Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Prečo nikdy neopustím Cirkev a ani ty by si nemal/a

38
reakcií
2304
prečítaní
Tému 19. novembra 2017, 08:59 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 08:59 avatar
Som katolíkom, pretože katolicizmus je pravdivý.

To nie je iba čiastočná pravda.

Nie je to nejaká pravda zmiešaná s omylom; Ak by som to nechcel, tak by som tu rozhodne nebol. Som katolíkom, pretože Cirkev je jediné miesto, kde nájdeš plnosť Pravdy. Katolíkom som sa stal kvôli Pravde a bude to pre Pravdu, keď zomriem ako katolík.

Na začiatku môjho obrátenia som urobil jedinú logickú vec pre niekoho, kto si myslí, že Boh k nemu môže hovoriť: „Staň sa katolíkom”. Napísal som si zoznam všetkého, o čom som si myslel, že to nie je pravda o Cirkvi. Vymenoval som všetky učenia, s ktorými som nesúhlasil. Potom som začal pracovať. Začal som počúvať skutočné argumenty pre tieto učenia a skutočné argumenty proti nim. Vážil som všetko, čo nebolo v rovnováhe.

A to, čo som zistil, bolo, že za radom som vyškrtával položky zo zoznamu.

Nechcel som sa stať katolíkom kvôli nejakému pocitu. Nechcel som sa stať katolíkom kvôli nejakému úniku pred niečím. Stal by som sa katolíkom len vtedy, ak by som bol presvedčený, že to všetko, čo učí, bolo pravdivé. To bola jediná vec, ktorá bola pre mňa dôležitá: Je to pravda?

Takmer som sa tam dostal. Prišiel bod, keď som vyriešil väčšinu, ale nie všetky moje pochybnosti spojené s tým, čo Cirkev vyučovala. Stále som nebol presvedčený o antikoncepcii. Stále som nebol presvedčený o Márii. Stále som nebol presvedčený o odmietnutí sola scriptura.

Ale jednu vec, ktorú som vyriešil, bola právomoc Cirkvi, aby tieto veci učila. Vedel som, že Cirkev je od niekdajších chybných učení chránená Duchom Svätým. Preto som si povedal: No ak Katolícka cirkev nemôže učiť žiadnu doktrínu, ktorá je falošná, potom všetky zostávajúce problémy, ktoré mám, sú moje vlastné chyby a nie chyby Cirkvi.

To bol pre mňa kľúčový moment: uvedomenie si, že nie som rozhodcom Pravdy. Cirkev je smerovaná Duchom Svätým. Nie som učiteľ Cirkvi; Cirkev ma učí.
Súhlasí gabriel pb


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 09:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:59 avatar
Váhu mal v poriadku. Ak nemal, dokáž.
Súhlasí gabriel pb


21.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:37 avatar
14
Váhu mal od antiktista - falošnú. No a tak mu to nejako sedí. Ak by mal pravú váhu - Slovo Božie v Písme, tak by vedel, že je to falošná váha s ktorou vážil. Komu je daná aká váha, takou váži. Tým, ktorým Otec na nebesiach dal váhu, tak tí vedia porovnať všetky falošné váhy. No s čím porovná tú svoju katolík?


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:36 avatar
36,....s katechizmom!  A už sme doma! 


31.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 11. 2017, 14:09 avatar
RealitaABC, "Tým, ktorým Otec na nebesiach dal váhu..."
A to sú ktorí? Nemusíš mi odpovedať, lebo sú to vždy tí, ktorým veríme.... a váhy všetkých sú samozrejme falošné.... sú od antikrista.... možno to bude tak, že od antikrista pochádza označovať váhy druhých za falošné...


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 14:18 avatar
51,....jeden ti povie:Moje sú správne,....druhý zas povie: Nie,...moje sú správne,...Tretí ,podobne a tak postupne.
To si sám musíš zodpovedať Tull. A od teba bude závisieť ,či spoznáš pravdu,alebo len fiktívnu pravdu!
A samozrejme,....satan zviditeľňuje najviac nepravda,ktorú vydáva za pravdu a naopak. Tomu sa hádam nikto nečuduje?!
Súhlasí -era-


34.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 15:25 avatar
Shagara napísal:A od teba bude závisieť ,či spoznáš pravdu,alebo len fiktívnu pravdu!
---------------------------------------------

Takže naznačuješ, že od nás, našej vôle, rozumu a našej moci to všetko záleží. Tak potom čo so slovami Ježiša Krista , ktorý je stelesnené Slovo Božie, ktoré hovoria niečo úplne iné a to za absolútnu zvrchovanosť Božiu pri vyvolení , spasení aj udržaní.
No a ignorovaním toho, chceš dospieť k pravde?

