Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Nepoškvrnené Počatie Panny Márie(čo to je a ako to je), ( Sviatok: 8. december)

76
reakcií
2093
prečítaní
Tému 8. decembra 2015, 20:05 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:05 avatar
Nepoškvrnené Počatie Panny Márie
Sviatok: 8. december
Liturgické slávenie: slávnosť; prikázaný sviatok
Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. (Zjv 12,1)
Žena odetá slnkom, pod jej nohami mesiac a na jej hlave veniec z dvanástich hviezd. (Zjv 12,1)
Dobre známy príbeh z knihy Genezis (Prvá kniha Mojžišova) nám hovorí o prvom hriechu našich prarodičov Adama a Evy. Previnili sa voči Božiemu zákazu nejesť zo stromu poznania dobra a zla (porov. Gn 2,15-16; 3,1-6). Kvôli tomu museli odísť z raja. Tento ich prvý hriech a jeho následky sa prejavili nielen na nich, ale aj na všetkých ľuďoch, teda aj na nás. Všetci prichádzame na svet s tzv. dedičným hriechom, ktorý máme po Adamovi a Eve. V tomto duchu žalmista volá: „Naozaj som sa v neprávosti narodil a hriešneho ma počala moja mať.“ (Ž 50,7). Iba Panna Mária bola od tohto hriechu uchránená. Nedotkol sa jej žiadny, ani dedičný hriech, diabol nemal nad ňou nijakú moc. Nebola však uchránená od všetkých následkov prvotného hriechu – poznala, čo je bolesť, vo svojom živote trpela a nakoniec aj zomrela.
Deväť mesiacov pred sviatkom Narodenia Panny Márie si každoročne pripomíname tú veľkú milosť, ktorú Matka Božia dostala – od samého počatia v živote jej matky sv. Anny bola nepoškvrnená, bez hriechu. Sviatok Nepoškvrneného počatia sa slávil už v 7. storočí na východe dňa 9. decembra a mal rôzne názvy – Počatie našej presvätej Bohorodičky alebo Počatie sv. Anny. V západnej Cirkvi sa rozšíril v 12. storočí. Slávil sa 8. decembra. Prvý pápež, ktorý ho oficiálne schválil, bol Sixtus IV. v roku 1479. Zároveň udelil plnomocné odpustky tým, čo v tento deň budú prítomní na sv. omši alebo na pobožnosti k Panne Márii („hodinky k Panne Márii“). Pápež Inocent XII. na konci 17. storočia pridal k tomuto sviatku oktávu a jeho nástupca Klement XI. ho v roku 1708 rozšíril na celú Cirkev. V priebehu dejín sa mnohí cirkevní otcovia, mnísi a rehoľníci, ale aj iní zamýšľali nad týmto veľkým tajomstvom. Úcta k Panne Márii, nepoškvrnenej od počatia od akéhokoľvek hriechu, sa šírila aj medzi Božím ľudom. Dogma, teda článok viery (to, čo treba veriť), o tomto tajomstve bola slávnostne vyhlásená na Prvom vatikánskom koncile 8. decembra 1854 pápežom Piom IX. za účasti množstva biskupov z celého sveta a tisícov veriacich. Slávnosť Nepoškvrneného Počatia bola ustanovená ako prikázaný sviatok. Svätý Otec Pius IX. okrem iného vtedy povedal: „Preblahoslavená Panna Mária v prvom okamihu svojho počatia bola zvláštnou milosťou a výnimkou od všemohúceho Boha z ohľadu na zásluhy Ježiša Krista, Spasiteľa ľudského pokolenia, zachovaná čistá od všetkej poškvrny prvotnej viny… Zaiste sa nemáme čoho obávať, nad ničím zúfať pod riadením, pod správou a ochranou tej, ktorá má voči nám materinské srdce a pracuje na našom spasení, stará sa o celé ľudské pokolenie, a ustanovená od Pána za Kráľovnú neba i zeme a vyvýšená nad zbory anjelov a rady svätých, stojí po pravici svojho jednorodeného Syna, nášho Pána Ježiša Krista, a tak úspešne za nás oroduje svojimi materinskými prosbami, a čo hľadá, nachádza, lebo jej príhovor nemôže ostať nesplneným.“ Do mariánskych (loretánskych) litánií sa vložila prosba „Kráľovná bez poškvrny dedičného hriechu počatá, oroduj za nás.“
Štyri roky po vyhlásení dogmy sa Panna Mária zjavila sv. Bernadete Soubirousovej v Massabielskej jaskyni v Lurdoch. Keď sa jej Bernadeta opýtala, kto je, ako sa volá, Panna Mária jej pri jednom zjavení odpovedala: Som Nepoškvrnené Počatie.
www.zivotopisysvatych.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 20:20 avatar
Niektorým veciam v tejto dogme nerozumiem a priznám sa, nemal som čas do toho vŕtať. Tak Ti teraz budem diablovým advokátom
Prečo má Mária tú výsadu, že je uchránená od dedičného hriechu? Nebola snáď aj ona splodená pohlavným stykom a počatá spojením pohlavných buniek jej rodičov? 


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:32 avatar
TvojOponent aj Panna Mária bola nepoškvrnené počatá.To vie málokto aj málokto správne chápe tento sviatok čo je Nepoškvrnené Počatia Panny Márie 8.12. - mnohí si myslia, že sa oslavuje vtelenie Pána Ježiša, nie tento sviatok je o Jej nepoškvrnenom počatí. Ja sama by som to nevedela, keby som to neštudovala z overených cirkevných zdrojov.


5.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 12. 2015, 20:38 avatar
Toto ma teda zaujalo, akým spôsobom teda bola počatá?
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:41 avatar
Nepoškvrnene, Anne a Joachimovi - ako to neviem.


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 12. 2015, 20:42 avatar
Napr. inseminácia, to by asi bolo nepoškvrnené, ale to mi nejak sa nepozdáva...


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:45 avatar
počatie Panny Mária aj vtelenie Pána Ježiša - je zvláštne, nedá sa pochopiť, vyvoláva otázniky, ale to je normálne Boh koná inak ako človek a jeho myslenie aj konanie je nad ľudské myslenie,konania


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   8. 12. 2015, 20:46 avatar
No jo, ono sa toho nedá pochopiť viac


11.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:47 avatar
Presne tak.


