Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Má Pán už sklerózu?

49
reakcií
2309
prečítaní
Tému 19. mája 2013, 16:24 založil Lucifero.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 5. 2013, 16:24 avatar
Na tomto Df bola aj téma Satan, Pánov kamarát, alebo s podobným názvom. Dozvieme sa z nej, kde v Biblii sa Hospodin zhovára so Satanom. A čuduj sa svete, náš Pán sa k satanovi vôbec nespráva ako nepriateľ, skôr naopak. Prečítajte si zopár úvodných kapitol z knihy Jóbovej . Mňa napadlo napríklad, prečo vševediaci Pán dovolil satanovi, aby takým krutým spôsobom, keď vedel, lebo je vševediaci, že jeho dobrý služobník tú prevelikú bolesť vydrží. Je Pán už sklerotik?


2.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 5. 2013, 16:38 avatar
Lucifero, neviem , kde v knihe Jób vidíš svojimi očami, že Boh sa k Satanovi nespráva ako nepriateľ.
Keďže Boh dal človeku dar slobodne sa rozhodovať, aj keď je všemohúci, to neznamená, že dopredu vie, či v skúške daný človek obstojí. Okrem toho, keby to riešil tak direktívne, akoby si chcel ty, že by povedal Satanovi, že žiadnu skúšku nepripustí, lebo dporedu vie, že ju Jób vydrží,našla by sa kopa tebe podobných, ktorí by to kritizovali, že Boh sa bojí pripustiť skúšku, lebo má strach , že sa dokáže, že Satan má pravdu. Satan by bol prvý.
Súhlasí elemír


4.
označiť príspevok

Krištof
   19. 5. 2013, 18:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2013, 23:17 avatar
Tu je obrátená logika neveriacích a nedokážu pochopiť, čo je to obeta a aké môže mať následky na druhej strane. Debata s nimi je úplne, úplne inde, ešte kdesi dávno na začiatku. Nemôžu stroviť toto, ak nestrovili ďaleko slabší pokrm.


3.
označiť príspevok

veriaca žena
   19. 5. 2013, 18:09 avatar
vhodnejsie pochopis Satana,ked si precitas od Danteho Bozsku komediu ,cast peklo
nema sklerozu,len pracuje do detailov


23.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 5. 2013, 08:49 avatar
4. veriaca. Názory na satana deformované cirkvou spôsobili, že podaktorí ľudia, ktorí nie sú ovplyniteľní cirkevnými žvástami, hľadia naňho ako na čosi majestátne škaredé, čo ale pri kritickom rozbore na umelecké časti je konvergentné aj s pojmom pekné. Ako Danteho vidina pekla. Ak porovnáme Satana s Pánom vo veci vraždenia ľudí, v čom bol on majstrom sveta, má na svedomí milióny zavraždených. Keď už nevládal ďalej vraždiť, poslal na Zem Ježiška, na základe ktorého učenia vznikla organizácia, ktorá s neobyčajnou úspešnosťou pokračovala v spôsobovaní utrpení, mučení a vraždách ľudí a dodnes mnohým spôsobuje utrpenie a predčasnú smrť. Viď napríklad zákaz puužívania ochranných prostriedkov, pri sexe, ktoré v niktorých afrických krajinách spôsobuje, že negri dostávajú preto vírus HIV a následne zomierajú krutou smrťou na AIDS. Áno to majú na svedomí vaši dvaja pajáci, v ktorých veríte. Kým Pán a cirkev svätá spôsobili utrpenie a násilnú smrť miliónom, Satan nezabil nikoho.
Súhlasí  ×


5.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2013, 18:54 avatar
Lucifero, Slušný človek; ... len jedna otázočka: To si fakt myslíte, že všetko, vrátane tohto príbehu, sa odohralo tak, ako sa v Biblii píše?


