Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Pozor na hercov, liečiteľov, veštcov a iných ľudí s výnimočnými schopnosťami!

18
reakcií
656
prečítaní
Tému 7. januára 2019, 19:18 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   7. 1. 2019, 19:18 avatar
Existujú povolania a druhy činností, ktoré nie sú až tak bežné a profesionálne sa im venuje len malá časť populácie. Sú to napríklad herci, alebo speváci. Ale tiež rôzni liečitelia, jasnovidci a veštci. Na týchto ľudí hľadí bežné obyvateľstvo do určitej miery ako na výnimočných. A oni to cítia, vnímajú a sú si toho vedomí. A vedomie vlastnej výnimočnosti, podporované obdivom v nich vzbudzuje domýšľavosť.

Obzvlášť vypuklé je to u hercov. Je totiž relatívne málo hercov, ktorí sa na základe svojich kvalít často objavujú na plátnách kín, na televíznych obrazovkách a následne aj na stránkach mnohých časopisov. Často tiež poskytujú rôzne interview, v ktorých sa okrem oblasti herectva vyjadrujú aj k rôznym spoločenským a politickým otázkam. Tak vzniká dojem, že spolu so svojim talentom získali zároveň aj životnú múdrosť, ktorá im dáva právo usmerňovať, poučovať a viesť iných.

A oni sami tomu vo svojej domýšľavosti niekedy uveria až natoľko, že vedú občianske protesty a revolúcie, idú do politiky a stávajú sa rôznymi poradcami, ministrami, alebo dokonca prezidentmi. Nechápu totiž, že ľudia ich volia a idú z nimi nie kvôli ich múdrosti, ale predovšetkým kvôli tomu, že sú mediálne známymi.

Títo talentovaní ľudia, ale zároveň aj najširšie masy obyvateľstva, považujúce ich za výnimočných by mali vedieť, že talent v nejakej oblasti a pravá životná múdrosť sú dve úplne rozdielne veci. A že ak je niekto, trebárs v konkrétnom prípade herec, obdarovaný jedným spôsobom, spravidla už nebýva obdarovaný druhým spôsobom. To je v súčasnosti zvlášť viditeľné chronicky protinárodným postojom mnohých príslušníkov hereckej profesie.

A preto je dnešná realita taká, že mnohí jednoduchí, obyčajní a prostí ľudia majú k pravej múdrosti oveľa bližšie ako tí, ktorí chrlia svoje múdrosti v televíznych a rozhlasových reláciách, alebo na stránkach rôznych časopisov. Celé je to iba opäť potvrdením nadčasových slov, že prví budú poslednými a poslední prvými.

O vzájomnom vzťahu akéhokoľvek talentu a životnej múdrosti treba ešte vedieť, že každý talent a každá výnimočná ľudská schopnosť nadobúda svoju pravú cenu len vtedy, keď je doprevádzaná pravou múdrosťou. Jedine pravá životná múdrosť im totiž môže dať správne postavenie vo vzťahu k pravému cieľu.

A pravým cieľom nášho bytia je duchovný vzostup prostredníctvom rozvíjania dobra, cností, ušľachtilosti a spravodlivosti. Jedine na pochopení týchto skutočností stojí skutočná múdrosť a skutočné poznanie. To je tým najpodstatnejším a najdôležitejším, podľa čoho by sme si mali zariadiť svoj život.

A týmto poznaním majú byť potom predchnuté aj všetky výnimočné schopnosti, ktoré ľudia majú. Všetko toto má slúžiť iba k napomáhaniu duchovného vzostupu nás i ostatných. K rozvíjaniu ľudského dobra, ľudských cností, ušľachtilosti a duchovného poznania. Jedine takýmto spôsobom môžeme totiž kráčať k výšinám vlastného človečenstva, a zároveň aj k výšinám Ducha.

Žiaľ, u väčšiny talentovaných ľudí a ľudí obdarovaných rôznymi inými výnimočnými schopnosťami takáto múdrosť chýba. Obchádza ich a vyhýba sa im preto, lebo je spojená s pokorou, jednoduchosťou a prirodzenosťou. Domýšľavosť vo svoju výnimočnosť tvorí neprekonateľnú prekážku, ktorá bude všetkých domýšľavých vždy oddeľovať od pravej múdrosti.