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 12. 2015, 01:04 avatar
9,.....ja budem tvrdiť,...že Ježiš je mimozemšťan z planéty Pluto,...a budem tvrdiť,že aj ked to nie je v Biblii, ...je to pravda,lebo tak hovorí Strážna veža! A poviem,...musíš tomu veriť ,lebo to je nepochopiteľné tajomstvo! Ako by si sa na to dívala?
Lea,.....ak by tak každý konal,....ako ty,a RKC .......tak môžme tvrdiť hocijakú blbosť,...a zastrešiť to výrokom-"je to tajomstvo"! Musíte tomu veriť!....aj ked to vyvoláva otázniky???????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Tak ako v trojicu a iné katolícke neprístojnosti!


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:27 avatar
Je zaujimave, ze sa neda pochopit, nie je v biblii, ale katolicka cirkev to prezentuje..
Odkial to ma?


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:28 avatar
9->66: Tym som myslel neposkvrnene pocatie Marie


8.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 20:44 avatar
Nepoškvrnené počatie Panny Márie (08.12.)

Dnes sme tu preto, aby sme spolu rozjímali nad tajomstvom Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Keď sa anjel pri zvestovaní prihovára Panne Márii, neoslovuje ju jej ľudským menom, nehovorí „Zdravas Mária" ale povie „Raduj sa, plná milosti". Je tu užité grécke slovo „kecharitomene". Ako keby toto slovo vyjadrovalo podstatu Márie. Mária je „plnosť milosti". Jej podstatou je „plnosť milosti". Keby sme to chceli vyjadriť zrozumiteľné a po slovenský, museli by sme povedať, že Panna Mária s celou svojou krásou od svojho počatia až po slávnu korunováciu v nebi, je milosť. Panna Mária sa nevytvorila sama, ale prišla ako Boží dar. To čo my ľudia dokážeme sami vytvoriť zostáva v oblasti ľudskej slušnosti. Vieme zmeniť svoje vonkajšie chovanie, ale nevieme zmeniť svoje vnútorne bytie. Cela podstata dedičného hriechu spočíva v tom, že človek nechce prijať svoj život a svoje bytie ako milosť Božiu, ale chce si sám svoj život utvárať. Týka sa to rovnako nás, čo chodíme do kostola a vyznávame, že sme veriaci, ako aj tých, ktorí do svojho života a do svojich myšlienok Pána Boha vôbec nevpustia. Panna Mária prijíma svoje bytie ako Boží dar. Ona sama priznáva: „veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný". Každý človek, ktorý sa v dôvere Bohu odovzdáva, začína spolu s Pannou Máriou prežívať tieto „veľké veci".
V Tajomstve dnešnej slávnosti vyznávame, že Kristus ale i Panna Mária sú prvotinou nového stvorenia. Sv. Ján evanjelista hovorí vo svojom liste, že „svet leží v moci zla". Platí to o našom ľudskom svete od okamihu prvotného hriechu. Človek navedený zlým duchom zhrešil a od tejto chvíle si diabol robí akýsi právny nárok na človeka. Dokonca môžeme povedať, že aj faktický vládne v tomto svete. Ako si ináč vysvetliť to more zločinov, tu tvrdosť voči Živému a Pravému Bohu, ten strach z toho, aby sme nešli do hĺbky. Ako si vysvetliť tu zvláštnu kultúru v ktorej žijeme a ktorá sa doslova bojí odhalenia pravdy, ktorá sa bojí zostupu do hĺbky, kde sa jedine môže človek stretnúť so svojím Stvoriteľom. Nezdá sa vám to ani trochu nenormálne, že v televízii v rozhlase sa len zriedkakedy objaví niečo, čo by sme mohli nazvať „radostnou zvesťou o Bohu Otcovi, ktorý nás miluje?", že väčšina ľudí o Boha vo svojom živote ani nezavadí a človek žije akosi odcudzený svojmu Stvoriteľovi.
Ako hovorí Dávid: „Naozaj som sa v neprávosti narodil a hriešneho ma počala moja mať." Toto platí o každom jednom z nás, my všetci sme sa počali „bezbožní a bezmocní", okrem tej, ktorú dnes oslavujeme. Cirkevní otcovia učia, že Mária je rajom, do ktorého diabol nikdy nemal prístup. Chcú tým povedať, že Mária nikdy vedome ani podvedome nenadviazala spojenie s diablom. Už v okamihu svojho počatia bola zvláštnym spôsobom uchránená od dotyku onej neprávosti, v ktorej sme sa my všetci ostatní počali. Ona prijíma do seba Krista a stáva sa „zbožnou a mocnou" na rozdiel od nás „bezbožných a bezmocných". Milosť a krása spolu súvisia a preto je Mária krásna a to tou krásou, ktorú nazývame svätosť. Po Latinský sa modlíme: „tota pulchra" - celá krásna. Pretože je Mária omilostená je tiež pôvabná a to pôvabom čností. Mária je krásna a pôvabná, pretože má plnosť Božej priazne a Božieho vyvolenia.
Táto milosť, súvisiaca s Máriinou svätosťou, má jednu príznačnú známku, ktorá ju povyšuje nad milosť všetkých ostatných ľudí Starého i Nového zákona. Latinská cirkev ju vyjadruje titulom „Immaculata" (Nepoškvrnená) a pravoslávna cirkev titulom „Panhagia" (Celá svätá). My na Západe vyjadrujeme skôr negatívny prvok Máriinej svätosti - to znamená neprítomnosť akéhokoľvek hriechu, teda i prvotného. Pravoslávna cirkev titulom, ktorý dáva Panne Márii, vyjadruje skôr pozitívne skutočnosť, že Mária má všetky čnosti a všetku krásu, ktorá z nich vyžaruje.
Na záver pripomeniem niekoľko právd, ktoré sa dotýkajú tohto tajomstva a ktoré nájdeme v Rímskom katechizme:
K tomu, aby Mária bola matkou Spasiteľa, „bola od Boha obdarovaná darmi, hodnými takej veľkej úlohy". Anjel Gabriel ju pri zvestovaní zdraví ako „milostiplnú". Aby mohla dať slobodný súhlas svojej viery ku svojmu vyvoleniu, ktoré jej bolo oznámené, bolo potrebné, aby bola celá nesená Božou milosťou."
Cirkev si behom stáročí uvedomila, že Mária, plná Božej milosti, bola vykúpená už od svojho počatia. To hlása dogma o Nepoškvrnenom počatí, ktorú vyhlásil roku 1854 pápež Pius IX: „Blahoslavená Panna Mária bola od prvého okamžiku svojho počatia pre zvláštnu milosť a výsadu všemohúceho Boha, vzhľadom k zásluhám Ježiša Krista, Spasiteľa ľudského rodu, uchránená akejkoľvek poškvrny dedičného hriechu."
Tento „jas jedinečnej svätosti", ktorým je Mária ozdobená „od prvého okamžiku svojho počatia", dostáva úplne od Krista: „bola vykúpená vznešenejším spôsobom vzhľadom k zásluhám svojho Syna." Viac, než ktorúkoľvek inú stvorenú osobu, ju Otec v Kristovi „zahrnul z neba rozmanitými duchovnými darmi". V ňom si ju vyvolil ešte pred stvorením sveta, aby bola pred ním svätá a nepoškvrnená v láske.
Otcovia východnej tradície nazývajú Božiu Matku „Celou svätou" (Panhagia), oslavujú ju ako „nedotknutú akoukoľvek poškvrnou hriechu, ako modelovanú Duchom Svätým a vytvorenú ako nové stvorenie. Z Božej milosti zostala Mária po celý svoj život nedotknutá akýmkoľvek osobným hriechom.
Sv. Ambróz hovorí: „Ak chceš prijať Krista do seba, vyprosuj si niečo z tej krásnej Máriinej duše". A sv. Grignion dodáva: „Duch Svätí sa ponáhľa do duše, v ktorej objaví svoju Nevestu, a napĺňa ju a dáva sa jej v tej miere, v akej táto duša jeho Nevestu prijíma."
Aj my ak sme aspoň čosi pochopili z Máriinej krásnej duše, túžme po tom istom. Skrze Božie Slovo a cirkevných otcov vidíme a môžeme vidieť Máriu v celej jej kráse. A toto videnie Matky Božej môže mať každý a je to pravé zjavenie, pretože sa objavuje pri štúdiu Písma Svätého a Cirkevných otcov. Myseľ sa sýti Božím Slovom a duch človeka nazerá na krásu Boha a Panny Márie.
www.frantiskani.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:27 avatar
8,.....Lea,....ani slovo si nenapisala z Písma na podporu svojho tvrdenia!
Sudcovia 5:24
"Požehnaná buď medzi ženami, Jael, (žena Kenijca Chebera), medzi ženami, čo bývajú v stanoch, buď požehnaná! "
Je aj Jáel nepoškvrnená hriechom?
"Štefan, plný milosti a sily, robil veľké divy a znamenia medzi ľudom." Sk.6:8
Bol aj Štefan bez hriechu!
"Veru, hovorím vám: Medzi tými, čo sa narodili zo žien, nepovstal väčší ako Ján Krstiteľ. Ale kto je v nebeskom kráľovstve najmenší, je väčší ako on. " Mat.11:11
Ján bol najväčší zo všetkých ľudí,....teda aj od Márie,.....a predsa nebol bez hriechu a dokonca ako hovorí i daný text,...nebude ani v nebi! Ale v pozemskom raji! Mat.11:12
Stále platí to,.....že ak niekto oznamuje niečo iné ako to,čo je v Písme,...."nech je prekliatý"! To hovorí písmo!