7.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 5. 2013, 19:22 avatar
6. Nemyslím si, že sa to odohralo presne tak. Veď v Biblii sa nachádzajú aj zjavné nezmysly, ale aj niečo, čo by tam nemalo byť.
Napríklad: guľatosť Zeme (Izaiáš 40,22)
takmer nekonečný rozsah hviezdneho vesmíru (Izaiáš 55,9)
kolobeh vody (Kazateľ 1,7)
obrovské množstvo hviezd (Jeremiáš 33,22)
zákon vzrastajúcej entropie (Žalm 102,25-27)
rozhodujúca dôležitosť krvi v životných procesoch (Leviticus 17,11)
atmosférická cirkulácia (Kazateľ 1,6)
gravitačné pole (Jób 26,7)
A toto nie sú žiadne nezmysly, to je pravda. Ale položme si otázku: Kto mohol o čomsi takomto z ľudí mať v čase písania Biblie také vedomosti. To je veľmi zaujímavé. Napríklad kedy naša genrácia zistila, že sa na Zemi v praveku nachádzali dinosauri? Ale v Biblii sa podľa mňa o nich píše. Tull, ty máš v príspekoch na DF zaujímavé názory, aj bohaté vedomosi a celkom osobitný prístup. Ja to k tomuto Df zasa pristupujem tak, že je to náboženská relácia, a preto vychádzam väčšinou z toho, čo sa prehlasuje za slovo božie, ale to neznamená, že všetkému, čo sa v Písme odohralo je tak ako sa tom tam píše.


6.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 5. 2013, 19:02 avatar
No to je úžasné. Obhajujete Pánovo konanie, ktorý sa k Satanovi chová priteľsky a dovolí mu, aby robil Jóbovi zle. Čo keby sa k vám tak zachoval, ako by sa vám to páčilo. A prečo si myslýš 3. že Hospodinovi by mala nejaká ľudská kritika vadiť. Keby si mal riadne preštudovanú Bibliu, všimol by si si, že prorok Habakuk v prvej kapitole vo verši 13 v takzvanom božom slove, v Písme svätom, vyčíta Hospodinovi, že: "Sa díva na vierolomných a mlčí, keď pohlcuje bezbožný toho, kto je spravodlivejší od neho." Alebo citát z knihy Posledné prikázanie: kniha Jóbova je snáď najfascinujúcejšou kapitolou Písma svätého. Nie náhodou z nej tak veľa tento spis čerpá. Už som poukázal na čudný Pánov – Hospodinov prístup k ľuďom. Všimol si ho aj Jób. V 21. kapitole sa sťažuje, že mnohí bezbožníci sa dožijú požehnaného veku v plnej sile. Všetko sa im darí. Majú pekné domy. Žijú si pokojne, bez problémov. Verejne sa dištancujú od boha a modlitieb. A nič sa im zato nestane. Boh im neudeľuje žiadne bolesti v hneve. Ako je to možné? No to nie je všetko. Najväčšou nespravodlivosťou je, že zlý človek býva ušetrený i ku dňu záhuby a aj keď čokoľvek spácha nie je potrestaný. A po smrti? Citujem z Jóba 21/32 – 34: „Keď do hrobu ho odprevadia napokon, bedliť mu budú nad náhrobkom ver‘. Sladké mu budú aj tie hrudy ručaja, všetci za ním prúdmi sa pohrnú a pred ním zasa zástup bez počtu. Nuž darmo veru vy mňa potešujete, a zo slov vašich klam len ostáva.“
Koniec citátu. Takže 5. Nestalo sa nič ani tým, či si z Boha nič nerobili. A neoponujte tým, že čo bude po smrti. Teraz sa tu hovorí o živých. Ak chete vedieť, čo bude po smrti, tak si aspoň prečítajte Bibliu a nevymýšľajte si.


8.
označiť príspevok

Krištof
   19. 5. 2013, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Lucifero muž
   19. 5. 2013, 21:48 avatar
9. Antidogmatikovi už niekto toto isté napísal. A ten mu zaželal, aby sa aj jemu prihodilo to isté. Tebe by sa páčilo, keby ťa ktosi mučil, niekto takmer zabil, a potom ti zato zaplatil. Tak ti to potom želám aj ja. Nuž ale aj masochistov stvoril vraj Pán Boh. Boha mu.


