Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Pre elemíra-Môže kresťan klamať!!!!!!!!!!!!!!!!

4
reakcií
978
prečítaní
Tému 21. decembra 2013, 08:33 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   21. 12. 2013, 08:33 avatar
V súčasnej dobe sú veľmi populárne rôzne konšpiračné weby. Konšpiračné teórie a konšpiračné myslenie prežíva za posledné roky vďaka internetu a sociálnym sieťam svoj boom. Jednoduché odpovede, jasná polarizácia vinníka a obete, neschopnosť vnímať život a spoločnosť v ich skutočne zložitej komplexnosti. Človek si vždy potreboval ukázať prstom a to sa dá len vtedy, ak vnímame svet čiernobielo. Akýkoľvek odtieň sivej znemožňuje vynášanie jednostranného rozsudku.
Čo mňa mrzí, je to, že tento fenomén sa uchytil aj v kresťanskej spoločnosti a to dokonca ešte skôr ako začali sekulárne konšpirácie. Články, ktoré bol kedysi schopný vyprodukovať len uletený portál Magnificat.sk, nad ktorým krútili hlavami aj samotní kňazi, sú dnes aktívne šírené cez mnohé “kresťanské” portály, ktoré vyrástli ako huby po daždi.
Akvinského teória morálnosti skutku spočíva v jednoduchom sledovaní reťaze prostriedkov a cieľov smerujúcich k cieľu hlavnému. Ak čo i len jeden z článkov tejto reťaze je nesprávny, celý skutok sa stáva nesprávnym. Jednoducho povedané, účel nesvätí prostriedky. Ak je prostriedok zlý, celý skutok sa stáva zlým. V poslednej dobe mám ale dojem, že samotní kresťania volajúc po morálnosti nemajú problém sami morálku porušovať, “veď ide predsa o dobrú vec”.
Internetom tak kresťania šíria články bez zdrojov, prípadne so zdrojom na ešte radikálnejší zahraničný portál. Po prečítaní týchto článkov musí každý súdny človek uznať, že sú jednostranne a tendenčne zamerané s jediným úmyslom presadzovať svoju agendu. Väčšina týchto článkov je teda založených na polopravdách a niektoré nemajú problém priamo klamať. Či už ide o vymyslené a úmyselne pozmenené výroky z nemeckého šlabikára o sexualite, ktoré spolu s obscénnym obrázkom zdieľal s morálnym pobúrením každý druhý kresťan, alebo dávnejšie články týkajúce sa pride-u v Prahe.
Máme tu teda kresťanov, ktorí píšu a vytvárajú virálne obrázky, v ktorých úmyselne klamú, pričom zrejme predpokladajú, že pokiaľ bojujú za “dobrú kresťanskú vec” tento súd sa ich netýka. Tak kresťanská morálka ale nefunguje. Klamstvo v ich prípade nie je bočný efekt skutku, o ktorého morálnosti by sa dalo polemizovať. Klamstvo je hlavný prostriedok na dosiahnutie čitateľnosti a vytvorenia čo najšokujúcejších titulkov, aby upozornili na tematiku, ktorá je podľa nich tak dôležitá, že ich vlastný morálny štandard vedia posunúť bokom.
Kresťanstvo je týmto spôsobom prezentované jednostrannými, až bulvárnou úrovňou pripomínajúcimi článkami, obsahujúcimi zavádzanie a niekedy priamo klamstvá. Tento prístup nielen škodí samotnému obrazu o kresťanoch na Slovensku, ale blokuje tiež všetky úprimné snahy o diskusiu o vážnych spoločenským témach. So smútkom musím zároveň skonštatovať, že posledný pastiersky list slovenských biskupov sa pohyboval obsahovo aj formulačne na úrovni kresťanského konšpiračného bulváru. Veľká obrana a podpora slovenským biskupom za tento list od veriacich v Cirkvi hovorí o mentalite kresťanského spoločenstva, v ktorom sa takémuto typu čiernobielych a nekorektných správ darí.
To, že účel svätí prostriedky tvrdil Machiavelli, ale som si istý, že Ježiš by s ním nesúhlasil. Na Slovensku sme si ale tak nejak zvykli, že toto pravidlo je “kresťansky akceptovateľné”, ako sa ukázalo aj v prípade nespravodlivého odsúdenia vlastného biskupa s dobrým cieľom zachovania účinnej kolegiality.
O náročných spoločenských témach sa dá diskutovať na úrovni a príkladom je napríklad knižka Čo je to manželstvo?, ktorú vydalo Kolégium Antona Neuwirtha. V knihe je rozobratá štúdia, ktorá bola publikovaná v zborníku Harvard Journal of Law and Public Policy a argumentuje na akademickej úrovni o téme redefinície manželstva. Nielenže nemusí používať klamstvá, ale argumentácia nevychádza z kresťanského učenia, čím zabezpečuje lepšie prostriedky pre dialóg so sekulárnou platformou.
Môže teda kresťan klamať? Môcť môže, ale ja si myslím, že zo samej podstaty kresťanstva by nemal. Apelujem týmto zároveň na všetkých bratov a sestry, aby pred tým než niečo zdieľajú, kriticky zhodnotili obsah a zdroje a aby sa sami nestali súčasťou kultúry šírenia lží.
michalhornak,
Súhlasí Osvietený