22.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   8. 12. 2015, 21:30 avatar
Shagara nech sa páči, môžeš si vykladať po svojom Písmo.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:33 avatar
22,....Lea,...Ale ja som citoval Písma a jednoduché texty,....a tam nepotrebuješ žiadny výklad. Tomu rozumie každý!
Ale ty necituješ Písma,....ale rozprávaš bludy,....čo ani nezavadili o Písmo. Tak nič nehovor o výklade.
Pre teba je Písmo katechizmus a ľudské náuky!


63.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 12. 2015, 08:09 avatar
fuj,chudera,normalne na psychiatriu ju zatvorit,viem si predstavit,akymi psychotestami by prechadzala a koniec diagnozy by bol isty ..schizofrenia aj s medikamentoznou liecbou a vy ste z toho vysli akoze mentalne v poriadku,nespravodlive
to co s tej ucinili a to co trepete za chujoviny ?
radsej ostanem pri svojej teorii o Satanovi


55.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 12. 2015, 00:56 avatar
6,....ak bola nepoškvrnene počatá,...tak musel byť Joachim a Anna tiež bezhriešni! Alebo druhý predpoklad,....že bola počatá skrze ducha svätého,ako Ježiš,....a že tu Joachim nehral žiadnu úlohu pri tomto akte. Iba sa potom stal nevlastným otcom Márie a jej pestúnom! Ak toto ale je v Písme ,....tak ja potom zjem svoje týždňové ponožky?!
Lea a katolícki teológovia majú len bujnú fantáziu!
A ak Mária nemala hriech,...tak ani nemohla stárnuť a zomrieť! Lebo stárnutie a smrť sú dôsledkami dedičného hriechu!
Tak Mária ešte stále žije,...alleluja!


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:24 avatar
"A ak Mária nemala hriech,...tak ani nemohla stárnuť a zomrieť!">>>No ved ked nevedeli co s tym, tak spravili ze bola do neba vzata
Je zaujimave, ze vedeli to, ze bez dedicneho hriechu uz od nejakeho prveho ci ktoreho storocia, ale kanonizovali to pred 100 az 200 rokmi

www.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:26 avatar
Prepac, ale tymto si napisala, s cim si to niekto myli, ale nevysvetlila ako to je..


12.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2015, 20:49 avatar
Môj oponent 2, vari platí rovnosť medzi A a B?
A: "splodená pohlavným stykom a počatá spojením pohlavných buniek"
B: mať dedičný hriech / mať hriech
Teda vedie A automaticky ku B? Dosť o tom pochybujem.

