Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

O tom, potom...

10
reakcií
359
prečítaní
Tému 21. októbra 2019, 08:43 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 08:43 avatar
O tom, potom...
Nová generácia Maďarov sa dostala do vrcholnej politiky po novembri 1989.

Niektorí z nich sa dostali na významné posty po voľbách ? ?v roku? ?1990.
Oskar Világi sa stal podpredsedom komory Federálneho zhromaždenia ČSFR a vytvoril si významné kontakty.? ?Vďaka týmto kontaktom sa zúčastnil prvej privatizačnej vlny a tak sa dostal ku značným majetkom. Neskoršie si založil advokátsku kanceláriu s Erikou Csekešovou z kancelárie podpredsedu SNR Lászlóa Nagya,? ?ktorá ? ?hrala kľúčovú rolu v neskorších privatizačných pohyboch predovšetkým Transpetrolu,? ?Slovnaftu a IRB-OTP.? ?Peter Hunčík,? ?pôvodným povolaním psychiater,? ?sa stal poradcom prezidenta Havla a  neskôr sa zúčastnil s Fedorom Gálom na privatizácii v mediálnejoblasti.? (?NOVA?) ?Tak získal obrovské majetky. 

Bývalý novinár László Szigeti sa venoval mediálnej oblasti.? ?S podporou Görgya Sörösa si založil vydavateľstvo Kalligram,? ?kde dlhodobo zamestnával okrem iných aj Rudolfa Chmela.? ?Využil možnú vydierateľnosť bývalého šéfredaktora denníka Új Szó Jószefa Szilvásyho,? ?ktorý mal problémy s lustráciami a cez tri vlny privatizácie,? ?s podporou Bélu Bugára,? ?sa dostal na post predsedu redakčnej rady tohto denníka,? ?kde figuruje dodnes a riadi tento denník.? ?Bugárovi za túto podporu napísal knihe ?"?Žijem v takej krajine?"? a všeobecne sa stará o Bugárov imidž. Počas pôsobenia dvoch Dzurindových vlád sa stal jedným z najvýznamnejších lobistov SMK a tak získal spolu s Bugárom majetky,? ?predovšetkým pôdy na Žitnom ostrove.V prevažnej časti figurujú ako vlastníci rodinní príslušníci. 

Po volebnom úspechu novej politickej strany Most-Híd jeho nominant Rudolf Chmel sa stal podpredsedom vlády SR,? ?no zásadné slovo na úrade podpredsedu vlády mal L.? ?Szigeti.? ?Venoval sa predovšetkým získaním grantov zo štátneho rozpočtu.? ?Na jeho návrh finančné prostriedky určené na podporu menšinovej kultúry boli predisponované z Ministerstva kultúry SR na Úrad vlády,? ?kde prostredníctvom bývalých redaktorov Új Szó s Jánom Lajosom a Lászlóm Juhászom rozdeľoval podporu na granty.? ?Najväčšiu čiastku v roku? ?2011? ?získal denník Új Szó a druhú najväčšiu vydavateľstvo Kalligram? (?zo? ?41? ?žiadostí Kalligramu? ?39? ?bolo úspešných?)?. 

Je zaujímavé aj to,? ?že Ján Lajos a L.? ?Juhász, redaktori Új Szó,? ?ktorí najviac podporili Bugárove,? ?Hunčíkove a Szigetiho snahy na vytvorenie strany Most-Híd,? ?sa stali v roku? ?2010? ?riaditeľmi na Úrade vlády SR.? ?Hospodársky krytí ľudia v SMK začali hrať väčšiu hru počas pôsobenia dvoch Dzurindových vlád,? ?predovšetkým v oblasti energetiky,? ?pôdohospodárstva,? ?dopravy,? ?vodného hospodárstva a programov pres? ?amosprávy. ?

K skupine sa pripojili Lászlo Gyurovszky, ? ?ktorý sa neskoršie stal ministrom pre regionálnu politiku a ? ?Zsolt Simon,? ?ktorý sa stal ministrom pôdohospodárstva.? ?Činnosť týchto ľudí vyšetrovala aj SIS a v niektorých regiónoch Južného Slovenska týchto ľudí volajú? "?pán? ?20-tich percent?"?.

