého som tú vetu čerpal):

Je to tak, ale stat s tymto musi nieco robit, zaviazal sa tak medzinarodnymi zmluvami s medzinarodnymi spolkami a organizaciami. Ak by sme sa na ciganov jednoducho vykaslali, t...

31.05.2012, 10:27
Vlado, ahá, v tom prípade sa ospravedlňujem. Predchádzajúcu diskusiu som nečítala a tá dvojbodka, čo bola pred citovaným textom mi ušla. Mala som pocit, že sú to Tvoje slová.
none
9
31.05.2012, 09:45
tak ale potom nech ich presťahujú na nejakú perifériu.. nech si tam vládnu, nech tam žijú.. nebudu mať koho ozbíjať a páchať násilie..jedine na sebe, čím nám len urobia dobrodenie 🙂
takto ísť ďalej fakt nemôže..
none
17

9. 31.05.2012, 09:45

tak ale potom nech ich presťahujú na nejakú perifériu.. nech si tam vládnu, nech tam žijú.. nebudu mať koho ozbíjať a páchať násilie..jedine na sebe, čím nám len urobia dobrodenie 🙂
takto ísť ďalej fakt nemôže..

31.05.2012, 09:56
Nemozu ich prestahovat proti ich voly a nemozu s nimi zaobchadzat ako z menejcennymi, ci neprisposobivymi. Ludskopravne organizacie na to cakaju jak supy na zdochlinu. Vravim, ze je to plan a bude pokracovat, kym nenaplni svoj ucel, alebo kym sa nevymanime z pod nadvlady inych vacsich spolkov, krajin, co asi nehrozi v najblizsej dobe, pretoze aj keby sa Unia rozpadla, tak mame stale na krku X medzinarodnych zmluv, ktore garantuju aj romom a asi hlavne im prava pre dostojny zivot, kedze tema diskriminacia je ako ziletka.. tak ak aj napriek tomu, ze nam od hladu, zimy a v spine zomieraju bieli bezdomovci na ulici, ale dopustime taketo nieco v romskych osadach a svetove spolocenstvo nas bude pokladat za fasistov.
none
23

17. 31.05.2012, 09:56

Nemozu ich prestahovat proti ich voly a nemozu s nimi zaobchadzat ako z menejcennymi, ci neprisposobivymi. Ludskopravne organizacie na to cakaju jak supy na zdochlinu. Vravim, ze je to plan a bude pokracovat, kym nenaplni svoj ucel, alebo kym sa nevymanime z pod nadvlady inych vacsich spolkov, krajin, co asi nehrozi v najblizsej dobe, pretoze aj keby sa Unia rozpadla, tak mame stale na krku X medzinarodnych zmluv, ktore garantuju aj romom a asi hlavne im prava pre dostojny zivot, kedze tema disk...

31.05.2012, 10:04
ale ved oni sú NEPRISPOSOBIVI ..pred čím zatvárajú oči..medzi tým, kým ten plán bude trvať, nás premnožia..

i ked niektorí žijú bez problémov na sídliskách s nami ..starajú sa o deti sú čistí a aj slušní..tak asi tu je cesta..separovať ich..nenechávať spolu v takomto veľkom počte..začleňovaním ich ..
none
25

23. 31.05.2012, 10:04

ale ved oni sú NEPRISPOSOBIVI ..pred čím zatvárajú oči..medzi tým, kým ten plán bude trvať, nás premnožia..

i ked niektorí žijú bez problémov na sídliskách s nami ..starajú sa o deti sú čistí a aj slušní..tak asi tu je cesta..separovať ich..nenechávať spolu v takomto veľkom počte..začleňovaním ich ..

31.05.2012, 10:05
ale ved to je plan Sinaja. Premnozit.
none
32

25. 31.05.2012, 10:05

ale ved to je plan Sinaja. Premnozit.

31.05.2012, 10:13
..a dál ??..nám vládnuť ? 🙂
none
40

32. 31.05.2012, 10:13

..a dál ??..nám vládnuť ? 🙂

31.05.2012, 10:18
Vid byvalu Juhoslaviu.. ber to ako dobre krmeny rakovinovy nador. Jedneho dna ich bude tolko, ze budu chciet vlastnu zem, odtrhnut sa od slovenska, to sposobi samozrejme obcianske nepokoje, kedze vlada bude sotva suhlasit a narod asi tiez.. Do toho sa radi zamiesaju "mierotvorci" a vsetko, co v tejto krajine bude mat este nejaku hodnotu a to hlavne prirodne zdroje (ratam aj pitna voda, ktora je stale cennejsia a ktorej mame v europe jedno z najvacsich a najkvalitnejsich lozisk) bude patrit im.
Staci sledovat vyvoj v inych krajinach a clovek muze vytusit, k comu to povedie.
none
47

40. 31.05.2012, 10:18

Vid byvalu Juhoslaviu.. ber to ako dobre krmeny rakovinovy nador. Jedneho dna ich bude tolko, ze budu chciet vlastnu zem, odtrhnut sa od slovenska, to sposobi samozrejme obcianske nepokoje, kedze vlada bude sotva suhlasit a narod asi tiez.. Do toho sa radi zamiesaju "mierotvorci" a vsetko, co v tejto krajine bude mat este nejaku hodnotu a to hlavne prirodne zdroje (ratam aj pitna voda, ktora je stale cennejsia a ktorej mame v europe jedno z najvacsich a najkvalitnejsich lozisk) bude patrit im. ...