Inak Ja neverím na dedičný hriech, preto pre mňa nepoškvrnene počatí boli a sú všetci ľudia.
Prečo neverím na dedičný hriech? Či môže byť moja vina daná inému? Nie, Písmo to vylučuje.


15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:09 avatar
Ja rozumiem dedičnému hriechu. Je to archaická fráza, no je zmysluplná.


17.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2015, 21:16 avatar
Oponent, prečo neodpovedáš na otázku? Tu v poslednej dobe nemá cenu chodiť, bo len samé úhybné odpovede, ak vôbec.


26.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:38 avatar
Nezachytil som to ako otázku.
Dedičný hriech sa prenáša rozmnožovaním. Je to stav, hriech, ktorý sa takpovediac dedí. Ak sme po Adamovi ako jeho potomkovia jedno telo, potom sa na nás prenáša aj jeho hriech.


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:59 avatar
"Dedičný hriech sa prenáša rozmnožovaním." >> To ako fakt?  
Takze Boh ich nahanal, aby hresili?

[Gn 1,27-28]
27 A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril.
28 Boh ich požehnal a povedal im: "Ploďte a množte sa a naplňte zem! Podmaňte si ju a panujte nad rybami mora, nad vtáctvom neba a nad všetkou zverou, čo sa hýbe na zemi!"

Ci myslis, ze sa mali rozmnozovat delenim buniek?  

Len to uz akosi v raji nestihli, pretoze skor zozrali to ovocie..  
Súhlasí milky945


73.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 12. 2015, 09:09 avatar
Wolfe, existencia dedičného hriechu je tu potrebná preto, aby vysvetlila smrť nenarodených detí. Ak by človek bez hriechu nezomieral, tak by smrť detí s tým bola v priamom rozpore, čím zhrešili? Tým, že sa narodili? Chápeš Nie, že by ale dedičný hriech bol oveľa spravodlivejší, ako sa na ňom podielame neviem...


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 10:58 avatar
Niekedy som nad tymto rozmyslal,
napadlo ma, ze o co by boli deti, ktore zomreli v ranom veku "vinnejsie" ako Jezis?


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:55 avatar
12,....vylučuje?.....Rim.3:23..." veď všetci zhrešili a sú zbavení Božej slávy. "
Ak by si nemal dedičný hriech ,tak by ani smrť /a tiež i choroby/nemala nad tebou moc! A bol by si nesmrteľný. „Mzda, ktorú platí hriech, je smrť.“ (Rimanom 6:23)
Rim.5:12...."Preto ako pre jedného človeka prišiel na svet hriech a pre hriech smrť, a tak sa smrť rozšírila na všetkých ľudí, pretože všetci zhrešili ".
"Ako v Adamovi všetci /aj Milky/zomierajú, tak aj v Kristovi budú všetci oživení.“ — 1. Korinťanom 15:22.
Ak ty ale nemáš hriech,...taj nepotrebuješ byť ani spasený,a si dokonalý človek,...oproti nám!
Neverím,že si svoje slová myslel vážne!?


45.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2015, 22:37 avatar
Shagara 33, zase prekrúcaš moje slová, ja som nepovedal, že nemám hriech. Povedal som, že nemám dedičný hriech od Adama a Evy. Mám len ich prirodzenosť, teda ich náchylnosť na hriech, to som ešte ochotný pripustiť.

K Rim 5 sa nebudem vyjadrovať, lebo s tým sa všetci stále oháňajú, pritom to je len nepriamy dôkaz. Tam sa píše, "prišiel na svet hriech", nie na človeka hneď po narodení, tak láskavo nepridávaj(te), čo tam nie je.

RE "Ak by si nemal dedičný hriech ,tak by ani smrť nemala nad tebou moc!": ...
Sa láskavo pozri o dva verše ďalej v rim 5:
14Ale smrť jednako kraľovala od Adama až po Mojžiša i nad tými, ktorí nehrešili podobným prestúpením ako Adam


46.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2015, 22:41 avatar
K tomu poslednému bodu, lepšie bude od verša 13:

Rim 5,13: Lebo aj do zákona bol hriech na svete, ale hriech sa nepripočíta, keď nieto zákona.14Ale smrť jednako kraľovala od Adama až po Mojžiša i nad tými, ktorí nehrešili podobným prestúpením ako Adam


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 23:09 avatar
45,....Milky,...nič neprekrúcam! Myslím ,že som ťa porozumel?!
To mi je zrejme aj z tvojho druhého príspevku. Teda,....nebudem sa ospravedlňovať/čo by som ochotne urobil,ak by som sa mýlil/,....pretože, Milky si nenapísal nič nové! Hriech/dedičný/ sa prejavuje aj naším sklonom k zlému,istým vnútorným rozporom/zákon tela, versus zákon ducha/,....atd!
Tiež musíš vnímať aj z pohľadu "zjavenia hriechu",...zákonom Mojžiša. Až tento zákon prikázaní naplno odhalil ľudskú hriešnosť a míňanie sa cieľa,...ked konkrétne poukázal na dané skutky hriechu!
To,čo hovorí 14 verš poukazuje,...že,aj ked si ľudia po Mojžiša neuvedomovali svoju hriešnosť/lebo nebol zákon,ktorý by im poukazoval ,že sú hriešni/,....aj tak nad nimi vládla smrť/a teda i hriech/,....aj ked sa mnohí nedopustili takej neposlušnosti,vzbury,zrady,hriechu ako Adam!
Ešte raz,....mať choroby,stárnuť,hrešiť z hladiska nedokonalosti/sklon k zlému/,smrť,atd,....to sú dôsledky dedičného hriechu,ktorý má každý človek po Adamovi.
Príklad,......Keď Adam zhrešil, stal sa nedokonalým, a tak aj všetci jeho potomkovia zdedili po ňom hriech. Dalo by sa to prirovnať k forme, ktorá sa používa na pečenie niektorých druhov chleba. Čo sa stane s každým chlebom, ktorý sa v nej upečie, ak je nejako zdeformovaná?
Aj chlieb bude rovnako zdeformovaný......... Podobne všetci ľudia zdedili po Adamovi akúsi ......„deformáciu“, čiže nedokonalosť. Preto všetci starnú a zomierajú. — Rimanom 3:23.