Obdobnú prezývku získal aj Bugárov novodobý poradca Frederik Buza,? ?ktorého? ?6.? ?júla? ?2011? ?tak zbili traja neznámi páchatelia,? ?že musel byť odkázaný na nemocničné ošetrenie tri dni.

Najznámejšími cieľovými osobami však boli Oskar Világi,? ?ktorý jedného času bol členom vedenia alebo dozorných rád až? ?12? ?firiem,? ?resp.? ?štátnych inštitúcií? ?-? ?od zdravotnej poisťovne Apollo,? ?cez funkciu generálneho riaditeľa Slovenských železníc po Slovnaft. 
Neskoršie sa tak posilnila jeho pozícia až sa hovorilo,? ?že on velí aj Bugárovi. ? ?Je pozoruhodné aj to,? ?že tento pán v roku? ?2011? ?nedostal bezpečnostnú previerku NBÚ,? ?predtým bol preverovaný aj SIS.

? ?Predsedom predstavenstva ? ?a generálnym riaditeľom Transpetrolu sa stal Štefan Czucz,? ?počas pôsobenia ktorého došlo k predaju Transpetrolu.? ? Spolu s Világim a s pomocou Bugára zariadili aj predaj Slovnaftu,? ?aj IRB,? ?vo všetkých prípadoch išlo o vysoké provízie na úrovni niekoľko sto miliónov Sk.?
Világi,? ?Czucz a Bugár sa tak stali najbohatšími Maďarmi na Slovensku spolu s Františkom Hideghétym,? ?bývalým generálnym riaditeľom Slovenského pozemkového fondu.? ?Okrem dobrých ekonomických kontaktov mali dobré vzťahy aj s médiami a vydavateľmi médií,? ?ale aj s bezpečnostnými zložkami SR.?

Jaroslav Spišiak bol pred roku? ?2006? ?viceprezidentom Policajného zboru SR a je od roku? ?2010? ?prezidentom? ?PZ SR.? ?Medzitým bol však bezpečnostným šéfom Slovnaftu pod vedením Oskara Világiho.? ?Nie sú nezaujímavé aj ich kontakty na Dobroslava Trnku,? ?bývalého generálneho prokurátora.? ?Majetkové pomery,? ?firmy a sociálna sieť väzieb ľudí okolo Bugára boli zmapované? ?foaf.sk,? ?z ktorého vyplýva,? ?že Oskar Világi,? ?Béla Bugár,? ?Štefan Czucz,? ?František Hideghéty a László Szigeti patria k najbohatším ľuďom na Slovensku.

V Šamoríne,? ?na konci ulici Pomlejská,? ?kde býva aj Béla Bugár,? ?sa nachádzajú na enormne veľkých pozemkoch tri kaštiele. 
V prvom býva:? ?Štefan Czucz, v druhom František Hideghéty a tretí je momentálnep? ?rázdny. ? ?Čaká na svojho majiteľa,? ?ktorým bude podľa ŠAMORÍNČANOV Béla Bugár. 

Agentúra urobila na základe údajov z obchodného registra SR, daňového úradu SR a Sociálnej poisťovne prehľad majetkov najbohatších maďarských politikov na Slovensku.
Sú nimi:

 Béla BUGÁR,? ?: ? ?ktorý vlastní firmu BB? & ?G sro.? ?Firmy,? ?s KTORÝMI má úzke kontakty? (?83-100%?)?:? ?KABA Trade sro.,? ?Pro Media Studio sro,
PARCUS as.? ?Podľa údajov Agentúry k osobe Bélu Bugára a jeho MANŽELKY je najbližší podnikateľ bývalý ? ?riaditeľ SMK Péter VÖRÖS? (?98%?)?.?
Firma Bélu Bugára má väzbu na ďalších? ?16? ?firiem? (?5%-16%?)?,? ?napr:
Poľnohospodárske stavby as.,? ?ASTRAS sro.,? ?Studio Camadeo sro.,
Transpetrol as.,? ?TSC Capital Consulting atď.? ?Celkové informácie tu:

