Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Podľa čoho poznáme pravé náboženstvo?

107
reakcií
3230
prečítaní
Tému 25. decembra 2011, 23:13 založil albertín.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
31. 10. 2009
15
 
 


1.
označiť príspevok

albertín muž
   25. 12. 2011, 23:13 avatar
NEDÁ sa pochybovať o tom, kto pestoval pravé náboženstvo v prvom storočí. Boli to nasledovníci Ježiša Krista. Všetci patrili k jednej kresťanskej organizácii. Ako je to dnes? Ako môžeme zistiť, kto pestuje pravé náboženstvo?

Ježiš vysvetlil, podľa čoho to môžeme poznať: „Poznáte ich podľa ovocia . . . Každý dobrý strom nesie znamenité ovocie, ale každý skazený strom nesie bezcenné ovocie; . . . Týchto ľudí teda skutočne poznáte podľa ich ovocia.“ (Matúš 7:16–20) Aké ovocie by si očakával od pravých Božích ctiteľov? Čo by mali hovoriť a robiť?


2.
označiť príspevok

Romans1 muž
   25. 12. 2011, 23:14 avatar
a predtym nabozenstva?? Boli lave?? Ved aj krestanstvo prebralo mnohe z tych predoslich....tak nebudte slepy
Súhlasí red rose


3.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 12. 2011, 23:19 avatar
Najprv by si sa mal cvičiť: adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Začni bodom 25. (Logika)


4.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   25. 12. 2011, 23:21 avatar
Myslim, tym ovocim je laska a vsetko co sa z nej rodi.
Súhlasí Ranexill, red rose


14.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:33 avatar
Hlavne u krestanov vidiet jednu velku lasku. A to k peniazom.
Súhlasí Ónya


23.
označiť príspevok

DonaDiskusna
   26. 12. 2011, 00:01 avatar
Koho povazujes za krestana.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:02 avatar
Kazdeho kto sa tak nazve.


25.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:03 avatar
mno..o tú lásku sa treba staRAť ...S LáSKOU ")


12.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 12. 2011, 23:32 avatar
Pripomeň mi, že ako sa volá Kainova žena. A kto boli jej rodičia?


76.
označiť príspevok

fajer
   26. 12. 2011, 08:37 avatar
10. Prečo by sme mali Krista považovať za najväčšieho z ľudí?
Bol láskavejší, schopný viac odpúšťať, viac sa obetovať, než Budha? Bol múdrejší, šiel v ústrety smrti s dokonalejším pokojom a vyrovnanosťou, než Sokrates? Bol trpezlivejší, veľkorysejší, než Epiktétos? Bol väčším filozofom, hlbším mysliteľom, než Epikúros? V akom ohľade prevyšoval Zarathustru? Bol miernejší než Lao-tse, univerzálnejší než Konfucius? Prevyšovali jeho predstavy o ľudských právach a povinnostiach názory Zenóna? Vyslovil väčšie pravdy, než Cicero? Bola jeho myseľ precíznejšia než Spinozova? Vyrovnal sa jeho mozog mozgu Keplera, alebo Newtona? Bol vznešenejší v smrti – bol ušľachtilejším mučeníkom, než Bruno? Bol svojou inteligenciou, silou a krásou prejavu, šírkou a rozsahom myslenia, bohatstvom ilustrácií, schopnosťou porovnávať, znalosťou ľudskej mysle a srdca, všetkých vášní, nádejí a obáv, rovnocenný Shakespearovi, najväčšiemu z ľudského pokolenia?
Ak bol Kristus naozaj bohom, poznal celú budúcnosť. Ako panoráma sa pred ním odvíjala história ľudstva, ktorá ešte len mala prísť. Vedel, ako sa budú jeho slová interpretovať. Vedel, aké zločiny, aké hrôzy, aké nehanebnosti sa budú páchať v jeho mene. Vedel, že hladné plamene perzekúcie budú oblizovať údy nespočetných mučeníkov. Vedel, že tisíce a tisíce odvážnych mužov a žien budú trpieť v tme žalárov, preplnených bolesťou. Vedel, že jeho cirkev vynájde a bude používať nástroje mučenia; že jeho nasledovníci budú používať bič a pochodeň, reťaz a škripec. Videl horizont budúcnosti osvetlený plameňmi auto-da-fé. Vedel, aké vierovyznania budú vyrastať z každého textu Biblie ako jedovaté huby . Videl ignorantské sekty vedúce medzi sebou kruté vojny. Videl tisíce mužov vysvätených za kňazov, ako budujú väznice pre svojich blížnych. Videl tisíce popravísk kúpajúcich sa v krvi najlepších a najodvážnejších ľudí. Videl svojich nasledovníkov používať nástroje na spôsobovanie bolesti. Počul náreky – videl tváre biele od agónie. Počul jačanie a vzlyky a výkriky všetkých stenajúcich, mučených zástupov. Vedel, že komentáre k jeho slovám sa budú písať mečmi, a budú sa čítať pri svetle faklí. Vedel, že inkvizícia sa zrodí z učenia pripisovaného jemu.
Videl výmysly a podvody, ktoré bude pokrytectvo písať a hovoriť. Videl všetky vojny, ktoré bude viesť, a vedel, že nad tými poľami smrti, nad tými žalármi, nad všetkými škripcami, spáleniskami a popraviskami, bude po tisícročie viať krvou presiaknutá zástava kríža.
Videl, že pokrytectvo sa bude obliekať do taláru a bude korunované – že krutosť a ľahkovernosť budú vládnuť svetom; vedel, že sloboda zmizne zo zeme; vedel, že pápeži a králi budú v jeho mene zotročovať duše a telá ľudí; vedel, že budú prenasledovať a ničiť objaviteľov, mysliteľov a vynálezcov; vedel, že jeho cirkev uhasí sväté svetlo rozumu a zanechá svet bez jedinej hviezdy.
Videl svojich žiakov, ako vypichujú ľuďom oči, sťahujú im zaživa kožu z tela, vyrezávajú im jazyky, aby im do šialenstva podráždili všetky nervy bolesti.
Vedel, že v jeho mene budú jeho nasledovníci obchodovať s ľudským mäsom, že sa budú vykrádať kolísky, a kvôli zlatu budú odtrhávať kojencov od materských pŕs.
A predsa zomrel s nemými perami.
Prečo neprehovoril? Prečo nepovedal svojim učeníkom, a ich prostredníctvom aj celému svetu: "Nebudeš upaľovať, väzniť a mučiť v mojom mene. Nebudeš prenasledovať svojho blížneho."
Prečo nepovedal priamo: "Som boží Syn," alebo, "Som Boh"? Prečo nevysvetlil podstatu Trojice? Prečo nepovedal aký spôsob krstu sa mu páči? Prečo nenapísal vyznanie viery? Prečo nezlomil putá otrokov? Prečo nepovedal, že Starý zákon bol, alebo nebol inšpirovaným božím slovom? Prečo sám nenapísal Nový zákon? Prečo vystavil svoje slová svojvôli nevedomosti, pokrytectva a náhody? Prečo nepovedal niečo pozitívne, určité a uspokojujúce o onom svete? Prečo nepremenil nádej v nebo, skropenú slzami, na šťastné poznanie iného života? Prečo nám nepovedal nič o právach človeka, o slobode rúk a mozgu? Prečo šiel nemo v ústrety svojej smrti, a ponechal svet na pospas biede a pochybnosti?
Poviem vám prečo. Bol to iba človek, a nič o tom nevedel.