51.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2015, 23:52 avatar
Shagara, ale prekrúcaš, si ma obvinil z toho, čo som nikdy nepovedal, že nemám hriech.

RE "Keď Adam zhrešil, stal sa nedokonalým, a tak aj všetci jeho potomkovia zdedili po ňom hriech." :
....
Takže A sa rovná B? Pomocou B definuješ dedičný hriech? To je dedičný hriech, byť nedokonalý? S tým by sa dalo súhlasiť.
A: mať dedičný hriech po Adamovi a Eve, zdediť hriech po Adamovi a Eve
B: byť nedokonalý


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 12. 2015, 00:08 avatar
51,....Milky,....ale my sa bavíme o dedičnom hriechu a o tom hovorím! Vôbec sa ťa neobvinil z toho,že sa robíš bezhriešny,...teda že nehrešíš,nekonáš sem tam zlé skutky! Viem ,že ich robíš,...tak ako každý,teda i ja.
Stále hovorím o dedičnom hriechu a tam som nemohol obísť aj jeho prejavy-konanie zlých skutkov. Asi si ma nepochopil?
Zamotávaš to.....dedičný hriech ,je i nedokonalosť potomkov Adama! A ich konkrétny prejav nedokonalosti.sklon k zlému,hrešenie,......a potom i,.......choroby,stárnutie a smrť !
A neviem či som ti porozumel?...:A=mať dedičný hriech
B=byť nedokonalý
A a aj B sú rovnocenné pojmy! Mať dedičný hriech ,totiž znamená býť nedokonalý!


53.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 12. 2015, 00:28 avatar
Shagara 52, chcel som od teba len definíciu:
1. Čo je dedičný hriech? (skutok?, stav?)
2. Aké sú prejavy DH? (o tomto si vlastne už písal, skús to ale rozlíšiť)


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 12. 2015, 00:44 avatar
53,...myslím ,že som to rozlíšil!
Ak sa uprieme na slovo -"dedičný",....tak to poukazuje,že všetci Adamoví potomkovia niečo zdedili,dedia!
A slovo -"hriech" poukazuje na dôsledky tejto dedičnosti.
Hriech- sa vzťahuje na mravnú a duchovnú nedostatočnosť, ktorú na nás preniesli naši prví rodičia a ktorej následky sa prejavujú na našom fyzickom stave./choroby,stárnutie ,smrť,sklon k zlému,vnútorný rozpor,nepokoj/
Ale tieto veci nemôžeš od seba oddeliť,....sú to spojené nádoby!
Je to akoby si po rodičovi zdedil nejakú chorobu,anomáliu,....čo sa potom prejaví na tele i na duševnom stave!


57.
označiť príspevok

milky945 muž
   9. 12. 2015, 01:09 avatar
Shagara, takže to vyzerá tak / tvrdíš to, že sa odohral približne tento scenár:
1. AaE boli dokonalí (otázne je, čo to je).
2. AaE spáchali hriech, v dôsledku čoho sa stali nedokonalí, stratili dokonalosť.
3. My dedíme ich nedokonalosť v zmysle toho, že máme "choroby,stárnutie ,smrť,sklon k zlému ...".

Je tak?

Tento scenár má pre mňa dve chybičky krásy, cez ktoré sa neviem preniesť:
1. že boli dokonalí
2. že ako dokonalí spáchali hriech (najmä toto)

Idem spať, viac k tomu zajtra, dobrú noc.


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 09:16 avatar
Shagara ako presne funguje Bozska dokonala spravodlivost, ze pykame za hriechy niekoho (hovorim o dedicnom hriechu, keby sa to nahodou pomiesalo) ineho a mame predispoziciu k hriechom vlastnym?


75.
označiť príspevok

bystrik muž
   9. 12. 2015, 09:21 avatar
Každý len zato svoje, nič za iného, veľké nič!!!
Súhlasí milky945


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:41 avatar
Neveris na dedicny hriech? Uprimne ja som nad tym uvazoval uz davnejsie a rozmyslam nad tym znova...
Hovori sa, ze dedicny hriech je Manichejsky koncept a ja docela zacinam rozmyslat, ci to nie je pravda

Samozrejme evanjelici augbsburskeho vyznania, (luterani - to jest viera v ktorej som bol vychovany) beru peccatum originale dost vazne. Ale skusme porozmyslat. Kto bol Luther? Augustiniansky knaz, takze ovplyvneny Augustinom s Hippa.
A co bol Augustin predtym, nez sa stal krestanom? Manichejec.. a sme doma, stara mama!
Ludia ktori prejdu z jednej viery na druhu, si bud z povodnej viery do novej nieco zoberu, alebo prave naopak, cokolvek podobneho v novej viere popru..

Mimochodom kde presne v biblii sa vyskytuje spojenie dedicny, ci originalny hriech..

Len kvoli fraze "Boh žiarlivý, ktorý trestá viny otcov na synoch do tretieho i štvrtého pokolenia tých, čo ma nenávidia,
ale milosť preukazujem tisícom tých, čo ma milujú a zachovávajú moje prikázania." >> nie je to spekulativna implikacia?
Vraj stari Zidia nic takeho ako dedicny hriech neuznavali...
Súhlasí milky945


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 12. 2015, 06:37 avatar
...spojenie dedicny, ci originalny hriech..
Oprava:
...spojenie dedicny, ci PRVOTNY hriech..