Zsolt SIMON? ?,? ?ktorý vlastní firmy AGS s.r.o.,? ?AGROTRADE,? ?sro.?
Blízke firmy:? ?100%? ?firmy:? ?Coburg sro.,? ?Agroobchod-Družstvo? (?údajne sa ruší?)?, Agropex sro.? ?Na? ?45%? ?ďalších? ?5? ?firiem.? ?Podľa? ?foaf.sk? ?najbližší človek k Zsoltovi Simonovi je? (?100%?) ?Peter Polóni.? ?Viac:? ?Tibor Bastrnák,? ?ktorý vlastní firmy MEDIFIT sro.,? ?PEDIATER BE sro.,? ?KVADRÁL sro.? ?Blízke firmy medzi? ?71%-100%? ?:? ?Regionálna správa a údržba ciest Komárno Rt.,
PEDIATER PLUS sro.,? ?MEDCom sro.,? ?COM-therm,? ?sro. 

Viac:? ?Gábor GÁL, ktorý vlastní firmy Dodak sro.,? ?Nemocnica s poliklinikou Sv.? ?Lukáša Galanta a.s.,? ?GAVE a.s.? ?Blízke firmy medzi? ?50-100%:? ?Kordo,? ?s.r.o.,? ?Nemocnica s poliklinikou Skalica Rt.? ?Dlžník. 

Ďalších? ?51? ?firiem medzi1? ?4%-44%.? ?Viac:? ?László Solymos,? ?ktorý vlastní firmy GRAVEL Land sro,? ?SLOMIK sro.,? ?Dôstojná as.,? ?BLUE FASHION sro.? ?Ďalších? ?22? ?blízkych firiem okolo? ?50%,? ?napr.? ?SportLand sro.,? ?Development Hubice,? ?sro.,? ?Spirit Slovakia sro.? ?Viac:? ?Elemír Jakab,? ?ktorý vlastní podiel vo firmách Zemplínska juhovýchodná vodárenská spoločnosť,? ?as.? ?,? ?AGROSPOLOČNOSŤ sro.,? ?Lesopoľnohospodársky majetok Ulič,? ?EMI,? ?sro Veľké Raškovce,? ?Východoslovenská energetika as.? ?Viac tu:? ?Péter Vörös,? ?ktorý vlastní s Bélom Bugárom Pro Media Studio,? ?sro.,? ?BB? & ?G,? ?sro.,? ?PARCUS,? ?as.? ?atď.

 Viac:? ?Igor Sidor,? ?ktorý vlastní firmy:? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko sro.,? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko,? ?as.,? ?.A.S.A.? ?-? ?V.O.D.S.? ?SANÁCIE,? ?sro.,? ?End side trade,? ?sro.,? ?Perínsky rybársky klub,? ?sro.,? ?MEDIM sro.? ?Strážske a ostatné si nájdite sami. 

Tak toľko a urob si z toho záver,? ?aký len chceš.
Ako sa majú Maďari na Slovensku zle,? ?ale bude sa im prisluhovať...


2.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 08:49 avatar
A preto treba zrušiť aj slovenskú aj maďarskú štátnosť a samostatnosť a rozpustiť nás v Európe, najlepšie aj zrušiť používanie slovenčiny, maďarčiny (a samozrejme rómčiny tiež) a nahradiť ju univerzálnou angličtinou, aby sme všetci boli rovnakí a nerozlíšiteľní.
Súhlasí Kasafran


3.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 09:16 avatar
(2) Era,
možno si si ani neuvedomil, ako presne si trafil NWO klinec po hlavičke...


5.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   21. 10. 2019, 10:16 avatar
Chlapci vam nacisto preplo a chapem penta ma tolko penazi ze si vas kupila vsetkych je mi z vas na blvanie


4.
označiť príspevok

-era- muž
   21. 10. 2019, 09:29 avatar
Nuž, snažil som sa
Súhlasí Kasafran


6.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 10:26 avatar
(5) PartOFgod,
nože si tie príspevky prečítaj ešte aspoň raz a s porozumením! Potom dôvodne predpokladám, že určite napíšeš celkom inú reakciu na ne...!


