Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

O Gorile údajne vedela aj premiérka

12
reakcií
1140
prečítaní
Tému 6. januára 2012, 10:09 založil v Leviciach.

podobné témy:1.
označiť príspevok

v Leviciach
   6. 1. 2012, 10:09 avatar
V dokumentoch s názvom Gorila a Gorila 1 sa píše o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou Penta. Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami. Údajný spis SIS sa nedávno objavil na internete.
O dokumente Gorila vedeli podľa investigatívneho novinára Toma Nicholsona nielen niektorí ľudia z médií, ale aj samotní politici, vrátane ľudí z SaS.
Bývalý šéf oddelenia osobitných činností Úradu boja proti korupcii Ján Rejda priznal, že chodil do bratislavského bytu na Vazovovej ulici, kde sa stretával so Zoltánom Vargom, prepojeným na finančnú skupinu Penta. Rejda je zatiaľ jediným, kto potvrdil pravosť aspoň niektorých informácií.
Kauzu Gorila by mal preskúmať Európsky úrad boja proti podvodom, na túto inštitúciu sa so žiadosťou o nezávislé vyšetrenie obrátilo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. O existencii spisu Gorila a skutočnostiach v ňom uvedených vedela aj premiérka Iveta Radičová, píše to časopis .týždeň.
Podľa neho sa informácie o údajnom spise SIS dozvedela najneskôr v lete 2010, keď sa v koalícii prerozdeľovali posty v orgánoch Fondu národného majetku (FNM).
Minimálne v lete 2010 s ňou údajne na túto tému telefonicky hovoril predseda SaS Richard Sulík.
"Ivety Radičovej som sa vtedy pýtal, či s nomináciou pani Bubeníkovej do Fondu národného majetku nemá problém napriek tomu, že existuje materiál, ktorý pani Bubeníkovú stavia do nepríjemného svetla," povedal Sulík pre .týždeň.
"Iveta Radičová mi odpovedala, že napriek informáciám v uvedenom materiáli s nomináciou súhlasiť bude, lebo nie je v jej silách túto nomináciu blokovať," dodal v rozhovore pre .týždeň Sulík.
Tlačový odbor Úradu vlády SR uviedol, že nomináciu Anny Bubeníkovej do Fondu národného majetku nevetoval ani jeden z predsedov koaličných strán, teda ani Sulík. "Richard Sulík mal možnosť túto nomináciu vetovať a nomináciu tak zastaviť," reagoval Úrad vlády SR.
Návrh na menovanie členov výkonného výboru FNM a predsedníčky výkonného výboru FNM predložil na rokovanie vlády 28. júla 2010 minister hospodárstva a výstavby Juraj Miškov (SaS).
"Rovnako ako bolo v kompetencii ministra hospodárstva predložiť na rokovanie vlády návrh na vymenovanie, má možnosť predložiť na rokovanie vlády aj návrh na odvolanie predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku Slovenskej republiky. Zatiaľ tak neučinil," poznamenal Úrad vlády SR.
Pripomenul, že po rokovaní premiérky Radičovej s Bubeníkovou 14. októbra 2011 FNM pozastavil proces súvisiaci s privatizáciou spoločností s jeho majetkovou účasťou. "To znamená de jure pozastavenie aj výkonu funkcie v uvedenej oblasti pôsobnosti," dodal Úrad vlády SR.
Miškov chce odvolať Bubeníkovú. Predsedníčka vlády Iveta Radičová dostala dnes od ministra hospodárstva Juraja Miškova písomný návrh na odvolanie predsedníčky výkonného výboru Fondu národného majetku, agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády SR.
Radičová dnes dostala list, v ktorom minister navrhuje odvolanie Anny Bubeníkovej. Vláda bude o Miškovom návrhu rokovať na svojom najbližšom zasadnutí budúci týždeň v stredu.
Ako v stredu uviedol denník SME, Miškov listom požiadal premiérku, aby zvážila zotrvanie predsedníčky Fondu národného majetku vo funkcii, prípadne pozastavenie výkonu jej funkcie, vzhľadom na zatiaľ nepotvrdené, ale veľmi vážne podozrenia vyplývajúce zo zverejnených materiálov s názvom Gorila.
Viac na www.levican.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Link na článok: www.levican.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 1. 2012, 10:28 avatar
No ja mam stastie, že politikou pohrdam uz od zaciatku, takze kde kolvek nejakeho stretnem si odpluvnem, jak ked vidite demona:( aby nedajboze neico zle na vas nespadlo) A co sa týka tych vecne falosne usmiatych milionarov, na nich co moze taka krysa ako ja povedat? Nic. Onemiem a odpluvnem si tiez. A takto si zijem spokojne a mám to vsetko v pazi.

nema zmysel sa zapodievat hovnom, lebo ním napachnete.