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:08 avatar
2,.......odpoviem ti ja ,Oponent! Mária ,tak ako každý človek sa narodila s chriechom,.....ako nedokonalá! Biblia nikde nehovorí o žiadne výnimke!
Dokonca ani niektorí katolícki teológovia nesúhlasia s touto tradičnou náukou a zastávajú názor, že Ježiš mal telesných bratov a sestry. Bývalý prezident Katolíckej biblickej spoločnosti v Amerike John P. Meier napísal:............ „Keď sa v N[ovom] Z[ákone] nepoužíva slovo adelfos [brat] obrazne, ale na označenie určitého telesného či právneho vzťahu, znamená jedine vlastný alebo nevlastný brat.“ J. P. Meier, The Catholic Biblical Quarterly, január 1992, strana 21.
Preto sa budem opakovať tým,čo som aj minule napísal!
Treba aj vedieť,že 40 dní po narodení Ježiša prišli Jozef s Máriou do chrámu predložiť požadovanú obeť — „párik hrdličiek alebo dva mladé holuby“. (Lukáš 2:22–24)
Jeden z týchto vtákov bol obetovaný ako obeť za hriech. (3. Mojžišova 12:6, 8) Keď Mária predložila túto obeť, dala tým najavo, že si uvedomuje, že tak ako všetci nedokonalí ľudia, aj ona zdedila následky hriechu po prvom človeku, Adamovi. (Rimanom 5:12)

 


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:28 avatar
Sagi, udivuje ma Tvoja bezhraničná pýcha a spupnosť. A Tvoja argumentácia typu "ani niektorí katolícki teológovia..." Je pozoruhodné u Teba sledovať, ako si z celku vyberáš tých ľudí, ktorí Ti zapadnú do Tvojho svetonázoru a všetkých ostatných zamietneš ako bludárov.
O zadefinovaní slova brat som Ťa raz už odkazoval na môj portál a nespochybnil si nič, čo tam bolo napísané. Budeme sa zase opakovať? :-)


27.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:40 avatar
21,....viem ,že nielen jeden,dvaja,traja kňazi neveria v Máriu ako Matku Božiu,....ale je ich daľeko viac!
A ak citujem Písmo/nie vlastné názory/ ,...tak to ty považuješ za "pýchu a spupnosť"? To je zaujímavé,....Kristus to robil naopak. Za pyšných a spupných považoval tých,....čo uprednostňovali nebiblickú tradíciu a ľudské náuky pred Písmom. Mat.15 kap.
A tvoj portál som nečítal. Mojim "portálom" je Písmo,...Slovo pravého Boha!
To,či mala Mária styk s mužom a dalšie deti,...je neodškriepiteľný fakt! To nezmeníš. Máriu,...Ježišovu matku si vážim a milujem,....ale katolícku matku božiu hocikedy označím za masku satana!


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:46 avatar
27 V tom sa líšime. Ja nemám problém si prečítať Strážnu vežu a zvažovať pohľady iných. Čítam aj Lemmyho portál o ateizme a nezriedka tam aj diskutujem. Čítaš len Písmo? A čo robíš na DFku?  
Mám kamoša jehovistu. Tiež nečítal nič len Bibliu. Na moju otázku, prečo nečíta aj vedeckú literatúru, alebo historickú, odpovedal podobne ako Ty - On nič nepotrebuje iné čítať, lebo všetko, čo potrebuje, je v Biblii. A jedného dňa si robil vodičák a čuduj sa svete, doprávnú vyhlášku v Biblii nenašiel  


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 21:56 avatar
TvojOponent19, máš akurát problém zvažovať vlastné pohľady. Lebo keď ti poviem niečo o katolíkovi Kotlebovi, tak sa správaš ako nadrogovaný, a trepeš nezmysly z cesty.


37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:58 avatar
34... Človeku tliachajúcemu z cesty sa zdajú všetky komentáre k veci nezmyslami z cesty...


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 22:04 avatar
Lenže ty si nič nepovedal k veci, ale naopak. Posmievaš sa z katolíka Kotlebu. A keď som sa ťa opýtal, prečo sa z katolíka posmievaš, tak si napísal nezmysel. A nie prvý raz, už aj dávnejšie si sa takto podlo zachoval: forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vysvetli, keď si namýšľaš, že netrepeš nezmysly, aký má zmysel tvoj názor: "Kresťania nie sú nasledovníkmi katolíka Kotlebu."

Keby sa niekto posmieval z katolíka Františka, tak by si tiež takto tupo argumentoval?

"Kresťania nie sú nasledovníkmi katolíka Františka."

Som zvedavý, ktorý katolík ti rozumie, pretože pochybujem, a myslím si, že ani mater ti nerozumie, a hanbí sa za teba, aké nezmysly vieš napísať. Veď kto okrem teba také bludy píše?

Opýtal som sa, prečo sa posmievaš z katolíka. Takže na otázku odpovedaj, a nevykrúcaj sa ako zákerný podliak, prichytený pri klamstve, pri niečom hriešnom (aby sme sa rozumeli).


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 22:09 avatar
32,....Oponent,....ja poznám katolícku náuku lepšie ako ty! A mám doma vela titulov z dielne katolíckych pisateľov, a niekoľko katolíckých prekladov Biblie,okrem protestantských. Odoberal som aj časopis Rozmer o sektách,...a čítal mnoho vecí proti JS/mám niektoré publikácie aj doma/,....a čítam všetko. Môj štúdijný obzor je široký!
Teda,...nečítam len Bibliu,...aj ked ona musí byť pre kresťana gro,základ! O tom niet pochyb!
Teda,...aj ja zvažujem pohľady iných,.....ale proste tak to je! Je "burina" ...a "kvas farizejov",...."palina",...."ľudské náuky,tradície",....."puknuté cisterny",......a sú aj ......."pravdivé slová",...."vzor zdravých slov",....Božie slovo?...."živá voda",....atd!
Teda,....možno mám doma viac literatúry od RKC,ako ty,.....ale ja teba nesúdim dopredu! Aj ked môžem. Pretože z tvojích tvrdení často vyplýva ,že neoplývaš veľkým poznaním! Príklad.......to,že babylonske praktiky,zvyky,náuky,....vidno takmer po celom svete,...je naprostá samozrejmosť/o čom ja nepolemizujem/,...ale pre teba je to "tajomstvo",....ako aj trojica,...ktorá tiež pochádza z tohto zdroja!
JTakmer každý JS študoval veľmi vela aj z iných zdrojov,....pretože nikto nechce stupiť z "blata do kaluže"! A ak si myslíš,že hned v JS som spoznal pravdu,...tak si na omyle. Ale nikdy som nemal predsudky a nerobil som predčasné závery!