A ak zostaneme pri hercoch, ich deficit pravej múdrosti nakoniec častokrát spôsobí, že ich talent, nech by bol akokoľvek výnimočný, sa stane nešťastím a prekliatím.

Ako? Ak sa herec vo svojom živote aspoň do určitej miery nepriblíži k poznaniu múdrosti, spočívajúcej v duchovnom vzostupe k ľudskosti prostredníctvom rozvíjania cností, potom nemôže svoj talent uplatňovať tak, aby svojich divákov usmerňoval k pravému životnému cieľu.

Častokrát, a v dnešnej dobe je to ešte zvlášť vypuklé, uplatňuje svoj talent úplne opačným spôsobom a smeruje divákov k nízkosti, vulgárnosti, obscénnosti a vášňam. A tak sa potom často stáva vynikajúce herecké umenie cestou skazy nie len pre divákov, ale aj pre samotného človeka ním obdarovaného. Jeho talent je totiž v službách temna a nie v službách Ducha, Svetla, dobra a ušľachtilosti.

Jedine nadobudnutím skutočnej múdrosti a nabádaním k nej nadobúda každý talent a každá výnimočná schopnosť svoju pravú cenu!

A tento princíp platí bezo zvyšku nie len vo vzťahu k zástupcom hereckého umenia, ale aj vo vzťahu k tvorcom výtvarného umenia, vo vzťahu k literárnym tvorcom, k tvorcom populárnej hudby a podobne. A samozrejme tiež vo vzťahu k rôznym liečiteľom, jasnovidcom a veštcom.

Aj oni musia vedieť, že pravá múdrosť neprichádza automaticky s ich schopnosťou liečiť, alebo s ich schopnosťou vidieť do minulosti, alebo do budúcnosti. O nadobudnutie pravého poznania a pravej múdrosti sa musia aj oni usilovať úplne rovnako, ako ostatný zvyšok populácie bez akýchkoľvek výnimočných schopností.

Ale žiaľ domýšľavosť, plynúca z ich výnimočných darov im to znemožňuje. A preto ich v tom predbiehajú mnohí obyčajní ľudia bez akýchkoľvek schopností. A preto ich dary a schopnosti nikdy nedosiahnu takej sily a takej prenikavosti pôsobenia, akej by museli dosiahnuť, keby sa opierali o pravú múdrosť.

Existuje množstvo duchovných zdrojov, kde je možné túto múdrosť hľadať a nachádzať. Treba však zdôrazniť, že vo všetkých týchto zdrojoch sa objavujú len väčšie, alebo menšie čriepky skutočnej múdrosti, neraz priam utopené v množstve zbytočného, či priam škodlivého balastu.

Je teda celkom logické, že vzhľadom k takémuto stavu vznikla potreba sústrediť skutočnú múdrosť do súhrnnej a ucelenej podoby. Do jedného zdroja, oslobodeného od všetkého zbytočného a zavádzajúceho. A takýmto zdrojom, z ktorého môže naozaj vážne hľadajúci človek čerpať skutočnú múdrosť a skutočné poznanie je výnimočné dielo „Vo Svetle Pravdy“.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 19:26 avatar
Do piči zase robot s petrohradu to kopčí ku svetlu ruský hovnomet v spolupráci s materskou školou .

Škoda že robot nemá ako odpovedať by som mu vyčistil troll žaludok ruskej propagandy    

Je to také nenápadne vyjabať stovky príspevkov všetky z jednej propagandistickej žumpy ku svetlu a všetky bez jedného slova

Také ruské                       


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 19:41 avatar
Robot nedokáže písať, za každým robotom hľadaj človeka človeče nehnevaj sa.  


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 19:46 avatar
Tento z Petrohradu nedokáže písať čo už vieme roky na DF .

Čiže ako robot pridá hovno z propagandistickej ruskej stranky ku svetlu a tým končí .

Nikdy nenapísal ani jediné písmenko vždy len automatické pridanie nič viac ani menej roky a roky


6.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 19:52 avatar
Má proste pevnú vôľu !!!!!!!
Súhlasí ZBielychKarpatov


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 19:56 avatar
Má najpevnejšiu                    
Súhlasí ZBielychKarpatov


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 19:58 avatar
Ber si z neho príklad.  


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 20:08 avatar
NIČ SA NEBOJTE!

Pracujúcemu ľudu bude pomáhať aj ako succa Sústavného údu! A z tejto pozície povedie aj stranu Smer do parlamentných volieb v roku 2020. Veď to povedal, nie?

