Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Politická vojna sa začala vystúpením Bugára a Mečiara v TA3

7
reakcií
694
prečítaní
Tému 19. marca 2017, 21:54 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 3. 2017, 21:54 avatar
Politická vojna sa začala vystúpením Bugára a Mečiara v TA3

Začnem vyjadrením slovenského velikána doby, ktorý na rozdiel od dnešných politikov, niekým skutočne bol a niečo pre národ dokázal:
"Nie je šťastie nad druhými sa vypínať a druhých utláčať, ale šťastie s druhými žiť, rovne vzdelanými, rovne šťastnými, rovne spokojnými."
Ľudovít Štúr v článku Ňeopúšťajme sa, v Slovenskje národňje novini, 1846, č. 55.

Pred tým, ako budem pokračovať v komentári, musím napísať jednu dôležitú vec. Nikdy som Mečiara ako politika nemala rada a nemám ho rada dodnes, pretože narobil veľa rozhodnutí, ktoré ublížili ľuďom - a ktoré urobiť nemusel. Napriek tomu, budem objektívna.
Mečiar a Bugár sú dvaja absolútne odlišní politici. Každý, kto si Mečiarove obdobie pôsobenia v politike pamätá, vie, že porovnávať týchto dvoch ľudí z hľadiska dosiahnutej podpory národa je niečo obdobné, ako porovnávať pískanie čajníka s pískaním lokomotívy, alebo ešte lepšie, s pískaním obrovskej výletnej zaoceánskej lode.
Pozrela som si včera reláciu Téma dňa na TA3 najskôr live, potom zo záznamu a na rovinu, Bugár z pohľadu politického majstrovstva pri Mečiarovi vyzeral ako politická figúrka. Objektívne tiež treba napísať, že všetko, čo Mečiarovi zazlievame, sme už spoločensky vypovedali hádam miliónkrát. Ja možno aj viac. Za čo by sme si však Mečiara mali vážiť, nehovorí a nepíše nikto, pretože v slovenskej spoločnosti sa za posledné roky zaužívalo pravidlo, že človek, ktorý pochybí, prestáva byť človekom a toto "motto dnešnej zvrátenosti" zaviedli v princípe rovnakí ľudia ako je Béla Bugár, aby mohli vládnuť. Tiež nenávisť, aká na Slovensku do doby ako začali vládnuť ľudia ako Bugár, nikdy nebola. Keby som sa mýlia, dnes by v opozičnej politike boli ľudia ako Mečiar, ktorí majú reálnu moc zbaviť Fica moci a nie trápne indivíduá ako Sulík s Matovičom, ktorí sa na politiku iba hrajú, ako cínoví vojaci na vojnu.
Povedzme si dôležité spoločenské fakty. Mečiar a jeho spoločenský vplyv, ktorý koncom minulého storočia nahromadil, dokázali, že dnes máme opäť Slovenskú republiku, ktorú sme po 2. svetovej vojne stratili. Preto je nepochybné správne ho považovať za architekta novodobých slovenských dejín a zároveň je minimálne smiešne, keď politik Bugárovho formátu - hlavne po posledných voľbách 2016 v spoločnosti Mečiara vyhlási, že sa nemá za čo hanbiť.

Povedal to na margo Mečiarho tvrdenia, že Bugár v roku 1992 bol kategoricky za rozdelenie republík, v roku 1994 žiadal o zriadenie Maďarskej autonómie na Slovensku a nesúhlasil s urovnaním sporov medzi Maďarskou a Slovensku republikou, načo sa Bugár nezmohol zareagovať jedinou súvisloslou vetou!

Pre mladších, ktorí to neprežili, môžem napísať jediné! Mečiar neklamal!

Už pred pár dňami, keď sa začal oháňať Mečiarovými amnestiami Sulík, som napísala, že ak sa amnestie otvoria - o čom som dnes presvedčená, a Mečiar by mal padnúť, padne s ním politická polovica Slovenska. Mýlila som sa v odhade. Padli by tri štvrtiny, nie polovička. Vysvetlím samozrejme prečo.