Pre zastávačou zbožčenej slobodnej vôle človeka, ako rozhodujúcom motíve pre účinnosť spásy, ináč povedané vôle človeka zotročenej hriechom , ktorá je len vykonávateľkou túžob duchovne mŕtveho srdca človeka, len toľko že každé spoločenstvo, ktoré toto vyznáva popiera absolútnu zvrchovanosť Otca na nebesiach a to vo všetkom. V takého zboru by som nechodil.

Písmo je proti ním!

Zj 17:8 Šelma, ktorú si videl, bola a nie je a má vyjsť z priepasti a ísť do zatratenia. A budú sa diviť obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané v knihe života od založenia sveta, keď budú vidieť šelmu, že bola a nie je, a keď zase tu bude.
Zj 13:8 A budú sa jej klaňať všetci, ktorí bývajú na zemi, ktorých mená nie sú napísané v knihe života Baránka, zabitého od založenia sveta

Aha, takže najprv sú zapísaní v knihe života a potom je jasné, že práve tí, sa nebudú klaňať šelme a jej obrazu, ale iba tí, ktorí nie sú tam zapísaní.
Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Skut13 48Keď to počuli pohania, radovali sa a oslavovali Pánovo slovo a uverili všetci, čo boli vopred určení pre večný život

Vopred? No toto?Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Ján10 29Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých, a nikto ich nemôže vytrhnúť z ruky môjho Otca. Luk 12:7 Ale aj vlasy vašej hlavy všetky sú spočítané. Nebojte sa teda!
Nikto ich nemôže vytrhnúť z rúk Otca? no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

„Ján 15:16 nie vy ste si mňa vyvolili, ale ja som si vás vyvolil a ustanovil som vás, aby ste išli a niesli ovocie, a vaše ovocie aby zostávalo“.
Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Luk15 4Kto z vás je taký človek, ktorý má sto oviec a keď ztratí jednu z nich nezanechá tých deväťdesiatdeväť na púšti a nejde za tou ztratenou, dokiaľ jej nenajde? 5A keď najde, vezme na svoje plecia a raduje sa.
Ona nejde sama zo svojej vôle, ale berie ju na plecia? No u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Ján 10:26 ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.
Takže uveria, len tí, ktorí sú z jeho oviec? To je rozhodnuté ešte predtým ako uveria? No to je zase popretie slobodnej ľudskej vôle. Čo teraz s tým, no u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné - odignorovať

Rim8 29Lebo ktorých predzvedel, tých aj predurčil za súpodobných obrazu svojho Syna, aby on bol prvorodeným medzi mnohými bratmi. 30A ktorých predurčil, tých aj povolal, a ktorých povolal, tých aj ospravedlnil, a ktorých ospravedlnil, tých aj oslávil.
: Boh - "ktorých predzvedel, tých aj predurčil", "ktorých predurčil, tých aj povolal", "ktorých povolal, tých aj ospravedlnil", "ktorých ospravedlnil, tých aj oslávil".

No toto? No u zastávačov slobodnej vôle a jej moci je to jasné – odignorovať

Pr 16:9 Srdce človeka vymýšľa svoju cestu; ale Hospodin riadi jeho krok
„Ján 15:16 nie vy ste si mňa vyvolili, ale ja som si vás vyvolil a ustanovil som vás, aby ste išli a niesli ovocie, a vaše ovocie aby zostávalo“.
Ján6 37Všetko, čo mi dáva Otec, prijde ku mne, a toho, kto prijde ku mne, nevyženiem von.
Ján6 44Nikto nemôže prijsť ku mne, keby ho nepritiahol Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň.
Ján 6:65 A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

No a aby to bolo ešte zaujímavejšie, tak títo ignoranti množstvo veršov z Písma , ktorých zmysel je jasný vyhlasujú, že ich to a to spoločenstvo je jediné pravé a vyzývajú ostatných, aby sa slobodne rozhodli vstúpiť do toho ich jediného pravého, ktoré sa vraj drží Písma. No katastrofa!