79.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   26. 12. 2011, 17:56 avatar
Fucker, miesas tu viacero roznych veci dohromady. Dovolim si poukazat a okomentovat dve z nich. Jednou je to co Jezis skutocne ucil, druhou to co sme my ludia z jeho ucenia urobili, resp. ako ho chapeme dnes. Kedze su rozdieli vyditelne, alebo aspon vnimame nezrovnalosti ba dokonca protirecenia, dostavame sa presne tam, kde ty. Mavneme rukou so slovami, neoplati sa tym zaoberat. Zovseobecnil som to aj na teba, aj ked ty si celkom iny pripad. Chyba teda nie je v Jezisovi ale v nas tupych ludoch.
Súhlasí red rose


80.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 17:58 avatar
chyba je teda v čom? Iba ak v prístupe.


107.
označiť príspevok

mather muž
   7. 6. 2012, 12:54 avatar
ako z duchovneho hladiska zistis ktore ovocie je to prave? Vies oddelit ego od JA tak ze si schopny identifikovat pravdu od nepravdy dobre ovocie od zleho?


5.
označiť príspevok

albertín muž
   25. 12. 2011, 23:23 avatar
Tak sa pozrime na to hlbšie pomocou Katolíckeho svätého Písma a konkrétne v Skutky Apoštolov 15 kapitola.
Šimon rozprával, ako Boh po prvý raz zhliadol a vybral si z pohanov ľud pre svoje meno. (14.verš)
Otázka znie: Akým menom mal byť označený tento ľud, ktorý mal svedčiť o Bohu?


77.
označiť príspevok

fajer
   26. 12. 2011, 09:31 avatar
Ak je boh nekonečná bytosť, medzi bohom a človekom nemôže byť nijaký vzťah ani na svete pozemskom ani v nijakom inom a rozum človeka nikdy nedokáže vytvoriť si jasnú predstavu o bohu. I za predpokladu iného života, v ktorom by človek bol osvietenejší než na tomto svete, predstava nekonečného boha vždy bude natoľko nezrovnateľná s konečným rozumom človek, že boh preň bude nepostihnuteľný priam tak na nebi ako na zemi. Z toho vyplýva, že idea boha nebude človekovi v inom svete o nič dostupnejšia než v živote pozemskom. Z toho ďalej vysvitá, že ani bytosti, ktoré rozumom prevyšujú človeka, ako anjeli, archanjeli, serafíni a ostatní pánovi vyvolení, nemôžu si vytvoriť o bohu predstavu presnejšie než človek tu na zemi, ktorý tomu vôbec rozumie.


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:25 avatar
Máš srdce, to ti nasepka po precitani a videni, ktoré je to prave.
Súhlasí red rose


7.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 12. 2011, 23:26 avatar
Presne tak, s tým súhlasí aj Mohamed.


9.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 12. 2011, 23:28 avatar
To máme ako s mužom (ženou). Dívame sa, iní vravia, že otras (špata), ale my vidíme len to NAJ...


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:43 avatar
Skoda ze na tu moju este jakziv nikto nepovedal spata. Cim to je?


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:44 avatar
Su univerzalne pravdy , tkoré platia ja v pekle pre Diabla. A nabozenstvo , ktoré na nich stojí je to prave. ( este som ho nenasiel, ale one man nabozenstvo mi staci)


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:27 avatar
A rozhodne by trebars krestania nemali vyzerat v chrame ako upíry ktorí abstinuju dlhu dobu. Usmievaju sa len ked uz odtial konecne vypadnu.
Prave preto som rpestal chodit do kostola. Videl som blede tvare zachmurene, bez usmevov a lasky len take mumie. Fuj.


10.
označiť príspevok

albertín muž
   25. 12. 2011, 23:28 avatar
Vy ste mojimi sved­kami, hovorí Jehovah, i môj služob­ník, ktorého som si vy­volil, aby ste po­znali a uverili mi a porozumeli, že som to ja. Predo mnou nebol utvorený nijaký sil­ný Boh a nebude ani po mne. - Izaiáš 43:10 preklad z nemeckej KJV


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:30 avatar
a ako to suvisí s tym, ze su ludia v chramoch ako ozivle mrtvoly? Bez radosti v tvari, bledí, vážne ksichty. Boh je laska. A kde je láska je i radost, usmev..ale toto nie je medzi vami. Ste obrazom skazy.