31.05.2012, 10:24
..dalo by sa o tom polemizovať, no ale sú dosť obmedzení a primitívny..kam by to dotiahli ?..jedine do záhuby..
ale pravdou je, že tí inteligentnejší sa dostávajú k moci skrz starostov v jednotl. obciach, kde je ich už viac, ako bielych
none
50

47. 31.05.2012, 10:24

..dalo by sa o tom polemizovať, no ale sú dosť obmedzení a primitívny..kam by to dotiahli ?..jedine do záhuby..
ale pravdou je, že tí inteligentnejší sa dostávajú k moci skrz starostov v jednotl. obciach, kde je ich už viac, ako bielych

31.05.2012, 10:28
tu politika nikoho zaujimat nebude.
Ked bude nepriatel chciet, aby nasu krajinu dostal pod uplnu kontrolu.. rozda ciganom zbrane. Potom mozete utekat slovaci.
none
59

50. 31.05.2012, 10:28

tu politika nikoho zaujimat nebude.
Ked bude nepriatel chciet, aby nasu krajinu dostal pod uplnu kontrolu.. rozda ciganom zbrane. Potom mozete utekat slovaci.

31.05.2012, 10:38
..tak snád takýto koniec nie...ale ktovie..?!
dúfam, že štať konečne nájde páky ako na nich..a začne sa riešiť tá dlho odkladaná romska otázka
none
69

59. 31.05.2012, 10:38

..tak snád takýto koniec nie...ale ktovie..?!
dúfam, že štať konečne nájde páky ako na nich..a začne sa riešiť tá dlho odkladaná romska otázka

31.05.2012, 10:48
Snad nie, ale ked sledujem ine krajiny, tak nevidim dovod, preco nie.
Nie stat, stat robi vsetko preto, aby sa o to starat nemusel.. toto je otazka iniciativy ludi... peticii a referend, ina sila toto zmenit nemoze, len priame rozhodnutie vacsiny obyvatestva.
none
86

69. 31.05.2012, 10:48

Snad nie, ale ked sledujem ine krajiny, tak nevidim dovod, preco nie.
Nie stat, stat robi vsetko preto, aby sa o to starat nemusel.. toto je otazka iniciativy ludi... peticii a referend, ina sila toto zmenit nemoze, len priame rozhodnutie vacsiny obyvatestva.

31.05.2012, 11:10
ja to vidím asi tak...dalších 30 rokov sa budeme len nečinne prizerať.a snažiť riešiť problém,tak ako do teraz ,ktorý sa už veľkosťou ani nebude dať. potom sa bude riešiť problém- na opačnej strane- tzn. oni nás..
none
87

86. 31.05.2012, 11:10

ja to vidím asi tak...dalších 30 rokov sa budeme len nečinne prizerať.a snažiť riešiť problém,tak ako do teraz ,ktorý sa už veľkosťou ani nebude dať. potom sa bude riešiť problém- na opačnej strane- tzn. oni nás..

31.05.2012, 11:11
No a potom odletíme na Mars a cigoši ostanú tu.......
none
91

87. 31.05.2012, 11:11

No a potom odletíme na Mars a cigoši ostanú tu.......

31.05.2012, 11:14
..myslíš, ked nás nakopú do rití? 🙂
none
94

91. 31.05.2012, 11:14

..myslíš, ked nás nakopú do rití? 🙂

31.05.2012, 11:16
Nie, jednoducho zvíťazí naša technológia, lebo cigánom bude trvať ďalších milion rokov kým vynájdu rakety......
none
101

94. 31.05.2012, 11:16

Nie, jednoducho zvíťazí naša technológia, lebo cigánom bude trvať ďalších milion rokov kým vynájdu rakety......

31.05.2012, 11:22
na to tu sme my 🙂 zamestnajú nás.. 🙂))
none
31

23. 31.05.2012, 10:04

ale ved oni sú NEPRISPOSOBIVI ..pred čím zatvárajú oči..medzi tým, kým ten plán bude trvať, nás premnožia..

i ked niektorí žijú bez problémov na sídliskách s nami ..starajú sa o deti sú čistí a aj slušní..tak asi tu je cesta..separovať ich..nenechávať spolu v takomto veľkom počte..začleňovaním ich ..

31.05.2012, 10:12
Sinaja - teda ak sú neprispôsobiví - možno len nevieme ako na nich - videl som aj mnohých prispôsobených - tak čo s nimi , ale daj niečo reálne možné. Fak je taký , že kým táto spoločnosť bude privierať oči a tárať o demokracii a pritom menšina môže ohrozovať väčšinu , to nič nerieši. Bez určitej spoločenskej normy to asi nepôjde. To je však to farizejstvo , ktoré nakoniec vždy vedie k zlyhaniu spoločnosti. Lenže obava mocných z prebudeného spoločenského vedomia je väčšia ako strach že im cigáni preskočia plot. VŠak ich majú vysoké a záhrady plné psov.
none
11
31.05.2012, 09:46
No existuje program na internátnu výuku detí, ale aj proti tomu je odpor z ich strany a tiež niektoré akože mimovládne organizácie sú proti.....ale som pesimista, ale možno by to nejakému počtu pomohlo . Obávam sa že to majú v génoch a s tým sa nedá dokopy nič robiť......Sú vraj údaje napr. o adoptovaných deťoch, ktoré žili v normálnom prostredí a nedopadlo to aj tak dobre, ale ťažko sa k týmto informáciám dostať, hneď ťa obvinia z rasizmu.......
none
12
31.05.2012, 09:48
konečne už aj prvých cigánov odsúdili za diskrimináciu..
máš pravdu..majú tie gény v sebe, nedá sa to len tak vykynožiť jedine zmierniť a okresať..ale to by museli chcieť
none
14
31.05.2012, 09:51
v prvom rade by sa mali zamyslieť nad pôrodnosťou romskych matiek..2 deti a dosť ! aj o tie sa prevažne nestárajú a detské domovy sú preplnené práve nimi
none
19

14. 31.05.2012, 09:51

v prvom rade by sa mali zamyslieť nad pôrodnosťou romskych matiek..2 deti a dosť ! aj o tie sa prevažne nestárajú a detské domovy sú preplnené práve nimi

31.05.2012, 09:58
V demokratickej krajine nemôžeš niekomu stanoviť počet detí, ktoré môže mať len na základe etnika. To by potom mohli byť sankcionované aj iné rómske rodiny, ktoré chceli mať viac detí, o ktoré by sa starali.
none
26

19. Sóley 31.05.2012, 09:58

V demokratickej krajine nemôžeš niekomu stanoviť počet detí, ktoré môže mať len na základe etnika. To by potom mohli byť sankcionované aj iné rómske rodiny, ktoré chceli mať viac detí, o ktoré by sa starali.

