hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Mária, najmocnejšia žena sveta

príspevkov
8
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 7.6.2021 16:11 Klein
posledná zmena 7.6.2021 17:11
1
07.06.2021, 16:11
Ako sa Mária stala najmocnejšou ženou sveta, znie titulok článku autorky Maureen Orth. Tá šla po stopách mariánskej úcty ozaj dôkladne, stretla sa s pútnikmi, akademikmi aj ľuďmi, ktorým sa Mária zjavila. Reportérka vzala tému globálne, keď precestovala viaceré krajiny – od Mexika až po Rwandu. „Mária je všade,“ napísala.

Prosby k Panne Márii za jej príhovor a úcta k nej sa stali globálnym fenoménom, píše časopis. Na Treťom ekumenickom koncile v Efeze v roku 431 bola vyhlásená za Božiu rodičku.
„Odvtedy nebola žiadna žena tak oslavovaná ako Mária. Ako univerzálny symbol viery, materinskej lásky, ako aj utrpenia a obety.“

National Geographic konštatuje, že obraz a príbeh Márie je taký silný, že dokáže definovať národy. Tak to autorka vníma v prípade Mexika a Panny Márie Guadalupskej. „Každý, kto vidí pútnikov v čase jej sviatku, chápe, že Mária je hlboko v srdciach a dušiach Mexičanov,“ napísala Orth po vlastnej skúsenosti z Mexika.

Na reportáži je azda najvzácnejšie globálne poňatie fenoménu. Orth bola aj v africkej Rwande, v mestečku Kibeho, kde sa zjavila v 80. rokoch Panna Mária trom dievčatám a predpovedala genocídu, ktorá postihla krajinu v roku 1994.
Magazín dal do pozornosti aj webstránku MiracleHunter.com z dielne 39-ročného Michaela O´Neilla, ktorý zbiera údaje o mariánskych zjaveniach a úkazoch. Z čias Tridentského koncilu je zaznamenaných okolo dvetisíc zjavení.

Zaujímavú pasáž ponúka článok o vzťahu islamu k Ježišovej Matke. Mária je jediná žena, ktorá má v Koráne svoju kapitolu. Podobne ako v Biblii, jej tehotenstvo zvestoval Anjel. „Mária je najčistejšia a najcnostnejšia žena vo vesmíre,“ hovorí v texte Bakr Zaki Awad, dekan teologickej fakulty na Al Azhar University v Káhire.

Reportérka píše, že sa v Egypte stretla s viacerými moslimami, ktorí majú v úcte Pannu Máriu a nemajú preto problém vstúpiť do kresťanského chrámu.
„V jeden deň som stretla dve mladé moslimky v šatke, ako stoja v prednej časti starobylého koptského chrámu, ktorý postavili nad jaskyňou, kde sa údajne ukrývala Svätá rodina,“ píše. Vonku novinárke povedali, že majú rady Máriu, lebo o nej študovali v Koráne.

Priznala, že pri príprave reportáže sa na niektorých miestach rozplakala. „Aj v bazilike vo Fatime ma premohli emócie, vyhŕkli mi slzy, pričom som netušila, prečo sa to deje. Boli chvíle, keď ste mohli cítiť, že vzduch či atmosféra sa zmenili. Stalo sa mi to niekoľkokrát počas prípravy reportáže."
none
2
07.06.2021, 16:19
496
Ako sa len ľuďom páči, keď im niekto pripomenie ich príbuzenstvo s významnými osobnosťami v literatúre, politike... v armáde alebo v Cirkvi!

— Spievaj Nepoškvrnenej Panne Márii a pripomínaj jej:

Zdravas, Mária, dcéra Boha Otca; Zdravas, Mária, Matka Boha Syna; Zdravas, Mária, nevesta Boha Ducha Svätého... Väčší než ty je len Boh!
none
3
07.06.2021, 16:20
Mária najmocnejšia žena sveta.
No môže byť.
none
5

3. lllteómalll 07.06.2021, 16:20

Mária najmocnejšia žena sveta.
No môže byť.

07.06.2021, 16:30
Myslím, že žiadna žena v celej histórií ľudstva nebola tak celosvetovo oslavovaná ako práve Panna Mária.

Ale niet sa čomu diviť, veď naplnená Duchom Svätým zvolala:
Blahoslaviť ma budú všetky pokolenia!

Veľmi jej slová pripomínajú verš z Dávidovho žalmu, ako hovorí Boh kráľovnej po pravici mesiaša:
Na tvoje meno budem pamätať vo všetkých pokoleniach, preto ťa národy budú velebiť navždy a na veky!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 100 615 B vygenerované za : 0.119 s unikátne zobrazenia tém : 59 662 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Človek mieni a človek aj mení.