13.
označiť príspevok

Anna. žena
   25. 12. 2011, 23:33 avatar
To je loz, mal si byt na polnocnej u nas..., smiali sme sa, tlieskali, zili...a to sme boli v kostole. Sudis podla vlastnych skusenosti, zatrpknuty.


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:35 avatar
Vy ste takí zlatí? Noo to je pekne, tam kde je smiech a radost je Boh. Živy Boh. A ked este spievate tak nie je o com. A si krestanka, lebo u krestanov divne?
Súhlasí Anna.


16.
označiť príspevok

Anna. žena
   25. 12. 2011, 23:39 avatar
Som krestanka. Knazi nam koledovali, potom sme sa k nim pridali... vsetko je v nas.


17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   25. 12. 2011, 23:43 avatar
No ste vaznou vynimkou. Vazte si toho.


21.
označiť príspevok

Anna. žena
   25. 12. 2011, 23:56 avatar
Vdaka Bohu, krestanstvo nevymrie. Lebo este stale sa najdu ti, ktori budu jeho chvalit a dobrorecit mu v jeho mene...na uzitok nam i celej sv. cirkvi.


22.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:00 avatar
Tomu nerozumiem. Ked pocujem tieto liturgicke slova, tak to beriem len za kec.


31.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:13 avatar
Ked si predstavis ludsku lasku velmi silnu, ale stane sa v nej nieco, kedy sa musia rozlucit, tak zvycajne si daruju spomienku na seba v nejakej podobe, ale co clovek nemoze, to moze Pan. A ten zostava. Nezanechava len symbol, ale aj skutocnost. Ludska laska akokolvek by bola velka je obmedzena, bohuzial..Boh nasej viery nie je vzdialenou bytostou, lahostajne pozorujuci osudy ludi, ich tuzby, zapasy, uzkosti. Je to Otec, ktory az tak miluje svoje deti, ze posiela Slovo, druhu bozsku osobu Najsvatejsej Trojice, aby sa stalo telom, zomrelo za nas a vykupilo nas, je to ten isty milujuci Otec, ktory nas nezne teraz pritahuje k sebe prostrednictvom Ducha Svateho, prebyvajuceho v nasich srdciach.


28.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:11 avatar
to mi skôr pripomína černošské náboženské orácie,..mimochodom vieš čo je za tým, že sa u vás omše utiekajú týmto smerom? ....postupný nezáujem o náboženstva ..a budúci jeho zánik ,..už je to alarmujúce, tak sa snažia" zaujať a prilákať ..udržať si veriacich a získať nových,..čo by robili bez veriacich ? ..oni vás potrebujú ako soľ ! .. kostoly by ostali len sakrálnou pamiatkou pre návštevníkov slovenska.
V Ba je jeden kostol,. kde slúžia omše poliaci..počas omše keď sa spieva, je tam dvojica, ktorá náboženské piesne zmodernizovala za doprovodu gitary. Ale zase pojašené to nie je.


37.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:19 avatar
Prebehla klasicka omsa, obohatena novymi oslavnymi piesnami, po nej sa knazi preodeli za koledovnikov a vinsovali..prejavili tak lasku k cloveku a svoj hlboky zaujem o neho. Mna nemusia lanarit nicim, poznam ich osobne a su to v prvom rade ludia, ktori maju obrovitanske srdce.


106.
označiť príspevok

red rose žena
   7. 6. 2012, 09:07 avatar
ano v katolickych kostoloch su vsetci velmi vazny az utrpny, v evanjelickych je lepsia pohoda


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:04 avatar
mám podozrenie že tu na df je prevaha jehovov a propagujú tu svoju vieru..hľadajú svoje ovečky. 


27.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 12. 2011, 00:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:11 avatar
pokiaľ vtieravo neobťažuješ svojou vierou ostatných ..ver si čomu chceš.


32.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 12. 2011, 00:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:15 avatar
jesus...nie si náhodou Arabeska pod nickom Scarlett..lebo tu už človek nevie komu prepína a komu nie.


36.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 12. 2011, 00:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:18 avatar
To môže o sebe hocikto vravieť. Ak si tzv. Jehovista, dokáž mi ako by sa dalo vyvrátiť zjavenie Moroniho Josephovi Smithovi?
Veď Ježiš Kristus navštívil Ameriku a tam znovuzriadil Cirkev Ježiša Krista Svätých neskorších dní. Ježiš Kristus je Jehova Izraelský. Mýlim sa?


39.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:21 avatar
No to snad nie? Ja ze v USA je len New Age.


43.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:24 avatar
Tak tak, aj Adventisti Siedmeho dňa je odtiaľ. a keby sa mi chcelo , tak ti ukážem aj iné spolky ktoré sa tam zrodili.


41.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:23 avatar
dobre že J.K. nie je J.J.--náš Jurko ))) 


74.
označiť príspevok

starec muž
   26. 12. 2011, 07:46 avatar
To som nevedel,že sa Ježiš dostal do Ameriky až s Kolumbusom na lodi.Musel čakať vyše 1000 rokov na príležitosť preplaviť sa.  Vari ho opustili jeho duševné schopnosti?  ˇJe zaujímavé,ako ľudia zhltnú hocičo aj s navijákom.


42.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:23 avatar
Ja som katolicka, vieru jehovistov nevelmi poznam. A lanarit niekoho iste nie je mojim cielom, to ani Boh nerobi, preco by som mala ja?