2.
označiť príspevok

sta2rky muž
   21. 12. 2013, 11:20 avatar
Nielen kresťanstvo, ale všetky náboženské učenia, sú nehoráznym niekoľkotisícročným podvodom a nepravdou, viacmenej násilne vtláčanou do vedomia ľudí, za výdatnej pomoci a podpore štátu, ktorému zrejme takéto klamanie dôverčivých občanov vyhovuje, lebo to vyhovuje aj nábožensky veriacim ľuďom.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 12. 2013, 16:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 12. 2013, 22:39 avatar
Frajer 1,
je vidno, že to nie je z tvojej hlavy, ale podobne ako osvietený v inej téme, toto si dobre vybral.
Pojem michal Hornak mi nič nehovorí ale v podstate ja osobne môžem takmer so všetkým súhlasiť. Dokonca, čo sa týka bezáka, tam si myslím,. že je aj dosť veriacich, čo s tým súhlasia

Čo sa týka klamstva, to je už pojem relatívny. lebo napríklad podľa mňa je klamstvo všetky dogmy a veľká časť katechizmu, ak považujem za klamstvo všetko, čo je proti, alebo mimo evanjelija.Tu sú veci, ktoré boh vie, ako majú byť, ale výsledok sa dozvieme až na druhej strane. Čo sa týka klamstva v desiatich prikázaniach, tam by som ho našiel v : Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu, smrteľný hriech, ktorý napríklad v kauze bezák a Sokol bol na jednej strane naplnený, ak teda dvaja svedčia niečo iné o te istej veci, ale zatiaľ iba boh vie, kto z nich mal pravdu. Nehovoriac o tom, že jeden z arcibiskupov aso nedocenil Boha, ale to je ťažko o tomhovoriť, lebo na zemi to sa dá zdôvodniť a vymyslieť kadečo, ale arcibiskup by už mal rozmýšľať o tom, že boh poredsa vie a tu je potom naplnenie aj krivého svedectva proti svojmu blížnemu, ako smrteľný hriech.Niečo tu zaškrípať muselo a riadne, ak ani sila Kristových slov z evanjelia neurobila medzi nimi poriadok v tom zmysle, že si mali navzájom odpusiť. Ako chcete, aby vám bolo odpustené, ak vy neviete odpustiť. Ja osobne nemám informáciu o nejakom varejnom vyhlásení v totmto smere ani u jedného. Samozrejme, že ak sú obaja úprimne veriaci, su si vedmí aj následkov a robiť sa pekným pred týmto svetom na úkor včenosti, by bol detinský hazard, čo mi k nim ani k jednémui nesedí.Zatiaľ to vyzerá, že jeden bude vzatý a jeden zostane, ale spolioeham na boha, že ten to už má dávno jasné a nám nezostáva, len sa za oboch pomodliť. Človeku neprináleží vynášať súdy takové, alebo makové, pretož súdiť bude nakoniec on a človek nikdy nevie to, čo vie on. To by sa dalo o tom ešte veľa písať, ale radšej sa tomu vyhnúť a nechať na Boha,lebo v takomto prípade sa veľmi ľahko sklzne k tomu, že sa začnu mýliť dojmy a pojmy.
Inak, frajer, beriem to ako príjemné prekvapenie, podopbne ako u osviteného v inej téme, a myslím že práve tu niekde by sme mohli hľadať niečo spoločné. Napríklad na tej osviteného téme, ak si čítal,že nedá sa len všeibecne a za každú cenu biť hlava nehlava, že všetko môže mať aj svoje negatívne dopady, ale nikdy nesmieme prestať hľadať pravdu, bez ohľadu na to, ako je krutá.
Hľadanie púravdy je veľmi chúlostivá záležitosť, veď napríklad aj Pilát sa pýtal Ježiša:"čoje to pravda? A teda ak u vás ešte nemusí byť pravda ani samotné evanjelium, na čom sa asi tak či tak nedohodneme, potom aj takýto posun je príjemnym prekvapením.
Už aj tu na DF mi bolo viackrát vyčítane, že aj pravda sa nemôže vždy vysloviť, aby neublížila. Ja s tým nesúhlasím,to je malomeštiacke, lebo ta pravda tak či tak vyjde na povrch a potom môže zabolieť mnohonásobne viac krát.
Tá kauza Sokol a Bezák sa nemala stať a zjavenia v Dechticiach, ak sú práve zdvihnutým prstom tejto kauz, potom sa môže v budúcnosti ešte čakať veľa zaujímavého a nepríjemného. V každom prípade došlo k poškodeniu cirkvi veľmi závažným spôsobom a na to je Otec so synom veľmi háklivý a ja osobne by som počítal s veľmi ťažkými následkami za každého neveriaceho,, ktorý svoju nevieru ospravedlnil aj týmto skutkom. Pretože aj týmto satan zaznamenal ďaľší úspech.