To, že otvorenie Mečiarových amnestií nie je o spravodlivosti a potrestaní vinníkov, či o doplnení správnej histórie, ako to vyhlásil v relácii Bugár, je hádam jasné každému triezvo mysliacemu človeku. Ide o niečo úplne iné.
Zakiaľ majú Slováci svoj štát-Slovensko, štátny znak - ako symbol slovenskej hrdosti, tak sa cítia byť Slovákmi. Koniec-koncov, národovosť, alebo akýsi patriotizmus k národným hodnotám zapríčinil, že ĽSNS má obrovskú podporu ľudí. Preto nikto s Kotlebovom nedokáže dnes bojovať a odnárodnenie slovenskej hrdosti, o čo sa dnes politici snažia, nie je možné. Keď nám však ľudia ako Bugár naše symboly pošlapú, stratíme zmysel našej hrdosti a poddáme sa. Republiku však Slovákom môže vziať jediným spôsobom. Zničí ľudí, ktorí ju založili a spraví z nich kriminálnikov. Preto potrebuje zlikvidovať Mečiara a ľudí, ktorí Slovenskú republiku zakladali. Chce, aby sme stratili záujem byť hrdí na to, že máme Slovenský štát. Nechce, aby sme sa k štátu hlásili. Chce ,aby sme sa zaň hanbili, pretože nie minimálne zložité ak nie nemožné, aby ste milovali niekoho alebo niečo, za čo sa hanbíte.

Pôjdu cez mŕtvoly.
Mečiar pasie ovečky už celých sedem rokov, novinárov odháňa po celý čas tým, že si pýta honorár za rozhovory a zrazu keď zistí, že Fico sa rozhodol bojovať proti Kotlebovi cez hanobenie zakladateľov republiky, vystrelil zo stoličky a usadil sa v štúdiu TA3, akoby z politiky ani nikdy neodišiel. Nezdá sa vám to čudné? Mne nie, pretože situácia je vážna. O otvorení amnestií je totiž dávno rozhodnuté. Fico, Bugár, Danko, Matovič, Sulík a Kiska, ako lídri doterajších strán a jednej novej, totiž strácajú podporu a Kotleba má podľa vyjadrení politológov už viac ako dvadsať percent a stále stúpa (názor napr. Eduarda Chmelára), čo z neho robí lídra, pretože naopak o Smere sa hovorí, že reálny pokles jeho preferencií je pod dvadsať percent.
Inými slovami, zničiť Kotlebu sa dá jediným spôsobom. Vziať ľuďom to, že sú hrdí Slováci. Inak to nejde.
Na budúci rok je dvadsiate piate výročie vzniku prvej Slovenskej republiky. Pre Kotlebu dôležitý deň, ktorý určite bude z osláv výtĺkať politický kapitál. Lepšia príležitosť ako zničiť záujem ľudí tento sviatok oslavovať, pre štandardné strany nie je. Spoločenská likvidácia Mečiara, prípadne uväznenie Ivana Lexu, kriminalizáciu a zničenie povesti ľudí stojacich pri vzniku Slovenskej republiky, je funkčným kľúčom k tomuto diabolskému plánu.

Mečiarove amnestie sú zbraňou hromadného politického ničenia
Politici chcú otvorením vyšetrovania amnestií odpáliť časovanú bombu v slovenskej spoločnosti. Vedia, že ľudia sú na vyšetrenie amnestií náchylní a odpútajú tak pozornosť od seba a problémov v v spoločnosti. Spôsob, akým sa kauza uberá, naznačuje, že explózia tejto spoločenskej nálože nebude mať však rysy riadeného výbuchu. Som presvedčená, že explózia bude taká silná, že sa nebude dať odkontrolovať a presne nasmerovať.