A to je práve to, na čom kulhajú SJ a čo nie je Biblické


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 15:47 avatar
54,....hovorím to stále: Ja o voze,vy o koze. Prečo nečítaš poriadne?
Ak niekto hľadá pravdu a povie ,že ju našiel v RKC,...u ECAV,....u baptistov,...cirkvi bratskej,....v KS Milosť,....u JS,....atď.
Čím to je,....že každý ju našiel niekde inde?
Nuž na to som poukazoval! Niekto len "prechádza z blata do kaluže".
To sa stáva tým,ktorí idú cestou menšieho odporu,...alebo si hľadajú náboženstvo šité na mieru. A tak sa nechali zviasť vládcom sveta,...otcom lží. Aj preto je toľko náboženstiev.
Viem,....že Boh ku sebe priťahuje tých "čo ho vážne hľadajú",......a čo majú "správne pohnútky".
Ale ,či mňa osobne pritiahne ,závisí od postoja môjho srdca,....toho,či ho "mám pripravené". Dnes to tak nemusí byť/nepritiahne ma/ ,ale ak zmením postoj,tak sa to obráti a Boh ma pritiahne.
Poznám to z mnohých skúseností v službe a písal som o tom. Príklad za všetko: .......Dvaja bratia zvestovali po domoch v jednom meste, a jeden oslovený mal takú zlosť,že vytiahol pušku a zastrelil jedného brata.
Po pár rokoch, keď bol daný človek už doma z väzenia ,opäť "náhodou" tu zvestovali bratia a /daný človek,bývalý väzeň/keď ho oslovili/ im povedal že im zabil brata, a že jemu to nikdy neodpustia. A nato mu povedal jeden brat ,že mu je odpustené,lebo on je otcom zabitého brata. A tento vrah JS/nášho brata/ je dnes JS.
A mnohí JS boli -zločinci,smilníci,zlodeji,žoldnieri,narkomani,atď",....ale keď zmenili postoj,a hľadali Boha,....Boh ich pritiahol.
Mám ale dojem,...že ty máš skôr mýlnu predstavu,že Boh funguje ako automat na kávu.


39.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:57 avatar
55
A čo keď pravda nie je v názve zboru - spoločenstva - členstve, ale v tom čo učí? To ťa nejako nenapadlo? O to tu predsa ide. Ak SJ vyhlásia, že jedine v ich spoločenstve pod názvom XY je jedine pravda a spása je jedine v jej členstve a u ostatných je lož a idú teda do zahynutia, tak to je nadutosť, namyslenosť a pýcha si o sebe toto myslieť. Boh predsa má svoje ovce aj tam, kde to SJ ani netušia. To vy máte Boží pohľad na každého človeka na Zemi, alebo čo?To isté je u KC. Predsa učia, že cirkev Kristova je jedine v KC a nikde inde. Zase len členstvo. A tak všetkých naokolo odsúdili na zatratenie. U nich modlár má väčšiu šancu na spásu , lebo vraj nie z vlastnej viny nepočul o Kristu ako tí, ktorí nasledujú Krista no sú mimo KC. Vidíš to?

No ja nepozerám na nálepku – názov zboru, ale na učenie - na jadro evanjelia Ježiša Krista, ktoré učia a od ktorého sa odvíja všetko ostatné.

SJ ako jediný stĺp Pravdy? KC ako jediný stĺp Pravdy? Kde to je napísané v Písme, že je to práve táto cirkev s názvom XY? Len taký súhrn z ranného obdobia: efezskej cirkvi ,smyrnianskej cirkvi ,pergamskej cirkvi, tyatirskej cirkvi, sardskej cirkvi, filadelfskej cirkvi , laodicejskej cirkvi, Božej cirkvi v Korinte, a dokonca - pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska s cirkvou v ich dome, solúnskej cirkvi

Rim 16:16 Pozdravte sa navzájom svätým bozkom. Pozdravujú vás všetky Kristove cirkvi .
1Kor 16:19 Pozdravujú vás ázijské cirkvi. Veľmi vás pozdravujú v Pánovi Akvila a Priska scirkvou v ich dome.
2Kor 11:28 A okrem toho na mňa deň čo deň dolieha starosť o všetky cirkvi.
Flm 1:2 sestre Apfii, nášmu spolubojovníkovi Archippovi a cirkvi, ktorá je v tvojom dome:
Zj2 29Kto má uši, nech počúva, čo Duch hovorí cirkvám .

