hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  filozofia  /  téma

Ľudstvo je nepoučitelné

príspevkov
2
zobrazení
3
tému vytvoril(a) 24.2.2022 07:01 Starý chren
posledná zmena 25.2.2022 09:59
1
24.02.2022, 07:01
Ľudstvo ako celok sa nachádza v katastrofálnej situácii, napriek tomu namiesto toho, aby sa celé spojilo a skutočne riešilo globálne problémy, venuje sa svojim žabomiším vojnám.
V čom vidím problémy, ktoré spôsobujú, že ľudstvo sa nachádza v takejto katastrofálnej situácii? Problémy, ktoré ohrozujú našu civilizáciu sa kópia a ľudstvo ako celok sa venuje zbytočnostiam a vražda peniaze do veci, ktoré tomuto marazmu nepomáhajú v riešení, ale ho ešte prehlbujú.
Napríklad vieme, že nerastné zdroje sú konečné, ale my sa správame, akoby boli nekonečné. Boli tu snahy o zavedenie trvalo udržateľnej ekonomiky, ale stále sú to len okrajové snahy, ktoré väčšinová spoločnosť, zameraná na chrlenie tovarov a zisku úplne ignoruje.
Zoberme si snahy o bezobalovú spoločnosť, aby bolo čo najmenej odpadu z plastov. Bezobalovych obchodov je veľmi málo, lebo väčšinová spoločnosť o to nemá záujem. Považuje to za pohodlnejšie kúpiť si tovary, v tomto prípade potraviny, zabalené, najlepšie v plastovom obale. A väčšinová spoločnosť sa vôbec nezaťažuje tým, že denne chrlí veľa plastového obalu, ktorý končí na skládkach a najnovšie v oceánoch, kde sa rozkladá desaťročia, niektoré druhy aj storočia. Už toto je katastrofa, ale okrem marginálnej skupinky, ktorá sa snaží o bezodpadovú domácnosť , väčšinová spoločnosť si z toho problém nerobí. Žije zo dňa na deň, odpad berie ako nutné zlo a hotovo. Vyhráva pohodlnosť, ktorá nás, nielen v tejto oblasti, môže zabiť.
Ako takú ukážku, kam až pohodlnosť a nezodpovednosť k stavu našej Zemi a ekológii môže zájsť je objednávanie si tovarov z veľmi veľkých vzdialeností, ktoré sú doručené kuriérom až priamo do domácnosti. Predstavte si, že človek je schopný objednať si nejakú drobnú vec s Číny za pár centov. Pritom táto vec musí cestovať loďou, ktorá zožerie veľmi veľa pohonných hmôt a znečistí vzduch. Potom to pokračuje prevozom autami až do domácnosti adresáta, kde sa zasa míňajú pohonné hmoty a ničí sa ovzdušie. Bola tu doba, keď človek, keď niečo chcel si kúpiť, kúpil si vec, ktorá bola vyrobená tu a sám si naklusal do obchodu ju kúpiť. Dnešný spôsob nákupu tovarov cez pol zemegule považujem za barbarstvo.
Spomenul som tu len jednu oblasť, ktorá kvári ľudstvo. Je ich samozrejme viac. Napríklad rozpory medzi štátmi, ktoré riešia vojnovými konfliktmi. Ak chcete, môžte napísať ďalšie problémy a dôvody, ktoré spôsobujú tento marazmus na zemi.
👍: J.Tull
none
2
25.02.2022, 09:59
Ďalšia zbytočná vec, kde idú veľké peniaze je kolonizácia Marsu. Každému je jasné, že na Marse nie sú a ani nikdy nebudú podmienky na život. Ak tam ľudia budú niekedy žiť, tak to nikdy nebude, ako na zemi. Budú natrvalo bývať len v budovách, kde si budú musieť vyrábať kyslík, pestovať rastliny a chovať zvieratá, vyrábať potraviny a vodu, elektrinu a podobne. Keď budú chciet ísť mimo týchto obydlí, tak sa budú musieť prezliecť do skafandri a tak sa pohybovať pešo, alebo na nejakých vozidlách, poháňaných slnečnou energiou.
Toto všetko bude finančne veľmi náročné. Na Marse nikdy atmosféra a voda nebude.
Namiesto týchto snov o kolonizácii Marsu, ktoré stoja už teraz veľké peniaze by sa tie financie mali využiť tu na zemi, napríklad, aby sa na Zemi dalo dlhodobo existovať. Teda napríklad na záchranu dažďových pralesov. Radšej ich dávať ľuďom, ktorí sú nútení tieto prelesy klčovať a sadiť tam poľnohospodárske plodiny. Zakázať im to ničiť, ale zároveň ich finančne podporovať. Napríklad.
👍: Scarlette
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 85 370 B vygenerované za : 0.109 s unikátne zobrazenia tém : 58 608 unikátne zobrazenia blogov : 1 312 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. POČÚVAJ bez prerušovania 😉 2. HOVOR bez obviňovania 😉 3. DÁVAJ hojne 😉 4. MODLI sa neprestajne 😉 5. ODPOVEDAJ bez hádok 😉 6. HOVOR pravdu 😉 7. UŽÍVAJ si bez frflania 😉 8. BOHU...

citát dňa :

Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.