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   26. 12. 2011, 00:26 avatar
len priznaj...trošku presviedčania tu je v blahoslavenosti ktorú si nedávno objavila, ..ktorá ťa naplňa ..že si rozčarovaná ..som zvedavá game dokedy ti to vydrží,.


48.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:35 avatar
Svata omsa je ukonom bozim, nie ludskym. Nie je to ziadna hra, ani presviedcanie. Knaz, ktory ju slavi ju sluzi ako Panom povereny zastupca, prepoziciavajuci svoje telo a hlas, nekona v svojom mene, ale in persona et in nomine Christi, v osobe a v mene Krista. Svata omsa je vyslovnym darom..mozes ho prijat, i odmietnut. Ako slobodna bytost.


50.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:42 avatar
A neprezradim nic noveho, ked napisem, ze niektori krestania maju o sv. omsi len velmi biednu predstavu. Ze pre dalsich je to len vonkajsi obrad, ak nie iba spolocenska konvencia...a vobec netusia, ze je to osobne stretnutie...taki su mnohi krestania, ale verim, ze to zmenim...


46.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:29 avatar
A čo mali povedať Ježišovi učeníci, keď mali chodiť z domu do domu a ohlasovať Božie posolstvo? Neodmietli a išli.


52.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:46 avatar
ALe nepresviedcali, hlasali bozie slovo bez natlaku, slobodne a tak by to malo zostat aj dnes.


53.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:47 avatar
a čo teda vykonával Ježiš? Chodil a zvestoval.


55.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:48 avatar
Podobne by to mali robiť aj Ježišovi nasledovníci. Alebo nie?


58.
označiť príspevok

Anna. žena
   26. 12. 2011, 00:52 avatar
Jezis pozyva na hostinu...a pozvanie mozes opat prijat alebo odmietnut a majte sa, robte si co chcete.


20.
označiť príspevok

Vlado muž
   25. 12. 2011, 23:45 avatar
Obávam sa, Albertín, podľa toho, ako sa vyjadruješ, že ty si tiež jeden z tých nechutných fundamentalistov, ako:

Ty, jenž Jan Pavel II nazval „představiteli jiných náboženství“, Církev vždy vhodněji nazývala „nevěřícími“. „V širším významu jsou nevěřícími ti, kteří nevyznávají pravou víru; v užším významu pak ti, kteří nejsou pokřtěni. Dělí se na monoteisty (židé a muslimové), polyteisty (hinduisté, buddhisté atd.) a ateisty.“(1) Co Jan Pavel II nazývá „jiným náboženstvím“, Církev vhodněji nazývala nepravým náboženstvím. Nepravé náboženství je každé nekřesťanské náboženství „pokud není náboženstvím Bohem zjeveným, podle kterého je třeba žít. Navíc, každá nekatolická křesťanská sekta je nepravá v té míře, ve které nepřijímá ani se neřídí úplným obsahem Zjevení.“

katolikrevue.ath.cx Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Každý normálny evanjelik, pravoslávny, a mnohí ďalší, by ťa kopli, až by si sa z toho šoku raz dva spamätal, čo tu melieš.

Mohlo by mi byť jedno, ako sa nejaký extrémny fundoš a bigoš vyvyšuje nad ostatnými, keby tá vaša náboženská pýcha nespôsobovala toľko zla, utrpenia a zloby vo svete, aj náboženské vojny. Je mi ťa ľúto, ale zároveň ťa vnímam ako nebezpečného, lebo tvoja ideológia je nebezpečná. Čím vás bude menej, tým lepšie. Ozaj ma zaujíma, ako sa cítia pri tebe normálni katolíci, evanjelici, a ďalší...


30.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:12 avatar
Kto však dnes zaobchádza s Božím menom ako so svätým a kto ho oznamuje po celej zemi?

Cirkvi sa všeobecne vyhýbajú používať Jehovovo meno. Daktoré ho dokonca odstránili zo svojich prekladov Biblie. Keby si však hovoril so svojimi susedmi a často by si sa zmieňoval o Jehovovi a používal by si jeho meno, čo myslíš, s ktorou organizáciou by ťa spojili? Je iba jedna skupina ľudí, ktorá sa v tomto smere riadi Ježišovým príkladom. Hlavným zmyslom ich života je slúžiť Bohu a vydávať svedectvo o jeho mene, rovnako ako to robil Ježiš. Preto prijali biblické meno „Jehovovi svedkovia“. — Izaiáš 43:10–12.


34.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:15 avatar
albertin, vidís moj avatar? Prečítaj to slovo.


38.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:19 avatar
nebudem ta trapit. je to meno bozie. Jod he vav he. Kde tam je napísane Jehova? Schomolenina jeho mena je podla teba meno Boha?


40.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:21 avatar
YHWH. No tak mi teda napíš, ako sa písalo Jehošuovo meno. Vtedy sa samohlásky nepísali.


44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:26 avatar
Sme slovaci nepís Y ale J. nemame primitivnejsi jazyk na dorozumnievanie ako anglicania, ktorí nikdy nevedia, co ako prečítat.
A okrem toho. Meno bozieJHVH je tetragramton, co v pravom zmysle slova nie je meno Boha, aj ked jedno od druheho oddelovat velmi nejde. Ako nejde oddelit vodik od vody , lebo je z nej tvorena.
Jehosua ma nezaujíma . Svatý je Immanuel


47.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:31 avatar
Fajn, ale ani meno IMMANUÉL by nebolo takto napísane ako ho poznáme. Mýlim sa?


49.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:38 avatar
A ako by bolo. Nepouzivame hebrejcinu, ci skor aramejcinu. Pravdou je, ze jeho meno nikto nepozna. Pretoze povodne texty zamlcovali meno božie.
Zidovska mystika je mi cudzia. Komplikovana, stojí na utajovaní, a na snahe ovladat.