31.05.2012, 10:08
viem, že je to diskriminačné...ale účinné..nie sú schopní sa postarať o viacej detí..z rôznych dôvodov..nič im nezabezpečujú.. a tu už aj 13- 14 roč. rodia..
ak sa nestaráš - 2 deti už sú v dets. domove, tak ti pomôžeme..ako cestou ísť im v ústrety
none
46

26. 31.05.2012, 10:08

viem, že je to diskriminačné...ale účinné..nie sú schopní sa postarať o viacej detí..z rôznych dôvodov..nič im nezabezpečujú.. a tu už aj 13- 14 roč. rodia..
ak sa nestaráš - 2 deti už sú v dets. domove, tak ti pomôžeme..ako cestou ísť im v ústrety

31.05.2012, 10:24
Myslím, že múdrejšia by bola prevencia. Sexuálna výchova, možnosti ochrany proti neželanému tehotenstvu a pohlavne prenosnými chorobami a tak. Ono vymýšľať plány, ktoré "nikdy" neprejdú do praxe (alebo by aspoň v zdravej spoločnosti nemali) je najjednoduchšie.Ťažšie je vymyslieť niečo, čo by mohlo prejsť a eventuálne by mohlo mať aj nejaký význam. 🙂
none
54

46. Sóley 31.05.2012, 10:24

Myslím, že múdrejšia by bola prevencia. Sexuálna výchova, možnosti ochrany proti neželanému tehotenstvu a pohlavne prenosnými chorobami a tak. Ono vymýšľať plány, ktoré "nikdy" neprejdú do praxe (alebo by aspoň v zdravej spoločnosti nemali) je najjednoduchšie.Ťažšie je vymyslieť niečo, čo by mohlo prejsť a eventuálne by mohlo mať aj nejaký význam. 🙂

31.05.2012, 10:32
spomínam si na projekt v jednej obci, vychovávať v centrách romske mamičky- učiť ich variť..šiť ,pracovať s pc...no, plány boli pekné myšlienky tiež, do chvíle, kým ich E únia financovala.. oni sa nabalovali, boli spokojní .Ak sa financie minuli ,tak aj tento kvázi prínosný projekt padol .čiže efekt nulový 🙂
none
66

54. 31.05.2012, 10:32

spomínam si na projekt v jednej obci, vychovávať v centrách romske mamičky- učiť ich variť..šiť ,pracovať s pc...no, plány boli pekné myšlienky tiež, do chvíle, kým ich E únia financovala.. oni sa nabalovali, boli spokojní .Ak sa financie minuli ,tak aj tento kvázi prínosný projekt padol .čiže efekt nulový 🙂

31.05.2012, 10:44
Hej, ale toto je celkovo tá naša slovenská mentalita, že každý len pozerá, kde by sa nabalil a ak je to zo štátneho alebo z európskeho, tak to vlastne ani nie je krádež. :/
none
22
31.05.2012, 10:04
Ale v demokratickej krajine môžeš stanoviť zákon, že rodinné prídavky pôjdu iba do rodín kde sa o deti riadne starajú a tiež sa dá obmedziť počet detí na ktoré rodinné prídavky dostaneš......
none
27
31.05.2012, 10:09
Mám riešenie, poďme sa premnožiť my poriadni........
none
33

27. 31.05.2012, 10:09

Mám riešenie, poďme sa premnožiť my poriadni........

31.05.2012, 10:14
.... to je príjemné riešenie - ale odožeň tie masy od počítačov
none
35

33. havran 31.05.2012, 10:14

.... to je príjemné riešenie - ale odožeň tie masy od počítačov

31.05.2012, 10:16
Vidíš, to je ono, treba zaviesť internet do cigánskych osád, ale zablokovať porno stránky........
none
36

27. 31.05.2012, 10:09

Mám riešenie, poďme sa premnožiť my poriadni........

31.05.2012, 10:16
🙂) lenže my rozmýšľame..a vieme, koľko reálne sme schopní deti vychovať a postarať sa o ne, nielen finančne..
a predsa na romov musí aj niekto robiť 🙂)
none
43

36. 31.05.2012, 10:16

🙂) lenže my rozmýšľame..a vieme, koľko reálne sme schopní deti vychovať a postarať sa o ne, nielen finančne..
a predsa na romov musí aj niekto robiť 🙂)

31.05.2012, 10:22
Sinaja - v tom to asi bude , že rozmýšľaním deti nenarobíš - inteligentní myslitelia sú síce v kurze ,ale nie v cigánskych osadách
none
48

43. havran 31.05.2012, 10:22

Sinaja - v tom to asi bude , že rozmýšľaním deti nenarobíš - inteligentní myslitelia sú síce v kurze ,ale nie v cigánskych osadách

31.05.2012, 10:26
máš pravdu 🙂) .teda kým my plánujeme- všeobecne, oni bez reči konajú
none
28
31.05.2012, 10:10
možno aj to by pomohlo...deti si už dopredu stanovujú, koľko potrebujú potomkov aby mohli v pohode vyžiť..obmedziť počet na rod. prídavky a sami zistia, že im to nič nevynesie..a zrátajú si to v hlave
none
51
31.05.2012, 10:30
Možno by pomohlo zhadzovať z lietadiel prezervatívy, alebo radšej celé lietadlá.......
none
70

51. 31.05.2012, 10:30

Možno by pomohlo zhadzovať z lietadiel prezervatívy, alebo radšej celé lietadlá.......