To je ale objav v Písme, že. Ak by hypoteticky ešte dnes by existovala cirkev s názvom, ktorý sa nachádza v Písme napr . Efézska cirkev, a ona by vyhlásila, že jediným stĺpom Pravdy , tak čo ostatné s inými názvami budú čo? Predsa Boh vidí ktorý aký je, že. A čo by teraz povedali spoločenstvo SJ, ktorých názov sa tam nenachádza? Ako vidíš Písmo chápe cirkev ako jednu, no s rôznymi nálepkami a to podľa toho v akom meste alebo mieste sa nachádzal dotyčný zbor. Každého zaujímalo predovšetkým, či ten, ktorý zbor stojí v pravde Kristovej a nie v názve. Absurdum.


36.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 15:51 avatar
51
Kto má akú váhu v srdci vie Otec na nebesiach. Otec vie o tých, ktorým tu váhu dal. Žiadny človek nevidí do srdca človeka ako Boh. Preto nikto nemôže vyhlásiť z pohľadu človeka, že jedine to ich spoločenstvo má tú jedinú pravú váhu. To vyhlasuje ako KC, tak aj SJ. Ak by vyhlasovali že majú pravú váhu, tak by som to nechal tak, no KC tvrdí, že majú jedinú a to ešte uzamknutú do múrov Vatikánu. . No KC učí, že mimo KC nikto nemôže mať pravú váhu? O to tu ide!


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:20 avatar
14,.......peklo,....očistec,.....nesmrteľná duša,.....trojica,....dogmy o Márií,........viera,že všetci idú do neba,........zrušenie vzkriesenia,........modly,obrazy,sochy,.......povery,.......špiritizmus,........spojenectvo so špinavou politikou a vojnami,........nemorálnosť,....a mohol by som pokračovať vo vymenúvaní falošných náuk.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Správanie,............Hitler,národný socializmus,.....Franco,.....Mussolíni,........Pinochet,........Jasenovac,......krvavá Mary,........tridsať ročná vojna,....obdobie inkvizície,mučenie,........obdobie križiackych vojen,.......tisíce lokálnych vojen v mene Boha,......korupcia finančných inštitúcií Vatikánu,.......Zakazovanie ženiť sa,....homosexualita,....zneužívanie detí.,.......atď.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

‚MENE, MENE, TEKEL, a PARSIN.‘
‚Toto sú slová, ktoré sú tu napísané,‘.........hovorí Daniel: ‚MENE, MENE, TEKEL, a PARSIN.‘

‚MENE znamená, že Boh spočítal dni tvojho kráľovstva a priviedol ho ku koncu. TEKEL znamená, že si bol odvážený na váhe a zistilo sa, že nie si dobrý. PARSIN znamená, že tvoje kráľovstvo je dané "Médom a Peržanom.",.......tým, ktorí prinášajú "dobré ovocie"!
Hnilé ovocie.....nepatrí medzi civilizovanú,humánnu spoločnosť!


30.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 14:01 avatar
43

Shagara, to, že jeho kráľovstvo bolo dané Médom a Peržanom ešte neznamená že boli lepšími, ale je to postupnosť ríš s akou sa majú naplniť proroctvá.

Babylonská ríša , po nej nasledovala Medo - Perská ríša, grécka ríša, a nakoniec Rímska ríša. Jedna nahradila tú druhú a nabalili si niečo na seba z predošlých.

No a nakoniec je tu kráľovstvo - Kristove a je zobrazené ako kameň - Kristus, ktorý nebol v rukách a rozbil všetko to, čo reprezentovalo tieto ríše na prach. No a jeho kráľovstvo je večným kráľovstvom.