54.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 12. 2011, 00:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:49 avatar
Je to sirise merítko v ktorom si ty skor nepriatelkou..


59.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   26. 12. 2011, 00:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:58 avatar
Ver že prave pre teba až príliš velky význam..
no a idem aj ja . Príjemny zvysok temnej noci Nieze ta zozere zly čert


51.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:44 avatar
And Abraham called the name of that place Jehovahjireh: as it is said to this day, In the mount of the LORD it shall be seen.

Všimnite si ako bolo pomenované Miesto obetovania Izáka. Keď ide o preklad obcí, alebo miest , tak sa berie väčšinou do úvahy ako je to zaznamenané aj v obecných matrikách.
Roháčkov preklad je toho dôkazom, že toto miesto nesie Božie meno ktoré sa v tej dobe hovorilo medzi ludmi.
Iba kvôli poniektorým židom sa meno Je-ho-vah nemalo medzi náboženskou obcou vyslovovať, a to kvôli nesprávnemu pochopeniu DEsatora. Tam sa písalo, aby Božie meno nepoužili nehodným spôsobom.
Otázka teda vzniká. Aký je opak nehodného používania?
Nie je to snáď hodné, alebo správne používanie Božieho mena?

Dokonca aj Ježiš Kristus povedal: ,,Oznámil som im Tvoje meno a oznámim, aby láska ktorou si ma miloval, bola v nich a ja v spojení s nimi." - Ján 17:26.


89.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   28. 12. 2011, 05:04 avatar
Albertín, rád by som vedel, či Jehovovi svedkovia správne vykladajú ten text, ktorý si uviedol , teda Ján 17:26. Hovoria, že Ježiš tu myslel, že verejne oznamoval Božie meno v Izraeli, čiže bežne v hovorovej reči ho vyslovoval. Ako si ty a všeobecne Jehovovi svedkovia vysvetľujete, že je v evanjeliách mnoho pasáží, kde Ježiš to meno nevyslovil. Povedal len titul Boh, alebo najviac Otec nebeský. Aj vo vzorovej modlitbe nehovorí Otče Jehova, ktorý si na nebesiach, ale iba "náš otče v nebesiach"
Drvivá väčšina, kde akože Ježiš vyslovuje Božie meno, uvedených v Preklade nového sveta, sú citácie z Hebrejských písiem. Ale v samotnej hovorovej reči používa len titul, alebo ako som uviedol môj nebeský otec, váš nebeský otec a podobne.
Túto vec by som potreboval vysvetliť. Čakám na tvoju odpoveď. Zatiaľ sa maj pekne.


56.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:48 avatar
A kto bol svedkom tychto slov Ježisa jeho otcovi, ked to máme moznost aj vdaka tebe teraz čítat?  
Spochybnit sa da uplne vsetko, hlavne tam, kde skor intuicia napoveda haldacovi po pravde ako to bolo. Jeden vodca vasej skupiny dospel k takym zaverom akym verís ty na zaklade jeho intuicie ..
A okrem toho o božie meno sa vzdy pru vsetci participujuci na Ježišovi a to dodnes.
Preco nie vaisnavizmus?


60.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 00:57 avatar
Na to nie je potrebný žiadny GURU aby to pochopil, ale postačí iba úprimné skúmanie Biblie a okrajové odkazy, ktoré tomu podávajú ucelený pohľad. Ja nie som nasledovateľom akéhosi smrtelníka, ale Ježiša Krista a jeho Evanjelia. A starý zákon ho potvrdzuje. (2.Tim. 3:16,17)


62.
označiť príspevok

Ranexill muž
   26. 12. 2011, 00:59 avatar
Ja soms a nedavno dozvedel, ze Jezis ma hrob v Kumrane a verím tomu. Neviem akos i to dat teraz do suvisu so lzivostou apostolov.( i sam Jezis ich v zjaveni Jana tak nazval)
Dobru..co uz s tebou.  


64.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:21 avatar
trstensky.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Toto je zaujímavejšie. Ale pre mňa nieje rozhodujúce kde mohol byť hrob. Biblia to tiež neuvádza z toho dôvodu, aby sa jeho hrobka nestala predmetom hromadného uctievania.


63.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:04 avatar
Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.


65.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:25 avatar
10 Ďalším rysom, podľa ktorého možno poznať tých, čo pestujú pravé náboženstvo, je ich vzťah k Biblii. Ježiš prejavoval vždy úctu k Božiemu slovu. Stále sa naň odvolával ako na najvyššiu autoritu. (Matúš 4:4, 7, 10; 19:4–6) Ježiš prejavoval úctu k Biblii aj tým, že žil podľa jej náuk. Nikdy neznevažoval Bibliu. Naopak, odsudzoval tých, ktorí neučili v súlade s Bibliou a usilovali sa zoslabiť silu jej náuk tým, že presadzovali svoje vlastné náuky. — Marek 7:9–13.

11 Zodpovedajú v tomto smere cirkvi kresťanstva Ježišovmu príkladu? Majú hlbokú úctu k Biblii? Mnohí duchovní dnes neveria biblickej správe o Adamovom hriešnom páde, o potope v Noachovej dobe, o Jonášovi a veľkej rybe a ďalším veciam. Hovoria, že sa človek vyvinul a že nie je priamym Božím stvorením. Podporujú týmto spôsobom úctu k Božiemu slovu? Daktorí náboženskí predstavitelia ďalej tvrdia, že sexuálne styky mimo manželstva nie sú ničím nesprávnym alebo že dokonca i homosexualita alebo polygamia nie je nič zlé. Povedal by si, že tým povzbudzujú druhých, aby používali Bibliu ako svoje vodidlo? Určite sa neriadia príkladom Božieho Syna a jeho apoštolov. — Matúš 15:18, 19; Rimanom 1:24–27.