31.05.2012, 10:48
ked oni deti chcú :(((
načo im prezervatívy 🙂)))
none
52
31.05.2012, 10:32
vezmes rodinu neprisposobivych romov, das i byt. romska rodina je jedna jedina vo vchode. ak sa prisposobit nechce (lebo ako vazne - tuzba vyrovnat sa nam? prosim ta ), tak ju neprinuti nic. bude zneprijemnovat zivot ostatnym rodinam. okrem toho, kto by dobrovolne chcel byvat vedla neprisposobivej romskej rodiny? asi nevies, co je to mat taku spolocnost za susedov. mozno niekomu nevadi, ak zaspava pri pravidelnych otrasoch a pocuvani nadavok z plafona, ak chodi do prace a mina deti so sackami pri nose ako fetuju lepidlo... atd. a vlastne deti sa bojis poslat same von, aby ich tie susedovie nepritlacili k stene.
teoria sice fajn, ale na neprisposobivych tazko zaberie. zaberie ti akurat tak na tych, ktori maju zaujem a snahu. taktiez - preco by mali ostatni trpiet a znasat byvanie s takymito susedmi?
a dalsia vec. byt sice moze byt urceny jednej rodine (dajme tomu cca 10-12 ludi), ale zabranis tomu ,aby ti tam nechodila polovica cudzej osady? a budes sa s nimi natahovat?
none
56

52. 31.05.2012, 10:32

vezmes rodinu neprisposobivych romov, das i byt. romska rodina je jedna jedina vo vchode. ak sa prisposobit nechce (lebo ako vazne - tuzba vyrovnat sa nam? prosim ta ), tak ju neprinuti nic. bude zneprijemnovat zivot ostatnym rodinam. okrem toho, kto by dobrovolne chcel byvat vedla neprisposobivej romskej rodiny? asi nevies, co je to mat taku spolocnost za susedov. mozno niekomu nevadi, ak zaspava pri pravidelnych otrasoch a pocuvani nadavok z plafona, ak chodi do prace a mina deti so sackam...

31.05.2012, 10:35
Súčasná legislatíva umožňuje, aby v prípade neprispôsobivého vlastníka bytu (sústavne nedodržiavajúceho domový poriadok) podali ostatní vlastníci návrh na súd na predaj jeho bytu.
none
61

56. rastos 31.05.2012, 10:35

Súčasná legislatíva umožňuje, aby v prípade neprispôsobivého vlastníka bytu (sústavne nedodržiavajúceho domový poriadok) podali ostatní vlastníci návrh na súd na predaj jeho bytu.

31.05.2012, 10:39
to je sice pekne. a dovtedajsie skody? a kym sud nerozhodne, tak budes zit a pozerat, ako ti sused sti z okna?
tiez, ak sa clovek odvola, opat sa to predlzi a moze sa to tahat peknu dobu. to sa skor skamaratis s policajtami, ktori budu chodit na navstevy
none
72

61. 31.05.2012, 10:39

to je sice pekne. a dovtedajsie skody? a kym sud nerozhodne, tak budes zit a pozerat, ako ti sused sti z okna?
tiez, ak sa clovek odvola, opat sa to predlzi a moze sa to tahat peknu dobu. to sa skor skamaratis s policajtami, ktori budu chodit na navstevy

31.05.2012, 10:50
Ak si máš vybrať medzi možnosťou, že nemôžeš urobiť nič, alebo že behom povedzme pol roka ich súd vysťahuje, čo sa Ti zdá lepšie?
none
76

72. rastos 31.05.2012, 10:50

Ak si máš vybrať medzi možnosťou, že nemôžeš urobiť nič, alebo že behom povedzme pol roka ich súd vysťahuje, čo sa Ti zdá lepšie?

31.05.2012, 10:57
ale co tu riesis. ja vobec nehovorim o tom, ze tato moznost je zla. pisem o tom, ze pochybujem, zeby si vobec chcel takeho suseda
none
57
31.05.2012, 10:35
Ono zase romovia sú dosť prispôsobiví, raz som videl uprostred BA ako si v zime kúrili s parketami čo tam pôvodne boli, tak mňa by to nenapadlo takéto geniálne riešenie.......
none
62

57. 31.05.2012, 10:35

Ono zase romovia sú dosť prispôsobiví, raz som videl uprostred BA ako si v zime kúrili s parketami čo tam pôvodne boli, tak mňa by to nenapadlo takéto geniálne riešenie.......

31.05.2012, 10:40
to sa nevola prisposobivi, ale vychcani.
none
64
31.05.2012, 10:42
heh, a to ja nie som rasista. proti slusnym romom nemam noc. len proti darmozracom zneuzivajucim system. taky moze byt aj biely, aj zlty, aj zeleny.
none
65
31.05.2012, 10:44
viluette, aj my máme v činžiaku rómsku rodinu..fakt v pohode..čistí, slušní - resp. bezproblémoví. Občas prehodíme pár slov.
a tu nenašom sídlisku zopár takýchto rodín žije, navštevujú pravidelne školu..rodičia pracuju..prečo by to nemohlo byť tak ??
none
71

65. 31.05.2012, 10:44

viluette, aj my máme v činžiaku rómsku rodinu..fakt v pohode..čistí, slušní - resp. bezproblémoví. Občas prehodíme pár slov.
a tu nenašom sídlisku zopár takýchto rodín žije, navštevujú pravidelne školu..rodičia pracuju..prečo by to nemohlo byť tak ??