Dan 2:45 Lebo si videl, že sa od vrchu odtrhol kameň, ktorý nebol v rukách, a rozbil na prach železo, meď, hlinu, striebro i zlato. Veľký Bôh oznámil kráľovi, čo bude po tomto. A sen je istý, a jeho výklad je verný. -


32.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 14:12 avatar
50,....to bola obrazná reakcia na Leine slová.
Aj preto som tam dodal,že...."tomu,kto prináša dobré ovocie". Myslel som pravé náboženstvo,nie Médov,....
Pôvodne som tak chcel dať ,že "Božie kráľovstvo". Bolo by to zrozumiteľnejšie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Inak súhlasím.....postup ríš,svetových veľmocí.......
A vieš ktorá je posledná? To znázorňujú dané "chodidlá"?!


37.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:11 avatar
52
Hoci sa výslovne neuvádza meno tej poslednej, len mená predošlých trochi, tak indície naznačujú na Rímsku ríšu. No skôr by som povedal, že to bude ríša, ktorá bude obsahovať mnohé s predošlých. Mohol by som aj povedať, že v podstate je to svet, ktorý nesie povahu toho všetkého - veľký Babylón. No a som napísal aj ktoré kráľovstvo je večné - Kristove kráľovstvo. To ale nemá nič spoločné s fungovaním týchto svetových ríš a teda ani sveta. lebo oni budú, teda aj to čo reprezentujú zrušené .1Kor 15:24 potom koniec, keď oddá kráľovstvo Bohu a Otcovi, keď zruší každé kniežatstvo a každú vrchnosť a moc.


19.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:07 avatar
1
lea_pragmaticka1

Vieš aký je rozdiel medzi smilnicou a nevestou? No a taký je rozdiel na jednej strane medzi viditeľnou cirkvou, ktorej hlavou je hriešny človek v ktorej sa nájdu všetky ohavnosti, zvrátenosti, namyslenosť, pompéznosť, pýcha, hromadenie majetku a každá bezbožnosť , no a na druhej strane medzi skutočnou nevestou Kristovou - cirkvou, ktorej jedinou hlavou je Kristus, ktorá je čistá a bez poškvrny pripravená svojmu ženíchovi . Kto tvorí jeho nevestu - cirkev, tak to vidí jedine Boh, lebo jedine On vie v ktorom srdci kraľuje svojím Slovom - Duchom. To sú tí kúpení zo sveta, ktorých Otec na nebesiach pritiahne ku Kristu a oni uveria a sú spasení. Je ich nespočetný zástup, ktorí stoja pred trónom.

Tieto verše sú predobrazom odpadnutia a vytvárania falošnej cirkvi: Ján6 65A vravel: Preto som vám povedal, že nikto nemôže prijsť ku mne, keby mu to nebolo dané od môjho Otca.

Čo to urobilo s tými, ktorých pohnútky, prečo chodia z Ježišom neboli od Otca v nebesiach, ale boli motivované podľa ich vlastných predstáv a kto vie ešte čím.

66Od tej chvíle odišli mnohí z jeho učeníkov nazad a nechodili viacej s ním.

No a z takých sa neskôr vytvorila cirkev s viditeľnou hlavou hriešnym človekom ,ako zástupcom Krista - Boha na zemi. No a jedna z mnohých začala do sveta vykrikovať, že to ona je tá jedná pravá nevesta Kristova a ostatných, ktorí to neuznávali začala hubiť. To, že je skrz naskrz skazená a padlá smilnica pred Bohom nezakryje. Kristus vie, kto je jeho nevestou a tej smilnici odkryje závoj za ktorý sa ukrývala a falošnú nevestu pošle tam, kam patrí. Zoberie si ako nevestu iba tu, ktorá je naozaj jeho nevestou a to vie jedine ženích.

No a tým, ktorým to Otec na nebesiach zjavil, kto je to Ježiš , tak ako vidíme ostali

A to je predobraz skutočnej cirkvi, ktorú tvoria iba tí, ktorých Otec na nebesiach pritiahne ku Kristu.

Ježiš o nich vedel a tak povedal: 67Vtedy povedal Ježiš tým dvanástim: Či azda i vy chcete odísť?

No a oni so sebadôverou povedali, ako by to bola ich zásluha, že uverili a ostali: 69a my sme uverili a poznali, že si ty Kristus, ten Syn živého Boha.