5.
označiť príspevok

fajer
   22. 12. 2013, 08:57 avatar
a čo sa zjavili v Dechticiach,to o čom tu trepeš,zaujímavé a neprijemné to bude pre cirkev,ked pravda zvíťazí..satanom nazývaš nenažratosť slovenských biskupov a celej cirkvi,tak potom ste satanisti všetci,čo podporujete túto organizáciu...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:55,  Tvoj prvý príspevok dnes a hneď hejt. Ach jaj*24
dnes, 12:54,  Kedysi nemalo význam bohu čosi hovoriť o milovaní nepriateľov, pretože na svete boli len...
dnes, 12:53,  Aký mali ľudia vplyv na rozkazy Boha? Co je to 7 000 rokov pre Boha? Mžik oka, nič. Evoluciu...
dnes, 12:50,  kntsz, musíš pochopiť ,že nad každým človekom visí dlžobný upis....a to je ze ked v...
dnes, 12:47,  50- neviem odkiaľ máš tento názor, ale z Biblie a zvlášť z Nového zákona to nie je....
dnes, 12:45,  To anglické slovo je aj tak zložené z 2: over a thinking.
dnes, 12:44,  Ak ju dáš do kontextu bude mať význam .
dnes, 12:44,  kntsz, ludia si hovoria, ved som dobrý....pozri na suseda.....atd. a vytvorili si svoje zakony a...
dnes, 12:41,  Premýšľanie, ale príliš dlho alebo príliš veľa.
dnes, 12:40,  Aká novinka odkaz Kasafrana nefunguje *39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39*39 To je tým ,...
dnes, 12:39,  V PDF: https://korpus.sk/attachments/publications/Ko%C4%BEko%20slov%20m%C3%A1%20sloven%C4%8Dina.pdf
dnes, 12:39,  No v korane je niečo čo mnohých radikalizuje.....Ano su umiernení moslimovia....to netvrdim...
dnes, 12:38,  Tie odkazy nefunguju, daj prosim odkaz na stránku, kde si to skopíroval :)
dnes, 12:37,  Overthinking = nadmerné premýšľanie. Ak o niečom premýšľaš tuho, húževnate, príliš...
dnes, 12:32,  44- "nie tak synu"..... Mám osobnú skúsenosť s moslimskou rodinou žijúcou...
dnes, 12:23,  Vážení priatelia, dovolím si vám sprostredkovať odborný článok pracovníčky SAV -...
dnes, 12:15,  Treba čitať bibliu a Nový zakon a dodržať to.....nič viac nič menej......Ziadne nasilie by...
dnes, 12:04,  A vieš, kolko ludí tak miluje Boha, že kvoli nemu vyvraždí celé národy? Podla jeho vzoru,...
dnes, 12:01,  Ano v starom zakone Boh robil aj taketo sudy....Ktovie ake by bolo ludstvo dnes, nebyť týchto...
dnes, 12:01,  Nič, len som si spomenul, že oni majú leto na Vianoce.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 584 bytes in 0,324 seconds)