10.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   19. 5. 2013, 22:31 avatar
Lucifero, nahodil si tu ďalšiu z tvojich tém, ktorá má urážať Boha. Tváriš sa, že si spravodlivý a kritizuješ Boha, že je krutý. Samozrejme, že nikomu z nás by nebolo príjemné, keby sme museli trpieť. A každý človek vo svojom živote aj trpí. Ale, keď chceš byť taký spravodlivý, prečo vyberáš z knihy Jób len tie zlé veci, ale tie dobré vynechávaš. Veď táto kniha práve ukazuje, ako skončil človek, ktorý bolo Bohu verný, aj napriek veľkému utrpeniu. Bol odmenený väčším požehnaním, ako utrpením, ktoré musel zniesť.
A neprikazuj nám prosím ťa, že nemôžeme na obhajobu Boha použiť, že čo bude po smrti. Lebo nádej na vzkriesenie je jednou z najdôležitejších kresťanských učení. Bez tejto nádeje by naozaj kresťania mohli byť považovaní za masochistov.
Súhlasí milky945, Krištof, Mil44


45.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 5. 2013, 23:26 avatar
11. Slušný človek, pravdou nemožno nikoho uraziť.


12.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2013, 18:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Lucifero muž
   20. 5. 2013, 20:55 avatar
Áno Krištof 13. máš pravdu, utrpenie existuje. Ale potom je tvoj všemohúci Boh riadny kretén, keď postváral tie všelijaké svinstvá, ktoré na Zemi existujú. Pretože všetko čo na zemi je stvoril on. Dokonca aj blbosť. A že sa mi to vráti? Nevráti, prečítaj si moju 7. Biblia mi to jasne zaručuje. Ale tebe nie.


17.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2013, 21:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Lucifero muž
   21. 5. 2013, 23:29 avatar
18. Krištof. No to bola úžasná sebaobeta pre očistenie tohoto sveta, keď sa 6 miliónov židov rozhodlo, že zo seba nechajú vyrobiť mydlo.
Súhlasí mysoulflies


11.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 5. 2013, 13:51 avatar
Lucifero; k "8" Toto sú tie vedomosti, ktoré nemohli mať v čase ich písania? 
guľatosť Zeme
„On tróni nad okruhom zeme, - jej obyvatelia sú ako kobylky - on rozťahuje sťa závoj nebesá a rozprestiera ich ako obytný stan.“
Okruh je guľa? ...
takmer nekonečný rozsah hviezdneho vesmíru
„Ako sú nebesá vyvýšené nad zem, tak sú moje cesty vysoko od vašich ciest a moje myšlienky od vašich myšlienok.“
Kde je tam o „takmer nekonečný rozsah hviezdneho vesmíru“?
kolobeh vody
„Všetky rieky tečú do mora, a more sa nepreplňuje. Kde vyvreli, k tomu miestu tečú rieky späť, aby sa odtiaľ vydali na novú cestu“
. ... to je opis kolobehu vody, ktorý poznáme dnes? Rieky tečú späť? ...
obrovské množstvo hviezd
Ako nemožno spočítať vojsko nebies ani zmerať piesok mora, tak rozmnožím semä Dávida, svojho sluhu, a levitov, ktorí mi slúžia."
Prečo by ľudia, tej doby, ktorí sa zahľadia na hviezdy, nemohli vidieť ich obrovské množstvo? O „hviezdach“ ako je i naše Slnko, tam nie je ani zmienka ...
atmosférická cirkulácia
„Veje na juh a obráti sa na sever, v ustavičnom krúžení duje vietor a vietor sa vo svojom kolobehu opätovne vracia“
Kde tam vidíš atmosférickú cirkuláciu, ktorú by neboli schopní napísať ľudia tej doby? Ak by hovorili o teplote, tlaku ... príčinách, ktoré ju spôsobujú, bola by to iná káva ...
zákon vzrastajúcej entropie
„neber ma v polovici mojich dní; tvoje roky trvajú z pokolenia na pokolenie.
Ony sa pominú, ale ty zostaneš; rozpadnú sa sťa odev, vymeníš ich ako rúcho a zmenia sa“
. ... ja tu žiadny zákon o vzrastajúcej entropii nevidím
rozhodujúca dôležitosť krvi v životných procesoch
„Veď duša živočícha je v krvi a dal som vám ju pre oltár, aby ste ňou zmierovali svoje duše. Krv sprostredkuje zmierenie, lebo v nej je život.“
Tieto verše majú byť o rozhodujúcej dôležitosti krvi v životných procesoch? Znalosti, ktoré ľudia v tých časoch nemohli vedieť?
gravitačné pole
„Nad prázdnom on rozostiera sever, na nič zavesuje Zemeguľu“
Kniha Jób bola písaná už pod gréckym vplyvom, v čase helenizácie, ktorá zasiahla i Judeu. „Učení „ Židia tej doby poznali Aristotela, Anaximandrosa ...pravdepodobne odtiaľ ich poznatky o „zavesenej Zemeguli“, ale kde v tom verši vidíš, že mali na mysli gravitačné pole?