KONIEC NIČ SA NEBOJTE!

-

P. S.: A z Bašternákovho bytu v Bonaparte sa bude do Košíc voziť po diaľnici, ktorú dokončil v roku 2010! Cmuk!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 20:10 avatar
Fšimni si Kisku, sa tvári jak kokot.    


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 20:12 avatar
neviem ako sa tvári kokoti nie som od vás z východu


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 20:13 avatar
Ale si, ani nevieš z kerej piči máš predkov.    


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 20:17 avatar
Kotleba hovoril že voliči ľsns ste národ z rodu kristovho


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   7. 1. 2019, 20:18 avatar
Tak to ťa pekne ojebal.   


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 20:24 avatar
Veď ja to stále hovorím aj Marek Baláž na to prišiel že Kotleba ojebáva aj ked Marek trvá na tom že je z rodu kristovho

Nebuď kokot nebud ako Marek


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 19:26 avatar
Baba Vanga na sputnik


13.
označiť príspevok

panoramix muž
   7. 1. 2019, 20:13 avatar
Keď čítam tvoje hovnomety som rád za existenciu komunistov , eštebákov , boľševikov.


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   7. 1. 2019, 20:15 avatar
o tom nepochybujem sú súčasťou tvojej poruchy . Hrajú s tebou    


18.
označiť príspevok

meaculpa muž
   8. 1. 2019, 00:08 avatar
Nesiem vám noviny, počúvajte. Z betlemskej doliny, pozor dajte.
/:Čujte ich pilne, sú neomylné,:/ rozjímajte!
Syna nám zrodila čistá Panna, v jasličky vložila Krista Pána.
/:K sebe vinula a zavinula,:/ požehnaná.


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 3. 2019, 01:06 avatar
meaculpa čujte novinu zamindrákovane decko s IQ hupacieho koníka nevie či je nacista alebo komunista ale vie že plač patrí každodenne k jeho životu . Smrad ruskej propagandy hrajuci sa na sväteho vulgarne nadavajúci ženám na DF honiaci si na sex zoznamkou pelikána aké sväté a ruske
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:12,  Lemmy policajt je stíhaný za vraždu a černošská lúza ničí, zapaľuje, útočí a ty to...
dnes, 23:11,  Lemmy tebe rasistovi nevadí ked černosi bielych zabíjajú ?
dnes, 23:10,  Fašista hokejis hlása: to bol len menejcenný beloch. Ty sa fakt nezaprieš v tom, že si...
dnes, 23:08,  Prečo o mne klameš? Kde obhajujem? Naopak, ty očividne pretláčaš svoj rasistický postoj....
dnes, 23:06,  Ako oslobodíš posadnutého satanom ?
dnes, 23:04,  fyzika matematika logika pedagogika, vytajte v tomto svete milé deti
dnes, 23:04,  Lemmy policajt bol obvinený z vraždy a ty obhajuješ besnenie černochov.
dnes, 23:01,  1, .... Bretislav Kafka sa zaoberal špiritizmom a raz keď používal isté veštecké médium...
dnes, 22:43,  14, ..... ale ja ťa nemienim zasväcovať histórií. Bolo to opakovane a veľmi bolestné,...
dnes, 22:41,  Lemmy zabili jedného policajta ale to ti nevadí to bol len menejcenný beloch.
dnes, 22:41,  Neee. To je to egoo. ..,v čom by si chcel klamat. .. Idem ja preč. ..*21
dnes, 22:41,  jehovisti, milost, slovo života boli cirkvi ktoré existovali v prvom storočí ?
dnes, 22:37,  To ze niekto s vlastnej vole opusti tu ci onaku cirkev uz neznamena ze je koniec
dnes, 22:36,  tomas, vies o tom ze viera ma ludi spajat a anie rozdelovat?
dnes, 22:33,  Nepoklames -ale trosku mozes ?*39*39*39*39*39
dnes, 22:32,  lebo Velke je EGO cloveka
dnes, 22:31,  No to je tiez pre brusko,,
dnes, 22:31,  ..vieš ako sa píše, Boha sa boj a Jeho prikázania zachovávaj.
dnes, 22:30,  Prečo veľkyyym, že SEBA.
dnes, 22:29,  Si ich polial benzínom ? *03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(88 056 bytes in 0,280 seconds)