Budú teda zomierať ďalší ľudia?
Táto otázka nie je rečnícka. Je vážna a pýtam sa ju preto, že otvorenie amnestií pravdepodobne prinesie ďalšie obete.
Už včera - a to bola len prvá prestrelka - akési Mečiarove varovanie, aby sa o to poslanci ani nepokúšali, vyplávalo na povrch niekoľko zaujímavých informácií. Napríklad, že dnešný člen najvyššieho súdneho orgánu - Súdnej rady, advokát Havlát, podľa Mečiara, prepašoval k prezidentovi Kováčovi fiktívneho korunného svedka na úteku Fegyveresa v kufri svojho auta, kde s prezidentom Kováčom dohodli postup a financovanie. Ak to je pravda, pýtam sa, čo takýto človek robí v Súdnej rade SR a rozhodne nebudem sama, koho to bude zaujímať.
Mečiar tiež nepriamo označil Bugára a vládu Dzurindu, ktorej bol Bugár členom, za vinníkov, ktorí by sa mali ospravedlniť za vraždu exministra Jána Duckého a advokáta Ernesta Valka, načo Bugár nezareagoval jediným slovom!
Ak teda dnes niekto pochybuje, že na Slovensko sa blíži politická vojna, aká tu ešte nebola, mal by sa zamyslieť, pretože podpora a prepožičanie sa médií pre túto ďalšiu politickú špinavosť je zabezpečená, keďže denník SME len pred troma dňami zverejnil novú výpoveď fiktívneho svedka Fegyveresa, kde opäť prehlasuje, že únos urobila SIS a Remiáša dal zabiť Mečiar.
Mečiar nikdy so slovenskej politiky odísť nemal. Keby bol Mečiar v politike zostal, paraziti, ďalej ľudia ako Ján Benčík by sa v slovenskej spoločnosti nikdy ani len neobjavili. Tiež aktivisti ako Juraj Smatana, či moderátor Michal Havran, by skôr zametali v Bruseli ulice ako rozoštvávali národ z televíznej obrazovky.

Katalin Tara


2.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   20. 3. 2017, 03:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2017, 10:58 avatar
Scarlet666,
skús dať na misky svojej váhy poznania Smatanu veci, v ktorých má a v ktorých nemá pravdu a potom mi odpovedz/napíš, ktorá z nich bola ťažšou/bohatšou...


3.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 3. 2017, 06:33 avatar
Pre mna je politika na slovensku len komediou na zasmiatie. Hypoteza podla ktorej sa terajsi vladni predstavitelia pokusaju zastavit narast Kotlebu cez pospinenie Meciara a zrusenie jeho amnestii, je cisty blud. Vsak co brani Kotlebovi v tom aby zahlasoval za zrusenie tych amnestii a ziskaniu tym este vacsich sympatii u jeho priblblych volicov?


4.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2017, 10:53 avatar
Asmodei,
prepáč, ale "politikum" Tvojho príspevku považujem len za komédiu na "zaplakanie"! Nože prezraď nielen mne, ale aj celému DF, politiku ktorého štátu považuješ za "nekomickú" a rešpektuješ ju s plnou vážnosťou?!
A ešte sa nám zdôver, medzi akých "priblblých" voličov zaraďuješ seba samého (a Tebe podobných)...?
Súhlasí megamikro


6.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 3. 2017, 11:21 avatar
(4.) V podstate (aspon podla mna) skandinavia ma dobre fungujuce vlady a parlamenty. Ja som zatial nevolil ziadnu politicku stranu. Uvazoval som nad SaSkou (hlavne kvoli politike hospodarenia a dani), ale su asi priliz naivni zatial.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 3. 2017, 12:45 avatar
(6) Asmodei,
rešpektujem Tvoj názor, ale zásadne s ním nesúhlasím!
Totiž, škandinávske štáty Nórsko a Švédsko, aspoň podľa mňa, už niekoľko rokov vôbec nemajú dobre fungujúce vlády v prospech svojich občanov...!
Píšeš, že si nevolil žiadnu stranu, to tiež rešpektujem - no povedz/napíš mi, aké kritériá musí spĺňať politická strana, ktorej si ochotný v nasledujúcich voľbách odovzdať svoj hlas...
Ja svoj občiansky/voličský hlas stále odovzdávam Komunistickej strane Slovenska aj napriek tomu, že nie vždy s jej súčasnou "politikou" pod vedením Jozefa Hrdličku súhlasím! Robím tak z presvedčenia aj preto, že som začiatkom februára 2017 dovŕšil 50. výročie členstva v nej.
Dnes v podvečer sa opäť vyberiem na pravidelnú mesačnú členskú schôdzu našej základnej organizácie...