Biblia sa často, väčšinou, k nám prihovára v obrazoch, ktoré je možné interpretovať rôzne /napríklad i tak, ako si to urobil Ty .../, pričom sú možné aj interpretácie, ktoré sú veľmi vzdialené tomu, čo nimi ich autori mysleli ... Napríklad aj v behemótovi je možné vidieť dinosaura ... všetko sú to však len dohady, väčšinou vytrhnuté z kontextu ... Všeobecne vidíme tak, aká je naša viera; vo „veciach“ vidíme predovšetkým to, čo ju podporuje ... Mojou vierou je neviera, uprednostňujem „prirodzené vysvetlenia“ pred „zázrakom“, ale nebránim sa zmeniť názor, len argumenty k tomu musia byť presvedčivé a tie Tvoje, nehnevaj sa na mňa, za také nepovažujem ... 
... k Jóbovi /možno i k satanovi/ neskôr... viac som nestihol ...


15.
označiť príspevok

Lucifero muž
   20. 5. 2013, 20:46 avatar
J. Tull 12. No práve. Okruh nie je guľa. Ale v Jóbovi 26/7, str. 664 Sv. písmo 2, prvá časť, vydané SSV v Tranave vo vydavateľstve Vesna Bratislava je napísané: "Sever rozprestiera on nad prázdnom tiež, na nič zavesuje Zemeguľu..." Tak kto mohol v čase písania Biblie vedieť, že Zem je okrem dosky na stĺpoch alebo okruhu, čo je plocha, že Zem je v skutočnosti guľa?
Ešte si všimni na druhej strane uvedenej Biblie aké cirkevné kapacity ju cenzúrovali a imprimovali. No ale Písmo je tak rozsiahle a sú v jednotlivých vydaniach aj značné rozdiely, takže nikto nemôže povedať že tieto texty dokonale pozná. Ale, že Zemeguľa visí na ničom, je pre mňa veľmi veľká záhada. K ostatným tvojim pripomienkam sa nevyjadrujem, pretože by to možno značilo nekonečnú diskusiu.


24.
označiť príspevok

J.Tull
   21. 5. 2013, 16:32 avatar
Lucifero; ... len stručne. Predpokladám, že vieš o tom, že Biblia je súbor kníh, ktoré vznikali a boli prepisované, tak ako to doba vyžadovala. „Zákon“, „základ SZ“, bol vytvorený tak, ako ho v podstate poznáme dnes, po babylonskom zajatí a vyžiadala si ho praktická politická potreba novovznikajúceho židovského štátu ... Kniha Jób, jej fabula je prastará, pokiaľ si dobre pamätám, jej zdrojom je sumerský príbeh, ale „židovský“ bol napísaný dávno po prijatí „Zákona“ ... Biblia nie je „doslovným svedectvom“ dávnych čias, ale vyjadruje aj teologické názory jej „prepisovateľov“. Tuším bola kanonizácia ukončená až v 90. Rokoch n.l. ... Otázka znie: kedy bol spomínaný verš napísaný tak, ako ho poznáme dnes? Ja predpokladám, že v časoch, keď sa Zem-doska, stávala už Zemeguľou, rôznym spôsobom uchytenou v strede vesmíru, aspoň u vzdelanejšej časti obyvateľstva ... 


