hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Modlitba k Ježišovi

príspevkov
11
zobrazení
31
tému vytvoril(a) 2.3.2024 11:44 elemír
posledná zmena 3.3.2024 10:39
1
02.03.2024, 11:44
Ježiš kristus náš pán, Ty si poslal ducha svätého ku tvojim apoštolom,keď boli zamknutí zo strachu pred farizejmi a tvoj duch premenil v nich strach na suverenitu, nebojácne sa postavili pred ľud a začali hlásať evenjelium. Prosíme ťa, ježišu, zošli tohoto ducha aj do všetkých dobrých duší, aby sa ich bojazlivé tváre premenili na suverénne a stali sa bojovníkmi za dobro, lebo ty aj so svojím otcom a duchom svätým bojujete proti zlu tohoto sveta, aby sa dobrí nebáli viac zlého a prispeli by v crkvi k boji proti zlu.
O to ťa prosíme, lebo sa na teba spoliehame, ako na jediného spasiteľa, ktorý nás vykúpiš od kniežaťa tohoto sveta a privedieš do nebeského krľovstva,lebo len ty si pravda, cesta a život.
é
👍: qwert
none
2

1. elemír 02.03.2024, 11:44

Ježiš kristus náš pán, Ty si poslal ducha svätého ku tvojim apoštolom,keď boli zamknutí zo strachu pred farizejmi a tvoj duch premenil v nich strach na suverenitu, nebojácne sa postavili pred ľud a začali hlásať evenjelium. Prosíme ťa, ježišu, zošli tohoto ducha aj do všetkých dobrých duší, aby sa ich bojazlivé tváre premenili na suverénne a stali sa bojovníkmi za dobro, lebo ty aj so svojím otcom a duchom svätým bojujete proti zlu tohoto sveta, aby sa dobrí nebáli viac zlého a prispeli by v crk...

02.03.2024, 12:06
No vidíš elemir, tak je o správne. Eucharisticky Ježiš a jeho jedenie v oplatke je katolicky omyl , treba sa naplnat prave tým Duchom
none
3
02.03.2024, 14:30
4 Tomas123456
uč sa chlapče,
nevieš že J.K. na Golgote zmyl všetky naše hriechy?
Včerajšie - dnešné a aj zajtrajšie.
Ak raz uveril navždy je už KRISTOV
none
4
02.03.2024, 14:36
1 elemír
...svoje priania, túžby a modlitby skús niekde skryte hovoriť nahlas a uvidíš čo sa začne diať. Aj keď nie hneď zopakuj pár krát a výsledok sa dostaví. Nenechaj sa znechutiť komentami !!!
Vyslovil som nahlas prianie aby sa ti v tom darilo.

NEBOJ SA, LEN VER !! (Mk.5:36)
none
5
02.03.2024, 14:37
...kde sa dvaja modlia za jednu vec je J.K. medzi nimi !!!!!!!!!!!!
none
6
02.03.2024, 15:14
Tomáš,
Namiesto aby si ho podporil v dobrej veci, ho zotrieš opovrhnutím..:
"""Lavou rukou vyznávaš Krista, pravou ho zapieraš"""
Uč sa ovládať svoj jazyk. Hladaj predovšetkým to dobré na ľuďoch,
lebo všetko negatívne, čo vyslovíš je proti TEBE a nie proti nemu.

A predovšetkým nauč sa čítať sám po sebe, urobíš si menej škody.
Často hovoríš čo ti R*Ť diktuje !
none
7
02.03.2024, 15:15
Tomáš, Nechcem byť hrubý
none
8
02.03.2024, 15:45
Tomáš,
V komente ČÍSLO DVA si vyjadril toľko nezmyslov,
že sa mi nechce robiť o tom obšírny elaborát.
Rozmýšľaš príliš materiálne. Písmo je o DuchovNE.
Za všetkým, čo stojí v Biblii je duchovná stopa myslenia.
CIBRI sa v duchovnej inteligencii, lebo len "trepeš "
(slabé slovo) humánne - čo oči vidia a čítajú.

Máš toho istého Ducha ako každý z nás.
Preto je ťažko pochopiteľné, ako je to možné,
že ste na seba dakedy ako psi.
Obraz nášho života jednotlivo je zrkadlovým obrazom nášho konania
a myslenia a samozrejme, čo náš JAZYK dokáže zo seba vysypať.
Veľa čítaj, nenechaj sa unášať diablom, ktorý ti nahovára
""Ó akú fantastickú vec som objavil, to budú žasnúť"".
Často si myslím, božíčku kam som sa to dostal?
Veď toto je Fórum podliakov, ktorí sa navzájom špinia,
ohovárajú a častujú sa urážkami.
Radšej by som bol, keby to nebolo celkom tak.


none
9
02.03.2024, 17:38

Tomáš tu je to napísané...:

4 Tomas123456
uč sa chlapče,
nevieš že J.K. na Golgote zmyl všetky naše hriechy?
Včerajšie - dnešné a aj zajtrajšie.
Ak raz uveril navždy je už KRISTOVnevieš že J.K. na Golgote zmyl všetky naše hriechy?
Včerajšie - dnešné a aj zajtrajšie.nevieš že J.K. na Golgote zmyl všetky naše hriechy?
Včerajšie - dnešné a aj zajtrajšie.čítaj aj tu ak teda nemáš Bibliu..:
odkaz