No a Ježiš im následne na tú ich sebadôveru odpovedá absolútnou zvrchovanosťou Božou, pri vyvolení a pasení: 70... Či som si ja nevyvolil vás dvanástich? A jeden z vás je diabol.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:23 avatar
34,....myslela s "neviestkou"? 


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 12:54 avatar
1,.....smutný,....až tragikomický príbeh, člena "Veľkého Babylona"!

Nemusíš opustiť túto ,smilnicu, "ženu je opitá krvou svätých a krvou Ježišových svedkov.",.....ale platí ,že,........."a ak nechcete dostať časť z jeho rán.",......tak je múdre opustiť túto neviestku "ktorá smilnila s kráľmi zeme".

Tie slová zo Zjavenie sa nemôžu,akokoľvek by niekto chcel napasovať na niekoho iného ,hlavne na RKC.
RKC je dominantou tohto konglomerátu falošných náboženstiev.
A vyučuje 90% pohanských náuk,.....nehovoriac už o jeho 1600 ročnom správaní!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty si si "všetko vyškrtla",.....a aj Boh vás vyškrtne z knihy života,...tých ,čo sa neriadia jeho príkazmi:"Vyjsť z Veľkého Babylonu"!
A to bude ten "kľúčový moment",.......keď už nebude nikto duchovne smilniť.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:00 avatar
To je dôvod, prečo som katolík a navždy budem katolíkom. Ak pôjdem kdekoľvek inde, zostanem len s mojou vlastným rozumom. A len s vlastným rozumom sa nepohnem. Za 46 rokov som sa o sebe naučil hlavne to, že len so svojím rozumom to nedokážem.

C.S. Lewis to takto hovorí v knihe Mere Christianity ["Iba kresťanstvo"]:

Predovšetkým sa musíte pýtať, ktoré dvere sú tie pravé; Nie tie, ktoré vám najlepšie vyhovujú kvôli farbe alebo obloženiu. Jednoducho a jasne povedané, nikdy by nemala nastať otázka: „Mám rád túto službu?“ ale skôr: „Sú tieto doktríny pravdivé: Je tam svätosť? Priťahuje ma k tomu moje svedomie?“

Peter Kreeft, ktorý komentoval Lewisa, musel povedať:
Teraz to znie veľmi jednoducho. Ale je to zásadná otázka, ktorú si musíte položiť pri každom čestnom rozhodnutí. Je len jeden dôvod čestne veriť všetkému: pretože je to pravda. Ak si myslíte, že to nie je inak, poďme to vyriešiť ešte predtým, než urobíme niečo iné.

Ich dôvody sú mojimi dôvodmi ale čo povedia ostatní?

Ľudia prestávajú byť katolíkmi z rôznych dôvodov. Niektorí ľudia opúšťajú Cirkev, pretože kňaz povedal niečo, čo sa im nepáčilo, alebo s nimi zaobchádzal nejakým spôsobom, ktorý im bol nepríjemný.

Niektorí ľudia dokonca opúšťajú Cirkev, pretože už nie je dobré umenie (resp. nedostatok umenia).

Pre mňa je to ale nezmysel. Viete čo? Želám si, aby žiadny kňaz nikdy nepovedal nič vážne. Želám si, aby všetci katolícki umelci boli ako Michelangelo a každá katolícka farnosť vyzerala ako katedrála Chartres. Ale čo očakávate, že nájdete, keď opustíte Cirkev? Existuje nejaké náboženstvo tam, kde sú duchovní všetci svätí a žiadna z budov nie je škaredá? Prosím. Ak opúšťate Cirkev kvôli tomu, zistíte, že je to všetko rovnaké aj vonku.

Ale to, čo nájdete mimo Cirkvi je, že existuje veľa omylov a oveľa menej pravdy. To je tá istá vec, ktorú zaručene nájdeš mimo Cirkvi. Odíďte, ak si to prajete, ale ja s vami nepôjdem.

Keď som sa stal katolíkom, celý rok som sa akoby vznášal.

A potom mi ten pocit Boh vzal.

Roky, odkedy som sa stala katolíkom, patrili medzi tie najhoršie v mojom živote. Stratil som štyri rôzne pracovné miesta. Trpím depresiou, nevidím koniec toho všetkého, ako sa len snažím dovidieť. Idem na omšu, idem na adoráciu, ale všetko je to len slabý odvar z toho ako som sa cítil predtým.