31.05.2012, 10:48
lebo ja pisem o neprisposobivych. o tych, ktori ziju v osadach, sukaju aby mali deti na rpidavky, chlastaju cely den a kadia po dvore, atd.. o tych pisem. o tych, ktori po ludoch hadzu kamene, kradnu vsetko zelezne, aby mohli spenazit. o tych istych, o ktorych pises aj ty - ze rozrezali tu kanalizaciu. tak si vyber. bud pises o tychto, ktorych spominas aj v uvode, alebo potom o slusnych romoch, lebo to je sakra rozdiel
none
83

71. 31.05.2012, 10:48

lebo ja pisem o neprisposobivych. o tych, ktori ziju v osadach, sukaju aby mali deti na rpidavky, chlastaju cely den a kadia po dvore, atd.. o tych pisem. o tych, ktori po ludoch hadzu kamene, kradnu vsetko zelezne, aby mohli spenazit. o tych istych, o ktorych pises aj ty - ze rozrezali tu kanalizaciu. tak si vyber. bud pises o tychto, ktorych spominas aj v uvode, alebo potom o slusnych romoch, lebo to je sakra rozdiel

31.05.2012, 11:05
Viluette, nemyslím, že by rómovia šukali kvôli tomu, aby mali prídavky na deti. Podľa mňa je to len medzi nami tak zaužívané, že keď má niekto 10 detí, tak určite nie kvôli radosti zo sexu alebo kvôli neschopnosti dávať si pozor, ale kvôli tomu, aby ho to živilo. A pritom tých peňazí ozaj nie je toľko, aby z toho niekto mohol žiť na vysokej nohe. Navyše, ak aspoň časť peňazí nemíňajú na deti, nestarajú sa o ne a oni im tie deti vezmú, tak majú zas ****o.
none
84

83. Sóley 31.05.2012, 11:05

Viluette, nemyslím, že by rómovia šukali kvôli tomu, aby mali prídavky na deti. Podľa mňa je to len medzi nami tak zaužívané, že keď má niekto 10 detí, tak určite nie kvôli radosti zo sexu alebo kvôli neschopnosti dávať si pozor, ale kvôli tomu, aby ho to živilo. A pritom tých peňazí ozaj nie je toľko, aby z toho niekto mohol žiť na vysokej nohe. Navyše, ak aspoň časť peňazí nemíňajú na deti, nestarajú sa o ne a oni im tie deti vezmú, tak majú zas ****o.

31.05.2012, 11:09
Možno ešte nepochopili súvislosť medzi sexom a deťmi........
none
95

84. 31.05.2012, 11:09

Možno ešte nepochopili súvislosť medzi sexom a deťmi........

31.05.2012, 11:16
Majo, u Teba je pri sexe primárnou záležitosťou splodenie detí? Nemyslím. Tak prečo by sa oni zaoberali nejakými deckami, keď si chcú zatrtkať. 🙂 Chyba je v tom, že sa na to pozeráme príliš cez rozum. Všetky tie situácie porovnávame s tým, ako by sme reagovali my, lenže tí ľudia sú skutočne jednoduchí, nevzdelaní, zaostalí... Možno by si sa čudoval aké iné, pre nás základné, veci oni zatiaľ nepochopili. 🙂
none
98

95. Sóley 31.05.2012, 11:16

Majo, u Teba je pri sexe primárnou záležitosťou splodenie detí? Nemyslím. Tak prečo by sa oni zaoberali nejakými deckami, keď si chcú zatrtkať. 🙂 Chyba je v tom, že sa na to pozeráme príliš cez rozum. Všetky tie situácie porovnávame s tým, ako by sme reagovali my, lenže tí ľudia sú skutočne jednoduchí, nevzdelaní, zaostalí... Možno by si sa čudoval aké iné, pre nás základné, veci oni zatiaľ nepochopili. 🙂

31.05.2012, 11:19
Jasné že si rád zatrtkám iba tak bez vedľajších úmyslov...... ale fakt si myslím že oni robenie detí majú ako živnosť.....
none
90

83. Sóley 31.05.2012, 11:05

Viluette, nemyslím, že by rómovia šukali kvôli tomu, aby mali prídavky na deti. Podľa mňa je to len medzi nami tak zaužívané, že keď má niekto 10 detí, tak určite nie kvôli radosti zo sexu alebo kvôli neschopnosti dávať si pozor, ale kvôli tomu, aby ho to živilo. A pritom tých peňazí ozaj nie je toľko, aby z toho niekto mohol žiť na vysokej nohe. Navyše, ak aspoň časť peňazí nemíňajú na deti, nestarajú sa o ne a oni im tie deti vezmú, tak majú zas ****o.

31.05.2012, 11:13
ok, beriem. mne je vlastne fuk, preco sukaju ,toto je to posledne, co ma zaujima. nech je dovod akykolvek, nemozes popriet, ze vacsina zije z pridavkov a teda cim viac deti, tym viac prachov. a prosim ta, nepis mi, ze to tak nie je. tu v ba to nevidis a ani nemozes posudit. okrem toho, komu ide o zitie na vysokej nohe? dolezite je, aby bolo na cuco a lepidla.
none
92

90. 31.05.2012, 11:13

ok, beriem. mne je vlastne fuk, preco sukaju ,toto je to posledne, co ma zaujima. nech je dovod akykolvek, nemozes popriet, ze vacsina zije z pridavkov a teda cim viac deti, tym viac prachov. a prosim ta, nepis mi, ze to tak nie je. tu v ba to nevidis a ani nemozes posudit. okrem toho, komu ide o zitie na vysokej nohe? dolezite je, aby bolo na cuco a lepidla.

31.05.2012, 11:14
Ale veď súhlasím, ja mám tiež často chuť na rodinné prídavky.......
none
105

90. 31.05.2012, 11:13

ok, beriem. mne je vlastne fuk, preco sukaju ,toto je to posledne, co ma zaujima. nech je dovod akykolvek, nemozes popriet, ze vacsina zije z pridavkov a teda cim viac deti, tym viac prachov. a prosim ta, nepis mi, ze to tak nie je. tu v ba to nevidis a ani nemozes posudit. okrem toho, komu ide o zitie na vysokej nohe? dolezite je, aby bolo na cuco a lepidla.

31.05.2012, 11:35
Viluette, ale hej. S tým súhlasím, že žijú z hmotnej núdze a z prídavkov. Len nerozumiem ľuďom, ktorí sa na toto sťažujú. Teda..do istej miery hej, lebo veď kto by nechcel dostávať peniaze za ničnerobenie, ale vzhľadom na to, koľko ľudí z tých peňazí žije je to fakt ****o. Ja by som teda nemenila.

