hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Najväčšia petícia za reguláciu poľovníctva - 50 tisíc podpisov

príspevkov
4
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 14.2.2017 20:37
posledná zmena 24.12.2017 01:22
1
14.02.2017, 20:37
ahojte, vec je natolko vazna, ze to davam aj sem

-Slovné a fyzické konflikty s turistami a fotografmi
-Verejne známe prípady zastrelených mačiek a psov
-Alkohol na poľovačkách
-Trávenie dravcov a iných druhov vtáctva
-Nelogické prikrmovanie zvierat, aj medveďov
-Následné upozorňovanie na premnoženú zver, ktorá požiera poľnohospodárom úrodu, prípadne je naučená na ľudskú potravu a schádza bližšie k ľudským obydliam
-Nenávistné prejavy poľovníkov voči zvieratám (vlci sú kur*y, škodná, atp)
-Klamlivé údaje o počte a premnoženosti niektorých šeliem
-Absencia empatie a citov
-Pytliactvo. Trojnohé medvede a poranení vlci na fotopasciach
-Nezáujem riešiť pytliactvo vo vlastných radoch
-Poškodzovanie fotokrytov fotografom
-Krádeže fotopascí
-Vykynoženie populácie vlka dravého, rysa ostrovida a iných vzácnych živočíchov v MF/VF
-Dodržiavanie 30 rokov starých poučiek a archaických dogiem

odkaz
👍: Scarlet666
none
2
15.02.2017, 12:47
poľovníci, legálni pytliaci 😉
none
3
15.02.2017, 22:40
vdaka za podpis
none
4
24.12.2017, 01:22
1. Slovné a fyzické konflikty s turistami a fotografmi

Som poľovník i fotograf prírody . Nikdy som nemal konflikt s fotografom a tobôž nie turistom či hubárom .
Poľovníka neoprávňuje nič na konflikt .

2. Verejne známe prípady zastrelených mačiek a psov
Ano samozrejme poľovník má nie len zakonné povolenie ale i povinnosť odloviť túlavých psov a mačky presne tak ako mu to určuje zákon .

3. Pravidelne sa na spoločných poľovačkách na nástupe ale i počas poľovačky a jej skončení kontroluje políciou alkohol .
Zo 6 spoločných poľovačiek bola u nás kontrola 3 x . Všetci poľovníci s negatívným výsledkom . Kontroluje sa i preprava autom v puzdre taktiež dychovou skúškou . Ak poľovník sadne do auta pod vplyvom alkoholu a je to zistené políciou . prichádza okrem vodičaku i o zbroják ako osoba nespolahlivá na držanie zbrane .

4.Trávenie dravcov a iných druhov vtáctva ???
Poľovníci travia vtáctvo ? Prečo by to robili ??? Takuto idiociu som ešte nepočul .

5. Nelogické prikrmovanie zvierat, aj medveďov
Zver ako národné bohatstvo štátu sa prikrmuje podľa presne daných pravidiel ktoré určuje štát . Podľa týchto pravidiel sa podávaju i medikamenty zveri ako i vakcinácia , soľ atd . Nevymýšlajú si to poľovníci .

6. Následné upozorňovanie na premnoženú zver, ktorá požiera poľnohospodárom úrodu, prípadne je naučená na ľudskú potravu a schádza bližšie k ľudským obydliam

Tuto otázku či odpoveď som nepochopil či je zver premnožená a treba zrušiť jej lov ako uvádzaš alebo sa premnožili iba idioti ako ty ?

7. Nenávistné prejavy poľovníkov voči zvieratám (vlci sú kur*y, škodná, atp)
Nenávistné prejavy sa nekonajú práve naopak ulovenej zveri sa dostava posledneho hryzu či zobu a je jej prejavená úctva .
Prečo by vlk mal byť ****a netuším teda ak sa nejedna o extremisticku skupinu loz vlk ničiacu našu prírody .
Vlk sa loví podľa zákona nijako inak .

8. Klamlivé údaje o počte a premnoženosti niektorých šeliem
Vidieť že nemáš ani šajnu o spôsoboch akými sa určuje počet napríklad šeliem .
Len idiot si myslí že poľovníci nahlásia počet a potom strielaju zvieratká či vlkov alebo celoročne chráneného rysa či medveďa

9. Absencia empatie a citov . Tomuto nadprirodzeniu dosť nechápem . Čo je to za cit aby premnožená tulava mačka likvidovala spevavce ako i mlaďatá poľovnej zveri atd ?
Podobne je to pri svorkovaní túlavých psov ? Nemyslím si že by bolo empatické pozerať sa ako svorka tulavých psov loví zver lebo svorka psov do prírody nepatrí ani mačka . Prave preto prikazuje zakon loviť túto škodnu .

10. Pytliactvo. Neviem čo považuješ za pytliactvo ja mam legálnu povolenku ak odlovím divé prasiatko založím mu legalne plombu zapíšem do povolenky a môžem si ho legálne zobrať . Ako ho môžem uplytliačiť netuším
Kto by strielal medvedovi do labky netuším a moja guľovnica winchester 270 vlka neporaní žiaden strach ani náhodou . Na vlka som povolenku nikdy nemal ani na medveďa tak netuším prečo by som mal robiť vlkovi dierku do kužucha ?

11. Nezáujem riešiť pytliactvo vo vlastných radoch ???
Tomuto tiež nerozumiem . Existuje poľovná straž , stráž prírody ako i polícia .
Každý kto ma podozrenie že niekto pytliači nie len poľovník má zo zakona povinnosť nahlasiť toto podozrenie polícii .
Neviem bolo by to dosť komicke keby som kolegovi povedal že chcem riešiť jeho pomyselne pytliactvo že asi loví zver s povolenkou ale nejakému internetovemu idiotovi sa to nezdá

12.Poškodzovanie fotokrytov fotografom.
Nechápem prečo by som mal fotografovi ničiť fotokryt ?
Naopak rad zapožičiam mam ich niekoľko .
Podobne rad požičiam klučik od akehokolvek posedu v našom revíri fotografovi .

13. Vykynoženie populácie vlka dravého, rysa ostrovida a iných vzácnych živočíchov v MF/VF
Rys ostrovid je celoročne chránený živočích . Nikdy nebola jeho populácia väčšia ako v roku 2017 a má stupajucu tendenciu . Obdobne je to s polulaciou medveďa hnedeho ktorý je taktiež chránený . U vlka existuje zopár výnimiek zo štatu . Počet vlkov na slovensku nebol nikdy väčší ako v roku 2017 .


Dodržiavanie 30 rokov starých poučiek a archaických dogiem to asi bol tvoj zlatý kliniec programu . K tomu niet čo dodať .
Poľovníctvo nie je stare 30 rokov ale celé desatisícročia . S príchodom šlachty sa započal rozmach poľovníctva . Preto v našej prírode prevladaju introdukované druhy zveri čiže nepôvodné . Muflona z korziky doviezol a vysadil grof Forgač , podobne introdukovaný je daniel , kozorožec , koza bezoarova , kamzík alpský , bažant , jarabica a mno druhov inej zveri .
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 96 982 B vygenerované za : 0.099 s unikátne zobrazenia tém : 52 224 unikátne zobrazenia blogov : 1 049 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.