3.
označiť príspevok

LoLLa
   6. 1. 2012, 11:16 avatar
len toho dopad je nešťastný a s dlhodobými následkami pre nás slovákov.


4.
označiť príspevok

starec muž
   6. 1. 2012, 12:06 avatar
Radičovú môžu do toho namočiť,pretože s ňou už nepočítajú do budúcnosti,aby kandidovala na vysokú funkciu.Všetko je to len vyrobená predvolebná bublina s nedôveryhodnými údajmi.Asi má poslúžiť hlavne proti Ficovi,aby mu znížili preferencie.
Súhlasí šidlo


5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   6. 1. 2012, 12:21 avatar
špekulujete nad niečím, čím sa iba pošpiníte.


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   7. 1. 2012, 01:32 avatar
moze opica nevediet o gorile? 


7.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 1. 2012, 08:49 avatar
...nie je v politických silách premiérky niečo odhaliť, alebo meniť. Myslím, že Smer sa ešte postará o jej diskreditáciu, preventívne, aby nekandidovala na prezidentku, toho sa boja najviac, možno ju aj obvinia a uväznia ako Timošenkovú, pre prípad...A všelijaké tie tajné služby...majú korene v totalitke...sú všetko kurvy vychcané. Priamu demokraciu potrebujeme, a odborníkov za poslancov, nie partajných šašov!


8.
označiť príspevok

Petrana žena
   7. 1. 2012, 09:02 avatar
...pozrite sa na tých našich slovenských miliardárov trochu bližie, respektíve na ich rodinno-partajných príbuzných, tatkov a kámošov. 


9.
označiť príspevok

Kasafran
   7. 1. 2012, 23:58 avatar
Petrana,
na základe čoho tvrdíš, že to nie je v jej silách? Máš vedomosti o tom, že ako najvyššia predstaviteľka výkonnej moci niekedy požiadala/poverila príslušné orgány SR o trestnú "identifikáciu" gorilčiat, o ktorých ako premiérka má informácie minimálne od nástupu do svojej funkcie?
Skutočne si praješ v prezidentskom úrade "osobnosť", ktorá súkmeňovsky obdivuje kozmopolitného antičecha, antislováka a antislovana V. Havla?


10.
označiť príspevok

maison muž
   14. 1. 2012, 12:34 avatar
.....20 rokov su tu ti isti politici, co sme cakali ? ze neokradnu tento stat ? ))...ja by som vyhlasil konkurz na najlepsieho zlodeja z politikov a ten co by vyhral , by mohol ukradnut vsetko ...co by chcel a nezavreli by ho
Súhlasí Ranexill


11.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 1. 2012, 12:46 avatar
a za odmenu by som ho nechal osukat parte ludoopov, aby nemusel svoje perverznosti rpevadzat na ludoch.


12.
označiť príspevok

Rachel žena
   14. 1. 2012, 14:13 avatar
dnes gorilu rozoberali v rádiu, ..mne prišlo smutno z toho, čo s ľuďmi mafinánska politika urobila. 22 rokov trvajú tieto finančné machinácie na úkor občanov .. a tí čo sú za to zodpovední sa hrajú teraz ma mrtvych chrobákov. Ako je možné, že doposiaľ s tým nikto nič nerobil ?
Inak Slotovovi sa pekne zvyšujú predvolebné preferencie.
Súhlasí Petrana


13.
označiť príspevok

Kasafran
   14. 1. 2012, 20:27 avatar
Gorila ako King-Kong I.

Prakticky všetky osoby, priamo vystupujúce alebo zainteresované v kauze "Gorila", sa doteraz snažili pomerne triviálne vyhýbať sa podstate, teda obsahu dokumentov, prípadne popieraním ich „autenticity“ v podobe, v akej boli zverejnené na internete. Pripomína mi to situáciu zo začiatku leta roku 1996 po zverejnení nahrávky telefonického rozhovoru, známeho ako dialóg Hudek-Lexa, ktrý bol odvysielaný v rádiu Twist a v Rádiu Slobodná Európa. Pre "nepamätníkov": riaditeľ Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa (HZDS) sa bavil s ministrom vnútra Ľudovítom Hudekom (HZDS), ako zmariť vyšetrovanie únosu prezidentovho syna. Po odvysielaní záznamu ich telefonického rozhovoru v spomenutých rozhlasových staniciach riaditeľ SIS Ivan Lexa tvrdil, že nahrávka je kompilát. To sa dosť ťažko obhajovalo, pretože minister vnútra Ľudovít Hudek už v deň zverejnenia sa v živom televíznom vysielaní k rozhovoru priznal, s vysvetlením, že on to ale nenahrával. Aj v našom aktuálnom škandále s ITP Gorila všetci dotknutí argumentujú spravodajskými hrami či výmyslami. Len policajt Ján Rejda samotnú podstatu návštevy "konšpiračného" bytu i rozhovory so Zoltánom Vargom nepopiera.