Môžeme si dať modelovú situáciu. 🙂 Dajme tomu, že máme manželský pár, ktorý má 10 detí (zatiaľ sú ešte doma a nie v decáku, takže aspoň minimálne o ne postarané je), ale nechodia pravidelne do školy, rodičia neplatia žiadne nájomné, nikto z nich nie je postihnutý a nikto z nich nemá nárok na aktivačný príspevok. Čiže sú to ozaj takí tí špinaví ugebrení neprispôsobiví, čo dlabú na všetko.

Hmotná núdza u dvojice s viac ako 4 deťmi je 212,30 €/mes.
Príspevok na zdravotnú starostlivosť na jednu osobu je 2€ - čiže u nich 24€
Prídavok na dieťa je tento rok 22,54 € - čiže spolu 225€

Dokopy je to teda na dvanásťčlennú rodinu 461,3€ ak som dobre rátala. To je teda nejakých približne 38,44€ mesačne na jednu osobu. No a ešte si z toho kupuj cigy, čučo a lepidlo. No nesťažovala by si sa na ich mieste?
none
106

105. Sóley 31.05.2012, 11:35

Viluette, ale hej. S tým súhlasím, že žijú z hmotnej núdze a z prídavkov. Len nerozumiem ľuďom, ktorí sa na toto sťažujú. Teda..do istej miery hej, lebo veď kto by nechcel dostávať peniaze za ničnerobenie, ale vzhľadom na to, koľko ľudí z tých peňazí žije je to fakt ****o. Ja by som teda nemenila.

Môžeme si dať modelovú situáciu. 🙂 Dajme tomu, že máme manželský pár, ktorý má 10 detí (zatiaľ sú ešte doma a nie v decáku, takže aspoň minimálne o ne postarané je), ale nechodia pravidelne d...

31.05.2012, 11:38
****o, som sa aj tak pomýlila. 38,475 na osobu. 🙂
none
107

105. Sóley 31.05.2012, 11:35

Viluette, ale hej. S tým súhlasím, že žijú z hmotnej núdze a z prídavkov. Len nerozumiem ľuďom, ktorí sa na toto sťažujú. Teda..do istej miery hej, lebo veď kto by nechcel dostávať peniaze za ničnerobenie, ale vzhľadom na to, koľko ľudí z tých peňazí žije je to fakt ****o. Ja by som teda nemenila.

Môžeme si dať modelovú situáciu. 🙂 Dajme tomu, že máme manželský pár, ktorý má 10 detí (zatiaľ sú ešte doma a nie v decáku, takže aspoň minimálne o ne postarané je), ale nechodia pravidelne d...

31.05.2012, 11:39
ale soleyka, ti si sice najst pracu nevedia, ale prispevky si dokazu povybavoat kadejake.never tomu. okrem toho, zabudas na zarobky pomimo ako predavanie rozobratych kolajnic, zabradli, predavanie nakradnutych zemiakov a pod.
vzdy, ked sa vyplacaju pridavky, tak vidiet hufne migrovat romske rodiny, ako sa vracaju z lidla s kartonmi cuca. 😉
none
110

107. 31.05.2012, 11:39

ale soleyka, ti si sice najst pracu nevedia, ale prispevky si dokazu povybavoat kadejake.never tomu. okrem toho, zabudas na zarobky pomimo ako predavanie rozobratych kolajnic, zabradli, predavanie nakradnutych zemiakov a pod.
vzdy, ked sa vyplacaju pridavky, tak vidiet hufne migrovat romske rodiny, ako sa vracaju z lidla s kartonmi cuca. 😉

31.05.2012, 11:54
Tých príspevkov je viac, ale treba na ne spĺňať určité podmienky. Napríklad ak si v hmotnej, tak tam sú príspevky na tie školské pomôcky a obedy, ale to musí decko plniť školskú dochádzku alebo príspevok na bývanie, ale to musíš predložiť doklad o tom, že platíš pravidelne nájom, aktivačný príspevok ak si zamestnaný alebo evidovaný na úrade práce s tým, že si musíš zvyšovať kvalifikáciu alebo alebo...Ak sa niekto stará o člena rodiny, tak je tam tiež niečo, určite tam niekto môže poberať aj invalidný dôchodok (v tomto sa nevyznám). Ja netvrdím, že nepijú alebo nefetujú, lebo na to nemajú, to určite nie. Hovorím len toľko, že taký život stojí za milú jarmilu. :/
none
68
31.05.2012, 10:47
Veď slušných nikto nerieši, nie sme rasisti......
none
73
31.05.2012, 10:51
ved áno..ale to nieje isté, ako by u nich prebehla adaptácia.. môže byť aj tak ako píše viluette, ale nemusí..
len nieje dobré, ak sú v obrovských komunitách-spolu, degenerovaní- jednoducho hotová katastrófa
none
74
75
31.05.2012, 10:56
ok..to bol len môj skromný nápad..píšem o tých neprispôsobivých..len som sa snažila nachádzať akési riešenie-
o pár rokov ich tam na Lunníku bude o stovky viac..a pôjde o regres..ak tam teraz ešte niesé enormné problémy, čo bude potom...
none
77

75. 31.05.2012, 10:56

ok..to bol len môj skromný nápad..píšem o tých neprispôsobivých..len som sa snažila nachádzať akési riešenie-
o pár rokov ich tam na Lunníku bude o stovky viac..a pôjde o regres..ak tam teraz ešte niesé enormné problémy, čo bude potom...

31.05.2012, 10:58
sinaja, ty asi nie si z kosic, ak tvrdis, ze tam este nie su enormne problemy.
none
89

77. 31.05.2012, 10:58

sinaja, ty asi nie si z kosic, ak tvrdis, ze tam este nie su enormne problemy.

31.05.2012, 11:11
píšem, že ak to tak pôjde dalej. tak to nám EŠTE len ukážu...
none
78

75. 31.05.2012, 10:56

ok..to bol len môj skromný nápad..píšem o tých neprispôsobivých..len som sa snažila nachádzať akési riešenie-
o pár rokov ich tam na Lunníku bude o stovky viac..a pôjde o regres..ak tam teraz ešte niesé enormné problémy, čo bude potom...