Kiežby som to mohol povedať inak, ale musím o tom povedať pravdu. Katolícka cirkev nesľubuje, že všetko bude jednoduché. Namiesto toho sľubuje kríž. Brat George Schommer, ktorý mal záverečnú homíliu pre moju triedu v roku, keď som sa stal katolíkom, povedal: „Budete skúšaní.“

A predsa som nikdy nebol pokúšaný odísť. Nikdy som nepovedal: „Vieš čo, bol som šťastnejší, keď som bol presbyteriánom, dovoľte mi, aby som sa tam vrátil.“ Ako keby som bol šťastný len preto, že som bol Presbyteriánom. Ako keby bol kresťanský život o našom šťastí alebo našich pocitoch.

Nie. Je to o Pravde. Je to len pravda, lebo Kristus je pravda a v ňom je naša spása.

To je dôležité. Keby bolo všetko o našich pocitoch, potom by nikto z nás nezostal. Brat Nevrlý hovorí niečo priemerné počas spovede, alebo katedrála farnosti Hlúpeho umenia (Silly Art) ide na nervy nášmu estetickému vnímaniu a smeruje inde - kde? Ku klamstvu? K nášmu vlastnému rozumu?

Nie. Tu som a s Božou milosťou tu zostávam bez ohľadu na to, či mi bude kríž odobraný alebo bude ešte viac tlačiť na moje rameno. Vzdal som sa všetkého, čo som kedy vedel, aby som nasledoval samotnú Pravdu. A ja sa jej nikdy neotočím chrbtom. Nikdy.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí gabriel pb


20.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 12:23 avatar
2
Dôvod prečo je katolíkom je niekde inde. Od totiž neprišiel ku Kristu, lebo je súčasťou falošnej nevesty, ktorá sa len ukrýva za závoj skutočnej nevesty, no je smilnicou. Ak by mu to bolo dané od Otca to vidieť, tak by sa zhrozil, kto to v skutočnosti je a utekal by od nej ako sa len dá.


3.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 09:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:10 avatar
Je to tvoje presvedčenie, ale nie je pravdou ani pravdivý. Prečo? Pretože to hlása a na čom stojí - sú nepravdy.To je veľký rozdiel. Každopádne máš právo mať svoj svetonázor.
Súhlasí gabriel pb


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 09:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   19. 11. 2017, 09:55 avatar
Niektorí áno a niektorí nie. Mnohí sa rozhodli veriť nezmyslom, ktoré časom sa jasne sa ukážu ako nepravdy a podvrhy. Je x náboženstiev, svetonázorov - nemôžu byť všetky pravdivé a pravé. Buď platí A alebo platí B. Názor,že všetko je relatívne alebo v každom je čosi pravdy, takže to nie je zlé - je nesprávne a scestné. Ale ako som už písala ľudské bytosti dostali slobodnú vôľu a tu nech využijú ako chcú a robia čo chcú. Nemenila by som človeka ani nepresviedčala za žiadnu cenu. Každý je zodpovedný sám za seba a za seba urobí vyúčtovanie, kde nepomôžu výhovorky alebo zvaľovanie na iných.
Súhlasí gabriel pb


29.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:48 avatar
11,.....a ako chápeš slová Krista:....... „Choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich... a učte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ — Matúš 28:19, 20.....???
Dá sa to bez správne motivovaného presviedčania?
---------------------------------------------------------------------------------
V pôvodnom jazyku Kresťanských gréckych Písiem „presviedčať“ znamená „zvíťaziť nad“ alebo „spôsobovať zmenu myslenia vplyvom rozumových alebo morálnych úvah,“ uvádza Vinov An Expository Dictionary of New Testament Words (Prekladový slovník novozákonných slov).
2 Tim.3 kap.14,,,,,,"Ty však pokračuj v tom, čo si sa naučil a bol presvedčený, aby si uveril".

Skutky......... „Čoskoro by si ma presvedčil, aby som sa stal kresťanom.“ (Skutky 26:27, 28)

Teda,držíš sa týchto slov:......2. Korinťanom 5:11

"11 Preto keď poznáme bázeň pred Pánom, stále presviedčame ľudí, a sme zjavní Bohu."....???