42.
označiť príspevok

Korund
   8. 12. 2015, 22:21 avatar
No vidíš, koľká námaha...a nakoniec si skončil v strážnej veži. Uvaznený v brooklynských fabuláciach. :-) :-) :-) A keď si chceš trochu nohy povystierať, vyzváňaš od dverí ku dverám.


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 22:37 avatar
42,....ano,...sám si za to môžem! A som ochotní aj niesť za svoje rozhodnutie v plnej miere aj dôsledky! Pretože viem,...čomu som porozumel!
Nie je na svete náboženstvo,ktoré by učilo pravdu a dokonca aj podla nej žilo! JS sú jediným náboženstvom,....ktorí ako celok berú svoje náboženstvo vážne,....rozumia čomu veria,.....vedie to podať iným,.....a konajú aj podla toho!
--------------------------------------------------------
Malachiáš 3:18 predpovedal: „Určite opäť uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“.....dnes žijeme v týchto časoch..... 


43.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 22:33 avatar
41
Citujem Ťa: ".ja poznám katolícku náuku lepšie ako ty! "
Citujem: " Ale nikdy som nemal predsudky a nerobil som predčasné závery!"

Gratulujem! Docikáš ďalej. Tešíš sa?

No a napíš mi na gmail názor na toto: sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
sites.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 22:51 avatar
43,.......presne som vedel ,čo napíšeš! Ver ,že to som predpokladal! Vieš ,...ja poznám viac tvoje názory ,aj z inej stránky ako je DF!
A mám aj dosť rokov,aby som mohol tvrdiť to,čo tvrdím! Ale nie roky,....ale tvoje tvrdenia ma prinútili napísať to,čo som napísal! A za tým si stojím. Možno som bol katolík viac ako ty! A moje poznanie je určite lepšie ako poznanie mnohých študovaných kňazov! Ja sa totiž s nimi rozprávam,.....a viem ,že keby som mal také poznanie ako majú mnohí títo "pastieri",...tak by som bol ticho, a sedel doma pri pive a TV!
Pripúšťam,.....že by mohli byť lepší len v poznaní tzv., "svätých",....a v niektorých dielach katolíckych teológov a encyklík pápežov! Ale aj tu mnoho poznám. Určite ale poznám náuku katolíckej cirkvi a viem jej dobre oponovať.
Ja už som pred vyše 20 rokmi vyzýval katolíkov/kňazov,teológov/ a pod,...na diskusiu verejnú/uverejnenú v novinách/ s dovetkom,......citujem:...."že ak niekto obháji Písmom také náuky ako -peklo,očistec,nesmrteľná duša,trojica,...atd,.....tak mu dám ,....taký ?????? obnos slovenských korún"!
A ak bude čas budem reagovať na záver!


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:53 avatar
Shagara, ale to bola obeta kvoli muzskemu potomkovi, nie kvoli ocistovaniu ako takom..
Katolici veria na neposkvrnene pocatie Marie, nie ma Mariino neposkvrnene pocatie Jezisa.

ako je napísané v Pánovom zákone: ">>>Všetko mužského rodu, čo otvára lono matky, bude zasvätené Pánovi<<<,"
24 a aby obetovali, >>>ako káže Pánov zákon, pár hrdličiek alebo dva holúbky<<<.

Este taka vec...aj keby bola Maria z neposkvrneneho pocatia (v ktore neverim) ... konala to, co bolo sulade so zvykmi.
Zeny v tom case akurat "drzali hubu a krok".
Takze v ziadnom pripade, aj keby bola narodena z neposkvrneneho pocatia, nerobila by nic inak.
Mimochodom nebol by to hriech pychy/aroganice, ak by tak nespravila?

(Ak bude nieco zle napisane tak sa ospravedlniujem ale kus pola do ktoreho pisem som mal osekany reklamou, takze som nic nevidel .. nie adblock si v praci nemozem nainstalovat - vsetky store ci je to chrome, google play, microsoft atd. su akos izakazane s plno dalsimi strankami)


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 07:12 avatar
Nemyslim, ze si diablovym advokatom, skor advokatom biblie..


4.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   8. 12. 2015, 20:34 avatar
Jediný bezhriešny,ktorý chodil po tomto svete bol Pán Ježiš,ako to dokladá Sv.Písmo.To dobre vedeli T.Akvinský.B.z Clairvaux a ďalší,ktorí správne podotkli,že keby bola počatá nepoškvrnene,nemohla by byť spasená KRISTOM.
Táto "úprava" bola prevzatá u Koránu.Aspoň viem,prečo terajší pápež volá moslimov neúnavne svojimi bratmi.


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:06 avatar
Všetci ľudia sú bratmi. Pre ateistov z pohľadu ateizmu si navyše brat aj s potkanmi aj vianočným kaprom. A hlísty tiež patria do vašich rodín. Teda ich... alebo ako to vlastne je...  
Zhrnuté: Moslimovia sú naši bratia. A Kotleba a Csaky tiež, dokonca aj oni navzájom    


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:10 avatar
13,.........inak povedané,....po Adamovi sme všetci bratia. Len niekto prejavuje ducha Abela,....niekto ducha Kaina!


18.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   8. 12. 2015, 21:19 avatar
áno všetci sme, ale z hľadiska duchovného, lebo z jednej úrovne sme sem prišli, aby sme sa mohli vyvýjať, teda prešli z nevedomého stavu...do vedomého...a to sa podarilo dodnes málokomu!
Súhlasí bystrik


23.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:32 avatar
16 Shagi... ako naložíš s bytosťou, ktorá bude krížencom človeka a zvieraťa?


30.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 21:42 avatar
23,.....zaujímavá otázka! Ale dnes nechodia po svete Minotaurovia!   Nerozumiem vôbec tvojej otázke!
A neviem ,že by sa niečo také podarilo ľudom?!