13.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 5. 2013, 18:41 avatar
Kniha Jób je, podľa mňa, príbehom, ktorý sa snaží riešiť otázku zla - utrpenia, nespravodlivosti ... - na zemi vo vzťahu k Bohu, ako i pokusom o odpoveď, ako mu odolať ... Pred „babylonským zajatím“ Boh trestal predovšetkým za neposlušnosť, a to často i kolektívne. Zodpovednosť za hriechy bola kolektívna, aj dedičná ... neskôr už človek sám zodpovedal za svoje činy a tým vyvstala i otázka: prečo trpia ľudia spravodliví, bohabojní ...? Stávka satana s Bohom je tu len zámienkou na to, aby Elihú mohol vyjadriť svoje myšlienky, podľa ktorých Boh vystavuje človeka skúške a utvrdzuje ho touto skúškou v cnosti a najmä, ako vysvetľuje sám Boh, pre človeka je márne usilovať sa o odhalenie príčin utrpenia, pretože Božie zámery presahujú hranice ľudského chápania ...


14.
označiť príspevok

Krištof
   20. 5. 2013, 18:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 23:35 avatar
Budem Ťa mučiť dlhé nekonečné roky po kúskoch, deň čo deň, každú hodinu, bez prestania - budeš ma prosiť o smrť ale ja neprestanem s mučením - dobre?
Veď nakoniec, po vytrpení najhoršieho, čo nikdy nikdo neskúsil - Ježiškove krátka a rýchla smrť oproti tomu bude bola ružovou záhradou - budeš najmúdrejší a najdisciplinovanejší človek zo všetkých ľudí, ktorí kedy žili... Čo Ty nato, neskúsiš?


26.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 17:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 17:51 avatar
Veď preto sa Ťa pýtam na súhlas...


29.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 17:52 avatar
Trpiacich detí sa nikdy nepýta, takže zase si bol nachytaný pri lži, ako zvyčajne...
Súhlasí mysoulflies


32.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 18:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 18:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 18:46 avatar
Ty o neznesiteľnej bolesti nevieš nič.

Na svete bolo a je toľko utrpenia, že sa to nedá zmazať - históriu nevie vracať ani kresťanský hlupák menom Jahve.


39.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   21. 5. 2013, 19:40 avatar
34/ hlúposť, nie je to tak vždy.
Súhlasí jednoduchaOtazka


34.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 18:41 avatar
Veď aj Teba budem mučiť, t.j. trénovať, desiatky rokov hodinu čo hodinu a potom sa dostaneš do neba - nedramatizuj.

Veď Hitler, Stalin & im podobní boli len tréneri, treba ich za to pochváliť, veď nevinné obete išli do neba - nedramatizuj.

Vždy, keď čítam Tvoje príspevky, tak rozmýšľam, či si tak strašný hlupák/sadista alebo to len hráš...


36.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 19:16 avatar
No kedy začneme s Tvojím mučením?

Čo je zlé na ateizme? Prečo by som to mal ospravedlňovať??


38.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 19:21 avatar
No a čo Hitler, Stalin, kolonizátori Ameriky, Pol Pot, Hutuovia v Rwande a iní podobní - kedy ich pochváliš za kvalitné tréningy?
Súhlasí Lucifero


42.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 20:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 20:06 avatar
Ide o to, že Ty ich vyčíňanie nielen, že ospravedlňuješ, ale aj chváliš

Ak by Boh zariadil, že by trpeli iba zlí, veľmi rýchlo by spravil raj na Zemi.
Lenže to nerobí, čiže nechce dobro pre ľudí...
Súhlasí Lucifero


22.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 23:35 avatar
Elemír aj Ty sa môžeš pridať, keďže súhlasíš.
Takže kedy začíname?
Súhlasí Krištof


27.
označiť príspevok

Krištof
   21. 5. 2013, 17:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 17:53 avatar
Obnov si stránku a môžeš ho zrušiť...


40.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   21. 5. 2013, 19:44 avatar
28/ nevymýšľaj
Súhlasí jednoduchaOtazka


19.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 5. 2013, 23:26 avatar
Vesmír je výrobca duší ..., ale každá takáto duša musí sama za seba rozhodnúť o svojej polarite. A len tie správne polarizované naplnia ten účel, na ktorý boli vyrobené. Ostatné sa ako výrobné zmätky hodia do ohňa.
Cieľom nášho života v tomto svete nie je pohodlie, ale tréning a príprava na večnosť. A večnosť, to nie je hra o pár fazuliek.