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Nadja žena
   19. 11. 2017, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:33 avatar
31,....nikto nespochybňuje,že aj inoverci,neveriaci môžu žiť podla etických zásad. Svedomie má totiž každý. Vnútorný -morálny kompas.
Ale to nestačí,....aby v dnešných časoch človek odolával nepriazni života,skúškam. Skôr,či neskôr taký človek zlyhá.
Iba málo ľudí, chodí so správne nastaveným "kompasom". Svedomie sa takmer vždy časom otupí,....ak nie je správne školené!
Život a jeho príbehy sú toho dôkazom.


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   19. 11. 2017, 16:19 avatar
26
Ak nemáš presnú definíciu, čo je to Boh a nemáš presnú definíciu čo je to láska, tak ani nemôžeš povedať, že to spojenie je chybou.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 11. 2017, 10:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Shagara muž
   19. 11. 2017, 13:04 avatar
28,........„Ten, kto pochybuje,„je ako morská vlna, ktorú ženie vietor a zmieta sem a tam. Nech sa taký človek nedomnieva, že dostane niečo od Boha ; je nerozhodným mužom, nestálym na všetkých svojich cestách.“ — Jakub 1:6–8; Efezanom 4:14; Hebrejom 13:9.

Russel,.......správne odsúdil "dogmatizmus",.....ale biblická pravda vylučuje "pochybnosť". Opakujem,......to zahŕňa aj ľudskú nedokonalosť. Ona je prirodzenou súčasťou biblickej pravdy. Pretože Boh nezjavil pravdu dokonalým ľuďom.
Shagara.humanista.sk


24.
označiť príspevok

Drobček1
   19. 11. 2017, 13:09 avatar
ja tiež obdivujem božie dielo...nádhera...
http://www.youtube.com/watch?v=OIsqq4fmN_E Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:36,  škoda zdupkal, chcel so sa opytať, či má pipíka, alebo pipinu, alebo či je nedajbože...
dnes, 09:33,  to je debata za tanier fazule..
dnes, 09:28,  tu nejaku navštevu Ilushikukq VITAJ A NIĆ NEPYTAJ Ilushikukq*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58*58
dnes, 09:25,  no aspon je tu nejaka debata*39*39*39*39
dnes, 09:19,  nechápem prečo tu tento spamer nie je už dávno zmazaný... mesiac to tu už spamuje a admin...
dnes, 08:54,  vytvaraš si nicky kedy chceš, tak nešaškuj krasna vílo*58*58*58*58*58*58 you create...
dnes, 08:38,  ja neviem ako sa to počíta, ale ak by som chcel, tak sa na df prihlásim za deň aj 100 krát
dnes, 08:34,  Can someone answer how to change the password ?? Can I create a new username and password?...
dnes, 08:01,  if you understand what the topics are about, why don't you write in Slovak beautiful villa...
dnes, 07:27,  Is there any of the moderators, because I can not answer a new topic? Maybe I'm doing...
včera, 22:25,  fešáci
včera, 21:42,  ked je milionár na Cookových ostrovoch, iste nebude odkázaný od toho aby na tomto predaji...
včera, 21:14,  https://img.aktuality.sk/foto/robert-fico-a-robert-kali-k/ODAweDQ1MC9zbWFydC9maWx0ZXJzOmZvcm1hdCh...
včera, 20:30,  https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_QJ_x/DBUBE/bratislava-protest.jpeg?fl=cro,0,0,2048,1152%7Cres,102...
včera, 19:42,  za 20 euro ti to istotne nedá, ja osobne by som bol velmi za to, ak by tu diskutovalo viacej...
včera, 19:36,  Nechapem, prečo este nieje nejaký zakon, ktorý by posadil politikov do chladku, ked vedome...
včera, 19:26,  qwertík, čertík čo na to hovoríš ?
včera, 19:23,  Toto forum treba vzkriesiť k životu, a obnoviť jeho bývalú slávu... no na to treba tu...
včera, 19:21,  Počuj Foton, odkúpim od teba DF. Nie som milionár, tak za nejakú symbolickú cenu dajme tomu...
včera, 10:14,  Nemôže, pretože nechce hniť v base
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(134 963 bytes in 1,915 seconds)