31.05.2012, 10:59
kazde riesenie v tomto probleme bude povazovane za netoleranciu.
V tomto zvratenom systeme sa nahrava prizivnikom, zlodejom, takze cigani su chraneni.. Riesenie v sucasnosti nieje.
none
80

78. 31.05.2012, 10:59

kazde riesenie v tomto probleme bude povazovane za netoleranciu.
V tomto zvratenom systeme sa nahrava prizivnikom, zlodejom, takze cigani su chraneni.. Riesenie v sucasnosti nieje.

31.05.2012, 11:04
akurat vcera davali v spravach, ako vo vrutkach (ak sa dobre pamatam, mozno nie tam) zrovnali so zemou romske chatrce - samozrejme nacierno postavene. ako inac. starosta ma u mna bezvyznamny plusovy bod.
netolerancia nemusi byt nezakonna. netreba tolerovat porusovanie zakona. stacilo by, ak by sa toto respektovalo. (no dobre, mozno by nestacilo, ale ako zakladny krok by bolo fajn zacat najprv tam)
none
82

80. 31.05.2012, 11:04

akurat vcera davali v spravach, ako vo vrutkach (ak sa dobre pamatam, mozno nie tam) zrovnali so zemou romske chatrce - samozrejme nacierno postavene. ako inac. starosta ma u mna bezvyznamny plusovy bod.
netolerancia nemusi byt nezakonna. netreba tolerovat porusovanie zakona. stacilo by, ak by sa toto respektovalo. (no dobre, mozno by nestacilo, ale ako zakladny krok by bolo fajn zacat najprv tam)

31.05.2012, 11:05
a tych ciganov dali kam?
none
93

82. 31.05.2012, 11:05

a tych ciganov dali kam?

31.05.2012, 11:15
nikam. vacsina tam nemala trvaly pobyt, museli sa spakovat. ostatni si narokovali akoze na nahradu byvania, hlupaci. pricom za nelegalnu stavbu mozu ist akurat tak do riti. ked sa ich potom pytali, tak jeden ze sa vrati neviem kde (povedal mesto), druhy, ze pojde k rodine atd.
none
99

93. 31.05.2012, 11:15

nikam. vacsina tam nemala trvaly pobyt, museli sa spakovat. ostatni si narokovali akoze na nahradu byvania, hlupaci. pricom za nelegalnu stavbu mozu ist akurat tak do riti. ked sa ich potom pytali, tak jeden ze sa vrati neviem kde (povedal mesto), druhy, ze pojde k rodine atd.

31.05.2012, 11:20
takze sa len rozliezli na ine nelegalne miesta a budu pokracovat v tom, co robili len inde. takze sa nic nevyriesilo.
Podla mna mali na nich jedine realne riesenie socialisti.. ROBIT! alebo nezrat,. ale to sa uz dnes neda.. Nemozes nikoho do nicoho nutit a tak isto mu nemozes odopriet rodinny pridavok, lebo mas na krku medzinarne ludskopravne org.
so what? 🙂
none
102

99. 31.05.2012, 11:20

takze sa len rozliezli na ine nelegalne miesta a budu pokracovat v tom, co robili len inde. takze sa nic nevyriesilo.
Podla mna mali na nich jedine realne riesenie socialisti.. ROBIT! alebo nezrat,. ale to sa uz dnes neda.. Nemozes nikoho do nicoho nutit a tak isto mu nemozes odopriet rodinny pridavok, lebo mas na krku medzinarne ludskopravne org.
so what? 🙂

31.05.2012, 11:25
a hlavne pravda je taká, že aj tej práce je tak málo - že aj ked chcú, tak nemôžú..a to im len nahráva- podaktorým
none
108

102. 31.05.2012, 11:25

a hlavne pravda je taká, že aj tej práce je tak málo - že aj ked chcú, tak nemôžú..a to im len nahráva- podaktorým

31.05.2012, 11:42
Sinaja, ale aj takí, čo nemajú prácu môžu dostávať aktivačný príspevok (63,07 €), pokiaľ majú nárok na hmotnú núdzu a pokiaľ spĺňajú určité podmienky, takže aj tu je vidieť, kto sa snaží a kto nie.
none
103

99. 31.05.2012, 11:20

takze sa len rozliezli na ine nelegalne miesta a budu pokracovat v tom, co robili len inde. takze sa nic nevyriesilo.
Podla mna mali na nich jedine realne riesenie socialisti.. ROBIT! alebo nezrat,. ale to sa uz dnes neda.. Nemozes nikoho do nicoho nutit a tak isto mu nemozes odopriet rodinny pridavok, lebo mas na krku medzinarne ludskopravne org.
so what? 🙂

31.05.2012, 11:26
nevravim, ze toto vyriesi romsku otazku, to nie. vravim, ze starosta tak vyriesil problem v svojej obci.
a co s tym, to by bolo na dlhu teoreticku debatu. a len by som sa rozculovala. 🙂
onedlho tu mame aj tak turecke najazdy.
none
104

103. 31.05.2012, 11:26

nevravim, ze toto vyriesi romsku otazku, to nie. vravim, ze starosta tak vyriesil problem v svojej obci.
a co s tym, to by bolo na dlhu teoreticku debatu. a len by som sa rozculovala. 🙂
onedlho tu mame aj tak turecke najazdy.

31.05.2012, 11:30
a čo tak im ponúknuť obrovský rozľahlý pozemok niekde na neobjavenom kontinente 🙂) nech si tam žijú..a hovkajú..
aspoň by ukázali, čo je v nich..
none
109

104. 31.05.2012, 11:30

a čo tak im ponúknuť obrovský rozľahlý pozemok niekde na neobjavenom kontinente 🙂) nech si tam žijú..a hovkajú..
aspoň by ukázali, čo je v nich..