20.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   20. 5. 2013, 23:31 avatar
Blá blá blá, ničím nepodložené drísty...


25.
označiť príspevok

adlars muž
   21. 5. 2013, 16:42 avatar
BLA BLA A HOP ZAREGISTRUJ SA A UZIVAJ SI SVOJE PENIAZE LAHKO A RYCHLO A ZIADNA MAKACKA AKO TU KLIKNI A REGISTRUJ SA -URCITE TA TO BUDE BAVIT:www.ermail.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   21. 5. 2013, 17:52 avatar
Vypadni, zmrde...
Súhlasí mysoulflies


41.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   21. 5. 2013, 19:46 avatar
26/ bla bla spamer , choť topiče
Súhlasí jednoduchaOtazka


44.
označiť príspevok

jednoduchaOtazka
   21. 5. 2013, 20:59 avatar
ahoj Májk, pozri môj profil


47.
označiť príspevok

Krištof
   22. 5. 2013, 15:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

Krištof
   22. 5. 2013, 15:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   22. 5. 2013, 15:22 avatar
WTF prirodzene? Boh stvoril svet a nemusel - je to Jeho umelina...

Nutné utrpenie je ničím nepodložený dríst - Boh mohol stvoriť svet bez utrpenia.
Súhlasí mysoulflies


50.
označiť príspevok

ruwolf_2 muž
   22. 5. 2013, 15:26 avatar
Čím viac čítam Tvoje nezmysly, tým viac mi pripomínaš úryvok z jednej komediálnej pesničky...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:34,  Jarabaku, ty si odbornik na spolocenske javy....nevieš nahodou čo vznikne, ak sa spari mongol s...
dnes, 17:29,  jarabaku povim ci tajomstvo ako rozpoznať Ruskeho trola.....bude tvrdit, že vojna na Ukrajine...
dnes, 17:15,  to máš jedenoduché, Tvoje príspevky tuná nikomu nechýbajú, iba tebe. Sorry. Si však...
dnes, 15:56,  to mnoho radových Rusov, nevidi to zlo, čo sa skrýva za spinavou klamarskou politikou...
dnes, 15:44,  jarabaku choj šdudirovať spoločenske javy za ural...tam ťa budu mať za zjava.....myslim, že...
dnes, 15:41,  Asi najťažšie je vytriediť tých propagandistov. Zatiaľ nebudem hovoriť o tom ako ich...
dnes, 15:32,  Dôležité je tiež rozpoznať propagandistu od politického analytika.
dnes, 14:46,  Nie asi, ale určite nebudú. Reálne už teraz maju Ukrajinci problémy zohnať vojakov na...
dnes, 14:37,  Zaujímavé, pozerám že užívateľ Clear1 je zablokovaný, a mne zmizli všetky témy a...
včera, 18:08,  Ako funguje človek!?...
včera, 17:18,  Pravá podstata a prirodzenosť "nie ja"...
včera, 13:25,  havrane, bez ohľadu na to či s tebou súhlasím alebo nie, "komunikuješ" už horšie...
včera, 11:00,  qwert tak to vníma iba hlupák , no pamätaj Ukrajinci asi nebudú bojovať do posledného...
včera, 10:54,  Scarlette aj zákon pozná výhradu svedomia , čo je však hlboký omyl do ktorého sú ľudia...
včera, 10:48,  kntsz máš pravdu 1-2 semestre gumovania mozgu si asi absolvoval a možno aj 3. Biblia má v...
včera, 10:41,  qwert si naozaj chudák , keď potrebuješ čuchať prdy a chýba ti to. Je to nápadne podobné...
včera, 10:36,  qwert ty vieš čo je vojna? Si len hlúpe decko , čo by sa rado hralo so zápalkami. V tejto...
včera, 08:19,  hlavne jednému účastníkovi fóra S hlúpymi ľuďmi tu už nechcem strácať čas. Veci,...
včera, 00:51,  161. kntsz, vecsinou je pricinou chudoba .z toho sa odvijaju pridruzene faktory . ak clovek nema...
včera, 00:49,  158. preco len v mene v boha? *21 co IRA a podobne . v podstate teroristicke skupiny nemaju nic...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(138 437 bytes in 0,217 seconds)