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 10:56 avatar
Majstrovstvo otáznikov a debility eštebáka


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 10:57 avatar
Viac:? ?Igor Sidor,? ?ktorý vlastní firmy:? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko sro.,? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko,? ?as.,? ?.A.S.A.? ?-? ?V.O.D.S.? ?SANÁCIE,? ?sro.,? ?End side trade,? ?sro.,? ?Perínsky rybársky klub,? ?sro.,? ?MEDIM sro.? ?Strážske a ostatné si nájdite sami.

Tak toľko a urob si z toho záver,? ?aký len chceš

                       

Urobil som si                 


9.
označiť príspevok

Kasafran
   21. 10. 2019, 11:04 avatar
Osvietený,
ako vidím, opäť si sa ukojil aj takýmto spôsobom - "urobil si si"...


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 10. 2019, 11:07 avatar
ty si otaznik sám o sebe oprdený komunisto   .....červená tekvica
Súhlasí Osvietený


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 10. 2019, 11:09 avatar
Súdruh náci nerozumiem ? Veď som iba skopíroval tvoju časť príspevku v ktorej okrem mrakov otáznikov píšeš

Tak toľko a urob si z toho záver,? ?aký len chceš

Nuž urobil som si ono prečítať si tieto tvoje slovká ako

" Viac:? ?Igor Sidor,? ?ktorý vlastní firmy:? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko sro.,? ?V.O.D.S.? ?-? ?Eko,? ?as.,? ?.A.S.A.? ?-? ?V.O.D.S.? ?SANÁCIE,? ?sro.,? ?End side trade,? ?sro.,? ?Perínsky rybársky klub,? ?sro.,? ?MEDIM sro.? ?Strážske a ostatné si nájdite sami. "

To je naozaj ťažká diagnóza
Súhlasí ondrej61
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:10,  Šikulka si :) hej... rozmýšľam ale, prečo sa tie obrazy tolkým ľuďom nepáčia... kritiku...
dnes, 17:09,  Ak je pravda, že je kniežaťom pokoja, tak pokojné ;)
dnes, 17:08,  Aké je vedomie Krista ? :)
dnes, 17:08,  To bola Adolfova svetla stranka. :-))
dnes, 17:07,  JA by SOM meral výstupy, ako sa vedomie prejavuje a na základe reakcií určil či sa jedná o...
dnes, 17:05,  Jasne že ich mam rada, ale súdiť z toho na dobrého človeka nemôžeš... Páči sa mi...
dnes, 17:04,  Na základe akých vstupov budeš merať počet vo vedomí Krista ? :)
dnes, 17:03,  Z toho vyplýva, že JA to asi ťažko ohodnotím ;) Ale isto existujú entity, ktoré to...
dnes, 17:00,  Gaussov graf hovorí o rozložení výsledkov MERANÍ ;)
dnes, 16:59,  Na základe čoho určíš koľkí dosiahli vedomie Krista ? :)
dnes, 16:57,  Gaussov graf hovorí o rozložení výsledkov meraní ;) Ak by si zmeral 7 miliárd ľudí na...
dnes, 16:56,  Tu hovoríme o tých čo dosiahli vedomie Krista :)
dnes, 16:55,  v tomto roku som bol nakupovať v obchodnom dome tri-krát
dnes, 16:52,  Na tom grafe to môžeš vidieť, najviac je tých priemerných a tých ktorí sú v maxime je...
dnes, 16:51,  Daj štatistiku o tých čo žijú vo vedomí Krista :)
dnes, 16:50,  https://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/bf5/bf52b49a4abbe6955e63ce0b60748598--mmf220x220.jpg
dnes, 16:49,  https://lp2.hm.com/hmgoepprod?set=quality[79],source[/8d/1a/8d1aaf74e15057386dc0105342663554b5548...
dnes, 16:47,  https://sk.wikipedia.org/wiki/Gaussova_krivka ;)
dnes, 16:46,  doktor gay zomiera Peace and Long Life -- Live Long and Prosper
dnes, 16:46,  Daj štatistiku :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 012 bytes in 0,193 seconds)