S dodatkom, že sa stýkal s informátorom a vedel o odpočúvaní bytu. História sa opakuje v podobnej grotesknej podobe. Pokúsim sa teraz priblížiť obdobie, ktoré tesne predchádzalo nasadeniu ITP Gorila, aby sme mohli širšie vnímať nasledujúci kontext vtedajších udalostí a ich pozadie.

V čase od novembra 1998 až do 2003 som sa ako vedúci špecializovaného tímu na vyšetrovania zločinov z obdobia „mečiarizmu“, a potom ako riaditeľ Úradu boja proti korupcii do januára 2005, dostal k množstvu informácií i dôkazov k desiatkam závažných prípadov, ktoré zreteľne naznačovali, či vypovedali o zločinoch vysokých štátnych činiteľov a úradníkov, osôb z bohatých a vplyvných ekonomických skupín, a s ich viac než „tušeným“ prepojením na ústavných činiteľov a politické strany. Na tomto obmedzenom priestore sa sotva dajú vymenovať a popísať všetky ťažkosti, intrigy a zásahy, s ktorými sme sa počas vyšetrovania týchto prípadov stretávali na všetkých miestach. Zaznamenávali sme hádzanie polien pod nohy, i rôzne útoky voči nám od politikov, ba aj od kolegov policajtov, či spravodajských služieb a orgánov prokuratúry. Museli sme sa s tým sami, bez pomoci od kompetentných nadriadených miest a kľúčových orgánov štátu vyrovnávať a snažiť sa ich buď nevnímať, alebo sa ako tak, v rámci možností a zákonov, brániť. Nakoniec sme skončili, keďže sme nemienili ustúpiť, mnohí v civile. O tejto našej situácii čiastočne vypovedá aj zverejnený záznam z rozhovoru z 9.7.2006 medzi Jaroslavom Haščákom a Annou Bubeníkovou v dokumente Gorila. Bolo to krátko po parlamentných voľbách a nastupovala vláda Roberta Fica...

Čítajte viac: satek.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:26,  31. ja som na brilianty hihihi
dnes, 14:19,  ty si na mašiny?......*04*04*04.....alebo na iné dobroty*04*04*04
dnes, 14:18,  18. Tož, roboty je dosť, ale málo je tých, čo by za ňu seriózne platili. :)
dnes, 14:17,  Švédski politici nám ukazujú, ako sa má komunikovať s čínskymi komunistickými cenzormi....
dnes, 14:14,  23. wehéééj neurázaj motorkárov . moj kamoš má super mašinu . ale to je iny frajer *13*12*14
dnes, 14:13,  to je dedičstvo komunizmu ;) videl si v zahraničí aby niekto čakal 5 hodín u lekára . ani...
dnes, 14:11,  ešte mu príde retazovy e- mail. bude kopírovat o 106 :)
dnes, 14:01,  ano presne tak.....mufko.....*13*13*13
dnes, 13:53,  Ďalší bolšan hoax
dnes, 13:34,  ano už pracuju, kde sa len dá, a niektorí nie, asi tak ako ty.....ktorý máš vyhodu pred...
dnes, 13:31,  Ja chcem cigánom len dobre, ak budú pracovať, budú slušne žiť, to je podľa teba fašizmus...
dnes, 13:30,  veru príde ty Slovan.....ako to budeš znášať, ked už teraz ukazuješ zarodky fašizmu?.....
dnes, 13:30,  Odchádzam nazdáááááááááár horám. *03
dnes, 13:26,  Sčítanosť nie je znakom múdrosti, to si nevedel glupy motorkár?......poviem ti...
dnes, 13:25,  A koľko ich ešte príde !!!!!!!!! *13*13*13
dnes, 13:24,  Keby si videl, koľko cigánov je na Slovensku. *28*28*28
dnes, 13:24,  Neboli to €€€ ? *13*13
dnes, 13:24,  Počujem!! Niečo sem západný vetrík privial. *03*03*03*03
dnes, 13:23,  Rómovia pôjdu do fabrík a stavať cesty, roboty je po kokot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:23,  Ty Omdrík si zase veľmo múdry a sčítaný, ty si studnica múdrosti a poznania, žriedlo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žiadny učený z neba nespadol, ale hlupákov akoby zhadzovali.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 709 bytes in 0,496 seconds)