12 Sú i takí členovia cirkví, ktorí majú Bibliu a dokonca ju študujú, ale svojím spôsobom života dokazujú, že sa podľa nej neriadia. O takých ľuďoch hovorí Biblia: „Verejne oznamujú, že poznajú Boha, ale svojimi skutkami ho zapierajú.“ (Títovi 1:16; 2. Timoteovi 3:5) K akému záveru musíme dôjsť, ak členovia dajakej cirkvi hrajú hazardné hry, opíjajú sa alebo robia nejaké iné nesprávne veci, a jednako je im dovolené, aby mali dobré postavenie vo svojej cirkvi? To je dôkaz, že ich náboženská organizácia nemá Božie schválenie. — 1. Korinťanom
Súhlasí Arabeska


66.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:39 avatar
Vianoce !!

V čase začiatkoch kresťanstva Rimanski PEGANI oslavovali 25. decembra Godes ( bohynu ) Venus a zmŕtvych vstanie jej syna JUPITERA. Rímsky cisár Justinian,aby dostal peganov do kresťanskeho kostola ,prikázal zmeniť Venus na Pannu Máriu a zmŕtvych vstanie jej syna a Nášho záchrancu Ježiša Krista. Katolícka Encyklopédia to priznáva,takže Vianoce je pegansky sviatok a s kresťanstvom nemá nič spoločne. Ježiš sám povedal,že máme jeho a jeho Otca oslavovať v Duchu a pravde.
Ježiš Kristus ( YAH-SHUA v Hebrew ) sa narodil 11. septembra ,3 p.n.l.

Titul Pápeža,, Pontifas Maximus” čo znamená” Najvyšší kňaz Jupitera”

Pápež na čiapke ma napísane ” VICARIUS VILI DII ” , Keď spočítate všetky Rímske čísla v tomto titule vyjde vám číslo ’666? , V a U majú tu samu hodnotu ‘ 5 “. Spočítajte si to.
Súhlasí Arabeska


78.
označiť príspevok

Eô7_ muž
   26. 12. 2011, 10:05 avatar
Slnovrat v pasme kde je Egypt a Izrael nepoznaju, takze ich anbozenstvo by pre nas nemalo zmysel. Mozes dakovat prave tym rimanom zato, že si sa vobec o Jezosovi dozvedel. nebyt ich urpav, tak po jeho nabozenstve nikto ani nestekne.


67.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:45 avatar
Arabeska. Funguješ aj na SKYPE?


68.
označiť príspevok

Arabeska žena
   26. 12. 2011, 01:46 avatar
nie


69.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:47 avatar
Aké sú tvoje vzťahy k hudbe a spevu?


71.
označiť príspevok

Arabeska žena
   26. 12. 2011, 01:52 avatar
hudba, spev a tanec sú mojim životom


73.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 02:09 avatar
aj účinkuješ v nejakej komerčnej kapele, či len pre vlastné potešenie?


70.
označiť príspevok

albertín muž
   26. 12. 2011, 01:49 avatar
Čo by som sem dnes mohol napísať?
Na nový rok si spomeniem a dám ihneď vedieť.
Skladateľská múza ma zradila, keď sa nová éra zrodila.
Podľahnúť však tomu nechcem, iba sa pár krát tomu chechcem.
Písať piesne ozaj ťažká vec. Neraz pri tom na mňa padá klec.
Básnikom by som radšej túžil byť, než márnosťami život svoj len premárniť.
Krátka myšlienka keď sa nudím
Súhlasí Arabeska


72.
označiť príspevok

Arabeska žena
   26. 12. 2011, 01:53 avatar
super
Súhlasí albertín


75.
označiť príspevok

fajer
   26. 12. 2011, 08:20 avatar
Existuje veda, ktorej predmetom sú iba veci nepochopiteľné. Na rozdiel od všetkých ostatných vied zaoberá sa len tým, čo nemožno vnímať zmyslami. Hobbes ju nazýva kráľovstvom tmy. Tam platia celkom iné zákony než na tomto svete obývanom smrteľníkmi. V tejto podivuhodnej ríši svetlo je tmou, všetko zrejmé sa stáva pochybným alebo klamným, nemožné sa stáva uveriteľným, pravda je tu nespoľahlivým sprievodcom a zdravý rozum sa mení na šialenstvo. Táto veda sa volá teológia a táto teológia je stálou urážkou ľudského rozumu.


81.
označiť príspevok

roberto muž
   27. 12. 2011, 13:29 avatar
Ako možno spoznat pravé náboženstvo...?

1. Pravé náboženstvo uctieva jediného pravého Boha,Jehovu. - Matuš 22:37,38

2.Pravé náboženstvo ponuka prístup k Bohu prostredníctvom Krista Ježiša. -Ján 17:3,6-8

3.Pravé náboženstvo vyučuje a pestuje nesebecku lásku. -Ján 13:34,35

4.Pravé náboženstvo zostáva neskazené svetskou politikou.v čase vojny je neutrálne. Ján 18:36, Jakub 1:27

5.Pravé náboženstvo príjima Bibliu ako božie slovo. -2.Timotejovi 3:16,17

6.Pravé náboženstvo neschvaluje vojnu a ani násilie. - Micheáš 4:2-4,Kolosanom 3:12-14

7.Pravé náboženstvo uspešne zjednocuje ludí všetkých rás,jazykov,a kmenov.nehlása nacionalizmus (slepu oddanost vlasti)
ani nenávist,ale lásku. - Zjavenie 7:9,10

8.Pravé náboženstvo odporuča služit Bohu nie pre sebecký zisk alebo plat,ale z lásky.neoslavuje ludí.Oslavuje Boha. -
Matuš 23:5-12,1.korintanom 9:18

9.Pravénáboženstvo zvestuje ako spolahlivu nádej ludstva Božie královstvo,nie nejaku politicku alebo socialnu filozofiu.-
Marek 13:10

10.Pravé náboženstvo učí pravdu o Božom predsavzatí s človekom a so zemou.Učí že bo je láska! Neučí náboženské lži o nesmrtelnej duši ,o večných mukách v pekle, neučí ani o o mýtusoch a nebiblických dogmách ako : Boh je Trojica,Maria je matka božia,Všetci dobrí ludia idu do neba,Boh schvaluje aby sa pri uctievaní používali sochy a obrazy. - Matuš 5:5, Zjavenie 20:12,14.