8.
označiť príspevok

asmodei muž
   20. 3. 2017, 17:32 avatar
(7.) To chod rozpravat obcanom tych statov, ktore su pravidelne a dlhodobo na cele rebricka spokojnosti obyvatelov a inych roznych ukazovatelov (korupcia, skolstvo, zdravotnictvo...).

To by musela byt strana, ktorej clenovia by museli instinktivne podat demisiu a pozvracat sa ak by vykonali nieco proti ich programovemu vyhlaseniu, protizakonne a hedonicke/egoisticke/nepoticke. Tiez by sa clenovia takej strany museli spravat ako normalni ludia a nie ako rozmaznane deti, co sa za vsetko urazaju a navzajom sa osocuju pri kazdej moznej prilezitosti. Dalej by museli byt technokratickeho a utilitarianskeho smyslania. V politickom spektre inklinujem k liberalom co sa tyka prav obcanov, hospodarstva a socialnej politiky, ale som zasadne proti drogam akehokolvek druhu a som za ovela prisnejsie trestanie priestupkov, precinov proti zakonom, tiez som prozapadne a procentralisticky (ak je to uskutocnene naozaj odborne, racionalne a nebyrokraticky) orientovany.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:20,  Miro Jaroš & Nela Pocisková - NECH UŽ NASNEŽÍ (Oficiálny videoklip)
dnes, 06:41,  tento vedec povedal počas 2.sv.v že slovensko bude mať veľký problém s gaymi a to sa aj deje
dnes, 03:47,  Cigánsky teror nie je do smiechu
dnes, 03:45,  Keď nevyhraju kiskovci-trubanovci-matovicovci dobrá sprava pre Slovensko
dnes, 03:39,  teraz neviem ci je to do smiech ( do placu?) http://diskusie.slovakforum.net/t376-topic
dnes, 01:40,  Nejako hlúpo si to napísal. SMER voľby vyhrá. A druhí budú kotlebovci. Takže prehrajú...
dnes, 01:36,  Bijjou, môžeš aj ty pomôcť.*19
dnes, 01:34,  Je humanistická zbierka: Protect Humanists At Risk. Prispeješ? Pozri:...
dnes, 01:31,  Nie, lebo riskujem, že nebudem na to mať. Môžem prispievať malými čiastkami. Pri povedzme...
dnes, 01:28,  Budeš môj priateľ, keď sa Ti podarí osloviť Kasafrana a Havrana, aby prispeli priamo do...
dnes, 01:24,  83. prečo maj sa . ja nikam nejdem az zajtra *39
dnes, 01:21,  Ok. Tak na mňa už nikdy nereaguj. Maj sa.
dnes, 01:19,  80. sorry, nenamáhaj sa, ja si tvoje videá uz nepozerám.
dnes, 00:59,  niektoré ženy ešte pred 50 rokom života si myslia, muž nie je našou národnou vlajkou
dnes, 00:46,  super
dnes, 00:45,  ja nie som Jánošík. *21
dnes, 00:45,  https://www.mojevideo.sk/video/1950d/nadavky_v_slovenskych_filmoch.html Ináč 0:23. Scarlet...
dnes, 00:45,  samozrejme
dnes, 00:44,  75. ale prd, ja ta mám na háku . a odteraz uz definívne *39
dnes, 00:42,  Ondrej. ve´d Kristus podporoval farizejov. Budte čím chcete. Ste super *18*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Škoda krásy, keď rozumu nieto.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 200 bytes in 0,525 seconds)