31.05.2012, 11:52
no ja by som kludne bol za takyto navrh. Vyhradit zem (tej ma stat stale dost) a ten, kto nechce, nieje prisposobivy nech sa tam usalasi a pestuje a chova. Pretoze sa opakovane ukazuje, ze ti ludia radsej ukradnu, nez by si urobili sami a co horsie pri tom narobia skody a bordel. Civilizovany clovek v blizkosti takych je doslova muceny tym, ze to musi znasat.. Mal som aj kolegu niekde od Kosic a ten mi narozpraval take pribehy, ze som nevedel, ci sa mam smiat, alebo plakat. On ich nenenavidel.. len bol uz proste uplne presvedceny o tom, ze kontakt s nimi znamena boj o nieco, co ma a pokial sa im nepostavi, tak o to pride.
Velmi tazka tema.. Preto moralny kodex kaze, ze vyspele kultury by sa nemali miesat do tych menej vyspelych a mali by byt od seba oddelene. Je viac faktorov, ktore poukazuju na nemoznost pomoci, pretoze je to otazka svojvolneho vyvoja a teda jedina mozna "pomoc" je uplny distanc.
none
112

109. 31.05.2012, 11:52

no ja by som kludne bol za takyto navrh. Vyhradit zem (tej ma stat stale dost) a ten, kto nechce, nieje prisposobivy nech sa tam usalasi a pestuje a chova. Pretoze sa opakovane ukazuje, ze ti ludia radsej ukradnu, nez by si urobili sami a co horsie pri tom narobia skody a bordel. Civilizovany clovek v blizkosti takych je doslova muceny tym, ze to musi znasat.. Mal som aj kolegu niekde od Kosic a ten mi narozpraval take pribehy, ze som nevedel, ci sa mam smiat, alebo plakat. On ich nenenavidel.. ...

31.05.2012, 12:02
🙂) tak je to najjednoduchšie riešenie.. ale absolútne neúčinné..dištanc, ignorácia problém nevyrieší
kedysi som si ich užila dosť..cestovala som v autobuse s nimi...zážitok na celý život, a ten smrad sa dal aj krájať 🙂
none
113

112. 31.05.2012, 12:02

🙂) tak je to najjednoduchšie riešenie.. ale absolútne neúčinné..dištanc, ignorácia problém nevyrieší
kedysi som si ich užila dosť..cestovala som v autobuse s nimi...zážitok na celý život, a ten smrad sa dal aj krájať 🙂

31.05.2012, 12:04
cas ukaze. priroda si nakoniec vyberie sama si myslim 🙂
none
114

113. 31.05.2012, 12:04

cas ukaze. priroda si nakoniec vyberie sama si myslim 🙂

31.05.2012, 12:06
dúfam, že si vyberie správne... 🙂
..boris, čo to za foto - avatar ? 🙂
none
96

82. 31.05.2012, 11:05

a tych ciganov dali kam?

31.05.2012, 11:17
dúfam, že opat do náhradných prerobených bytov, ktoré kvalitne zdevastujú...
none
88

80. 31.05.2012, 11:04

akurat vcera davali v spravach, ako vo vrutkach (ak sa dobre pamatam, mozno nie tam) zrovnali so zemou romske chatrce - samozrejme nacierno postavene. ako inac. starosta ma u mna bezvyznamny plusovy bod.
netolerancia nemusi byt nezakonna. netreba tolerovat porusovanie zakona. stacilo by, ak by sa toto respektovalo. (no dobre, mozno by nestacilo, ale ako zakladny krok by bolo fajn zacat najprv tam)

31.05.2012, 11:11
Podľa mňa by bolo fajn, keby sa u nás zrovnali so zemou aj tie niekoľkomiliónové nezákonne postavené chatrč. 🙂
none
97
31.05.2012, 11:19
ked sú tam deti, tak ich len tak vyhnať na ulicu nemôžu.. o tom to je, vezmú im..resp. zrovnajú so zemou a na oplátku sú nútení im poskytnúť náhradné bývanie..a kolotoč beži..
none
100

97. 31.05.2012, 11:19

ked sú tam deti, tak ich len tak vyhnať na ulicu nemôžu.. o tom to je, vezmú im..resp. zrovnajú so zemou a na oplátku sú nútení im poskytnúť náhradné bývanie..a kolotoč beži..

31.05.2012, 11:21
boli tam tusim 2 rodiny s detmi. ale kam tie umiestnili, alebo co s nimi, to neviem. pozerala som to len tak na pol ocka. ale tak je to na webe, da sa najst v archive
none
111
31.05.2012, 12:01
učia sa na vlstnych chybach možno, alebo chceli mat kupalisko
none
115
31.05.2012, 12:08
museli to urobiť viacerí mudrlanti, teda prerezať tie potrubia..bolo tam toho aj na plávanie 🙂)) až mi je divné, že do tej vody sa im nechcelo... 🙂))
none
121

115. 31.05.2012, 12:08

museli to urobiť viacerí mudrlanti, teda prerezať tie potrubia..bolo tam toho aj na plávanie 🙂)) až mi je divné, že do tej vody sa im nechcelo... 🙂))

31.05.2012, 14:54
a možno im chyba rieka Ganga
none
122
31.05.2012, 15:23
ratat s narastom ciganskeho obyvatelstva podla pôrodnosti me zavádzaj´jce,pretožd nie me zaoocitana ich velmi vysoka úmrtnost.
none
123
31.05.2012, 15:25
sorry za o
pismo,blbne mi fonnet
none
124
31.05.2012, 15:26
ja si tu oči lámem 🙂))
none
125
31.05.2012, 15:28
ale aj u majority úmrtnosť beží..iné by bolo, ak by zomierali iba oni...
cí... 🙂))
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 414 780 B vygenerované za : 0.192 s unikátne zobrazenia tém : 36 132 unikátne zobrazenia blogov : 537 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Keď vás práca začína naozaj baviť, znamená to, že ju pravdepodobne robíte zle.