82.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 12. 2011, 13:36 avatar
Toto všetko splňaju tí, ktorí uctievaju Višnua, alebo Krishnu Govindu..teda dá sa povedať, že z trojice neberu ani Otca, ani syna, ale beru toho, tko stvoril aj toho, tkroý stvoril Vesmír a i ľudí.
Kto stvoril Jehovu?
Súhlasí red rose


83.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2011, 13:37 avatar
dcera cloveka


84.
označiť príspevok

Ranexill muž
   27. 12. 2011, 13:40 avatar
sanskrtsky nepoznas vyraz ? Deva. ( zidovsko dopletene- eva)


85.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2011, 13:41 avatar
dcera cloveka znie tak poeticky


86.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   27. 12. 2011, 13:43 avatar
a deva je moja oblubena znacka cokolady : ani dlha ani kratka, moja mnam mnam cokoladka....
Súhlasí Ranexill


87.
označiť príspevok

starec muž
   27. 12. 2011, 15:10 avatar
Roberto,máš v tom nejaký guľáš.V jednej vete tvrdíš."Neučí náboženské lži o nesmrtelnej duši" v druhej:"Všetci dobrí ludia idu do neba," 


88.
označiť príspevok

roberto muž
   27. 12. 2011, 18:00 avatar
guláš??......dufám že nie madarský??. ....

prečitaj si 10 čast odpovede ešte raz......v trete vete píšem čo všetko také naboženstvo neučí.......


90.
označiť príspevok

starec muž
   28. 12. 2011, 07:47 avatar
Roberto,vôbec nerozmýšľaš nad tým,čo si sem napísal.Len opakuješ ako gramafón to,čo do vás nahustili vaši predstavení. 


92.
označiť príspevok

roberto muž
   28. 12. 2011, 12:06 avatar
neviem ,aký máš problém pochopit to čo som napísal..??..............

jasné priajt všetko bez rozdielu,je absolutne nerozumne a je dokazom toho ,že človek sa hlbšie nezamýšla nad významom a užitkom niektorých vecí??........avšak nikto nič nemusí do teba hustit aby si pochopil,že celé ludstvo by malo nesmierní užitok keby sa držalo toho čo som vyššie uviedol..........teda ,keby ludia žili podla toho čo učí Biblia....nemyslíš???

to čo som napísal je učením Biblie a nie nejakého človeka.......


91.
označiť príspevok

fajer
   28. 12. 2011, 07:59 avatar
náboženstvo,je ako diktatúra v Severnej Kórei....teraz im zomrel boh,zvolili si iného...diktatúra ostala,len boh sa zmenil,tak ako v náboženstvách...


93.
označiť príspevok

roberto muž
   28. 12. 2011, 12:13 avatar
---náboženstvo,je ako diktatúra---vtedy ak učí niečo iné ako sa píše v božom slove......koniec koncov mnoho ludí odradilo to,že krestanstvo správne nereprezentovalo pravého Boha Biblie..vykreslilo ho a nadalej to robí,ked o nom hovorí ako nepochopitelnom a tajnom Bohu.......tak nenápadne rozsieva semená ateizmu.....
Súhlasí Ranexill


94.
označiť príspevok

Ranexill muž
   28. 12. 2011, 12:21 avatar
ale krestanstvo nemá zaujem natom, aby niekto v ňom objavil pravdu. To nie je jeho účel. Jeho učelom je horieť pokial má z čoho. Palivom su nevedomí ludia. Ich spaluje .
Súhlasí Vlado


95.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 12. 2011, 12:37 avatar
Prekvapuješ. Skvelá myšlienka. 


96.
označiť príspevok

Ranexill muž
   28. 12. 2011, 12:42 avatar
To že verím v existenciu Boha, či vyššej inteligencie než je ta naj-ludska, neznamena že nevidím elementarne pravdy. Ak by niekto chcel prísť ku pravde o sebe a svojej duši- o tych energiach ktore v sebe má, tak sa skor venuje budhizmu a meditaciam.
Alebo ak by chcel vedieť niečo o Bohu, čosi hmatatelnejsie, tak si prečíta bhagavadgítu, ako to urobili mnohí vyznamní objavitelia našej ery. Ale takto nemusí o sebe vedieť nič, veď Ježiš urobí všetko za neho skrz prostredníka- cirkev...a za odmenu este aj taký sprostý pojde do neba?
Súhlasí red rose


97.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 12. 2011, 12:45 avatar
Dobre, tak tú myšlienku vylepším.