49.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 23:28 avatar
Napísal som to v budúcom čase. Poznáme už husokačky a levotigre. Medzidruhové kríženie bolo známe už za čias JK. Nie je to nič nové. No genetické inžinierstvo - nateraz limitované morálkou a etikou - raz tieto mantinely zruší a budeš tu mať toto: magazin.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


50.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 12. 2015, 23:52 avatar
49....Preboha ,...nepleťme si pojmy! Husokačka a levotiger nie je zmena druhu. Ako ste na to prišli?
Výsledky mutácií nadovšetku pochybnosť dokázali,že sa nevyskytol ani jediný prípad, že by sa mutáciou,medzidruhovým krížením vyvinul iný druh. Vytvárajú sa iba varianty daného v rámci daného druhu!
Mikroevolúcia nie je zmena z jedného druhu na iný! Viete to pochopiť?! Kôň a osol=mul/sterilný/,....Lev a leopard=Leopón/sterilný/,....atd.
Ujasnime si čo je druh.....!!!!!!!!!!


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 21:34 avatar
TvojOponent19, posmievaš sa z katolíka Kotlebu? Ako by sa ti páčilo, keby sa nejaký katolík z teba posmieval?


28.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:40 avatar
Neposmievam sa z kresťana Gawkinsa ani z kresťanky Pietruchovej. Kresťan nie je nasledovník Kotlebu, ale Krista - Kotleba je ten istý živočíšny druh ako Ty. Urob si láskavo vo svojej evolučne vetve poriadok :-)


29.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:41 avatar
Dawkinsa


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 21:42 avatar
Prečo si, TvojOponent19, taký hlúpy? Veď kto okrem teba tára také nezmysly? Kto tvrdí, že nejaký katolík je nasledovník Kotlebu? Prestaň robiť zo seba idiota, keď si prichytený pri nepríjemnej otázke. Opýtal som sa, a ty namiesto odpovede sa vykrúcaš ako slizký had. Také katolícke!!!


35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 12. 2015, 21:56 avatar
My dvaja sme si už vysvetlili, že čo znamená slovo buzerant... si buzerant. A navyše si buzerant z presvedčenia  


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 21:57 avatar
Mňa neurazíš tým, že sa snažíš odviesť pozornosť, a neodpovedať. Je to len tvoj falošný problém.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 12. 2015, 21:59 avatar
Viem, že si zákerný podliak, len je zvláštne, že katolíci tolerujú tvoj bigotný fanatizmus.


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 08:54 avatar
Doplnim, nebola by donebavzata, ale by nanebovstupila  


19.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   8. 12. 2015, 21:20 avatar
Jej matka počala, tak ako každá vydatá žena, teda so svojím mužom...
Súhlasí bystrik


39.
označiť príspevok

elemír muž
   8. 12. 2015, 22:03 avatar
ja si myslím, že je vôbec vulgárne od každého, kto sa takýmto spôsobom vrta v jej súkromí. Som zvedavý, ako by sa to páčilo vám, ak by niekto pred vami trúsil o vás tieto kydy a vy by ste sa nemohli brániť.
Ona si prežila svoj život, ako prežila, a všetko vie ako prežila a netreba sa hrabať v jej súkromí takýmto vulgárnym spôsobom. Som zvedavý, ako by ste reagovali na to,ak niekto hovoril o vašej matke tietodiískusie.
je to nemorálnwe a nehodné toho najposlednejšieho idiota,starať sa niekomu takýmto spôsobom do jeho najintímnejšieho života.


72.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2015, 09:01 avatar
Tak, mali by sme ju nechat, nech odpociva v pokoji...


59.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 12. 2015, 07:59 avatar
Tak ja uznávam jedine poškvrnené počatie, veď všetko sa dá vyprať.........   


60.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 12. 2015, 08:01 avatar
Ja mám zase rád nepoškvrnené nepočatie.  


61.
označiť príspevok

majko1 muž
   9. 12. 2015, 08:02 avatar
Na sucho ? No to nie je nič moc.......   


62.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 12. 2015, 08:02 avatar
Nič moč.....................  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:41,  nevie niekto prosim pesnicku na uvedenom case? https://youtu.be/U8W5do9FWeY?t=549
dnes, 02:07,  Kotlebovoliči sú prevážne veľmi mladí, ktorí seba ešte len hľadajú, ako tunajší...
dnes, 02:03,  Táraš o koze, zatiaľ čo ja píšem o voze. Píšem snáď niekde proti tomu?
dnes, 02:02,  A? Píšem niekde niečo iné?
dnes, 02:01,  Táraš bludy. V príspevku 43 nie je žiadna segregácia - ani inde v mojich príspevkoch.
dnes, 01:55,  http://diskusie.slovakforum.net/t429-topic
dnes, 01:38,  Keď sa schváli zákon pre národnostné menšiny, tak sa to týka všetkých národnostných...
dnes, 01:36,  Moja odpoveď je jasná: Na Slovensku máme viacero národnostných menšín, a ku všetkým...
dnes, 01:35,  Nie, bol dôvodom na tvoju falošnú segregáciu, keď si nevidíš rozdiel medzi Slovákmi a...
dnes, 01:25,  Preto bol tvoj príspevok 68 zbytočnou reakciou.
dnes, 01:24,  Nie. Tu existuje len jeden dôvod. Tvoja neschopnosť odpovedať.
dnes, 01:24,  Subjektívne emócie sa nepovažujú za pravdivé.
dnes, 01:23,  Pekne si sa vyhol odpovedi. ...Pokladanie otázok nikdy nie je na nič.
dnes, 01:23,  Existuje X ďalších dôvodov, prečo som ti odpovedal, že tvoje otázky sú o ničom. Keby si...
dnes, 01:22,  Tvoje emocionálne vsuvky medzi riadkami majú nulovú výpovednú hodnotu. Tvrdenie v 43 je...
dnes, 01:20,  Domýšlavosť ti ide. Existuje X ďalších dôvodov, prečo som sa pýtal tú otázku. Keby si...
dnes, 01:19,  Tvoje otázky sú nanič.
dnes, 01:19,  Použil si falošný argument v 43.: Rusíni hovoria medzi sebou rusínsky. keby čosi. Ako...
dnes, 01:18,  Pokladanie otázok nie je problém. Problémom môže byť až nevhodná odpoveď. Takže aká je...
dnes, 01:16,  Cituj, kde vidím inak Rusínov ako Maďarov.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Život je obchod. Obchod je súťaž.
A v súťaži vyhráva ten, kto sa viac snaží.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(205 361 bytes in 0,501 seconds)