Ty nie si Slovák, že ?
none
10
02.03.2024, 17:41
THomas 2
listy apoštolov nie sú súčasť evanjelia. Skús si to poronať a nájdeš tam vecí, ktoré nie sú v evanjeliu. Listy apoštolov, to sme my, naše inšpirácie, ako diskutovať o evanjeliu.
3 qwert
Oblátka je oblátka, pokiaľ ju kňaz nezoberie do ruky a modlitbou požiada nášho pána, aby vstúpil do nej ježiš,a potom je to hostia..Aby mohol ježiš z nej vystúpiť, musí sa zlomiť a z kalichu odpiť a tak sa medium tela ježiša a krvi dostáva medzi veriacich, kde sa oboje zase spoja na prítomného ježiša. Je to ale aj pripodbnenie a pripomenutie stvorenia, kedy boh povedal buď sveto a bolo svetlo. A to svetlo je dodnes ježiš.A tiež pri tom musel niečo narušiť, aby sa rozbehla jadrová reakcia velkého tresku.A svetlo , podstata života sveta je nevyhnutné aby sme sa videli z tváre do tváre a aby sme videli život okolo nás.
A teda, ak ježiš povedal pri poslednej večeri toto je moje telo a toto je moja krv potom tí, ktorí aj po premenení vidia stále len oblátku, neuverili ježišovi,tak ako tých 72 , ktorým dal moc, ale ak začal ježiš rozprávať o tom, že kto chce prísť k nemu musí, jesť jeho telo a krv , a tak mu to neuverili ani tí 72, lebo si povedali, ako môžeme jesť tvoje telo, to je predsa nezmysel. A považovali to za nezmysel a odišli a vy ste tk isto neuverili.A potom sa ježiš pýtal apoštolov: Aj vy chcete odísť a peter povedal Kam by sme išli, ak tvoje slová sú moc a život.
Yanko sa mi páči, ale mal by som ešte pripomienku k tomu, že mnohí sa spolehajú iba na niektoré vety z evanjelia:napríklad, ak si uveril v ježiša, máš večný život, alebo ježiš zmyl na gogote včetky naše hriechy a už pre svoje spasenie nemusíme nič robiť. To sú sice pravdivé veci, ale ja to vidím len ako nadpis knihy v ktorej je uvedené, čo všetko máme robiť, aby sme boli spasení. Hriechy, ktoré sme si napáchali si musíme zmyť sami, ježiš nám iba vytvoril možnosť v duchu svätom, Ako sa musíme spasiť, respektíve pracovať na svojom spasení a práve na golgote toto všetko potvrdil svojím životom. Ak by sne to brali tak jednoduch, práve to,na čo sa najviac spoliehame, by mohla byť satanova pasca. Napríklad podobenstvo o pannách rozumných a nerozumných. Nerozumné boli tak isto presvedčené, že sa nemôže nič stať a nakoniec brány sa zatvorili a oni yostalivon mimo mesta. Poviete si pre takú blbosť ? Možno nám sa to aj tak zdá, ale ten, čo rozhoduje o spasení, proste mal taký názor.
none
11
03.03.2024, 10:39
Tomas 17
asi od 6,00 do 9,00 som písal reakciu na tvoj príspevok a zrazu som sa niečoo dotkol na klavesnici a všetko zmizlo.
Som riadne na seba naštvaný, ale v podstate tvoj príspevok som prečítal pomaly celý a veľmi ma prekvapil tým,že akoby z každého slova, vety bolo cítiť tvoje sympatie k ježišovi, mal som zase krásny duchovný zážitok aj napriek tomu, že obaja vieme, že názory nás dvoch sú rozdielne na veľa vecí, ale o tom sme si už písali a ešte aj dufam
budeme. V podstate mne je sympúatický každý človek, ktorý sa s takouto láskou venuje ježišovi. Takže pomaly ďalej budeme hľadať , aby sme sa zapáčili bohu a naše vyznávanie v duchu a v pravde aby prijal a aby sme sa dostali k nemu.
To hladanie pravdy som ja obmedzil len na evanjelium , lebo túto pravdu možeme dostať len od ježiša, teda z božieho podania. Nevieme, ako sa to stáva, že jeden je presvedčený o takej pravde a druhý o opačnej pravdeale o týchto najdôležitejších pravdách sa rozhoduje v nebi, Pekným príkladom na obrátenie je pavol apoštol, ktorý zabíjal veriacích,ale ježiš z neho urobil apoštola pre svoju potrebu. A tým mal pavol ducha pravdy zabezpečeného.Ateda ja sa vždy snažím hľadať tohoto ducha. Takže tomas, až mi vyjde čas, určite si niečo ešte napíseme.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 118 156 B vygenerované za : 0.099 s unikátne zobrazenia tém : 59 900 unikátne zobrazenia blogov : 1 349 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Vždy buď k ľudom slušný, keď kráčaš nahor. Mohol by si ich stretnúť pri ceste nadol.