98.
označiť príspevok

Vlado muž
   28. 12. 2011, 12:45 avatar
Náboženská ideológia nebola vytvorená za účelom objavenia pravdy. Šíritelia ktorejkoľvek náboženskej ideológie nemajú skutočný záujem, aby ľudia poznali pravdu. Účelom takejto ideológie je horieť, pokiaľ má z čoho (lepšie povedané z koho). Palivom sú nevedomí ľudia. Ich spaľuje.
Súhlasí havran


99.
označiť príspevok

Ranexill muž
   28. 12. 2011, 12:52 avatar
No a predstav si že akysi Krsna poradil rpave svojmu najlepsiemu priatelovi, aby zanechal vsetky druhy nabozenstiev a oddal sa jemu. Jemu v zmysle spojenia , co vystihuje slovko jóga mysle. Skutocne veriaci nepotrebuje nabozenstvo, ale spúojenie s Bohom. A kto je ten Boh? Zdroj z ktoreho vsetko pramení. Aj tvoje uvahy Vlado idú z Boha( ako každého). Vo védach nenajdes odsudzovanie ateistov, ci demonov, aj tí maju narok na nebeský svet. Krestanstvo hovorí o laske a zavlieklo konflikt.
A smutne je, ze sa o pravdach da lepsie bavit s ateistom nez s veriacim. Lebo ak ten ateista nie je iba zaslepený nevierou v Boha, ale vie pripustit, ze slovo Boh je vyraz, ktorý popisuje vyšší princíp bytia, ten ktorý nasledujeme, tak ..


100.
označiť príspevok

Anna. žena
   28. 12. 2011, 12:52 avatar
Milovat znamena poznat ma,
moju najvnutornejsiu podstatu,
pravdu o to, ze som.
Tymto poznanim okamzite vstupi do mojho Bytia..
Súhlasí Ranexill


101.
označiť príspevok

havran
   28. 12. 2011, 12:52 avatar
Vlado - máš pravdu , náboženstvo nie je na nič iné .ako len a len nástroj na ovládanie ľudí. Múdrosť vždy bola na prekážku.


104.
označiť príspevok

janyjany
   8. 3. 2012, 18:39 avatar
Múdrosť je vzácna. Ľudia sú väčšinou len vzdelaní, inteligentní, chytrí. Ale to nemá nič spoločné s múdrosťou.
Súhlasí havran


105.
označiť príspevok

havran
   8. 3. 2012, 18:45 avatar
To je ozajstná definícia múdrosti - spojenie srdca a rozumu - však koľko vrahov bolo vysoko inteligentných.


102.
označiť príspevok

havran
   28. 12. 2011, 13:01 avatar
V dejimávh ľudstva náboženstvo vždy pôsobilo proti vzdelaniu. Vrcholne spokojné bolo náboženstvo v stredoveku , keď malo v rukách absolútnu moc opretú o nevedomosť ľudí a tých čo chceli osvietiť ľudské poznanie upaľovali. Ale dodnes podľa zásady "zlodej kričí chyďte zlodeja" upaľuje Vatikán najvznešenejšie ľudské myšlienky.
Súhlasí ado.sk


103.
označiť príspevok

ado.sk
   8. 3. 2012, 18:35 avatar
Súhlasím - kresťanstvo, Ježišové učenie o Bohu, nám celá táto cirkev pošpinila, znásilnila a preškrtala podľa hlasov zla v ich srdciach. Pozrime sa len na kresťanov v našej krajine - sú v najväčšej špine v politike, lebo nikdy nemajú dosť bohatstva a moci. Myslím však, že každé veľké náboženstvo sa však viac či menej dostalo na túto cestu úpadku. Pre mňa je pravá viera v srdci každého jedného z nás, lebo v každom jednom z nás je kus Veľkého Otca...


108.
označiť príspevok

salbea žena
   7. 6. 2012, 12:58 avatar
tuto temu som este nevidela a este tu bol aj janyjany a jejda to ovocie asi podla toho,ci ma liecivu moc
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:33,  -era-pravdivá teda nie je . Nemecko bez povinneho očkovania ?...
dnes, 14:29,  Prezident Vladimir Putin v utorok 11. augusta 2020 vyhlásil, že bola oficiálne schválená...
dnes, 14:28,  PartOFgod čo komentár to idiocizmus . Tak sa prepracoval na svoje vlastné dno a to ešte...
dnes, 14:27,  Nič podobne ako táto ruská nezodpovednosť nie je možné v Europskej Unii a už vôbec nie v...
dnes, 14:26,  Viac ako polovica vakcín na povinné očkovanie v Rusku pochádza z USA . Prevládajú...
dnes, 14:24,  Dezinformácie o ruskej vakcíne proti COVID-19 zdieľali tisíce ľudí Na Facebooku sa...
dnes, 14:23,  V rusku nevyrobili žiadnu vakcinu . Iba imaginarnu na kovid ktorú bez testov a certifikatu...
dnes, 14:19,  Urcite nekupuju vakciny z USA
dnes, 14:18,  V Rusku by som sa dal zaockovat aj ja tam si nikto nedovoli vyrobit vakcinu ktora viac skodi ako...
dnes, 14:17,  PartOFgod zase si za chuja ako vždy .
dnes, 14:16,  Píšeš A samozrejme v najdemokratickejsej krajine na svete v Rusku nie je ockovanie...
dnes, 14:14,  Žiadna krajina na svete nemá viac povinných očkovaní ako Rusko . Rusko hra na...
dnes, 14:12,  Milka ma opravnene obavy.
dnes, 14:11,  -era-, nič také... hovorím len, že nestačí spokojnosť niektorých užívateľov, a že i...
dnes, 14:08,  Ale z vakcinami ktore su bezpecne ak by v Rusku niekto vyrobil vakcinu ktora skodi tak by ho...
dnes, 14:03,  Rusko má najviac povinných očkovaní v rámci europy i sveta .
dnes, 14:01,  No dobre tak inak ti to poviem s Ruskou vakcinou sa dam zaockovat kludne kazdy rok preto ze je...
dnes, 13:57,  Povinných očkovaní v Rakusku je ovela viac ako na Slovensku...
dnes, 13:55,  Nemecko V Nemecku zaviedli povinné očkovanie proti osýpkam...
dnes, 13:55,  To je dobre ze si to sem dal lenze ziadna epidemia neexistuje cize obcan nenakazeny s covid19...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(248 559 bytes in 0,197 seconds)